PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Ποια ταινία είδατε τελευταία;

Σελίδες : [1] 2 3

poromenos
30-05-2007, 19:26
ποια ταινία είδατε τελευταία στο σινεμά/Dvd (blu ray :P) ??
Σας άρεσε?

Lensman
30-05-2007, 22:12
Sunshine ... μεγάλη μούφα δεν μ'αρεσε καθόλου (blu ray suxxx :P)

poromenos
30-05-2007, 22:38
Ειδε κανείς τους πειρατές το 3?
Αξίζει?

Intruder
31-05-2007, 02:06
Ναι εγώ το είδα την Κυριακή!
Μιλάμε για πολύ καλό! Από στόρυ μπλέκει πολύ πράμα και θέλει προσοχή στο σενάριο λιγάκι αλλά το γέλιο που θα ρίξετε είναι όλα τα λεφτά! Αξίζει!
Επίσης θα πρότεινα να δείτε το The Prestige και το Equilibrium. Και τα 2 πολύ καλές ταινίες!

poromenos
31-05-2007, 11:38
Το prestige το έχω δεί στο cinema
Απίστευτη ταινία!must see!
Μάλλον αύριο εγώ θα δώ τους πειράτες....

Pokemaster
31-05-2007, 11:44
Aληθεια, οι Πειρατες εχουν πολυ γελιο. Ειναι must see

EsseGr
31-05-2007, 11:49
Deja Vu

τρέξτε νοικιάστε το.. ΓΜΕΙ.. Κορυφαίο .. Σε μία ώρα θα δω και Πειρατές θα σας πω εντυπώσεις ..

Για το Deja Vu μιλάμε πολύ εργάρα θα πορwθήτε άγρια :D :up: :up:

willow
31-05-2007, 11:57
Και για να ξεφυγουμε απο τα blockbuster,αξιζει πολυ να δειτε το Alone With Her,νομιζω οτι εχει κυκλοφορησει σε dvd αν και δεν ειμαι σιγουρος,η ιστορια λεει για εναν τυπο που βαζει καμερες στο σπιτι μιας κοπελας παρακολουθοντας καθε κινηση της και ετσι οταν την γνωριζει ειναι πολυ ευκολο να ξεχωρισει απο τον οχλο των αντρων που την πολυορκουν...πραγματικα την απολαυσα την ταινια :)

Intruder
31-05-2007, 19:04
Βασικά για το Deja Vu είχα ακούσει κι εγώ τα καλύτερα αλλά εμένα δεν μου άρεσε.Πάντως η κοινή γνώμη και η πλειοψηφεία επικρατεί οπότε...καλό είναι!!

Proudmore
01-06-2007, 02:19
ειδα τους πειτατες και ξετρελαθηκα οντως must see

poromenos
02-06-2007, 21:46
Λοιπόν
Είδα:
1)the departed-ο πληροφοριοδότης.Απλά τέλειο!πολύ καλές ερμηνείες ,ακόμα καλύτερο σενάριο
2)Βασικό ένστικτο 2-όχι τόσο καλό όσο το 1 αλλά η Sharon Stone έλεγε αρκετά σε πολλές σκηνές!

Tananga
06-06-2007, 01:40
Χθές είδα το Ηigh Tension , ένα αρκετά καλό splatter (συνήθως αυτή η κατηγορία έχει μάπα σενάριο και αντοχή στο να το κοιτάξεις)

andys12
06-06-2007, 01:42
Είδα σήμερα το Mr Beans Holiday. :down:
Με απογοήτευσε.Το περίμενα πιο αστείο.

Tananga
06-06-2007, 01:46
Εγώ πιστεύω οτι έδωσε οτι θα περίμενα από μια ταινία Mr.Bean.
Αυτό με το φαγητό στο γαλλικό εστιατόριο ήταν πάντως πολύ καλό.

andys12
06-06-2007, 01:58
Ναι.Καλό ήταν αυτό στο δρομο που αποκοιμήθηκε η κοπέλα και ανάλαβε αυτός το τιμόνι...

Passioned4living
06-06-2007, 01:59
Τελευταία ταινία που είδα ήταν οι πειρατές τις καραιβικής 3...

Απογοητεύτηκα με το συγκεκριμένο επεισόδιο
Το περιμενα πολυ καλύτερο...

Στην αρχή η ταινία ήταν τραγική...
Πολύ βαρετή και σκοτεινή...
Κυριολεκτικά δεν βλεπόταν και όλοι φώναζαν να ανοίξουν τα φώτα

Μετά άρχισε σιγά σιγά να γίνεται πιο αστεία και πιο ενδιαφέρουσα

Ως γενική εικόνα μου έμεινε ότι "απλώς βλέπεται"
:yes:
Υ.Γ : και να φανταστήτε ότι είμαι πολύ φανατική της ταινίας

andys12
06-06-2007, 02:01
Θα δω αυτές τις μέρες τους πειρατές τις καραιβικής.Θέλω να δω και το Spiderman 3.

Intruder
06-06-2007, 14:48
Τελευταία ταινία που είδα ήταν οι πειρατές τις καραιβικής 3...

Απογοητεύτηκα με το συγκεκριμένο επεισόδιο
Το περιμενα πολυ καλύτερο...

Στην αρχή η ταινία ήταν τραγική...
Πολύ βαρετή και σκοτεινή...
Κυριολεκτικά δεν βλεπόταν και όλοι φώναζαν να ανοίξουν τα φώτα

Μετά άρχισε σιγά σιγά να γίνεται πιο αστεία και πιο ενδιαφέρουσα

Ως γενική εικόνα μου έμεινε ότι "απλώς βλέπεται"
:yes:
Υ.Γ : και να φανταστήτε ότι είμαι πολύ φανατική της ταινίας

Xaxax! Μάλλον έπεσες σε περίπτωσή.
Σε ποιόν κινηματογράφο το είδες?
Πάντως εγώ χωρίς φώτα δεν είχα πρόβλημα και δεν άκουσα και κανένα παράπονο.Κρίμε που σας χάλασε αυτό το γεγονός την ταινία πάντως.

Passioned4living
06-06-2007, 15:58
village στο cosmos............
Δεν έφταιγαν τα φώτα.......
Η ταινία στην αρχή ήταν πολύ σκοτεινή...με το ζόρι διακριναμε τους ήρωες

Tananga
06-06-2007, 18:50
Ναι.Καλό ήταν αυτό στο δρομο που αποκοιμήθηκε η κοπέλα και ανάλαβε αυτός το τιμόνι...
:woot: a nai best of και με το κινητό που ψάχνει ήχους και βάζει ένα για να κοιμηθούνε

NiCk-
12-06-2007, 15:39
Loipon eida teleutaia :

Spiderman 3 -> Terastia apogohteusi ... Me diafora i xeiroteri tis trilogias ... Apogohteutikes ermhnies, apogohteutiki ploki, alla ena oraio telos ...

Pirates 3 -> Episis, apogohteutiko .. Nomizo oti o kosmos ton peiraton megalose ypervolika .. O Johnny Depp se merika simeia mou thimize parodia tou eautou tou sta prohgoumena 2 ... Akoma kai o Geoffry Rush den epekse oso kala perimena ... Peritto na po tpt perissotero gia to varos pou edosan se Keira Knightley kai Orlando Bloom .. Merikes poli kales skines omos, kai mia eksairetiki maxi i opoia xalaei me mia entelos antiklimatiki skini sto meso tis ( osoi to eidan pithanon na me katalavainoun ) ... Meta pou to eida, ksanaeida to pirates to 1 gia na thimitho poso kalo itan pragmatika to Pirates ... Kai i alitheia einai oti den yparxei oute kan sigkrisi ... Aurio tetarti i ora 10 stin Net ... Min to xasete akoma kai an to exete ksanadei, kai perissotero an exete dei tous Pirates 3 ...

Bourne Identity -> Ithela edo kai kairo na to do, kai to eida proxthes se dvd ... Mou arese poli, kai o Matt Damon kanei mia poli kali douleia ... Anipomono na do to sequel pou akousa oti einai eksisou kalo ..

Tananga
12-06-2007, 17:00
exei kairo pou to eida, alla to lew na profylaxteite:
The Butterfly Effect 2
MAPA
kamia sxesh me to prwto [oxi senariaka, san poiothta kai endiaferon milaw], kakosxediameno kai oxi eksipno kai anatreptiko oso to prwto.Ekeino me ta flashback kai tis *kommenes* skhnes htan apaixto kai eksipno.
Deite loipon to 1 osoi den to exete dei alla mhn deite to 2.

poromenos
14-06-2007, 20:06
εγώ σε λίγες ώρες θα δω την συμμορία των 13,μόλις γυρίσω θα σας πω εντυπώσεις!

Intruder
14-06-2007, 23:38
Ένας φίλος μου πάντως είδε σήμερα το Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer και απ'ότι μου λέει ήταν πάρα πολύ καλό.Εγώ μπορεί να πάω το Σ-Κ...

Phillip
14-06-2007, 23:41
To Saw 3 Ηταν τελιο. :up:

poromenos
15-06-2007, 00:31
Molis girisa apo thn simoria twn 13.Sibathitiko
Genika thetikes edipwseis,an kai dn eiparxei swsth katanomh drashs
Katarxas sto megalitero meros ths tainias mas milaei gia thn proetoimasia,kai mono sto telos thetei to sxedio se efarmogh....

Phillip
15-06-2007, 01:04
Eκει παιζει και ο Al Patsinο

poromenos
15-06-2007, 10:21
ναι ναι
γενικά από ερμηνείες μέτρια...
Ο μόνος που ίσως άξιζε ήταν ο al patsino ,οι άλλοι δεν μου έκαναν ιδιαίτερη εντύπωση,ειδικά ο Matt και δεν έπαιξε πολύ ώρα,και ήταν η απόλυτη μετριότητα....

Tananga
15-06-2007, 12:36
Κρίμα, τα άλλα δυο ήταν πολύ καλά στημένα.

Phillip: και τα τρία saw ήταν άψογα (λίγο το 2 μου την έδωσε)

Phillip
16-06-2007, 00:54
Phillip: και τα τρία saw ήταν άψογα (λίγο το 2 μου την έδωσε)[/quote]

εμενα παντος μου ερεσαν και τα τρια.Θα βγει και τεταρτο

Intruder
16-06-2007, 01:13
Ναι φέτος και απ'ότι λένε αυτοί που είναι εκεί ( σκηνοθέτες και δεν ξέρω κι εγώ ποιος άλλος ) τα πρώτα 20 λεπτά πρόκειται να είναι πολύ "αιματηρά"!

Γουστάρω!

Tananga
16-06-2007, 02:05
Τέταρτο; Πώς θα συνεχίσουν το σενάριο πλέον;...

Phillip
16-06-2007, 02:07
Αμα ακουσεις την ταινια με σχολιασμο το λενε.

Tananga
16-06-2007, 02:23
Τι ακριβώς λένε (μην νοικιάσω την ταινία τώρα για αυτό);

Phillip
16-06-2007, 02:37
Στο τελος δεν τους κληδωνει ο Saw.Ε εκει σου λενε σε σχολιασμο οτι αρχιζει ενα καινουργιο παιχνιδι αλλωτε οταν πεθαινει ο κακος το λεει και η κασετα που εβαλε να παιξει λιγο πριν τι θανατο του.Λενε πως παλι ειναι καποιος γνωστος απο τα προηγουμενα αλλα Saw 1/2.

Tananga
17-06-2007, 00:50
ma that´s the point pou den katalavainw, h porta kleinei gia ton enan pou menei teleftaios.mia megalh siderenia.

Tananga
06-11-2007, 02:55
Mias k to kalokairi den polyphgainw sinema, me thn efkairia tou SAW IV phga proxtes [lol, ekei eixe stamathsei k h syzhthsh mas, sthn synexeia tou SAW III]
Perimena moufa alla diapseftika, h plokh pali apsogh, an k afthn thn fora htan kentrismeno perissotero sthn plokh k oxi stis frikiastikes skhnes [to III eixe POLY prama, edw ligo alla tespa]

Opois thn eide, moy ekseigei ligo to telos giati exasa pali kapoio epeisodio.
Einai peripou 4-5 MERES meta to SAW III, k malista pros to telos ftanei ekei pou o typos skwtonei ton tzigkzo [apto III].
Telika synergos ´h *paixnidi* eixe o typos pou shkwthike apthn hlektrikh karekla?
k tha vgei logika k V symfwna me thn kaseta tous tzigkzo?

