PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Miiverse

RooF
14-12-2012, 02:53
Φτιαχνω αυτο το θεμα με αφορμη τα πολλα post που μου κανει moderate ο admin του Miiverse αλλα θελω να συζηταμε γενικα οτι εχει σχεση με το Miiverse.

Το παραξενο με τα moderated σχολια ειναι οτι περα απο την αυστηροτητα (η οποια ειναι αυξημενη σε παραλογο βαθμο) οτι μαλλον εχουν καποιον εκει που μιλαει Ελληνικα.

Μου εκαναν moderate ενα σχολιο στο οποιο γραφω με Ελληνικα "και γαμω". :S

Δηλαδη αντι να παρουν εναν ανθρωπο να τους φτιαξει ενα ελληνικο πληκτρολογιο τον εχουν για να μεταφραζει τα Ελληνικα ποστ στο Miiverse;

:S

johnyrockgr
14-12-2012, 03:04
με αυτο που λες φαινεται ΠΑΛΙ οτι η νιντεντο θελει να μας κανει την baby sitter.... σε μερικα πραγματα οχι απλα δεν παλευονται εκει στη Γερμανια, αλλα εκνευριζουν και τον κοσμο ετσι... Δουλεια δεν ειχε ο διαολος... την συνεχεια την ξερετε νομιζω...

by the way, εγω που σας γραφω τωρα απο Αυστρια, οταν μπηκα σημερα στο e-shop του 3DS, στη στηλη των new releases, ειχε και μυνημα που ελεγε οτι επειδη η εδρα της νιντεντο ειναι στην Γερμανια, πρεπει να υπακουσει τους νομους, οποτε επιτρεπει το κατεβασμα PEGI 18 παιχνιδιων απο τις 23:00 - 03:00... οπως και στο WiiU δηλαδη! στην Ελλαδα σας ηρθε αυτο το μηνυμα?

Dimpap28
14-12-2012, 03:26
με αυτο που λες φαινεται ΠΑΛΙ οτι η νιντεντο θελει να μας κανει την baby sitter.... σε μερικα πραγματα οχι απλα δεν παλευονται εκει στη Γερμανια, αλλα εκνευριζουν και τον κοσμο ετσι... Δουλεια δεν ειχε ο διαολος... την συνεχεια την ξερετε νομιζω...

by the way, εγω που σας γραφω τωρα απο Αυστρια, οταν μπηκα σημερα στο e-shop του 3DS, στη στηλη των new releases, ειχε και μυνημα που ελεγε οτι επειδη η εδρα της νιντεντο ειναι στην Γερμανια, πρεπει να υπακουσει τους νομους, οποτε επιτρεπει το κατεβασμα PEGI 18 παιχνιδιων απο τις 23:00 - 03:00... οπως και στο WiiU δηλαδη! στην Ελλαδα σας ηρθε αυτο το μηνυμα?
Ναι ναι, ήρθε κανονικά το μήνυμα και σε μας... Το είδα στο Wii U τουλάχιστον.

Πάντως έχουν κάνει moderate και "δικό" μου ποστ. Το οποίο ήταν γραμμένο στο χέρι. Και προφανώς δεν είχε καμία μα καμία βρισιά. Περίεργη κατάσταση πάντως.

Zalbor
14-12-2012, 05:28
Το παραξενο με τα moderated σχολια ειναι οτι περα απο την αυστηροτητα (η οποια ειναι αυξημενη σε παραλογο βαθμο) οτι μαλλον εχουν καποιον εκει που μιλαει Ελληνικα.

Μου εκαναν moderate ενα σχολιο στο οποιο γραφω με Ελληνικα "και γαμω". :S
Πιο πιθανό μου φαίνεται να το πέρασαν από μεταφραστή και να είδαν τη λέξη "fuck" ή την αντίστοιχη γερμανική.

pekinoua
14-12-2012, 14:21
Moderators are being moderated. :P

Αυτό που λέτε για τις ώρες, ενώ αρχικά ήταν μόνο για Wii U, τώρα ισχύει και στο 3DS... :/

RooF
14-12-2012, 16:48
Να προσθέσω οτι και το δικό μου σχόλιο ηταν γραμμένο στο χέρι και τα γράμματα μου δεν τα λες και ευαναγνωστα.

