PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : wii η ds???

dino.frag
15-12-2008, 17:34
Αμα σας εβαζαν να διαλεξετε μεταξυ wii και dsτι θα διαλεγατε?(δικαιολογιστε την απαντηση σας)!

εγω θα διαλεγα wii γιατι το χρησιμοποιω λιγο πιο πολυ...

geo2004z
15-12-2008, 17:39
Αν και δε μπορούμε να συγκρίνουμε μία επιτραπέζια κονσόλα με μία χειρός θα διάλεγα άνετα ds εξαιτίας της πληθώρας τίτλων. Υπάρχουν αρκετοί και αξιόπιστοι τίτλοι για όλες τις κατηγορίες.

willow
15-12-2008, 18:00
Ds και απο εμενα δαγκωτο..απειροι ποιοτικοι τιτλοι,μπορεις να παιξεις παντου και με το dsi πλεον στον οριζοντα θα γινει η multimedia συσκευη της χρονιας!!

dino.frag
15-12-2008, 18:07
για να σου πω την αληθεια κι εμενα μου αρεσει πιο πολυ αλλα δεν το παιζω πολυ τελευταια.. ειδικα οταν βγει το καινουργιο!!!!

cloud
15-12-2008, 18:10
Αν και δεν μπορείς να τα συγκρίνεις. θα έλεγα DS, γιατί στις επιτραπέζιες κονσόλες, ίσως το XBOX360 για τους περισσότερους να είναι καλύτερη επιλογή...
Στα φορητά όμως το PSP υπερέχει βασικά ως gadget, και τα "νούμερα". Ενώ αν μιλάμε για πραγματική παιχνιδομηχανή, το DS είναι η πρώτη σου επιλογή!!:thumbup1:

paokman
15-12-2008, 18:40
Πώς να συγκρίνεις ένα φορητό με μια κονσόλα τηλεόρασης;
Πάντως αν είχα να διαλέξω ένα απ'τα 2 , το DS θα έπαιρνα. Περισσότεροι τίτλοι που μου αρέσουν:
1. Υoshi's Island DS
2. New Super Mario Bros.
3. Chrono Trigger DS
4. Όλα τα Castlevania
5. Mario Kart DS
6. Professor Layton and the Curious Village
7. Ζelda
και πολλά ακόμη!

Obiwan88
15-12-2008, 20:26
ds.. para poloi KALOI titloi. st wii iparxei treli ksirasia. tha t pareis k tha to kitas :P

paokman
16-12-2008, 11:22
ε, όχι ακριβώς! αν το πάρεις και παίξεις τα μαριο, ζελντα, οκάμι, νοου μορ χηροους, μαριο καρτ, ρεζιντεντ ηβιλ, ε, τοτε ναι, θα το κοιτάς! αν δεν τα εχεις παιξει όμως, θα πορωθείς!

bahamut zero
16-12-2008, 16:21
ds χαλαρα...πολυ καλυτεροι τιτλοι και πολυ περισσοτεροι...καποιος να βαλει και μια δημοσκοπηση ρε παιδια στο θεμα...

cowboy
16-12-2008, 16:33
kala to ds to pairneis pano apo oles tis konsoles ama einai etsi.ehei pola pai.kai para poli kala.aftos einai kai enas logos po fovame na paro dsi,pou tha ta paikso ola afta ta paihnidia?

Ntei
16-12-2008, 17:36
Ds makran (afou wii exw ti na to kanw to 2o :) )

Nikol@r@s
16-12-2008, 17:43
Ας κανω κι εγω το Wii vs Ds 1-8!Wii δαγκωτο το Ds δεν με πολυ αγγιζει!Μια απο τα ιδια ειναι!Εχω SP!Και πιστευω ειναι καλυτερο καθως ειναι συμβατο με τις παλιες κασετες(Game Boy,Pocket,Color,advance)!Μπορεις να παιζεις μστο σκοταδι οπως και με το Ds!Μονο online δεν εχει!Το οποιο εμενα μου ειναι αχρηστο καθως εχω κανονικο και οχι αστρματο ρουτερ!Ετσι και αλλιως τα παιχνιδια δεν ειναι και τοσο κορυφη οσο λετε!New super mario bros(ιδιο και απαραλακτο),Pokemon Pearl&diamond(κλασσικα οπως ολες οι κασετες pomenon(Yellow,blue,red,gold,silver,crystal,ruby,s amphire,emerald,leaf green,fire red και δεν σημαζευτεαι)!Θελετε και αλλα?