Oscar
06-11-2007, 06:55
Ruch Hour 3 = φοβερο

Sturdust = ορεο

Poseidon = μετριο + αμερικανικο

The Pink Panther = Πολυ καλο + πολυ ευχαριστο ¨

RATTATOUILE = KATAΠΛΗΚΤΙΚΟ, ΤΑΙΝΙΑ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ μετα τους 300 :P

poromenos
04-05-2008, 22:03
Χθες είδα το vantage point (με τον jack από το Lost).Αρκετά καλή ταινία,είχε μερικές καλές ανατροπές,όχι τπτ ιδιαίτερο στους ηθοποιούς,σε μερικά σημεία ήταν τραβηγμένο και έπασχε από αληθοφάνεια :p

andys12
04-05-2008, 22:11
ειδα ψες το Ironman...πάρα πολύ καλη.ο πρωταγωνιστης ηταν παρα πολύ καλός στον ρόλο του.προτείνω να την δείτε.

poromenos
08-06-2008, 13:50
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/6/68/WarIncPoster.jpg/200px-WarIncPoster.jpg
war inc.
μέτρια ταινία,με πολύ πολύ υπονοούμενο για την αμερικάνικη πολιτική σε Ιρακ και Αφγανιστάν.Την είδα επειδή έπαιζε ο χαρισματικός John Cusack!

Kasa
09-06-2008, 14:48
εμ...αν θυμαμαι καλα την θεος για μια εβδομαδα!

blackmore
09-06-2008, 15:22
xtes ida to drakoula tou kopola teniara ti exo di emetrites fores.
simera pira to naked lunch tou kronemperk palia tenia den ti exo di k den ksero an ine kali alla gia tin epoxi tis ine gnosti.

Tassakos
09-06-2008, 16:55
Παιδιά χθες ειδα το The Onion Movie , πολύ γέλοιο και σωστή σάτιρα..Σατιρίζει την επικαιρότητα και το πως η τηλεόραση την παρουσιάζει.Την συστήνω σε όποιον ξέρει να απολαμβάνει το καλό humour (βλέπε Borat)
http://www.filmjunk.com/images/weblog/theonionmoviedvd.jpg

Oscar
13-06-2008, 09:51
Nomizo ego prepei na grapso pia tenia DEN ida teleftea afou ida sxedon oles tis tenies pou exoun bgi Cinema sto CINEMA se simio pou Ilikrina den thimame pia DEN ida.
I kaliteri pou ida UNTIL Now stous telefteous 3-4 mines itan TO IRON MAN opos kai to Spiderwick Chronicles , Thimoume episis tin pio apogoiteftiki tenia pou ida sto idio diastima pou den itan alli apo ton Apolithimeno pia metaxi RITIDON kai Aspron Trixon INDIANA JONES 4. A!!!!!!! IDa kai to Speed Racer epses .. den mporo omos na po mia sovari gnomi giati alithia na legete sto parapano meros I WAS SLEEPING :) HEHEHE

Oscar
06-09-2008, 07:20
H PIO DIASKEDASTIKI TAINIA
EINAI MIA!

KAI DEN INE ALLI APO TO

KUNG FU PANDA

pou mporite na dite sto plisiestero cinema tis gitonias!

(ats! stixourgos eprepe na pao! anyway omos prin arxiso na grafo poiimata apo ta terastieon diastaseon XAXANITA pou mou prokalese sto 90lepto perasma tis apo ta matia mou H APISTEFTI SE DIASKEDASI AFTI TENIA )

EXO NA DILOSO
OTI EINAI MUST sto na tin DEI o kathe enas
kai oxi mono mia alla kai dio kai treis fores aman laxei

Proti fora stin 26xroni parousia mou sto planiti Gi na gelaso toso se cinema, XAXA XOUXA!

spania na do kaliteri tenia apo to trailer, trailer to opoio MAS EPRIZE toso kairo sto cinema na kanoume isixia!

ME ARISTA TO 10
VAZO
110 me tono! kefalea kai thaumastiko!

blackmore
06-09-2008, 10:38
ego edo pou meno den exi cinema, mono home cinema.

xtes ida to "shutter" stigmiotipa thanatou ena thriller apo afta pou vgenoun pola teleftea.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/2/26/Shutter08poster.jpg

k proxthes ida mia oxi k para poli palia tenia me tin Nicole Kidman to Bewitched poli kali tenia.
http://www.andyfilm.com/bewitched05.jpg

dermi57
06-09-2008, 13:15
Eγω ειδα τον δρακουλα των εξαρχειων.
δεν ξερω αν την γνωριζει κανεις καθως ειναι αρκετα παλια (1983) αλλα για τους φαν του ειδους ειναι και γα**

blackmore
06-09-2008, 13:37
Eγω ειδα τον δρακουλα των εξαρχειων.
δεν ξερω αν την γνωριζει κανεις καθως ειναι αρκετα παλια (1983) αλλα για τους φαν του ειδους ειναι και γα**

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/el/thumb/7/7c/Drakoulas_ton_Eksarxeion1.jpg/250px-Drakoulas_ton_Eksarxeion1.jpg

me ton panousi, to ixa pari apo tin efimerida kala oti nane poli mprosta me foveres atakes:tongue_smilie:

oreo ine stin arxi pou ftiaxnoun to kalitero sikrotima stin istoria, k pai o vlaka k tous vazi mpouzoukia me apotelesma na vgi to sikrotima oti nane:laugh:

poromenos
07-09-2008, 15:15
είδα τον κ.zohan
έβγαλε λίγο γέλιο αλλά όχι τπτ τρελό ,κάπου με κούρασε...
Γενικά έβγαζε καφρο-γέλιο και ο adam sandler δεν ήταν και στα καλύτερα του!( personal opinion)

Tassakos
26-09-2008, 18:54
είδα τον κ.zohan
έβγαλε λίγο γέλιο αλλά όχι τπτ τρελό ,κάπου με κούρασε...
Γενικά έβγαζε καφρο-γέλιο και ο adam sandler δεν ήταν και στα καλύτερα του!( personal opinion)

Σαπίλα το zohan..Οι καλύτερες του sandler είναι το big daddy, happy gilmore και billy madison! Αν δεν τα έχετε δει, δείτε αυτά αντι για τον zohan που είναι βαρετό και επαναλαμβανόμενο.

galdar
03-10-2008, 12:42
Tropic Thunder
Μ'άρεσε αρκετά! Πολύ γέλιο με cool ηθοποιούς + τρελή σάτιρα του Hollywood.. :lol: Κ ένας guest star όλα τα λεφτά.. :biggrin:

blackmore
03-10-2008, 13:48
xthes to vradi ida tin tainia "young people fucking" kala milame gia poli gelio i tainia asxolite me to sex, den dixni akataliles skine oute akatalilo leksilogio ektos apo leksis pou legonte se poles tainies.

Tassakos
03-10-2008, 15:35
xthes to vradi ida tin tainia "young people fucking" kala milame gia poli gelio i tainia asxolite me to sex, den dixni akataliles skine oute akatalilo leksilogio ektos apo leksis pou legonte se poles tainies.
Ωραίος blackmore η ταινία ήταν όντως πολύ καλή την έχω δει και για άλλη μια φορά αποδεικνύεται ι ότι ο ανεξάρτητος κινηματογράφος βγάζει καλύτερα έργα απ'ότι το hollywood

blackmore
03-10-2008, 16:29
Ωραίος blackmore η ταινία ήταν όντως πολύ καλή την έχω δει και για άλλη μια φορά αποδεικνύεται ι ότι ο ανεξάρτητος κινηματογράφος βγάζει καλύτερα έργα απ'ότι το hollywood

to kalitero itan o xontros, i kopela tou, k o sigkatikos tou.

Tassakos
03-10-2008, 18:44
to kalitero itan o xontros, i kopela tou, k o sigkatikos tou.
Θα διαφωνήσω γιατί δεν ήταν τόσο ανατρεπτικό όσο το τυπικό ζευγάρι με τα taboo :thumbdown: Πάντως γενικά στις ιστορίες ήθελα να δω τι θα γίνει αν και μερικές ήταν προβλέψιμες απο την αρχή :rolleyes: 7/10 του βάζω

Dutchman
03-10-2008, 20:08
Zohan trelo gelio!!!!:thumbup1:

Giorgos216
03-10-2008, 20:12
teleftaia eida ta: My moms new boyfriend (kataskopevontas tin Mama, tou vazw 9/10) kai Hancock (tou vazw 8/10)... kai 8a dw tin Kyriaki to Disaster Movie... nomizw pws 8a einai GAMATO... einai satiriko, sto trailer eri3aq poly gelio, aftes oi tainies m aresoun... xexe

Giorgos216
03-10-2008, 20:36
aaa... metrane kai oi palies pou eidame prosfata? tote, teleftaia, eida to Date Movie (apo tous dimiourgous twn Scary Movie (tou vazw 10/10, GAMATOOOOOOOO, eixe treli fasi! deite to! Daneistite to se dvd apo kapou :P)

izamaru
03-10-2008, 21:07
aaa... metrane kai oi palies pou eidame prosfata? tote, teleftaia, eida to Date Movie (apo tous dimiourgous twn Scary Movie (tou vazw 10/10, GAMATOOOOOOOO, eixe treli fasi! deite to! Daneistite to se dvd apo kapou :P)
file nai!korufaia tainia!!!
egw teleftees duo ida xthes to cloverfield k to gabriel...kalles htan an k oi duo oxi kati to ekseretiko

jk1920
04-10-2008, 01:16
Εγω ειδα για δευτερη φορα σημερα το Hot FUzz πολυ καλη ταινια κωμωδια βρετανικη φυσικα(προσωπικα ειμαι φανατικος οπαδος τους και τις προτιμω απο τις αμερικανικες ) η ταινια ειναι του simon pegg (οπως και το shaun of the dead επισης καλη ταινια).Ρε παιδια σας αρεσαν τα Scary Movie για μενα ειναι το λιγοτερο αθλια(sorry:blushing:) δεν ειναι και πολυ θετικο να ειναι δημιουργει μιας ταινιας..

Oscar
04-10-2008, 01:25
den nomizo na emine tenia pou den tin ida

meta to KUGFU PANDA POU to ida 2 fores cinema kai gia emena ine i apolausi tis xronias

ida NARNIA 2 kai mporo na po oti mou arese parapano apo to 1

ton ZOHAN pou mou arese kai aftos , poli euxaristo

HELL BOY 2 AKOMA mia euxaristi peripetioula me mia apo ta idia ipothesi

Wall E Apla telio , fetos giristike kai ine idi klassiko!

Hancock . tha mporouse na itan kalitero

DISASTER movie =TO LEEI KAI TO ONOMA TOU SKETO DISASTER!

jk1920
04-10-2008, 01:49
Το Hellboy 2 ηθελα να το δω το ενα μου αρεσε αρκετα (τουλαχιστων απο αλλες μεταφορες κομικ πολυ περισσοτερο) με βλεπω να το βλεπω σε dvd γιατι σινεμα δεν μου αρεσει ιδιαιτερα να πηγαινω..Το ναρνια το 1 το ειχα δει και μου ηταν αδιαφορο(βασικα θυμαμαι περισσοτερο την σειρα που εδειχνε η κρατικη οταν ημουν μικρος

blackmore
04-10-2008, 02:06
Εγω ειδα για δευτερη φορα σημερα το Hot FUzz πολυ καλη ταινια κωμωδια βρετανικη φυσικα(προσωπικα ειμαι φανατικος οπαδος τους και τις προτιμω απο τις αμερικανικες ) η ταινια ειναι του simon pegg (οπως και το shaun of the dead επισης καλη ταινια).Ρε παιδια σας αρεσαν τα Scary Movie για μενα ειναι το λιγοτερο αθλια(sorry:blushing:) δεν ειναι και πολυ θετικο να ειναι δημιουργει μιας ταινιας..

den ksero kata poso ine i gnosis sou pano stis tenies alla kanis lathos giati o amerikanikos kinimatografos exi ta panta, ti thelo na po exi apo tis pio athlies tenies mexri tenies diamantia, k apo holywood paragoges sinithos alla k aneksartites pou para poles fores kanoun tin diafora.
o europaikos kinimatografos den leo oti pai piso + k oti merika apo ta megalitera onomata ine apo europi (stanley kubrick - alfred hitchcok - dario argento - inrgman bergman k para pola akomi onomata opos k kalitexnes europei pou metanastepsan stin ameriki k ksekinisan stin nea ipiro tin kariera tous opos o charlie chaplin) pera apo ola afta iparxoun k amerikani skinothetes pou ekanan spoudea pragmata opos o john carpenter me aneksartites paragoges kontra sto holywood (pragma katholou eukolo) k evgale diamantia, i o ridley scott pou me tin filmografia tou me entiposiase ektos apo kana dio, k poli akoma pantou iparxoun kales k kakes tenies oreksi na exis na vlepis alla na kseris k na dialegis.
pantos prosopika i agglikes tenies den tis pao idietera (pera apo marika megala onomata pou anefera pio pano k kapies tenies) opos ta teleftea xronia pou psaxtika an k antipatho tous italous exoun poles kales tenies k skinothetes idika sta thriller.
pantos ola ine gousta, o kathenas oti tou aresi.

galdar
04-10-2008, 02:17
8a dw tin Kyriaki to Disaster Movie... nomizw pws 8a einai GAMATO... einai satiriko, sto trailer eri3aq poly gelio, aftes oi tainies m aresoun... xexe
Ψηφίστηκε στο imdb ως η χειρότερη ταινία όλων των εποχών.. http://www.imdb.com/chart/bottom?tt1213644
Θα'ναι πραγματικά καταστροφή.. :closedeyes: (αν και γούστα είναι αυτά..)