Η Sony πάντως εχει τουλάχιστον έναν Έλληνα στην Αγγλία για να ασχολείται με τα προβλήματα των Ελλήνων καταναλωτών.

Dimpap28
30-01-2013, 22:26
Έλα και ήρθε το πρώτο μεγάλο update του Miiverse! Δε χρειάζεται κάτι για να το έχετε, απλά μπαίνετε κανονικά στο Miiverse και βλέπετε τις αλλαγές!

Το παρακάτω βίντεο θα σας διαφωτίσει:

http://youtu.be/5EVbK9uSzWg

FoM
30-01-2013, 22:47
Εμένα ξέρεις τι μου έσβησαν; Γραμμένο στο ZombiU, ένα παιχνίδι που είναι άλλωστε 18+... κι ας μπαίνει ο οποιοσδήποτε...

"I'm soiling my pants!"

:mellow:

Dimpap28
30-01-2013, 22:53
Εμένα ξέρεις τι μου έσβησαν; Γραμμένο στο ZombiU, ένα παιχνίδι που είναι άλλωστε 18+... κι ας μπαίνει ο οποιοσδήποτε...

"I'm soiling my pants!"

:mellow:

Πες ότι το έλεγες κυριολεκτικά. Ότι έβαζες χώμα στο παντελόνι σου. Αφού είχες ράψει τις τρύπες στα μπατζάκια. Και μετά φύτεψες από πάνω φακές. Και το κρέμασες στο υπόγειο και όταν νευριάζεις πας κάτω και το βαράς. Προσέχοντας μην πάθουν τίποτα οι φακές.

Ρε είναι τραγικοί. Κι εμένα μου είχαν σβήσει κάτι. Χειρόγραφο. Στο Mario. Έλεγα ότι έπαιζα διπλό με τον Alexandros87. Αυτό. Και το έσβησαν. Και απάντησα λέγοντας ότι δεν έχω παραβεί κάποιους κανόνες και το μήνυμα από το Miiverse έχει μείνει πάνω πάνω η βλακεία όταν μπαίνω στα μηνύματα! Έλεος!

FoM
31-01-2013, 00:36
Ναι είναι πραγματικά τραγικό, μπορεί να το παράκαναν επειδή ήταν αρχή;;; Λες να ήταν ευαίσθητο προσωπικό δεδομένο, όπως το ότι έπαιζες με τον Αλέξανδρο; :001_tt2:

Πάντως δε δίνω πολλή σημασία, γιατί συνεχίζουν να βαδίζουν προς τη σωστή κατεύθυνση, απλά με βήματα μωρού. Αν και το Miiverse είναι πάρα πολύ ωραίο (και στο Balloon Fight γίνεται της κακομοίρας με το protesting) εγώ έχω το μηχάνημα για τα games. Από αυτά πήραμε πολύ ενθαρρυντικά μηνύματα πρόσφατα..!

Να δω που έχω δύο προπαραγγελίες για Μάρτιο, πού θα βρω λεφτά!! Castlevania: Lords of Shadow: Mirror of Fate και Luigi's Mansion 2.

pekinoua
31-01-2013, 16:49
Πάντως με το update, παραξενεύτηκα. Δεν πρόλαβα να το συνηθίσω και είχε αλλαγές. xD Σαν υλοποίηση προς το παρόν είναι πάρα πολύ καλό. Και στο NSMBU και στο NL τα σχόλια στις πίστες είναι πάρα πολύ ωραία. Χαρακτηριστικό παράδειγμα η πίστα 18 στο Pikmin Adventure, όπου μιλάνε για την δυσκολία της όλα τα σχόλια.

