PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Προτάσεις για το Ninty.gr

motherbrain
07-09-2008, 13:20
Παιδιά το πρόβλημα μου είναι πως όταν κάνω reply και τελιώσω την σύνταξη του κειμένου πατάω την υποβολή απάντησης αλλά με βγάζει σε link όπου πρέπει να εισάγω ξανά τα στοιχεία μου (nickname-password). Το πρόβλημα είναι πως αυτή η διαδικασία επαναεισαγωγής των στοιχείων είναι ανούσια και μερικές φορές χάνω όλο το κείμενο γιατί βάζω τον κωδικό στα Ελληνικά. Δεν γνωρίζω αν οφείλεται σε κάποιο σύστημα χρονικού περιορισμού ή κάποια μέτρο αλλά μπορεί να γίνει κάτι γι'αυτό?

Επειδή είναι site αποκλειστικά για nintendo θα πρότεινα να υπάρχουν κάποια link στην Home page σχετικά με το Wii,Ds και μετέπειτα για παλιότερες κονσόλες της nintendo, πχ να υπάρχει link μάθετε περισσότερα για το Wii, αν ήταν και αποτέλεσμα των μελών του ninty.gr το κείμενο ακόμα καλύτερα. Είμαι πρόθυμος να βοηθήσω, βασικά σκεφτόμουνα να υπάρξει ένα κύριο άθρο για αρχή και στην συνέχεια μέσω του forum τα μέλη θα μπορούσαν μέσω παρατηρήσεων να διορθωθούν λάθη αλλά να γίνεται και προσθήκη πληροφοριών που θα αναλάμβαναν οι moderators.

Τέλος παιδιά παρακαλώ να αποφεύγετε γράφετε στα Greek-English, ειδικά για τα μεγάλα κείμενα, είναι πολύ κουραστικά στην ανάγνωση!!! Εφόσον είναι να γράψετε 2-3 γραμμές δεν πειράζει να είναι στα Greek-English.

cowboy
07-09-2008, 21:36
kali skepsei,nai na elege mafete perisotero gia wii kai mesa na dinei odigies pos fa bite online me to wii,ti hriazeste kai ta loipa,kapoia secrets tou wii pos isos ta nea meli den kseroune,kai episis pos katevazoume titlous sto virtoual console

andys12
08-09-2008, 14:50
Παιδιά το πρόβλημα μου είναι πως όταν κάνω reply και τελιώσω την σύνταξη του κειμένου πατάω την υποβολή απάντησης αλλά με βγάζει σε link όπου πρέπει να εισάγω ξανά τα στοιχεία μου (nickname-password). Το πρόβλημα είναι πως αυτή η διαδικασία επαναεισαγωγής των στοιχείων είναι ανούσια και μερικές φορές χάνω όλο το κείμενο γιατί βάζω τον κωδικό στα Ελληνικά. Δεν γνωρίζω αν οφείλεται σε κάποιο σύστημα χρονικού περιορισμού ή κάποια μέτρο αλλά μπορεί να γίνει κάτι γι'αυτό?

Θα το κοιτάξουμε πολύ σύντομα...

Επειδή είναι site αποκλειστικά για nintendo θα πρότεινα να υπάρχουν κάποια link στην Home page σχετικά με το Wii,Ds και μετέπειτα για παλιότερες κονσόλες της nintendo, πχ να υπάρχει link μάθετε περισσότερα για το Wii, αν ήταν και αποτέλεσμα των μελών του ninty.gr το κείμενο ακόμα καλύτερα. Είμαι πρόθυμος να βοηθήσω, βασικά σκεφτόμουνα να υπάρξει ένα κύριο άθρο για αρχή και στην συνέχεια μέσω του forum τα μέλη θα μπορούσαν μέσω παρατηρήσεων να διορθωθούν λάθη αλλά να γίνεται και προσθήκη πληροφοριών που θα αναλάμβαναν οι moderators.

Ωραία η ιδέα σου.Θα την δούμε και αυτή μαζί με τις άλλες και πιστεύω ότι στο άμεσο μέλλον θα γίνει κάτι σαν αυτό που λες.

Τέλος παιδιά παρακαλώ να αποφεύγετε γράφετε στα Greek-English, ειδικά για τα μεγάλα κείμενα, είναι πολύ κουραστικά στην ανάγνωση!!! Εφόσον είναι να γράψετε 2-3 γραμμές δεν πειράζει να είναι στα Greek-English.

Ναι είναι πάρα πολύ κουραστικά τα greeklish και καλό θα ήταν να τα αποφεύγουμε για να μπόρουμε να διαβάζουμε αυτά που γράφετε γιατι αλλιώς μόνο ο συγγραφέας θα καταλάβει τι γράφει (αν καταλάβει):tongue_smilie:

poromenos
09-09-2008, 01:03
παρότι μισούμε τα greeklish ,όσοι μπαίνουν από το wii και postάρουν από εκεί χρησιμοποιούν αναγκαστικά αγγλικούς χαρακτήρες οπότε μέχρι να υπάρξουν επίσημα Ελληνικοί χαρακτήρες,υπομονή....

cowboy
22-09-2008, 14:07
paidia ginete na alksoume tin eikona ligo sto ninty.gr,pistevo pos ehoume arketo kairo ton mario kai toad isos na valoume kai kapoious allous harahtires min pareksigifoun,ti lete?

Nikol@r@s
22-09-2008, 14:12
paidia ginete na alksoume tin eikona ligo sto ninty.gr,pistevo pos ehoume arketo kairo ton mario kai toad isos na valoume kai kapoious allous harahtires min pareksigifoun,ti lete?

Συμφωνω!Ας βαλουμε Link apo to Wind Waker,Luigi kai Wii!

Ant
22-09-2008, 14:29
Παιδιά επειδή είναι η δουλειά μου, μπορώ να φτιάξω κάποια νέα εικόνα για το homepage.
Let me know...

Nikol@r@s
22-09-2008, 14:52
Παιδιά επειδή είναι η δουλειά μου, μπορώ να φτιάξω κάποια νέα εικόνα για το homepage.
Let me know...