*blacklmore :thumbup1:

blackmore
04-10-2008, 02:26
Ψηφίστηκε στο imdb ως η χειρότερη ταινία όλων των εποχών.. http://www.imdb.com/chart/bottom?tt1213644
Θα'ναι πραγματικά καταστροφή.. :closedeyes: (αν και γούστα είναι αυτά..)

*blacklmore :thumbup1:

den tin exo di.
ego ksero oti i xiroteri tenia ine mia tou ed wood (2 tenies nomizo ekane olo k olo) k xari se afto ine gnostos i tenia ta spai simera ine san mavri komodia.

jk1920
04-10-2008, 02:29
Εγω μιλησα για κωμωδιες βρετανικες που για εμενα ειναι κορυφαιοι.(monty pythons,rowan atkinson στο blackadder,simon pegg κλπ).Οσο για τους αμερικανους δεν ειπα οτι δεν βγαζουν ταινιες (πολλες απο τις αγαπημενες μου ειναι αμερικανικες)απλα δεν θυμαμαι να εχω χαρει τοσο κωμωδιες οσο οι παραπανω .Μου την δινουν ομως τωρα τελευταια το εχουν ριξει ολο στα κομικς:thumbdown:

blackmore
04-10-2008, 02:39
Εγω μιλησα για κωμωδιες βρετανικες που για εμενα ειναι κορυφαιοι.(monty pythons,rowan atkinson στο blackadder,simon pegg κλπ).Οσο για τους αμερικανους δεν ειπα οτι δεν βγαζουν ταινιες (πολλες απο τις αγαπημενες μου ειναι αμερικανικες)απλα δεν θυμαμαι να εχω χαρει τοσο κωμωδιες οσο οι παραπανω .Μου την δινουν ομως τωρα τελευταια το εχουν ριξει ολο στα κομικς:thumbdown:

sinfono k ego mazi sou, an k i tenies k sires pou les ine palies, i tenies genikotera xalasan malon proothoun tis mapa tenies, alla k stis 2 ipirous vgazoun k kales tenies k kakes, goustaro ton europaiko kinimatografo an k teleftea prospathi na mimithi ton amerikaniko, opos k ego antipatho pou teleftea to eriksan sto comics o amerikanikos k sta videogames tenies xoris senario mono efe, pantos vgazi kales tenies px just like heven klp

galdar
04-10-2008, 02:41
den tin exo di.
ego ksero oti i xiroteri tenia ine mia tou ed wood (2 tenies nomizo ekane olo k olo) k xari se afto ine gnostos i tenia ta spai simera ine san mavri komodia.

Το Disaster Movie έχει ψηφιστεί ως η χειρότερη ταινία από τους users του Ιnternet.
Εσύ αναφέρσαι στο Plan 9 from Outer Space το οποίο θεωρείται γενικά ως η χειρότερη ταινία όλων των εποχών από κοινό κ κριτικούς κ πήρε τον τίτλο 'Worst Film of All Time' στο βιβλίο "The Golden Turkey Awards". Το'χω δει, βγάζει γέλιο από την παρακμή.. :tongue_smilie: Eχει βγάλει αρκετές ταινίες ο Εd Wood, η μια χειρότερη απ'την άλλη...
*Παρεπιπτόντως, checkαρε την ταινία Ed Wood του Tim Burton.! Πολύ καλή... 8/10 :cool:

blackmore
04-10-2008, 02:52
Το Disaster Movie έχει ψηφιστεί ως η χεορότερη ταινία από τους users του Ιnternet.
Εσύ αναφέρσαι στο Plan 9 from Outer Space το οποίο θεωρείται γενικά ως η χειρότερη ταινία όλων των εποχών από κοινό κ κριτικούς κ πήρε τον τίτλο 'Worst Film of All Time' στο βιβλίο "The Golden Turkey Awards". Το'χω δει, βγάζει γέλιο από την παρακμή.. :tongue_smilie: Eχει βγάλει αρκετές ταινίες ο Εd Wood, η μια χειρότερη απ'την άλλη...
*Παρεπιπτόντως, checkαρε την ταινία Ed Wood του Tim Burton.! Πολύ καλή... 8/10 :cool:

tim burton foveros exo oles tis tenies tou ektos apo 2 i 3, to ed wood to exo se videokaseta alla den to exo di pote tora pou mou to thimises tha tin psakso giati tin eleftea fora pou epsaksa den tin vrika me ellinikous ipotitlous, k ti proti tou tenia den tin exo, ine foveri me enan vlaka pou tou klevoun to podilato k girnai oli tin ameriki gia na to vri, poli kali alla den thimame pos legete.
gia ton ed wood nomiza pos ixe mono 2 tenies, afti pou les ine an k kapia efe pou ekane mou aresan.

jk1920
04-10-2008, 02:56
sinfono k ego mazi sou, an k i tenies k sires pou les ine palies, i tenies genikotera xalasan malon proothoun tis mapa tenies, alla k stis 2 ipirous vgazoun k kales tenies k kakes, goustaro ton europaiko kinimatografo an k teleftea prospathi na mimithi ton amerikaniko, opos k ego antipatho pou teleftea to eriksan sto comics o amerikanikos k sta videogames tenies xoris senario mono efe, pantos vgazi kales tenies px just like heven klp

Οι σειρες μπορει να ειναι παλιες αλλα ειναι θεικες:thumbup1::thumbup1:
βεβαια το hot fuzz και το shaun of the dead ειναι του 2007 και 2004 και οπως ειπα ειναι εξαιρετικες σας τις προτεινω.
Το εχουν ξεφτιλησει με τα κομικ και τις παρομοιες βλακειες.Βγαζουν και αρκετες καλες ταινιες αλλα δυστυχως και πολυ περισσοτερα σκουπιδια αλλα λογικο ειναι το ευκολο κερδος.

galdar
04-10-2008, 02:59
k ti proti tou tenia den tin exo, ine foveri me enan vlaka pou tou klevoun to podilato k girnai oli tin ameriki gia na to vri, poli kali alla den thimame pos legete.
Λέγεται "Pee-wee's Big Adventure" (1985), υπάρχει σε trnt αν θες να τη βρεις..

k ego antipatho pou teleftea to eriksan sto comics o amerikanikos

Το εχουν ξεφτιλησει με τα κομικ και τις παρομοιες βλακειες.
Σε ποιες ταινίες αναφέρεστε συγκεκριμένα? :confused1:
Τα Τhe Dark Knight, V for Vendetta κ Sin City πάντως μ'άρεσαν πολύ... :cool:

blackmore
04-10-2008, 03:07
Λέγεται "Pee-wee's Big Adventure" (1985), υπάρχει σε trnt αν θες να τη βρεις..

afti ine, an vro greek subtitle giati nomizo ixa psaksi k den evriska, makari pantos giati ine poli kali, kiklofori k se dvd an epese i timi tou tha to paro giati prin ligo kero pou rotisa itan akrivoutsiko.

jk1920
04-10-2008, 03:18
Σε ποιες ταινίες αναφέρεστε συγκεκριμένα? :confused1:
Τα Τhe Dark Knight, V for Vendetta κ Sin City πάντως μ'άρεσαν πολύ... :cool:

Το V for Vendetta μου αρεσε και εμενα οπως και το sincity.To dark knight δεν το εχω δει αλλα εχω δει το batman begins ψιλοαδιαφορο αλλα πολυ καλυτερο απο τα spiderman,hulk ,daredevil,elektra,Blade(βασικα μονο το ΙΙ μου αρεσει λογο πρωταγωνιστριας:blushing::blushing: ),transformers κλπ.Προσωπικα και το 300 δεν μου αρεσε ιδιαιτερα.

Giorgos216
05-10-2008, 21:31
eida to Disaster Movie! teleio, na pate me filous me 1000! 8a ri3ete poly geloio!

Oscar
05-10-2008, 21:36
eida to Disaster Movie! teleio, na pate me filous me 1000! 8a ri3ete poly geloio!

or polli klama an den sas aresoun tenies stil date movie kai epic movie!

prosopika to vrika anipofora vareto kai poli proxiro ergo.
alla kai pali ine prosopiki apopsi :)

cloud
05-10-2008, 23:26
Είδα λίγο από το "Indiana Jones And The Kingdom Of The Crystal Skull". Και απ' ότι έχω δει μέχρι τώρα, δεν ξέρω αν θέλω να δω και το υπόλοιπο...:crying:

Oscar
06-10-2008, 00:00
Είδα λίγο από το "Indiana Jones And The Kingdom Of The Crystal Skull". Και απ' ότι έχω δει μέχρι τώρα, δεν ξέρω αν θέλω να δω και το υπόλοιπο...:crying:
\

Ego distixos to ida olo :thumbdown: mporo na po tsalakose poli ton thrilo pou legete indiana jones to kristallino kranio the movie

cloud
06-10-2008, 01:22
\

Ego distixos to ida olo :thumbdown: mporo na po tsalakose poli ton thrilo pou legete indiana jones to kristallino kranio the movie

Άσε... Μετά την σκηνή με το ψυγείο, έχασα πάσα ιδέα...:thumbdown::angry:

galdar
06-10-2008, 02:10
Άσε... Μετά την σκηνή με το ψυγείο, έχασα πάσα ιδέα...:thumbdown::angry:
Kαι που να φτάσεις στο τέλος... Κλασικός Spielberg..! :lol:

Oscar
06-10-2008, 09:11
Kαι που να φτάσεις στο τέλος... Κλασικός Spielberg..! :lol:

οντως απο την σκηνη του ψυγειου μεχρι το τελος μιλαμε για την απολυτη ξενερα! :thumbdown:

θα διαφωνησω ομως με τον galdar, γιατι ο Σπηλπερκ αλλιως μας ηταν οι ταινιες του στο παρελθον. Την τελευταια 5αετια ειναι που αρχισε να γυριζει βλακειες:thumbdown:

cowboy
06-10-2008, 09:59
nai eheis dikio o spielberg sinifize na kanei gamates tenies omos teleftea isos to kalitero pou mporei na kanei inai na parei sintaksei.

den ida to indiana jones,ti den itan kalo?

cowboy
06-10-2008, 10:02
den ksero kata poso ine i gnosis sou pano stis tenies alla kanis lathos giati o amerikanikos kinimatografos exi ta panta, ti thelo na po exi apo tis pio athlies tenies mexri tenies diamantia, k apo holywood paragoges sinithos alla k aneksartites pou para poles fores kanoun tin diafora.
o europaikos kinimatografos den leo oti pai piso + k oti merika apo ta megalitera onomata ine apo europi (stanley kubrick - alfred hitchcok - dario argento - inrgman bergman k para pola akomi onomata opos k kalitexnes europei pou metanastepsan stin ameriki k ksekinisan stin nea ipiro tin kariera tous opos o charlie chaplin) pera apo ola afta iparxoun k amerikani skinothetes pou ekanan spoudea pragmata opos o john carpenter me aneksartites paragoges kontra sto holywood (pragma katholou eukolo) k evgale diamantia, i o ridley scott pou me tin filmografia tou me entiposiase ektos apo kana dio, k poli akoma pantou iparxoun kales k kakes tenies oreksi na exis na vlepis alla na kseris k na dialegis.
pantos prosopika i agglikes tenies den tis pao idietera (pera apo marika megala onomata pou anefera pio pano k kapies tenies) opos ta teleftea xronia pou psaxtika an k antipatho tous italous exoun poles kales tenies k skinothetes idika sta thriller.
pantos ola ine gousta, o kathenas oti tou aresi.

omos min ksehnas oti itali ihane kapoios apo tous pio korifeous ifopoious olon epohon!!!

Oscar
06-10-2008, 11:18
nai eheis dikio o spielberg sinifize na kanei gamates tenies omos teleftea isos to kalitero pou mporei na kanei inai na parei sintaksei.

den ida to indiana jones,ti den itan kalo?