Dimpap28
30-03-2013, 13:01
Έτσι θα είναι το Miiverse στα κινητά τηλέφωνα (από τον web browser του τηλεφώνου, μέχρι να βγει dedicated εφαρμογή).

http://youtu.be/jjD-3IJUqds

alkost135
30-03-2013, 13:11
Έτσι θα είναι το Miiverse στα κινητά τηλέφωνα (από τον web browser του τηλεφώνου, μέχρι να βγει dedicated εφαρμογή).

http://youtu.be/jjD-3IJUqds

Μοιάζει πολύ με το κανονικό στο WiiU. O μόνος τρόπος που μπορεί για εμένα η εφαρμογή να είναι διαφορετική είναι χωρίς τα εργαλεία του Safari.

Kyrlan
07-06-2013, 10:02
Ανοίξε το E3 2013 Community!
http://mynintendonews.com/2013/06/07/nintendo-opens-e3-2013-miiverse-community/

erianis
09-08-2013, 00:18
Οταν ανακοινώθηκε το miiverse πιστεψα πως θα ερχόταν και στο 3ds συντομα. Θα ήταν ένα παρα πολύ καλό + για μια κονσόλα που πηγαινε ήδη παρα πολύ καλά με μεστό περιεχόμενο στα παιχνίδια της και παρα πολλούς φιλους.Τι είδαμε στο χτεσινό direct. αντί να καθίσει κάποιος να ασχοληθεί με την ανάπτυξη ενός λογισμικού που θα επιτρέπει σε 3ds χρηστες να χρησιμοποιησουν το miiverse έστω με κάποιες απώλειες στις δυνατότητες σε σχέση με αυτό του WiiU εγινε ακριβώς το αντίθετο!! Μεσα στην κατάντια της σταθερής κονσολας της Ν ειπαν οι τύποι! Γιατι δεν κάνουμε ενα ρουμ στο Miiverse για έναν τίτλο που δεν ειναι σε αυτήν την κονσόλα!!??!! Ας ανταμείψουμε αυτούς που έχουν μόνο και τα 2 παρόλο που υπάρχουν χιλιαδες ανθρωποι που το αγόρασαν και ειναι ιδιοκτητες μονο της φορητής μας κονσόλας! και ειναι πολλοί! και μας πρόσφεραν επιτυχία!

βγηκε για το animal crossing software συμπληρωματικά το οποίο τρέχει μονο στην σταθερή κονσόλα της Ν ενω εκει δεν υπάρχει καμια εκδοση του τιτλού αυτού!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Θα πηδηχτώ απ το παραθυρο!

Δεν ξερω πως σας φανηκε εγω το βρηκα τραγικο. δεν ενοχλησε κανέναν???? Μην το κάνετε καθόλου ρε παιδες. Ξοδεψτε πόρους του RnD + programming dep. για το 3ds αν προκειται για τιτλο του 3ds! Δηλαδη προωθουν το WiiU σε μενα που αγαπω το crossing και ειμαι ιδιοκτητης και καταναλωτης software μονο στη φορητη τους κονσολα? περιμενουν να το σωσουν απ τους 3ds owners??????????.......................

johnyrockgr
09-08-2013, 11:22
Οταν ανακοινώθηκε το miiverse πιστεψα πως θα ερχόταν και στο 3ds συντομα. Θα ήταν ένα παρα πολύ καλό + για μια κονσόλα που πηγαινε ήδη παρα πολύ καλά με μεστό περιεχόμενο στα παιχνίδια της και παρα πολλούς φιλους.Τι είδαμε στο χτεσινό direct. αντί να καθίσει κάποιος να ασχοληθεί με την ανάπτυξη ενός λογισμικού που θα επιτρέπει σε 3ds χρηστες να χρησιμοποιησουν το miiverse έστω με κάποιες απώλειες στις δυνατότητες σε σχέση με αυτό του WiiU εγινε ακριβώς το αντίθετο!! Μεσα στην κατάντια της σταθερής κονσολας της Ν ειπαν οι τύποι! Γιατι δεν κάνουμε ενα ρουμ στο Miiverse για έναν τίτλο που δεν ειναι σε αυτήν την κονσόλα!!??!! Ας ανταμείψουμε αυτούς που έχουν μόνο και τα 2 παρόλο που υπάρχουν χιλιαδες ανθρωποι που το αγόρασαν και ειναι ιδιοκτητες μονο της φορητής μας κονσόλας! και ειναι πολλοί! και μας πρόσφεραν επιτυχία!

