PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Super Mario 3D World

Σελίδες : [1] 2

Kyrlan
12-06-2013, 17:30
http://venturebeat.files.wordpress.com/2013/06/super-mario-3d-world.png?w=558&h=9999&crop=0

Για πρώτη φορά, η Nintendo δημιούργησε ένα four-player Mario game σε ένα κόσμο 3D. Το παιχνίδι, που έχει αναπτυχθεί από την ίδια ομάδα που δημιούργησε το SUPER MARIO 3D LAND για το Nintendo 3DS και τα Super Mario Galaxy games για το Wii, δίνει τη δυνατότητα σε μέχρι και τέσσερις παίκτες να παίξουν ως Mario, Luigi, Princess Peach και Toad. Κάθε χαρακτήρας έχει τα δικά του μοναδικά χαρακτηριστικά και οι παίκτες μπορούν να παίξουν είτε συνεργατικά είτε ανταγωνιστικά. Η νέα μεταμφίεση γάτας μετατρέπει τους χαρακτήρες σε αξιολάτρευτα αιλουροειδή που μπορούν να γρατζουνήσουν εχθρούς και ακόμα και να σκαρφαλώσουν στον ιστό της σημαίας στο τέλος της πίστας. Διάφανοι λοξοί σωλήνες και κάποιοι νέοι γρίφοι περιλαμβάνονται στο gameplay. Το παιχνίδι αναμένεται να κυκλοφορήσει τον Δεκέμβριο του 2013.

http://www.youtube.com/watch?v=PwwjcfgTksU

Dimpap28
12-06-2013, 17:39
http://www.youtube.com/watch?v=JooUqPF2Lf4

G3n3raL86
12-06-2013, 18:01
Πιστεύω πως περιμέναμε ένα 3Δ Μάριο στα πρότυπα 64/SunShine/Galaxy... Είναι σα να δείχνουν σημάδια κόπωσης και προτιμούν τις "εύκολες", υπάρχουσες λύσεις (3Δ Λαντ= 3Δ World)... Ας ελπίσουμε να μην έχουμε NSMB τακτική και στα 3Δ Μάριο...

Το συγκεκριμένο θα το περιμένω πάντως, γιατί σαν Μάριο φαν δε πρόκειται να περάσει απαρατήρητο.

GLAROS
12-06-2013, 18:09
Με μια πρώτη ματια δεν του φαίνεται,αλλα κρύβει έξυπνο gameplay,όσοι παίξαμε του 3Ds ήταν χαλια ?

Μας δίνουν κάτι ήδη καλο αλλα και extra ενισχυμένο.

pekinoua
12-06-2013, 18:20
Πιστεύω πως περιμέναμε ένα 3Δ Μάριο στα πρότυπα 64/SunShine/Galaxy... Είναι σα να δείχνουν σημάδια κόπωσης και προτιμούν τις "εύκολες", υπάρχουσες λύσεις (3Δ Λαντ= 3Δ World)... Ας ελπίσουμε να μην έχουμε NSMB τακτική και στα 3Δ Μάριο...

Το συγκεκριμένο θα το περιμένω πάντως, γιατί σαν Μάριο φαν δε πρόκειται να περάσει απαρατήρητο.

Κόπωση; Ούτε καν. Γρήγορο χρήμα ήθελαν.

geo2004z
12-06-2013, 18:34
Πολύ όμορφο φαίνεται...:001_wub:

Ash_Pokemaster
12-06-2013, 18:52
Πολύ όμορφο φαίνεται...:001_wub:
Μόνο ο Γιώργος καταλαβαίνει!

Πολύ όμορφα χρώματα, απίστευτο stage design και πιστεύω άπειρες νέες ιδέες με τον τίτλο. Ειλικρινά, το 3D Land πιστεύω ότι ήταν εξίσου αριστουργηματικό με το Galaxy -- απλώς μικρότερο (και πολύ λιγότερο flashy). Αν το 3D World είναι ένα δυσκολότερο 3D Land με περισσότερες πίστες, όποιος δεν το θεωρεί καλό νέο έχει πρόβλημα με το γούστο του.

Kost9000
12-06-2013, 20:09
Είναι απλό:
Καταρχάς το παιχνίδι θα έχει διαφορετικό story λόγω ότι η peach αυτή τη φορά θα είναι playable character.
Επίσης το gameplay θα είναι μίξη του mario 64-mario galaxy-mario 3d land.
Θα έχει το καλύτερο multiplayer σε παιχνίδι mario του είδους.
Θα έχουμε την ευκαιρία να παίξουμε με 4 διαφορετικούς χαρακτήρες,απ'τους οποίους ο καθένας θα έχει και κάτι ξεχωριστό.
Εκμεταλεύεται το gamepad.
Θα έχει νέους αντίπαλους.
-Αυτά τα ολίγα.

Ash_Pokemaster
12-06-2013, 20:31
Είναι απλό:
Καταρχάς το παιχνίδι θα έχει διαφορετικό story λόγω ότι η peach αυτή τη φορά θα είναι playable character.
Επίσης το gameplay θα είναι μίξη του mario 64-mario galaxy-mario 3d land.
Θα έχει το καλύτερο multiplayer σε παιχνίδι mario του είδους.
Θα έχουμε την ευκαιρία να παίξουμε με 4 διαφορετικούς χαρακτήρες,απ'τους οποίους ο καθένας θα έχει και κάτι ξεχωριστό.
Εκμεταλεύεται το gamepad.
Θα έχει νέους αντίπαλους.
-Αυτά τα ολίγα.

Ούτε καν. Αυτά κάποιος μπορεί να τα θεωρήσει όντως λίγα -- ιδιαίτερα το multiplayer δεν είναι πάντα επιλογή.
Το βασικό και αναμφυσβήτο point είναι ένα:

3D Land με νέες πίστες.

Όποιος έχει παίξει το 3DL καταλαβαίνει τι σημαίνει αυτό και πόση προοπτική έχει σαν επιλογή. Δεν χρειάζεται να αναεφεύρουμε τον τροχό με κάθε παιχνίδι -- όταν έχουμε ένα νέοπολύ καλό είδος gameplay απλά χαραμίζεται σε ένα μόνο παιχνίδι. Πιστεύω ότι με μία αύξηση στην δυσκολία και στον αριθμό των κόσμων θα έχουμε ένα άριστο αποτέλεσμα.

funkykong84
12-06-2013, 20:55
Το παιχνίδι φαίνεται εξαιρετικό. Ειδικά το multiplayer είναι μούρλια. Μακάρι να έχει online, dlc κλπ.

Το μόνο κακό με τα τελευταία Mario είναι ότι τα βγάζουν για να τραβήξουν όλο το κουπί. Αν υπήρχε μεγάλη γκάμα παιχνιδιών, δεν θα γκρίνιαζε κανείς.

trifonas1982
12-06-2013, 22:15
δεν εντυπωσιαστικα σεχεδον καθολου........!!! :confused1:

ShinAkuma87
12-06-2013, 23:01
Μόνο και μόνο λόγω του νέου cat power up είναι αδύνατον να μην με αρέσει! :001_tongue:

kayo
13-06-2013, 00:50
ρε παιδια πως θα χτυπισει τις αλλες κονσολες εμεις περιμεναμε μαριο σε στυλ galaxy 64 και sunshine αν ειναι ετσι να φτιαχνουμε game εχω δει και χρηστες αν ειχες σπασμενο wii να μετατρεπουν το game εντελως διαφορετικο το ιδιο εκανε και η νιντεντο παιζει με 4 ατομα οκ τι αλλο εχει απο το 3d land ειμαι νιντεντο fun αλλα που ειναι η παιχνιδαρα μαριο που περιμεναμε στο wii u που αν το βρεις σε video club το εχεις τερματισει μεσα σε 4 με 5 μερες εχω απογοητεευτει δν θελω ο μαριο να πηδαει στα σημαιακια θελω ο μαριο να μαζευει απο πιστες αστερακια τελος!!! :sneaky2:

geo2004z
13-06-2013, 01:17
δν θελω ο μαριο να πηδαει στα σημαιακια θελω ο μαριο να μαζευει απο πιστες αστερακια τελος!!! :sneaky2:

Αυτή είναι μία άλλη άποψη και είναι σεβαστή. Κι εγώ να πω την αλήθεια αν ήμουν στην αρχή της καριέρας μου ως gamers μάλλον Μάριο με αστεράκια θα επέλεγα. Ρίξε όμως μια ματιά στις πωλήσεις που κάνουν τα Μάριο με τα αστεράκια, εκείνες επίσης που κάνουν τα Μάριο με τα σημαιάκια και θα καταλάβεις γιατί επέλεξαν Μάριο με σημαιάκια για το Wii U! :w00t:

paokman
13-06-2013, 01:29
Εμένα μου κέντρισε το ενδιαφέρον, πάντως. Ίσως γίνει αφορμή για αγορά WiiU (αν και περίμενα Zelda...).

pansam
13-06-2013, 11:36
ειναι αρκετα καλο,θα το παρω,μιας και δεν εχω χασει μαριο και το 3δλ μου αρεσε!

DJTaurus
13-06-2013, 11:48
Για το παιχνίδι είπαν ότι στο 3DS δεν μπορούσαν να το βγάλουν με τις multi δυνατότητες που ήθελαν οπότε και το έβγαλαν στο Wii U. Το 3dland παραμένει χαλαρά στα αγαπημένα μου mario ever οπότε δεν βρίσκω κανένα λόγο γκρίνιας γιαυτό το παιχνίδι (Θα πέσει τρελό γέλιο στο online multi ή και με παρέα στο σπίτι)... όταν μάλιστα αφήνουν να εννοηθεί ότι τα δυνατά χαρτιά βρίσκονται υπό εξέλιξη και όταν κρίνουν αυτοί θα τα δείξουν!

Kost9000
13-06-2013, 12:12
(Θα πέσει τρελό γέλιο στο online multi ή και με παρέα στο σπίτι)
Ακριβώς!Θα έχει περισσότερη πλάκα και από το nsmbw!

afanas
13-06-2013, 12:16
Για το παιχνίδι είπαν ότι στο 3DS δεν μπορούσαν να το βγάλουν με τις multi δυνατότητες που ήθελαν οπότε και το έβγαλαν στο Wii U. Το 3dland παραμένει χαλαρά στα αγαπημένα μου mario ever οπότε δεν βρίσκω κανένα λόγο γκρίνιας γιαυτό το παιχνίδι (Θα πέσει τρελό γέλιο στο online multi ή και με παρέα στο σπίτι)... όταν μάλιστα αφήνουν να εννοηθεί ότι τα δυνατά χαρτιά βρίσκονται υπό εξέλιξη και όταν κρίνουν αυτοί θα τα δείξουν!
αρα multi και 3ds δεν πανε μαζι;
μονο κανα tetris και mario kart;
ουτε το monster hunter εχει...

DJTaurus
13-06-2013, 14:32
αρα multi και 3ds δεν πανε μαζι;
μονο κανα tetris και mario kart;
ουτε το monster hunter εχει...

Δεν είπαν αυτό. Είπαν ότι το Wii U τους έδινε την δυνατότητα σε σχέση με το 3ds για να φτιάξουν το multi όπως το ήθελαν. Aυτό και το D.Kong βγήκαν επειδή είχαν στην άκρη νέες ιδέες που ήθελαν να παρουσιάσουν και δεν μπορούσαν να εφαρμοστούν σε Wii και 3ds αντίστοιχα. Αυτό δεν σημαίνει οτι το "νέο IP" Mario για το Wii U είναι το 3D World και επειδή βγήκε νέο Kong δεν ετοιμάζουν και Metroid.

Dani14
13-06-2013, 16:44
Προσπαθώ να πνίξω την οργή μου τόσες μέρες αλλά δεν είναι εύκολο. Δεν με νοιάζει αν κάνει καλές πωλήσεις, ή αν θα είναι παιχνιδάρα. Αυτό που κάνανε ήταν ο εύκολος δρόμος. Γραμμικές πίστες, χωρίς εξερεύνηση. Είχαν πει 3D Mario και δεν μας το έδωσαν :cursing:

cowboy
13-06-2013, 17:06
Εγώ θέλω ένα Mario Platform game για gamers που παίζουνε πολλά χρονια Mario παιχνίδια [βετεράνους]. Εφόσον έπαιξα τόσα Mario Platform παιχνίδια βαρέθηκα να μου συμπεριφέρονται λες και δεν έχω πιάσει ποτε controller στα χερια μου. Όπως βλέπω με τα καινούρια Mario παιχνίδια ενδιαφέρονται μονο για καινούριο άσχετο κοινό με τα platform παιχνίδια.

paokman
13-06-2013, 20:29
Εγώ θέλω ένα Mario Platform game για gamers που παίζουνε πολλά χρονια Mario παιχνίδια [βετεράνους]. Εφόσον έπαιξα τόσα Mario Platform παιχνίδια βαρέθηκα να μου συμπεριφέρονται λες και δεν έχω πιάσει ποτε controller στα χερια μου. Όπως βλέπω με τα καινούρια Mario παιχνίδια ενδιαφέρονται μονο για καινούριο άσχετο κοινό με τα platform παιχνίδια.

Σε αυτό θα συμφωνήσω. Θέλω κάτι σαν τον 9ο κόσμο του New Super Mario Bros Wii.

G3n3raL86
14-06-2013, 00:04

Βασικά νομίζω πως είχαν δηλώσει ότι θέλουν να φτιάχνουν τα Μάριο όσο accessible γίνεται για να τα απολαμβάνουν όλοι, ανεξερέτος ικανότητας. Και αυτό πλέον γίνεται.

Προσωπικά και εμένα με ψιλο-χαλάει, γιατί πλέον σου δίνονται ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΒΟΗΘΗΜΑΤΑ (πχ, πατάς έχθρο? Πάρε ένα κέρμα. Τον ρίχνεις φωτιά? Πάρε ένα κέρμα. Κατεβάζεις την σημαία από τέρμα πάνω, Πάρε 1-UP. Χάνεις 7-8 φορές σε μια πίστα? Πάρε ειδικό power-up...) αλλά πίστεψέ με, ξέρω άτομα στη ζωή μου που με το ζόρι δε μπορούσαν να περάσουν 5-6 πίστες, ακόμα και στα μεταγενέστερα Μάριο...

funkykong84
14-06-2013, 01:04
Συμφωνώ απόλυτα στο θέμα της δυσκολίας. Καλύτερα να επανέφεραν το gameover και να ξανάρχιζες απ την αρχή παρά αυτό το χάλι. Κάθε φορά βάζουν μια δύσκολη πίστα στο τέλος και νομίζουν ότι ξεμπέρδεψαν.

Το Super Luigi πάντως θα είναι αρκετά πιο δύσκολο

motherbrain
17-06-2013, 04:17
Βλέποντας το συγκεκριμένο βίντεο το παιχνίδι μου φαίνεται αρκετά καλό και πολύ διασκεδαστικό:

http://www.youtube.com/watch?v=YSQ9_XmoC3k&feature=player_embedded

Γενικώς το Tokyo Studio #2 το έχει με τα Mario, έχουν αστείρευτο ταλέντο. Αναρωτιέμαι τι να ετοιμάζει το #1......

geo2004z
17-06-2013, 09:37
Προσωπικά, το βρίσκω απίστευτα όμορφο και διασκεδαστικό. Σοβαρός λόγος για να αγοράσει κανείς την κονσόλα.

Zalbor
17-06-2013, 11:28
Μόνο σε μένα φαίνεται σαν παιχνίδι Wii ή 3DS στα γραφικά; Δε μοιάζουν καν για επίπεδο PS3 ή 360. Τα Galaxy δείχνουν καλύτερα...

sonicfan2011
17-06-2013, 11:38
φαινεται ωραιο τωρα που το βλεπω!!!

G3n3raL86
17-06-2013, 18:35
Μόνο σε μένα φαίνεται σαν παιχνίδι Wii ή 3DS στα γραφικά; Δε μοιάζουν καν για επίπεδο PS3 ή 360. Τα Galaxy δείχνουν καλύτερα...