geo2004z
16-12-2008, 17:55
Ας κανω κι εγω το Wii vs Ds 1-8!Wii δαγκωτο το Ds δεν με πολυ αγγιζει!Μια απο τα ιδια ειναι!Εχω SP!Και πιστευω ειναι καλυτερο καθως ειναι συμβατο με τις παλιες κασετες(Game Boy,Pocket,Color,advance)!Μπορεις να παιζεις μστο σκοταδι οπως και με το Ds!Μονο online δεν εχει!Το οποιο εμενα μου ειναι αχρηστο καθως εχω κανονικο και οχι αστρματο ρουτερ!Ετσι και αλλιως τα παιχνιδια δεν ειναι και τοσο κορυφη οσο λετε!New super mario bros(ιδιο και απαραλακτο),Pokemon Pearl&diamond(κλασσικα οπως ολες οι κασετες pomenon(Yellow,blue,red,gold,silver,crystal,ruby,s amphire,emerald,leaf green,fire red και δεν σημαζευτεαι)!Θελετε και αλλα?

Σίγουρα έχει παιχνιδάρες το advance SP αλλά δεν έχει το Chrono Τrigger. Τεσπα, σε αυτό το θέμα δε συγκρίνουμε το SP με το DS. Η κάθε κονσόλα στην εποχή της. Κανονικά πρέπει το SP να συγκριθεί με το GameCube και είναι πολύ ανώτερο αυτά που ανέφερες.

Γενικά, από τη εποχή έκτης γενιάς και ύστερα, οι κονσόλες χειρός της Nintendo είναι πιο ολοκληρωμένες από τις επιτραπέζιες. Δυστυχώς δε μπορώ να καταλάβω που οφείλεται αυτό.

Braveheart1980
16-12-2008, 20:32
Wii και παλι wii και παλι wii
Οχι οτι το DS δεν ειναι θεϊκό , απλά το wii τα σπαει!

miron
16-12-2008, 21:28
ayta ta 2 den sigrinontai einai diaforetika pragmata

cowboy
17-12-2008, 00:46

file den eheis peksei to mario kart ds,to kalitero mario kart ever.an o filippas den espage to diko tou ds,kai esi eihes ds simera den tha eihes ton titlo mario kart master ala ton miso!

bahamut zero
17-12-2008, 00:56
κι εμενα μ αρεσει τρελα το mario kart ds...βασικα αυτο που μου την εσπασε πολυ και κατακριθηκε εντονα και σε reviews ειναι το γεγονος οτι απο 8 οι αντιπαλοι πλεον ειναι 12 και εγινε διαπλατυνση στις πιστες με αποτελεσμα να μετρανε τα δωρακια περισσοτερο απο ποτε...παλιοτερα το skill του οδηγου μετρουσε περισσοτερο
πχ χτες ημουν σε μια πιστα στο wi fi και ημουν λιγο πριν το τελος...με χτυπαει μπλε καβουκι,κοκκινο,κεραυνος και καπακι ενας με αστερι που ερχοταν απο πισω...τι τερματισα??
10ος :cursing: αυτα δε θα γινοταν αν υπηρχαν 8 παικτες αντι για 12...στο mario kart του ds το wi fi παλι καλα ειναι μονο για 4 ατομα και ετσι νικαει σχεδον παντα ο καλυτερος

geo2004z
17-12-2008, 01:26
Είναι δυνατόν το καλύτερο racer της Nintendo να είναι σε κονσόλα χειρός? Και όμως είναι…!

Πριν παίξω αυτό το παιχνίδι πίστευα, όπως και οι περισσότεροι, ότι το καλύτερο της σειράς ήταν αυτό του Nintendo 64. Και όμως το kart DS έχει πάρει όλα τα καλά στοιχεία αυτού του παιχνιδιού και πολύ απλά τα τελειοποίησε.

cowboy
17-12-2008, 01:31
Είναι δυνατόν το καλύτερο racer της Nintendo να είναι σε κονσόλα χειρός? Και όμως είναι…!

Πριν παίξω αυτό το παιχνίδι πίστευα, όπως και οι περισσότεροι, ότι το καλύτερο της σειράς ήταν αυτό του Nintendo 64. Και όμως το kart DS έχει πάρει όλα τα καλά στοιχεία αυτού του παιχνιδιού και πολύ απλά τα τελειοποίησε.

file thimame otan to efere o filipp to ds sto thetro kai epeksa proti fora mrio kart sto ds.stin arhi tipota,mou fanik argo kai metrio kathos oute ta grafika den me trlanane.etsi mou to danise o filipp to ds gia mia vdomada,kai porothika toso poli pou epeza mera,vradi kai telika epestrepsa ston filipp to ds meta apo 2 mines:lol:
omos tou agorasa prostateftika kalimata gia doro etsi oste na ton evharistiso gia tin kali praksi.