αν σου πω οτι το MUMMY 3 και national treasure 2 σε συγκριση με τον παππου πλεον Jones ειναι αριστουργηματα:thumbdown: μπορεις να βγαλεις συμπερασμα μονος σου :thumbup1:

και να σκεφτεις οτι τους πηρε πανω απο 15 χρονια να βρουν το καταλληλο σεναριο για να το γυρισουν ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΕΡΤΑΤΗ απογοητευση της χρονιας κατα την ταπεινη μου οσκαρενια γνωμη.:thumbdown:

Oscar
06-10-2008, 14:48
or polli klama an den sas aresoun tenies stil date movie kai epic movie!

prosopika to vrika anipofora vareto kai poli proxiro ergo.
alla kai pali ine prosopiki apopsi :)

στα υποψη οτι το disaster the movie ειναι στην λιστα με τις 100 χειροτερες ταινιες ολων των εποχων του imdb στην πρωτη θεση! :biggrin:

galdar
06-10-2008, 21:19
θα διαφωνησω ομως με τον galdar, γιατι ο Σπηλπερκ αλλιως μας ηταν οι ταινιες του στο παρελθον. Την τελευταια 5αετια ειναι που αρχισε να γυριζει βλακειες:thumbdown:

Παρερμηνεύσατε τη φράση μου "Kαι που να φτάσεις στο τέλος... Κλασικός Spielberg..! "... Φυσικά κ ο Spielberg έβγαζε ταινιάρες, ειδικά στα 80'ς κ 90'ς. Δεν υπάρχει άτομο που να τ'αμφισβητεί.. :cool:
Με το Κλασικός Spielberg εννοώ ότι το άτομο θυμήθηκε τα παλιά του μεγαλεία και...

spoiler!!! αν δεν έχετε δει την ταινία Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull ΜΗ διαβάσετε παρακάτω...

...σκέφτηκε "σε ποια ταινία μου δεν έχω βάλει εξωγήινους? Α ναι, στον Indy!" H φανέρωση των εξωγήινων και η σκηνή με το διαστημόπλοιο είναι all-time-classic Spielberg.." :laugh:

blackmore
06-10-2008, 23:39
omos min ksehnas oti itali ihane kapoios apo tous pio korifeous ifopoious olon epohon!!!

diavase ligo kalitera na dis ti grafo (an k den ksero se pion anaferese) genika exo mia antipathia k stin glosa tous k san anthropous (san anthropous tous antipatho gia afto pou ine gnosti, mia k sinevi ena peristatiko mprosta mou se ena kakomiri taverniari pou paleve na vgali to merokamato tou)

ocelot
08-10-2008, 04:52
εις το ονομα του πατρος :thumbup1:
το στοιχημα του σλεβιν :w00t:

blackmore
08-10-2008, 12:16
εις το ονομα του πατρος :thumbup1:

to exo apo efimerida alla den to exo di akoma, vasizete se alithini istoria k apo oti diavasa stin perilipsi fenete kalo.
tha katso na to do an ine, afou les oti aksizi:biggrin:

paokman
13-10-2008, 09:25
Transformers! ἦταν τέλεια!

cowboy
13-10-2008, 09:55
ela ore min akouo tetoia trasfoormers akou!!!
trelafika ego kai oi filoi mou otan akousame oti afto to pragma itan tainia tis hronias sto mtv,ekeini tin mera ifela na skotoso kapoion,skeftomoun na pao amok sto dimotiko kai meta na po pos ftene ta videopaihnidia!!!!hahahaha

Funkywizard
13-10-2008, 10:04
Das Wilde Leben legaite i tainia kai sta v. club ti zitas 1000 milia erwta
Paizei i Natalia Avelon!!!!Foveri i tainia alla akoma pio foveri i Natalia!!
AN den tin exete dei ti sistinw anepifilakta!

paokman
13-10-2008, 11:14
θὰ τοῦ ρίξω μὶα ματιὰ

poromenos
15-10-2008, 00:20
Burn after reading
http://www.youtube.com/watch?v=N99kv6ojn48

Πολύ καλή κωμωδία από τους αδερφούς Cohen,αρκετά ψαγμένη,ο brad pitt παίζει ΤΕΛΕΙΑ τον ρόλο του ηλίθιου ξανθού γυμναστή .MUST SEE αλλά αν δεν καταλάβετε τι παίζει και στο τέλος νομίζετε πως δεν είχε νόημα μην βαράτε εμένα :P

paokman
15-10-2008, 08:45
η αλήθεια είναι ότι την είδα και έμεινα με αυτή την απορία στο τέλος... τι εγινεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε εεεε;;;;

Oscar
15-10-2008, 19:28
Burn after reading
http://www.youtube.com/watch?v=N99kv6ojn48

Πολύ καλή κωμωδία από τους αδερφούς Cohen,αρκετά ψαγμένη,ο brad pitt παίζει ΤΕΛΕΙΑ τον ρόλο του ηλίθιου ξανθού γυμναστή .MUST SEE αλλά αν δεν καταλάβετε τι παίζει και στο τέλος νομίζετε πως δεν είχε νόημα μην βαράτε εμένα :P

:thumbup1:

poli kali tenia
oloi tous itan iperoxoi se afto to ergo,
gia osous den aresei to stil ton coen bros kalitera na minoun makria dioti prokite gia MAVRI komodia ,

prosopika mou arese poli alla ipirxan kai periptoseis pou sikostikan stin mesi tou ergou kai efigan

Oscar
15-10-2008, 19:30
Ida TO TROPIC THUNDER!

milame gia poli afasia tenia, idika stin arxi kai pio idika sto telos.
o tom cruise epistrefi se rolo ekplixi kai ine foveros!

pano apo olous omos vevea ine o enas kai monadikos kaliteros ithopios stin genia tou
(ne kai apo afto ton Depp) o Downey jr se mia akomi poli kali erminia ston rolo tou asprou-australou pou ekane egxirisi gia na ginei mavros dia tis anagkes tou ergou!

xaxax
min to xasete tha xasete!

ps: opos kai sto kafto aporrito pou ipa pio pano kai se afto to ergo ipirxan periptosis pou tin kopanisan stin mesi.

kalo tha itan na min pate me kopella alla monoi or me parea

Stelios95
15-10-2008, 22:38
re paidia exei dei kaneis to ''journey to the middle of earth''???thelo na pao na to do (an den exei vgei apo tous kinimatografous akomi)alla den prolava na pao tin proigoumeni vdomada!!!!!

Oscar
15-10-2008, 22:44
distixos to perimenoume akoma stin kipro. emena i idea mou ine na pas na to dis
kai xalia na ine i tenia toulaxiston tha dis 3D movie

galdar
16-10-2008, 01:02
re paidia exei dei kaneis to ''journey to the middle of earth''???thelo na pao na to do (an den exei vgei apo tous kinimatografous akomi)alla den prolava na pao tin proigoumeni vdomada!!!!!

Tην είδα. Συμπαθητική ταινιούλα, αν ήμουν πιτσιρίκι ίσως ήταν απ'τις αγαπημένες μου :tongue_smilie: .Δες τη σε 3D, είναι πρωτότυπη εμπειρία :cool: Αν δεν έχεις ξαναπάει σε 3D προβολή (Beowulf, The Nightmare Before Christmas), πιστεύω θα εντυπωσιαστείς..!

poromenos
21-10-2008, 11:22
Θα πάω να δω την καινούργια του woody allen που παίζει (ποια άλλη?) η scarlet johansson.Την έχει δει κανείς?

Oscar
24-10-2008, 12:46
Θα πάω να δω την καινούργια του woody allen που παίζει (ποια άλλη?) η scarlet johansson.Την έχει δει κανείς?

δεν την ida αλλα είμαι σίγουρος ότι οπτικά τουλάχιστον σε οποια σκοινί εμφανίζεται η Θεα αφροδίτη (αλλιώς scarlet) θα είναι τουλάχιστον τέλεια hahaha

Oscar
25-10-2008, 08:31
σαν και πολυ "γνωστος" ταινιοφαγος αφου κανονιζω να δω τουλαχιστον 10-12 ταινιες every μηνα στο σινεμα.

Ειδα ψες τον ''τουρκο και τον Κοκορα"

τον κανονικο κατε εμενα σωστο τιτλο του ''Righteous Kill'' με τον Deniro kai Pacino
oχι πηγαν και το βγαλαν ''ΟΥ ΦΟΝΕΥΣΕΙΣ!''

Αποτελεσμα? Μια μετριοτατη ταινια που αδικει καταφορα και παραφορα τα ονοματα των 2 ιερων τερατων του σινεμα που μονον ΤΕΡΑΤΑ ειναι σε αυτο το εργο και τπτ παραπανω!

ππι εςς (ps) : Μαντα πουντουτες οι πελλαρες σιορ? (που λεμε και στα κυπριακα)

ππι εςς 2 (ps2): "περιμενετε" "το" dvd or βαλτε το CSI miami

bahamut zero
25-10-2008, 12:43
ειδα χτες το ΑΥΣΤΗΡΩΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ των Ρεππα-Παπαθανασιου....απιστευτη ταινια.πολυ γελιο.απο τις καλυτερες ελληνικες που εχω δει:thumbup1:

cloud
25-10-2008, 13:07
Iron Man. Και ομολογώ ότι ήταν καλύτερη απ' ότι περίμενα!!

crais
25-10-2008, 13:24
χθες είδα το MAX PAYNE

αρκετά καλή μεταφορά

καλά το ιρον μαν ήταν ταινιάρα... περιμένω πως και πως την συνέχεια με τους Ultimate avengers

Giorgos216
25-10-2008, 14:24
Χθες δανείστηκα από video club το Epic Movie... Η αλήθεια είναι πως ήταν από τις ποιό ηλίθιες ταινίες που έχω δει... Δεν ξέρω γιατί, αλλά το Date Movie και το Disaster Movie μου άρεσαν... Μπορεί επειδή ήμουν με φίλους και λέγαμε ό,τι μας κατέβει και γελούσαμε, ή Μπορεί να μην μου αρέσουν πια τέτοιες ηλίθιες ταινίες, και το Date Movie τώρα που το θυμάμαι ήταν λίγο βλακία (αλλά καλύτερο από αυτό το τέρας humor, το Epic Movie)...

dimos222
30-10-2008, 02:26
Πήγα και εγώ και είδα το MAX PAYNE.

Αρκετά καλό.Πολυ καλή ατμόσφαιρα και τα εφε επίσης καλα. Ταίριαζε ο ηθοποιός και γι MAX, ενω το σεναριο ηταν πιστο σε αρκετα σημεια με το παιχνιδι. Γενικα σας προτείνω να πάτε να την δείτε, ειτε εχετε παιξει το Max Payne ειτε οχι.

Το παρατραβηξαν βεβαια λιγο με το μεταφυσικο και ψιλο-εχασε το αφηγηματικό υφος του παιχνιδιού(και μαζι και καποιους απαιχτους διαλογους που σου κολλαν στο μυαλλο.), αλλα δε νομιζω να χαλάσει πολλούς αυτό.
Ενω και σκηνες κλειδια αλλαξαν τρελα( SPOILER ο θανατος του Αλεξ ---απορω επισης γιατι δεν ειχε την τελικη σκηνη με το ελικοτπερο οπως στο παιχνιδι SPOILER).

Παντως αξιζει

Oscar
05-11-2008, 14:10
Eida to Eagle eye

ΑΚΟΜΗ μια πατατα στην πατατοθηκη του παγκοσμιου κινηματογραφου!

Μετα απο αυτο ειδα

το SWING VOTE
που ειναι και επικαιρο λογω αμερικανικων εκλογων . το βρηκα ευχαριστο και αξιολογο για να περασει καποιος το διωρο του σινεμα :)

Giorgos216
09-11-2008, 01:54
Σήμερα είδα το Scary Movie 2 από μια εφημερίδα... Όχι απλώς δεν γέλασα, ούτε χαμογέλασα μην σας πω... Πραγματικά, δεν ξέρω γιατί δεν το έβγαλα από την αρχή! Έφαγα στην μάπα 2 ώρες απόλυτης ηλιθιότητας! Ίσως περίμενα να καλυτερεύσει ξαφνικά, τι να πω... Κρίμα που πουλάνε αυτές οι ταινίες (μερικές είναι καλές, δεν λέω).
Αύριο λέω να πάω στο Quantum of Solace... Το έχει δει κανείς? Εντυπώσεις?

bahamut zero
09-11-2008, 02:07
το ειδα σημερα...ωραια ταινια με περισσοτερη δραση απο το casino royale αλλα συνολικα μου φανηκε χειροτερη απο την προηγουμενη

Giorgos216
09-11-2008, 02:12
το ειδα σημερα...ωραια ταινια με περισσοτερη δραση απο το casino royale αλλα συνολικα μου φανηκε χειροτερη απο την προηγουμενη

Ωραία, μάλλον θα πάω αύριο (σήμερα ουσιαστικά:tongue_smilie:)

Offtopic: το παιχνίδι λέει? θα το πάρω μόνο αν είναι πολύ καλό, γιατί τώρα που μου έρχεται και LG FULL HD 32' θέλω να έχω γραφικό, οπότε θα πάρω GTA 4 και Gears of War 2 (μάλλον) και έχω και στα υπόψην το Banjo-Kazooie (κυκλοφορεί ή ακόμα...?) στο 360 μαζί με ένα καλώδιο HDMI οπότε το παίρνω μόνο αν κωλολέει (έχω και το wii zapper, το game λέει με το zapper? Γενικά έχει καλόmultiplayer? (όχι online μιας και δεν έχω net σε wii και 360...))

