PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Super Mario 3D World

Σελίδες : 1 [2]

GLAROS
25-01-2015, 01:52
Σήμερα έφτασα και εγώ στον περιβόητο Κόσμο Κορόνα με "άρωμα" Mario Galaxy

Πολύ ζόρι,50 ζωές έχασα μέχρι να φτάσω στο πρώτο αστέρι (και δεν το πήρα)

Έπαθα και ένα σοκ με τα τόσα πολλά αστέρια του κύβου.

Afnis
01-12-2015, 01:16
Έπαιξα λίγο και τα σπάειιιιιι!!!:wow:
Πρέπει να καθίσω ένα σ/κ να λιώσω! :P

paixtis
01-12-2015, 01:33
Εγώ λίγο που είχα παίξει όταν το πήρα δεν με τράβηξε. Δεν μ αρέσει η υπερβολική 2d φιλοσοφία του μάλλον

Afnis
01-12-2015, 02:02
Μπορει να μην ειναι 3d τυπου Mario Galaxy, αλλα ειναι κανονικοτατο 3d Mario platformer!
Η ιδεα αυτη υπηρχε αρχικα στο 3d land, αλλα εδω νομιζω το εχουν παει μερικα βηματα παραπερα!
Ασε που το multiplayer δινει μια εντελως διαφορετικη διασταση!

vassilis_pap
01-12-2015, 02:50
Έχω παίξει σχετικά πρόσφατα 3D Land και για να πω την αλήθεια η πρώτη εντύπωση είναι πως είναι πολύ όμοια.

Δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό φυσικά μιας και το πρώτο είναι εξαιρετικό παιχνίδι, αλλά να πω την αλήθεια δεν μου φάνηκε να διαφοροποιείται αισθητά. Υποθέτω βέβαια πως η κύρια προσθήκη είναι το multi το οποίο και δεν έχω αγγίξει για αυτό επιφυλάσσομαι. Επίσης κάτι κουφό που δε το έχω δει κάπου αλλού να αναφέρεται, στη πρώτη επαφή με ξένισε η κάπως αργή κίνηση του Mario. Μιλάω για τη ταχύτητα που έχει ο χαρακτήρας όχι για τα fps αφού εκεί το παιχνίδι είναι βελούδινο ως συνήθως (λόγικά 60 fps όπως πάντα). Μετά από λίγο βέβαια το συνήθισα οπότε παίζει να είναι και δικιά μου παραξενιά.

Οπτικά το παιχνίδι είναι πραγματικά υπέροχο, ενώ είμαι σίγουρος και για το επίπεδο του level design. Συνολικά δείχνει μια εξαιρετική επιλογή που όμως φοβάμαι πως στην ιστορία των 3D Mario θα πάρει θέση δίπλα στο Sunshine (δίκαια ή άδικα δεν έχει σχέση).

Afnis
01-12-2015, 03:06
Νομιζω μονο και μονο επειδη ακολουθησε μια τεχνικη που υπηρχε ηδη σε αλλο συστημα χανει μερικους ποντους...
Αλλα ειναι τοσο μα τοσο ομορφο οπτικα, που καθε αλλο παρα με απασχολει για την ωρα... Αν βεβαια στην πορεια δω παρομοια challenges θα μου κακοφανει...

Επισης η καθυστερηση του χαρακτηρα ισως ειναι κι αυτο λογω της μοιραιας συγκρισης με το 3d land, οπου εκει ηταν αρκετα μικροτεροι οι κοσμοι και ισως φαινεται να τρεχει περισσοτερο!