Λάθος, τα γραφικά μια χαρά είναι. Παραήρησε πχ τα textures που έχουν στο γρασίδι και τις φωτοσκιάσεις. Με την καμία να τα έδειχνε αυτά το Wii.

GLAROS
18-06-2013, 20:21
Ναι,θυμίζει Wii/3Ds αλλα στο gameplay είναι πλούσιο.

Άσχημα περάσαμε με Wii και 3Ds ?

Τα νεότερα έρχονται...

Ash_Pokemaster
18-06-2013, 21:49
Ρε παιδιά, τι Wii και 3DS. Δείτε λίγο τις υφές. O_o
Προφανώς γενιά προς γενιά η διαφορά μειώνεται, και αυτό διότι τα γραφικά των κονσόλων πλησιάζουν όλο και περισσότερο τον κόσμο που οι developers θέλουν να αποτυπώσουν με το Mario. Αυτό άλλωστε φαίνεται και από τα concept art ή τα renders που βλέπουμε ανά καιρούς. Δεν διαφέρουν πλέον ιδιαίτερα από τα τελικά οπτικά του παιχνιδιού.

Internetakias
19-06-2013, 01:46
Βλέποντας το συγκεκριμένο βίντεο το παιχνίδι μου φαίνεται αρκετά καλό και πολύ διασκεδαστικό:

Γενικώς το Tokyo Studio #2 το έχει με τα Mario, έχουν αστείρευτο ταλέντο. Αναρωτιέμαι τι να ετοιμάζει το #1......
Αντιθέτως, εμένα μου φαίνεται άκρως βαρετό, αν ήθελα να παίξω 3D Mario γραμμικό χωρίς καθόλου exploration, παίζω και το Galaxy 2.

Dural
19-06-2013, 02:55

nai ισχυει, ανηκα σε εκεινους που το trailer μας αφησε κρύους, αλλα οσο βλέποντας όλο και περισσοτερο gameplay δειχνει να ειναι πολυ καλο!

vassilis_pap
19-06-2013, 03:29
Προσωπικά δε ξενέρωσα από το αρχικό trailer (μάλλον είμαι από τους λίγους).

Τα gameplay video μου επιβεβαιώνουν την αρχική μου αίσθηση. Είμαι αρκετά αισιόδοξος και θα συμφωνήσω πως αν είναι τόσο καλό όσο φαίνεται θα αποτελέσει λόγο αγοράς για αρκετούς. Για τα τεχνικά με κάλυψε ο Ash. Το παραπάνω βίντεο είναι μέτριας ποιότητας και δε φαίνονται πολλά σε σχέση με τα τεχνικά. Δείτε και αυτό:

http://www.gamersyde.com/leech_30283_1_en.html

Νομίζω πως δύσκολα θα δούμε κάτι πολύ πιο όμορφο σε Mario στο μέλλον. Δε βλέπω τι μπορεί να αλλάξει εντυπωσιακά προς το καλύτερο με δεδομένο το συγκεκριμένο art style της σειράς.

cloud
19-06-2013, 03:33
Αντιθέτως, εμένα μου φαίνεται άκρως βαρετό, αν ήθελα να παίξω 3D Mario γραμμικό χωρίς καθόλου exploration, παίζω και το Galaxy 2.

Σε σχέση με το Galaxy 2 αυτό είναι Skyrim!:P

ShinAkuma87
19-06-2013, 22:27
Σε σχέση με το Galaxy 2 αυτό είναι Skyrim!:P

Χαχαχαχα,ασε το καημένο ν' αγιάσει καλέ! :P

funkykong84
25-10-2013, 15:27
http://www.youtube.com/watch?v=ZR83b3tnrt0

Πανδαισία.

(Υπάρχει και αγγλική εκδοχή, αλλά η γιαπωνέζικη είναι μαμάτη)

motherbrain
25-10-2013, 16:11
Δεν μπορώ να παραβλέψω το σχόλιο του Internetakias που έγινε μερικούς μήνες πριν. Όσο καλό και να είναι το παιχνίδι δείχνει ιδιαίτερα γραμμικό (περισσότερο και από το Galaxy) και σε καμία περίπτωση δεν είναι mario παραγωγή. Παρόλα αυτά θα το παραγγείλω για να πάρω την δόση μου από Mario για φέτος αφού δεν προτίμησα τα SMBU/SLBU. Άντε και σε κανά 2χρονάκια ελπίζω να ανακοινώσουν και το Mario παραγωγή, προς το παρόν περιμένω να μάθουμε με τι παιχνίδι ασχολείται ο Koizumi.

Κάτι πήρε το μάτι μου πως αυτή θα είναι η συλλεκτική του Mario3DWorld:
http://img14.imageshack.us/img14/5296/tvr4.jpg
αλλά μπορεί να είναι ψεύτικο :|

Dural
25-10-2013, 16:33
Δεν μπορώ να παραβλέψω το σχόλιο του Internetakias που έγινε μερικούς μήνες πριν. Όσο καλό και να είναι το παιχνίδι δείχνει ιδιαίτερα γραμμικό (περισσότερο και από το Galaxy) και σε καμία περίπτωση δεν είναι mario παραγωγή. Παρόλα αυτά θα το παραγγείλω για να πάρω την δόση μου από Mario για φέτος αφού δεν προτίμησα τα SMBU/SLBU. Άντε και σε κανά 2χρονάκια ελπίζω να ανακοινώσουν και το Mario παραγωγή, προς το παρόν περιμένω να μάθουμε με τι παιχνίδι ασχολείται ο Koizumi.

Κάτι πήρε το μάτι μου πως αυτή θα είναι η συλλεκτική του Mario3DWorld:
http://img14.imageshack.us/img14/5296/tvr4.jpg
αλλά μπορεί να είναι ψεύτικο :|

το μονο limited-collectos που χα δει εγω, ηταν ενας οδηγός, ένα βιβλιαρακι για το παιχνιδι, κατι τετοιο. Που το βρήκες αυτο εδω?:o

Dimpap28
25-10-2013, 17:59
Για fake το κόβω κι εγώ. Συλλεκτικό κουτί χωρίς ίχνος από σήμα του Wii U ή της Nintendo δε γίνεται...

cloud
25-10-2013, 23:31
Δεν μπορώ να παραβλέψω το σχόλιο του Internetakias που έγινε μερικούς μήνες πριν. Όσο καλό και να είναι το παιχνίδι δείχνει ιδιαίτερα γραμμικό (περισσότερο και από το Galaxy) και σε καμία περίπτωση δεν είναι mario παραγωγή.

Αυτό στην Ε3 το λέγαμε οι περισσότεροι, γιατί κάτι τέτοιο μας είχαν δείξει!
Όμως τελικά τα νέα βίντεο δείχνουν ουσιαστικά ένα εντελώς νέο και διαφορετικό παιχνίδια, που πέρα από το κοστούμι "γάτα" το ότι ακόμα σε μεγάλο βαθμό φαίνεται να πατάει επάνω στο Land του 3DS, δεν έχει καμία σχέση με αυτό που είχαμε δει στην Ε3.

Και όπως είπα και εγώ πριν κάτι μέρες, για να είμαι 100% ευχαριστημένος θα περίμενα και κάτι 100% αυθεντικό, όσο καλό και αν βγει στο τέλος το World.

GLAROS
25-10-2013, 23:42
Super Mario 3D World

:thumbup1: :thumbup1: :thumbup1:

Το game δείχνει καλύτερα το πρόσωπο του και σε πολλά σημεία είναι βελτιωμένο,διασκεδαστικό και ομαδικό με νέα στοιχεια

RooF
30-10-2013, 19:42
Αρχισαν οι προ παραγγελίες απο τη νορτεκ με τους πρώτους που παραγγελνουν να παίρνουν μια "special "εκδοση την οποία έχετε ποσταρει πριν μια σελίδα .

Me likes.

Dural
15-11-2013, 02:42
παιδια ετοιμαστείτε, μετα το Zelda στο 3ds θα αρχίσουν να πέφτουν τα τσιμέντα με το νέο Mario

http://i.imgur.com/QnFWD7s.png

δεν ξερω κατα πόσο κατά λάθος έγινε, αλλα το ign εκανε λαλακια και του ξέφυγε το upload νωριτερα. Εχω δει το μισο βιντεο review, εξαφανίστηκε από το διαδίκτυο σε 2 λεπτα

midnaclz
15-11-2013, 02:58
και εγω τωρα το ειδα.καποιος το ειχε ανεβασει και στο dropbox αλλα το κατεβασανε.Αντε δεν μπορω να περιμενω.2 εβδοαμδες μονο για Zelda και Mario.
Υπαρχει παντως το video review στο internet αν θελει κανεις.

geo2004z
15-11-2013, 09:45
To IGN φαίνεται να αγαπάει ιδιαίτερα τα Μάριο, και το Sunshine με 9.4 το χε βαθμολογήσει που ήταν μέτριο. Να πω την αλήθεια, τα περισσότερα ριβιού δεν τα εκτιμώ σήμερα, το παιγνίδι φαίνεται εξαιρετικό με ή χωρίς αυτά!!

Dural
15-11-2013, 14:17
παιδια το 3d world τα σπαει, πανέμορφο και τρελό fun factor. Συντομα θα σηκώσω βιντεακι με τις εντυπώσεις μου απο hands on!

Dural
18-11-2013, 15:24
Έτοιμο το βιντεάκι με τις εντυπώσεις μου κυρίως από το Super Mario 3D World :)

http://www.youtube.com/watch?v=2I1ae3a2a3I

RooF
18-11-2013, 15:35
Έτοιμο το βιντεάκι με τις εντυπώσεις μου κυρίως από το Super Mario 3D World :)

http://www.youtube.com/watch?v=2I1ae3a2a3I

Αυτά είναι!

Dimpap28
18-11-2013, 15:59
Πολύ ωραίο το βίντεο Έκτορα, πολύ μου άρεσε το 3D World! Προς το παρόν περιμένουμε το Zelda την Παρασκευή! Άντε να δούμε!

Dural
18-11-2013, 16:05
thanx παιδια για τα καλά λόγια! Το Mario World ηταν οντως πολυ διασκεδαστικό, το επομενο Zelda θα το παρω σιγουρα τα χριστουγεννα μαζι με το 3DS, δειχνει επικο απλά

motherbrain
18-11-2013, 16:16
Έχουν προσθέσει adventure στοιχείο και γενικώς ψάχνεσαι μέσα στην πίστα κάτι που βρίσκω πολύ θετικό. Λίγο άδικη η σύγκριση με το Lego City μιας και είναι open world παιχνίδι. Κατά τα άλλα ωραίο το βιντεάκι αλλά μην κατηγορείς της κοπέλα που είσαι νουμπάς :D

zisilis9
18-11-2013, 16:25
thanx παιδια για τα καλά λόγια! Το Mario World ηταν οντως πολυ διασκεδαστικό, το επομενο Zelda θα το παρω σιγουρα τα χριστουγεννα μαζι με το 3DS, δειχνει επικο απλά

Ωραίο βίντεο αλλα γιατι ο άλλος στο a link between worlds σου είπε να μην τραβας?:confused: Τελοσπαντων περιμένουμε με ανυπομονησία το 3d world :wow:

RooF
18-11-2013, 16:38
Μήπως λόγο 3d?

Dural
18-11-2013, 16:42
@motherbrain: η αληθεια ειναι οτι δεν ειμουν στην φόρμα μου, αλλά η κοπελιά μου την εσκασε πολύ άσχημα! :P Όσο για το Lego εχεις σιγουρα δικιο, διαφορετικες απαιτήσεις, αλλα εκεινη την στιγμη σου έμενε αυτό το πράγμα ετσι οπως τα ειχαν διπλα-διπλα

@zisilis9: πραγματικα, δεν εχω ιδεα. Και η πλακα ειναι οτι πιο πριν ήρθε ο ιδιος ο τυπος στο 3D World για να βγαλει φωτογραφιες για το event, με βγαζει την ωρα που παιζω χωρίς να πει κατι και απο πισω ηταν η κοπελα μου και τραβαγε κανονικα. Με το Zelda ομως μου εριξε κράξιμο!!

@Roof: Μπορει στην φούρια να μην κατάλαβε οτι τραβούσε βιντεο η κοπελια στο 3D World, who knows... Τα παιδια παντως που ηταν βοηθοί στα stand ηταν πολυ ευγενικα και δεν μου ειπαν τιποτα, ισα ισα

Dural
19-11-2013, 21:08
πεφτουν τα τσιμεντα με τις βαθμολογιες. Βρεχει 9ρια και perfect rating απο joystiq

cloud
19-11-2013, 21:23
95/100 αυτή την στιγμή στο metacritic.com..

Dural
19-11-2013, 21:32
95/100 αυτή την στιγμή στο metacritic.com..

94, επεσε!!!:(

afanas
19-11-2013, 21:36
94, επεσε!!!:(

93 τωρα

pekinoua
19-11-2013, 22:38
Και κάπου εκεί το κόβω να μείνει. Πολύ καλά θα έλεγα και αναμενόμενο!

DJTaurus
19-11-2013, 22:47
Aντε ΓΕΙΑΑΑΑ γατάκια με τις wannabe next gen κονσόλες σας!

http://abload.de/img/mario03pg3.png

Dimpap28
19-11-2013, 22:51
Aντε ΓΕΙΑΑΑΑ γατάκια με τις wannabe next gen κονσόλες σας!

http://abload.de/img/mario03pg3.png

Πωωωω! Έγραψε το Edge! Γεια σου ρε Nintendo! Next-gen Mario και άντε γεια!

Altair
19-11-2013, 23:28
Και στο 80/100 να πέσει η βαθμολογία,η πραγματικότητα είναι μία.Ο τίτλος τα σπάει και πρόκειται για διαμάντι.Για μένα είναι λόγος αγοράς WiiU τέλος.

midnaclz
19-11-2013, 23:47
μαζι σου altair.Και εγω που δεν εχω Wiiu πλεον θα αποκτηθει μαζι με το Mario την αλλη εβδομαδα.Σε διαστημα μιας εβδομαδας εβγαλε η Ninty 2 κορυφαια,αριστουργηματικα παιχνιδια.

paixtis
20-11-2013, 00:01
Είναι κρίμα να πέσει τόσο κάτω.Πρέπει να ανέβει λέμε και να αγγίξει τα galaxy!

Dimpap28
20-11-2013, 00:09
Είναι κρίμα να πέσει τόσο κάτω.Πρέπει να ανέβει λέμε και να αγγίξει τα galaxy!

Εντάξει, δεν είναι Galaxy... Το Galaxy ήταν πρωτοποριακό. Όχι ότι το 3D World δε θα είναι, αλλά όχι στον ίδιο βαθμό.

DJTaurus
20-11-2013, 00:26
Εντάξει, δεν είναι Galaxy... Το Galaxy ήταν πρωτοποριακό. Όχι ότι το 3D World δε θα είναι, αλλά όχι στον ίδιο βαθμό.

Συμφωνώ αλλά σε σχεδίαση επιπέδων φαίνεται να έκαναν και πάλι παπάδες. Ευτυχώς που υπάρχει η Ninty να παίζουμε τέτοια platformer γιατί πήξαμε στα χαζοfps.

Dimpap28
20-11-2013, 00:28
Συμφωνώ αλλά σε σχεδίαση επιπέδων φαίνεται να έκαναν και πάλι παπάδες. Ευτυχώς που υπάρχει η Ninty να παίζουμε τέτοια platformer γιατί πήξαμε στα χαζοfps.