Volga
09-11-2008, 02:18
Ωραία, μάλλον θα πάω αύριο (σήμερα ουσιαστικά:tongue_smilie:)

Offtopic: το παιχνίδι λέει? θα το πάρω μόνο αν είναι πολύ καλό, γιατί τώρα που μου έρχεται και LG FULL HD 32' θέλω να έχω γραφικό, οπότε θα πάρω GTA 4 και Gears of War 2 (μάλλον) και έχω και στα υπόψην το Banjo-Kazooie (κυκλοφορεί ή ακόμα...?) στο 360 μαζί με ένα καλώδιο HDMI οπότε το παίρνω μόνο αν κωλολέει (έχω και το wii zapper, το game λέει με το zapper? Γενικά έχει καλόmultiplayer? (όχι online μιας και δεν έχω net σε wii και 360...))

Ωχ αμάν!! Πολλές απορίες !!! :biggrin:

Έχουμε και λέμε. Το παιχνίδι είναι πάρα πολύ καλό αν και το framerate του σε ορισμένα σημεία πέφτει στα τάρταρα!

Με το wii zapper καταντάει κουραστικό γιατι αναγκαστικά το κρατάς με τα 2 σου χέρια και δεν ακουμπάς κάπου αρα στο 10λεπτο αρχίζουν και πινάνε τα χέρια σου.

Με το wii mote είναι άψογο ομως!!!
Το multiplayer του είναι τρομερό! Ειδικά το Online.

Giorgos216
09-11-2008, 02:36
Ωχ αμάν!! Πολλές απορίες !!! :biggrin:

Έχουμε και λέμε. Το παιχνίδι είναι πάρα πολύ καλό αν και το framerate του σε ορισμένα σημεία πέφτει στα τάρταρα!

Με το wii zapper καταντάει κουραστικό γιατι αναγκαστικά το κρατάς με τα 2 σου χέρια και δεν ακουμπάς κάπου αρα στο 10λεπτο αρχίζουν και πινάνε τα χέρια σου.

Με το wii mote είναι άψογο ομως!!!
Το multiplayer του είναι τρομερό! Ειδικά το Online.

Όντως :tongue_smilie:

framerate μη-online? όπως είπα δεν έχω internet στο wii και στο xbox 360 επειδή στον πάνω όροφο το pc, στον κάτω TV κλπ.

Το φαντάστηκα...

Nice, μου αρέσουν τα games με καλό multiplayer, πολλές φορές έρχονται φίλοι (τις περισσότερες nintendo haters, οπότε παίζουμε κανά halo, fifa κλπ. στο xbox, αλλά ευτιχώς μερικές φορές παίζουμε και wii:tongue_smilie:), αλλά δεν έχω online

The Godfather
09-11-2008, 11:53
οντως ειδα το quantum of solace κ δεν τρελαθηκα αν κ fun!!!το casino royale καλυτερο για μενα!το παιχνιδι ειναι προσεγμενο με ωραια γραφικα κ τρομερο multiplayer online αλλα κ με φιλους!!

paixtis
09-11-2008, 16:55
Χθες είδα το saw5.Η ταινία μου άφησε ανάμεικτα συναισθήματα αν και είμαι fan.Eίναι ίσως η πιο αναμενόμενη ταινία από τα 5 saw που έχουν βγει δεδομένου ότι δεν υπάρχει κάποια έκπληξη στο τέλος που να πεις ουάου τι έκαναν πάλι.
Από την άλλη πλευρά υπάρχουν πολλές ανατροπές στην εξέλιξη της υπόθεσης που ομολογουμένως είναι θετικό.
Κλασσικά τα παιχνίδια που βάζει ο κακός γίνονται πιο σκληρά και στο τέλος νικάει πάντα(δεδομένο για ταινία saw μέχρι στιγμής).
Κατά τα άλλα η ταινία είναι μικρή σε διάρκεια μόλις 1,5 ώρα.Τέλος πιθανολογώ ότι το 6 θα είναι το τελευταίο μέρος της σειράς με την επιτέλους επικράτηση του καλού και την εξάλειψη κάθε ίχνους του θρύλου του jicksaw.

Ντινος21
09-11-2008, 17:03
Καλο ειναι???Εχω δει ολα τα αλλα και ειναι πολυ :cursing: τρελη η υποθεση :w00t:

Welgome ninty i wanna play a game!!!

paixtis
09-11-2008, 17:43
Αν είσαι fan σίγουρα πρέπει να τη δεις.Κλασσικά σε τέτοιες ταινίες λέει να πας με την κοπέλα σου.Πάει πολύ!Χεχε!Κάτι που μου έλλειψε όμως σε σχέση με τα προηγούμενα είναι το gameover στο τέλος!!!!Κρίμα!!

Giorgos216
09-11-2008, 22:39
Είδα το Quantum of Solace... Η ταινία ήταν καλή, βέβαια σε μερικά σημεία πολύ κουραστική, ειδικά εκεί που έτρεχαν και δεν καταλάβαινες καλά-καλά τι γινόταν... Σε γενικές γραμμές το Casino Royal μου άρεσε περισσότερο.

geo2004z
09-11-2008, 23:55
Πολύ καλό το casino royal αλλά ήταν πολύ καλό επίσης και το βιβλίο. Δε θα μπορούσε η ταινία με τέτοια υπόθεση να είναι χάλια. Καλός ήταν βέβαια και ο ρόλος του Bond. Θα την δω την ταινία και θα σου πω πως ήταν. Πολλοί λένε για πολύ καλη ταινία αλλά αν δεν την δεις μς τα μάτια σου δεν πιστεύεις τίποτα.

JackRider
10-11-2008, 07:48
Εγώ είδα το MAX PAYNE . μου άρεσε αρκετά και η ατμόσφαιρα του και δεν φεύγει πολύ από την ιστορία του παιχνιδιού.

Το Casino royale δεν είναι τόσο καλό;

Stelios95
10-11-2008, 17:02
eida to savvato to james bond kai mou arese!!!!pantos i ipervoli den exei oria(p.x. o james peftei pano se teixous kai den pathenei tpt!!!!LOL)pantos an kai i tainia legetai quantum of solace an kai to quantum anaferotan stin tainia den katalava ti itan!!!!?????opoios to eide kai katalave as me fotisei,.......................................

Giorgos216
23-11-2008, 00:40
είδα το "η πλεκτάνη" ή κάπως έτσι... χαλια! απαισια! τέτοιες ταινίες δεν θα έπρεπε να βγαίνουν κατά την γνώμη μου...

Pavlaras
27-11-2008, 21:56
Hello και από μένα, έχω καιρό να μπω στο site, αλλά τα πανεπιστήμια και η αποχή απ'το wii μ'έκαναν λίγο να το ξεχάσω :). Αnyway, εγώ πήγα και είδα τον Bond το προηγούμενο Σάββατο και οφείλω να ομολογήσω ότι μου άρεσε, αν και η ταινία ήταν λίγο μικρή.

kaktos
11-12-2008, 17:55
eida to savvato to high school musical i apofoitisi...mono p dn koimithika..tsampa 9 europoulakia....

[@NyPaRkToC]
11-12-2008, 18:02
eida to savvato to high school musical i apofoitisi...mono p dn koimithika..tsampa 9 europoulakia....

alitheia?moufa einai?na fantsasteis mia fili mou me exei priksei na pame na to doume!den prokeitai loipon......

Oscar
11-12-2008, 18:05
http://smilies.sofrayt.com/fsc/blab.gif

9 evropoulakia????????????????????????

kaktos
11-12-2008, 18:06
;25860']alitheia?moufa einai?na fantsasteis mia fili mou me exei priksei na pame na to doume!den prokeitai loipon......

einai poli romantiko...alla se kapoia simeia katantaei k aidia...na fantasteis piga me tn kopela m k paizei na imoun k to mono agori se ekato atoma....:cursing:k olo tragoudane:thumbdown:

kaktos
11-12-2008, 18:07

9 evropoulakia????????????????????????

dystyxws:52:

Oscar
11-12-2008, 18:22
Και υστερα λενε οτι η πειρατια ΣΚΟΤΩΝΕΙ

http://smilies.sofrayt.com/fsc/angry8.gif

Πρεπει να ειμαστε ευχαριστημενοι εδω στην Κυπρο δλδ με το 7,5 ευρω που μας βαζουν.

bahamut zero
11-12-2008, 18:24
μπα....εξαρταται η τιμη απο τον κινηματογραφο που θα πας

kaktos
11-12-2008, 18:28
7 itane k sto village stou renti p pigainw..alla to kanane 9...

dino.frag
11-12-2008, 19:31
ναι οι πειρατες το τρια εχει πολλη φαση!τωρα θελω να δω το high school musical το 3 γιατι εχω ακουσει οτι ειναι καλο!

dino.frag
11-12-2008, 19:32
εγω παω η στο τεχνοπολις η το ταλος πλαζα του ηρακλειου...

[@NyPaRkToC]
11-12-2008, 19:37
7 itane k sto village stou renti p pigainw..alla to kanane 9...

den kserw an isxuei akoma,(ki egw sta village paw sto pagrati),me kathe eisitirio pou pairneis sou dinoun kai kouponi me(an thumamai kala) 2e ekptwsi gia tin epomeni fora.......ara pali 7!:biggrin::tongue_smilie:

kaktos
11-12-2008, 19:39
2euro an pareis 2 eisitiria...k isxyei mono gia 2 vdomades....apo ti stigmi p to ekleises...

galdar
12-12-2008, 00:38
Και υστερα λενε οτι η πειρατια ΣΚΟΤΩΝΕΙ

ναι οι πειρατες το τρια εχει πολλη φαση!τωρα θελω να δω το high school musical το 3 γιατι εχω ακουσει οτι ειναι καλο!

LOL! :lol::tongue_smilie:

Η ΠΕΙΡΑΤΕΙΑ ΣΩΖΕΙ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ :thumbup1:

*Εγώ είδα το RocknRolla στο cinema κ μ'άρεσε αρκετα! 7.5/10
Στυλάτη σκηνοθεσία, έξυπνο scenario και nice characters... :cool: Kλασικός Guy Ritchie. Aν δεν έχετε δει Lock, Stock and Two Smoking Barrels (Δύο καπνισμένες κάνες) και Snatch (Αρπαχτή) τα προτείνω κ αυτά.! :)
Παντως αν περιμένετε πιστολίδια, δράση κ εφέ παίζει να ξενερώσετε :rolleyes:...

jk1920
12-12-2008, 02:00
Καλα εγω εχω χρονια να παω σινεμα τοτε ειχα δει τα ιπταμενα στιλετα.Εκτος της τσιγκουνιας και της ελειψης παρεας κυριοτερος λογος ειναι η φασαρια που γινεται.Προτιμω DVD τελευται ειδα το Run fat boy run του simmon pegg καλο αλλα οχι τοσο καλο οι 2 προηγουμενες ταινιες του τις οποιες προτεινω.

Obiwan88
12-12-2008, 16:33
ego kinimatografo exo paei mia fora st zoi mou pou mas ixane paei st dimotiko gia na na doume ena dokimader ton MIKROKOSMO!! xixix oso apistefto k an sas fenete! dn me travei katholou !

Guardian
12-12-2008, 18:48
Κινηματογραφος τέλος γιατι 8 eura δεν τα εχω για πεταμα.
Ειδα το The Dark Knight σε Blu Ray και δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοσος ντόρος. Του έλειπε η σαπιλα του gotham city. Αξιζει να το δειτε. Απο εμενα ενα 7αρακι σαν βαθμο. Το 10 που λεν ολοι πιστευω ειναι υπερβολικα τραβηγμενο

Oscar
12-12-2008, 21:30
κινηματογραφος τέλος γιατι 8 Eura δεν τα εχω για πεταμα.
ειδα το The Dark Knight σε Blu Ray και δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοσος ντόρος. του έλειπε η σαπιλα του Gotham City. αξιζει να το δειτε. απο εμενα ενα 7αρακι σαν βαθμο. το 10 που λεν ολοι πιστευω ειναι υπερβολικα τραβηγμενο

λογω θανατου του λετζερ η ταινια υπερεκτιμηθηκε

nikos9321
13-12-2008, 13:09
παιδια ειδα το deathrace...ΦΟΒΕΡΗ ταινια! πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να βγει σε game...

