PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Τιμές GameCube παιχνιδιών

RooF
09-01-2009, 20:58
Ανοιγω αυτο το θεμα για να δουμε σε τι τιμες μπορουμε να βρουμε GC παιχνιδια ετσι ωστε να μην μας πιασουν κοροιδα.

Βρηκα τα:

Zelda:Windwaker 60 ευρω (εχει μονο 2)
Pokemon Arena 25 ευρω.

Γενικα αυτο το μαγαζι εχει πολλα παιχνιδια για GC δεν ηξερα για ποιο να ρωτησω πρωτα.

Πως σας φαινονται οι παραπανω τιμες? Εχετε βρει αλλου πιο φτηνα? Που αλλου στην Ελλαδα μπορουμε να βρουμε GC παιχνιδια?

geo2004z
09-01-2009, 21:02
Στο Βόλο υπαρχει κατάστημα που ξεπουλάει και έχει 50 καινούριους τίτλους περίπου, με 5 Ευρώ τον καθένα. Πήρα κάποια παιχνιδάκια αλλά τα Zelda και mario τα προλάβανε πριν από μένα.

Nikol@r@s
09-01-2009, 21:10
The Legend Of Zelda:Twinlight Princess 79,99ευρωπουλα!Απλα ΕΛΕΟΣ!

geo2004z
09-01-2009, 21:18
the Legend Of Zelda:twinlight Princess 79,99ευρωπουλα!απλα ελεοσ!

είναι πολύ ακριβό και σπάνιο αυτό που ψάχνεις νικόλαρε! το πιο φθηνό που σου βρήκα κοστίζει γύρω στα 40-45 ευρώ μαζί με τα έξοδα αποστολής από αγγλία.

MaXAiRO
09-01-2009, 22:33
Στο ebay εχει και 35$ απ οτι θυμαμαι.

geo2004z
10-01-2009, 01:34
στο Ebay εχει και 35$ απ οτι θυμαμαι.

για να είναι η τιμή του σε δολλάρια πάει να παι ότι το παιχνίδι είναι Ntsc. το ερώτημα είναι : θα παίζει το ευρωπαϊκό Gc τέτοια παιχνίδια?

savvas999
10-01-2009, 11:34
Δεν ξέρω αν είναι οφφτόπικ αλλά καλύτερα να μην δημιουργήσω νέο τόπικ για την απορία μου.

1. Παιχνίδια του Gamecube τα παίζει το Wii σωστά;
2. Μπορείτε να μου προτείνετε τα διαμάντια του Gamecube; (βέβαια σε πολύ χαμηλές τιμές;) [Για online αγορές πάντα μιλάω!]

Αν αυτό είναι δυνατόν δηλαδή. Εαν όμως εξακολουθούν να βρίσκονται σε τιμές 20-30 ευρώ τότε it's οκ άστε το!

Ευχαριστώ πολύ!

g1985ios
10-01-2009, 11:46
Δεν ξέρω αν είναι οφφτόπικ αλλά καλύτερα να μην δημιουργήσω νέο τόπικ για την απορία μου.

1. Παιχνίδια του Gamecube τα παίζει το Wii σωστά;
2. Μπορείτε να μου προτείνετε τα διαμάντια του Gamecube; (βέβαια σε πολύ χαμηλές τιμές;) [Για online αγορές πάντα μιλάω!]

Αν αυτό είναι δυνατόν δηλαδή. Εαν όμως εξακολουθούν να βρίσκονται σε τιμές 20-30 ευρώ τότε it's οκ άστε το!

Ευχαριστώ πολύ!

φίλε σάββα για να τα βρείς σε φτηνές τιμές πρέπει να ψάχνεις συνεχώς για ευκαιρίες.εγώ τουλάχιστον έτσι έκανα !μπόρεις να τα βρείς απο 5 μέχρι 45 ευρώ!εγώ για παράδειγμα αγόρασα το resident evil remake 25 ευρώ και μετα απο ένα μήνα βρήκα κάποιον που το πουλούσε με..10 ευρώ!!ψάχνε γενικώς αγγελίες,κοιτα και στa play.com,e-bay και κατι θα βρεις.τα μισα παιχνιδια μου παντως εγω τα πηρα μεσω ενις παιδιου που ειχε ακρες απο αγγλια και μου τα εφερνε απο κει,πληρωσα βεβαια κατι παραπανω..οσον αφορα τα διαμαντια,μερικα απ αυτα ειναι(κατα τη γνωμη μου παντα)
1)super mario sunshine,2)zelda windwaker,3)metroid prime,4)metroid prime 2,5)starfox advntures,6)tales of symphonia,7)resident evil remake,8)resident evil zero,9)pikmin,10)eternal darkness και πολλά άλλα που σιγουρα ξεχνάω αυτήν την στιγμή!:biggrin:

willow
10-01-2009, 12:27
εδω (http://www.gamespot.com/games.html?platform=11&type=games) το top 10 απο το Gamespot

εδω (http://cube.gamespy.com/articles/639/639689p1.html) το top 25 απο το gamespy

οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω με συνεχες ψαξιμο για προσφορες θα τα βρισκεις ενα ενα σε πολυ καλες τιμες.Απλα θελει λιγο υπομονη γιατι δεν βγαζουν και καθε μερα παιχνιδια για gamecube σε δημοπρασια!Ebay.co.uk και play.com σε καθημερινη βαση λοιπον!

dialogi
10-01-2009, 13:51
Eγω τις παιχνιδαρες του gamecube τις εδωσα σε χαμηλες τιμες κ τωρα λεω οτι θα μπορουσα να τα δωσω ακριβοτερα.Ζelsa ww, mario synshine, ssbm k αλλα τα δωσα 15-20 ευρω το καθενα περιπου

savvas999
10-01-2009, 14:12
Ok παιδιά, ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! ;)

willow
10-01-2009, 14:17
Eγω τις παιχνιδαρες του gamecube τις εδωσα σε χαμηλες τιμες κ τωρα λεω οτι θα μπορουσα να τα δωσω ακριβοτερα.Ζelsa ww, mario synshine, ssbm k αλλα τα δωσα 15-20 ευρω το καθενα περιπου

Δεν ξερω για τους αλλους αλλα οταν εννοω προσφορες λεω για ~10ευρο ανα game.20ευρο μου φαινονται πολλα για παιχνιδι 5ετιας οσο καλο και αν ειναι και σιγουρα με λιγο ψαξιμο παραπανω πετυχαινει κανεις τιμες σαν αυτες που λεω..

Φυσικα ολα τα παραπανω για μεταχειρισμενα,για brand new οι τιμες φυσικα ανεβαινουν..:glare:

edit:και για του λογου του αληθες με ενα γρηγορο ψαξιμο στο αγγλικο ebay βρηκα:
mario sunshine στην ζελατινα του απο 8 λιρες (+αλλες 6 για μεταφορικα)
και μεταχειρισμενο απο 3 λιρες (+3 για μεταφορικα αλλα με δημοπρασια)

paokman
10-01-2009, 15:36
Τι να σου πω... Συνήθως τίτλοι όπως π.χ. το Zelda: A Link to the Past για SNES ή το Twilight Princess για GameCube από ένα σημείο και μετά θεωρούνται συλλεκτικά. Θα τα βρεις τόσο φθηνά όσο λές μόνον από ανίδεους. Αυτοί που ασχολούνται με το gaming χρόνια ξέρουν ότι υπάρχουν άνθρωποι που θα τα σκάσουν χονδρά για τέτοιους τίτλους στο πρωτότυπο, οπότε βάζουν και τις ανάλογες τιμές. Τέτοιοι τίτλοι στο GameCube είναι:
1.Τhe Legend of Zelda: The Wind Waker
2.The Legend of Zelda: Twilight Princess
3.Super Mario Sunshine
4.Killer 7
5.Resident Evil 1 (remake)
6.Resident Evil Zero (prequel)
7.Tales of Symphonia
8.Eternal Darkness
9.Luigi's Mansion
10.The Legend of Zelda: The Four Swords
11.Resident Evil 4
12.The Legend of Zelda: Master Quest (bonus collector's disc)
13.Mario Kart: Double Dash

Δες και αυτή τη λιστα:
http://cube.ign.com/articles/772/772300p5.html

Αν βρεις κάποιο από τα παραπάνω θα καταλάβεις γιατί το GameCube είναι αδικημένη κονσόλα από θέμα πωλήσεων. Παιχνιδάρες!

A! Θα χρειασθείς και μία memory card του GameCube!

Link - The hero of time
11-01-2009, 00:02
ΜΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΠΑΜΦΗΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ!!! Το software center στη Χαλκοκονδυλη κοντα στην Ομόνοια!!! Για gamecube τα εχει ολα 8 ευρω!!! Αλλα μη περιμενετε παιχνιδια "φίρμες" αλλα για "3η εθνική" οπως κάτι χελωνονιτζάκια,need for speed, donkey konga 2, finding nemo, harry potter, x-men και πολλα αλλα σχετικά αγνωστα.. Όμως το νούμερο 1 κατάστημα στην Αθήνα και ισως και σε ολη την Ελλάδα ειναι το games club στη λεωφόρο Ηρακλείου 368 στο Νεο Ηράκλειο (είναι περίπου 5 λεπτά απο τον ηλεκτρικό) έχει ΤΑ ΠΑΝΤΑ και οταν λεμε τα πάντα εννοούμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ! έχει τεράστια ποικιλία για ολες μα ολες τις κονσολες (απο το ξεχασμενο game gear μεχρι το NES) και σε φοβερές τιμές! Ειχα παει τη Τεταρτη και "τσίμπησα" για το GAME CUBE τα παιχνίδια super monkey ball και το crash bandicoot wrath of cortex 15 ευρώ εκαστο! Εχουν παρα πολλα παιχνιδια για το game cube 5 ράφια γεμάτα! Είχε θυμάμαι Super Mario kart: double dash, Zelda wind waker, Resident evil zero, 2, 3, code Veronica, Eternal darkness, Mario tennis, Mortal kombat deadly alliance, Sonic heroes, Wave race blue storm, Mario smash football, Mario party 7, Donkey konga, mega man X command mission και πολλά άλλα!

maniakos
11-01-2009, 00:20
Το ebay ειναι αξιοπιστο??????Εχετε παρει ποτε μεταχειρισμενα?????

maniakos
11-01-2009, 00:27
και επισης μπορεις να πληρωνεις με χρεωστικη(προπληρωμενη) καρτα?????

willow
11-01-2009, 00:34
@maniakos:κανε ενα search στο φορυμ υπαρχουν πολλα θεματα για το ebay!

@paokman:Διαφωνω φιλε μου σε ολα εκτος απο τα 2 games που ανεφερες ενδεικτικα.Το zelda του snes εχει συλλεκτικη αξια και το twilight του gc ακομα περισσοτερη μιας και κυκλοφορησαν λιγοτερα κομματια και ηταν συλλεκτικη απο τον πρωτο μηνα που κυκλοφορησε..Γενικα για τις τιμες που μιλουσα αφορουν παιχνιδια του gc,εννοειται τα games του snes θα ειναι πιο ακριβα..

Link - The hero of time
11-01-2009, 01:37
:thumbup1:Ένα είναι το μαγαζί... Games club στη λεοφώρο Ηρακλείου 368 στο Νεο Ηράκλειο.. (5 λεπτα με τα ποδια απο τον σταθμο Ν.Ηρακλειο ΗΣΑΠ)

paokman
11-01-2009, 02:06
θα πάω να του ρίξω μια ματιά όταν βρω χρόνο. Στο Software Center είχε και τίτλους κορυφής, οι οποίοι εξηφανίσθησαν εν μία νυκτί! Από τότε δεν έχει φέρει τίποτα καινούργιο. Απλά περιμένει να ξεπουλήσει μάλλον

Teoulas
11-01-2009, 02:07
:thumbup1:Ένα είναι το μαγαζί... Games club στη λεοφώρο Ηρακλείου 368 στο Νεο Ηράκλειο.. (5 λεπτα με τα ποδια απο τον σταθμο Ν.Ηρακλειο ΗΣΑΠ)
Μας το 'πες. Ούτε διαφήμιση να έκανες... ή μήπως κάνεις; :glare:

RooF
11-01-2009, 08:24

Mηπως λες το The Console Club? Η τιμες που δινω στο πρωτο ποστ απο αυτους ειναι.

Το Zelda TP για GC 45 ευρω ειναι καλα? Το ιδιο με του Wii δεν ειναι? Γιατι ειναι συλλεκτικο?

geo2004z
11-01-2009, 13:22
mηπως λες το The Console Club? η τιμες που δινω στο πρωτο ποστ απο αυτους ειναι.

το Zelda Tp για Gc 45 ευρω ειναι καλα? το ιδιο με του Wii δεν ειναι? γιατι ειναι συλλεκτικο?

45 ευρώ για το Tp του Gc είναι πολύ καλή τιμή. στο εξωτερικό το δίνουν μεταχειρισμένο 60 ευρώ. τώρα για πιο λόγο θεωρείται συλλεκτικό...., υποθέτω πως επειδή πουλήθηκαν ελάχιστα κομμάτια και το εκμεταλεύονται, όπως με πολλά άλλα παιχνίδια που δεν ήταν τόσο καλά.

Gefri
11-01-2009, 15:23

αυτο μαγαζι πολαει games για wii
????

RooF
11-01-2009, 16:00
αυτο μαγαζι πολαει Games για Wii
????

ναι αλλα μην περιμενεις πολυ φτηνες τιμες.

Gefri
11-01-2009, 16:37
δλδ ποσο 40 ?

paokman
11-01-2009, 19:28
45 ευρώ για το Tp του Gc είναι πολύ καλή τιμή. στο εξωτερικό το δίνουν μεταχειρισμένο 60 ευρώ. τώρα για πιο λόγο θεωρείται συλλεκτικό...., υποθέτω πως επειδή πουλήθηκαν ελάχιστα κομμάτια και το εκμεταλεύονται, όπως με πολλά άλλα παιχνίδια που δεν ήταν τόσο καλά.
Bγάζουν απ'την μύγα ξίγγι

geo2004z
11-01-2009, 19:50
Bγάζουν απ'την μύγα ξίγγι

Το έκαναν και στο παρελθόν αυτό αλλά τώρα έχουν ξεπεράσει τα όρια αυτοί οι εκμεταλλευτές και οι φιλοχρήματοι. Για το λόγο αυτό ο κόσμος παίζει τα ROMs πλέον.

willow
11-01-2009, 19:52
Το twilight princess για τον κυβο ειναι συλλεκτικο για 2 λογους:
Πρωτον,κυκλοφορησε σε πολυ λιγοτερα αντιτυπα απο την εκδοση του wii ετσι ειναι σπανιο να βρεθει "κλειστο" κομματι.
Δευτερον,ο κοσμος του παιχνιδιου ειναι ανεστραμενος και ο Link δεξιοχειρας,μια ιδιαιτεροτητα που αυξανει την συλλεκτικη αξια του παιχνιδιου!

Link - The hero of time
12-01-2009, 00:16
Συγνωμμη παιδια, δεν εκανα διαφημηση στο μαγαζι απλα νομιζα οτι δεν δημοσιευθηκε το πρωτο μου post στο θεμα και το ξαναεβαλα απλα αναεφοντας μονο τη διευθηνση... Ναι ειναι το the console club και εχει παιχνιδια για ολες τις κονσολες (game boy, game boy color, game boy advance, game gear, sega genesis, dreamcast, super nintendo, jaguar, sega cd,NES) και σπανια περιφερειακα για αυτα οπως ο μπαζούκας για το super nes και το mouse για το Mariο paint.. Εγω στάμπαρα το παιχνίδι "Final fight Guy" για το super nes το οποιο το ειχε στα 30 ευρω! Αλλα οταν πηγα εγω πριν μια βδομαδα ειχε τουλαχιστον καμια 10ρια wind waker και οχι μονο 2 οπως λες στο πρωτο post..

paokman
12-01-2009, 00:18
με λίγα λόγια η νιντέντο βρήκε τον τρόπο να συντηρεί ένα πέπλο μυστηρίου γύρω από τη σειρά ζέλντα

Link - The hero of time
12-01-2009, 00:36
Εγω εκανα παραγγελια απο το εν λογω μαγαζι το Wario world, Zelda twilight princess και Soul calibur 2 για gamecube και μου ειπε ο υπευθυνος οτι ο προμηθευτης ειναι απο Αγγλια οποτε τα παιχνιδια θα τα βρει σιγουρα! Αλλα η παραγγελια θα γινει μεσα στο Φεβρουαριο! Αντε τωρα να κανω υπομονη! θα τρελαθω μεχρι τοτε!

RooF
12-01-2009, 08:51
συγνωμμη παιδια, δεν εκανα διαφημηση στο μαγαζι απλα νομιζα οτι δεν δημοσιευθηκε το πρωτο μου Post στο θεμα και το ξαναεβαλα απλα αναεφοντας μονο τη διευθηνση... ναι ειναι το The Console Club και εχει παιχνιδια για ολες τις κονσολες (game Boy, Game Boy Color, Game Boy Advance, Game Gear, Sega Genesis, Dreamcast, Super Nintendo, Jaguar, Sega Cd,nes) και σπανια περιφερειακα για αυτα οπως ο μπαζούκας για το Super Nes και το Mouse για το Mariο Paint.. εγω στάμπαρα το παιχνίδι "final Fight Guy" για το Super Nes το οποιο το ειχε στα 30 ευρω! αλλα οταν πηγα εγω πριν μια βδομαδα ειχε τουλαχιστον καμια 10ρια Wind Waker και οχι μονο 2 οπως λες στο πρωτο Post..

Tι να σου πω. τοσα μου ειπε και τοσα ειδα στο ραφι.

paokman
12-01-2009, 21:57
Το έκαναν και στο παρελθόν αυτό αλλά τώρα έχουν ξεπεράσει τα όρια αυτοί οι εκμεταλλευτές και οι φιλοχρήματοι. Για το λόγο αυτό ο κόσμος παίζει τα ROMs πλέον.
Κοίτα, αν έχεις έναν καλό υπολογιστή, ένα χειριστήριο που σε βολεύει (μακάρι να έβρισκα το Classic Controller σε απομίμηση για υπολογιστή) και μια οθόνη τηλεόρασης που δέχεται σήμα υπολογιστή, γιατί να πληρώνεις τρελλά λεφτά;
Ξέρω... Για τον ίδιο λόγο που κάθομαι και παίζω στην Virtual Console ενώ τα έχω όλα στον υπολογιστή. Απλά...Είναι άλλη φάση στην κονσόλα και σε γεμίζει αναμνήσεις...

aristotelisgr
05-04-2010, 19:00
εγώ ψάχνω το mario sunshine, το luigi's mansion και το star fox adventures. τα έχετε δεί σε κάποιο μαγαζί;

geo2004z
05-04-2010, 19:11
http://www.cfreak.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=334&category_id=99&option=com_virtuemart&Itemid=1

fanny
05-04-2010, 20:25
εγώ ψάχνω το mario sunshine, το luigi's mansion και το star fox adventures. τα έχετε δεί σε κάποιο μαγαζί;

μηπως εχεις το Pokemon με το Dark Lugia ή το Pokemon BOX?
Γιατί έχω το παιχνίδι star fox adventures και άμα θέλεις στο ανταλλάζω με κάποιο από αυτά...

Rush
05-04-2010, 23:04
μηπως εχεις το Pokemon με το Dark Lugia ή το Pokemon BOX?
Γιατί έχω το παιχνίδι star fox adventures και άμα θέλεις στο ανταλλάζω με κάποιο από αυτά...

Για να βοηθήσω λίγο, ο τίτλος του παιχνιδιού λέγεται: Pokemon XD: Gale of Darkness.

aristotelisgr
05-04-2010, 23:16
μηπως εχεις το Pokemon με το Dark Lugia ή το Pokemon Box?
γιατί έχω το παιχνίδι Star Fox Adventures και άμα θέλεις στο ανταλλάζω με κάποιο από αυτά...

δεν τα έχω. βασικά τα ψάχνω κλειστά (ξέρω είναι πανδύσκολο).

Linkmastersword
03-08-2010, 12:25
Wind waker Limited το πήρα 40euros απο το console club.

Αξίζει το metal Gear στο gc 55 ευρω;

Μου λέει ότι είναι πολύ "σπάνιο"
Του έχουν τελειώσει, αλλά μου είπε ότι θα παραγγείλει

Tzini9
03-08-2010, 12:34
Wind waker Limited το πήρα 40euros απο το console club.

Αξίζει το metal Gear στο gc 55 ευρω;

Μου λέει ότι είναι πολύ "σπάνιο"
Του έχουν τελειώσει, αλλά μου είπε ότι θα παραγγείλει

Kαι το WInd Waker λίγο ακριβό μου φαίνεται αλλά όκ.Το metal gear απ'ότι κοιτάω μπορείς να το βρείς το λιγότερο 45-55e και ανεβαίνουν οπότε σε σχετικά καλή τιμή στο δίνει...

geo2004z
09-08-2010, 09:58
Το windwaker μπορείς να το βρεις σφραγισμένο σε πολύ καλή τιμή, κάπου στα 40 ευρώ και όχι μεταχειρισμένο. Επίσης, δεν είναι καθόλου σπάνιο, είναι ένα κοινό παιχνίδι. Έλληνας πωλητής στο ebay..... http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150477071443&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Σου προτείνω να το μπιντάρεις.....κάπου στα 40 θα φτάσει.

funkykong84
29-09-2010, 18:04
Ξέρετε κάποιο μαγαζί στην Αθήνα να έχει ακόμα GC παιχνίδια; Θα γούσταρα πολύ το Sunshine και το Luigi's Mansion, λογικά παίζουν χωρίς πρόβλημα στο Wii, έτσι;

RooF
29-09-2010, 18:25
το the console club στο ηρακλειο αλλά δε θυμάμαι το τηλ και το cfreak στη δάφνη. Δες στο www.cfreak.gr

παίζουν κανονικά αλλά θες χειριστηριο gc και κάρτα μνήμης.

fanny
29-01-2011, 22:26
Υπάρχει κανένα μαγαζί στη Θεσσαλονίκη που να πουλάει ακόμα παιχνίδια για Game Cube και GBA ;