Kαλη ιδεα!Ant φτιαξε κατι καλο!Ξερεις εσυ!Και μετα στηλτο στους admin!

crais
22-09-2008, 16:23
μπορούν να υπάρχουν καποια random banners και να αλλάζουν σε κάθε refresh

μπορεί και να γίνει διαγωνισμός banner με banner που φτιαγμένα απο χρήστες και να γίνει και κάποια ψηφοφορία απο τα μέλη για να επιλεγούν τα καλύτερα (και ίσως και κάποιο έπαθλο στον νικητή)

andys12
22-09-2008, 17:31
Πολυ καλες προτάσεις.
Εχει φτιάξει ήδη ένα ο Ant.Θα το δουμε με τον poromeno και θα σας πούμε...

rebellion
22-09-2008, 18:01
Θα μπορουσατε να κανετε ενα διαγωνισμο οπως ειπε ο crais και να ζητεισεται απο τα μελη που ξερουν να φερουν εις περας κατι τετοιο να φτιαξουν μια εικονα που θα προοριζεται για να αντικαταστησει αυτην της αρχικηw σελιδας οπως ειπε και ο cowboy.

Βασικα καλυτερα θα ητan να κανετε εναν τετοιο διαγωνισμο σε τακτα διαστηματα αναλογα με ποιο game ή πιο περιφερειακο ή τελος παντων πιο θεμα της nintendo ειναι στην επικαιροτητα..να εφτιαχναν οσoι ενδιαφερονται μια σχετικη εικονα και η καλυτερη να επαιρνε θεση στην αρχικη σελιδα μεχρι τον επομενο διαγωνισμο.Ετσι θα γινοτα πραγματικοτητα κα ιαυτο που ειχα προτεινει να αλλαζει πιο συχνα.

Ετσι και αλλιως αυτο το site ειναι τα μελη του και ανηκει στα μελη του οποτε μη ντρεπεσετε να ζητεισεται τη βοηθεια οσων ξερουν συγκεκριμενα πραγματα.

andys12
22-09-2008, 20:00
Θα μπορουσατε να κανετε ενα διαγωνισμο οπως ειπε ο crais και να ζητεισεται απο τα μελη που ξερουν να φερουν εις περας κατι τετοιο να φτιαξουν μια εικονα που θα προοριζεται για να αντικαταστησει αυτην της αρχικηw σελιδας οπως ειπε και ο cowboy.

Βασικα καλυτερα θα ητan να κανετε εναν τετοιο διαγωνισμο σε τακτα διαστηματα αναλογα με ποιο game ή πιο περιφερειακο ή τελος παντων πιο θεμα της nintendo ειναι στην επικαιροτητα..να εφτιαχναν οσoι ενδιαφερονται μια σχετικη εικονα και η καλυτερη να επαιρνε θεση στην αρχικη σελιδα μεχρι τον επομενο διαγωνισμο.Ετσι θα γινοτα πραγματικοτητα κα ιαυτο που ειχα προτεινει να αλλαζει πιο συχνα.

Ετσι και αλλιως αυτο το site ειναι τα μελη του και ανηκει στα μελη του οποτε μη ντρεπεσετε να ζητεισεται τη βοηθεια οσων ξερουν συγκεκριμενα πραγματα.

Δεν ντρεπομαστε.Ειμαστε ανοιχτοι σε όλα.Πολύ καλή η ιδέα αλλά όπως είπα και σε προηγούμενο post θα σας πούμε σύντομα για το τι θα γίνει...

metaknight
26-09-2008, 00:39
εγω παιδια παιστευω οτι καλο θα ηταν στο site να ειχαμε και εν chat για να συζηταμε...δεν ξερω αμα ειναι ηλιθια ιδεα παντως εμενα θα μου αρεσε να ειχαμε μια πιο αμεση επαφη περα απο τουσ σχολιασμους των θεματων.

Teoulas
26-09-2008, 00:51
εγω παιδια παιστευω οτι καλο θα ηταν στο site να ειχαμε και εν chat για να συζηταμε...δεν ξερω αμα ειναι ηλιθια ιδεα παντως εμενα θα μου αρεσε να ειχαμε μια πιο αμεση επαφη περα απο τουσ σχολιασμους των θεματων.
Είναι εύκολο να γίνει αυτό, αν αποφασιστεί. Ένα shoutbox ή ένα κανάλι σε έναν IRC server για τους πιο old-school chatters, δεν είναι άσχημη ιδέα!

metaknight
26-09-2008, 17:14
λοιπον μαλλον πηρα φορα εχω και αλλη μια προταση.να καναμε ενα section με downloads που να εχει fotos videos,wallpapers κλπ.

metaknight
26-09-2008, 17:43
θα σκεφτω και αλλες...

cowboy
26-09-2008, 17:43
nai sto palio nparadize ispirhe afti i dinatotita tin felo piso!!!

metaknight
26-09-2008, 18:26
αλλη μια ιδεα δυσκολη....να κανουμε club nintendo στην ΕΛΛΑΔΑ να εχουμε σαν site το συγκεκεριμενο μελη σιγουρα θα εχουμε και εγγραφες και να κανουμε μια φορα το χρονο συγκεντρωση ολα τα μελη σε ενα μερος της Ελλαδος πιο πιθανο Αθηνα για να γιορταζουμε την ιδρυση του club...ακομα μπορουμε να κανουμε εκδηλωσεις και με την χορηγια ακομα της nortec μιας και θα ειναι διαφημιση για την ιδια την nortec και την nintendo....τωρα αυτη η ιδεα η ειναι καλη η βλεπω πολλες ταινιες επιστημονικης φαντασιας παντως αν μπορουσαμε να το κανουμε θα ηταν τ ρ ο μ ε ρο.....

andys12
26-09-2008, 19:12
Ενδιαφέρουσες όλες οι προτάσεις.Κάποιες σίγουρα θα εφαρμοστούν με το update του site...