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό! Έχει πολλά νέα στοιχεία και ανυπομονώ να το παίξω διπλό! Θα έχει πολύ φάση!

winters
20-11-2013, 01:01
Διάβασε κανείς πουθενά την διάρκεια του παιχνιδιού; Είναι πάνω από 15 ώρες;

Dural
20-11-2013, 01:57
Διάβασε κανείς πουθενά την διάρκεια του παιχνιδιού; Είναι πάνω από 15 ώρες;

ειδα διαφορα σχόλια στο joystiq οτι ειναι 15, αλλα δεν εχω πουθενα κατι επισημο

DJTaurus
20-11-2013, 16:41
https://i.minus.com/j0VtWARfCFhZ1.jpg

http://www.edge-online.com/review/super-mario-3d-world-review/

RooF
20-11-2013, 16:43
Άρχισαν οι επιβεβαιώσεις από τη νόρτεκ από χθες. Πρόλαβα και τη χνουδωτη κοιλιά. :-P

SHot-OS
20-11-2013, 17:28

Αν αυτό που γράφει το Edge δεν σπρώξει καθόλου το U (στους gamers πάντα) τότε δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να βοηθήσει! Μπράβο τους για τα καλά λόγια και το special cover!

paokman
21-11-2013, 14:30

Αυτά είναι!

Dimpap28
21-11-2013, 15:10
Έλα και το launch trailer!

http://www.youtube.com/watch?v=vZSwQX30DUs

cloud
21-11-2013, 15:33
Πλάκα πλάκα, αν η Nintendo έβγαζε τώρα το WiiU, και με το Mario World σαν πρώτο τίτλο, και απέναντι του είχε τα PS4 και Χ1 με τα παιχνίδια που έχουν, κάτι μου λέει ότι θα τους έπαιρνε και τα σώβρακα!

zisilis9
21-11-2013, 16:07
Πλάκα πλάκα, αν η Nintendo έβγαζε τώρα το WiiU, και με το Mario World σαν πρώτο τίτλο, και απέναντι του είχε τα PS4 και Χ1 με τα παιχνίδια που έχουν, κάτι μου λέει ότι θα τους έπαιρνε και τα σώβρακα!

Συμφωνώ, η nintedo γενικά βιάστηκε να κυκλοφορήσει το U χωρις λόγο αν ειχε περιμένει ένα 9μηνο ειχε λίγο καλύτερη launch τιμη ,καλύτερα bundle, πιο δούλεμενα launch games,καλύτερη προώθηση του συστήματος και να τα έσκασε για ένα διάστημα στους 3d party το wii U θα ηταν τουλάχιστον 10πλασια επιτυχημένο απο ότι είναι τωρα

Dural
21-11-2013, 17:27

ειπαμε... Wii 2, Super Nes 2, mario 3d world στην αρχη και καλώς τα παιδιά

motherbrain
21-11-2013, 17:44
Ας περιμένουμε να δούμε τα αποτελέσματα στο τέλος των γιορτών μετά από αυτήν την έντονη προώθηση και το ξανασυζητάμε γιατί όλο και περισσότερα σχόλια διαβάζω στο διαδύκτιο που οι καταναλωτές αγνοούν παντελώς την ύπαρξη του WiiU.

Dural
21-11-2013, 17:52
Ας περιμένουμε να δούμε τα αποτελέσματα στο τέλος των γιορτών μετά από αυτήν την έντονη προώθηση και το ξανασυζητάμε γιατί όλο και περισσότερα σχόλια διαβάζω στο διαδύκτιο που οι καταναλωτές αγνοούν παντελώς την ύπαρξη του WiiU.

μια τετοια συζήτηση ειχα προσφατα. Εδω στην Γερμανια κανουν πολλα events και πεφτει τρελη διαφήμιση (πλεον), αλλα τωρα πριν απο κατι εβδομαδες συζητουσα με μία ασχετη παρεα και σχεδον ολοι αγνοούσαν οτι υπαρχει σαν συστημα. Ένας μαλιστα πιστευε το κλασικο (wii + gamepad) :P

pekinoua
22-11-2013, 01:34
Αν και ίσως να λέω πολλά(το πιθανότερο...), περιμένω να προστεθούν μέχρι το τέλος του Ιανουαρίου 1-2M στις πωλήσεις του Wii U.

vassilis_pap
22-11-2013, 04:55
Εγώ πάλι πιστεύω πως το 2012 που κυκλοφόρησε ήταν ήδη αργά και πως έπρεπε κανονικά να κυκλοφορήσει ακόμα νωρίτερα. Ας μη ξεχνάμε και το τελείως νεκρό 2011 που ενώ δεν υπήρχε wii u δεν υπήρχε και υποστήριξη στο wii! Φοβάμαι πως η Ν. άργησε και άργησε πολύ. Τώρα που το U αρχίζει να παίρνει τα πάνω του σε τίτλους έχει πέσει πάνω στα θηρία και έτσι μοιραία περνάει σε 2η μοίρα. Wii Sports και motion controls δεν υπάρχουν αυτή τη φορά για να πουλήσουν από μόνα τους κονσόλες και τα υπόλοιπα είναι απλά λογική συνέπεια...

kelborn3
22-11-2013, 09:12
Η αλήθεια να λέγεται ο τίτλος είναι πάρα πολύ ελκυστικός. Ίσως από τα λίγα platform games μαζί με το wonderful 101 τα οποία θα τα αγοράσω τα χριστούγεννα. Πραγματικά είναι ένα διαμάντι και κρίμα στη νιντέντο, που άργησε τόσο να το βγάλει.

Dural
22-11-2013, 22:59
ανεβηκε στο 94 στο metacritic!!, 49 κριτικες

cloud
22-11-2013, 23:02
ανεβηκε στο 94 στο metacritic!!, 49 κριτικες

Το Knack είναι καλύτερο!!:P

andys12
22-11-2013, 23:10
Έγινε προπαραγγελία εδώ και καιρό αφού έδειχνε πολλά υποσχόμενο, κάτι που φαίνεται και από τις εκπληκτικές βαθμολογίες που παίρνει από τα reviews.

Dural
23-11-2013, 00:56
Το Knack είναι καλύτερο!!:P

ειπαμε, το knack ειναι αδικημενο και τo super mario προστατευμένο και μια ζωη παιρνει καλες βαθμολογιες επειδη φοβουνται να δωσουν κακες. Επισης, ειπα οτι το knack ειναι παιχνιδαρα? Δεν με νοιάζουν τα reviews, δεν τα διαβάζω ποτε, εκτός βέβαια οταν μιλαμε για zombi u, nintendoland και sonic, τοτε με νοιαζουν οι αποψεις τους γιατι δεν γινεται ολοι να συμφωνούν οτι δεν ειναι καλα, τυφλοί είναι? Στο knack βεβαια εχασαν το φως τους γιατι ειναι παιχνιδαρα...

cloud
23-11-2013, 01:02
ειπαμε, το knack ειναι αδικημενο και τo super mario προστατευμένο και μια ζωη παιρνει καλες βαθμολογιες επειδη φοβουνται να δωσουν κακες. Επισης, ειπα οτι το knack ειναι παιχνιδαρα? Δεν με νοιάζουν τα reviews, δεν τα διαβάζω ποτε, εκτός βέβαια οταν μιλαμε για zombi u, nintendoland και sonic, τοτε με νοιαζουν οι αποψεις τους γιατι δεν γινεται ολοι να συμφωνούν οτι δεν ειναι καλα, τυφλοί είναι? Στο knack βεβαια εχασαν το φως τους γιατι ειναι παιχνιδαρα...

Έτσι, έτσι... Και μην ξεχνάμε ότι το Knack είναι next gen, ενώ το Mario World είναι ένα παιχνίδι του Ν64 που απλά του έβαλαν HD ανάλυση...
Αλήθεια.. Μπορεί το WiiU να βγάλει HD γραφικά με 1.24 CPU και χωρίς GDDR5;O_o Να δεις που μας κοροϊδεύουν από την Nintendo!:angry:

ShinAkuma87
23-11-2013, 02:31

Θα συμφωνήσω!
Άλλα ακόμα και έτσι,καιρός να ξεκινήσει η επίθεση της αρμάδας!Μετανοείτε!!!:P
@vassilis_pap:Όσο λάθος και να είναι αυτό που νομίζω,την επόμενη γενιά όταν με το καλό μας έρθει μέχρι τότε,η Nintendo να φροντίσει να μην ξαναέχει το λιγότερο δυνατό σύστημα.Το ότι πέτυχε με το Wii ότι δεν πέτυχε με N64 και GC,δε σημαίνει πως κάθε μέρα είναι πασχαλιά.

Altair
23-11-2013, 02:48
Γιατί μιλάτε για τη μούφα,στο θέμα του Έπους;

Dimpap28
25-11-2013, 09:33
Δείτε ένα συγκριτικό βίντεο μεταξύ Galaxy και 3D World σε μερικά επίπεδα που μοιάζουν. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το πόσο καλά στέκεται το Galaxy δίπλα στον τίτλο του Wii U όσον αφορά τα γραφικά!

http://youtu.be/PKdpGD-F2UI

cloud
25-11-2013, 12:59
Για το στιλ και τον σχεδιασμό των γραφικών του World νομίζω ότι έχουμε πει από την πρώτη στιγμή ότι δεν είναι και το πιο δυνατό σημείο του τίτλου..
Αντίθετα το Galaxy ήταν πολύ μπροστά σχεδιαστικά, και ειδικά για ένα σύστημα όπως το Wii.

paixtis
25-11-2013, 13:02
Μιλάμε για άλλης φιλοσοφίας τίτλο όμως.Ας βγει το νέο 3d big project WiiU Mario και τα λέμε!

Dural
25-11-2013, 13:19
Δείτε ένα συγκριτικό βίντεο μεταξύ Galaxy και 3D World σε μερικά επίπεδα που μοιάζουν. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το πόσο καλά στέκεται το Galaxy δίπλα στον τίτλο του Wii U όσον αφορά τα γραφικά!

http://youtu.be/PKdpGD-F2UI

και 20 χρονια να περασουν, το galaxy ετσι θα στέκεται δίπλα στα επομενα. Ειναι legendary παιχνιδι, χωρις υπερβολη

kelborn3
25-11-2013, 16:08
Για κονσολες παντα η τρελα που ειχα παθει εγω με το supermario 64 δεν νομιζω να την πετυχω σε κανενα αλλο game της σειρας. Μπορει βεβαια να οφειλεται στο γεγονος οτι ημουν και 13 χρονων και χαιρομουνα με το οτιδηποτε και να επαιζα, αλλά τέτοιο πραγμα δεν το ειχα ξαναπαθει. Πάντως σιγουρα τα χριστουγεννα εχει φυγει το Mario.

Και μιας και το εφερε η κουβεντα το super luigi bros u ειναι expansion του supermario bros u ή ξεχωριστό game. Θέλω να το πάρω από το eshop και έχω μπλέξει τα μπούτια μου λίγο.

Dimpap28
25-11-2013, 16:13
Και μιας και το εφερε η κουβεντα το super luigi bros u ειναι expansion του supermario bros u ή ξεχωριστό game. Θέλω να το πάρω από το eshop και έχω μπλέξει τα μπούτια μου λίγο.

Το NSLU (από το eShop) είναι expansion (DLC) του NSMBU και όχι standalone. Δηλαδή χρειάζεται να έχεις και το NSMBU για να το παίξεις. Μόνο η retail έκδοση είναι standalone.

cloud
25-11-2013, 17:02
Για κονσολες παντα η τρελα που ειχα παθει εγω με το supermario 64 δεν νομιζω να την πετυχω σε κανενα αλλο game της σειρας. Μπορει βεβαια να οφειλεται στο γεγονος οτι ημουν και 13 χρονων και χαιρομουνα με το οτιδηποτε και να επαιζα, αλλά τέτοιο πραγμα δεν το ειχα ξαναπαθει. Πάντως σιγουρα τα χριστουγεννα εχει φυγει το Mario.

Όταν είχε βγει το Mario 64 απλά δεν είχαμε δει ξανά κάτι παρόμοιο!

Το super luigi bros u αν δεν κάνω λάθος είναι αυτόνομο παιχνίδι, που όμως βασίζεται στο supermario bros u.. Δηλαδή έχει τις ίδιες πίστες... Πάντα αν δεν κάνω λάθος.

Dimpap28
25-11-2013, 17:25
Όταν είχε βγει το Mario 64 απλά δεν είχαμε δει ξανά κάτι παρόμοιο!

Το super luigi bros u αν δεν κάνω λάθος είναι αυτόνομο παιχνίδι, που όμως βασίζεται στο supermario bros u.. Δηλαδή έχει τις ίδιες πίστες... Πάντα αν δεν κάνω λάθος.

cloud, αυτό αφορά μόνο τη retail έκδοση (με το πράσινο κουτί). Αυτό που είναι στο eShop είναι DLC.

paixtis
25-11-2013, 18:13
Dim το ίδιο game δεν είναι όμως?

Dimpap28
25-11-2013, 18:16
Dim το ίδιο game δεν είναι όμως?

Ναι ναι! Απλά για να παίξεις το NSLU από το eShop πρέπει να έχεις και το NSMBU. Ενώ αν πάρεις τη retail έκδοση του NSLU δε μπορείς να παίξεις το NSMBU, αλλά μόνο αυτό το μέρος του DLC που μπορείς να κατεβάσεις και από το eShop αν έχεις το NSMBU.

cloud
25-11-2013, 18:34
cloud, αυτό αφορά μόνο τη retail έκδοση (με το πράσινο κουτί). Αυτό που είναι στο eShop είναι DLC.

Δηλαδή για να κατεβάσει το παιχνίδι από το e-shop θα πρέπει να έχεις το NSMBU, αλλιώς παίρνεις το retail;

Υ.Γ.: Τώρα είδα το μήνυμα που ήταν στην άλλη σελίδα...
Καλημέρα Ζωή το καταντήσαμε...:-P

Dimpap28
25-11-2013, 18:36
Δηλαδή για να κατεβάσει το παιχνίδι από το e-shop θα πρέπει να έχεις το NSMBU, αλλιώς παίρνεις το retail;

Ναι, ακριβώς! Το είπες όσο πιο απλά και κατανοητά γίνεται! ;-)

Zalbor
25-11-2013, 18:55
Καλημέρα Ζωή το καταντήσαμε...:-P
Δηλαδή, αυτός έδιωξε το Ρένο απ' την εταιρία; :p

cloud
25-11-2013, 19:13
Δηλαδή, αυτός έδιωξε το Ρένο απ' την εταιρία; :p

ΤΙ;;;;;;; Έδιωξαν τον Ρένο από την εταιρία!!!!!!;;;;;;;;:scared:

Dimpap28
25-11-2013, 19:35
ΤΙ;;;;;;; Έδιωξαν τον Ρένο από την εταιρία!!!!!!;;;;;;;;:scared:

Έλεος ρε παιδιά! Ηρεμήστε μισό λεπτό...! Γιατί τα λέτε πολύ γρήγορα και δεν καταλαβαίνω τίποτα...

Θέλετε να πείτε ότι... έδιωξαν τον Ρένο από την εταιρία...;

kelborn3
25-11-2013, 19:55
Πρώτον να εκφράσω τη βαθιά μου έκπληξη και δυσαρέσκεια που έδιωξαν το Ρένο από την εταιρία, δεύτερον να ευχαριστήσω για τις απαντήσεις και τρίτον και κυριότερον fuck yeah. Έχω πάει να αγοράσω το νέο super marios bros asap!!! Επιστροφή στο 2004 και σε μια απλή και αθώα ζωή!!!!

cloud
25-11-2013, 20:19
Έλεος ρε παιδιά! Ηρεμήστε μισό λεπτό...! Γιατί τα λέτε πολύ γρήγορα και δεν καταλαβαίνω τίποτα...

Θέλετε να πείτε ότι... έδιωξαν τον Ρένο από την εταιρία...;

Αν και εγώ δεν κατάλαβα καλά, ο Zalbor είπε ότι έδιωξαν τον Ρένο από την εταιρία!!
Αν είναι πραγματικά έτσι η κατάσταση, δεν μπορώ να πιστέψω ότι έδιωξαν τον Ρένο από την εταιρία!

