PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Ένα Nintendo gamecube με ένα controler πόσο μπορώ να το βρώ?

thunderspeeder
23-01-2014, 15:18
Ένα Nintendo gamecube με ένα controler πόσο μπορώ να το βρώ, ενδιαφέρομαι να αγοράσω αλλά δεν θέλω να δώσω και πολλά, αν ξέρει κανείς να μου πεί, πρώτα απο όλα συνδέεται με LCD Tv? και μέχρι πόσα αξίζει να δώσω?

blackmore
23-01-2014, 17:10
30 μΕ 40 ευρώ το πολύ.
Με scart μπορείς να συνδέσεις σε όποια τηλεόραση θες.

geo2004z
23-01-2014, 18:10
Δεν ξέρω πως βρίσκει το 30-40 μάξιμουμ ο blackmore αλλά εκτιμώ οτι μία μέση τιμή είναι στα 60-70 ευρώ. Στην Ελλάδα υπάρχουν πάντα ευκαιρίες φυσικά αλλά είναι σπάνιο να το βρεις να πωλείται μόνο με ένα χειριστήριο και χωρίς τίτλους....

rockass14
23-01-2014, 18:23
Εγώ έχω βρει μέχρι και με 25 ευρώ με ένα χειριστήριο.Και εγώ νομίζω ότι με 40-45 ευρώ θα βρεις.
http://www.xe.gr/%7Cad-51294769.html
http://www.xe.gr/%7Cad-51636975.html
http://www.insomnia.gr/classifieds/videogames/videogamesvarious/181280-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CF%89%CF%83%CE%B7-%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CF%83%CF%8C%CE%BB%CE%B5%CF%82-%CF%81%CE%B5%CF%84%CF%81%CF%8C-nintendo-game-boy-micro-sega-master-system-iii-gameboy-advance-sp-color-pocket-sega-master/
Και θα βρεις και άλλα αν δε βιαστείς.

Andrew
23-01-2014, 18:57
Στο gamestation το έχει 50 http://gamestation.gr/el/retro/consoles-el/nintendo/gamecube/

paokman
23-01-2014, 18:59
Δεν ξέρω πως βρίσκει το 30-40 μάξιμουμ ο blackmore αλλά εκτιμώ οτι μία μέση τιμή είναι στα 60-70 ευρώ. Στην Ελλάδα υπάρχουν πάντα ευκαιρίες φυσικά αλλά είναι σπάνιο να το βρεις να πωλείται μόνο με ένα χειριστήριο και χωρίς τίτλους....

Έτσι πιστεύω κι'εγώ

blackmore
23-01-2014, 19:25
Αν ψάξει σε αγγελίες σε διάφορα site, και εδώ στο ninty, πολλές φορές βρήκα GameCube σε αυτές της τιμές, αλλά και μΕ λιγότερα.
Θυμάμαι ένα παιδί το έδινε στα 35 μμαζί μΕ το game boy player.

Hellraider
23-01-2014, 21:14
Αν έψαχνες πριν ~δυο χρονάκια θα είχα εγώ. Πάντως, αν ενδιαφέρεσαι έχω memory card και 2 χειριστήρια (ένα official ένα μη). Πολύ πιθανό να βρεις σκέτη κονσόλα μιας και πολλοί κρατάνε τα χειριστήρια για τα BC Wii.

Πάνω από 50 ευρώ δεν νομίζω να χρειαστείς πάντως με λίγο ψάξιμο σε sites που έχουνε αγγελίες.

blackmore
23-01-2014, 21:28
Με μια γρήγορη αναζήτηση στο ninty
RESIDENT EVIL 4 LIMITED GAMECUBE CONSOLE! 45 ευρώ
http://www.ninty.gr/showthread.php?t=11465&highlight=GameCube

rockass14
23-01-2014, 21:36
Και μετά δε θέλεις και ένα Gameboy player; :)

thunderspeeder
23-01-2014, 22:02
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια... θα κοιταξω μήπως τσιμπήσω κανένα ή το ανταλλάξω με το xbox το πρώτο που βγήκε το crystal edition. Γενικά τα top game του gamecube πόσα να είναι πάνω κάτω? κανα 15? και απο Mario ποια έλεγαν?

geo2004z
23-01-2014, 22:48
Γενικά τα top game του gamecube πόσα να είναι πάνω κάτω? κανα 15? και απο Mario ποια έλεγαν?

