PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : N+

Teoulas
26-08-2008, 11:59
Σήμερα κυκλοφόρησε στην Αμερική το N+ για DS και PSP. Κλασικό old-school platformer με λιτά γραφικά αλλά εθιστικό gameplay. Όποιος δεν το έχει παίξει, ας ρίξει μια ματιά στην δωρεάν flash έκδοσή (http://www.thewayoftheninja.org/n.html) του. Έχω κάψει απίστευτες ώρες σε αυτό και έχω βγάλει σχεδόν όλες τις πίστες του. Το N+ έχει καινούριες single-player πίστες και multiplayer πίστες. Είναι ότι πρέπει για φορητή κονσόλα και τα πρώτα reviews είναι θετικότατα. (IGN review (http://ds.ign.com/articles/902/902456p1.html))

manos
26-08-2008, 15:11
kalo akougete

blackmore
28-08-2008, 01:38
ego to epeksa simera sto ds, prototipo gia poli kapsimo, mporo na po oti ine ligo diskolo alla ine toso ethistiko pou kolas k thelis na pas stin epomeni pista na dis ta nea empodia.
ine poli kalo, k apo oti vlepo kritikes tou vazoun 9.4/10

blackmore
28-08-2008, 01:47
na diorthoso, epeksa 3-4 piste k ipa psilo diskolo alla telika ine gia gera nevra k oso anteksi.
http://www.youtube.com/watch?v=KQ5slv3RDqA

johnny154
28-08-2008, 02:27
καλο ακουγεται

Teoulas
28-08-2008, 11:22
Hardcore παιχνίδι, με όλη τη σημασία της λέξης. @blackmore: κάπου διάβασα ότι υπάρχει επιλογή για retro graphics που το γυρίζει στο στυλ του παλιότερου flash game, ισχύει; Τα "βελτιωμένα" γραφικά μου φαίνονται κάπως...

blackmore
28-08-2008, 11:38
den ida mia epilogi retro graphics, exi mia epilogi tutorials auto ti ine to exo di se pola games alla den gnorizo ti ine.
exi k multiplayer epilogi opos k wifi sindesi gia community.
xthes to proxorisa k alo poli kolima k spasimo nevron, eftasa se simio pou prepi na skeftis kala tin kathe kinisi sou.
poli kalo ine pou to ds exi 2 othones se voithai para poli afto.

Teoulas
28-08-2008, 12:17
Το tutorial σου μαθαίνει πως παίζεται το παιχνίδι.

Σύντομα θα το έχω κι εγώ... blackmore ετοιμάσου για online! :)

blackmore
28-08-2008, 12:44
mou vazis diskola giati prepi na paro neo router mias k afto pou exo den exi wifi.
an k thelo na paro, i mpori na vro apo kanena filo.
diladi sto online ti tha ginete, tha ine 2 pextes?

Teoulas
28-08-2008, 13:26
Διάβασα ότι έχει αρκετά modes (και co-op!), όταν το πάρω στα χέρια μου θα το δοκιμάσω. Το N+ στο 360 υποστηρίζει μέχρι 4 πάντως.

blackmore
28-08-2008, 13:42
Διάβασα ότι έχει αρκετά modes (και co-op!), όταν το πάρω στα χέρια μου θα το δοκιμάσω. Το N+ στο 360 υποστηρίζει μέχρι 4 πάντως.

sto 360 exi tin idia morfi to pexnidi i ine 3d?
tha psakso sto youtube an vro kanena video.

Teoulas
29-08-2008, 11:20
Έπαιξα τα 17 πρώτα επεισόδια (17x5 = 85 πίστες) και είναι σχετικά εύκολα. Από το 18ο και μετά σαν να δυσκολεύει. Multiplayer παίζει μόνο τοπικά μάλλον, και από το internet μπορείς να κατεβάσεις πίστες που έχουν φτιάξει άλλοι ή να ανεβάσεις δικές σου. Κρατάει και τα ρεκόρ στις online πίστες. Πολύ καλό!

@blackmore: Και στο 360 είναι 2D.

Stelios95
29-08-2008, 12:12
mmmmmmmmm!!!!oraio paixnidaki =)

willow
29-08-2008, 12:49
Teoulas σου φαινονται ευκολες?Μαλλον εχω σκουριασει :) Σε αρκετες δεν μπορεσα να παρω ολο το gold :P

Παντως το παιχνιδακι τα σπαει!!

blackmore
29-08-2008, 12:53
den exis skouriasi ine diskolo.
ego exo kolisi me mia pista se sxima x pou exi poles narkes, sto katevasma mporo na tis peraso sto anevasma ine to diskolo.

Teoulas
29-08-2008, 12:56
Teoulas σου φαινονται ευκολες?Μαλλον εχω σκουριασει :) Σε αρκετες δεν μπορεσα να παρω ολο το gold :P

Παντως το παιχνιδακι τα σπαει!!
Δεν είναι ανάγκη να πάρεις όλο το χρυσό. Σε μερικές ούτε εγώ μπόρεσα αλλά στις περισσότερες θέλει απλά να κινηθείς σωστά. Στο flash game (100 επεισόδια - 500 πίστες!) υπήρχαν πίστες που σε ανάγκαζαν να μαζέψεις όλο το χρυσό γιατί αλλιώς ξέμενες από χρόνο στις επόμενες πίστες του επεισοδίου. Αυτό εννοώ όταν λέω οτι δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο. Μετά το 18ο επεισόδιο δυσκολεύει με πολύ περισσότερα εμπόδια και αντιπάλους. Από εκεί και πέρα χάνεις 10άδες φορές για να βγάλεις μια πίστα. Εκεί είναι δύσκολο!

den exis skouriasi ine diskolo.
ego exo kolisi me mia pista se sxima x pou exi poles narkes, sto katevasma mporo na tis peraso sto anevasma ine to diskolo.
Εκεί χρειάζεται να ανεβαίνεις με αρκετή φόρα και να πηδήξεις πολύ κοντά στην πρώτη νάρκη.

PS: Ο χρυσός σου δίνει χρόνο και όσος σου απομένει στο τέλος της μιας πίστας είναι ο χρόνος που έχεις για την επόμενη.

blackmore
29-08-2008, 13:01
kala ego meta apo poses pistes ida oti exi k xrono, alla den iksera oti otan mazevis to xriso ixes perisotero xrono.
stin arxi ipa ok afou den exi k xrono den xriazete na anxonome.
telika to pexnidi ine poli kapsimo.