Κοιταξε το Sunshine για εμενα ενω το λατρευω, δεν εδωσε αρκετα νεα στοιχεια στη σειρα, απλα συνεχισε την περπατημενη του 64 καπως διαφοροποιημενη...
Αυτο αν δεν ηξερες πως υπαρχει το 3d land σου φαινεται σπουδαιο!

vassilis_pap
01-12-2015, 03:19
Συμφωνώ πως όλα είναι σχετικά. Σε πολλούς άλλωστε αρέσει το Sunshine και ακόμα περισσότεροι το θεωρούν αδικημένο μόνο και μόνο επειδή κρίθηκε αυστηρά επειδή συγκρίθηκε με το Super Mario 64 (κακώς ΙΜΗΟ). Περσινά ξινά σταφύλια θα πει κάποιος, αλλά δεν είναι και τόσο, αφού καλώς ή κακώς και το 3D World πολλοί το συγκρίνουν με τα Galaxy και ας είναι πολύ διαφορετικά.

Σε σχέση με την κίνηση δεν νομίζω να φταίει το 3D Land για την αίσθηση που είχα...

Afnis
01-12-2015, 03:25
Αν μου ελεγες αυτη τη στιγμη να παιξω η το 64 η το Sunshine, θα διαλεγα σιγουρα το δευτερο... Το εχω στο μυαλο μου ως πιο ολοκληρωμενο και δυνατο σαν εμπειρια.

Αν καναμε βεβαια την ιδια συγκριση με 3d world και Galaxy, θα σου ζητουσα να περιμενεις να το παιξω, αλλα δυσκολα κατι θα ξεπερασει τα απανωτα wow moments του Galaxy! :-P

Επισης το World με το Galaxy ειναι πολυ διαφορετικα... Το 64 με το Sunshine οχι και τοσο...

Συγκριτικα με αλλα Super Mario λες για την κινηση;

vassilis_pap
01-12-2015, 04:08
Πφφφ τι να σου πω...

Ειλικρινά δεν ξέρω, αυτή ήταν η πρώτη μου εντύπωση με το που ξεκίνησα το παιχνίδι! Μου φάνηκε υπερβολικός ο χρόνος που χρειαζόταν για να πάει ο Mario από το σημείο Α της οθόνης στο σημείο Β. Βέβαια για να το αναλύσω και λίγο η αίσθηση αυτή είναι πιο πολύ στο αρχικό hub που είναι άδειο, παρά στη κανονική πίστα όπου με τη προσθήκη των κακών το πράγμα ισιώνει. Μπορεί να έχεις και δίκιο τελικά και να ευθύνονται οι όποιες σχέσεις υπάρχουν με το 3D Land (στο μυαλό μου ή στο παιχνίδι) ...

Nikol@r@s
02-12-2015, 03:24
Είναι από τα Wish List Games που θέλω, όμως έχω παίξει πολύ πρόσφατα τα εξίσου πολύ καλά 2D Mario(New Super Mario Bros U,Super Luigi U) και καθυστερώ την αγορά του!

Υ.Γ:Το Sunshine είναι και θα είναι κάτι ξεχωριστό, λόγω Floudd :thumbsup:

vassilis_pap
02-12-2015, 04:18
Άλλο φρούτο σε σχέση με τα 2D... Εκτός αν έχεις βαρεθεί γενικά τα platform οπότε πάσο.

Για μένα πάντως το καλύτερο platform (και του Wii U και γενικά) είναι το DKCR:TF. Μόνο μειονέκτημα του (όσο μειονέκτημα είναι αυτό) είναι ότι δεν διαφέρει πολύ από το πρώτο DKCR. Σε όλα τα άλλα είναι παιχνιδάρα αν και υπάρχουν αντίθετες απόψεις...

RooF
02-12-2015, 04:24
Φοβερό παιχνίδι, φοβερό Μάριο!