Ant
26-09-2008, 19:47
To Chat room είναι το πιο καλό από τις ιδέες. Θα ησυχάσει και ο Nikol@r@s που θα βλέπει ποιοί είναι μέσα! :-)

MITS05
26-09-2008, 20:28
To Chat room είναι το πιο καλό από τις ιδέες. Θα ησυχάσει και ο Nikol@r@s που θα βλέπει ποιοί είναι μέσα! :-)

:lol::lol::lol:

Ντινος21
04-10-2008, 21:28
Eχω ενα προβλημα θελω να βαλω εικονες και δεν ξερω και δεν λεει κανεις και εχω τσαντιστει που δεν λεει κανεισ:33::31::13:

Nikol@r@s
04-10-2008, 21:39
Eχω ενα προβλημα θελω να βαλω εικονες και δεν ξερω και δεν λεει κανεις και εχω τσαντιστει που δεν λεει κανεισ:33::31::13:

Θα σου πω εγω απλα κανεμε add sto msn!travoltas@windowslive.com!:laugh:

Volga
14-10-2008, 01:20
Επισυνάπτω ένα Bannerάκι, αν θέλετε και σας αρέσει να το προσθέσετε στο site. :biggrin:

bahamut zero
14-10-2008, 11:04
volga δεν μπορουσε να λειπει η samus ε?:lol::lol::lol:

Volga
14-10-2008, 11:46
volga δεν μπορουσε να λειπει η samus ε?:lol::lol::lol:

:wub: Δεν γίνεται αλλιώς!!!
χαχαχαχαχαχαχα:lol:

cowboy
14-10-2008, 12:15
αλλη μια ιδεα δυσκολη....να κανουμε club nintendo στην ΕΛΛΑΔΑ να εχουμε σαν site το συγκεκεριμενο μελη σιγουρα θα εχουμε και εγγραφες και να κανουμε μια φορα το χρονο συγκεντρωση ολα τα μελη σε ενα μερος της Ελλαδος πιο πιθανο Αθηνα για να γιορταζουμε την ιδρυση του club...ακομα μπορουμε να κανουμε εκδηλωσεις και με την χορηγια ακομα της nortec μιας και θα ειναι διαφημιση για την ιδια την nortec και την nintendo....τωρα αυτη η ιδεα η ειναι καλη η βλεπω πολλες ταινιες επιστημονικης φαντασιας παντως αν μπορουσαμε να το κανουμε θα ηταν τ ρ ο μ ε ρο.....

ore afto mou aresei para poli!!! kali idea vriskoume kai sponsores opos nortec kai kapoioia magazin pou asholountai me nintendo!!!den akougete toso diskolo epeiseis pinou mpires paizoume wii latrevoume tis boothbabes,gamato?
kai gnorizomaste oli apo konta(ela gia mena den iparhei provlima fa meno sto nikolara,i mana tou den ehei kanena provlima hahahahahaha:lol:).
vevea fa itan poli pio efkolo an mazevame lefta kai apo ta meli tou site mas san ipostiriksei(i as pome na plironane isitiria)......................................... ................................gia faei kai tetoia.

vevea apo tin ali mporoume apla na sinantifoume na paiksoume kapou kai na gnoristoume!!!

Volga
14-10-2008, 12:31
Δύσκολο αλλα τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο...
Για τα λεφτά το βρίσκω αδύνατο. Δεν μπορούν τα μέλη να συντηρούν το site. (κάποιοι είναι 16-17 χρονών εδω μέσα.. τι να ζητήσεις;;)

Teoulas
14-10-2008, 12:32
vevea apo tin ali mporoume apla na sinantifoume na paiksoume kapou kai na gnoristoume!!!
Εμείς οι βορειοελλαδίτες που είμαστε του φραπέ και του χαλλλαρά ήδη έχουμε κάνει 2-3 συναντήσεις για καφέ ή/και gaming! Εσείς ακόμα το συζητάτε!

Θυμίζω:
http://www.ninty.gr/forum/showthread.php?t=1345
http://www.ninty.gr/forum/showthread.php?t=803

crais
24-10-2008, 00:23
καλό θα ήταν να μπει και ενα scriptακι για auto merge σε double post η το κουμπί edit να γίνει τεράστιο ώστε κάποιοι να το βλέπουν

cowboy
19-12-2008, 19:58
prota tha itan kalo na eihame apafasisei oli gia ta greekish.den ehei simasia omos.
afto pou anarotieme einai giati den ginete kapos na valete stin grigori apantisito programma pou mas ta metafrazei apethias sta greekish kai etsi na min skeftomaste apla na ta metafrazei ???i na min valete to programma ala na kanete na ta metafrazei apo mono tou to parathiro

afou pirame afta me ta video den mporoume na paroume kati gia chat?kai kati san photo gallery opos ehoume sto profile mas,omos na kserei o kosmos pou eiparhei etsi otan thelei na paei na ta dei!!!

willow
19-12-2008, 20:45
Cowboy δεν ξερω τι προγραμμα χρησιμοποιει η σελιδα αλλα δεν νομιζω να ειναι τοσο ευκολο και φυσικα free.Δεν νομιζω να ειναι τοσο τραγικο να προσπαθησεις να γραψεις ελληνικα για να χρειαζεσαι μεταφραστη εφοσον τα χρησιμοποιεις παντου :)

cowboy
19-12-2008, 21:24
Cowboy δεν ξερω τι προγραμμα χρησιμοποιει η σελιδα αλλα δεν νομιζω να ειναι τοσο ευκολο και φυσικα free.Δεν νομιζω να ειναι τοσο τραγικο να προσπαθησεις να γραψεις ελληνικα για να χρειαζεσαι μεταφραστη εφοσον τα χρησιμοποιεις παντου :)

ma diskolevomai para poli na grafo ellinika sto laptop mou,alios tha egrafa

poromenos
19-12-2008, 23:03
Δοκίμασε μια από τις παρακάτω λύσεις,ειδικά το πρώτο πιστεύω πως θα σε βοηθήσει πολύ
1)Magictyper - Type in Greek (http://www.tero.co.uk/magictyper/greek.php)(πληκτρολογείτε με αγγλικούς χαρακτήρες και σας τα εμφανίζει ταυτόχρονα στα Ελληνικά)
2)DEgreeklish (http://tools.wcl.ece.upatras.gr/degreeklish/)
3)Greeklish to Greek converter (http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp)

Όσο για λογισμικό αυτόματης μετάφρασης απο greeklish σε Ελληνικά για το forum δεν έχω κάτι υπόψη μου,αν εσύ ξέρεις κάτι let me know!