Δηλαδή έλεος!! Αν έδιωξαν τον Ρένο από την εταιρία.. Ποιον!; Τον Ρένο!!
Αυτό το καλό παιδί και άξιο παλικάρι, γαϊδάρου... όπα, ξέφυγα.. Αυτόν τον υπέροχο άνθρωπο τον Ρένο ο Zalbor είπε ότι έδιωξαν από την εταιρία!!
Απίστευτο!
Πρέπει ο Zalbor να μας πει αν είναι αλήθεια αυτό.. Δηλαδή αν πραγματικά έδιωξαν τον Ρένο από την εταιρία!

geo2004z
25-11-2013, 21:08

Το Super Mario 64 είναι πολύ απλά ένα επικό παιγνίδι που εδραίωσε μια ολόκληρη κατηγορία, αυτή των 3D platform. Δεν είναι τυχαίο ότι στην εποχή έγινε χαμός από Platform που προσπάθησαν να το "αντιγράψουν", όπως Jak and Daxter, Spyro, Croc, Ape Escape και άλλα πολλά. Ότι και να πούμε για το Μάριο 64 είναι λίγο...

Altair
25-11-2013, 23:10
Περίεργο.Όσα ανέφερες Geo μου άρεσαν πολύ.Το ΣΜ64 όσες φορές το έχω ξεκινήσει το έχω παρατήσει από βαρεμάρα.

paixtis
25-11-2013, 23:50
Αφού έχεις βάσεις Sony ρε!Λογικό είναι.Εγώ παθαίνω το ακριβώς αντίθετο με όλα αυτά τα platforms.

cowboy
25-11-2013, 23:51
Περίεργο.Όσα ανέφερες Geo μου άρεσαν πολύ.Το ΣΜ64 όσες φορές το έχω ξεκινήσει το έχω παρατήσει από βαρεμάρα.
Μπορεί ο λόγος να είναι ότι βαριέσαι γενικά ή ότι προσωρινά έχεις άλλες προτιμήσεις. Αν σου αρέσουν τα 3D Mario παιχνίδια πολύ δύσκολα μπορώ να φανταστώ πως βαρέθηκες το Mario 64. Αστο για κάποια άλλη στιγμή.

Πάντως εγώ μάζεψα όλα τα αστερια σε όλες τις πιστες και ξεκλείδωσα τα πάντα, βαρέθηκα όμως να μαζέψω παντού τα red coins.

Altair
25-11-2013, 23:55
Το είχα πρωτοπαίξει όταν η πρώτη μου κονσόλα ήταν το Gameboy,οπότε για ποιες βάσεις Σόνυ μιλάς;Από τότε δε μου άρεσε.Το ξαναδοκίμασα χρόνια μετά,πάλι βαρετό μου φάνηκε.Το ξαναδοκίμασα μετά που έπαιξα το Galaxy 1,από τα καλύτερα παιχνίδια της γενιάς για μένα και το πρώτο τρισδιάστατο Μάριο που έπαιξα και τελείωσα,πάλι το βαρέθηκα.

paixtis
26-11-2013, 05:45
Όταν παίρνεις gameboy τότε και δεν παίρνεις Nintendo 64 ...φαντάσου..δεν σε λες και παιδί της Nintendo.Μετά αμέσως πήρες ps1 να φανταστώ..

vassilis_pap
26-11-2013, 06:14
@vassilis_pap:Όσο λάθος και να είναι αυτό που νομίζω,την επόμενη γενιά όταν με το καλό μας έρθει μέχρι τότε,η Nintendo να φροντίσει να μην ξαναέχει το λιγότερο δυνατό σύστημα.Το ότι πέτυχε με το Wii ότι δεν πέτυχε με N64 και GC,δε σημαίνει πως κάθε μέρα είναι πασχαλιά.

Φίλε δε κατάλαβα καθόλου σε τι αναφέρεσαι και σε τι διαφωνούμε! Είσαι σίγουρος πως ήθελες να πεις εμένα; Πάντως με μια πρώτη ματιά σε αυτό που λες η Ν. δεν πρόκειται ποτέ να έχει το ίδιο ισχυρή κονσόλα με τους άλλους δύο και αυτό δεν είναι καν θέμα επιλογής. Απλά δεν έχεις τις οικονομικές πλάτες για να υποστηρίξει τέτοιο εγχείρημα καθότι δε μπορεί να μπαίνει μέσα για χρόνια από το hardware. Μεγάλη κουβέντα αυτή που όμως δεν έχει σχέση με το topic και καλό είναι να αποφύγουμε

ΥΓ On topic: Σοβαρά μιλάτε; Έφυγε ο Ρένος από την εταιρεία;

Altair
26-11-2013, 07:04
Όταν παίρνεις gameboy τότε και δεν παίρνεις Nintendo 64 ...φαντάσου..δεν σε λες και παιδί της Nintendo.Μετά αμέσως πήρες ps1 να φανταστώ..

Είδες που είσαι προπαίτης;Megadrive πήρα.Μετά πήρα PS1 και μετά ΧΒΟΧ 1.Όπως κατάλαβες μέχρι να αρχίσω να παίρνω όλες τις κονσόλες,ποτέ δεν πήρα από 1 εταιρεία 2 φορές σερί.

Dural
26-11-2013, 13:38
Φίλε δε κατάλαβα καθόλου σε τι αναφέρεσαι και σε τι διαφωνούμε! Είσαι σίγουρος πως ήθελες να πεις εμένα; Πάντως με μια πρώτη ματιά σε αυτό που λες η Ν. δεν πρόκειται ποτέ να έχει το ίδιο ισχυρή κονσόλα με τους άλλους δύο και αυτό δεν είναι καν θέμα επιλογής. Απλά δεν έχεις τις οικονομικές πλάτες για να υποστηρίξει τέτοιο εγχείρημα καθότι δε μπορεί να μπαίνει μέσα για χρόνια από το hardware. Μεγάλη κουβέντα αυτή που όμως δεν έχει σχέση με το topic και καλό είναι να αποφύγουμε

ΥΓ On topic: Σοβαρά μιλάτε; Έφυγε ο Ρένος από την εταιρεία;

ενταξει, θα μπορουσε να φτιαξει ενα δυνατότερο συστημα ακιμα και χωρις τις οικονομικές πλάτες αν δεν εβαζε π.χ. το gamepad, αλλα απο την στιγμη που αποφασισε να κανει κατι τετοιο το πραγμα τελείωσε. Και gamepad και δυνατο μηχάνημα δεν γινόταν, εκει εγινε οντως μία επιλογή.

Οσο για το mario 64, μπορει απλα να μην του εκανε κλικ του Altair. Βεβαια αν το επαιξε την χρονια που βγηκε, σε αυτο το χρονικό σημείο, θα μου εκανε εντύπωση γιατί οντως δεν έχει ξαναυπάρξει τετοιο τρελό progress στα γραφικα, δηλαδη το θυμαμαι σαν χθες, είχα μείνει με ανοικτό το στόμα.

Ισως να εχω σημερα το super mario 3d world στα χέρια μου μέσω ενός φίλου που το εκανε pre-order, αλλα φεύγει αύριο για ενα ταξιδακι (εγω αλλωστε το'χω παρει απο νορτεκ, απλα ειμαι γερμανια αυτο το διάστημα). Και ποιος θα το ευχαριστηθεί το 3D world μεχρι να γυρίσει από το ταξίδι? :thumbsup:

vassilis_pap
27-11-2013, 05:45
Διαφωνώ σε αυτό. Θα μπορούσε πράγματι να μη βάλει το χειριστήριο και τα επιπλέον χρήματα να πήγαιναν σε ένα σαφώς πιο δυνατό σύστημα. Αλλά και πάλι για τους λόγους που είπα (ένας χρόνος νωρίτερα, δεν αντέχει η Ν. οικονομικά να μπαίνει για καιρό μέσα από το H/W), δε θα μπορούσε να ανταγωνιστεί τους άλλους δύο. Ναι μεν δηλαδή θα ήταν ισχυρότερο από ότι είναι τώρα το U αλλά και πάλι θα ήταν πίσω σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Γνωρίζοντας αυτά η Ν. δεν είχε άλλη επιλογή από το να προσπαθήσει πάλι να διαφοροποιηθεί με κάποια διαφορετική ιδέα στο στυλ του Wii. Αν δηλαδή έβγαζε ένα fat Wii U χωρίς το pad θα ήταν σαν να παραδέχεται πως κατεβαίνει στη κούρσα με μια κονσόλα η οποία δε θα μπορούσε να ξεφύγει από τη τρίτη θέση από τη στιγμή που δε θα ήταν σε τίποτα διαφορετική από αυτή των άλλων δύο. Με το Wii U pad έπαιξε πάλι το μοναδικό χαρτί που είχε για να ξεχωρίσει.

Φυσικά το χαρτί αυτό δεν βγήκε και εκ των υστέρων βλέπουμε πως ίσως να ήταν και καλύτερα να πήγαινε όπως λες. Αν όμως δεις τα πράγματα με τα δεδομένα του 2009-10 (λογικά τότε πήραν τις τελικές αποφάσεις) βλέπεις πως οι κινήσεις τους αν και αποτυχημένες είχαν τη λογική τους. Το σταματάω εδώ εγώ γιατί είναι το δεύτερο off topic μήνυμα μου και είναι κρίμα να χαλάμε το topic της παιχνιδάρας!

paixtis
27-11-2013, 11:00
Είδες που είσαι προπαίτης;Megadrive πήρα.Μετά πήρα PS1 και μετά ΧΒΟΧ 1.Όπως κατάλαβες μέχρι να αρχίσω να παίρνω όλες τις κονσόλες,ποτέ δεν πήρα από 1 εταιρεία 2 φορές σερί.

Ναι αλλά πάλι δεν είχες ασχοληθεί με το n64 τότε..

funkykong84
27-11-2013, 13:36
το παιχνίδι είναι ο μόνος λόγος που θα παρω το u πριν βγει το καρτ. Είναι εξαιρετικο και μπραβο στη Νιντέντο που επιτελους τολμησε

qbrain
27-11-2013, 14:06
νομιζα οτι το θεμα ειναι το Super Mario 3D World
αλλα μάλλον έκανα λάθος αυτο είναι ακόμα ενα θέμα που τσακωνόμαστε για τις κονσόλες

zephiros
27-11-2013, 14:25
νομιζα οτι το θεμα ειναι το Super Mario 3D World
αλλα μάλλον έκανα λάθος αυτο είναι ακόμα ενα θέμα που τσακωνόμαστε για τις κονσόλες

troll! δεν ντρέπεσαι λεω εγω! τσ τσ τσ! :P

Altair
27-11-2013, 17:31
Ναι αλλά πάλι δεν είχες ασχοληθεί με το n64 τότε..

Επειδή δεν είχα εγώ,πάει να πει ότι και δεν ασχολήθηκα;Σοβαρέψου αγόρι μου.

Dural
27-11-2013, 21:30
παιδια το παιχνιδι ειναι απόλαυση. Παράτησα το assasin's creed (πολυ καλο επισης) οπως ηταν και άρχισα να παιζω. Και ενα βιντέακι με το καθιερωμένο unboxing+preview combo

https://www.youtube.com/watch?v=8IpvufTG8Gs

zisilis9
27-11-2013, 23:04
παιδια το παιχνιδι ειναι απόλαυση. Παράτησα το assasin's creed (πολυ καλο επισης) οπως ηταν και άρχισα να παιζω. Και ενα βιντέακι με το καθιερωμένο unboxing+preview combo

https://www.youtube.com/watch?v=8IpvufTG8Gs

Ωραίο βίντεο!Τυχερος με την early παραλαβή εμείς απο Παρασκευή :(

geo2004z
27-11-2013, 23:20
Καλορίζικος Dural και ευχαριστούμε για αυτή την παρουσίαση. Ας πούμε και κάποιο άσχημο νέο για τον τίτλο διότι το παρακάναμε με τις καλές ειδήσεις. Η αλήθεια είναι ότι στην Ιαπωνία δεν το καλοσόρισαν ιδιαίτερα και έκανε μόλις 100,000 (http://www.eurogamer.net/articles/2013-11-27-super-mario-3d-world-beaten-to-japanese-number-one) πωλήσεις την πρώτη εβδομάδα κυκλοφορίας. Δεν περίμενα πολλά για έναν τίτλο Μάριο στην Ιαπωνία καθώς δεν είναι jrpg, όμως τα αντίστοιχα νούμερα για προηγούμενους τίτλους Μάριο ήταν διπλάσια ή και τριπλάσια:

Super Mario Galaxy - 256,000
Galaxy 2 - 337,000.
Mario Sunshine - 280,000
Mario 64 - 162,000

Dural
27-11-2013, 23:35
Καλορίζικος Dural και ευχαριστούμε για αυτή την παρουσίαση. Ας πούμε και κάποιο άσχημο νέο για τον τίτλο διότι το παρακάναμε με τις καλές ειδήσεις. Η αλήθεια είναι ότι στην Ιαπωνία δεν το καλοσόρισαν ιδιαίτερα και έκανε μόλις 100,000 (http://www.eurogamer.net/articles/2013-11-27-super-mario-3d-world-beaten-to-japanese-number-one) πωλήσεις την πρώτη εβδομάδα κυκλοφορίας. Δεν περίμενα πολλά για έναν τίτλο Μάριο στην Ιαπωνία καθώς δεν είναι jrpg, όμως τα αντίστοιχα νούμερα για προηγούμενους τίτλους Μάριο ήταν διπλάσια ή και τριπλάσια:

Super Mario Galaxy - 256,000
Galaxy 2 - 337,000.
Mario Sunshine - 280,000
Mario 64 - 162,000

Ευχαριστώ πολυ :thumbsup:

ναι το ειδα κι εγω ενδιάμεσα απο το πρωτο μερος και του δευτερου μερους στο βιντεο μου και το ανέφερα με μία πίκρα :( Ελπίζω τουλάχιστον οι Αμερικανοί να το στηρίξουν, λογικά θα δούμε πολύ συντομα τους αριθμούς του στο USA

geo2004z
27-11-2013, 23:44
ναι το ειδα κι εγω ενδιάμεσα απο το πρωτο μερος και του δευτερου μερους στο βιντεο μου και το ανέφερα με μία πίκρα :( Ελπίζω τουλάχιστον οι Αμερικανοί να το στηρίξουν, λογικά θα δούμε πολύ συντομα τους αριθμούς του στο USA

Υπάρχουν φήμες για κάπου στις 200-250 χιλιάδες στην Αμερική. Θεωρώ ότι δε θα είναι άσχημα αν επιβεβαιωθούν οι αριθμοί. Ο λόγος που είμαι αισιόδοξος είναι ότι το Mario 3D Land είχε κάπου στις 300,000 πωλήσεις την πρώτη εβδομάδα στην Αμερική αλλά είχε διάρκεια ως τίτλος Μάριο και έφτασε σήμερα εκεί που έφτασε. Το Μάριο δεν είναι Πόκεμον που πουλάει το 80-90% των τελικών πωλήσεων μέσα σε 2 βδομάδες. Μην ξεχνάμε άλλωστε ότι οι πωλήσεις της κονσόλας είναι χαμηλές επίσης, δεν αφήνει περιθώρια για περισσότερες πωλήσεις του τίτλου....

Dural
27-11-2013, 23:53
Υπάρχουν φήμες για κάπου στις 200-250 χιλιάδες στην Αμερική. Θεωρώ ότι δε θα είναι άσχημα αν επιβεβαιωθούν οι αριθμοί. Ο λόγος που είμαι αισιόδοξος είναι ότι το Mario 3D Land είχε κάπου στις 300,000 πωλήσεις την πρώτη εβδομάδα στην Αμερική αλλά είχε διάρκεια ως τίτλος Μάριο και έφτασε σήμερα εκεί που έφτασε. Το Μάριο δεν είναι Πόκεμον που πουλάει το 80-90% των τελικών πωλήσεων μέσα σε 2 βδομάδες. Μην ξεχνάμε άλλωστε ότι οι πωλήσεις της κονσόλας είναι χαμηλές επίσης, δεν αφήνει περιθώρια για περισσότερες πωλήσεις του τίτλου....

εννοειται αυτο, ειναι τυπικος τιτλος που στην διάρκεια πουλάει σαν τρελος. Απλα μου κανει εντύπωση που στην ιαπωνια ηταν ΤΟΣΟ χαμηλα και οι κονσολες, ολα μαζι. Αμα κανει 250k στην αμερικη θα ναι πολυ καλα

zisilis9
27-11-2013, 23:53

Το θέμα είναι ότι δεν έγινε το system seller που περιμέναμε γιατι η πλειοψηφία αυτών των 250.000 θα είναι ήδη κάτοχοι δυστυχώς.Τωρα θα μου πεις ότι μπορει ο κόσμος να περιμένει τα Χριστούγεννα.Θα δούμε.....