Θέλω όμως ένα 64 2 ή ένα Galaxy 3. Πολύ!

funkykong84
16-12-2016, 22:04
https://s28.postimg.org/buzy8357h/20161216_212314.jpg
https://s30.postimg.org/dym2zjl3l/20161216_204610.jpg
https://s24.postimg.org/5t0mnkij9/20161216_204552.jpg
Πάνε και οι τελευταίες στάμπες, 100%... Μεγάλη παιχνιδούμπα

Nikol@r@s
16-12-2016, 22:13
Το ξεκίνησαμε με τον Mevre αλλά εν τέλει το αφήσαμε κάπου μεταξύ World 2-3!Πράγματι ωραίο παιχνίδι,που πρέπει κάποια στιγμή να τερματίσω :/

Υ.Γ:Ωραίος Funky :thumbsup:

funkykong84
16-12-2016, 22:32
Θενξ φίλε, σίγουρα να το ξαναπιάσεις!!! Αυτό, το DKCTF, το NSMBU, το Luigi, το Toad και το Yoshi είναι για 100% τερματισμό, υπέροχα όλα... Είδαμε τρομερές πλατφόρμες από τη Nintendo στο Wii U... Για να μην πιάσουμε Super Mario Maker που είναι μια κατηγορία μόνο του...

zoralinkgr
16-12-2016, 22:48
https://s28.postimg.org/buzy8357h/20161216_212314.jpg
https://s30.postimg.org/dym2zjl3l/20161216_204610.jpg
https://s24.postimg.org/5t0mnkij9/20161216_204552.jpg
Πάνε και οι τελευταίες στάμπες, 100%... Μεγάλη παιχνιδούμπα

Παντως μπραβο στην υπομονη σου.Και εγω μαζι με τα ανιψια το τερματισαμε 100%.Αλλα το champions road πρεπει να μου εφαγε 200 ζωες τουλαχιστον.

funkykong84
16-12-2016, 22:56
Ναι πιστεύω ότι είναι πιο δύσκολο ακόμα κι απ' το Grandmaster Galaxy στο SM Galaxy 2... Φοβερό multiplayer, θα πρέπει να το χαρήκατε πολύ

zoralinkgr
16-12-2016, 23:03
Kοιτα το grandmaster galaxy ακομη δεν το εχω τερματισει.Ειναι το μοναδικο αστερι που μου λειπει απο το SMG2.Oσο αφορα το 3d world ναι το χαρηκαμε παρα πολυ,ειδικα τα ανιψια καθως ηταν ουσιαστικα ο πρωτος τιτλος videogame που λιωσανε πραγματικα.Βεβαια υπηρχαν και πολλα δραματα ειδικα με την κορωνα που σου δινει το παιχνιδι.Αλλα σαν multiplayer τιτλος ειναι must.

funkykong84
16-12-2016, 23:55
Φοβερή φάση, το φαντάζομαι...

Ναι πολύ δύσκολο και το Grandmaster Galaxy, όταν έχεις χρόνο τερμάτισέ το, είναι κρίμα :P κοτζάμ Champion Road βγάλατε!

Ένα κόλπο που μπορείς να κάνεις είναι να παίξεις διπλό στο SM Galaxy 2 και ο δεύτερος παίχτης να κάνει "stun" τους Hammer Bros στο τέλος, αλλά και εκείνες τις μπάλες με τα αγκάθια στο σημείο που πας από μπλε αστεράκι σε μπλε αστεράκι...

Zalbor
17-12-2016, 18:33
Έχω μείνει κάπου στον τελευταίο κόσμο, που δε μπορώ να περάσω ένα σημείο. Δε θυμάμαι ακριβώς γιατί πάνε μήνες απ' την τελευταία φορά που προσπάθησα.

