PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Nintendo Classic Mini: Super Nintendo Entertainment System

bahamut zero
26-06-2017, 19:04
ΣΚΑΝΔΑΛΟ! Δείτε τι περιέχει η συσκευασία του SNES mini που κυκλοφορεί σήμερα!

Πατήστε εδώ για να δείτε το πλήρες άρθρο (http://www.ninty.gr/home/retro/snes-mini-unboxing/)

zoralinkgr
26-06-2017, 19:09
Που ειναι ομως το donkey kong country 2???

sokratis04
26-06-2017, 19:14
wait...το star fox 2 δεν εχει κυκλοφορήσει ποτέ..ετσι δεν είναι;;;

bahamut zero
26-06-2017, 19:20
έτσι ακριβώς

- - - Updated - - -

Να το και το ευρωπαϊκό!
http://nintendoeverything.com/wp-content/uploads/ncm_snes_packshot.jpg
http://nintendoeverything.com/wp-content/uploads/ncm_snes_illustration.jpg

shaman
26-06-2017, 19:23
μακάρι να είχε και Terranigma. Δε βγήκε ποτέ US version βέβαια οπότε δεν είχα πολλές ελπίδες.
απ'την άλλη, που σκατά είναι το Chrono Trigger?

bahamut zero
26-06-2017, 19:26
μακάρι να είχε και Terranigma. Δε βγήκε ποτέ US version βέβαια οπότε δεν είχα πολλές ελπίδες.
απ'την άλλη, που σκατά είναι το Chrono Trigger?
Square enix είναι αυτή.. Πάντως Terranigma έψηνα κι εγώ πάρα πολύ. Θετικό ότι βάζουν το mario rpg. δεν το περίμενα

bahamut zero
26-06-2017, 19:32
Και από το site της nintendo of europe:
https://www.nintendo.co.uk/Misc-/Nintendo-Classic-Mini-Super-Nintendo-Entertainment-System/Nintendo-Classic-Mini-Super-Nintendo-Entertainment-System-1238330.html?utm_medium=social&utm_source=twitter&utm_campaign=SNESMini%7CAnnouncement%7Cw26

cloud
26-06-2017, 19:43
.................................................. ............ Χρειάζομαι καρδιολόγο επειγόντως.............................. .......:46:
Αυτό, τίποτε άλλο......

Τιμή ξέρουμε;

Το Star Fox 2 ήταν 100% έτοιμο, άλλα όπως είχε ακουστεί, το ακύρωσαν την τελευταία στιγμή για να μην σταθεί απέναντι από τα παιχνίδια των PS1 και Saturn και φανεί πόσο πιο "αδύναμο" ήταν το SNES, και φοβόντουσαν ότι αυτή η σύγκριση θα έκανε κακό στην εταιρία.

Πάντως πριν λίγες μέρες είχα μία σχετική κουβέντα, και έλεγα ότι καλό θα ήταν κάποια στιγμή να το έβγαζαν έστω στην VC... Δεν ζήταγα και τα νούμερα του Τζόκερ...:crying:

Dimpap28
26-06-2017, 20:04
Τρομερή κίνηση η κυκλοφορία του Star Fox 2! Εννοείται θα αγοραστεί και αυτό για συλλεκτικούς λόγους κυρίως, αλλά και για να τερματιστούν όσα δεν έχω από Virtual Console!

ninty.gr
26-06-2017, 20:15
Πατήστε εδώ για να δείτε το πλήρες άρθρο (http://www.ninty.gr/home/news/13655-nintendo-classic-mini-super-nintendo-entertainment-system/)

SHot-OS
26-06-2017, 20:16
Οχι πως δεν το περιμέναμε αλλά...the hype is real!!!!!

Δυο χειριστήρια αντί για ένα όπως στο Nes? Σωστή κίνηση! Απο όλα τα παιχνίδια μονο το punch out με χαλάει.

Sterfam
26-06-2017, 20:30
To Ευρωπαϊκό βασισμένο στο super famicom είναι πανέμορφο. Από το πουθενά τώρα θα μπορούμε να παίξουμε το Starfox 2, ακούγεται τόσο τρελό.

Περιμένω το GBA Classic με το Mother 3 μέσα!

rockass14
26-06-2017, 20:49
Για να είμαι ειλικρινής πάντως, θα προτιμούσα να έβγαινε κάποια άλλη φάση. Τώρα γίνεται ήδη ντόρος γύρω από το όνομα της Ν με το Switch. Ίσως χρειαζόταν το SNES mini σε κάποια δύσκολη στιγμή.

GLAROS
26-06-2017, 20:55
Είσαι παλαβός ? :p

...Περιμένω το GBA Classic με το Mother 3 μέσα!

funkykong84
26-06-2017, 21:17
Τρελή απογοήτευση που δεν έβαλαν SM All Stars, DKC2, DKC3...

Nikol@r@s
26-06-2017, 21:53
Συμφωνώ αλλά πιστεύω ότι έπρεπε να έχει κι άλλους τίτλους!Επίσης από 30Games που είχε το Nes Mini πέσαμε στα 21......Δηλαδή το N64 Mini θα έρθει με 12? Σε κάθε περίπτωση βέβαια είναι καλή αγορά γιατί το να βρεις τα Original με κουτιά κλπ θέλεις μια περιουσία ενώ τώρα γλιτώνεις λεφτά και χώρο :D

Υ.Γ:Λέτε να δούμε και Game Cube Mini? :wow:

cloud
26-06-2017, 22:14

Λογικά έβαλαν από 1 τίτλο από κάθε σειρά (Τα 2 Mario και Kirby έχουν πάρα πολλές διαφορές μεταξύ τους, και λογικά τα θεώρησαν διαφορετικούς τίτλους... Και το Star Fox 2, το βάζουν σαν "νέο τίτλο.), γιαυτό και δεν έβαλαν DKC2-3, που πραγματικά είναι μεγάλες ελλείψεις..
Τώρα για το SM All Stars, δεν ξέρω αν θα είχε θέση σε ένα τέτοιο μηχάνημα... Τα παιχνίδια του ήταν τίτλοι του NES, έστω και "ενισχυμένοι"..
Και όπως είπε και κάποιο άλλος, περισσότερο λείπει κάτι αν το Axelay (Έστω και αν αφαιρούσαν το πρώτο Star Fox.), παρά το All Stars..

Πάντως αν πιάσουμε την κουβέντα "Γιατί δεν έβαλαν αυτό; Και γιατί δεν έβαλαν και το άλλο!;" δεν τελειώνουμε ποτέ... Οι τίτλοι που θα άξιζε να μπουν είναι αμέτρητοι!

GLAROS
26-06-2017, 22:29
Με 100 games προ-εγκατεστημένα θα ήταν όλοι ευχαριστημένοι.