Oscar
19-12-2008, 23:21
Μια προταση για το site
θα ηθελα να προτεινω γινει υποχρεοτικη αναγραφη ηλικιας του καθε μελους κατω απο το ΑΒΑΤΑΡ και πιστευω σαν δημοκρατικο site Που θελει το νιντυ.τζιαρ να ειναι θα ηταν καλο η προταση μου να μπει σε δημοσκοπιση....

τι λετε?

cowboy
19-12-2008, 23:24
Μια προταση για το site
θα ηθελα να προτεινω γινει υποχρεοτικη αναγραφη ηλικιας του καθε μελους κατω απο το ΑΒΑΤΑΡ και πιστευω σαν δημοκρατικο site Που θελει το νιντυ.τζιαρ να ειναι θα ηταν καλο η προταση μου να μπει σε δημοσκοπιση....

τι λετε?

kanena provlima omos eiparhoune meli pou fovountai na diksoune tin ilikia tous.
omos tha itane endiaferon kathos tha vlepame poioi einai aftoi pou asholountai me ta nintendo paihnidia

Teoulas
19-12-2008, 23:26
Μια προταση για το site
θα ηθελα να προτεινω γινει υποχρεοτικη αναγραφη ηλικιας του καθε μελους κατω απο το ΑΒΑΤΑΡ
Και πού θα αποσκοπεί αυτό; Νομίζω είναι καλύτερα να υπάρχουν όσο λιγότερα προσωπικά στοιχεία γίνεται. Όσοι θέλουν γράφουν κάτι παραπάνω. Άσε που μπορεί κάποιος να βάλει λάθος ηλικία. Μήπως να ζητήσουμε και φωτοτυπία της ταυτότητας; :rolleyes:

Oscar
19-12-2008, 23:28
kanena provlima omos eiparhoune meli pou fovountai na diksoune tin ilikia tous.
omos tha itane endiaferon kathos tha vlepame poioi einai aftoi pou asholountai me ta nintendo paihnidia

θενκ κιου buddy
ελπιζω να αναλαβει δραση κανενας βουλευτης και να το προωθησει πιο πανω στους προεδρους του site :P

ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ :thumbup1:

cowboy
19-12-2008, 23:28
Δοκίμασε μια από τις παρακάτω λύσεις,ειδικά το πρώτο πιστεύω πως θα σε βοηθήσει πολύ
1)Magictyper - Type in Greek (http://www.tero.co.uk/magictyper/greek.php)(πληκτρολογείτε με αγγλικούς χαρακτήρες και σας τα εμφανίζει ταυτόχρονα στα Ελληνικά)
2)DEgreeklish (http://tools.wcl.ece.upatras.gr/degreeklish/)
3)Greeklish to Greek converter (http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp)

Όσο για λογισμικό αυτόματης μετάφρασης απο greeklish σε Ελληνικά για το forum δεν έχω κάτι υπόψη μου,αν εσύ ξέρεις κάτι let me know!

ok an vro kapou kati tha po.

to proto metafrastiko:παιδια ητεσ το ωραδι εφαγα ενα αωγο και μοθ ιρτηε να κσερασο

to trito einai kalitero:χτες το βραδυ έφαγα ένα αβγό και μου ήρθε να ξεράσω

willow
19-12-2008, 23:35
Και εγω ειμαι κατα των πολλων πολλων προσωπικων στοιχειων.Πιστευω οτι καποιος που δεν γουσταρει να βαλει την ηλικια του δεν το εχει σε τιποτα να βαλει μια ψευτικη :)

Back to topic τωρα σε προτασεις..

nikos9321
20-12-2008, 12:51
prota tha itan kalo na eihame apafasisei oli gia ta greekish.den ehei simasia omos.
afto pou anarotieme einai giati den ginete kapos na valete stin grigori apantisito programma pou mas ta metafrazei apethias sta greekish kai etsi na min skeftomaste apla na ta metafrazei ???i na min valete to programma ala na kanete na ta metafrazei apo mono tou to parathiro

afou pirame afta me ta video den mporoume na paroume kati gia chat?kai kati san photo gallery opos ehoume sto profile mas,omos na kserei o kosmos pou eiparhei etsi otan thelei na paei na ta dei!!!

:thumbup1: γουελ σεντ

cowboy
22-02-2009, 23:22
ένα πρόβλημα που παρουσιάζεται και θα παρουσιάζεται είναι η σύνδεση του ωίϊ με το internet!
το ωίϊ έχει προσεγγίσει πόλους casual gamers που δεν έχουνε καμια επαφή με κονσόλες.
και εξαιτίας αυτού θα εμφανίζονται συνεχεια άτομα που θα ζητάνε βοήθεια για να συνδεθούνε, ακόμα και εάν έχουμε εξηγήσει πως και τι θα εμφανίζονται καινούρια μελόι που θα ζητάνε τα ίδια.
για αυτό προτείνω ένα θέμα μονο για afto.to θέμα πρέπει να μοιάζει με βιβλίο η να είναι σαν ένας οδηγός με φωτογραφίες !
ph. the ultimate greek guide for the wii.
στις αρχικές σελίδες μπορούμε να εξηγήσουμε τις δυνατότητες του ωίϊ(κάρτα γραφικών,πως λειτουργεί το "ωιιμοτε" τα κουμπιά του "ωιιμοτε" για sync.και επίσης το ίδιο κουμπί πάνω στο ωίϊ και ποια η διαφορα τους), στην συνεχεια ένα review τον ωίϊ chanels(ph.pos katevazeis paih.gia vc kai ti hriazese gia na mporeseis na ta katevaseis) ,δηλαδή τι προσφέρει το καθένα και γενικά το ωίϊ menu δηλαδή πως βάζεις friend codes,το ωίϊ calendar,τα ωίϊ option.
επίσης κάπου μέσα μπορούμε να αναφερθούμε στα μυστικά του ωίϊ ph.όταν γυρνάμε το "ωιιμοτε" γυρνάει και το χέρι στο ωίϊ menu και κάποια αλλα.
και στο τέλος να δείξουμε πως συνδέεται το ωίϊ με το internet τι πρέπει να κάνουνε για να το συνδέσουνε και αν υπάρχει πρόβλημα τι μπορούνε να κάνουνε.
δηλαδή αν πρέπει να βάλουνε κωδικό που θα το βρούνε ktlp.http://www.home-network-help.com/images/nintendo-wii-internet-access.jpg
εσείς τι λέτε δύσκολο να γίνει κάτι τέτοιο?