Top top game του gamecube είναι το......Gameboy Player, αφού σου δίνει τη δυνατότητα να παίξεις πραγματικά top games από εποχή Gameboy έως και GB Advance. :D

Εκτός βέβαια αυτής της επιλογής έχει το εξαιρετικό Metroid Prime ως κορυφαίο FPS της εποχής του και όχι μόνο. Προσωπικά από τότε έχω να δω αξιόλογο FPS. Μετά έχεις όλα τα Resident Evil σχεδόν, ένα Metal Gear Solid, κανά Pikmin, Animal Crossing και Etrnal Darkness.

Μακριά πάντως από Mario και Zelda τίτλους για τη συγκεκριμένη κονσόλα, είναι κρίμα να σπαταλήσεις το χρόνο σου άδικα. Εκτός του Smash bros αν έχει παρτενέρ να παίξεις διπλό.....

rockass14
23-01-2014, 23:15
Top top game του gamecube είναι το......Gameboy Player,
Ακριβώς!

Μακριά πάντως από Mario και Zelda τίτλους για τη συγκεκριμένη κονσόλα
Windwaker;

Επίσης, Baten Kaitos...

billbig
23-01-2014, 23:33
Top top game του gamecube είναι το......Gameboy Player, αφού σου δίνει τη δυνατότητα να παίξεις πραγματικά top games από εποχή Gameboy έως και GB Advance. :D

Εκτός βέβαια αυτής της επιλογής έχει το εξαιρετικό Metroid Prime ως κορυφαίο FPS της εποχής του και όχι μόνο. Προσωπικά από τότε έχω να δω αξιόλογο FPS. Μετά έχεις όλα τα Resident Evil σχεδόν, ένα Metal Gear Solid, κανά Pikmin, Animal Crossing και Etrnal Darkness.

Μακριά πάντως από Mario και Zelda τίτλους για τη συγκεκριμένη κονσόλα, είναι κρίμα να σπαταλήσεις το χρόνο σου άδικα. Εκτός του Smash bros αν έχει παρτενέρ να παίξεις διπλό.....

Εμ, το παρακάνεις νομίζω :). Οκ δεν είναι Galaxy το Sunshine αλλά είναι ωραιότατο. Και το Wind Waker είναι λόγος αγοράς Cube. Μάλλον "ήταν" αφού παίζει και στο Wii U πλέον.

geo2004z
23-01-2014, 23:58
Εμ, το παρακάνεις νομίζω :). Οκ δεν είναι Galaxy το Sunshine αλλά είναι ωραιότατο. Και το Wind Waker είναι λόγος αγοράς Cube. Μάλλον "ήταν" αφού παίζει και στο Wii U πλέον.

Δεν υπερβάλλω καθόλου. Έχω παίξει Μάριο και Zelda από την εποχή του Nes σε κάθε κονσόλα της Νιντέντο και η ποιότητα των συγκεκριμένων τίτλων ήταν αρκετά χαμηλή σε σύγκριση με το παρελθόν. Τσάμπα τα λεφτά που έδωσα δηλαδή, το Sunshine μου ήταν πολύ αδιάφορο...

paixtis
24-01-2014, 00:08
Αδιάφορο δεν το λες.Ξεχωριστό ναι.Επίσης το windwaker μου άρεσε πολύ αν και ήταν λίγο!

billbig
24-01-2014, 12:59
Δεν υπερβάλλω καθόλου. Έχω παίξει Μάριο και Zelda από την εποχή του Nes σε κάθε κονσόλα της Νιντέντο και η ποιότητα των συγκεκριμένων τίτλων ήταν αρκετά χαμηλή σε σύγκριση με το παρελθόν. Τσάμπα τα λεφτά που έδωσα δηλαδή, το Sunshine μου ήταν πολύ αδιάφορο...

