PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : The Legend of Zelda: Spirit Tracks

Panagoman
25-03-2009, 21:57
Έχει ακούσει κανείς για το καινούργιο Zelda που κυκλοφορεί για το DS ; Λέγετε The Legend of Zelda: Spirit Tracks! Απ’ ότι φαίνεται η Nintendo θέλει κιάλλο Zelda για το ds. Ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει καμιά ανακοίνωση η κάτι επίσημο. Μόνο μερικές εικόνες. Ο link κατευθύνεται και πάλι με το stylus και το design του παιχνιδιού μοιάζει με αυτό που The Legend of Zelda: Wind Waker. Όπως είπα και προηγούμενος, μόνο μερικές εικόνες είδα μαζί με ένα άρθρο στο ign.com. Δείτε εδώ (http://ds.ign.com/articles/966/966163p1.html) για το άρθρο και εδώ (http://media.ds.ign.com/media/143/14333936/imgs_1.html) για τις εικόνες. Απ’ ότι βλέπουμε και στην εικόνα 3, ο link είναι πάνω σε ένα τραινάκι. Αυτό μάλλον ότι θα υπάρχουν και mini-games (:w00t:). Το παιχνίδι καλό φαίνεται. Ανησυχώ μόνο λίγο για το σενάριο…. Εσείς τι πιστεύετε; Είναι τελικά το Zelda που περιμέναμε;

gkalas
25-03-2009, 22:09
Ωωωωωωπ,τι ωραια νεα ειναι αυτα?Θελω Zelda και το θελω γρηγορα.

geo2004z
25-03-2009, 22:18
Το τελευταίο Zelda που έπαιξα ήταν πριν δυο χρόνια και νιώθω ένα κενό μέσα μου.... Miyamoto κάνε κάτι!

Link - The hero of time
25-03-2009, 22:42
Τα cel-shaded γραφικά ζουν αυτα μας οδηγούν! Θυμαστε τι χαμος ειχε γινει το 2002 με τις πρωτες εικονες του toon-Link για το Wind waker? Oλοι ειχαν παθει σοκ! Θυμαμαι τοτε οταν ειδα τον Link σε ενα περιοδικο ειπα ως αλλος Σπυρος Παπαδοπουλος απο τους 'Απαραδεκτους': ''Τι έγινε ρε παιδια?:scared:πως είναι έτσι ο Link???:blink:'' Με το που βγηκε το παιχνιδι βεβαια τα στοματα έκλεισαν.. Αυτου του τυπου τα γραφικα ξεχωριζουν για τη καλλιτεχνικη τους προσεγγιση και δινουν στα παιχνιδια Zelda ενα "μαγικό" αέρα..

Panagoman
25-03-2009, 23:29
Τα cel-shaded γραφικά ζουν αυτα μας οδηγούν! Θυμαστε τι χαμος ειχε γινει το 2002 με τις πρωτες εικονες του toon-Link για το Wind waker? Oλοι ειχαν παθει σοκ! Θυμαμαι τοτε οταν ειδα τον Link σε ενα περιοδικο ειπα ως αλλος Σπυρος Παπαδοπουλος απο τους 'Απαραδεκτους': ''Τι έγινε ρε παιδια?:scared:πως είναι έτσι ο Link???:blink:'' Με το που βγηκε το παιχνιδι βεβαια τα στοματα έκλεισαν.. Αυτου του τυπου τα γραφικα ξεχωριζουν για τη καλλιτεχνικη τους προσεγγιση και δινουν στα παιχνιδια Zelda ενα "μαγικό" αέρα..
Συμφωνώ απόλυτα! Βασικά, όταν είδα σε εικόνες τα γραφικά του wind waker σε περιοδικά σκεφτικά “πάει, το χάλασαν το Zelda…” όμως όταν το έπαιξα το παιχνίδι άλλαξα γνώμη. Όταν είδα ότι και το Phantom Hourglass ότι και αυτό έχει cell-shaded γραφικά δεν μου γέμισε το μάτι επειδή το 3d του DS είναι λίγο χάλια. Και πάλι όμως διαψεύστηκα… Τώρα που βλέπω πως και αυτό το Zelda έχει cell-shaded xαίρομαι όσο ποτέ!:laugh: Βέβαια δεν περιμένω τίποτα σε ποιότητα Okami αλλά ότι δώσει ο καλός θεούλης…
P.S. Ούτε 20 λεπτά δεν έχει που postαρα για το νέο Zelda και έχω ίδει 3 απαντήσεις! Από εδώ φαίνεται και η διψά για καινούργια Zelda:tongue_smilie:.

geo2004z
26-03-2009, 00:08
Τα cel-shaded γραφικά είναι καλά για κονσόλες χειρός. Σε επιτραπέζιες κονσόλες θα ήθελα πιο σοβαρά παιχνίδια...!

paixtis
26-03-2009, 00:28
Λάθος και αυτό το αποδεικνύουν τα wind waker,okami,το νέο prince of persia και τόσα άλλα ωραία παιχνίδια που έχουν βγει.Εγώ ποτέ δεν είδα το cell shaded στοιχείο με καχυποψία.Καλό θα είναι να ξεπεράσουμε την νοοτροπία "τα cell shaded είναι για παιδιά και άρα μη σοβαρά games".

