PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Νέο Mario 3D

BigMario
19-01-2015, 14:43
θα δουμε νεο mario 3d στο wii u ?????
υπαρχει κανα νεο η δεν ειναι στα σχεδια την νιντεντο για αυτη την κονσολα ???

θα ηθελα ενα galaxy 3 :rolleyes:

cloud
19-01-2015, 15:16
Χωρίς να το αποκλείω, το θεωρώ πολύ δύσκολο (Άντε το πολύ πολύ καμία "αρπαχτή" με την μηχανή του 3D World.)...

Εγώ τουλάχιστον αν ήμουν στην θέση της Nintendo, αυτή την στιγμή θα άρχιζα να φτιάχνω το Mario που θα είναι το πρώτο παιχνίδι της νέας κονσόλας και όχι κάτι εντελώς νέο για το WiiU.

Archoulis21
19-01-2015, 16:01
Φιλε μου η νεα κονσολα λογικα αν είναι σωστοι στην nintendo θα βγει το 17.Αρα λογικα προλαβαινουν να φτιαξουν καινουργιο μαριο και ισως Super mario galaxy 3 για το wiiu :)

agilebeast
19-01-2015, 16:12
Τη τελευταία φορά που ανέφερε κάτι κάποιος από τη Nintendo ήταν ότι ήδη άρχισαν να σκέφτονται νέες ιδέες για το επόμενο Mario mainline αλλά δεν ξέρουν ακόμα για ποια κονσόλα θα είναι. Επίσης μέσα στο 2015 δεν πρόκειται να δούμε κανένα Mario mainline.

Από πότε είναι κακό να χρησιμοποιεί ο οποιοσδήποτε dev μια μηχανή γραφικών η οποία έχει χρησιμοποιηθεί ήδη σε ένα παιχνίδι;

Archoulis21
19-01-2015, 16:16
Λογικα στο wiiu θα βγει κανενα Super mario 3d worlds 2.Πραγμα που ευχομαι :)

mac
19-01-2015, 16:17
Εγώ πιστεύω θα δούμε κάποιο Μάριο,είτε λέγετε mario galaxy 3 ή όπως το ονομάσουν.Δε μπορεί τέτοια κονσόλα με τέτοια γραφικά για 1 φορά και να μείνουν στο 1 Μάριο.Θα είναι κρίμα για την κονσόλα.Βέβαια οι πωλήσεις του wii u δεν βοηθάνε για να επενδύσει σε νέο Μάριο αλλά πιστεύω θα το δούμε.

Archoulis21
19-01-2015, 16:22
+10000000000 mac .Οσον αφορα τις πωλήσεις αν δεν επενδυσει στο συστημα η νιντεντο πως θα πουλησει ?

mac
19-01-2015, 16:35
Το είπα μόνο και μόνο από την άποψη ότι ήδη έχει επενδύσει βλέπε,mario kart 8,zelda wind waker,τα 3 mario(μαζί με luigi),donkey kong και άλλα που έρχονται όπως zelda,xenoblade,starfox και πωλήσεις δυστηχώς δεν κάνει.Αλλά επειδή το mario 3d world πούλησε καλά πιστεύω άλλο ένα μάριο θα έρθει.

Archoulis21
19-01-2015, 16:40
Ενταξει κανει λογικες πωλήσεις.Κανεις δεν περιμενει να εκτιναχθουν οι πωλήσεις μονο με την συγκεκριμενη γκαμα παιχνιδιων .Αλλα πρεπει να φτιαξει καινουργιο μαριο για να επιβραβευσει περισσοτερο αυτους που την εμπιστευτηκαν.

Nikos Aikaterinis
19-01-2015, 16:43
Ενταξει κανει λογικες πωλήσεις.Κανεις δεν περιμενει να εκτιναχθουν οι πωλήσεις μονο με την συγκεκριμενη γκαμα παιχνιδιων .Αλλα πρεπει να φτιαξει καινουργιο μαριο για να επιβραβευσει περισσοτερο αυτους που την εμπιστευτηκαν.