Μωρέ όλοι μας από τότε τα παίζουμε, αλλά και πάλι σε βρίσκω σκληρό. Συμφωνώ πως το Sunshine είναι (ίσως και με διαφορά) το χειρότερο 3D Mario, αλλά και πάλι δεν είναι καθόλου κακό. Απλά σαφώς υποδεέστερο των υπολοίπων της σειράς.

paokman
24-01-2014, 20:41
Όταν αγόρασα το GameCube είχαν ήδη αρχίσει να με πνίγουν οι υποχρεώσεις. Δεν ήμουν πια παιδί. Όμως, ήλθε ένα παιχνίδι που με ξανακόλλησε στην οθόνη και, από εκεί που η κονσόλα είχε διακοσμητικό ρόλο στο δωμάτιό μου, δεν έσβηνε καθόλου! Το όνομα του παιχνιδιού;
Μα:

1. Resident Evil 4
Άκρως ατμοσφαιρικό, ανατριχιαστικό, με μπόλικη δράση! Ναι, ξανακόλλησα!

2. Resident Evil Remake
Ένα, ακόμη, Resident Evil στη λίστα! Ό,τι πιο ατμοσφαιρικό!

3. Eternal Darkness: Sanity's Requiem
Άλλο ένα παιχνίδι που παίζει με τα νεύρα σου! Απίστευτη δημιουργία!

4. Mario Kart: Double Dash
Κάψιμο στο διπλό με τα φιλαράκια!

5. Resident Evil 0
Ναι, γουστάρω Resident Evil!

6. The Legend of Zelda: The Wind Waker
Δεν το τελείωσα ποτέ, αλλά παραμένει μοναδικό!

blackmore
24-01-2014, 21:01
Εμένα τα καλύτερα παιχνίδια ήταν τα
Wind waker
Starfox adventure
Metroid prime 1 & 2
Eternal darkness (θα μπορουσε να ήταν πολύ καλλίτερο όμως)

geo2004z
24-01-2014, 21:30
Εμένα τα καλύτερα παιχνίδια ήταν τα
Wind waker
Starfox adventure
Metroid prime 1 & 2
Eternal darkness (θα μπορουσε να ήταν πολύ καλλίτερο όμως)

Έπαιξες άλλα εκτός αυτών? To Starfox μου φάνηκε σαν μια πολύ πρόχειρη δουλειά από τη Rareware, άδεια περιβάλλοντα, χειρισμός αλά Οκαρίνα, πρωτοτυπία ούτε στα bosses δεν είδα. Στην ίδια κατηγορία θα επέλεγα το Prince of Persia...

Altair
24-01-2014, 22:27
Gamecube μπορείς να βρεις πολύ άνετα.Έχω 3.Το πρώτο μου το χαρίσανε μαζί με κάμποσα παιχνίδια,το δεύτερο το πλήρωσα 50 ευρώ μαζί με κάποια παιχνίδια που ήθελα,και το τρίτο επίσης 50 boxed μαζί με κάποια παιχνίδια που ήθελα.Ο απολογισμός είναι 3 κονσόλες,3 κάρτες μνήμης,3 χειριστήρια, καμιά 20αριά παιχνίδια με 100 ευρώ.

superkokogr
25-01-2014, 02:58
Resident Evil Remake Resident Evil Remake Resident Evil Remake Resident Evil Remake Resident Evil Zero Resident Evil Zero and Resident Evil Remake μονο και μονο γι αυτα τα 2 αξιζει το αγαπημενο Gamecube :thumbsup:

blackmore
25-01-2014, 08:55
Έπαιξες άλλα εκτός αυτών? To Starfox μου φάνηκε σαν μια πολύ πρόχειρη δουλειά από τη Rareware, άδεια περιβάλλοντα, χειρισμός αλά Οκαρίνα, πρωτοτυπία ούτε στα bosses δεν είδα. Στην ίδια κατηγορία θα επέλεγα το Prince of Persia...
έχω και τα :
Resident Evil 4
Star Wars Rogue Squadron II: Rogue Leader
The Legend of Zelda: Four Swords Adventures
The Sims: Bustin' Out
Tom Clancy's Splinter Cell Pandora Tomorrow
Knights of the Temple
Kirby Air Ride

ξέχασα να πω ότι και το mario sunshine μου άρεσε.
το starfox για την εποχή του ήταν καταπληκτικό.