GLAROS
04-09-2012, 01:23
Να μεγαλώσει το όριο μεγέθους MB για κάθε μέλος,ίσος ανάλογα με τα καπέλα του και τα pixels στις .jpg

andys12
05-09-2012, 19:48
Να μεγαλώσει το όριο μεγέθους MB για κάθε μέλος,ίσος ανάλογα με τα καπέλα του και τα pixels στις .jpg

Δεν υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο.Μάλλον προς μείωση πάμε.Ο server είναι full.

geo2004z
09-09-2012, 09:12
Δεν υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο.Μάλλον προς μείωση πάμε.Ο server είναι full.

Χαχα!!! Ναι προτιμώ μία μείωση διότι με τις ταχύτητες διαδικτύου που έχουμε στην Ελλάδα αργούν οι σελίδες να φορτώσουν. Βάλτε και έναν περιορισμό στις υπογραφές please για τον ίδιο λόγο......:001_rolleyes:

Ash_Pokemaster
09-09-2012, 09:56
Χαχα!!! Ναι προτιμώ μία μείωση διότι με τις ταχύτητες διαδικτύου που έχουμε στην Ελλάδα αργούν οι σελίδες να φορτώσουν. Βάλτε και έναν περιορισμό στις υπογραφές please για τον ίδιο λόγο......:001_rolleyes:

Μπήκε... Πλέον μπορούμε να έχουμε μόνο μια εικόνα στην υπογραφή. :001_tongue:
Αν και δεν καταλαβαίνω γιατί -- δεδομένου ότι δεν είναι uploaded στον server του site οι εικόνες κανονικά δεν τίθεται πρόβλημα. :001_tongue:

geo2004z
09-09-2012, 14:27
Μπήκε... Πλέον μπορούμε να έχουμε μόνο μια εικόνα στην υπογραφή. :001_tongue:
Αν και δεν καταλαβαίνω γιατί -- δεδομένου ότι δεν είναι uploaded στον server του site οι εικόνες κανονικά δεν τίθεται πρόβλημα. :001_tongue:

Επί τέλους!!! Είναι όμως uploaded οι εικόνες στους Η/Υ μας και κάνουν την ταχύτητα αργή δίχως να υπάρχει λόγος. Εν τάξει....καταλαβαίνω ποιος μιλάει από το αβαταρ του, γιατί να βλέπω και στην υπογραφή του εικόνα......υπερβολή. Κανονικά η υπογραφή πρέπει να είναι σε μορφή text ή και να μην υπάρχει καθόλου. Όταν βέβαια αποκτήσουμε όλοι Έλληνες πραγματικές ταχύτητες 24 Mbps, τότε θα είναι διαφορετικά. Αυτό το παραμύθι "έως 24" από όλες τις εταιρείες έχει καταντήσει αηδία, αφού κανείς δεν πιάνει τόσο download. :sleep:

Rush
12-09-2012, 11:28
Επί τέλους!!! Είναι όμως uploaded οι εικόνες στους Η/Υ μας και κάνουν την ταχύτητα αργή δίχως να υπάρχει λόγος. Εν τάξει....καταλαβαίνω ποιος μιλάει από το αβαταρ του, γιατί να βλέπω και στην υπογραφή του εικόνα......υπερβολή. Κανονικά η υπογραφή πρέπει να είναι σε μορφή text ή και να μην υπάρχει καθόλου. Όταν βέβαια αποκτήσουμε όλοι Έλληνες πραγματικές ταχύτητες 24 Mbps, τότε θα είναι διαφορετικά. Αυτό το παραμύθι "έως 24" από όλες τις εταιρείες έχει καταντήσει αηδία, αφού κανείς δεν πιάνει τόσο download. :sleep:

Σωστός! Έπρεπε να γίνει αυτό, τουλάχιστον με τις υπογραφές, γιατί πέρα από το scrolldown σε ποστ μιας σειράς που μαζί με την υπογραφή έπιανε μια οθόνη, αργεί να φορτώσει κι η σελίδα... Και πράγματι, απορώ γιατί συνεχίζει να αποδίδει αυτή η κοροϊδία με τις ταχύτητες του ίντερνετ... Έχω (έως)6 και κάποιος με (έως! :Ρ) 24 κατεβάζει σχεδόν με διπλάσια ταχύτητα από μένα, ενώ θα πρεπε μάλλον να κατεβάζει πολύ πιο γρήγορα...

Dimpap28
12-09-2012, 11:49
Σωστός! Έπρεπε να γίνει αυτό, τουλάχιστον με τις υπογραφές, γιατί πέρα από το scrolldown σε ποστ μιας σειράς που μαζί με την υπογραφή έπιανε μια οθόνη, αργεί να φορτώσει κι η σελίδα... Και πράγματι, απορώ γιατί συνεχίζει να αποδίδει αυτή η κοροϊδία με τις ταχύτητες του ίντερνετ... Έχω (έως)6 και κάποιος με (έως! :Ρ) 24 κατεβάζει σχεδόν με διπλάσια ταχύτητα από μένα, ενώ θα πρεπε μάλλον να κατεβάζει πολύ πιο γρήγορα...

Για την μέγιστη ταχύτητα που πιάνει κάποιος παίζει ρόλο η απόσταση που έχει το σπίτι του καθενός από το DSLAM. Γιατί μπορεί μέχρι αυτό να υπάρχει οπτική ίνα, αλλά από εκεί μέχρι το σπίτι μας υπάρχει καλώδιο από χαλκό, το οποίο έχει πολύ μεγάλες απώλειες, ανάλογες με την απόσταση. Τώρα για την πολιτική της εταιρίας να χρεώνει έναν πελάτη που πιάνει 22mbps το ίδιο με κάποιον που πιάνει 8mbps δεν την κατάλαβα ποτέ μου, αλλά δε σε αναγκάζει κανείς να βάλεις internet από αυτούς. Βάζεις από μια άλλη που έχει διαφορετική τιμολογιακή πολιτική, παρόλο που τις ίδιες γραμμές εκμεταλλεύονται.