Dural
28-11-2013, 00:06
Το θέμα είναι ότι δεν έγινε το system seller που περιμέναμε γιατι η πλειοψηφία αυτών των 250.000 θα είναι ήδη κάτοχοι δυστυχώς.Τωρα θα μου πεις ότι μπορει ο κόσμος να περιμένει τα Χριστούγεννα.Θα δούμε.....

ενταξει, αν γινει system seller θα γινει στην πορεία, αλλωστε τωρα τρεχουν ολοι με ps4 και one στο αμερικα. σκοπος ειναι να κανει ενα εντυπωσιακο opener και μετα να συνεχισει δυναμικα. για να δουμε... ειναι κριμα να μην κανει δουλεια παντως αυτη η παιχνιδαρα

midnaclz
28-11-2013, 01:09
βασικα για την Ιαπωνια παιζει ρολο και οι κατοχοι του wiiu οι οποιοι οπως και να το κανουμε δεν ειναι οι ιδιοι με τους κατοχους του wii τοτε,που αγορασανε το mario galaxy.Πιστευω πρεπει να το δουμε οπως αναφερατε μεχρι τα Χριστουγεννα πως θα τα παει.Παντως εγω περιμενω αυριο το παιχνιδι απο nortec:)Βεβαια δεν εχω ακομη κονσολα wiiU για να το παιξω αλλα μεχρι τα χριστουγεννα θα εχει αποκτηθει.

Altair
28-11-2013, 01:46
Λογικό να μην πουλάει.Βγάλε μωρή Ν ένα σωστό bundle να το πάρουν και οι πέτρες.

Hellraider
28-11-2013, 03:11
Ρε παιδιά, έχουμε ολόκληρο thread (http://www.ninty.gr/showthread.php?t=7827) να μιλάμε για τις πωλήσεις. Αφήστε το συγκεκριμένο για καμιά άποψη σχετικά με το παιχνίδι.

kayo
28-11-2013, 13:33
Παιδιά μου ηρθε τ μαριο απο την νορτεκ επεξα 4 πίστες
και μουλτι ωραία γραφικα χρώματα με αριστα τ 10 θ τ έβαζα 8.8

tlg
28-11-2013, 14:10
Πριν απο λιγο παρελαβα και εγω..

Να δω τι θα πρωτοπαιξω αυτο τον καιρο ...zelda; mario ή bravely default.

Μας εχει τρελλανει η Nintendo.

midnaclz
28-11-2013, 14:52
ειπαμε την ημερα λιωσιμο Mario και το βραδυ zelda.

Dural
28-11-2013, 16:11
τι παιχνιδαρα ειναι αυτη... το 9ρι απο εμενα το'χει ευκολα, αλλα θελω ακομα πολυυυ για να ολοκληρώσω, θελω να δω και τα extra modes, co-op κτλ

zephiros
28-11-2013, 16:28
έτοιμο το unboxing βιντεο! έχω δημιουργήσει καινούργιο thread! Απολαύστε το!

ΥΓ. οριακά πρόλαβα πριν φύγω για δουλειά.. τα λέμε το βραδάκι!

paokman
28-11-2013, 20:22
Αναμένω εντυπώσεις από όσους από εσάς το παίζεται!

zisilis9
28-11-2013, 20:34
Τυχεροί όλοι εγω απο την επόμενη Παρασκευή :unsure:

Dimpap28
29-11-2013, 01:19
Το αφήνω κι εδώ:

http://www.youtube.com/watch?v=7Kv-R3ZSVBs

Εξαιρετικό παιχνίδι! Το παίζω διπλό και είναι απλά απίστευτο! Όσοι έχετε Wii U, δεν το χάνετε!

qbrain
29-11-2013, 11:25
έπαιξα εχτές κανα 2ωρο 3πλο, κάλο είναι, φοβερά γραφικά, τρομερή η ικανότητα της γάτας, αλλά μου φάνηκε πολύ εύκολο, στο 2ωρο που παίξαμε φτάσαμε στο 3 κόσμο και βρήκαμε πολύ εύκολα τα 3 αστερία και τις σφραγίδες σε όλες τις πίστες, ελπίζω να δυσκολεύει παρακάτω,μια σημαντική διάφορα απο τα new mario bros στην δυσκολία είναι οτι αν είσαι εκτός πίστας δεν μπορείς να μπεις σε φουσκάλα, για να πω την αλήθεια με δυσκολεύει λιγο το βάθος τις πίστας, στα σημεία που βλέπεις την πιστά side είναι δύσκολο να δεις την σκιά σου και να καταλάβεις το βάθος, αλλά πιστευω οτι με μερικές ώρες ακόμα θα το συνηθίσω

Dural
29-11-2013, 12:56
έπαιξα εχτές κανα 2ωρο 3πλο, κάλο είναι, φοβερά γραφικά, τρομερή η ικανότητα της γάτας, αλλά μου φάνηκε πολύ εύκολο, στο 2ωρο που παίξαμε φτάσαμε στο 3 κόσμο και βρήκαμε πολύ εύκολα τα 3 αστερία και τις σφραγίδες σε όλες τις πίστες, ελπίζω να δυσκολεύει παρακάτω,μια σημαντική διάφορα απο τα new mario bros στην δυσκολία είναι οτι αν είσαι εκτός πίστας δεν μπορείς να μπεις σε φουσκάλα, για να πω την αλήθεια με δυσκολεύει λιγο το βάθος τις πίστας, στα σημεία που βλέπεις την πιστά side είναι δύσκολο να δεις την σκιά σου και να καταλάβεις το βάθος, αλλά πιστευω οτι με μερικές ώρες ακόμα θα το συνηθίσω

και γω το'χα αυτο, αλλα το συνήθισα. Η δυσκολια πρεπει να υπαρχει μονο προς τα τελευταια levels, οι πρωτοι κοσμοι ειναι οντως χαλαροι

DJTaurus
29-11-2013, 15:17
Το αφήνω κι εδώ:

Εξαιρετικό παιχνίδι! Το παίζω διπλό και είναι απλά απίστευτο! Όσοι έχετε Wii U, δεν το χάνετε!

Το παιχνίδι φαίνεται να έχει πολύ τρέλα. Θα κάνω υπομονή γιατί αυτή την περίοδο λιώνω το zelda. Πολύ το χάρηκα που είδα το macbook... εύγε!

To παρακάτω είναι στο video σου?
http://www.nortec.gr/en-2-3-4/en-17/medium-mario-24cm-en.html

paokman
29-11-2013, 16:22
Ωραίος Dimpap!

Dimpap28
29-11-2013, 16:36
Το παιχνίδι φαίνεται να έχει πολύ τρέλα. Θα κάνω υπομονή γιατί αυτή την περίοδο λιώνω το zelda. Πολύ το χάρηκα που είδα το macbook... εύγε!

To παρακάτω είναι στο video σου?
http://www.nortec.gr/en-2-3-4/en-17/medium-mario-24cm-en.html

Το MacBook είναι για μένα ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί σε laptop. Δεν το αλλάζω με τίποτα.

Αυτός ο Mario είναι στο βίντεο, ναι. Ήταν προσφορά με το παιχνίδι, 10€ αντί για 25€, οπότε το τσίμπησα.

Ωραίος Dimpap!
Ευχαριστώ!

geo2004z
29-11-2013, 17:03
Σήμερα το Super Mario 3D World ήταν πρωτοσέλιδο σε κεντρική εφημερίδα της Γαλλίας. Ο τίτλος έλεγε ότι σήμερα κυκλοφορεί ένα παιγνίδι με βαθμολογία 19/20, με την πηγή να έρχεται από το metacritic με 94/100. Κάτι μου λέει ότι θα έχει κάνει τρελές πωλήσεις στη χώρα...

midnaclz
30-11-2013, 00:10
ενταξει πραγματικα τρομερη διαφιμηση.

http://www.youtube.com/watch?v=ynzwT85ixXY

και ας μην δειξανε καθολου gameplay

motherbrain
03-12-2013, 04:17
Μου αρέσει που κάποιος τελειωμένος από το thebitblock είχε αναρτήσει στο twitter που έγινε και είδηση πως το παιχνίδι είναι 6,5ώρες. Καλά το παιδί δεν πρέπει να την πάλευε καθόλου και να πέρναγε όλα σφήνα αλλά ακόμα και έτσι έχω πήξει στους μυστικούς κόσμους, κάθε φορά που τελειώνω έναν κόσμο ανοίγει ένας άλλος.

Σχετικά με το παιχνίδι ακολουθεί μια φορητή φιλοσοφία που όμως δένει και με την λογική ενός άμεσου και προσιτού παιχνιδιού ειδικά όταν μιλάμε για πολλαπλό. Στα αρνητικά η έλλειψη τουλάχιστον διπλού διαδικτυακού και επίσης με ενόχλησε ιδιαίτερα που δεν έχει γίνει ιδιαίτερη δουλεία με τα ηχεία του gamepad όπως στο tori tori 2 όπου ακούγεται διαφορετική εκτέλεση που συμπληρώνει το αντίστοιχο από τα ηχεία της τηλεόρασης. Αφαιρούνται πόντοι που δεν εκμεταλλεύτηκαν σωστά αυτήν την δυνατότητα, ελπίζω τουλάχιστον να το πράξουν στο DKC:TF που θα δένει απόλυτα. Τέλος οι πρώτοι 2,5 κόσμοι είναι περίπατος, μετά αυξάνεται σταδιακά η δυσκολία.

Σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλό παιχνίδι και θα το ευχαριστηθείτε ακόμα περισσότερο πολλαπλό. Δεν είναι Μario παραγωγή αλλά αυτό θα το προτιμούσα πολύ αργότερα δίνοντας την ευκαιρία στα Tokyo Studio να ασχοληθούν και με κάτι άλλο πέρα του Mario.

naughtys
03-12-2013, 04:39
Να ρωτησω κατι?

Το εν λογω παιχνιδι δεν ειναι η συνεχεια των 3d Μαριο παιχνιδιων? (64-sunshine-galaxy-..) ?
Διοτι εαν θυμαμαι καλα αυτο ειχε δηλωσει ο Iwata ηταν οτι σε αυτη τη κατευθυνση θα κινηθουν τα 3d Μαριο. Ή ειναι ενα release "της ωρας" τυπου WindWaker HD και περιμενουμε το Mario Wii U ?

Σορρυ εαν εχω χασει κατι :P

Dimpap28
03-12-2013, 09:56
Να ρωτησω κατι?

Το εν λογω παιχνιδι δεν ειναι η συνεχεια των 3d Μαριο παιχνιδιων? (64-sunshine-galaxy-..) ?
Διοτι εαν θυμαμαι καλα αυτο ειχε δηλωσει ο Iwata ηταν οτι σε αυτη τη κατευθυνση θα κινηθουν τα 3d Μαριο. Ή ειναι ενα release "της ωρας" τυπου WindWaker HD και περιμενουμε το Mario Wii U ?

Σορρυ εαν εχω χασει κατι :P
Είναι συνέχεια του 3D Land του 3DS. Επομένως εμείς ακόμα περιμένουμε το νέο μεγάλο 3D Mario τύπου Galaxy... Τώρα τι θα κάνει η Nintendo είναι άλλη ιστορία :P

RooF
03-12-2013, 11:54
Παντως το παιχνιδι σπερνει.

Ειμαι στον 3ο κοσμο και εχω εντυπωσιαστει απο το ποσες καινουργιες ιδεες εχουν βαλει! Ανυπομονω να δω και παρακατω γιατι τα τελευταια χρονια το πιο ζορικο κομματι ειναι απο 3-4 κοσμο και μετα.

paokman
04-12-2013, 02:02
Παντως το παιχνιδι σπερνει.

Ειμαι στον 3ο κοσμο και εχω εντυπωσιαστει απο το ποσες καινουργιες ιδεες εχουν βαλει! Ανυπομονω να δω και παρακατω γιατι τα τελευταια χρονια το πιο ζορικο κομματι ειναι απο 3-4 κοσμο και μετα.

Να δω πότε θα το τσιμπήσω!

GLAROS
04-12-2013, 02:39
Δε το έχω παίξει,αλλα όσο το παρακολουθώ με εντυπωσιάζει...είναι λόγος για αγορά U,πιστεύω...

Αλήθεια...υπάρχει demo στα καταστήματα ?

Dimpap28
04-12-2013, 02:55
Δε το έχω παίξει,αλλα όσο το παρακολουθώ με εντυπωσιάζει...είναι λόγος για αγορά U,πιστεύω...

Αλήθεια...υπάρχει demo στα καταστήματα ?

Χαίρομαι που το ρωτάς. Μόλις σήμερα ενημερώθηκα από τη Nortec ότι τα demo units του Wii U θα αναβαθμιστούν (έστειλε update η NoE) και θα περαστούν σε αυτά το Super Mario 3D World και το Wind Waker HD. Νομίζω ότι στα demo units του Wii U στα μαγαζιά θα σχηματίζεται ουρά τα Χριστούγεννα! ;-)

DJTaurus
04-12-2013, 11:44
Το μόνο αρνητικό του παιχνιδιού από το λίγο που έχω παίξει είναι ότι φαίνεται μικρό σε διάρκεια. Τα γραφικά και οι φωτισμοί ότι καλύτερο υπάρχει στο wii u. Πλούσια χρώματα και "γυαλαδες" παντού. Ο mega Mario είναι τόσο μεγάλος που νομίζεις ότι ξεπροβάλλει της οθόνης.:p

pekinoua
04-12-2013, 17:39
Είναι συνέχεια του 3D Land του 3DS. Επομένως εμείς ακόμα περιμένουμε το νέο μεγάλο 3D Mario τύπου Galaxy... Τώρα τι θα κάνει η Nintendo είναι άλλη ιστορία :P

Galaxy 3. :D

Dural
04-12-2013, 18:10
παντως αυτο με την ωρα και τη νδιάρκεια που λέτε πολλοί με κάνει να νιώθω τρελος noobας. Εχω ενα κοντα 10ωρο και ειμαι πριν το (τελικο τελικο) boss και δεν εχω ουτε για πλακα ολα τα αστερια ή τις στάμπες. Δεν ειχα καν αρκετα αστερια για να μπω μεσα στον τελικο. :blushing: Συμφωνω με τον motherbrain σε αυτο

Ipan
04-12-2013, 18:36
Εμένα μου παίρνει μέσο όρο 1 ώρα ανά κόσμο και με αρκετά μεγάλο ποσοστό αστεριών/σταμπών σε κάθε κόσμο.

motherbrain
05-12-2013, 05:41
Βρίσκομαι λίγο πριν τον τελικό κόσμο και θα ήθελα να γράψω κάτι παραπάνω. Το παιχνίδι είναι συνεχιστής του ML3D ακολουθώντας την φορητή φιλοσοφία, δηλαδή μικρές σε διάρκεια πίστες και προσιτές για τον μέσο παίκτη. Γενικώς και καθαρά υποκειμενικά παρατήρησα τα εξής:

+Τετραπλό.
+Τέσσερις χαρακτήρες με διαφορετικές ικανότητες. Θα χρειαστεί να τους αξιοποιήσετε για να πετύχετε τα ανάλογα αποτελέσματα.
+Πλούσιο περιεχόμενο και ικανοποιητική διάρκεια.
+Μιάου.
+Το παιχνίδι επιβραβεύει τους παίκτες που ψάχνουν την πίστα.