MegaMan X2-X3
DK Country Trilogy
Axelay
Earthworm Jim
Terranigma
SM All Star
Chrono trigger
ActRaiser
TMNT
MK Trilogy
R-Type 3
Killer Instinct
U.N. Squadron

Μετά έχει σειρά το Virtual Boy mini.

funkykong84
26-06-2017, 22:38
Ρε παιδιά, έλεος. Τα dkc2 και 3 πούλησαν εκατομμύρια, δεν είναι παιχνίδια της πλάκας. Νομίζω ότι έπαιξε ρόλο η κακή σχέση της Nintendo με τη Rare (δεν εννοώ φυσικά ότι δεν έχουν το δικαίωμα να τα διαχειριστούν τα παιχνίδια στη Ν., γιατί φυσικά και το έχουν)

cloud
26-06-2017, 22:49
Ρε παιδιά, έλεος. Τα dkc2 και 3 πούλησαν εκατομμύρια, δεν είναι παιχνίδια της πλάκας

Ποιος τα είπε "παιχνίδια της πλάκας"...;:confused:
Ειδικά για το 2, οι περισσότεροι νομίζω ότι το θεωρούμε το καλύτερο 2D platform που έχει βγει!

Απλά καταλαβαίνουμε ότι είχαν και κάποιους λόγους για να μην το βάλουν... Που μέσα φυσικά μπορεί να είναι και αυτά που λες για την σχέση της N με την RARE.

rockass14
26-06-2017, 23:45
Πού είναι το Chrono Trigger οέο;

johnyrockgr
26-06-2017, 23:59

Δεν πειραζει, θα το χακαρουν και αυτο οπως το Nes Mini και θα μπορει ο καθενας να βαλει αυτα που θελει στο τελος.
Δυστυχως ή ευτυχως ετσι ειναι.

funkykong84
27-06-2017, 00:50
Δεν πειραζει, θα το χακαρουν και αυτο οπως το Nes Mini και θα μπορει ο καθενας να βαλει αυτα που θελει στο τελος.
Δυστυχως ή ευτυχως ετσι ειναι.

Το ελπίζω και το εύχομαι... Αλλά όπως και να το κάνουμε είναι ασέβεια προς τη θρυλική τριλογία

Supernino
27-06-2017, 07:47
Επόμενη κίνηση n64 mini

bahamut zero
27-06-2017, 09:58
Είμαι σίγουρος ότι θα προηγηθεί gameboy mini ή advance mini. Με την απουσία dedicated φορητού από τη nintendo θα πουλήσει σαν ζεστό ψωμάκι

shaman
27-06-2017, 11:51
Είμαι σίγουρος ότι θα προηγηθεί gameboy mini ή advance mini. Με την απουσία dedicated φορητού από τη nintendo θα πουλήσει σαν ζεστό ψωμάκι

κάτι μου λέει ότι δε θα βγει "classic" handheld, γιατί θα πρέπει να γίνει με backlit οθόνη, και αυτό θα κοστίσει.

funkykong84
27-06-2017, 14:02

Άμα είναι να βάλουν χρώμα στα παλιά παιχνίδια του Gameboy, μέσα. Ο χρωματισμός των ασπρόμαυρων παιχνιδιών Gameboy και η επανακυκλοφορία με χρώμα των παιχνιδιών του Virtual Boy είναι κάτι που πρέπει να κάνει η Nintendo και δεν έχει ασχοληθεί καθόλου...

sokratis04
27-06-2017, 14:15
Ρε παιδιά, έλεος. Τα dkc2 και 3 πούλησαν εκατομμύρια, δεν είναι παιχνίδια της πλάκας. Νομίζω ότι έπαιξε ρόλο η κακή σχέση της Nintendo με τη Rare (δεν εννοώ φυσικά ότι δεν έχουν το δικαίωμα να τα διαχειριστούν τα παιχνίδια στη Ν., γιατί φυσικά και το έχουν)

Γιατί να έπαιξε αυτό ρόλο; Δεν υπάρχουν τα dkc2 και 3 στις vc;

orck
27-06-2017, 14:47
Άμα είναι να βάλουν χρώμα στα παλιά παιχνίδια του Gameboy, μέσα. Ο χρωματισμός των ασπρόμαυρων παιχνιδιών Gameboy και η επανακυκλοφορία με χρώμα των παιχνιδιών του Virtual Boy είναι κάτι που πρέπει να κάνει η Nintendo και δεν έχει ασχοληθεί καθόλου...

Μετα δεν θα ειναι τα παλια παιχνιδια που παιζαμε, θα ειναι κατι διαφορετικο. Εχω πληρωσει και περιμενω ενα Gameboy με την κλασικη ασπρομαυρη οθονη που πρεπει να εχεις φως απο πισω για να βλεπεις. Τεχνικα σημερα ειναι τρισαθλιο, αλλα ειναι αυτο που ειχα καποτε.

funkykong84
27-06-2017, 15:22
Γιατί να έπαιξε αυτό ρόλο; Δεν υπάρχουν τα dkc2 και 3 στις vc;

Εννοώ ότι ο Miyamoto, αλλά ίσως κι άλλοι στη Ν., δεν έχουν την καλύτερη άποψη για τα παιχνίδια της Rare. Ενώ είχαν δηλαδή το δικαίωμα να τα βάλουν στο SNES Mini, επέλεξαν για μια ακόμα φορά να υποβαθμίσουν την τριλογία βάζοντας μόνο το DKC1. Σκέψου π.χ. ότι από το ΙΡ του Donkey Kong υπάρχουν μόνο δύο χαρακτήρες στο ρόστερ του Smash 4, την ώρα που άλλες σειρές πολύ μικρότερου μεγέθους σε πωλήσεις και απήχηση έχουν 5 και βάλε χαρακτήρες.

Για να το καταλάβουν καλύτερα όσοι νομίζουν ότι δεν πρέπει να γκρινιάζουμε, τα DKC2 και DKC3 πούλησαν γύρω στα 10 εκατομμύρια μαζί. Δεν υπήρχε δηλαδή χώρος να τα προσθέσουν; Δουλευόμαστε;

Το δε Super Mario All-Stars πούλησε 10 εκατομμύρια μόνο του. Και όχι η τριλογία του NES δεν είναι το ίδιο, είναι πολύ πιο ποιοτικό το All-Stars και έχει και το Lost Levels, το οποίο φυσικά και δεν το έβαλαν στο NES Mini.

Μετα δεν θα ειναι τα παλια παιχνιδια που παιζαμε, θα ειναι κατι διαφορετικο. Εχω πληρωσει και περιμενω ενα Gameboy με την κλασικη ασπρομαυρη οθονη που πρεπει να εχεις φως απο πισω για να βλεπεις. Τεχνικα σημερα ειναι τρισαθλιο, αλλα ειναι αυτο που ειχα καποτε.

Θα μπορούσαν κάλλιστα να έχουν επιλογή να τα παίξεις χρωματισμένα ή όχι. Δεν έχει νόημα, όμως, να νοσταλγούμε διαρκώς το πώς ήταν κάποτε. Η αναβάθμιση πάντα κάνει καλό, κοίτα π.χ. πόσο καλύτερο είναι το All Stars από τα Μαριο του NES

Alkis Logaras
27-06-2017, 21:05
100€ για τη νοσταλγία και για να έχεις έναν emulator με case snes μου φαίνονται πολλά...αν είχε λιγότερα μπορεί και να έπεφτα και να το έπαιρνα αλλά τώρα θα βουλευτώ με το rpi3 μου..

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

funkykong84
27-06-2017, 21:38
80€ δεν κάνει;

Alkis Logaras
27-06-2017, 21:55
Το πλαίσιο το έχει 99,99€ για προ παραγγελία

glympe
27-06-2017, 22:04
Εγώ το τσίμπησα πάντως :) Αν και προτιμώ να βγάλουν VC για το switch και να πάρω 100€ παιχνιδάκια, τελικά δεν μπορώ να αντισταθώ σε κάτι τέτοια.

Sent from my iPhone using Tapatalk

orck
27-06-2017, 22:48
100 ελλαδα φαινεται οτι θα παιξει. Εχω και εγω raspberry αλλα δεν εχω καταφερει τοσο γρηγορη εκκινηση και τοσο βολικο συστημα με τα saves

Mudang
27-06-2017, 23:56
80€ δεν το ειδα πουθενα σε Ευρωπη.

80$ MSRP στην Αμερικη για την Αμερικανη αισχρη γκρι/μπλε εκδοση, 79,99£ στο Αμαζον uk, για οσο αντεξαν οι παραγγελιες, 99€ Media Markt.de μεχρι να ξεπουλησει.....

shaman
28-06-2017, 01:23
99 και στο πλαίσιο.
υποθέτω εκεί θα μείνει, δε παίζει να είναι μόνο placeholder. Κρίμα

Alkis Logaras
28-06-2017, 02:01
100 ελλαδα φαινεται οτι θα παιξει. Εχω και εγω raspberry αλλα δεν εχω καταφερει τοσο γρηγορη εκκινηση και τοσο βολικο συστημα με τα saves

Εγώ έχω βάλει recalbox και γενικά είναι κομπλέ.και τα saves με τα states γίνονται πανεύκολα .ωραιο το μίνι για κάποια συλλογή ,αλλά για παιχνίδι θεωρώ έχει φάει μεγάλο καπέλο.θα μπορούσε να έχει και 60€ για παράδειγμα.

vassilis_pap
28-06-2017, 02:05
Να υπενθημίσω για άλλη μια φορά πως όταν αγοράζεις από την Nintendo πληρώνεις κανονικά και τα παιχνίδια και είσαι κύριος, ενώ όταν παίζεις με emulators σε οποιοδήποτε σύστημα, απλά πειρατεύεις, συνεπώς δεν τίθεται θέμα σύγκρισης ως προς την τιμή για την μια και την άλλη περίπτωση.

Κατά τα άλλα, υπέροχα μηχανάκια τα pi, έχω και εγώ ένα...

Alkis Logaras
28-06-2017, 02:13
Εγώ προσωπικά δεν τα συγκρίνω,λέω πως τα θεωρώ υπερ κοστολογημένα . Ξέρω τι έτσι emulator,αλλά όπως και στην περίπτωση του nes mini ,και από την Nintendo ,emulator είναι . Το μόνο ότι πληρώνεις την μαμά εταιρεία για τα Roms που βάζει μέσα.

bahamut zero
28-06-2017, 02:27
Έγινε προπαραγγελία αν και μου φαίνεται τσιμπημένη η τιμή στα 100. Το περίμενα 80

vassilis_pap
28-06-2017, 02:38
Αυτό είναι το φυσιολογικό. Να πληρώνεις την μαμά εταιρεία για τα παιχνίδια που παίζεις. Τα υπόλοιπα είναι πειρατία και άρα παράνομα. Το ότι αυτό είναι ευρύτατα διαδεδομένο ειδικά σε παλιότερους τίτλους δεν αλλάζει τα πράγματα. Και στα Wii/Wii U υπάρχουν ανάλογες πρακτικές για παράδειγμα, αλλά δεν υπάρχει άνθρωπος που να λέει πως τα 60€ του Zelda BotW είναι πολλά αφού μπορεί να το παίξει "δωρεάν" σε PC και dolphin.

Όλα αυτά επειδή αναφέρθηκε το pi στο οποίο, με τα χρήματα που το αγοράζεις πληρώνεις, μόνο το h/w του και όχι τα παιχνίδια που παίζεις. Και δεν υπάρχει κανένας νόμιμος τρόπος για να παίξεις τα εν λόγω παιχνίδια νόμιμα σε αυτό.

Δεν αναφέρομαι καν ειδικά σε εσένα. Γενικά είναι ένα επιχείρημα που ακούγεται πολύ συχνά, αλλά για τους λόγους που ανάλυσα δεν στέκει. Τα παιχνίδια του SNES ΔΕΝ είναι abandonware και συνεπώς όποιος θέλει να τα παίξει, πρέπει κανονικά να τα πληρώσει. Στην VC των Wii U/N3DS για παράδειγμα κοστίζουν 6-8€ το ένα!

ΥΓ: Θυμίζω πως η παρούσα κοινότητα είναι σταθερά και επίμονα, ενάντια σε οποιασδήποτε μορφής πειρατίας. Συνεπώς παρακαλώ (ως mod) να είμαστε γενικά προσεκτικοί σε ότι έχει να κάνει με οδηγίες και τρόπους χρήσης rom κλπ. Δεν έχει υπάρξει κάτι ιδιαίτερο μέχρι τώρα, απλά το υπενθυμίζω.

Edit: Σχετικά με την τιμή, νομίζω και εγώ πως από την στιγμή που είναι 80$ θα έπρεπε να είναι και 80€. Ελπίζω πως τα 100 είναι placeholder και πως θα το δούμε τουλάχιστον 90€. Δυστυχώς δεν το βλέπω πιο κάτω...

Zalbor
28-06-2017, 03:22
Όπως και με το NES mini, όσα έχει μέσα είτε τα έχω είτε δε μ' ενδιαφέρουν... Άρα και πάλι τσου από μένα.

orck
28-06-2017, 08:31
Αυτό εδώ μην ξεχνάμε ότι έχει μέσα δύο χειριστήρια και επιτέλους λογικό μήκος καλωδίων.

Τα παλιά video games στα πόσα χρόνια είναι public;

bravely
28-06-2017, 08:43
Η διαφορά τιμής είναι λόγω διαφορετικού νομίσματος/οικονομίας και ότι στην Αμερική η τιμή είναι χωρίς sales tax.

SHot-OS
28-06-2017, 16:36
Όλοι προπαραγγελία απο πλαίσιο κάνατε? Public κανένας?

orck
28-06-2017, 17:34
Και απο τους τρεις μεγαλους και οποιος το φερει

glympe
28-06-2017, 18:22
Εγώ public. Πέρσι πήρα το nes mini από εκει και ήρθε την πρώτη μέρα κυκλοφορίας.

Sent from my iPhone using Tapatalk

noobios
28-06-2017, 20:08
Public, plaisio, kotsovolos και you και οποίος το φέρει πρώτος. Θα πέσει πολύ scalping στο eBay ήδη έχουν ανεβεί αγγελίες 200-300 δολαρίων που πουλάνε preorder slot. Αν και ειπε η νιντεντο οτι θα παράγει πολύ περισσότερα κομμάτια απο το nes mini classic και Ελλάδα λογικά θα είμαστε οκ αλλα επειδή ηταν κατι που περίμενα προσωπικά δεν το ρισκάρω.

rockass14
28-06-2017, 22:02
Υπάρχει φήμη ότι η Γαλλία θα πάρει 160.000 κομμάτια. Αν αληθεύει σημαίνει ότι δε θα υπάρξει λογικά πρόβλημα διαθεσιμότητας και στις υπόλοιπες αγορές.

https://mynintendonews.com/2017/06/28/france-apparently-160000-snes-mini-systems-will-be-available-at-launch/

GLAROS
28-06-2017, 22:25
Μιλώντας για τα καλώδια των χειριστηρίων θα είναι στο 1.5 μέτρο.
Από Public η δική μου προ-παραγγελία και θα συμφωνήσω με τον "vassilis_pap" για τις πρακτικές rom.

bahamut zero
29-06-2017, 00:49
Public κι εγώ. Θα παραλάβουμε κανονικά θεωρώ δε θα έχουμε θέμα, εφόσον κάναμε τόσο έγκαιρα preorders

funkykong84
29-06-2017, 02:52
http://www.vgchartz.com/gamedb/?name=&publisher=&platform=SNES&genre=&minSales=0&results=200

"First, Famitsu asked how the games were chosen for the Super NES Classic Edition overseas and the Nintendo Classic Mini: Super Famicom in Japan. Nintendo explained:

Quote: It depends on the game’s popularity, whether people were familiar with it, and number of units sold. We carefully hand picked each title to ensure the game lineup appealed to a large audience, so it makes the SNES Classic an easy purchase."

Πώς στα κομμάτια γίνεται το έκτο και το δέκατο πιο ευπωλητο παιχνιδι να μην μπαίνει στη λίστα; Απαράδεκτη η Nintendo και βαθιά εμμονικη όπως πάντα.

http://nintendoeverything.com/nintendo-on-choosing-the-games-for-the-snes-classic-edition-was-difficult-to-release-super-fx-chip-titles-on-vc/

- - - Updated - - -

Dimpap28
29-06-2017, 11:23
http://www.vgchartz.com/gamedb/?name=&publisher=&platform=SNES&genre=&minSales=0&results=200

"First, Famitsu asked how the games were chosen for the Super NES Classic Edition overseas and the Nintendo Classic Mini: Super Famicom in Japan. Nintendo explained:

Quote: It depends on the game’s popularity, whether people were familiar with it, and number of units sold. We carefully hand picked each title to ensure the game lineup appealed to a large audience, so it makes the SNES Classic an easy purchase."

Πώς στα κομμάτια γίνεται το έκτο και το δέκατο πιο ευπωλητο παιχνιδι να μην μπαίνει στη λίστα; Απαράδεκτη η Nintendo και βαθιά εμμονικη όπως πάντα.

http://nintendoeverything.com/nintendo-on-choosing-the-games-for-the-snes-classic-edition-was-difficult-to-release-super-fx-chip-titles-on-vc/

- - - Updated - - -
Σίγουρα κάτι παίζει με τα δικαιώματα και τη Rare... Εδώ είχαν αφαιρεθεί κάποια από τη Wii VC θυμάμαι...

Zalbor
29-06-2017, 11:25
Σίγουρα κάτι παίζει με τα δικαιώματα και τη Rare... Εδώ είχαν αφαιρεθεί κάποια από τη Wii VC θυμάμαι...
Όμως υπάρχουν ακόμα στο Wii U.

Dimpap28
29-06-2017, 11:31
Όμως υπάρχουν ακόμα στο Wii U.
Έλα μου ντε... Γενικά δεν είναι τόσο απλό όσο νομίζουμε, έχω την εντύπωση...

bravely
29-06-2017, 13:34
Το ότι υπάρχουν στο Wii u δεν σημαίνει ότι μπορούν να είναι και στο snes. Αν η Rare έχει όντως τα δικαιώματα, μπορεί να αρνηθεί στη Nintendo να βάλει τα συγκεκριμένα παιχνίδια μέσα.

rockass14
29-06-2017, 17:27
Ρε παιδιά, IP της N δεν είναι; Τι ρόλο παίζει η Rare;

funkykong84
30-06-2017, 01:59
Τα παιχνίδια και οι χαρακτήρες ανήκουν στη Nintendo. Δεν τίθεται θέμα. Απλά ο Miyamoto είχε από παλιά θέμα με τη Rare και μετά την αποχώρηση της εταιρείας για τη MS η Nintendo δεν ενδιαφέρεται ιδιαίτερα για τα παιχνίδια της και αυτό φαίνεται με διάφορους τρόπους. Εν προκειμένω προτίμησαν να βάλουν ένα τελείως αδιάφορο first party παιχνίδι όπως το Kirby Golf παρά το second party DKC2.

bravely
30-06-2017, 02:18
Έχω διαβάσει ότι υπάρχει θέμα με τα royalties.

Sir
30-06-2017, 16:37
Βλέπω με έκπληξη πως κανεις δεν παραπονιέται -όχι εδώ μόνο, αλλα γενικά- που δεν έχουν συμπεριλάβει το "Turtles in Time". Μεγαλο ατόπημα για εμένα!!!!!

efthimis1981
22-07-2017, 20:53
Θεορω πως θα επρεπε να εχει ενα ακομα τουλαχιστον παιχνιδι το super mario all stars.....παντως η προπαραγγελια επεσε και το αναμενω απο 29 Σεπτεμβρη!!!

bahamut zero
22-09-2017, 02:22
Παιδιά ξέρουμε τι παίζει με το θέμα του αντάπτορα που δεν περιλαμβάνεται; Πρέπει να πάρουμε τον official της nintendo (ένα 15ρι ακόμα με λίγα λόγια) ή μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε απλά ένα φορτιστή κινητού πχ;

Sir
22-09-2017, 06:49
Για ποιον ανταπτορα λες;;;

orck
22-09-2017, 07:21
Τροφοδοτικό λέει. Από το κινητό σου βάλε μην πετάς χρήματα.

GLAROS
22-09-2017, 08:21
Απο την ΤV usb 5Volt επίσης.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

bahamut zero
22-09-2017, 10:20
Τα abere του φοριστη δεν παιζουν καποιο ρολο; ειμαι λιγο ασχετος με αυτα γι αυτο και ρωταω

orck
22-09-2017, 10:43
Δεν είναι φορτιστής αλλά τροφοδοτικο. Και στα κινητά ο φορτιστής δεν είναι αυτό που βάζεις στην πρίζα, ο φορτιστής είναι μέσα στο κινητό. Αυτό που βάζεις στην πρίζα είναι ένα τροφοδοτικό, μία παροχή σταθεροποιημένη στα 5v και 0,5 έως 1 η ίσως και παραπάνω Α.
Πρακτικά αυτά που έχουν τα κινητά μας μπορούν να δώσουν ρεύμα και να λειτουργήσει μια χαρά.
Εάν εξακολουθείτε να έχεις ανυσηχεια τότε δώσε τα 15 και πάρε της Nintendo δεν θα πεθάνεις από την πείνα φαντάζομαι για 15ευρω

Sir
22-09-2017, 10:45
Συγγνωμη, παιδιά... Δεν υπάρχει στο πακέτο παροχή ρεύματος για το μηχάνημα;;; Εχω μπερδευτεί. Τι συζητάμε;;;

bahamut zero
22-09-2017, 12:42
Δεν είναι φορτιστής αλλά τροφοδοτικο. Και στα κινητά ο φορτιστής δεν είναι αυτό που βάζεις στην πρίζα, ο φορτιστής είναι μέσα στο κινητό. Αυτό που βάζεις στην πρίζα είναι ένα τροφοδοτικό, μία παροχή σταθεροποιημένη στα 5v και 0,5 έως 1 η ίσως και παραπάνω Α.
Πρακτικά αυτά που έχουν τα κινητά μας μπορούν να δώσουν ρεύμα και να λειτουργήσει μια χαρά.
Εάν εξακολουθείτε να έχεις ανυσηχεια τότε δώσε τα 15 και πάρε της Nintendo δεν θα πεθάνεις από την πείνα φαντάζομαι για 15ευρω

Καλά προφανώς και όχι απλά έχω ήδη πολλά τέτοια τροφοδοτικά σπίτι συν το ότι περιμένω snes mini από public τα οποία δεν έχουν το τροφοδοτικό. Θα πρέπει δηλαδή να το ψάξω σε άλλο κατάστημα και θέλω να αποφύγω την ταλαιπωρία

@sir όχι. Υπάρχει μόνο καλώδιο usb

Sir
22-09-2017, 19:05
A, μάλιστα... Μου είχε ξεφύγει αυτη η λεπτομέρεια

RooF
23-09-2017, 06:11
Παιδιά με το καλώδιο που είναι μέσα κάνεις μια χαρά δούλεια. Το συνδέεις είτε στην usb θύρα της τηλεόρασης,είτε με έναν απλό ανταπτορα κινητού.

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

bahamut zero
23-09-2017, 13:29
Παιδιά με το καλώδιο που είναι μέσα κάνεις μια χαρά δούλεια. Το συνδέεις είτε στην usb θύρα της τηλεόρασης,είτε με έναν απλό ανταπτορα κινητού.

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
για κάποιο λόγο είχα ξεχάσει τα usb της τηλεόρασης. Ισχύει

willow
26-09-2017, 12:18
λογικα παρασκευη κυκλοφορει ε?:thumbsup:

rockass14
26-09-2017, 20:05
Εγώ το έβαλα σε 50άρα και έδειχνε μια χαρά.

rockass14
27-09-2017, 10:27
Όποιος ενδιαφέρεται για το mini SNES και δεν το βρίσκει ας μου πει μέχρι το απόγευμα. Το έχω βάλει προπαραγγελία σε 2 καταστήματα στο Περιστέρι. Αν δεν το θέλει κανείς θα ακυρώσω την κράτηση στο ένα.

bahamut zero
28-09-2017, 19:03
Παιδιά έχουμε καμία ενημέρωση για τα snes mini? Θα παραλάβουμε κανονικά αύριο; Εγώ πχ περιμένω από public

ivlam
28-09-2017, 20:00
Παιδιά έχουμε καμία ενημέρωση για τα snes mini? Θα παραλάβουμε κανονικά αύριο; Εγώ πχ περιμένω από public

Αύριο θα το έχω. Μου έστειλαν μήνυμα από την acs. Από public έχω παραγγείλει κι εγώ.

bahamut zero
28-09-2017, 20:27
Αύριο θα το έχω. Μου έστειλαν μήνυμα από την acs. Από public έχω παραγγείλει κι εγώ.
εγώ το έχω παραλαβή από κατάστημα μιας και μένω κοντά. ελπίζω να μου έρθει μήνυμα αύριο πρωί για να πάω να παραλάβω

orck
28-09-2017, 22:18
Το εχω ηδη:) Να πω και εδω οτι εχω ενα κρατημενο στο Πλασιο Βουλιαγμενης (στο σηματακι της ολυμπιακης) στο ονομα μου, οποιος θελει ριχνει ΠΜ για να του δωσω στοιχεια να παει να το παραλαβει.

bahamut zero
28-09-2017, 22:50
ηρθε μηνυματακι και σε μενα. αυριο πρωι πρωι θα ειμαι public :thumbsup:

Braveheart1980
28-09-2017, 23:21
ηρθε μηνυματακι και σε μενα. αυριο πρωι πρωι θα ειμαι public :thumbsup:

Σε ζηλεύω....

Ajax87
29-09-2017, 14:02
Εγω το ειχα παραγγειλει απο το πλαισιο γιατι ειχε ανεβασει την προ-παραγγελια πιο νωρις απο τα Public... και δυστηχως μαλλον παει προς ναυαγιο η κατασταση. Ουτε με εχουνε ενημερωσει και η παραγγελια ειναι κολλημενη στην επεξεργασια. Επισης το εχουνε κατεβασει και απο το site τους.

bahamut zero
29-09-2017, 14:24
Παρέλαβα σήμερα κανονικά. Η κονσόλα φαίνεται στο χέρι ακόμα πιο μικρή από ότι στις φώτο! Όσο για snes controller είχα να ακουμπήσω από το δημοτικό!

Dimpap28
29-09-2017, 15:52
Το νέο μέλος της Nintendo Classic Mini σειράς κυκλοφορεί σήμερα, με τη μορφή του SNES mini! Ανοίγουμε τη συσκευασία και συγκρίνουμε την κονσόλα με τον προκάτοχό της, το NES mini. Η κονσόλα περιέχει 21 παιχνίδια, με σημαντικότερο το Starfox 2, το οποίο δεν κυκλοφόρησε ποτέ στην αγορά και ουσιαστικά είναι η πρώτη φορά που γίνεται διαθέσιμο για το κοινό!

Δείτε το unboxing παρακάτω:

https://youtu.be/Hd3WOtQtxaA

Braveheart1980
29-09-2017, 16:51
Εξαιρετική παρουσίαση και να ξέρεις ΣΕ ΖΗΛΕΥΩ!

bahamut zero
29-09-2017, 18:03
Ωραία παρουσίαση Dimpap. Η επιλογή τίτλων είναι καταπληκτική πραγματικά. Super Mario RPG, Final Fantasy VI και Earthbound στο ίδιο μηχανηματάκι; Δεν άφησε κανένα παραπονεμένο η nintendo!

https://photos.app.goo.gl/hQBZaFOwj40zZnSh2

blackmore
29-09-2017, 19:48
Το πήρα και εγώ, σήμερα από τα Public, πολύ όμορφο, άλλα θα ήθελα να ηταν λίγο μεγαλύτερο.
Έπαιξα λίγο kirby και το megaman, και θα είναι τα πρώτα games που θα παίξω, μιας και δεν τα εχω παίξει, και λίγο που τα δοκίμασα, μου άρεσαν.
Τα κοντρόλ είναι ίδια με τα original ή όχι? Γιατί μου φαίνονται λίγο μικρότερα.
Σε σχέσει με το nes mini classic, μου άρεσε περισσότερο, και με τα games που έχει, σίγουρα θα ασχοληθώ πολύ περισσότεροι, από ότι το nes.
:D

bahamut zero
29-09-2017, 19:49
Το πήρα και εγώ, σήμερα από τα Public, πολύ όμορφο, άλλα θα ήθελα να ηταν λίγο μεγαλύτερο.
Έπαιξα λίγο kirby και το megaman, και θα είναι τα πρώτα games που θα παίξω, μιας και δεν τα εχω παίξει, και λίγο που τα δοκίμασα, μου άρεσαν.
Τα κοντρόλ είναι ίδια με τα original ή όχι? Γιατί μου φαίνονται λίγο μικρότερα.
Σε σχέσει με το nes mini classic, μου άρεσε περισσότερο.
:D
τα χειριστήρια είναι ίδια ακριβώς σε μέγεθος

blackmore
29-09-2017, 19:52
τα χειριστήρια είναι ίδια ακριβώς σε μέγεθος

Μπορεί να μου φαίνονται μικρότερα, γιατί έχει πολύ καιρό που είχα παίξει snes σε έναν φίλο μου :rolleyes:

Sir
30-09-2017, 01:19
Ωραία παρουσίαση Dimpap. Η επιλογή τίτλων είναι καταπληκτική πραγματικά. Super Mario RPG, Final Fantasy VI και Earthbound στο ίδιο μηχανηματάκι; Δεν άφησε κανένα παραπονεμένο η nintendo!

https://photos.app.goo.gl/hQBZaFOwj40zZnSh2

Ε, θα μπορούσε να βάλει και το Chrono Trigger... Και θα γούσταρα με τρέλα το Turtles in Time. Δε φαντάζεσαι πόσες ανθρωποώρες είχα δαπανήσει στο συγκεκριμένο.

orck
30-09-2017, 23:01
Ειναι καταπληκτικα μηχανακια, βεβαια καταλαβαινουμε ολοι οτι πληρωσαμε το 100αρικο του snes mini μονο για την εμφανιση και τα χειριστηρια, καθως τα παιχνιδια και χωρανε και παιζουν και στο nes mini

Ajax87
02-10-2017, 09:03
Εγω το ειχα παραγγειλει απο το πλαισιο γιατι ειχε ανεβασει την προ-παραγγελια πιο νωρις απο τα Public... και δυστηχως μαλλον παει προς ναυαγιο η κατασταση. Ουτε με εχουνε ενημερωσει και η παραγγελια ειναι κολλημενη στην επεξεργασια. Επισης το εχουνε κατεβασει και απο το site τους.

Τελικα εφτασε και το δικο μου το Σαββατο...
Καλο λιωσιμο σε ολους :thumbup1:

johnyrockgr
02-10-2017, 17:48
Οριστε (https://www.nintendo.co.jp/clvs/manuals/en_us/index.html)και τα manual των παιχνιδιων σε pdf μορφη, εκτος απο το Starfox 2. Αυτο μονο online (προς το παρον).

Ελπιζω να το βρω και εγω τωρα που θα κατεβω Ελλαδα.

fanny
06-10-2017, 02:09
Να το χεις προ παραγγείλει και να μη μπορείς να πας να το πάρεις επειδή είσαι άρρωστος αγκαλιά με κουβερτάκι από συνάχι. ΑΧ.
Ανυπομονώ για Zelda, StarFox 2, Mario, Kirby, Yoshi...Blah blah blah δεν τελειώνω ούτε αύριο :P :P ...! <3

Dimpap28
07-10-2017, 00:59
Παιδιά, όσοι το ψάχνετε, υπάρχει διαθέσιμο στον Κωτσόβολο! http://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/forhtes-konsoles/175684-nintendo-classic-mini-super-nes

fanny
07-10-2017, 01:23
Σήμερα το πήρα επιτέλους!!! :)

Ναι, παραδόξως υπάρχει στον κωτσόβολο, και αν κάποιος ακύρωσε προπαραγγελία σε άλλα καταστήματα μπορεί να έχει ξεμείνει και κανένα.

johnyrockgr
07-10-2017, 10:40
Το πηρα και εγω χτες, δεν αντεξα. Φανταστικο μηχανακι!

Ερωτηση: Επειδη τα καλωδια των χειριστηριων μου φαινονται πολυ κοντα, (φανταζομαι πως θα ηταν στο NES Mini....), εαν βρω ή παραγγειλω επεκτασεις καλωδιων για τα χειριστηρια του NES Mini, θα δουλεψουν κανονικα?

Αν θυμαμαι καλα εχει γραφτει εδω στο φορουμ οτι εχουν το ιδιο βυσμα τα χειριστηρια της μιας και της αλλης κονσολας, αλλα για επιβεβαιωστε το αν θελετε. Ευχαριστω!

Sir
07-10-2017, 13:47
Ναι, θα δουλεύουν κανονικα.

Mudang
07-10-2017, 14:19
Κωτσοβολο στα περισσοτερα καταστηματα του ειναι διαθεσιμο παντως.

Ζωγράφου (3.99 χλμ) : Αγορά
Κορυδαλλός (8.86 χλμ) : Αγορά
Γλυφάδα (9.19 χλμ) : Αγορά
Megastore Χαϊδάρι (9.75 χλμ) : Αγορά
Κερατσίνι (11.22 χλμ) : Αγορά
Megastore Μενίδι (14.73 χλμ) : Αγορά
Megastore Ελ. Βενιζέλος (16.46 χλμ) : Αγορά
Ελευσίνα (20.61 χλμ) : Αγορά
Νέα Μάκρη (25.61 χλμ) : Αγορά
Κόρινθος (71.13 χλμ) : Αγορά
Άργος (93.74 χλμ) : Αγορά
Τρίπολη (129.30 χλμ) : Αγορά
Αίγιο (148.17 χλμ) : Αγορά
Λαμία (155.23 χλμ) : Αγορά
Βόλος (171.72 χλμ) : Αγορά
Καλαμάτα (175.57 χλμ) : Αγορά
Megastore Πάτρα (175.74 χλμ) : Αγορά
Πάτρα-Αγίου Ανδρέου 53 (178.86 χλμ) : Αγορά
Megastore Πύργου (206.39 χλμ) : Αγορά
Αγρίνιο (217.02 χλμ) : Αγορά
Megastore Λάρισα (220.42 χλμ) : Αγορά
Καρδίτσα (223.11 χλμ) : Αγορά
Τρίκαλα (247.29 χλμ) : Αγορά
Μουδανιά (259.07 χλμ) : Αγορά
Χανιά (271.48 χλμ) : Αγορά
Καβάλα (337.24 χλμ) : Αγορά
Σέρρες (349.75 χλμ) : Αγορά
Ξάνθη (367.28 χλμ) : Αγορά
Αλεξανδρούπολη (373.23 χλμ) : Αγορά
Κομοτηνή (380.01 χλμ) : Αγορά
Κέρκυρα (381.62 χλμ) : Αγορά
Ρόδος (430.43 χλμ) : Αγορά

johnyrockgr
07-10-2017, 16:26
Ναι, θα δουλεύουν κανονικα.

Ευχαριστω!

fanny
07-10-2017, 18:17
Μπορώ να σου το επιβεβαιώσω κι εγώ, διότι έχω ήδη επεκτάσεις από το προηγούμενο και χθες που κάθισα να παιξω λειτουργούσαν κανονικότατα. :) :)

orck
08-10-2017, 09:42
Εχω βαλει και δυο προεκτασεις στην σειρα (αυτες που ειχα παρει για το mini NES, τερμα Κινα, καπου 1,5 η μια) και δουλευουν μια χαρα. Απο την τηλεοραση φτανω κρεβατι ξαπλωμενος, βεβαια με 22αρα τιβι δεν βλεπω καλα.

vassilis_pap
10-10-2017, 07:17
Να θυμίσω πως απαγορεύεται ρητά από τους κανόνες του φόρουμ, οποιοδήποτε θέμα αφορά homebrew, hacks, roms, πειρατεία κλπ. Προφανώς στο παραπάνω περιλαμβάνεται και το hakchi2 και γενικότερα ολόκληρη τη σκηνή των hacks για nes/snes mini.
Ευχαριστούμε για την κατανόηση...

orck
10-10-2017, 09:34
Είσαι υπερβολικός. Η ίδια εταιρία το άφησε ελεύθερο να βάλει ο καθένας μέσα ότι γουστάρει...

Δεν θα αναφέρω τρόπο που το πειράζεις, απλά εκφράζω την διαφωνία μου στην υπερβολή.

vassilis_pap
10-10-2017, 12:00
Οι κανόνες και η φύση του φόρουμ είναι απολύτως γνωστοί και δεδομένοι όλα αυτά τα χρόνια που υπάρχει. Δεν ξέρω τι ακριβώς βρίσκεις υπερβολικό, αλλά από την στιγμή που δεν υποστηρίζεται οποιοδήποτε αναφορά σε hacks, δεν βλέπω τι διαφορετικό θα μπορούσε να γίνει για την περίπτωση του hakchi2...

johnyrockgr
10-10-2017, 12:23
Δεν χρειαζεται να το συζηταμε. Συμφωνω με τον vassilis_pap. Εξαλλου ειναι παρα πολυ ευκολο να γινει το χακαρισμα αυτο.
Οποιος θελει, το Google ειναι φιλος. Ολων.

johnyrockgr
19-10-2017, 10:47
Αρχιζω να πιστευω οτι ημουν πολυ τυχερος που βρηκα ενα (στα Max Stores στη γειτονια μου)!

Εχω παει σε 2-3 Public και σε 2 Πλαισιο και δεν ειχαν τιποτα! Και στον Κωτσοβολο στο Mall επισης τιποτα!

Τωρα για τα υπολοιπα καταστηματα Κωτσοβολος δεν ξερω.

orck
20-10-2017, 18:01
Αυτο με την μεγαλυτερη θολουρα, ειμαστε εναντια στις καθαρες εικονες, hd, hdr, 4κ, ολες αυτες τις σαχλες. Ειναι φυσικο antialiasing

rockass14
20-10-2017, 18:16
Για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχουν τουλάχιστον 5 κομμάτια στο Public Περιστερίου.

GLAROS
20-10-2017, 18:24
4:3. σκέτο.

Αλήθεια - ποιο "φίλτρο" προτιμάτε να παίζετε παιδιά ? Εγώ νομίζω ότι προτιμώ το crt αν και έχει λίγο blur..

GLAROS
20-10-2017, 20:30
That's the Spirit

Paralax scrolling ...

socratis_g
26-10-2017, 22:25
πέρασα καμιά 50αριά παιχνίδια. γύρω στο 15λεπτο η διαδικασία. ελειπαν πολλά καλά.