MaXAiRO
13-12-2008, 14:17
Εγω ειδα το Saw V, το Mirrors και το Midnight Meat Train. Και τα τρια ηταν μια χαρα. Μ αρεσουν τετοιου ειδους ταινιες.

willow
13-12-2008, 15:04
καλα το mignight meat train ειναι ψυχεδελια,ειδικα στο τελος!Αν και η τανια ειναι σχετικα μετρια απο ολες τις πλευρες δεν μπορει κανεις να μην μεινει με το στομα ανοιχτο στην ιδιοφυια που λεγεται Clive Barker!!Αν ψαχνετε για gore ταινια που να μην ειναι αντιγραφη του saw και σας αρεσει ο Vinnie Jones (θεος!!!) να την δειτε και δεν θα χασετε!!

Nafsika
14-12-2008, 22:40
Είδα το Quantum Of Solace ήταν ψιλομάπα να πω την αλήθεια....

cloud
14-12-2008, 22:47
Επιτέλους είδα το Dark Knight!
Και μπορώ να πω ότι ήταν μία από τις καλύτερες ταινίες των τελευταίων ετών!!

Obiwan88
15-12-2008, 19:16
pedia pite ligo tis 2 teleftes tenies BATMAN p exoun vgei. tous akriveis titlous tous. iparxoun k oi 2 se DVD gia enikiasi?

dimos222
15-12-2008, 20:52
καλα το mignight meat train ειναι ψυχεδελια,ειδικα στο τελος!Αν και η τανια ειναι σχετικα μετρια απο ολες τις πλευρες δεν μπορει κανεις να μην μεινει με το στομα ανοιχτο στην ιδιοφυια που λεγεται Clive Barker!!Αν ψαχνετε για gore ταινια που να μην ειναι αντιγραφη του saw και σας αρεσει ο Vinnie Jones (θεος!!!) να την δειτε και δεν θα χασετε!!

Επειδη αυτο τον καιρο καθομουν και κατεβαζα κι εβλεπα ταινιες και ειχα δει ολα τα SAW μαζι κατεβασα και ειδα και αυτο που ειπες.
Μετριο οντως και πολυ κουλο ειδικα στο τελος....Τελειως κουλο σε αφηνε off τελειως.

willow
15-12-2008, 21:23
Clive Barker φιλε μου,ολα τα λεφτα :) εμενα μονο και μονο για το τελος της μου αρεσε :P

MaXAiRO
15-12-2008, 21:31
Ο Clive Barker τα σπαει πραγματικα. Εχω παιξει και το Jericho και ηταν τελειο.

cloud
15-12-2008, 21:36
pedia pite ligo tis 2 teleftes tenies BATMAN p exoun vgei. tous akriveis titlous tous. iparxoun k oi 2 se DVD gia enikiasi?
"Batman Begins" του 2005, και "The Dark Knight" που βγήκε φέτος. Και υπάρχουν και οι 2 σε DVD!

Oscar
21-12-2008, 23:17
ηδα

forbidden kingdom JACKIE CHAN
Santa Claus 3
Surviving Christmas
Pearl Harbour
Rain Man
A christmas Carol
JCVD with Jean Claude Van Damme

blackmore
21-12-2008, 23:45
τελευταια ειδα το Amadeus να ειναι καλα η εφημεριδα που το εδωσε.
η ταινια ειναι φοβερη, αν ηταν ετσι ο Μοτσαρτ ηταν πολυ βλακας αλλα και πολυ καλος μουσικος.

Oscar
21-12-2008, 23:54
τελευταια ειδα το Amadeus να ειναι καλα η εφημεριδα που το εδωσε.
η ταινια ειναι φοβερη, αν ηταν ετσι ο Μοτσαρτ ηταν πολυ βλακας αλλα και πολυ καλος μουσικος.

τιν οιδα αφτι τιν ταινεια αλλα αιχη χρωνια πωλλα κε ξαιχασα ποσ ηνε. Οισοσ τιν κανο ενα revisit

knut
22-12-2008, 00:42
Όσον αφορά την ταινία Amadeus σε συζήτηση με έναν καθηγητή μου στο Πανεπιστήμιο έμαθα ότι ο Μότσαρ ουδεμία σχέση είχε με αυτόν της ταινίας η οποία έχει και πολλά ατοπήματα πχ τότε δεν υπήρχε ακόμη η θέση του μαέστρου όπως παρουσιάζεται. Καλή ταινία είναι το Bennys Video που είδα του Hanneke.

Oscar
22-12-2008, 00:44
ιδαι καναινας το οι γι σταματα?

Guardian
22-12-2008, 01:38
μόλις είδα το tropic thunder του ben stiller. μέτρια ταινία κατα την γνώμη μου. Παίζουν γνωστοί και απλα για να περάσει η ώρα σας ειναι καλουτσικη. Μακρια απο κινηματογραφο γιατι θα πεταξετε τα λεφτα σας

dino.frag
22-12-2008, 14:19
εγω δεν εχω δει κανενα καινουργιο εργο τελευταια...αλλα θελω να δω το μπατμαν και το ζοχαν

geo2004z
22-12-2008, 16:24
Μόλις χθες είδα το Hancok με τον will smith και απογοητεύτηκα. Οι τρομερές εισπράξεις που έκανε στην Αμερική σημαίνει ότι οι Αμερικάνοι είναι τρομερά ανεγκέφαλοι.

Dutchman
22-12-2008, 18:38
Zohan και Bank Bang!!!!Η πρώτη τρομερή η δεύτερη για ελληνική ήταν αρκετα αξιόλογη...ειδικά η συμμετοχή του Κ.Βουτσά δίνει πολλά επιπλέον συν ++++++ :-)

Fotis333
22-12-2008, 19:04
ιδαι καναινας το οι γι σταματα?

To eida ego paidia den leei kai tipota katarxin o titlos den exei kamia sxesi.I gi stamata ta teleutea 2 lepta.Exogiinoi erxode.Gia na mas skotosoun kai na paroun tin gi giati o olios tous paithenei kai tha pethanoun kai aytoi.Etsi erxode na minoun autoi stin gi kai stelnoun kapoion na mas katastrepsoun.Sto telos den mas katastrefoun!!!

Guardian
22-12-2008, 19:12
to Eida Ego Paidia Den Leei Kai Tipota Katarxin O Titlos Den Exei Kamia Sxesi.i Gi Stamata Ta Teleutea 2 Lepta.exogiinoi Erxode.gia Na Mas Skotosoun Kai Na Paroun Tin Gi Giati O Olios Tous Paithenei Kai Tha Pethanoun Kai Aytoi.etsi Erxode Na Minoun Autoi Stin Gi Kai Stelnoun Kapoion Na Mas Katastrepsoun.sto Telos Den Mas Katastrefoun!!!

να εισαι καλα που μας ειπες το τελος της ταινιας και τωρα θα εχουμε αγωνια :p

blackmore
22-12-2008, 19:32
πια ταινια ειναι αυτη "η γη σταματα", καινουργια η παλια ειναι, ο αγγλικος τιτλος ποιος ειναι.

Teoulas
22-12-2008, 19:56
Exogiinoi erxode.Gia na mas skotosoun kai na paroun tin gi giati o olios tous paithenei kai tha pethanoun kai aytoi.Etsi erxode na minoun autoi stin gi kai stelnoun kapoion na mas katastrepsoun.Sto telos den mas katastrefoun!!!
Οι εξωγήινοι έρχονται για να καθαρίσουν τον πλανήτη από τους ανθρώπους, γιατί αλλιώς θα πεθάνει ο πλανήτης από εμάς, όχι γιατί πεθαίνει ο "olios" τους. Η ταινία είναι χάλια. Κλασική αμερικανιά, κλασικός ατάλαντος Keanu, με ανέκφραστο πρόσωπο... Τελικά κάνει για εξωγήινος! Όσοι έχετε δει το trailer, έχετε δει και την ταινία.

Ο original τίτλος είναι "The day the earth stood still"

kaktos
26-12-2008, 19:00
eida to bank bang....kala paidia exei poli gelio...an k tn perimena kaliteri...xaralambopoulos k boutsas dinoun resital...aksize ta leftakia t...

galdar
26-12-2008, 20:11
Είδα το The Spirit και συμβουλέυω όσους άρεσε το Sin City και βρήκαν το trailer του Spirit ενδιαφέρον,.. ΜΗΝ δουν την ταινία!! Απογοήτευση, η πατάτα της χρονιάς. :thumbdown: Άλλα περίμενα κ ό,τι να'ναι είδα... (με εξαίρεση δωράκι από Eva Mendes :tongue_smilie: ) Πρώτη φορά τόσος κόσμος έφευγε στη μέση της ταινίας..!

Τεσπα, θέλω να δω σύντομα Bank Bang και Madagascar 2. Πρέπει να'χουν πολύ γέλιο απ'ότι λένε. :)

panos100nx
31-12-2008, 11:01
οσο για τη μερα που σταματησε η γη επρεπε να ταν η μερα που σταματησε η ταινια!!να την παραταγανε!!τραγικη..περιμε να πιο πολλα

Oscar
31-12-2008, 11:20
Ειδα τις 7 λιρες γνωστες και ως SEVEN POUNDS με τον σχεδον παντα very good to watch Γουλι (οχι τιν φαλαινα) Σμιθ

Δραματικουρα ολκης για οσους συμπαθανε τα ακραια κοινονικοδραματα.

manitu
31-12-2008, 16:35
Οι εξωγήινοι έρχονται για να καθαρίσουν τον πλανήτη από τους ανθρώπους, γιατί αλλιώς θα πεθάνει ο πλανήτης από εμάς, όχι γιατί πεθαίνει ο "olios" τους. Η ταινία είναι χάλια. Κλασική αμερικανιά, κλασικός ατάλαντος Keanu, με ανέκφραστο πρόσωπο... Τελικά κάνει για εξωγήινος! Όσοι έχετε δει το trailer, έχετε δει και την ταινία.

Ο original τίτλος είναι "The day the earth stood still"
την είδα κι εγώ την ταινία και η υπόθεση είναι αυτή όντως. ο ρόλος του Keanu πιστεύω έτσι έπρεπε να είναι. αγέλαστος ανέκφραστος. εξωγήινος είναι. όχι βέβαια ότι αν απαιτούσα πιο πολλά θα τα έκανε. δεν του ήταν κόντρα ρόλος, κάθε άλλο πιστεύω, δεν πρέπει να ζορίστηκε και πολύ. το φυσικό του ήταν!

dino.frag
03-01-2009, 10:05
εγω τωρα τελευταια δανειστηκα το scary movie 3!(δεν εχω δει το 1 και το 2).πολυ αστειο μονο που ειχε καποιες τρομαχτικες σκηνες!κι ετσι δεν το ειδα ολο...αλλα ενας φιλος μου μου ειπε τη συνεχεια...τωρα σκοπευω να δανειστω το ζοχαν(θα το επαιρνα αλλα τα ειχαν κρατησει)...

Oscar
03-01-2009, 12:00
εγω τωρα τελευταια δανειστηκα το scary movie 3!(δεν εχω δει το 1 και το 2).πολυ αστειο μονο που ειχε καποιες τρομαχτικες σκηνες!κι ετσι δεν το ειδα ολο...αλλα ενας φιλος μου μου ειπε τη συνεχεια...τωρα σκοπευω να δανειστω το ζοχαν(θα το επαιρνα αλλα τα ειχαν κρατησει)...

Που να δεις το Ενα ακομα που ειναι το καλυτερο απο ολα , νομιζω οτι το χειροτερο ειναι το 2 or το 3

To 4 ειναι καλυτερο σιγουρα απο το 3

οσο αφορα τον ΖΟΧΑΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙς ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΛΙΟ
! :thumbup1:

geo2004z
03-01-2009, 13:38
Που να δεις το Ενα ακομα που ειναι το καλυτερο απο ολα , νομιζω οτι το χειροτερο ειναι το 2 or το 3

To 4 ειναι καλυτερο σιγουρα απο το 3

οσο αφορα τον ΖΟΧΑΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙς ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΛΙΟ
! :thumbup1:

Φίλε Oscar θα διαφωνήσω. Θεωρώ καλύτερο το 2 και τα 3,4 δε μου άρεσαν καθόλου.

Giorgos216
03-01-2009, 14:10
τα Scary Movies είναι οι πιο ηλίθιες ταινιές που έχω δει... ιδικά το 2 και το 3 ήταν χάλια! είπαμε, αστείο-αστείο αλλά αυτό είναι γελοίο..

Giorgos216
03-01-2009, 14:17

χαχα το Zohan πάρτο αν σου αρέσουν οι ηλίθιες ταινίες (εμένα μου αρέσουν, εκτώς από scary movie:thumbdown:)... φάση έχει, να το δεις με φίλους, μόνος δεν λέει πολύ

Oscar
03-01-2009, 15:08
Φίλε Oscar θα διαφωνήσω. Θεωρώ καλύτερο το 2 και τα 3,4 δε μου άρεσαν καθόλου.