-Οι πρώτοι 2,5 κόσμοι είναι περίπατος, μετά ανεβαίνει η δυσκολία σταδιακά. *Όμως ακόμα και στα προχωρημένα επίπεδα θα συναντήσετε εύκολες πίστες προφανώς για να σπάει η δυσκολία.
-Δεν εκμεταλλεύονται σωστά τα ηχεία του gamepad όπως στην περίπτωση του tori tori2 που δημιουργείται μια 3D αίσθηση του ήχου.
-Το gamepad αξιοποιείται σε ελάχιστες πίστες ενώ θα μπορούσε κάλλιστα να είχε χτιστεί το παιχνίδι πάνω σε αυτό. Το φύσημα και το ψάξιμο μέσω της οθόνης αφής για να βρεις μυστικά δεν προσθέτει πόντους ως προς την αξιοποίηση.
-Δεν υποστηρίζει ούτε καν διπλό online.
-Οι μουσικές είναι πολύ καλές αλλά είτε επαναλαμβάνονται είτε αλλάζει η εκτέλεση του κομματιού.
-Δεν είναι mario παραγωγή.
-Safe mode για άλλη μια φορά από την Ν.

Το παιχνίδι είναι πολύ καλό και το ευχαριστήθηκα, ειδικά το ψάξιμο στις πίστες και την δυσκολία στις προχωρημένες πίστες όπου είδα τον αριθμό των χαμένων ζωών να εκτοξεύονται ταχύτατα. Επιπλέον το παιχνίδι είναι απαιτητικό κάποιες φορές και αναγκάζεσαι να χρησιμοποιήσεις έναν άλλο χαρακτήρα που βοηθάει με την δυνατότητα του ή κάποιο αντικείμενο που να σε διευκολύνει. Όμως δεν νιώθω πως ήταν απαραίτητη η παρουσία του ειδικά μετά την κυκλοφορία του NSMBU αλλά και του NSLBU. Πραγματικά θα προτιμούσα να μην κυκλοφορούσε το παιχνίδι (ή τουλάχιστον αυτήν την χρονική περίοδο) και το συγκεκριμένο προσωπικό να αναλάμβανε κάτι άλλο πχ starfox ή ένα νέο ip κάτι που για μένα θα είχε μεγαλύτερη αξία. Βέβαια η Ν ήθελε mario για τις γιορτές και έτσι δεν είναι ανάγκη να το συζητήσουμε περισσότερο....

GEor-GIA
05-12-2013, 14:41
Μου λειπει πολυ το galaxy :( (ακομα και το 64 μου λειπει! ! !)Θα του δωσω βεβαια ελπιδες αλλα με μια πρωτη επαφη δεν ενθουσιαστηκα...Σορι ρε παιδια αλλα βαρεθηκα αυτου του τυπου τα mario..Απο τη στιγμη που υπηρξαν παιχνιδια οπως το galaxy κ το paper mario που ηταν κατι διαφορετικο απο αυτα που ειχαμε συνηθισει πιστευω πως η κονσολα αξιζε κατι καλυτερο..

zisilis9
05-12-2013, 16:07
Μου λειπει πολυ το galaxy :( (ακομα και το 64 μου λειπει! ! !)Θα του δωσω βεβαια ελπιδες αλλα με μια πρωτη επαφη δεν ενθουσιαστηκα...Σορι ρε παιδια αλλα βαρεθηκα αυτου του τυπου τα mario..Απο τη στιγμη που υπηρξαν παιχνιδια οπως το galaxy κ το paper mario που ηταν κατι διαφορετικο απο αυτα που ειχαμε συνηθισει πιστευω πως η κονσολα αξιζε κατι καλυτερο..
Θα το πάρουμε,ώπος είπαν και τα παιδια πιο πάνω το λογικό είναι η Ν να μας δώσει ένα 3d Mario των κυβικών των galaxy-64 λίγο αργότερα όμως(τώρα πιέζοταν να βγάλει ένα system seller για να μπορει να ανταγωνιστεί τις άλλες δυο κονσόλες και ξαναχρησιμοποιοισε την συνταγη του 3d land) προς το παρών ευχαριστήσου το και μην ανυσηχεις αν θα πάρουμε το 3d Mario που αξιζει η κονσόλα! :rolleyes: :D

P.SΠοτε προλάβες να βρεθείς αυτού του τύπου τα Mario τοσο γρήγορα ?Μόνο δυο 2d-3d Mario παιχνίδια έχουν βγει ως σήμερα!
:confused:

- - - Updated - - -

Βρεθείς=βαρεθέις*

paixtis
05-12-2013, 19:34
Μάλλον βάζει μέσα και τα new super Mario bros

zisilis9
05-12-2013, 21:04
Ναι όμως δεν έχει λογική αν και έχουν πολλα κοινά στοιχεία διαφέρουν παρα πολυ το ένα είδος απο το άλλο!

GEor-GIA
05-12-2013, 22:20
Θα το πάρουμε,ώπος είπαν και τα παιδια πιο πάνω το λογικό είναι η Ν να μας δώσει ένα 3d Mario των κυβικών των galaxy-64 λίγο αργότερα όμως(τώρα πιέζοταν να βγάλει ένα system seller για να μπορει να ανταγωνιστεί τις άλλες δυο κονσόλες και ξαναχρησιμοποιοισε την συνταγη του 3d land) προς το παρών ευχαριστήσου το και μην ανυσηχεις αν θα πάρουμε το 3d Mario που αξιζει η κονσόλα! :rolleyes: :D

P.SΠοτε προλάβες να βρεθείς αυτού του τύπου τα Mario τοσο γρήγορα ?Μόνο δυο 2d-3d Mario παιχνίδια έχουν βγει ως σήμερα!
:confused:

- - - Updated - - -

Βρεθείς=βαρεθέις*

Τα βαρεθηκα γιατι ειμαι 23 κ παιζω μαριο απο τα 5 μου..Ειναι ολα τα μαριο βασισμενα πανω στο πρωτο απλα ειναι εξελιγμενες μορφες..δεν θα μπορουσε να σταθει στην αγορα αν συνεχιζε να ειναι το ιδιο! Ομως το κονσεπτ ειναι ιδιο, απο τη μουσικη και τις πιστες μεχρι τα σημαιακια στο τελος.. Αντιθετα το galaxy το 64 και το paper οπως και το sunshine το οποιο δεν ειχα τη χαρα να παιξω, ειναι διαφορετικα απο τα μαριο που βγαινουν τελευταια..

cloud
05-12-2013, 22:31
Τα βαρεθηκα γιατι ειμαι 23 κ παιζω μαριο απο τα 5 μου..Ειναι ολα τα μαριο βασισμενα πανω στο πρωτο απλα ειναι εξελιγμενες μορφες..δεν θα μπορουσε να σταθει στην αγορα αν συνεχιζε να ειναι το ιδιο! Ομως το κονσεπτ ειναι ιδιο, απο τη μουσικη και τις πιστες μεχρι τα σημαιακια στο τελος.. Αντιθετα το galaxy το 64 και το paper οπως και το sunshine το οποιο δεν ειχα τη χαρα να παιξω, ειναι διαφορετικα απο τα μαριο που βγαινουν τελευταια..

Θα συμφωνήσω σε μεγάλο βαθμό!!
Αν και το πρώτο Galaxy έφερε κάποια νέα στοιχεία στον σχεδιασμό, το δεύτερο πέρα από το ότι ήταν αντιγραφή του πρώτου, έγινε και πιο "επίπεδο".. Μετά το Land αν και δεν το έχω παίξει φαίνεται σχεδιαστικά να είναι ένα ακόμα πιο "επίπεδο" Galaxy 2, και το World απλά "μεγαλώνει" λίγο το Land, και όλα μαζί είναι σαν κάτι ανάμεσα στο 64 και το πρώτο Galaxy..

Τώρα για τα NSMB τι να πω; Βγήκε το πρώτο που μάζευε στοιχεία από τα SMB του NES, και μετά βγήκαν άλλα 3 που ήταν 99% αντιγραφή του πρώτου με λίγες αλλαγές στην ανάλυση..

zisilis9
05-12-2013, 22:58
Εγω το 3d land το έπεσα σε μια περίοδο στην οποία ΕΙΧΑ μπουχτισει απο 2d Μάριο και όμως κάθε άλλο απο βαρετό και μια απο τα ίδια μου φάνηκε βέβαιος τα 64-sunshine-galaxy είναι κάτι το διαφορετικό αλλα και τα 3d world-land δεν είναι ακομα ένα 2d Mario έχουν στοιχεία απο τα 3d Mario που προανέφερα και πολλές καινοτομίες!Ενταξει θυμίζουν στον σχεδιασμό 2d(κύριος στις πίστες) αλλα σε καμία περίπτωση δεν πρεπει να τα βάλουμε στο ίδιο είδος τα 2d και τα 2d-3d!Η μουσικη και τα σημαίακια δεν μου λένε κάτι σίγουρα δεν έχουν την ίδια διάφορα απο τα 2d σε σχέση με τα 3d αλλα εγω τουλάχιστον τα βλέπω σαν ένα καινούριο είδος το οποίο μάλιστα σπάει την μονοτονία των δυο τελευταίων 2d Mario!

- - - Updated - - -

Έπεσα= έπαιξα (συγνώμη,το iPad μου ευθύνεται για αυτα τα λάθη)

Dural
05-12-2013, 23:02
εγω παλι παιδια, το 3d world με γέμισε και το γούσταρα τρελά. Αντίθετα με το NSMB που όντως μας πότισε στην αντιγραφή και την σειρά Paper mario που βαρέθηκα κατά έναν περίεργο λόγο γρήγορα, αυτο το ανάμεσα απο το "mario 64 και galaxy" το γούσταρα τρελα. Αν ειχε και online, εγώ το λέω, θα το ειχα βάλει πολύ ψηλά στην λίστα μου λόγου του τρελου fun factor που εχει.

- - - Updated - - -

Εγω το 3d land το έπεσα σε μια περίοδο στην οποία ΕΙΧΑ μπουχτισει απο 2d Μάριο και όμως κάθε άλλο απο βαρετό και μια απο τα ίδια μου φάνηκε βέβαιος τα 64-sunshine-galaxy είναι κάτι το διαφορετικό αλλα και τα 3d world-land δεν είναι ακομα ένα 2d Mario έχουν στοιχεία απο τα 3d Mario που προανέφερα και πολλές καινοτομίες!Ενταξει θυμίζουν στον σχεδιασμό 2d(κύριος στις πίστες) αλλα σε καμία περίπτωση δεν πρεπει να τα βάλουμε στο ίδιο είδος τα 2d και τα 2d-3d!Η μουσικη και τα σημαίακια δεν μου λένε κάτι σίγουρα δεν έχουν την ίδια διάφορα απο τα 2d σε σχέση με τα 3d αλλα εγω τουλάχιστον τα βλέπω σαν ένα καινούριο είδος το οποίο μάλιστα σπάει την μονοτονία των δυο τελευταίων 2d Mario!

- - - Updated - - -

Έπεσα= έπαιξα (συγνώμη,το iPad μου ευθύνεται για αυτα τα λάθη)

συμφωνω σε αυτο. Το ότι εχει ιδιο concept (σημαιάκι-μουσικη-καποια ίδια power ups) δεν το κανει ίδιο με τα 2D Mario και εγω ένιωσα ότι έσπασε την μονοτονία για να είμαι ειλικρινείς.

geo2004z
05-12-2013, 23:04
Θα ήταν πάντως αρκετά επίκαιρη μία δημοσκόπηση για το καλλίτερο Μάριο μιας κι έχουμε αρκετά νέα Μάριο από το 2011. Έχουμε κι ένα θεματάκι για παρόμοια συζήτηση.... http://www.ninty.gr/showthread.php?t=6026

cloud
05-12-2013, 23:08
@zisilis9 δεν μπορείς από το iPad να κάνεις επεξεργασία τα μηνύματα;
Πέρα από τα 2 συνεχόμενα μηνύματα, είναι και λίγο "αντιαισθητικό" το ότι διορθώνεις με άλλο μήνυμα τα λάθη..

Τώρα για το θέμα, δεν λέμε ότι τα Land, World, NSMB αν είναι καλά, κακά, διασκεδαστικά, η βαρετά, αλλά ότι σχεδιαστικά δεν είναι κάτι το διαφορετικό η ξεχωριστό όπως ήταν τα 64, Galaxy, Paper..

GEor-GIA
05-12-2013, 23:34
Τώρα για το θέμα, δεν λέμε ότι τα Land, World, NSMB αν είναι καλά, κακά, διασκεδαστικά, η βαρετά, αλλά ότι σχεδιαστικά δεν είναι κάτι το διαφορετικό η ξεχωριστό όπως ήταν τα 64, Galaxy, Paper..

Αυτο ηθελα να πω κ εγω με το αρχικο μου ποστ αλλα μαλλον δεν το διατυπωσα κ πολυ καλα! Τελοσπαντων μολις τερματισω τα ζελντα που εχω αφησει στη μεση τοσο καιρο θα του δωσω μια δευτερη ευκαιρια και ισως αναθεωρησω..

Dural
05-12-2013, 23:55
@zisilis9 δεν μπορείς από το iPad να κάνεις επεξεργασία τα μηνύματα;
Πέρα από τα 2 συνεχόμενα μηνύματα, είναι και λίγο "αντιαισθητικό" το ότι διορθώνεις με άλλο μήνυμα τα λάθη..

ναι, αλλα ειχε ωραιες και φρέσκες ιδεούλες ειδικα με καποια power ups και γενικα οτι δοκίμασαν ακόμα και σε επίπεδο level design τους έπιασε. Προσωπικά μιλώντας πάντα, απο τα να επαιρνα ενα Galaxy 3 σε safety mode ή ένα Paper Mario με τα γνωστα feats που ξερουμε και απο τα προηγούμενα το ίδιο μου κάνει.

Το μονο μεγάλο λαθος της nintendo ειναι που δεν του εβαλε online δυνατότητα.

zisilis9
06-12-2013, 16:48
Μπορω να τα διορθώνω αλλα επειδη το touch screen μου καταντάει πολυ σπαστικη την διαδικασία τα αφήνω να τα διόρθωσω μόλις ανοίξω υπολογιστή.Συγνώμη αν ενώχλει τοσο πολυ πείτε το να την κάνω εκείνη την στιγμή την διόρθωση!
Στο θέμα μας!Συμφωνω σε αυτο που λες στο τέλος cloud το έγραψα και στο προηγούμενο μυνιμα μου αλλα δεν υπάρχει μόνο το σχεδιαστική κομμάτι σε ένα game υπάρχουν ένα σύνολο πραγμάτων που τα κάνουν αυτα που είναι!Οσο για αυτο που είπες @GEor-gia μια χαρα κατάλαβα αυτο που ήθελες να πεις αυτο που δεν κατάλαβα είναι το γιατι βάζεις στο ίδιο είδος Mario τα 2D και τα 2D-3D.Αποψη σου βέβαια αλλα μου φενεται λίγο παράξενο!

Dural
07-12-2013, 15:49
εκανα και ενα review για οποιον ενδιαφέρεται :)

http://www.youtube.com/watch?v=hkp5P_-1_Hg

AZATHOTH
07-12-2013, 16:00
Πολύ ωραία η παρουσίαση του παιχνιδιού!
Και εις ανώτερα!

zisilis9
07-12-2013, 16:44
εκανα και ενα review για οποιον ενδιαφέρεται :)

http://www.youtube.com/watch?v=hkp5P_-1_Hg

Ωχ πως και δεν το είδα το βίντεο σου όλο το πρωί στο YouTube ειμουν :confused: ?Τελοςπαντων ωραίο review :) !!!

motherbrain
07-12-2013, 17:51
Ωραίο το βίντεο αλλά βλέποντας την λίστα σου είδα ότι απουσιάζει παρουσίαση για το 101 και θα έπρεπε να ντρέπεσαι για αυτό. :-P

paokman
08-12-2013, 03:21
Συμφωνώ σε όλα, Dural, εκτός του online, το οποίο γενικά με αφήνει παγερά αδιάφορο και δεν συγκρίνεται με το να έχεις δίπλα σου τα φιλαράκια σου!

funkykong84
08-12-2013, 05:14
Συμφωνώ 100% για το ονλάιν. Πιστεύω ότι δεν χρειαζότανε να βάλουνε όλο το στόρι μόουντ διαθέσιμο να το παίξεις με 1-3 φίλους, αλλά θα μπορούσαν κάλλιστα να βάλλουν ανταγωνιστικές ή συναγωνιστικές πίστες, όπως coin rush, bosses, mystery boxes κλπ με αθροιστικά σκορ και πόντους α λα Mario Kart.