βγηκε για το animal crossing software συμπληρωματικά το οποίο τρέχει μονο στην σταθερή κονσόλα της Ν ενω εκει δεν υπάρχει καμια εκδοση του τιτλού αυτού!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Θα πηδηχτώ απ το παραθυρο!

Δεν ξερω πως σας φανηκε εγω το βρηκα τραγικο. δεν ενοχλησε κανέναν???? Μην το κάνετε καθόλου ρε παιδες. Ξοδεψτε πόρους του RnD + programming dep. για το 3ds αν προκειται για τιτλο του 3ds! Δηλαδη προωθουν το WiiU σε μενα που αγαπω το crossing και ειμαι ιδιοκτητης και καταναλωτης software μονο στη φορητη τους κονσολα? περιμενουν να το σωσουν απ τους 3ds owners??????????.......................

1. Nintendo και συντομα δεν ταυτιζονται σαν εννοιες...
2. Οχι μονο απο αυτους, αλλα σιγουρα και απο εκει.

Dani14
08-12-2013, 10:19
Έχεις κανείς θέμα με το Miiverse όταν προσπαθήσει να κάνει add κάποιον; Μου βγάζει ένα μήνυμα error και απ' ότι είδα σε κάποια forum υπάρχουν και άλλοι που το παθαίνουν.

kelborn3
08-12-2013, 19:10
Εαν προσπαθήσεις από το miiverse, δεν πιάνει και σε μένα.Δοκίμασες απευθείας από το friend?

Dani14
09-12-2013, 01:09
Όχι δεν το δοκίμασα, θα το κοιτάξω όμως. Τουλάχιστον απ' ότι φαίνεται είναι γενικό το πρόβλημα. Ίσως κάτι έχει να κάνει με τα update και τις συντηρήσεις που κάνουν αυτό τον καιρό.

Dimpap28
09-12-2013, 15:04
Παίδες, γίνεται maintenance. Σήμερα που θα τελειώσει θα έρθει και το update στο 3DS όπου θα μπει κι εκεί το Miiverse και το Nintendo Network ID και το κοινό balance στους λογαριασμούς των eShop: http://mynintendonews.com/2013/12/09/emily-rogers-confirms-miiverse-coming-to-3ds-today-after-scheduled-maintenance/

Dimpap28
10-12-2013, 10:17
Το Miiverse ήρθε και στο 3DS, μαζί με το Nintendo Network ID, μέσω του σημερινού update της κονσόλας!

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1463602_10201667366900743_805167750_n.jpg

johan
10-12-2013, 10:39
Ποιό είναι το Nintendo Network ID?Πριν έμπαινα eshop αλλά δεν είχα αγοράσει τίποτα.
Να υποθέσω ότι αν κάνω id με έδρα αγγλία μετά δε θα μπορώ να το αλλάξω σε Ελλάδα? Οπότε το Mhu3 που ήρθε προεγκατεστημένο αν αλλάξω Id θα χαθεί?

Με λίγο ψάξιμο κατάλαβα τα εξής.
Στο eshop είχα συνδέσει το club nintendo account ( αγγλια ) το οποίο το αφήνουμε έτσι γιατί έχει καλύτερες προσφορές.

Οπότε δεν είχα μέχρι τώρα NNID και θα πρέπει να δημιουργήσω καινούριο.
Το παιχνίδι είναι δεμένο με την κονσόλα και όχι το ΝΝΙd
ΝΝιd μπορούμε να αλλάξουμε ή οχι? ( στην ίδια κονσόλα εννοείτε )
...και τέλος γιατί τα έκανε τόσο μπερδεμένα η nintendo?

Dimpap28
10-12-2013, 10:54
Ποιό είναι το Nintendo Network ID?Πριν έμπαινα eshop αλλά δεν είχα αγοράσει τίποτα.
Να υποθέσω ότι αν κάνω id με έδρα αγγλία μετά δε θα μπορώ να το αλλάξω σε Ελλάδα? Οπότε το Mhu3 που ήρθε προεγκατεστημένο αν αλλάξω Id θα χαθεί?