Εντάξει, βαριά τη σελίδα δεν την λες, ούτε για 2άρα σύνδεση, αλλά όταν μπαίνεις από κινητό είναι θέμα. Οπότε όλα οκ, δε νομίζω να διαμαρτυρηθεί κανείς για τις υπογραφές! :p

Spyke88
12-09-2012, 15:01
Για την μέγιστη ταχύτητα που πιάνει κάποιος παίζει ρόλο η απόσταση που έχει το σπίτι του καθενός από το DSLAM. Γιατί μπορεί μέχρι αυτό να υπάρχει οπτική ίνα, αλλά από εκεί μέχρι το σπίτι μας υπάρχει καλώδιο από χαλκό, το οποίο έχει πολύ μεγάλες απώλειες, ανάλογες με την απόσταση.
:thumbup1:

Πως φαινεται ο μηχανικος με την επιστημονικη αναλυση του.
On topic: Η αγορα ή ακομα και η ενοικιαση ενος server ειναι ακριβη?

Rush
17-09-2012, 21:36
Για την μέγιστη ταχύτητα που πιάνει κάποιος παίζει ρόλο η απόσταση που έχει το σπίτι του καθενός από το DSLAM. Γιατί μπορεί μέχρι αυτό να υπάρχει οπτική ίνα, αλλά από εκεί μέχρι το σπίτι μας υπάρχει καλώδιο από χαλκό, το οποίο έχει πολύ μεγάλες απώλειες, ανάλογες με την απόσταση. Τώρα για την πολιτική της εταιρίας να χρεώνει έναν πελάτη που πιάνει 22mbps το ίδιο με κάποιον που πιάνει 8mbps δεν την κατάλαβα ποτέ μου, αλλά δε σε αναγκάζει κανείς να βάλεις internet από αυτούς. Βάζεις από μια άλλη που έχει διαφορετική τιμολογιακή πολιτική, παρόλο που τις ίδιες γραμμές εκμεταλλεύονται.

Εντάξει, βαριά τη σελίδα δεν την λες, ούτε για 2άρα σύνδεση, αλλά όταν μπαίνεις από κινητό είναι θέμα. Οπότε όλα οκ, δε νομίζω να διαμαρτυρηθεί κανείς για τις υπογραφές! :p

Βασικά, λέω ότι "αργεί" επειδή στο παλιό pc ό,τι και να φόρτωνα κολλούσε... Τώρα με το καινούριο πάει σφαίρα, αλλά αν έχεις δει και την άλλη πλευρά, (πιο αργής κι απ' την καθυστέρηση) σκέφτεσαι αλλιώς! :P Οπότε, ό,τι γλιτώσουμε από ταχύτητα είναι καλό! Όσο για το κινητό, από browser δε συμφέρει να μπεις... Το tapatalk δουλεύει γρήγορα και μπορείς να ποστάρεις κιόλας, αλλά δεν είναι δωρεάν...

GLAROS
12-03-2013, 20:53
Αλλάξτε παρακαλώ το banner.

Να γιορτάσουμε το Castlevania LoS Mirror of Fate.

johnyrockgr
12-03-2013, 20:55
Αλλάξτε παρακαλώ το banner.

Να γιορτάσουμε το Castlevania LoS Mirror of Fate.

:thumbup::thumbup::thumbup:

GLAROS
12-03-2013, 20:57
:devil: :53:

alkost135
12-03-2013, 21:13
ETΣΙ!!!!!!!!

Dimpap28
12-03-2013, 22:45
Ο ένας είναι Βουδαπέστη, ο άλλος έχει εξεταστική... Ποιος να προλάβει... Θα το μεταφέρω στον Gullwing μόλις επιστρέψει!

geo2004z
13-03-2013, 00:10
Νομίζω ότι έχω ξανά αναφέρει το συγκεκριμένο πρόβλημα. Το searching system του forum σε συνεργασία με το google είναι πολύ κακό. Αυτό καθιστά αδύνατο ένα σωστό ψάξιμο για παλαιά θέματα ή και ποστ. Είναι κρίμα κατ'αρχάς για το ίδιο το forum καθώς πολλά παλαιά και ενδιαφέροντα θέματα έχουν μείνει στην αφάνεια. Αφήστε δε που πιστεύω ότι υπάρχουν ήδη αρκετά διπλά θέματα ή και τριπλά θέματα....

Dimpap28
13-03-2013, 00:34
Νομίζω ότι έχω ξανά αναφέρει το συγκεκριμένο πρόβλημα. Το searching system του forum σε συνεργασία με το google είναι πολύ κακό. Αυτό καθιστά αδύνατο ένα σωστό ψάξιμο για παλαιά θέματα ή και ποστ. Είναι κρίμα κατ'αρχάς για το ίδιο το forum καθώς πολλά παλαιά και ενδιαφέροντα θέματα έχουν μείνει στην αφάνεια. Αφήστε δε που πιστεύω ότι υπάρχουν ήδη αρκετά διπλά θέματα ή και τριπλά θέματα....

Για τα διπλά και τριπλά θέματα, αν το πρώτο ήταν το 2010 και το δεύτερο το 2013 και δε το θυμάται κανείς, δε νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα. Δεν είναι δα ότι θα μπουκώσει το φόρουμ από τα πολλά θέματα. Νομίζω πως μια χαρά τα πάμε όσον αφορά αυτό. Και αν φτιαχτεί διπλό θέμα κάποιος θα το αναφέρει και θα διορθωθεί το θέμα από κάποιον mod.

Νομίζω πως χάνουμε την ουσία. Όσον αφορά το search system, αν δε βολεύει κάποιον, υπάρχει και η κλασσική αναζήτηση του vbulletin στα φόρουμ. Βέβαια αν δε δουλεύει σωστά αυτή με το Google, θα το δει ο Αντρέας και θα πράξει αναλόγως.