Πάοκμαν, διαφωνώ με το σχόλιό σου. Όπως λέει κι ο Έκτορας, δεν είμαστε πια 12 χρονών να καλούμε τους φίλους μας απ' το σχολείο να παίξουμε Μάριο. Οι περισσότεροι δεν ασχολούνται με gaming, κι όσοι ασχολούνται μπορεί απλά να μην μπορούν να παίξουν Μάριο, οπότε χάνεται η όλη φάση.

Dural
09-12-2013, 01:25
@motherbain: εκτος οτι δεν εχω παρουσιασει ουτε τα μισα που εχω παιξει στο wiiu, ειμαι τοσο απαράδεκτος που δεν εχω καν το 101 στην κατοχη μου! :( Η αγορά θα γίνει όμως σύντομα ελπιζω

@δεν συγκρίνεται, συμφωνώ. Δυστυχώς όμως, οι εποχές αυτες εχουν περάσει για πολύ κόσμο, οπου μπορουσες ευκολα να διοργανώσεις ενα local multiplayer day με φιλους για τέτοιου ειδους παιχνιδια. Οι υποχρεώσεις και οι μετακινήσεις, αλλά και η ηλικία, δυσκολεύει τέτοιου είδους συγκεντρώσεις και εμπειρίες την εποχη μας. Και ειναι κριμα να μην δίνεται η δυνατότητα στους Nintendάκιδες να απολαυσουν εστω εξ αποστάσεως με τους real-life φιλους τους αυτο που απολαμβάνουν εκατομμύρια κόσμος εδώ και χρόνια με fifa,cod, ΜΜΟs και πάει λέγοντας.

@funky: δεν εχεις αδικα kong, ακομα και αυτο θα βοηθούσε.

cloud
17-12-2013, 14:01
Είδα εχθές το final boss σε βίντεο...

ΟΚ, επική μάχη!! Όμως είναι τόσο εύκολο όσο φαίνεται;

funkykong84
17-12-2013, 14:33
Το παιχνίδι έχει πολύ εύκολα κομμάτια, αλλά οι τελευταίοι κόσμοι απ' ό,τι είδα είναι αρκετά δύσκολοι. Επίσης, το καλό είναι ότι σε αντίθεση με άλλα πρόσφατα παιχνίδια οι ζωές δεν δίνονται με το τσουβάλι. Σε multiplayer let's plays είδα αρκετά gameover μάλιστα

motherbrain
17-12-2013, 14:34
Είδα εχθές το final boss σε βίντεο...

ΟΚ, επική μάχη!! Όμως είναι τόσο εύκολο όσο φαίνεται;

Ναι είναι, όμως δεν πρόκειται τόσο για μια μάχη απευθείας με το boss όσο με τα περιβάλλοντα σε συνεργασία με τις δυσκολίες που δημιουργούνται.

Είμαι στον τελευταίο κόσμο και βαριέμαι να ολοκληρώσω το παιχνίδι... Ίσως κάποια στιγμή στο μακρινό μέλλον πάρω και τα 5αστέρια.

cloud
17-12-2013, 15:51
Ναι είναι, όμως δεν πρόκειται τόσο για μια μάχη απευθείας με το boss όσο με τα περιβάλλοντα σε συνεργασία με τις δυσκολίες που δημιουργούνται.

Είμαι στον τελευταίο κόσμο και βαριέμαι να ολοκληρώσω το παιχνίδι... Ίσως κάποια στιγμή στο μακρινό μέλλον πάρω και τα 5αστέρια.

Ναι, το είδα.. Και μου θύμισε το πρώτο μέρος από την μάχη με στο DKCR (Το δεύτερο ήταν χαλαρά ότι χειρότερο έχω δει, και να θυμάμαι καλά δεν το έχω τερματίσει καν..:-p)..

geo2004z
30-12-2013, 19:50
GOTY από το eurogamer (http://www.eurogamer.net/articles/2013-12-30-eurogamers-game-of-the-year-2013)

zisilis9
30-12-2013, 20:06
επιτελους πηρε και ενα goty η παιχνιδαρα αν και να πω την αληθεια το περιμενα απο το συγκικρημενο site

ShinAkuma87
03-01-2014, 19:55
http://youtu.be/DKiBTMbJU2k
'Ισως το μοναδικό ψεγάδι του παιχνιδιού.:p

Dimpap28
03-01-2014, 20:10
Ίσως το μοναδικό ψεγάδι του παιχνιδιού.:p

Ο τύπος είναι βλάκας. Αν θέλεις να τερματίσεις την πίστα με την αξία σου, απλά ΜΗΝ χτυπάς το κουτάκι για να πάρεις τη στολή. Τόσο απλά. Αυτός δηλαδή γιατί ωρύεται; Επειδή θα μπορούν να τερματίσουν όλοι το παιχνίδι; Θέλει να δείξει στα 5χρονα και στις μαμάδες ότι αυτός είναι ο μαμιάς της γειτονιάς; Τέτοιους τύπους τους σιχαίνομαι. Ποζεράς μέχρι αηδίας και κλαψοκούνης μέχρι αηδίας...

cloud
03-01-2014, 20:15
http://youtu.be/DKiBTMbJU2k
'Ισως το μοναδικό ψεγάδι του παιχνιδιού.:p

Είναι καθαρά θέμα επιλογή σου... Και καλά έκαναν και το έβαλαν! Από εκεί και πέρα, αν εσύ (Όχι "εσύ" ο ShinAkuma87! Εσύ γενικά...:-p) είσαι τόσο "άχρηστος" και τόσο "τεμπέλης" που θα χάνεις επίτηδες για να το χρησιμοποιήσεις, 100% δικό σου θέμα... Απλά μετά μην βγεις και πεις "Α! Αυτό χαλούσε το παιχνίδι!"..

Εγώ πάντως και στο WSMBWii και στο DKCR (Και δεν θυμάμαι αν είχε και στο Galaxy 2..) ποτέ δεν χρησιμοποίησα τα αντίστοιχα..

ShinAkuma87
03-01-2014, 20:22
@cloud:Σωστά τα λες,δεν αντιλέγω αλλά οι περισσότεροι μάλλον (όταν τους προσφέρεται κιόλας στο "πιάτο") την ευκολη λύση θα επιλέξουν-και μετά σωστά οπως λες παλι,θα αρχισουν τις γκρινιες πως ήταν ευκολο και μπλα μπλα μπλα..

cloud
03-01-2014, 20:30
Τότε απλά φταίει αυτός που κάνει την επιλογή.. Και αν μετά βγει να κλαψοτετοιόνει, μάντεψε ποιος φταίει!;-)

Υ.Γ.: Πραγματικά αποτυχημένη περίπτωση συστήματος που το παιχνίδι έπαιζε μόνο του ήταν το gambit system στο FF12.. Που και σου αφαιρούσε σχεδόν όλη την ευχαρίστηση από τις μάχες, και επάνω σε αυτό είχε στηριχτεί το 60% του gameplay, και αν δεν έκανες μία έσω στοιχειώδη χρήση σου ήταν σχεδόν αδύνατον να παίξεις χωρίς προβλήματα....
Πάντως στο FF12 ευχαριστήθηκα αραχτός στην πολυθρόνα μου την τελική μάχη!:P

Dimpap28
03-01-2014, 20:37
@cloud:Σωστά τα λες,δεν αντιλέγω αλλά οι περισσότεροι μάλλον (όταν τους προσφέρεται κιόλας στο "πιάτο") την ευκολη λύση θα επιλέξουν-και μετά σωστά οπως λες παλι,θα αρχισουν τις γκρινιες πως ήταν ευκολο και μπλα μπλα μπλα..

Αυτός που θα τερματίσει πίστα με τη βοήθεια, δε νομίζω μετά να πει και να βγει ότι το παιχνίδι ήταν εύκολο ή δύσκολο, γιατί συνήθως αυτός είναι πιο casual gamer και δεν έχει και σε ποιον να τον πει, δε μπαίνει σε φόρουμ να κράξει κλπ και όλα μια χαρά!

Dural
26-01-2014, 02:16
Αυτός που επιλέγει την εύκολη λύση και μετά κράζει είναι ψυχοπαθής. Αυτός που τσαντιζεται επειδή υπάρχει η εύκολη λύση και δεν την χρησιμοποιεί είναι απλά ξενερωμενος επειδη όταν ειμασταν πιτσιρίκια δεν υπηρχαν αυτες ευκολίες δεν τερματοζαμε σχεδόν κανένα παιχνίδι και κατά βάθος θα θέλαμε να υπάρχει :P

Αυτά τα περί real gamer που έβλεπα στο κανάλι του cinemassacre γι αυτό το θέμα είναι λίγο της πλακας

vassilis_pap
26-01-2014, 02:59
Έκανα πρόσφατα το εξής πείραμα:

Έδωσα το Super Mario 3D Land (του 3DS) σε κάποιον non gamer του κοντινού φιλικού μου περιβάλλοντος. Μιλάμε για άνθρωπο που παίζει σχεδόν μόνο τα γνωστά παιχνιδάκια του Android και αν... Στο επίπεδο αυτό τα πάντα είναι δύσκολα. Ο προσανατολισμός στο 3D περιβάλλον, η χρήση του αναλογικού, η αποφυγή των αντιπάλων, τα πάντα όλα.

Λοιπόν να μη τα πολυλογώ όχι μόνο λάτρεψε τα Invisibility Leaf (http://www.mariowiki.com/Invincibility_Leaf) και τους White Tanooki Mario (http://www.mariowiki.com/White_Tanooki_Mario) αλλά κυριολεκτικά χωρίς αυτά δε μπορούσε να προχωρήσει.

Για όσους δεν γνωρίζουν, αυτά είναι power ups που εμφανίζονται στην αρχή κάθε πίστας αν χάσεις 5 ζωές μαζεμένες. Με αυτό δε σε πειράζει απολύτως τίποτα αφού ότι και να σε ακουμπήσει κερδίζεις εσύ! Μόνη πρόκληση από εκεί και πέρα, να μη πέσεις σε χάσμα! Ο οποιοσδήποτε hardcore gamer (σιχαμένη λέξη για μένα) θα έλεγε πως το στοιχείο αυτό είναι τρελά overpowered και φυσικά θα είχε δίκιο. Πλην όμως κανείς δε σε υποχρεώνει να το πάρεις! Προσωπικά δε το πήρα ποτέ και ας κυνηγούσα όλα τα αστέρια και ειλικρινά δε χρειάστηκε καν να προσπαθήσω για αυτό (έχουμε και ένα εγωισμό σαν gamer!).

Στο τέλος της ημέρας, το πρόσωπο στο οποίο αναφέρομαι κατα-ευχαριστήθηκε το παιχνίδι και κυριολεκτικά για ένα διάστημα όποτε με έβλεπε με ρώταγε αν έχω μαζί μου ..."τον Μάριο" για να παίξει.

Και ρωτάω τώρα εγώ (αφελώς μάλλον). Πόσο κομπλεξικός πρέπει να είναι κάποιος hardcore gamer (sic) για να απαιτεί να μη μπορεί ο παραπάνω άνθρωπος να χαρεί και αυτός το παιχνίδι και μάλιστα με ένα τρόπο που δεν επηρεάζει τον ίδιο σε τίποτα (είπαμε αν θέλει το αγνοεί); Ερώτηση χωρίς απάντηση μάλλον, μιας και τελευταία τείνω να πιστέψω πως εκτός από τη βλακεία υπάρχουν και άλλα πράγματα που είναι άπειρα στο σύμπαν.

Dural
26-01-2014, 03:01
Πες τα ρε άνθρωπε, πες τα χρυσόστομε.

motherbrain
26-01-2014, 03:23
Ηardcore gamer lol.... Σε λίγο θα ακούμε πως αν θέλεις να είσαι τοπ παίκτης πρέπει να πληρώνεις beta version που θα έχουν ένα σωρό bugs μέχρι να κυκλοφορήσουν τα πρώτα patch, να τα σκας σε μικροσυναλλαγές για να προχωρήσεις το παιχνίδι καθώς επίσης για να παίξεις το υπόλοιπο παιχνίδι που είναι DLC. Αυτό θα γίνει ο hardcore gamer και ο casual θα είναι αυτός που θα τα σκάει για χρονοχρέωση.

agilebeast
26-01-2014, 10:12
motherbrain αυτό το φαινόμενο υπάρχει ήδη όχι σε μεγάλο βαθμό άλλα όσο πάει μεγαλώνει και υπάρχει ήδη ένα παιχνίδι τέτοιο Battlefield 4 :P. Όσο καλό παιχνίδι και να είναι έχει τα τρελά bugs σε σημείο που μερικές φορές μπορείς να το αποκαλείς broken. Σιγά σιγά το διορθώνουν αλλά το παιχνίδι έχει βγει 29 Οκτώβρη και ακόμα έχει προβλήματα

neratzojuice
04-02-2014, 01:21
Dural ωραίο review. Έχω παραγγείλει το παιχνιδάκι και με hypares ακόμα περισσότερο :p Αναμένω πώς και πώς!
GEOR-gia με πέθανες με τη φωτογραφία σου. ZELDA is the GIRL!

RooF
04-02-2014, 02:36
Σς αυτό που λέει ο Βασίλης έχει απόλυτο δίκιο. Άσε που ακόμα και κάποιος που στην αρχή παιζει έτσι μπορεί αφού μαθει και συνηθίσει μα αρχίσει να παιζει και σοβαρά.

BigMario
14-02-2014, 00:53
να κανω μια ερωτηση γιατι τωρα παιζω το game. ποσα gameover εχει το game διαθεσιμα ??? και τι γινετε οταν χανεις πχ δεν εχω καταλαβει γιατι εχασα μια φορα ολες τις ζωες και ξεκινησα παλι το game απο εκει που ειχα σταματησει με περασμενες τις πιστες που ειχα παιξει και με ολα τα αστερια κανονικα οτι ειχα δηλαδη ... οποτε πιο το νοημα στο gameover?

FoM
14-02-2014, 00:59
Το μόνο νόημα είναι ότι δεν ξεκινάς από το Checkpoint της πίστας, αλλά από την αρχή. Υπάρχει μία περίπτωση να υπάρχει και κάποια ένδειξη στο αρχείο αν έχεις κάνει Game Over.

BigMario
14-02-2014, 01:03
στο super mario bros u οταν κανεις continuoun το λεει πχ 1 φορα το εχεισ κανει
στο 3d δεν εχω δει κατι ξερει καποιος να μας πει αν υπαρχει κατι ?

Super V
17-02-2014, 18:43
Όσο αναφορά το επίπεδο δυσκολίας, ένα εχω να πω: Champion Road ;)

Υ.Γ. Χθες το τελείωσα το παιχνίδι, μετα απο μια εβδομάδα ανελέητου καψιματος. 8.8/10 απο εμενα

Altair
11-03-2014, 15:48
Μου ήρθε σήμερα.Αντίο ζωή.:D

agilebeast
11-03-2014, 15:53
Λιγότερο από 100% completion είναι ντροπή να ξέρεις :P

Altair
11-03-2014, 16:56
Ντρέπομαι,αλλά για 100% δεν πάω,έχω 300+ ατερμάτιστους τίτλους.

RooF
11-03-2014, 17:30
Είναι ευκολο 100%

MITS05
11-03-2014, 20:45
είναι ευκολο με εξαίρεση το Champion Road!!αμέτρητες χαμένες ζωές!!

neratzojuice
12-03-2014, 00:22
Πω champion road μπήκα σήμερα... Δεν κατάφερα να την βγάλω.. απο αυριο πάλι :p
Πραγματικά αμέτρητες ζωές.
Επίσης 100% δεν είναι καθόλου εύκολο. Συγκεκριμένα για τις 5 τελευταίες στάμπες, είναι κουραστικό και χρονοβόρο. Όσοι έχετε φτάσει champion road ξέρετε τι λέω!!

RooF
12-03-2014, 17:23
Σε σχέση με αλλά παιχνίδια είναι ευκολο 100% . Ευκολο με την έννοια οτι ξέρεις που είναι αυτά χρειαζεσαι.

Altair
13-03-2014, 05:04
Το ξεκίνησα σήμερα,έπαιξα όλο τον πρώτο κόσμο.
Πρώτες εντυπώσεις.ΤΟ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!
Αχέμ,οκ να σοβαρευτώ λίγο.
Τα γραφικά του είναι πανέμορφα,επιτέλους φάνηκε η υπεροχή του WiiU απέναντι στα άλλα δύο,το gameplay είναι φοβερό και αρκετά διασκεδαστικό.Ξέρω ότι ως εισαγωγικός κόσμος δεν έδειξε πολλά νέα πράγματα,όμως η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν παντού από δω κι από κει μικρές όμορφες πινελιές που κάνουν τη διαφορά.Το Cat suit έλεγα ότι θα με εκενευρίσει που όλο νιαουρίζει αλλά είναι τέλειο,ενώ επίσης μου άρεσε και η πίστα με τον Toad.Τι εννοώ;Παίξτε το και θα καταλάβετε,καλύτερα να μη σας το πω,να έχετε την ίδια ευχάριστη έκπληξη με μένα.Αρκετά εύκολο για την ώρα βέβαια,έχασα μόνο 2 ζωές κι αυτό από δική μου βλακεία.

Αυτά.Νιάου.Σόρρυ δεν κρατήθηκα.Τα σπάει το cat suit λέμε.

alekos93
17-03-2014, 03:27
εφτασα σημερα το πρωι στον κοσμο 8 . απλα θα αφησω αυτο εδω .....

http://www.youtube.com/watch?v=soHWZeVTx_A

neratzojuice
18-03-2014, 01:15
εφτασα σημερα το πρωι στον κοσμο 8 . απλα θα αφησω αυτο εδω .....

http://www.youtube.com/watch?v=soHWZeVTx_A

Φανταστικό :D
Ωραίος κόσμος ο 8ος (περαστικά σου)! Το έχω φρεσκοτερματισμένο και είναι απλά τέλειο. Πραγματικά τα λόγια είναι περιττά.
Ο τελευταίος κόσμος μου πήρε 3 μέρες :p

Altair
18-03-2014, 06:19
Είμαι λίγο πριν το τέλος του 6ου κόσμου,το παιχνίδι είναι απίστευτο,επιτέλους άρχισε να ανεβαίνει και η δυσκολία,χεχε.

neratzojuice
18-03-2014, 10:58
Είμαι λίγο πριν το τέλος του 6ου κόσμου,το παιχνίδι είναι απίστευτο,επιτέλους άρχισε να ανεβαίνει και η δυσκολία,χεχε.

Έχει να ανέβει ακόοομα χαχαχα. Πραγματικά πιστεύω απο τα λίγα 50ευρα που πιάσανε τόπο.

Altair
21-03-2014, 05:06
Το τελείωσα μόλις τώρα.Πραγματικά το λάτρεψα το παιχνίδι και με την πρώτη ευκαιρία θα πάω για το 100%.Για την ώρα,λόγω περιορισμένου χρόνου,δυστυχώς δε μπορώ να ασχοληθώ περεταίρω,ίσως απλά δοκιμάσω τον πρώτο έξτρα κόσμο που ξεκλειδώθηκε.

Παιχνιδάρα πάντως,δε νοείται κάτοχος WiiU να μην έχει αυτό το διαμάντι στα χέρια του.
Πάντως να πω την αλήθεια μου φάνηκε αρκετά εύκολο να το τελειώσω.Όχι να μαζέψω τα πάντα,φυσικά όχι,άλλωστε εκεί έγκειται και η πραγματική δυσκολία του τίτλου.Αλλά μετά τα NSMBU & DKCR μου φάνηκε πολύ εύκολο.Ναι ξέρω συγκρίνω ανόμοια πράγματα,σόρρυ.Απλά λέω.

vassilis_pap
21-03-2014, 05:58
Το τελείωσα μόλις τώρα.Πραγματικά το λάτρεψα το παιχνίδι και με την πρώτη ευκαιρία θα πάω για το 100%.Για την ώρα,λόγω περιορισμένου χρόνου,δυστυχώς δε μπορώ να ασχοληθώ περεταίρω,ίσως απλά δοκιμάσω τον πρώτο έξτρα κόσμο που ξεκλειδώθηκε.

Παιχνιδάρα πάντως,δε νοείται κάτοχος WiiU να μην έχει αυτό το διαμάντι στα χέρια του.
Πάντως να πω την αλήθεια μου φάνηκε αρκετά εύκολο να το τελειώσω.Όχι να μαζέψω τα πάντα,φυσικά όχι,άλλωστε εκεί έγκειται και η πραγματική δυσκολία του τίτλου.Αλλά μετά τα NSMBU & DKCR μου φάνηκε πολύ εύκολο.Ναι ξέρω συγκρίνω ανόμοια πράγματα,σόρρυ.Απλά λέω.

Δεν είναι και τόσο ανόμοια. Platform είναι και τα τρία απλώς το SM3DW είναι 3D. Σε θέματα δυσκολίας μια χαρά νομίζω μπορείς να τα συγκρίνεις...

neratzojuice
21-03-2014, 10:22

Η πραγματική δυσκολία ξεκινάει απο εκεί που είσαι και στον τελευταίο κόσμο εκτοξεύεται ανομοιόμορφα. Αξίζει πάντως έστω χαλαρά να μαζέψεις αστερια κλπ γιατι δεν τελειώνει στο ending. Επι της ουσίας είσαι στα μισά του παιχνιδιού να ξέρεις ;)

Altair
21-03-2014, 20:22
Neratzojuice το ξέρω.Αυτό σκοπεύω κι εγώ.Σιγά σιγά θα το πάω με το που γυρίσω.

Super V
02-04-2014, 04:55
Μετα απο ατέλειωτες ώρες gaming κατάφερα να ολοκληρώσω όλο το παιχνίδι με όλους τους χαρακτήρες και να μαζεψω εώς και τις 5 τελευταίες σταμπες.

Shoutout στα φιλαράκια μου που με βοήθησαν στην ολοκλήρωση του (υπέρτατου) παιχνιδιού.

Υ.Γ. Απίστευτο το Co-op, ειδικά όταν είστε 4 άτομα, όπως στην περίπτωσή μας.

TitusTheFox
02-04-2014, 09:42
Μετα απο ατέλειωτες ώρες gaming κατάφερα να ολοκληρώσω όλο το παιχνίδι με όλους τους χαρακτήρες και να μαζεψω εώς και τις 5 τελευταίες σταμπες.

Shoutout στα φιλαράκια μου που με βοήθησαν στην ολοκλήρωση του (υπέρτατου) παιχνιδιού.

Υ.Γ. Απίστευτο το Co-op, ειδικά όταν είστε 4 άτομα, όπως στην περίπτωσή μας.

Μηπως ηρθε η ωρα να μου το πουλησεις?
:P

Super V
02-04-2014, 15:42
Λεω να το κρατήσω το παιχνίδι :p αλλα άμα θες μπορούμε να παίξουμε κάποια στιγμή :p

Παντως θα σε συμβουλευα να το αποκτήσεις με την πρώτη ευκαιρία. Έδωσα 60€ Και τα εχει βγάλει και με το παραπάνω! Must τίτλος :p

GLAROS
02-04-2014, 18:40
Σήμερα θα το απολαύσω και εγώ (μετά από 3 μέρες καθυστέρηση παράδοσης)

GLAROS
03-04-2014, 22:32
Τι παιχνιδάρα είναι αυτή ! :wow:

Δεν έχει σχέση με του 3Ds (φτωχός συγγενής) :o

Το multi είναι άκρως διασκεδαστικό,οι μουσικές "ξεσικοτικες",must game για όλους. :thumbup1:

paokman
04-04-2014, 14:03
Τι παιχνιδάρα είναι αυτή ! :wow:

Δεν έχει σχέση με του 3Ds (φτωχός συγγενής) :o

Το multi είναι άκρως διασκεδαστικό,οι μουσικές "ξεσικοτικες",must game για όλους. :thumbup1:

Αυτό ξαναπέστο!

paixtis
04-04-2014, 15:02
Paokman the έχεις WiiU???

paokman
04-04-2014, 17:06
Paokman the έχεις WiiU???

Όχι ακόμη, αλλά παίζω σε ενός φίλου.

kelborn3
24-04-2014, 16:27
Το είπα και στο Miiverse το λέω και εδώ. Το έπαιξα για πρώτη φορά χτες μαζί με την κοπέλα μου παρέα. Αυτή Peach εγώ Luigi. Δεν υπήρχε το γέλιο και η πλάκα που ρίξαμε. Δεν ξέρω τι λέτε εαν το παίζετε μόνοι σας, το παιχνίδι έχει φτιαχτεί για τρελό γέλιο στην παρέα. Επικό απλά 10/10!!!

paokman
24-04-2014, 16:40
Το είπα και στο Miiverse το λέω και εδώ. Το έπαιξα για πρώτη φορά χτες μαζί με την κοπέλα μου παρέα. Αυτή Peach εγώ Luigi. Δεν υπήρχε το γέλιο και η πλάκα που ρίξαμε. Δεν ξέρω τι λέτε εαν το παίζετε μόνοι σας, το παιχνίδι έχει φτιαχτεί για τρελό γέλιο στην παρέα. Επικό απλά 10/10!!!

Εννοείται!

Dimpap28
24-04-2014, 17:09
Κι εγώ με τη δικιά μου τους ίδιους παίρνουμε...! :P Βέβαια όταν παίζω Mario κάτι με πιάνει, οπότε παίζουμε τις πίστες που ήδη έχω τερματίσει για να είμαι χαλαρός :P

GLAROS
26-04-2014, 17:41
Τα slot machine εμφανίζονται ταυτόχρονα σε όλους τους κόσμους,άμα τους πάρετε "σβάρνα" και πετύχετε τα 777 κέρματα είναι 7 ζωές επί x κόσμους.

Με τι βοήθεια τις μουσικής μπορείτε να πετύχετε τα 777 κέρματα

agilebeast
16-08-2014, 13:56
Έχουμε patch για το παιχνίδι :D

From Monday, August 18, 2014 4:30 PM
- Monday, August 18, 2014 5:30 PM Pacific Time
Affected Services:
Wii U
- Online Play, Rankings, etc. for Super Mario 3D World
Στο τέλος της σελίδας
http://www.nintendo.co.jp/netinfo/en_US/index.html

paixtis
16-08-2014, 14:28
Online play???Are you kidding me???

GLAROS
16-08-2014, 15:02

Affected Services:
Wii U
Στο τέλος της σελίδας

:thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Dimpap28
16-08-2014, 15:05

Affected Services:
Wii U
Στο τέλος της σελίδας

Εγώ καταλαβαίνω ότι απλά θα γίνει συντήρηση και θα επηρεαστεί το online play του παιχνιδιού (αυτό με τα ghost που έχει, τέλος πάντων...)

paixtis
16-08-2014, 15:10
Να κοιτάξουν να βάλουν κανονικό online play το καλό που τους θέλω!Το WiiU δεν θέλει συντηρήσεις πλέον!

GLAROS
16-08-2014, 15:17
Εγώ καταλαβαίνω ότι απλά θα γίνει συντήρηση και θα επηρεαστεί το online play του παιχνιδιού (αυτό με τα ghost που έχει, τέλος πάντων...)

Τσάμπα η χαρά.

Edit :

World 1-2-3-4-5 100% complete,σήμερα έβαλα στόχο τον 6...

G3n3raL86
26-08-2014, 00:06
Εδώ και 3 μέρες έχω λιώσει με τον τίτλο. Απίστευτη δουλειά, που κάνει το 3Δ Λαντ να φαίνεται φτωχός συγγενής. Εποχές ΣΜΒ3 βιώνω, δλδ θεικές.

midnaclz
26-08-2014, 00:28
εεε g3n3ral86 περιμενες τιποτα λιγοτερο απο την EAD TOKYO??

G3n3raL86
05-09-2014, 19:22
Τερμάτισα τους 8 βασικούς κόσμους πριν από λίγο, έχοντας βρει τα πάντα (με παίδεψε ιδιαίτερα η στάμπα στον 6-1, καταλαβαίνετε...)

Πραγματικό έπος, ίσως το καλύτερο Μάριο εδώ και καιρό, ανεξαρτήτου διάστασης (2Δ, 3Δ).

Πάντα τέτοια ρε Νίντυ.

Η επόμενοι κόσμοι θα παιχτούν στο μέλλον.

GLAROS
05-09-2014, 21:20
Ολοκλήρωσε τους υπολοιπους και δεν θα χάσεις.
Ναι,η στάμπα είναι σε σημείο...

agilebeast
05-09-2014, 21:42
Double the fun στους εξτρα κόσμους, μη τους παραλείψεις.

agilebeast
29-09-2014, 00:16
Ακόμα να βγάλω το champions road έχω φάει σίγουρα 150 ζωές, που να πάρει γιατί δυσκολεύομαι τόσο

FoM
29-09-2014, 05:39
Ακόμα να βγάλω το champions road έχω φάει σίγουρα 150 ζωές, που να πάρει γιατί δυσκολεύομαι τόσο

Και μόνο να τελειώσεις αυτήν την πίστα είναι τεράστιο achievement, και μάλιστα δε χρειάζεσαι "achievements" για να το καταλάβεις. Απλά όσοι το έχουν κάνει, το ξέρουν, και μπορούν να σε συγχαρούν. Υπομονή, εμένα πρέπει να μου έφαγε γύρω στις 180 ζωές.

CHARIZARD92
09-01-2015, 18:01
τωρα το ξεκινησα
φοβερο!!!!

mac
09-01-2015, 18:36
Το τερμάτησα και εγώ πριν από λίγες μέρες.Με τα πάντα ενοείτε όπως σε κάθε μάριο.Το champions road δε ξέρω πόσες ζωές έχασα αλλά ξέρω ότι στις 3 ώρες νταν την πέρασα την κ@@@πιστα.Ενώ την πίστα με τον μαραθώνιο με τα κουτιά στις 2 ώρες την πέρασα.Η χαρά μόλις περνάς αυτές τις 2 πίστες που ουσιαστικά είναι οι ποιό δύσκολες (Γενικά δεν βρήκα αλλού δυσκολία) δεν περιγράφετε.Εγώ σκέφτομαι ότι αν αυτό ήταν το mario 3d world τότε περιμένω επιτέλους ένα mario galaxy 3 ή το επόμενο μάριο ανοιχτού κόσμου.

Zalbor
09-01-2015, 21:18
Το πήρα τα Χριστούγεννα κι έλιωσα. Τεράστιο, έτσι; Κάθε φορά που νόμιζα ότι τέλειωνα, έβγαζε άλλα 10 επίπεδα.
Τώρα είμαι στο τέλος τέλος, και κολλάω στο champions road. Αλλά έχω σκοπό να πάρω τα πάντα, οπότε θα πρέπει να το τελειώσω με όλους!

neratzojuice
10-01-2015, 03:51
Το πήρα τα Χριστούγεννα κι έλιωσα. Τεράστιο, έτσι; Κάθε φορά που νόμιζα ότι τέλειωνα, έβγαζε άλλα 10 επίπεδα.
Τώρα είμαι στο τέλος τέλος, και κολλάω στο champions road. Αλλά έχω σκοπό να πάρω τα πάντα, οπότε θα πρέπει να το τελειώσω με όλους!

Παίζει να το πάλεψα πάνω απο 100 φορές για να το βγάλο. Περαστικά!! Ατελείωτη παιχνιδάρα!!

kelborn3
14-01-2015, 19:17
Εγώ με την κοπελιά του το τερματίσαμε όλο σε coop και πριν απο μερικές μέρες φτάσαμε στον τελευταίο κόσμο με το champions road κτλπ. Περιττό να πω ότι θα καούμε μέχρι να το τερματίσουμε και αυτόν και τους υπόλοιπους!!!