Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 30

ΑΝΑΤΡΙΧΙΛΕΣ-Goosebumps

Tα ξερεται/θυμαστε?

εγω παντως αν και ημ.εκδοσης των βιβλιων 1995 το πρωτο το πηρα το 2004 και απο τοτε εχω πολα!εσεις τα ξεραιτε αυτο τα βιβλια?εχω μαθει οτι εχει παξει και στον αντ1 και ειχε βγει και σε χαρτακια!!!γραωτε εδω περα αν τα ξεραιτε,μαζευατε ή οτι δηποτε αλλο εχει σχεση!!

εγω τα ειχα προλαβει πανω στη δοξα τους. πολυ καλες και ευκολοδιαβαστες ιστοριες!
    NFC : RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

ναι ναι τι μου θιμισες φοβερο

Πο τι μου θημησες τωρα.Ναι διαβαζα οταν ειμουν πιτσιρικι αν και πλεον εχω χασει ολα σχεδον τα comics και αυτα like books που ειχα παλια...οσο για την τηλεοραση ναι το εβλεπα οταν επεζε θυμαμαι χαρακτιριστικα ενα επεισοδιο με μια κουκλα γαστριμιθου..
    Αλλα δεν εμεινα παρα πολλυ στις ανατριχιλες λιγα χρονια μετα αρχισα τα friday 13th , jason ,fredy, mayers,pinhead και απο τοτε λατρης των καλων horror movies.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

εγω 8υμαμαι ειχα κατι κασσετες μ επεισοδια απ τσ ανατριχιλες...μαλιστα 8υμαμαι ειχα δει ενα επεισοδιο μ μια αποκριατικη μασκα 10 φορες

Piranhas Squad UPload team©
    ta kalytera erxonTai

φοβερη αναμνηση! θυμαμαι αγοραζα και τις γκοφρετες που ειχαν καρτες μεσα σαν τρελος! τι μου θυμησες....

**THE ART OF VIDEOGAMES **

Ninty Maniac paixtis Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    28/05/2008
    καλά ε οι κάρτες ήταν ανάρπαστες εκείνη την περίοδο.τις μαζεύαμε για να συμπληρώσουμε τη συλλογή και να κάνουμε και κόντρα μάχη με τους άλλους.είχα μαζέψει σχεδόν όλες τις κάρτες.ωραίες εποχές!
    Nintendo I.D.: paixtis
    3ds friend code: 2664-2347-7128

σιχαμένα πλάσματα.
    η ανάσα του βρικόλακα.
    οι καταραμένες φωτογραφίες ξαναχτυπούν.
    πράσινο αίμα ιιι (στη σειρά το έλεγε «αίμα τέρατος»).
    το τέρας της ανατολής.
    ο απαίσιος χιονάνθρωπος της πασαντίνα.

Edit: γ*μώ τα κεφαλαία.

Trainer since 1999.

Ninty Regular Calm Dreamer Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/09/2009
    θυμάμαι χαρακτηριστικά το επεισόδιο με την καταραμένη κούκλα (ή κάπως έτσι) και τα βιβλία... είχα αρκετά, ένας θεός ξέρει που είναι θαμένα... ωραίες εποχές... σνιφ

Μεγάλη μόδα το 1997, τα παιδιά στο σχολείο μου θα πήγαιναν να πάρουν τετράδια, μολύβια, στιλό κλπ απο βιβλιοπωλεία και θα τσίμπαγαν και κάποια ανατριχίλα καθώς επίσης ένα τεύχος ανατριχίλας ήταν κλασσικό δώρο για παιδικό party.
    Τα βιβλία είναι γραμμένα με παιδικό τρόπο (μεγάλα γράμματα και απλό λεξιλόγιο) και πάντα έχουν ανατρεπτικό τέλος.

Η πρώτη σειρά βιβλίων την οποία πρόλαβα είχε 62 τεύχη (τα οποία εάν κάποιος ηλικίας 13 και πάνω τα βρει μπορεί να τα διαβάσει σε λιγότερο απο 3 ώρες). Στην Ελλάδα απ'ότι βρήκα κυκλοφόρησαν 50 τεύχη της πρώτης original σειράς απο τις εκδόσεις ΚΕΔΡΟΣ τα οποία μπορείτε να βρείτε εδώ

Πέραν από αυτή έχουν κυκλοφορήσει άλλες τρεις και απο το 2008 κυκλοφορεί η 5η σειρά βασισμένη στο '' Λούνα Πάρκ του τρόμου (Horrorland) '' Περισσότερες πληροφορίες για τα βιβλία έδω και για τον συγγραφέα R.L. Stine
    Παράλληλα μεταδιδόταν παιδική σείρα τεσσάρων κύκλων (1995-1998) με ηθοποιούς, παραγωγής του Καναδικού συνδρομητικού παιδικού καναλιού YTV στην Ελλάδα μεταδιδόταν από τον ANT1 βέβαια δεν ξέρω εάν έδειξε όλες τις seasons.

Στην αγορά εκείνη την περίοδο κυκλοφορούσαν και κάρτες για ανταλλαγή βασισμένες στις Ανατριχίλες με τις οποίες μπορούσες να παίξεις παιχνίδι του στυλ υπερατού, στο μπροστινό μέρος τους είχαν το εξώφυλλο κάθε τεύχους.

Είχα αγοράσει απο την Αμερική σε προσφορά το ηλεκτρονικό interactive adventure παιχνιδί για PC που διαδραματίζεται μετά τα δρώμενα του τεύχους #16 One day at the Horrorland και λεγόταν Goosebumps: Escape from Horrorland παραγωγής 1996. Την επόμενη χρονιά κυκλοφόρησε βασισμένο στο τεύχος #25 της πρώτης σειράς, Αttack of the mutant (ελληνικό τεύχος 24 Η επίθεση του χαμαιλέοντα) παιχνίδι για PC με το ίδιο όνομα
    Το τελευταίο παιχνίδι της σειράς κυκλοφόρησε το 2008 για PS2,Wii και DS (με πολύ άσχημες κριτικές) και βασίζεται στην τελευταία σειρά βιβλίων .

Σημαντικά links πληροφοριών για το σύμπαν των Ανατριχίλων:
    1, 2
    3DS Friend code: 5284 - 2151 - 4359
    Wii Code: 0338-6036-9243-3338
    Λίστα παιχνιδιών + friend codes Wii | Gamespot Account

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία