PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Nintendo Switch Online App

rockass14
19-07-2017, 06:52
Διαθέσιμη για κατέβασμα η εφαρμογή Nintendo Switch Online για Android και iOS.

http://www.nintendolife.com/news/2017/07/the_nintendo_switch_online_app_is_now_available_fo r_download1

Alkis Logaras
19-07-2017, 08:07
Προς το παρών λέει server maintenance .ισως το ανοίξουν μαζι με το splatoon?

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

rockass14
19-07-2017, 15:56
Η εφαρμογή είναι πλέον λειτουργική.

Alkis Logaras
19-07-2017, 16:13
Ωραίος...περιμένουμε λοιπόν splatoon να δοκιμασουμε.εγω ευτυχώς έχω ένα ζευγάρι ακουστικά turtle beach τα οποία συνδέονται ασύρματα με την τηλεόραση και έχουν ξεχωριστή υποδοχή για το μικρόφωνο ,όποτε θα συνδέσω το κινητό δε αυτά κ λογικά θα είμαι εντάξει,δεν θα πνίγω με το "σύστημα" της Ν

rockass14
19-07-2017, 16:27
Ωραίος...περιμένουμε λοιπόν splatoon να δοκιμασουμε.εγω ευτυχώς έχω ένα ζευγάρι ακουστικά turtle beach τα οποία συνδέονται ασύρματα με την τηλεόραση και έχουν ξεχωριστή υποδοχή για το μικρόφωνο ,όποτε θα συνδέσω το κινητό δε αυτά κ λογικά θα είμαι εντάξει,δεν θα πνίγω με το "σύστημα" της Ν.

Off-topic
Είναι καλά τα Turtle Beach; Έχω αυτά τα Sony (http://www.public.gr/product/ihos/akoustika/ako ystika-kefalis/akoystika-kefalis-sony-mdr-zx310-kokkino/prod5970158pp/), αλλά έλεγα να τα αντικαταστήσω με αυτά.
http://www.public.gr/product/gaming/pc-controllers/audio/turtle-beach-star-wars-gaming-headset-mayro/prod7850763pp/

Δε με απασχολεί το chat ιδιαίτερα. Ο καθαρός ήχος και απομόνωση εξωτερικών θορύβων με ενδιαφέρουν.

jousis
19-07-2017, 17:44
Πάντως, σοβαρά τώρα, αν θέλετε chat με το splatoon/καρτ, χρησιμοποιήστε το discord μέχρι να έρθει η Ν στο παρόν.
(Λογικά στην μεθεπόμενη κονσόλα θα έχουν πάρει σύνταξη όλοι οι ανίκανοι που εμπλέκονται στον σχεδιασμό (δια)δικτυακών υπηρεσιών)

Alkis Logaras
19-07-2017, 18:00
Το θέμα είμαι να γίνει μέσω της ίδιας κονσόλας που παίζεις,άμα είναι να βάλεις αλλά προγράμματα στη μέση,χρησιμοποιείς και της Ν .

Rocka,
εγώ έχω τα Χ32. Τα έχω από εποχη 360 .ειναι πιο gaming ακουστικά ,με πιο πολύ τονισμένα εφέ μπάσα κτλ,χωρίς τρελή ποιότητα,έχει επιλογές όμως equalizer και το φτιάχνεις τον ήχο,εγώ δλδ τα έχω τελείως φλατ και πάλι είναι καλά,είναι όμως αρκετά άνετα,απομονώνουν ικανοποιητικά τον θόρυβο και έχουν αρκετά καλό μικρόφωνο.ενα πιο σύγχρονο σετ μπορεί να είναι και καλύτερο βεβαια

jousis
19-07-2017, 19:31
Το θέμα είμαι να γίνει μέσω της ίδιας κονσόλας που παίζεις,άμα είναι να βάλεις αλλά προγράμματα στη μέση,χρησιμοποιείς και της Ν .

(συμφωνώ 100% για το "θέμα") Η εφαρμογή που σου λένε να βάλεις (στο κομμάτι του chat) είναι ένα μη δοκιμασμένο discord.
Ότι κάνεις με το discord, θα το κάνεις με αυτήν, πολύ χειρότερα.
Δες εδώ οι ανίκανοι τί σχεδιάσανε:
Voice chat will only work under two conditions: while you’re actually playing the supported game, and while you have both your mobile device’s screen on and the app open. You can’t use the functionality while texting or browsing through Twitter on your phone, basically — so keep that in mind.