Πάντως, μέχρι εκείνο το σημείο έχω βρει τα πάντα.

funkykong84
18-12-2016, 13:17
Στο Champion Road λες; Πάρε tanooki και statue Bell και παίξε με Peach ή Rosalina, βοηθάνε

zoralinkgr
18-12-2016, 14:38
Εγω βασικα το περασα με peach.Βοηθαει πολυ που κανει float στον αερα.Και το περασα μαλιστα χωρις power up.:D

Altair
18-12-2016, 21:13
Θενξ φίλε, σίγουρα να το ξαναπιάσεις!!! Αυτό, το DKCTF, το NSMBU, το Luigi, το Toad και το Yoshi είναι για 100% τερματισμό, υπέροχα όλα... Είδαμε τρομερές πλατφόρμες από τη Nintendo στο Wii U... Για να μην πιάσουμε Super Mario Maker που είναι μια κατηγορία μόνο του...
Πέρα από τα συγχαρητήρια για το επίτευγμα του 100%,θέλω να συμφωνήσω εδώ με το παρόν ποστ σου.Κι εγώ θέλω να τα πάω για 100% κάποια στιγμή. Παιχνιδάρες
όλα τους,εκτός από το NSLU,το οποίο δεν έχω παίξει ακόμα οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.Φαίνεται τέλειο βέβαια.

RooF
18-12-2016, 21:48
Πέρα από τα συγχαρητήρια για το επίτευγμα του 100%,θέλω να συμφωνήσω εδώ με το παρόν ποστ σου.Κι εγώ θέλω να τα πάω για 100% κάποια στιγμή. Παιχνιδάρες
όλα τους,εκτός από το NSLU,το οποίο δεν έχω παίξει ακόμα οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.Φαίνεται τέλειο βέβαια.
Το nslu το έχω 100% σχεδόν αποκλειστικά 3πλο. είναι εύκολα τα αστέρια αλλά ο χρόνος τόσο λίγος.

funkykong84
19-12-2016, 01:34

Cheers :)

Είναι φοβερό και το NSLU, αν το βρεις κάπου πάρ'το ή κατέβασέ το...

Altair
19-12-2016, 03:42
Το έχω ήδη,απλά πρέπει να βρω χρόνο να το παίξω κι αυτό.

vovolas
25-02-2017, 18:16
Καλησπέρα στην ομάδα θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Έχω στο Wiiu το super mario 3D World,και έχω παρατηρήσει ότι σε κάποια σημεία του παιχνιδιού οι χαρακρήρες και γενικά οι πίστες για κάποια δευτερόλεπτα πάνε αργά σαν slow motion θέλω να ρωτήσω άν είναι φυσιολογικό και άν όχι τι μπορώ να κάνω Ευχαριστώ.

funkykong84
25-02-2017, 20:44
Σε ποιες πίστες; Μήπως απλά θέλει λιγο καθάρισμα το δισκακι;

vovolas
25-02-2017, 22:10
Σε ποιες πίστες; Μήπως απλά θέλει λιγο καθάρισμα το δισκακι;

Απο όσο θυμάμαι στον 1ο κόσμο όχι το δισκάκι είναι μια χαρά δέν ξέρω μήπως παίζει καμία ρύθμιση στο wiiu σχετικά με τα Hrtz?

GLAROS
27-02-2017, 13:52
Δοκίμασε τα παρακάτω :

Αλλαγή στις ρυθμίσεις της εικόνας p/i από το Wii U και αλλαγή ρυθμίσεων εικόνας της TV.
Άλλαξε καλώδιο HDMI ή/και HDMI port στην TV.
Απενεργοποίησε συσκευές που βρίσκονται κοντά.
Καθάρισμα in/out αεραγωγών της κονσόλας.
Αλλαγή θέσεις κονσόλας (από κάθετα σε οριζόντια)
Η κονσόλα να μην είναι σε περιορισμένο χώρο.
Δοκιμή σε άλλη TV.
Καθάρισμα laser.

Τελευταία επιλογή το Service της CDMedia.

Nikol@r@s
06-03-2017, 02:32
Ξεκίνησα χθες το παιχνίδι, αυτήν την στιγμή είμαι στον World 7 και νομίζω ότι παίρνει τον τίτλο του πιο εύκολου 3D Mario!Ακόμη και του 3Ds ήταν πιο δύσκολο χωρίς όμως να σημαίνει ότι είναι κακό παιχνίδι!Θα επιστρέψω με συνολικές εντυπώσεις μετά τον τερματισμό του αύριο ή μέσα στην εβδομάδα :)

RooF
06-03-2017, 14:26
Όντως, αρκετά εύκολο αλλά ταυτόχρονα πολύ διασκεδαστικό.