Πρέπει να επιλέξεις χώρα και μετά να φτιάξεις ID. Το ποια θα επιλέξεις πριν, είναι δικό σου θέμα. Ό,τι υπάρχει προεγκατεστημένο στην κονσόλα δεν χάνεται, μη φοβάσαι.

johan
10-12-2013, 11:13
Οκ ευχαριστώ για τη διευκρίνιση. NNid να υποθέσω δε μπορούμε να αλλάξουμε για την ίδια συσκευή.

phaerun
10-12-2013, 11:30
να μη βαλεις το update και όλα να παιζουν κανονικά γίνεται ; :p

johan
10-12-2013, 11:39
Όχι , γιατί όταν πήγα να μπω στο eshop για να κατεβάσω ένα demo μου ζητούσε nnid

phaerun
10-12-2013, 13:51
Δεν με ενδιαφέρει να κατεβάζω demos. Αν μπορώ να κάνω Online αγορές ειμαι οκ. Και δεν θέλω να έχω το προφιλ πάντα αγγλια. θελω να κάνουν streetpass τα απέξω παιδάκια και απο καμία Ελλάδα να χαίρονται :p

Στο ψέμα το wii u έχω το αγγλικό προφίλ και πήγε η παπάτζα και μου έβαλε stones και feet στο wii u fit. και κλαιω και εγώ και τα αγγλάκια που ειναι κάτω απο 40 και έχουν μεγαλώσει με το "decimal" στο σχολείο @#$@!#$@

επισης παρατήρησα ότι το βιντεο αν το βάλεις Ελλάδα δουλευει. και σου κατεβάζει κλιπάκια (αν το βάλεις αγγλια απο την αλλη δε δουλευει σου λέει δεν μπορεις να κατεβάσεις απο τη περιοχή σου).

motherbrain
10-12-2013, 16:48
Στο ψέμα το wii u έχω το αγγλικό προφίλ και πήγε η παπάτζα και μου έβαλε stones και feet στο wii u fit. και κλαιω και εγώ και τα αγγλάκια που ειναι κάτω απο 40 και έχουν μεγαλώσει με το "decimal" στο σχολείο @#$@!#$@
.

Φτιάξε ένα Ελληνικό προφίλ και παίξε το WiiFitU με τις SI μονάδες.

johnyrockgr
10-12-2013, 20:36
Το κατεβασα κ εγω στο 3DS, μπαινω κανονικα στο Miiverse, αλλα δεν μπορω να μπω στο e-shop και δεν μπορω να κανω Update στο streetpass plaza...
Παρολο που εχω συνδεση κανονικα, ή μαλλον οταν ημουν σε μερος με wi-fi...
Ελπιζω να φτιαξει αργοτερα...

asterios
10-12-2013, 21:28
johnyrockgr και γω το ιδιο θεμα ειχα,απλα μπηκα στο μειλ που δηλωσα για το nintendo network id εκανα confirmation to email που μου εστειλε η νιντεντο kai πλεον μπαινω κανονικα στο e shop

johnyrockgr
10-12-2013, 21:33
εχω κανει κι εγω confirmation αλλα μεχρι τωρα τιποτα.
θα ξαναπροσπαθησω αργοτερα που θα μπορεσω να βρω wi-fi παντως.

Zalbor
11-12-2013, 13:38
Το eShop σε 3DS και Wii U είχε γενικά πρόβλημα εχθές, λίγοι κατάφεραν να μπουν. Σήμερα δουλεύει.

johnyrockgr
11-12-2013, 13:42
Δοκιμασα παλι χτες το βραδυ και ολα δουλεψαν ρολοι!
Α ρε Nintendo, γιατι πρεπει να πηγαινεις οπως μια Turtle Koopa....

takeshi
11-12-2013, 14:41
Μπορεί κάποιος που γνωρίζει αρκετές λεπτομέρειες για το Miiverse στο 3DS να κάνει ένα post με FAQ (ή να ανοίξει ένα καινούργιο θέμα) για να ενημερώσει και εμάς τους άσχετους; Δηλαδή, αν φτιάξω id μπορώ μετά να την αλλάξω, μπορώ να αλλάξω χώρα, μπορώ να κάνω εκείνο; μπορώ να κάνω το άλλο; Εκτός αν υπάρχει ήδη κάτι τέτοιο και δεν το έχω προσέξει.