να σου πω ισως και να εχω αδικο αλλα ισως και να εχω και δικαιο. Για να σου αρεσουν αυτες οι παρωδιες (δεν ειναι καν ταινιες) πρεπει πρωτα να εχεις δει τις ταινιες τις οποιες σατυριζουν , Οποταν απο εκει εξαρταται το κατα ποσο θα αρεσει μια παρωδια τυπου Scary movie (εννοειται να τις δεις με παρεα)

Οσο αφορα το ΖΟΧΑΝ , το περιμαινα καταστροφικο , τελιος χαλια αλλα εντελει

πηγα σινεμα , ηξερα οτι δεν προκειται να δω τον citinen cane και μπορω να πω με διασκεδασε

dino.frag
04-01-2009, 11:37
και εμενα δεν μου αρεσε το scary movie 3 αλλα ακομα δεν εχω δει το ζοχαν...σημερα θα δω το indiana jones το καινουργιο(το εχω ξαναδει πολυ ωραια περιπετια)!

galdar
08-01-2009, 21:57
Είδα το Madagascar 2, πολύ γέλιο.. :laugh:
Πολύ ευχάριστη ταινία overall, μ'αρεσε περισσότερο απ'την πρώτη.!

nikos9321
09-01-2009, 00:29
ειδα το καινουριο του τζιμ καρεϊ το yes man(να ναι καλα το gamato :P )

Nafsika
10-01-2009, 22:26
Εγώ είδα το Max Payne ... θα μπορούσε να ήταν καλύτερο...

Gefri
10-01-2009, 22:35
δεν μου ερχοταν τιποτα ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ κατεβασα κ ειδα το Madadaskari 2 χορις υποτιτλι

Gefri
10-01-2009, 22:37
ειδα το καινουριο του τζιμ καρεϊ το Yes Man(να ναι καλα το Gamato :p )

φιλε ενοεις καλο? γτ λεω να παω ν το δω

maniakos
10-01-2009, 22:46
Εγω τελευταια φορα ειδα το twillight στο σινεμα(αρκετα καλο)

Giorgos216
11-01-2009, 00:18
είδα το yesman (ναι σε όλα)... μου άρεσε, πολύ καλός Carey λιγότερο κωμικός και περισσότερο κανονική ταινία από τις άλλες φορές...

Volga
11-01-2009, 03:11
Και εγώ η τελευταία ταινία που είδα (long live gamato :thumbup1:) ήταν το The Yes Man. Αυτός ο Jim δεν παίζεται!!!!

bahamut zero
12-01-2009, 19:14
το ειδα κι εγω το yes man...οντως πολυ καλη ταινια...ρε σεις ειναι ιδεα μου η αρχισε να γερναει αρκετα ο jim?

nikos9321
12-01-2009, 21:59
φιλε ενοεις καλο? γτ λεω να παω ν το δω

οχι εννοω ενα σαιτ για να κατεβαζεισ με τορρεντ (www.gamato.info alla einai klistes oi egrafes twra...)

Hylian
16-01-2009, 09:17
Είδα το YES MAN (Απίστευτο, αγγίζει το "Me, Myself And Irene").

Fotis333
22-01-2009, 21:47
Εμενα μου αρεσε παρα πολι το Twiligth(Λυκοφος) γαματα εχω διαβασει και το βιβλιο βεβαια αλλα γαματο

Braveheart1980
22-01-2009, 23:13
Εγω είδα σε κινηματογραφο το Milk και σπιτι το Die Welle
Και τα 2 τα σπανε απλα

Gigi
22-01-2009, 23:56
Εγω παλι για το Yes man δεν εχω ακουσει πολυ καλα λογια,αλλα εδω βλεπω οτι εχετε αλλη γνωμη.αξιζει να το δω σινεμα η να το κατεβασω να το δω?
το twilight ειδα και ηταν καλουτσικο,μου εκατσε καπως στραβα βεβαια η ολη ιδεα "χορτοφαγοι" βρυκολακες.
Σημερα βγηκε το Underworld 3???????????

poromenos
25-01-2009, 21:47
έχει απίστευτά πολλές και καλές ταινίες αυτό τον καιρό να πάτε όλοι cinema!

N@Zg0uL
25-01-2009, 23:06
Στο cinema ειδα το Λυκοφως,δεν μ αρεσε η κοπελα μου επεμενε να παμε να το δουμε...Εγω δεν ειχα δει trailer και τετοια...ουτε υποθεση ουτε τιποτα δεν ηξερα!!!
Εγω το περιμενα σε στυλ Underworld!!!

willow
26-01-2009, 01:09
καλα καμια σχεση,εμενα μου αρεσε παρα πολυ και τωρα διαβαζω το δευτερο βιβλιο της σειρας!

Και οσοι γουσταρετε ταινιες με βαμπιρακια που να εχουν υποθεση και δεν ειναι Blade,να δειτε την φετινη σειρα True Blood,ειναι ανεπανάληπτη!

Gigi
26-01-2009, 02:21
ειδα σημερα στο σινεμα την απιθανη ιστορια του Μπεντζαμιν Μπατον,καλουλα ηταν αν και προτιμω να βλεπω τετοιου ειδους ταινιες σε dvd η στον υπολογιστη..το σινεμα το ευχαριστιεμαι περισσοτερο σε comic stories.

paokman
26-01-2009, 10:07
Eίδα το The Twilight Samurai σε DVD. Σε όποιον αρέσουν οι ταινίες εποχής με βαθύ story και σοβαρό υπόβαθρο, ας του ρίξει μια ματιά. Αξίζει τον κόπο.

Giorgos216
14-02-2009, 02:54
Superbad σε DVD σε σπίτι κολλητού... Είχε γέλιο, εντάξει, δεν με εντυπωσίασε αλλά μου άρεσε αρκετά...

Link - The hero of time
17-02-2009, 21:36
Εγω περιμενω να βγει το The crow σε dvd με τον ανεπαναληπτο Brandon Lee αλλα δυστυχως εδω στο Ελλάντα δε το εχουν εκδοσει σε DVD ακομα... Οπως και το A nightmare on elm street.. Μονο DVD με ροζ υλικο απο κυβερνητικα στελεχη ξερουν να εκδιδουν εδω.. ΟΥ ΡΕ!!!!!!!!

Μαρία ilia
06-03-2009, 00:36
narnia The Prince Caspian

The Best Of The Best

Tassakos
06-03-2009, 19:07
καλα καμια σχεση,εμενα μου αρεσε παρα πολυ και τωρα διαβαζω το δευτερο βιβλιο της σειρας!

Και οσοι γουσταρετε ταινιες με βαμπιρακια που να εχουν υποθεση και δεν ειναι Blade,να δειτε την φετινη σειρα True Blood,ειναι ανεπανάληπτη!

Χωρίς να έχω δει το twilight... έχω δει το Let the right one in σουιδικό δράμα με βαμπιράκια που σε αγγίζει πραγματικά και είναι ολοκληρωμένη ταινία..
Δείτε το όλοι

http://www.movieweb.com/video/VIcNXgfjx2nCfi

mamatj
01-05-2009, 12:38
προσφατα ειδα το fast and furious 4με κατι κολιταρια και το περιμενα πολυ ποιο χαλια..το 3 δεν το ειδα καθολου ομως το 1 κ 2 ηταν πολυ ωραια

Stelios95
01-05-2009, 12:45
προσφατα ειδα το fast And Furious 4με κατι κολιταρια και το περιμενα πολυ ποιο χαλια..το 3 δεν το ειδα καθολου ομως το 1 κ 2 ηταν πολυ ωραια

και γω το ειδα πριν κανα δυο βδομαδες και δεν μου αρεσε δεν ειχε ενδιαφερον τι να σας πω με αφησε αδιαφορο....αν και οι προηγουμενες της σειρας μ αρεσαν αυτη ηταν πιο χαλια και απ οτι περιμενα!!!

Α πριν το fast and the furious 4 ειχα δει το Σ.Ε.Ξ. καλη ταινιουλα ειχα φαση.....και φαση να μην ειχε φτανει που παιζει η Μακρυπουλια!!!!

mamatj
01-05-2009, 12:49
και γω το ειδα πριν κανα δυο βδομαδες και δεν μου αρεσε δεν ειχε ενδιαφερον τι να σας πω με αφησε αδιαφορο....αν και οι προηγουμενες της σειρας μ αρεσαν αυτη ηταν πιο χαλια και απ οτι περιμενα!!!

Α πριν το fast and the furious 4 ειχα δει το Σ.Ε.Ξ. καλη ταινιουλα ειχα φαση.....και φαση να μην ειχε φτανει που παιζει η Μακρυπουλια!!!!

ποια ειναι η πλοκη της??[URL="http://www.mubos-md.com/licensemaker/levelup.php?36311"]http://www.mubos-md.com/licensemaker/oz4pdcaf.png
Click here to level up my license![/URL

Μαρία ilia
03-05-2009, 11:11
Wolverine, Hell Boy 2 και
Ψωνίζω άρα υπάρχω
http://www.imageshack.gr/files/mptsftizt4trp0oikni0.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=mptsftizt4trp0oikni0.jpg)

willow
03-05-2009, 11:39
Το Wolverine το ειδα και εγω,αισχος και ντροπη,με το hell boy2 να ειναι απειρως καλυτερο του!

cowboy
03-05-2009, 12:50
εγώ είδα χτες σε δορυφορική την ταινία ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ με τον Steven Segal,παλιά ταινία,όμως πολύ τύπος ο άνθρωπος έχει και 9 dan στο "ικιδο".
μιλάμε με τόσα dan που έχει πιστεύω πως είναι παραπάνω από άνθρωπος!!!

κοιτάξτε κάποια αληθινά videos με αυτόν στο youtube,κάνει προπονήσει και του επιτίθονται τουλάχιστον 30 άτομα και τους πετάει λες και είναι πούπουλα!

http://www.youtube.com/watch?v=herSynqVN3M
http://www.youtube.com/watch?v=oOXI5c88HbM&feature=related

willow
03-05-2009, 13:38
Το πρωτο video δεν θα το σχολιασω,ψιλοστημενο μου φανηκε!Το δευτερο ειναι απο mad tv (ετσι νμζ λεγεται..) και ειναι απιστευτο :P

cowboy
03-05-2009, 14:38
Το πρωτο video δεν θα το σχολιασω,ψιλοστημενο μου φανηκε!Το δευτερο ειναι απο mad tv (ετσι νμζ λεγεται..) και ειναι απιστευτο :P

φιλε μην σου φανεί καθόλου στημένο!!!
είναι ακριβώς η τέχνη του aikido,πήγαινε vres και αλλα sto youtube.

αν δεις πως τον πιάνει τον τύπο στα χερια,βασικά μην νομίζεις πως πέφτουνε κάτω επίτηδες έτσι απλά πέφτουνε μη τους σπάσει κάτι!

στο παρελθόν έκανα δυο χρονια hwal-moo-δω και σου λέω,τίποτα δεν είναι στημένο σε αυτόν τον τύπο!

για αυτό λέμε πως 9 dan σημαίνει πως είναι υπερφυσικό πράγμα,ο bruce lee είχε 9 dan!!!

http://www.youtube.com/watch?v=95TLE2cV6S4

Stelios95
03-05-2009, 14:56
ποια ειναι η πλοκη της??[URL="http://www.mubos-md.com/licensemaker/levelup.php?36311"]http://www.mubos-md.com/licensemaker/oz4pdcaf.png
Click here to level up my license![/URL

αν εννοεις για την Σουλα ειναι οπως το λεει ο τιτλος η Σουλα που ειναι μπακουρι και δεν εχει παντρευτει ακομα γιατι ψαχνει τον ''ιδανικο αντρα''.
Στα γενεθλια της την περνουν οι φιλες τις τηλ. λενε ευχες κλπ φτανει το θεμα στον γαμπρο κ ειναι ακομα μπακουρα........οταν γυρναει σπιτι της βρισκει 4 δωρα απο τους 4 πρωην τις και αφου το σκεφτει καλα τους καλει και τους 4 να τους περασει απο δοκιμασιες για να δει ποιος ειναι ο καταλληλος.......στο τελος παντρευεται αλλα δεν σας λεω ποιον......(μεχρι να ερθει ο γαμος μεσολαβουν 1002 πραγματα)

οι 4 υποψηφιοι εχουν ο καθενας τα ελαττωματα του:ο ενας ειναι γυναικας, ο αλλος τσιγκουνης, ο αλλος ζηλιαρης και ο τελευταιος μαμακιας.....οταν βγει σε dvd δειτε το καλη κωμωδια ...!!!

Μαρία ilia
03-05-2009, 23:04

Έχεις πολύ δίκιο δεν ήταν καθόλου ωραίο:thumbdown:

εγώ είδα χτες σε δορυφορική την ταινία ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ με τον Steven Segal,παλιά ταινία,όμως πολύ τύπος ο άνθρωπος έχει και 9 dan στο "ικιδο".
μιλάμε με τόσα dan που έχει πιστεύω πως είναι παραπάνω από άνθρωπος!!!