Tanno-chan
13-03-2013, 02:41
Καλύτερα ν' αφαιρεθεί ο γούγλης ως μηχανή αναζήτησης για την ιστοσελίδα μας αυτή. Το καλύτερο θα ήταν να φτιάξει τη δικιά της μηχανή αναζήτησης η ιστοσελίδα αυτή. Το έχουν κάνει κι άπειρες ιστοσελίδες, γιατί όχι κι εδώ; Ούτε κι εμένα με βολεύει το σύστημα αναζήτησης αυτό.

RooF
13-03-2013, 02:50
Καλύτερα ν' αφαιρεθεί ο γούγλης ως μηχανή αναζήτησης για την ιστοσελίδα μας αυτή. Το καλύτερο θα ήταν να φτιάξει τη δικιά της μηχανή αναζήτησης η ιστοσελίδα αυτή. Το έχουν κάνει κι άπειρες ιστοσελίδες, γιατί όχι κι εδώ; Ούτε κι εμένα με βολεύει το σύστημα αναζήτησης αυτό.

Ειχαμε search δικο μας και ηταν αθλιο. Γιαυτο και βαλαμε google. Δεν εχω διαπιστώσει καποιο προβλημα με το google παντως.

Διπλα , τριπλα θεματα αν υπαρχουν θα ειναι μετρημενα στα δαχτυλα του ενος χεριου. Εχω αποδειξει σε πολλες περιπτωσεις οτι ξερω ολο το φορουμ απεξω και παντα οταν εχω μια υποψια ακομα και για ασημαντο θεμα χανω ωρα απο αλλα πραγματα για να ψαξω το πρωτο θεμα αναμεσα σε τοσα αλλα.

Παρολαυτα αν καποιος δει καποιο διπλο θεμα μπορει να κανει μια αναφορα και να το διορθωσουμε.

geo2004z
13-03-2013, 09:37

Είπα κι εγώ...μόνο εγώ βρίσκω άθλιο το σύστημα αναζήτησης?? Χθες έψαχνα δικά μου παλαιά ποστ και απελπίστηκα.....μου εμφανίζονταν μόνο τα 200 τελευταία μηνύματα. Επί πλέον, με το google search υπάρχουν ελλείψεις, πιστεύω ότι δεν εμφανίζει όλα τα αποτελέσματα όπως θα έκανε μία μηχανή αναζήτησης από το ίδιο το forum.

Dimpap28
13-03-2013, 11:46
Είπα κι εγώ...μόνο εγώ βρίσκω άθλιο το σύστημα αναζήτησης?? Χθες έψαχνα δικά μου παλαιά ποστ και απελπίστηκα.....μου εμφανίζονταν μόνο τα 200 τελευταία μηνύματα. Επί πλέον, με το google search υπάρχουν ελλείψεις, πιστεύω ότι δεν εμφανίζει όλα τα αποτελέσματα όπως θα έκανε μία μηχανή αναζήτησης από το ίδιο το forum.

Μπαίνεις στο υπο-φόρουμ που θες, εκεί που εμφανίζονται όλα τα theads που περιέχει και πάνω δεξιά πατάς αναζήτηση και μετά εκτενής αναζήτηση. Βάζεις τις λέξεις κλειδιά και το όνομα χρήστη που θες από κάτω και σου βρίσκει όλα τα μηνύματά του σε αυτό το υπο-φόρουμ. Γιατί να ψάξεις με τη λειτουργία του Google; Τόσα χρόνια υπάρχει η ενσωματωμένη αναζήτηση του vbulletin.

Alexandros87
13-03-2013, 13:13
Καλό είναι να αλλάξετε μπάνερ! Έχει γίνει βαρετό το συγκεκριμένο!

pekinoua
13-03-2013, 15:39
Μην αλλάξετε το banner, ας βγει το παιχνίδι και μετά.

Alexandros87
13-03-2013, 16:08
Μην αλλάξετε το banner, ας βγει το παιχνίδι και μετά.

Να φτιάξουν μπάνερ με το luigis mansion 2.
Ασε μας, δεν μπορώ να βλέπω άλλο αυτήν την κοκκινίλα.
Αγριεύω:cursing::31:

geo2004z
13-03-2013, 19:41
Μπαίνεις στο υπο-φόρουμ που θες, εκεί που εμφανίζονται όλα τα theads που περιέχει και πάνω δεξιά πατάς αναζήτηση και μετά εκτενής αναζήτηση. Βάζεις τις λέξεις κλειδιά και το όνομα χρήστη που θες από κάτω και σου βρίσκει όλα τα μηνύματά του σε αυτό το υπο-φόρουμ. Γιατί να ψάξεις με τη λειτουργία του Google; Τόσα χρόνια υπάρχει η ενσωματωμένη αναζήτηση του vbulletin.

Αυτό ακούγεται ενδιαφέρον, θα το δοκιμάσω.

GLAROS
16-07-2013, 18:34
Οι αγγελίες χρειάζονται ένα καλο ξεσκόνισμα.

Είναι όλες χύμα/"τσουβαλατες" και δεν είναι οργανωμένες.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRsyM4P6AxyvgGH5wVUk6tpieLEyVWFu E7jsz3EzBY5ac-yYK_f

Υπάρχουν παρα πολύ παλιές και ξεχασμένες.

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQVQEMyBPqip0PrtBEOkOO4-N-n1Y5voPJOiJZSgr-LjsWrJh6e

RooF
16-07-2013, 18:56
Οι αγγελίες χρειάζονται ένα καλο ξεσκόνισμα.

Είναι όλες χύμα/"τσουβαλατες" και δεν είναι οργανωμένες.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRsyM4P6AxyvgGH5wVUk6tpieLEyVWFu E7jsz3EzBY5ac-yYK_f

Υπάρχουν παρα πολύ παλιές και ξεχασμένες.

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQVQEMyBPqip0PrtBEOkOO4-N-n1Y5voPJOiJZSgr-LjsWrJh6e

Γίνεται αρκετά συχνα αυτο. Αλλα ειναι πολλές οι αγγελιες που ανεβαίνουν και το φόρουμ επιτρέπει διαγραφή μονο σελίδα σελίδα πράγμα καθόλου βολικο.