Dani14
14-12-2013, 19:16
Ελπίζω σύντομα να βρουν λύση σε αυτό το πράγμα που έχουν φτιάξει. Αυτή την στιγμή το όλο σύστημα είναι ότι να 'ναι. Θα έπρεπε να μπορούμε να δούμε ποιοί χρήστες είναι αποκλειστικοί κάτοχοι 3DS ή Wii U ή και των δύο, όπως επίσης θα έπρεπε να μπορούμε να ανταλλάζουμε μηνύματα με τους followers μας, αφού φίλοι με τους χρήστες 3DS δεν μπορούμε να γίνουμε.

Εδώ που τα λέμε πρέπει να εξαφανιστούν οι Friend Lists και στις δύο κονσόλες και όλα να γίνονται μέσω miiverse. Add, μηνύματα, να βλέπουμε ποιός είναι on και τι παίζει, players history, favourite communities των χρηστών, πόσες ώρες και τι παίζει ο καθένας.... Όνειρα.

rockass14
23-04-2014, 18:33
Αλλαγή στο Miiverse. Πλέον αν θέλεις να σχολιάσεις στο ποστ κάποιου πρέπει να περιμένεις 3 λεπτά ανάμεσα στα σχόλιά σου.
Στα δικά σου ποστ γράφεις κανονικά όσο θέλεις. Περίεργο μου φαίνεται.

Dimpap28
23-04-2014, 18:36
Καλό αυτό. Είχε γίνει σαν τσατ το Miiverse, επομένως με αυτόν το περιορισμό δε θα γίνεται πια χαμός.

Όσο για το ότι δε θα ίσχυε αυτό για τα δικά μας ποστ, είναι γιατί πολλές φορές δε χωράνε τα πάντα στο αρχικό ποστ και πρέπει να γράψεις τα υπόλοιπα σε comment από κάτω, οπότε ο περιορισμός των 3 λεπτών δε θα είχε νόημα.

cowboy
08-09-2014, 01:25
Τι ζωγράφισε ένας στο Miiverse [Robin Williams]

https://d3esbfg30x759i.cloudfront.net/ss/zlCfzSZlbR815dUri3 (https://miiverse.nintendo.net/posts/AYMHAAACAADRUqGTbGJNfA)

cowboy
01-07-2015, 11:51
Έρχονται μεγάλες αλλαγές στο Miiverse: https://miiverse.nintendo.net/special/redesign_announcement

https://d13ph7xrk1ee39.cloudfront.net/img/special/community-image-us.png?lbObSP9LXQ7Ywgy1E1etmQ

vuduyen
14-11-2016, 11:20

Braveheart1980
29-10-2017, 23:07
Ένα συγκινητικό αντίο στο miiverse! (http://www.ninty.gr/home/news/ena-sygkinitiko-antio-sto-miiverse/) H αυλαία για το Miiverse έπεσε και η Nintendo σκέφτηκε ένα μοναδικό τρόπο αποχαιρετισμού ! Τι; Έκανε ένα πραγματικά τεράστιο κολάζ από διάφορα ποστ, που δημιούργησε την εικόνα που βλέπετε εδώ. Ωστόσο για να την απολαύσετε πρέπει να την δείτε σε υπερπλήση ανάλυση εδώ (https://i.miiverse.nintendo.net/thank_you.png), όπου ζουμάρωντας θα δείτε τα ποστ! Κλείνουμε με το ανάλογο post της Erika:
Διαβάστε περισσότερα » (http://www.ninty.gr/home/news/ena-sygkinitiko-antio-sto-miiverse/#more-15835)

fanny
30-10-2017, 03:03
Πολύ κρίμα που το έκλεισαν... :/
Δεν ξέρω, νομίζω πως βιάστηκαν λίγο αυτή τη φορά να κάνουν μία τέτοια κίνηση...