geo2004z
26-03-2009, 00:33
Δεν άφησα να ειπωθεί ότι τα cel-shaded γραφικά είναι για παιδιά....

paixtis
26-03-2009, 00:48
To μη σοβαρό εκεί οδηγεί...

geo2004z
26-03-2009, 00:52
Ίσως οδηγεί και στους μη Hardcore gamers ή αλλιώς Casual όπως τους ονομάζουμε...:wink:

MaXAiRO
26-03-2009, 00:53
Καλά μαντάτα μιας και τα φορητά Zelda μ' αρέσουν πολύ.

cowboy
26-03-2009, 01:03
http://www.gametrailers.com/player/47155.html

Alexandros87
26-03-2009, 02:52

το cel-shaded για μενα ταιριαζει μονο για ζελντα του DS οταν βγηκε το wind waker εγω δεν ενθουσιαστικα και τοσο επειδη μετα το majoras περιμενα κατι καλυτερο σε γραφικα για το game cube.Ωραια οσο αναφορα το παιχνιδι αυτο τωρα, καλο φαινεται αλλα λιγο παρατραβηγμενο.Πριν με βαρκα και τωρα με τρενο μετα θα τον δουμε με αυτοκινητο πανω στην αττικη οδο.Τελος παντων ωραιο φαινεται και εννοειτε θα το παρω αμα βγει.

bahamut zero
26-03-2009, 09:45
φτου!απογοητευτηκα.....οχι επειδη δε μου αρεσει...εννοειται οτι θα ειναι τελειο αλλα εγω περιμενα ανακοινωση για zelda στο wii στη gdc....

paokman
26-03-2009, 10:08
Θέλω ενα νεο Zelda, αλλά ή σε στυλ οκαρίνα ή σε 2 διαστάσεων

Giannis
26-03-2009, 13:29
Φαινεται πολλα υποσοχμενο.Οταν πηρα το Phantom Hourglass το ξεκινησα με επιφυλαξεις αλλα αποδειχτηκε πολυ καλο και διασκεδαστικο.Ελπιζω το Spirit Tracks να ακολουθησει στο ιδιο μονοπατι.

Υ.Γ.Η απογοητευση ειναι οτι ηταν το μονο "ουσιαστικο" νεο της Nintendo στην GDC (Οσον αφορα το software)

Linkmastersword
26-03-2009, 14:24
Δε μου άρεσερ,παρόλο που θα αναγκαστώ να το πάρω για τον (πρωσοπικώ μου)τίτλο του μεγαλύτερου zelda fan!

MaXAiRO
26-03-2009, 14:32
(πρωσοπικώ μου)
Άλλη φορά κάνε και το "ι" λάθος. Το σωστό είναι προσωπικό. Απλά μ' άρεσε έτσι όπως το έγραψες. :thumbup1:

για τον τίτλο του μεγαλύτερου zelda fan!
Ε πόσοι πια μεγαλύτεροι Zelda fan υπάρχουν? :scared:

paokman
26-03-2009, 16:22
Άλλη φορά κάνε και το "ι" λάθος. Το σωστό είναι προσωπικό. Απλά μ' άρεσε έτσι όπως το έγραψες. :thumbup1:

Ε πόσοι πια μεγαλύτεροι Zelda fan υπάρχουν? :scared:
Πολλοί!Πάρα πολλοί!

geo2004z
26-03-2009, 17:03
εδώ βλέπω λίγους: http://www.ninty.gr/forum/group.php?groupid=3

maniakos
26-03-2009, 17:08
Το game θα ειναι ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!!!!!Το προηγουμενο στο ds ηταν πολυ καλο και περιμενω το ιδιο και για αυτο!!!!!

Link - The hero of time
26-03-2009, 17:18
Μολις μπηκα στο club! (Αμα δε μπει κι ο ιδιος ο Link στο club πως θα γινει?:thumbup1:)

MaXAiRO
26-03-2009, 17:30
Απλά πολλοί ισχυρίζονται ότι είναι οι "μεγαλύτεροι" zelda fan. Ο μεγαλύτερος όμως μπορεί να είναι ένας. Μεγάλοι υπάρχουν πολλοί, μεγαλύτερος όμως ένας. Καταλάβατε γιατί το είπα?

Golinks
26-03-2009, 17:40
Μμμ... είδα και το trailerακι και το μόνο που μου άφησε κάπως ανάμικτα
συναισθήματα ήταν... τι άλλο! το τρενάκι... Για την ώρα απλά θα περιμένω
το τελικό αποτέλεσμα. Δεν έχω ιδέα περί σεναρίου κτλ αλλά ελπίζω να
κάνουν καλή δουλειά. Φαντάζομαι θα βάλουν πάλι και κάτι για multiplayer
όπως και στο άλλο. Όπως και να'χει το μόνο που μπορώ να κάνω τώρα
είναι να ελπίζω σε καλό αποτέλεσμα. Πάντως και το προηγούμενο αν και
δεν ήταν κάτι το τρομερό ήταν αρκετά διασκεδαστικό και είχε κάποιους
πρωτότυπους γρίφους -για Zelda- λόγω χειρισμού.

andys12
26-03-2009, 19:47
Συνεχίζουμε ΕΔΩ (http://www.ninty.gr/forum/showthread.php?t=2157) παιδιά.