κοιτάξτε κάποια αληθινά videos με αυτόν στο youtube,κάνει προπονήσει και του επιτίθονται τουλάχιστον 30 άτομα και τους πετάει λες και είναι πούπουλα!

http://www.youtube.com/watch?v=herSynqVN3M

Αυτός μου την δίνει στα νεύρα αλλά η συγκεκριμένη τεχνική είναι τέλεια!

mamatj
13-05-2009, 16:22
σημερα θα δω το Illuminati και αποτι εχω ακουσει ειναι πολυ ωραιο

geo2004z
13-05-2009, 19:02
Πες μας εντυπώσεις διότι ο κώδικας da vinci δεν ήταν και τόσο καλή ταινία.

paokman
13-05-2009, 19:28
σημερα θα δω το Illuminati και αποτι εχω ακουσει ειναι πολυ ωραιο
Aναμένω εντυπώσεις, διότι σκοπεύω να το παρακολουθήσω αύριο!

Braveheart1980
13-05-2009, 20:26
Eγω ειδα το Star Trek
Απλα τα σπαει!

geo2004z
13-05-2009, 21:26
Eγω ειδα το Star Trek
Απλα τα σπαει!

Πες μου ότι παίζει ο Patrick Stewart ακόμα.......!

mamatj
16-05-2009, 09:59

λοιπον ητανε φοβερη η ταινια.γεματη μυστηριο και κωδικες..μονο που σε μερικα σημεια εχανε.. αλλα να πατε να το δειτε γιατι αξιζει:thumbup1:

paokman
16-05-2009, 14:26
μμμ... δεν με πολυέπεισες ότι αξίζει

maniakos
16-05-2009, 19:54

Εμενα μου αρεσε αρκετα!!!:thumbup1:

rainbowS
16-05-2009, 20:38
Μιας και ειναι αυτο το θεμα μπροστα ,να πω οτι ειδα το <ναι σε ολα> .Καλα μιλαμε ο Jim δεν παιζεται!!

mamatj
29-05-2009, 11:44
Μιας και ειναι αυτο το θεμα μπροστα ,να πω οτι ειδα το <ναι σε ολα> .Καλα μιλαμε ο Jim δεν παιζεται!!

καλο ητανε αλλα σιγουρα δεν ηταν και η καλυτερη ταινια του Jim Carrey

Tzini9
03-06-2009, 16:55
καλο ητανε αλλα σιγουρα δεν ηταν και η καλυτερη ταινια του Jim Carrey

ναι πράγματι τέλεια ταινία...ναι σε όλα!!!!

εγώ πάντως είδα το illuminati και αν και δεν είμαι fan τέτοιου είδους ταινιών...ξεπέρασε τις προσδοκίες μου...αξίζει πραγματικά κ το βιβλίο το ίδιο

youngnoize
06-06-2009, 06:12
illuminati και γω κατα τυχη τσέκαρα ενα βιντεο στο you tube και ειδα στο info πως τα γαμματα illuminati το logo της ταινιας εχει ενα υποσυνεiδητο μυνημα και καλα λεει altar of science καλή φάση πάντως

Torn@do
25-06-2009, 00:29
Το trasformers!!!
και δράση και γέλιο ταυτόχρονα!!!!!
όσο από εφέ...τα σπάει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mamatj
25-06-2009, 11:43
Το trasformers!!!
και δράση και γέλιο ταυτόχρονα!!!!!
όσο από εφέ...τα σπάει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

το ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ:scared::scared:?πως ητανε?αξιζει να το δω?

POKE... MAN
25-06-2009, 15:38
TRANSFORMES 1 & 2 τα σπάει :w00t::w00t: θέλω να δω το 2 και το TERMINATOR SALVATION :tt1: θα είναι εκπληκτικό:w00t::w00t:

Panagoman
25-06-2009, 17:04
illuminati και γω κατα τυχη τσέκαρα ενα βιντεο στο you tube και ειδα στο info πως τα γαμματα illuminati το logo της ταινιας εχει ενα υποσυνεiδητο μυνημα και καλα λεει altar of science καλή φάση πάντως

Θα μπορούσες μήπως να στείλεις link του vid ?

Alexandros87
25-06-2009, 17:55
εγω ειδα πριν δυο βδομαδες το τερμινατορ 4 και χτες το τρανσφορμερς 2 μεχρι της δυο το βραδυ(μποαα) και τα δυο καταπληκτικα.Αξιζει μονο να τα δειτε στο σινεμα μην τα κατεβασετε επειδη ειμαι σιγουρος οτι τετοια εφε και sound θα νιωσετε μονο στο σινεμα

paokman
26-06-2009, 10:31
εγω ειδα πριν δυο βδομαδες το τερμινατορ 4 και χτες το τρανσφορμερς 2 μεχρι της δυο το βραδυ(μποαα) και τα δυο καταπληκτικα.αξιζει μονο να τα δειτε στο σινεμα μην τα κατεβασετε επειδη ειμαι σιγουρος οτι τετοια εφε και Sound θα νιωσετε μονο στο σινεμα
εννοείται! άσε που αν το κατεβάσεις δεν θα γυριστεί 3!!!!

nomickok
15-07-2009, 11:34
Είδα το ''the proposal'' με την Sandra Boulorg
ΠΟΛΥ πλάκα:laugh::laugh::laugh:

MoBoRoS
18-07-2009, 23:13
εγω ειδα το Bruno!! λολ
μιλαμε για πολυ γκεϋ καφροκαταστασεις!!

willow
19-07-2009, 01:15
Εγω ειδα πριν 3 εβδομαδες το νεο terminator,ψιλομουφα μου φανηκε,καμια σχεση με τα εκπληκτικα πρωτα 2 του cameron.Παρολαυτα καλυτερο απο το χλιαροτατο 3.

Πριν 2 εβδομαδες ειδα το transformers 2,πολυ ωραια εφφε αλλα πολυ terminator ρε παιδια.Transformer κατσαρολα,transformer φριτεζα και δεν συμμαζευεται..καλουτσικη περιπετεια,μετρια ταινια,προτιμηστε και τα 2 σε dvd..

Πριν 2-3 μερες ειδα και το Bruno και επαθα σοκ :) Πολυ καλυτερο απο το Borat,με πολλα συνεχομενα gangs που θυμιζουν ηρωες του disney και μια σατυρα σε ολη την αμερικανικη καθημερινοτητα και κουλτουρα.Αν θελετε να γελασετε και να ευαισθητοποιηθειτε λιγο προτιμηστε το!by the way,ο ηθοποιος τα σπαει απλα!

Tzini9
19-07-2009, 01:56
Εγω ειδα πριν 3 εβδομαδες το νεο terminator,ψιλομουφα μου φανηκε,καμια σχεση με τα εκπληκτικα πρωτα 2 του cameron.Παρολαυτα καλυτερο απο το χλιαροτατο 3.

Πριν 2 εβδομαδες ειδα το transformers 2,πολυ ωραια εφφε αλλα πολυ terminator ρε παιδια.Transformer κατσαρολα,transformer φριτεζα και δεν συμμαζευεται..καλουτσικη περιπετεια,μετρια ταινια,προτιμηστε και τα 2 σε dvd..

Πριν 2-3 μερες ειδα και το Bruno και επαθα σοκ :) Πολυ καλυτερο απο το Borat,με πολλα συνεχομενα gangs που θυμιζουν ηρωες του disney και μια σατυρα σε ολη την αμερικανικη καθημερινοτητα και κουλτουρα.Αν θελετε να γελασετε και να ευαισθητοποιηθειτε λιγο προτιμηστε το!by the way,ο ηθοποιος τα σπαει απλα!

τα είπες καλύτερα απ'όλους:thumbup1:

btw είδα το wolverine...δε νομιζω πως χρειάζονται κ πολλά να πω...απλώς καταπληκτικό

Nafsika
02-08-2009, 14:35
Είδα το Hangover.Ήταν αρκετά καλό μπορώ να πω.

Tzini9
02-08-2009, 15:12
είδα το Hangover.ήταν αρκετά καλό μπορώ να πω.

ωραίο αν και όχι τόσο αστείο όσο λέγανε....

Link - The hero of time
02-08-2009, 15:58
Mιας και μιλαμε για ταινιες, Tzini9 το ονομα σου το εχεις παρει απο τη Ginny Weasley των ταινιων Harry Potter?

Tzini9
02-08-2009, 17:31
Mιας και μιλαμε για ταινιες, Tzini9 το ονομα σου το εχεις παρει απο τη Ginny Weasley των ταινιων Harry Potter?

ναι έτσι με λένε όλοι απο τότε γιατί είχα φάει κόλλημα με τo Ηarry Potter...!
καλά το μάντεψες πάντως :thumbup1:

The Godfather
02-08-2009, 19:02
λοιπον ειδα το transporter 3!η ταινια επαιζε αναμεσα στο αριστουργημα κ στο γελιο!!εχει ενα ενδιαφερον σεναριο εχει μερικες κορυφαιες στιγμες δρασης αλλα κ μερικες φορες το ψεμα κ η γελιοι καποιες φορες διαλογοι το ριχνουν αρκετα!παλι ο stathan τα σπαει κ αυτη τη φορα ειναι πιο φετες απο ποτε!anyway συμπερασματικα η ταινια ειναι ενα ευχαριστο βραδακι ειδικα αν το δεις κ σε θερινο σινεμα!!σε καποιους θα τους αρεσει κ σε καποιους θα ειναι απλα μια ταινια!σιγουρα δεν θα απογοητευσει αλλα ουτε κ θα ενθουσιασει!

paokman
03-08-2009, 09:23
είδα τη μαδαγασκάρη. εν τάξει, είχε γέλιο, αλλά το περίμενα καλλίτερο

mike893
03-08-2009, 12:01
εγω ειδα την τελευταια ποκεμον που εχει βγει και το τρανφορμερς 2

bahamut zero
03-08-2009, 12:06
ειδα το hangover....απιστευτη ταινια..για μενα η κωμωδια του καλοκαιριου!

Tzini9
03-08-2009, 12:41
Harry Potter 6...άσχετα με τις όχι και τόσο καλές κριτικές εμένα μου άρεσε

Nik_MarOU.17
03-08-2009, 15:04
εγω ειδα τν τροπικη καταιγιδα ..μεγαλη μ@λ@κιαααααααα κ8λ αστειο κ γνκ χασιμο χρονου

MoBoRoS
03-08-2009, 16:28
Ειδα το hangover για 2η φορα... Ανετα η καλυτερη κωμωδια της χρονιας.. ΤΡΕΜΕ BRUNO! :P

Stelios95
03-08-2009, 17:23
ειδα τα transformers 2...παιδια η ταινια ειναι απαιχτη μ αρεσε παρα πολυ να πατε να την δειτε οσο προλαβαινετε ακομα!!!

mike893
03-08-2009, 17:26
ειναι απεχτι

Μαρία ilia
03-08-2009, 18:40
Ice Age 3
μου άρεσε!

paokman
04-08-2009, 09:11
εγω ειδα τν τροπικη καταιγιδα ..μεγαλη μ@λ@κιαααααααα κ8λ αστειο κ γνκ χασιμο χρονου
ε, όχι ρε φίλε! όταν το είχα δει είχα λιώσει στο γέλιο! τέλος πάντων... γούστα είναι αυτά!

είδα χθες το μαδαγασκάρη 2. σαφώς καλλίτερο από το πρώτο, με μπόλικο γέλιο. οι πιγκουίνοι θεοί!

RooF
04-08-2009, 15:22
ε, όχι ρε φίλε! όταν το είχα δει είχα λιώσει στο γέλιο! τέλος πάντων... γούστα είναι αυτά!

είδα χθες το μαδαγασκάρη 2. σαφώς καλλίτερο από το πρώτο, με μπόλικο γέλιο. οι πιγκουίνοι θεοί!

Τετοιο γελιο με το Μαδαγασκαρη 2 εχω να ριξω πολλα χρονια!

Οι πιγκουινοι απλα δεν υπαρχουν!

http://www.youtube.com/watch?v=lhQ-0HGn8mI

mamatj
05-08-2009, 10:43
wow tranporter 3 απλα φοβερο!!

Christabel
15-08-2009, 02:08
Και εγώ θα πω το ICE AGE 3. Έτυχε και το είδα σε 3D!!! Τέλεια εμπειρία (πρώτη φορά γαρ) και θέλω να δω και το Harry Potter έτσι...

Tzini9
15-08-2009, 10:17
Και εγώ θα πω το ICE AGE 3. Έτυχε και το είδα σε 3D!!! Τέλεια εμπειρία (πρώτη φορά γαρ) και θέλω να δω και το Harry Potter έτσι...

πράγματι το ice age σε 3d ήτανε απο τα πετυχημένα

το harry potter από την άλλη είναι πολύ μέτριο ως κακό :thumbdown:
(σε σχεση με το βιβλίο)