το mini snes είναι πλήρης κονσολάκι πλέον. με τα 50 παιχνίδια που έχει πλέον (70 συνολο μαζί με τα μαμά) λέει ότι τρώει απο τη μνήμη 70 απο τα 300μβ διαθέσιμα. Δλδ γιατί η νιντυ εδωσε μια κονσόλα με χωρητικότητα 300μβ και τα φορτωμένα παιχνίδια της ήταν 25μβ? Γιατί παιχνιδάρες όπως τα Mortal, nba jam, teenage turtles, earthworm jim και πολλά άλλα δεν τα είχε περάσει. ΓΙατί είχε πρόβλημα με τις άδειες? οπότε κάτω απο το τραπέζι μας εσπρωξε το hack και τα περνάμε όλα μόνοι μας..?

orck
26-10-2017, 23:09
Ακριβως αυτο, η ιδια εταιρια μας λεει να το πειραξουμε

socratis_g
27-10-2017, 09:32
^ με αυτό τον τρόπο έχει τον πελάτη ευχαριστημένο 100%.

Γιατί δεν είναι σαν την πειρατεία στις τρέχουσες κονσόλες, οπου οι developers δεν θα βγάλουν καινούρια παιχνίδια κτλ κτλ. Οτι ήταν να κυκλοφορίσει σαν παιχνίδι για το mini snes, βγήκε. Οπότε το hack θα ανεβάσει και άλλο τις πωλήσεις του.

Ειναι όπως στο PRO evolution soccer κάθε χρόνο, όπου η konami σπρώχνει τις άδειες για τις ομάδες κάτω απο το τραπέζι και τα περνάμε μόνοι μας με απλή διαδικασία.

socratis_g
27-10-2017, 21:28
Και πάντα στο crt filter ON.

rockass14
13-11-2017, 15:46
Υπάρχουν 3 κομμάτια στον Κωτσόβολο Αγίων Αναργύρων στα 99,90€.

Sir
13-12-2017, 23:28
Ελπίζω το "12 παιχνίδια" να μην ισχύει... Όσο πάνε και τα λιγοστεύουν...

darunia85
14-12-2017, 00:05
Φήμη για N64 Classic:

http://www.gameonaus.com/the-n64-mini-may-be-here-sooner-than-we-think/
Αν και ακομα ειναι λειτουργικό το Ν64 μου,περιμένοντας να τα φτύσουν οι εσωτερικες μπαταρίες των κασετών
Σε λογική τιμη κ καλη γκάμα παιχνιδιων που θα το συνοδευει νομιζω θα το χτυπησω

fanny
14-12-2017, 00:17
Εμ ναι... Το πρόβλημα εδώ δεν θα είναι ποια παιχνίδια να βάλουν, αλλά ποια να ΠΡΩΤΟ-βάλουν!

Να κάνω μια πρόχειρη λίστα καμιά 30ριά games, έτσι, για τη πλάκα που μπορούν να μπουν χωρίς πολλή πολλή σκέψη...!

1) Super Mario 64
2) Pokemon Stadium
3) Pokemon Snap
4) Pokemon Stadium 2
5) The Legend of Zelda: Ocarina of time
6) The Legend of Zelda: Mahora's Mask
7) Mario Kart 64
8) Golden Eye 64
9) Banjo-Kazooie 64
10) Donkey Kong 64
11) Perfect Dark 64
12) Star Fox 64
13) Bomberman™ 64
14) F-Zero X
15) Kirby 64: The Crystal Shards
16) Mario Party 2
17) Paper Mario
18) Castlevania
19) Doom 64
20) Hey You, Pikachu!
21) Mario Party
22) Mario Party 3
23) Megaman 64
24) Diddy Kong Racing
25) Mortal Kombat Trilogy
26) Pilotwings 64
27) Rayman 2: The Great Escape
28) Yoshi's Story
29) StarCraft
30) Resident Evil 2

31) +1 extra bonus Puyo Puyo

Εύκολο πιθανό σενάριο και έβαλα μόνο βασικούς τίτλους που ήρθαν τώρα σφαίρα στο μυαλό μου, σίγουρα υπάρχουν πολλοί ακόμα...! Και το πουλάνε καμιά 100€, 130€ στο Ελλαδιστάν. Κομπλέ. :P <3

darunia85
14-12-2017, 00:24
1) Super Mario 64
5) The Legend of Zelda: Ocarina of time
6) The Legend of Zelda: Mahora's Mask
7) Mario Kart 64
8) Golden Eye 64
9) Banjo-Kazooie 64
22) Mario Party 3
23) Megaman 64
24) Diddy Kong Racing
10) Donkey Kong 64
12) Star Fox 64
27) Rayman 2: The Great Escape
28) Yoshi's Story

Για αυτα θα τα εσκαγα σιγουρα,τωρα αυτα που τα βρισκεις κ σε αλλες κονσολες(RE, Mortal Kombat, κα) δε θα μεπειραζει να πουσιαζουν

Zalbor
14-12-2017, 01:38
8) Golden Eye
9) Banjo-Kazooie
10) Donkey Kong 64
11) Perfect Dark
24) Diddy Kong Racing

Αυτά (και το Banjo-Tooie) ξέχασέ τα. Είναι της Microsoft τώρα.

darunia85
14-12-2017, 09:27
Η microsoft εχει τα δικιαιώματα όλης της σειρας? Μηπως εχει κρατησει του 64 η Nintendo

Nikol@r@s
14-12-2017, 16:03
Μακάρι να ισχύει η είδηση,αλλά τα παιχνίδια να είναι περισσότερα!Άντε να παίρνει σειρά και το Game Cube(Αν και υποκειμενικό),όπου πιστεύω θα είναι και το ομορφότερο της Mini σειράς :001_wub:

Altair
14-12-2017, 16:32
Αυτά (και το Banjo-Tooie) ξέχασέ τα. Είναι της Microsoft τώρα.

Goldeneye,Donkey Kong 64,Diddy Kong Racing μπορούμε να τα δούμε πιστεύω.Τα υπόλοιπα όντως είναι της Μ$.
Εγώ ελπίζω να έχει το Super Mario 64 μπας και το εκτιμήσω ποτέ,καθώς και τα 2 Castlevania μεταξύ άλλων.

Zalbor
14-12-2017, 22:19
Goldeneye,Donkey Kong 64,Diddy Kong Racing μπορούμε να τα δούμε πιστεύω.Τα υπόλοιπα όντως είναι της Μ$.
Εγώ ελπίζω να έχει το Super Mario 64 μπας και το εκτιμήσω ποτέ,καθώς και τα 2 Castlevania μεταξύ άλλων.
Έχεις δίκιο για το DK64, κακώς το έβαλα στη λίστα.
Το Racing νομίζω είναι "γκρίζα περιοχή", επειδή έχει και χαρακτήρες Nintendo (Diddy) αλλά και της Rare (Banjo).

Altair
15-12-2017, 02:16
Δεν το γνώριζα αυτό για το Diddy Kong Racing,thanks.

Zalbor
15-12-2017, 02:17
Ας τονίσω το "νομίζω". Δεν ξέρω τι ισχύει νομικά. :)