Petrosb
17-12-2008, 17:44
το wii καλιτερα παιχνιδιακαι καλιτερα γραφικα!!!!!!!!!

paokman
18-12-2008, 10:24

Οι κονσόλες χειρός προφανώς αποφέρουν μεγαλύτερα κέρδη. άσε που στην εποχή μας δεν υπάρχει πια ο χρόνος να λιώσεις με τις ώρες μπροστά στην τηλεόραση, οπότε...
Πάιρνω σχεδόν 2 φορές την εβδομάδα το τραίνο Geneve-Chambesy και βλέπω ανθρώπους κάθε ηλικίας να παίζουν DS πηγαίνοντας στην δουλειά!

Nikol@r@s
18-12-2008, 10:41
κι εμενα μ αρεσει τρελα το mario kart ds...βασικα αυτο που μου την εσπασε πολυ και κατακριθηκε εντονα και σε reviews ειναι το γεγονος οτι απο 8 οι αντιπαλοι πλεον ειναι 12 και εγινε διαπλατυνση στις πιστες με αποτελεσμα να μετρανε τα δωρακια περισσοτερο απο ποτε...παλιοτερα το skill του οδηγου μετρουσε περισσοτερο
πχ χτες ημουν σε μια πιστα στο wi fi και ημουν λιγο πριν το τελος...με χτυπαει μπλε καβουκι,κοκκινο,κεραυνος και καπακι ενας με αστερι που ερχοταν απο πισω...τι τερματισα??
10ος :cursing: αυτα δε θα γινοταν αν υπηρχαν 8 παικτες αντι για 12...στο mario kart του ds το wi fi παλι καλα ειναι μονο για 4 ατομα και ετσι νικαει σχεδον παντα ο καλυτερος

Eκχεμ!Αυτο το λεμε ανικανοτητα και οχι γκαντεμια!Παιδια εχω παιξει Mario Kart Ds!Ομολογω οτι ειναι καλο!Αλλα οχι και καλυτερο απο το Mario Kart Wii!Μην τρελαθουμε!Απλα καλο!
*Η Αγαπημενη μου πιστα ειναι το Wualuigi Pinball!:biggrin:

paixtis
18-12-2008, 17:15
Άτοπο θέμα,άτοπη ερώτηση,άτοπο poll...Ας προσέχουμε λίγο πριν ανοίξουμε ένα θέμα!

geo2004z
19-12-2008, 14:43
Οι κονσόλες χειρός προφανώς αποφέρουν μεγαλύτερα κέρδη. άσε που στην εποχή μας δεν υπάρχει πια ο χρόνος να λιώσεις με τις ώρες μπροστά στην τηλεόραση, οπότε...
Πάιρνω σχεδόν 2 φορές την εβδομάδα το τραίνο Geneve-Chambesy και βλέπω ανθρώπους κάθε ηλικίας να παίζουν DS πηγαίνοντας στην δουλειά!

χαχα! Μου θύμισες πριν λίγο καιρό που ταξίδευα Montpellier-Paris (800 km) είχα πετύχει δύο αδερφάκια που παίζανε Mario kart ds και «χώθηκα» και εγώ στην παρέα τους να τους διδάξω λίγο. Στην μητέρας τους φάνηκε περίεργο που έπαιζε ένας "μαντράχαλος" τέτοια πράγματα αλλά αυτή διάβαζε βιβλίο και βαριόταν και εγώ διασκέδαζα με το DS.

Δεν περνάει η ώρα αλλιώς στο τραίνο.....

MaXAiRO
19-12-2008, 15:24
χαχα! Μου θύμισες πριν λίγο καιρό που ταξίδευα Montpellier-Paris (800 km) είχα πετύχει δύο αδερφάκια που παίζανε Mario kart ds και «χώθηκα» και εγώ στην παρέα τους να τους διδάξω λίγο. Στην μητέρας τους φάνηκε περίεργο που έπαιζε ένας "μαντράχαλος" τέτοια πράγματα αλλά αυτή διάβαζε βιβλίο και βαριόταν και εγώ διασκέδαζα με το DS.

Δεν περνάει η ώρα αλλιώς στο τραίνο.....

Η μανα τους καλη? Σε προσκαλεσε σπιτι αργοτερα? Λοιπον, για να μην βγαινουμε και εκτος θεματος, εγω προτιμω το NDS διοτι ως μαθητης που ειμαι παιζω ολη μερα κρυφα προσποιουμενος οτι διαβαζω. Κι οταν ανεβαινουν να δουν τι κανω sleep mode, το βαζω διπλα μου σε ενα ραφι και γυρναω να δω ο,τι βιβλιο εχω μπροστα. Χαχαχα