Nikol@r@s
06-03-2017, 18:41
Όντως, αρκετά εύκολο αλλά ταυτόχρονα πολύ διασκεδαστικό.

Ίσως φταίει ότι το παίζω Single Player, πιστεύω με περισσότερους θα είχε άλλη αξία το παιχνίδι!Απλά ακόμα και τα extra items,είναι πανεύκολα....μηδενική δυσκολία ή ψάξιμο :/

vovolas
07-03-2017, 18:58
Δοκίμασε τα παρακάτω :

Αλλαγή στις ρυθμίσεις της εικόνας p/i από το Wii U και αλλαγή ρυθμίσεων εικόνας της TV.
Άλλαξε καλώδιο HDMI ή/και HDMI port στην TV.
Απενεργοποίησε συσκευές που βρίσκονται κοντά.
Καθάρισμα in/out αεραγωγών της κονσόλας.
Αλλαγή θέσεις κονσόλας (από κάθετα σε οριζόντια)
Η κονσόλα να μην είναι σε περιορισμένο χώρο.
Δοκιμή σε άλλη TV.
Καθάρισμα laser.

Τελευταία επιλογή το Service της CDMedia.

Οι ρυθμίσεις p/i στο wii u που βρίσκονται? Μέχρι στιγμής δοκίμασα άλλο καλώδιο hdmi άλλη θύρα στην tv κλειστές άλλες γύρω συσκευές ξάπλα θεση η κονσόλα αλλά τα ίδια απορία μου μεγάλη γιατί σε άλλα παιχνίδια π.χ mk8 captain toad δεν μου το κανει?

Nikol@r@s
07-03-2017, 20:37
Καλησπέρα στην ομάδα θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Έχω στο Wiiu το super mario 3D World,και έχω παρατηρήσει ότι σε κάποια σημεία του παιχνιδιού οι χαρακρήρες και γενικά οι πίστες για κάποια δευτερόλεπτα πάνε αργά σαν slow motion θέλω να ρωτήσω άν είναι φυσιολογικό και άν όχι τι μπορώ να κάνω Ευχαριστώ.

Το έπαθα κι εγώ σε μια πίστα, μην μασάς πρόβλημα του παιχνιδιού είναι!Το Wii U μου το έχω 1,5 χρόνο αλλά είναι ελάχιστα χρησιμοποιημένο και εντός εγγύησης :thumbsup:

GLAROS
09-03-2017, 21:59
Οι ρυθμίσεις p/i στο wii u που βρίσκονται?

Path :

System Settings
TV
TV Resolution

Nikol@r@s
13-03-2017, 00:11
Finito La Musica Passato La Festa

Μπορεί να μην κινούμαι στους ρυθμούς του Forum με Zelda και Switch, αλλά το Wii U μου έχει πάρει φωτιά τον τελευταίο καιρό. Μετά το φοβερό Donkey Kong Country Tropical Freeze, ένα ακόμη εξαιρετικό παιχνίδι έφτασε στο τέλος του. Ο Λόγος φυσικά για το Super Mario 3D World το οποίο μπορεί να μην έχει την αίγλη ενός καθαρόαιμου 3D Super Mario(Super Mario 64,Super Mario Sunshine κοκ) αλλά κατά την ταπεινή μου άποψη είναι μια κατηγορία από μόνο του. Η Γνωστή επιτυχημένη συνταγή με εξαιρετικές προσθήκες όπως Cat Suitκαι Double Cherry, όμορφες πίστες ΑΛΛΑ...... με πολύ χαμηλό επίπεδο δυσκολίας, το οποίο ουσιαστικά διορθώνεται προς το τέλος αλλά είναι σχετικά αργά. Δυστυχώς δεν κατάφερα να το ευχαριστηθώ σε Multiplayer, όπου θεωρώ γίνεται ακόμη καλύτερο αλλά σε γενικές γραμμές μπαίνει κι αυτό στο TOP10 της κονσόλας. Σίγουρη αγορά για τους κατόχους Wii U :thumbsup:

vassilis_pap
13-03-2017, 03:12
Finito La Musica Passato La Festa

Μπορεί να μην κινούμαι στους ρυθμούς του Forum με Zelda και Switch, αλλά το Wii U μου έχει πάρει φωτιά τον τελευταίο καιρό. Μετά το φοβερό Donkey Kong Country Tropical Freeze, ένα ακόμη εξαιρετικό παιχνίδι έφτασε στο τέλος του. Ο Λόγος φυσικά για το Super Mario 3D World το οποίο μπορεί να μην έχει την αίγλη ενός καθαρόαιμου 3D Super Mario(Super Mario 64,Super Mario Sunshine κοκ) αλλά κατά την ταπεινή μου άποψη είναι μια κατηγορία από μόνο του. Η Γνωστή επιτυχημένη συνταγή με εξαιρετικές προσθήκες όπως Cat Suitκαι Double Cherry, όμορφες πίστες ΑΛΛΑ...... με πολύ χαμηλό επίπεδο δυσκολίας, το οποίο ουσιαστικά διορθώνεταιι προς το τέλος αλλά είναι σχετικά αργά. Δυστυχώς δεν κατάφερα να το ευχαριστηθώ σε Multiplayer, όπου θεωρώ γίνεται ακόμη καλύτερο αλλά σε γενικές γραμμές μπαίνει κι αυτό στο TOP10 της κονσόλας. Σίγουρη αγοράς για τους κατόχους Wii U :thumbsup:

Μην μασάς... Μακάρι να υπήρχαν πολλοί σαν και εσένα, που να σχολιάζαν τίτλους που παίζουν. Προσωπικά (και μιλώντας ως απλό μέλος) θεωρώ πως είναι ότι πιο παραγωγικό μπορεί να κάνει κάποιος μέσα σε μια κοινότητα που θέλει να λέγεται gaming. Συνέχισε λοιπόν να σχολιάζεις τα παιχνίδια που παίζεις με τα θετικά τους και τα αρνητικά τους (κατά την γνώμη σου πάντα). Εγώ τουλάχιστον σε διαβάζω, πάντα με πολύ ενδιαφέρον. Υποψιάζομαι πως υπάρχουν και άλλοι...

funkykong84
13-03-2017, 10:33
Νικο, το τερματισες 100% ή μονο το κυριο μερος;

CHARIZARD92
13-03-2017, 11:07
παιξε multiplayer εκει να δεις δυσκολια:p

Nikol@r@s
13-03-2017, 17:04
Μην μασάς... Μακάρι να υπήρχαν πολλοί σαν και εσένα, που να σχολιάζαν τίτλους που παίζουν. Προσωπικά (και μιλώντας ως απλό μέλος) θεωρώ πως είναι ότι πιο παραγωγικό μπορεί να κάνει κάποιος μέσα σε μια κοινότητα που θέλει να λέγεται gaming. Συνέχισε λοιπόν να σχολιάζεις τα παιχνίδια που παίζεις με τα θετικά τους και τα αρνητικά τους (κατά την γνώμη σου πάντα). Εγώ τουλάχιστον σε διαβάζω, πάντα με πολύ ενδιαφέρον. Υποψιάζομαι πως υπάρχουν και άλλοι...