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω άλλα αυτό το ''να επιβραβευσει περισσοτερο αυτους που την εμπιστευτηκαν'' δεν παίζει...πιστεύω ότι νέο Mario δεν θα δούμε εκτός και αν κάνει καμιά αρπαχτή όπως λέει και ο cloud....θεωρώ ότι ήδη το βάρος έχει πέσει στο επόμενο Μαριο σε νέα κονσόλα πλέον....

mac
19-01-2015, 16:47
Εγώ νομίζω κ πάλι ότι θα φτιάξει.Δεν μπορέι να το αφήσει έτσι.9 εκατομμύρια κοντά είμαστε και αν κάνει καλές κινήσεις θα πουλήσει κ άλλο.Πάντως ιστορικά παίζει να κάνει τις χειρότερες πωλήσεις κονσόλα της ninty.(Για εμένα από τις καλύτερες της κονσόλες,με αξιόλογα παιχνίδια και hd επιτέλους).

Archoulis21
19-01-2015, 16:47
Γιατι ρε παιδια τωρα που αρχιζει η κονσολα να παιρνει τα πανω της και για εμενα εχει ακομα 3 χρονια ζωης δεν θα βοηθουσε να φτιαχναν κανενα νέο μαριο για ακομα μεγαλυτερο boost ?

Nikos Aikaterinis
19-01-2015, 16:52
Γιατι ρε παιδια τωρα που αρχιζει η κονσολα να παιρνει τα πανω της και για εμενα εχει ακομα 3 χρονια ζωης δεν θα βοηθουσε να φτιαχναν κανενα νέο μαριο για ακομα μεγαλυτερο boost ?

Ενα λεπτό...όταν εννοείς τα πάνω τις τι εννοείς?? Γιατί οι πωλήσεις της είναι τα μαύρα τις τα χάλια και έχει βγάλει ήδη και ένα σωρό παιχνιδάρες...με το ζόρι πουλάει περισσότερο από το ps3 7ετίας.....συνολικά δεν θεωρώ ότι θα επενδύσει η Nintendo σε ένα νέο Mario κάτω από τις τραγικές πωλήσεις που έχει η κονσόλα....θα την στηρίξει όσο μπορεί άλλα ανοίγματα δεν πρόκειται να κάνει...άντε ίσως δούμε κάποιο Mario άλλα όχι ΑΑΑ τίτλος όπως το 3d Mario World....

mac
19-01-2015, 16:53
Όχι δεν θα βοηθούσε γιατί όπως σου είπα και πριν δε βοήθησαν άλλα και άλλα.Λέγανε το super smash bros θα εκτίναζε τις πωλήσεις και τέτοια αλλά πούντο.Έκανε πάρα πολύ καλές πωλήσεις δεν το συζητώ αλλά λίγες.

Archoulis21
19-01-2015, 17:01
Παιδια η νιντεντο είναι μια κατηγορια από μονη της.Δεν μπορεις να συγκρινεις της πωλήσεις με άλλες εταιριες.Επισης κανενας δεν περιμενε ότι θα κανει τις φοβερες πωλήσεις το wiiu.H μονη εξεαιρεση ηταν το wii που ηταν μια μεγαλη φουσκα.Ενταξει βρε mac τι πωλήσεις περιμενες να δεις.....

mac
19-01-2015, 17:04
Τίποτα όπως σου είπα και ποιό πάνω,ήμουν σίγουρος κιόλας ότι δεν θα πουλούσε τόσο όσο φαντάζονταν μερικοί.Και με τον εαυτό της να την συγκρίνεις,για 2,5 χρόνια κονσόλα 9 εκατομμύρια πολύ λίγα.

Archoulis21
19-01-2015, 17:13
Δεν διαφωνω μαζι σου αλλα φιλε μου για μενα η συνολικη υποστηριξη στο wiiu θα παιξει σημαντικο ρολο στην πορεια της επομενης κονσολας όταν αυτή βγει γιατι θα είναι η εικονα της προς τους καταναλωτες.Π.Χ. αν βγαλει νεα κονσολα πριν το 17 και κάθε χρονο δεν βγαζει παιχνίδια που να δειχνουν ότι σέβεται αυτους που την υποστηρίξαν θα τους χασει ολους.......μαζι και εμενα.Γιαυτο και πρεπει να βγαλουν καινουργιο μαριο στο wiiu :)