Tanno-chan
16-07-2013, 19:44
Μία ιδέα θα ήταν να ειδοποιηθούν όλοι οι ενδιαφερόμενοι αγοραστές/πωλητές για να κάνουν μία εκκαθάριση σε όλες τις αγγελίες που έχουν και να τις συγχωνεύσουν όλες σε μία του καθενός για να μειωθεί αυτό το ποσοστό αγγελιών. Έχω πετύχει του kalpanos να είναι 3-4 και είναι όλες του ίδιου στυλ(PS3 παιχνίδια!). Η εκκαθάριση συνδράμει στην ιδέα να δούμε ΠΟΙΕΣ αγγελιές είναι έγκυρες και εκκρεμούν προιοντά που είναι υπό πώληση ή ζήτηση, και όλες οι άλλες που σε περίπτωση που δεν απαντήσει κάποιος ή σε περίπτωση που κάποιος ζητήσει να διαγραφούν, διαγράφονται.

Πρέπει να βγει νέος κανόνας ότι αν έχουν κάτι προς πώληση ή προς ζήτηση να πάνε ν' ανανεώσουν το αρχικό θέμα και να ενημερώσουν σε νέο post του τι προστέθηκε. Πρέπει ν' απαγορευτεί η δημιουργία νέας αγγελίας εφόσον τρέχει ήδη υπαρχόν θέμα.

Και νέος κανόνας όλοι οι πωλητές να έχουν παραχωρήσει τον κωδικό του δέματος άμεσα, όταν το στείλουν, σε περίπτωση μεγάλης καθυστέρησης.

GLAROS
16-07-2013, 21:48
Ας δημιουργηθούν βασικά θέματα Πώληση/Ζήτηση/Ανταλλαγές.

RooF
16-07-2013, 23:58
Tanno δε γίνεται να στείλουμε πμ σε όσους εχουν γράψει αγγελια γιατί δεν ξέρουμε ποιοι ειναι εκτός αν κατσουμε να τους βρούμε έναν έναν. Εμείς βγάζουμε ανακοίνωση οτι θα γίνει διαγραφή απο την τάδε ημερομηνια και μετα και τέλος.

Γενικά εχει παρατηρηθεί οτι όσο περισσότερους κανόνες βάζουμε τόσο λιγότεροι κανόνες τηρούνται.

Hellraider
06-07-2014, 21:13
Έχουμε δύο μέρη στα οποία κάνεις google search. Για να κάνεις όμως search από το φόρουμ χρειάζεσαι ένα παραπάνω click. Βρίσκω άχρηστο το google search γενικά, πόσο μάλλον να έχουμε δύο, και θα βόλευε πολύ περισσότερο αν είχαμε ένα μόνο search σταθερά πάνω δεξιά ξέρω γω το οποίο θα ήταν το του φόρουμ (ή όπως λέγεται αυτό που ΔΕΝ είναι μέσω google).

Δηλαδή όταν μπαίνεις στο φόρουμ να φύγει εντελώς αυτό που βρίσκεται στα αριστερά, όχι μόνο σαν επιλογή ανά χρήστη να φύγει εντελώς, και το πάνω δεξιά να αλλάξει από google search σε ninty.gr search.

A, και ένα άλλο που ήθελα, γίνεται να βάλουμε επιλογή για περισσότερα posts per page από 40;50 ή και περισσότερα δηλαδή.

geo2004z
07-07-2014, 14:33
Δηλαδή όταν μπαίνεις στο φόρουμ να φύγει εντελώς αυτό που βρίσκεται στα αριστερά, όχι μόνο σαν επιλογή ανά χρήστη να φύγει εντελώς, και το πάνω δεξιά να αλλάξει από google search σε ninty.gr search.
Συμφωνώ απολύτως....

A, και ένα άλλο που ήθελα, γίνεται να βάλουμε επιλογή για περισσότερα posts per page από 40;50 ή και περισσότερα δηλαδή.
Εδώ συμφωνώ μερικώς. Πιστεύω 20 ανά σελίδα θα ήταν καλή ιδέα για αρχή αλλά πάντως τα 10 πρέπει να αυξηθούν.

Να αναφέρω και πάλι το γνωστό πρόβλημα του νίντυ, δε λαμβάνονται ενημερώσεις email για τα πμ. Άντε καλά εγώ που μπαίνω κάθε μέρα και τα βλέπω, όμως φανταστείτε πόσα πμ έχουν μείνει αδιάβαστα όλο αυτό τον καιρό...

Hellraider
07-07-2014, 15:40
Συμφωνώ απολύτως....

Εδώ συμφωνώ μερικώς. Πιστεύω 20 ανά σελίδα θα ήταν καλή ιδέα για αρχή αλλά πάντως τα 10 πρέπει να αυξηθούν.

Να αναφέρω και πάλι το γνωστό πρόβλημα του νίντυ, δε λαμβάνονται ενημερώσεις email για τα πμ. Άντε καλά εγώ που μπαίνω κάθε μέρα και τα βλέπω, όμως φανταστείτε πόσα πμ έχουν μείνει αδιάβαστα όλο αυτό τον καιρό...

Υπάρχει ήδη επιλογή για 10,20,30 και 40 posts ανά σελίδα. Ρυθμίσεις->Ρυθμίσεις forum->Αριθμός μηνυμάτων για εμφάνιση ανά σελίδα.

geo2004z
07-07-2014, 15:55
Εσύ κάνεις καλή δουλειά ως μοντ τελικά....:wow:

GLAROS
07-07-2014, 17:30
Γενικά εχει παρατηρηθεί οτι όσο περισσότερους κανόνες βάζουμε τόσο λιγότεροι κανόνες τηρούνται.

..."παίζεις με τους κανόνες ?" ...παίρνεις πόδι αφού δημιουργείς προβλήματα,οι άλλοι που είναι ok με τους κανόνες είναι κορόιδα ?

Hellraider
12-07-2014, 14:06
Λοιπόν, για να μπει μία τάξη γιατί είναι λίγο μπερδεμένα τα πράγματα.

Το παρόν κλειδώνεται.
Για αναφορές προβλημάτων υπάρχει αυτό (http://www.ninty.gr/showthread.php?t=71)το thread.
Για να προτείνεται πράγματα που θέλετε να δείτε στο ninty.gr υπάρχει αυτό (http://www.ninty.gr/showthread.php?t=626)το thread.