Ευχαριστώ Βασίλη, προσωπικά θεωρώ ότι όλα παίζουν ρόλο σε μια κοινότητα, ακόμη και οι αντιπαραθέσεις που δημιουργούνται καμιά φορά μεταξύ των μελών, πάντα όμως σε λογικά πλαίσια χωρίς να ξεφεύγουν. Λόγω σπουδών και στρατού δεν πήρα Wii U στις αρχές, οπότε τώρα που έχω βρει λίγο χρόνο του δίνω και καταλαβαίνει. Ειλικρινά έχει τόσα πολλά διαμάντια, που δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι δεν κατάφερε να ξεπεράσει έστω και το Game Cube που ήταν η χειρότερη κονσόλα της Nintendo σε πωλήσεις.Αυτός ήταν και ο λόγος που δεν πήρα Switch, δεν έχω χαρεί το Wii U μου.....όχι ακόμη δηλαδή!

Νικο, το τερματισες 100% ή μονο το κυριο μερος;

100% Διονύση, αλλά με λίγο cheat :P Αντί να παίξω 5 φορές την κάθε πίστα, την έπαιζα 2 και στο τέλος έβαζα τους παίκτες που έλειπαν για να πάρω την σημαία!Δεν είχα άτομα για Multiplayer,ένα που είχαμε ξεκινήσει με τον Mevre το αφήσαμε στην μέση... :(

παιξε multiplayer εκει να δεις δυσκολια:p

Μέχρι δύο παίκτες έχω παίξει, και όντως το επίπεδο δυσκολίας αυξήθηκε καθώς χάναμε εύκολα ζωές μέχρι να το βρούμε!Τώρα με τρεις ή με τέσσερις θα γίνεται πανικός :wow:

funkykong84
13-03-2017, 18:36
Καλά ξηγήθηκες, κι εγώ το έκανα αυτό.

Πώς σου φάνηκε το Champion Road;

Nikol@r@s
13-03-2017, 21:42
Με Peach βγαίνει άνετα αλλά θέλεις σίγουρα ένα μην σου πω δύο Tanooki Suit, με Rosalina και Luigi λίγο δυσκολότερα ενώ με Mario και Toad ήταν παλούκι. Αν με ρωτάς πόσες ζωές έχασα, θα σου πω ότι όσα Gameover δεν πήρα σε όλο το παιχνίδι, εκεί τα τσίμπησα μαζεμένα. Απλά θεωρώ ότι με το Wii U Pro Controller υπήρχαν απώλειες στις κινήσεις, ενώ το Wii U Pad είχε μεγαλύτερη ακρίβεια. Έπρεπε στο ίδιο μήκος κύματος να κυμαίνονταν και οι τελευταίοι 3-4 κόσμοι, όπως επίσης να υπήρχε κλιμακούμενη δυσκολία στους κόσμους......και όχι ευθεία γραμμή εγκεφαλογράφημα..... η οποία βλέπει την ανιούσα στην τελευταία πίστα. ;-)

funkykong84
13-03-2017, 23:40
Την έβγαλες με Mario και Toad ρε θηρίο; Εγώ απλά με Peach και Rosalina, και σύνδεσα τα χειριστήρια απλά με τους υπόλοιπους. Κάποια στιγμή μπορεί να τη βγάλω και μ' αυτούς για τη φάση

Nikol@r@s
13-03-2017, 23:51
Ούτε καν με Peach η πρώτη προσπάθεια και με Luigi η δεύτερη και τελευταία :D

fanny
06-07-2018, 22:48
Λοιπόν παιδιά. Είμαστε εδώ με τον Bill (και fanny) και παίζουμε Super Mario 3d World στο WiiU του. Μας κάνει ένα bug, το παίρνω χαμπάρι ενώ παίζω, μένω κάγκελο και του λέω ασ'το να χαθεί μία ζωή, χαλάλι! :P

896 λοιπόν.
Τα σχόλια, δικά σας! <3

https://imgur.com/a/3XsNkHC

funkykong84
07-07-2018, 14:41
Δεν είναι bug βρε, infinite lives trick λέγεται και υπάρχει σε πολλά παιχνίδια από το πρώτο SMB το 1985.