mac
19-01-2015, 17:23
Τι να σου πω,μακάρι και εγώ όπως είπα και πριν πιστεύω θα βγάλει.Τώρα θα δήξει...(Όσον αφορά και τις πωλήσεις λίγο,το wii όντας η εμπορικότερή της κονσόλα,και της ninty αλλά και της γενιάς περίμενες ότι η επόμενη της κονσόλα θα έρθει με έναν άλλο αέρα πωλήσεων-όχι να πουλάει όπως το wii,αλλά ικανοποιητικά-,από την στιγμή που δεν έγινε αυτό στην αρχή κ πόσο μάλλον τώρα με τέτοιες παιχνιδάρες δε βλέπω φως.Κάπως έτσι έγινε και με το psvita αλλά το psvita το αξίζει μιας και δεν έχει πολλά παιχνίδια).

Vetus
19-01-2015, 18:30
Πάντως ιστορικά παίζει να κάνει τις χειρότερες πωλήσεις κονσόλα της ninty.(Για εμένα από τις καλύτερες της κονσόλες,με αξιόλογα παιχνίδια και hd επιτέλους).
To Virtual Boy διαφωνεί μαζί σου.

GLAROS
19-01-2015, 18:35
Παιδια η νιντεντο είναι μια κατηγορια από μονη της.Δεν μπορεις να συγκρινεις της πωλήσεις με άλλες εταιριες.Επισης κανενας δεν περιμενε ότι θα κανει τις φοβερες πωλήσεις το wiiu...

:thumbup1:

mac
19-01-2015, 19:00
To Virtual Boy διαφωνεί μαζί σου.

Δες τη λίστα,μέτρα απο το τέλος 15 και θα καταλάβεις.Θέλει καιρό να ανέβει προς τα πάνω. http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_million-selling_game_consoles .

cloud
19-01-2015, 19:11
Φιλε μου η νεα κονσολα λογικα αν είναι σωστοι στην nintendo θα βγει το 17.Αρα λογικα προλαβαινουν να φτιαξουν καινουργιο μαριο και ισως Super mario galaxy 3 για το wiiu :)

Sorry... Έχεις καταλάβει ότι το 17 δεν είναι πάρα πολύ μακριά;
Αν βγει το 17, που λογικά τότε θα βγει, μιλάμε για σχεδόν 1,5 χρόνο περίπου... Και με 1,5καικάτι χρόνο μπροστά, και με το τζέρτζελο που κάνει η Nintendo για τα κορυφαία της παιχνίδια, ΑΝ ήταν να βγει, και ΑΝ δεν σκοπεύει να έχει κάποιο Mario στην αρχή, μάλλον θα το είχαμε δει.;-)

Το να μην βγάλει ένα κορυφαίο Mario στην αρχή, ή να βγάλει 2 "παρόμοια" Mario στην σειρά, το έκανε με το WiiU, και το πλήρωσε πάρα πολύ ακριβά.
Όπως πάλι αποκλείω το να βγάλει νέο Mario στο WiiU και να αφήσει για την νέα κονσόλα κάποιο νέο Zelda... Εκτός και αν επαναλάβει με κάποιο από τα 2 αυτό που έκανε με το ΤΡ, και το βγάλει σε WiiU και νέο σύστημα ταυτόχρονα.

Πάντως ότι είναι να γίνει, θα γίνει στην φετινή Ε3..
Αν το δούμε τότε, ΟΚ... Αν όχι, στην καλύτερη να δούμε κανένα Galaxy 3 ή κανένα World 2.

Υ.Γ.: Τους τίτλους που είπα πριν τους βάζω στο "αρπαχτές" που είπα στο πρώτο ποστ.

Afnis
19-01-2015, 23:44
Με τις επιδόσεις που έχει η κονσόλα φοβάμαι πως δεν θα δούμε δεύτερο Mario!

agilebeast
19-01-2015, 23:49
Γιατί βγαίνουν 2 3D Mario σε κάθε γενιά; Μόνο με το Wii έγινε γιατί η γενιά κράτησε πάρα πολύ.

Afnis
19-01-2015, 23:55
Γιατί βγαίνουν 2 3D Mario σε κάθε γενιά; Μόνο με το Wii έγινε γιατί η γενιά κράτησε πάρα πολύ.

6 χρόνια κράτησε, 5-6 χρόνια κρατάνε σε κάθε οικιακή της Nintendo όπως λέω κι αλλού!
Απλά τότε έρεε το χρήμα!!