@tech.
Δεν υπάρχει δικαιολογία. Απόλυση όλοι. Είναι εκτός πραγματικότητας.
Τώρα βέβαια, μιλάμε για μανατζαρέους στην μόνη χώρα που έχει ακόμα geocities. Ναι, το ορίτζιναλ. Φαντάσου πόσα χρόνια πίσω στο τομέα διαδίκτυο. :D
(δεν τα βάζω με προγραμματιστές, ότι τους ζητήσεις θα το γράψουν)

Έχω μια μικρή ελπίδα για τα joycons. Εάν το interface που έχουν για επικοινωνία με την κονσόλα είναι με κάποιο API ή γενικά high level, έχω μεγάλες προσδοκίες.
Σκεφτείτε πχ αργότερα να δούμε αριστερό joycon με μικρόφωνο (λείπει το IR module) (ορίστε, σου έλυσα το πρόβλημα με το docked mode - δες και το νέο σου shield).
Ή δεξί με αναλογικό trigger για ραλάκια.
Ναι, οκ, κρυφό κόστος, beta συσκευή,κ.ο.κ. αλλά θα είναι μια εξέλιξη.

Alkis Logaras
19-07-2017, 20:00
@jousis αν όντως ισχύει αυτό το ανοιχτή οθόνη κτλ, τότε είναι για κλωτσιές .ειπαμε ,θα κανείς ένα session splatoon και μετά θα περιμένεις 2 ώρες να φορτίσεις το τηλέφωνο για να βγεις.η θα έχεις δεύτερο για αυτό το λόγο ;

jousis
19-07-2017, 20:11
θα ήταν τρελή σφαλιάρα προς όσους έσκασαν το 80άρι.

Εγώ θα έλεγα φίλτατε να στόκαρες 1-2 moisturizer. Ίσως και μια βάση για να κρύψει το μπλάβισμα.
(Όχι ότι κατηγορώ την Ν εδώ. Αν μπορεί ας το κάνει κάποια στιγμή. Έτσι κάνουν όλοι.)

@Alkis
Είναι κρυφό σκέδιο.
Σου λέει, με κράζετε εμένα οτι αντέχει η φορητή συσκευή μου να παίζει μόνο 3 ώρες; Για να δούμε εξυπνάκηδες πόσο αντέχει το κινητό σας με οθόνη ανοιχτή.

Nikon
19-07-2017, 21:10
Γεια σε όλους! Σήμερα βγήκε για Android και iOS η εφαρμογή για το Switch (κάντε search για "Nintendo Switch Online"). Απ ότι φαίνεται, προς το παρών το μόνο που σε αφήνει να κάνεις είναι απλά να συνδεθείς με τον λογαριασμό σου. Λογικά η κανονική λειτουργία του (Friend invite από social media, voice chat και η σύνδεση σε lobby), θα ξεκινήσει από την Παρασκευή μαζί με το launch του Splatoon2.

jousis
19-07-2017, 21:21
Με τσαντίσατε. Πάω να σφαλιαρίσω καμια τουιντελ.
1 και σήμερα. :thumbsup:

vassilis_pap
24-07-2017, 00:22
Έχω χάσει κάποια επεισόδια τελευταία, συνεπώς αν πω καμιά πατάτα μην με παρεξηγείτε, αλλά όλο αυτό το μπέρδεμα εμένα μου θυμίζει τις αγκυλώσεις της Ν. σχετικά με το θέμα των parental controls.

Η Nintendo γενικά είναι πολύ ευαίσθητη σε τέτοια θέματα και ως ένα βαθμό, αυτό βγάζει νόημα με βάση το κοινό στο οποίο απευθύνεται. Μου έχει τύχει (true story) να πάιζω NSMBU με τα τρία (πολύ) ανήλικα ανίψια μου και ξαφνικά (επειδή δεν είχα προνοήσει να απενεργοποιήσω την αντίστοιχη επιλογή) να εμφανίζεται στην αρχική οθόνη του παιχνιδιού ένα ...ανδρικό ανατομικό στοιχείο το οποίο κάποιος Ι7 είχε την φαεινή ιδέα να καθίσει και να σχεδιάσει με ASCII χαρακτήρες και να το δημοσιεύσει. Έτρεχα σαν τρελός να το απενεργοποιήσω πριν αρχίσουν οι ενοχλητικές απορίες. Όλα αυτά στο Wii U το οποίο (όπως πολύ σωστά είπατε) δεν φημιζόταν για την πληθώρα των on line επιλογών.

Πιστεύω πως αυτή η αλλοπρόσαλλη κατάσταση με το Switch έχει να κάνει και με αυτό, αφού εδώ που τα λέμε ο βόθρος που κυκλοφορεί σε τέτοιες υπηρεσίες είναι πολύς και σίγουρα αυτό, την τρομάζει σαν εταιρεία. Δεν προσπαθώ να δικαιολογήσω κάτι. Είναι ξεκάθαρο πως έχουν γίνει λάθη και κυρίως καθυστερήσεις. Μια ερμηνεία προσπαθώ...

Spank7
26-07-2017, 14:05
Επειδή αυτο το online app δεν βλέπω να βολεύει ιδιαίτερα υπάρχει κανένα κανάλι που έχετε σε discord η καπου αλλου να μιλάμε και να κανονίζουμε κανένα παιχνιδάκι ?