PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Dementium II

Guardian
04-06-2009, 20:57
http://i32.photobucket.com/albums/d27/tamaracarrion/Dementium-logo.jpg?t=1244138014

Η Renegade Kid ετοιμάζει ένα sequel για το Dementium: The Ward. Το παιχνίδι αναμένεται να συνεχιστεί απο το τελείωμα του πρώτου παιχνιδιού όπου οι παίκτες περιπλανιόνταν ανάμεσα στους σκοτεινούς μουτζουρωμένους τοίχους ενός εγκαταλελειμμένου νοσοκομείου προσπαθώντας να ανακαλύψουν μια διέξοδο η τουλάχιστον λίγη μορφίνη για να μειώσουν τον πόνο τους.

Ο Jools Watsham της Renegade Kid είπε, “ Είμαστε πολύ ικανοποιημένοι με αυτό που καταφέραμε με το πρώτο Demenium αλλά ξέραμε ότι μπορούμε να κάνουμε ακόμη περισσότερα για να φτιάξουμε ένα sequel.” Λίγα είναι γνωστά για το ταξίδι της επιστροφής στην φορητή τρέλα και η κατασκευάστρια εταιρεία υπόσχεται ακόμη περισσότερο τρόμο στο νοσοκομείο όταν το Dementium II ξεκινήσει το ταξίδι του για το DS στις αρχές του 2010.

To Game είναι Ακατάλληλο για ανηλίκους οπότε αν είστε ανήλικοι μην μπείτε στο site και μην δείτε το video.

PS. Το πρώτο παιχνίδι είχε βγει απο τo IGN σαν BEST of 2007 σε γραφικά και σαν first person. To video που υπάρχει παρακάτω είναι του 2 το trailer.
To site που βλέπετε είναι του 1 αξίζει να το ρίξετε μια ματιά γιατι τα σπάει το παιχνίδι. http://www.dementium.com/

http://www.youtube.com/watch?v=XN4Dpj1NWQs

ΠΗΓΗ: Joystiq (http://www.joystiq.com/2009/06/03/renegade-kid-returning-to-the-hospital-in-dementium-ii/)

poromenos
04-06-2009, 21:00
...όπου οι παίκτες περιπλανιόνταν ανάμεσα στους σκοτεινούς μουτζουρωμένους τοίχους ενός εγκαταλελειμμένου νοσοκομείου προσπαθώντας να ανακαλύψουν μια διέξοδο η τουλάχιστον λίγη μορφίνη για να μειώσουν τον πόνο τους.

LOOOOOOOOOOL:lol::lol:
πολλά υποσχόμενο το game,θα ρίξω και μια ματιά στο πρώτο να δούμε τι λέες

Pokefan
04-06-2009, 21:10
μεγάλη βλακεία.δεν είναι καθόλου απαραίτητο για την συλλογή μου.άσε που είμαι και ανήλικος!

masterpaul
04-06-2009, 22:04
Όλοι που δεν αγοράσανε το πρώτο game. Χάσατε. Έει παρα μα παρα πολύ καλο. Ένα από τα καλύτερα DS παιχνίδια.

http://www.youtube.com/watch?v=bZ4G4ob7n5Q&feature=related

Guardian
04-06-2009, 22:14
μεγάλη βλακεία.δεν είναι καθόλου απαραίτητο για την συλλογή μου.άσε που είμαι και ανήλικος!

Μεγαλη βλακεια για εσενα. Ενα απο τα παιχνιδια που ειναι must για DS αν σας αρεσουν τα παιχνιδια τρομου. Το συμπερασμα οτι ειναι βλακεια απο που το εβγαλες φιλε μου? Το οτι δεν ειναι για την συλογη σου δεν παει να πει οτι ειναι βλακεια...

geocool
04-06-2009, 22:35
Το παιχνίδι είναι πάρα πολύ καλό παιδιά. Και ένα απο τα καλύτερα (αν κ λίγα ) Horror Games Του DS ! :thumbup1:

willow
04-06-2009, 22:52
..δυστηχως ουτε εμενα μ αρεσε το πρωτο.Το περιμενα πολλους μηνες,ειχε τεραστιο hype και τελικα κατεληξα να μην το τελειωσω καν,καπου το βαρεθηκα στην μεση..Αν θελετε horror game στο ds,η λυση ειναι μια...resident evil 1 remake :)

Blazert
04-06-2009, 23:02
και εγω ειχα ακουσει οτι ειναι μετριο το πρωτο ελπιζω να ειναι καλυτερο το 2 :)

Scof
04-06-2009, 23:33
θα το τσιμπησω παντως.. εχω παιξει το 1 και εχω καλες εντυπωσεις(αν και ανηλικος τοτε!!)

willow
04-06-2009, 23:38
..ναι στο dementium θυμαστε οτι ειστε ανηλικοι μονο μου φαινεται :P

Tassakos
04-06-2009, 23:42
To Game είναι [SIZE=4]Ακατάλληλο για ανηλίκους [SIZE=3]οπότε αν είστε ανήλικοι μην μπείτε στο site και μην δείτε το video.]
Ρε συ Guardian άσε τα παιδάκια να δουνε το βίντεο :tongue_smilie: Εδώ η κοινωνία, τους αφήνει να δούνε ειδήσεις του Star... τουλάχιστον αυτό το βίντεο έχει κάποια αισθητική σε μεγάλο ποσοστό για να ακριβολογώ..
Όσο για το Game , το πρώτο πρέπει να ήταν απο τα καλύτερα survival horrors για το DS, άμα συνεχίζει με την ίδια τακτική θα είναι must buy. Πολύ λιωσιμέϊκο.

dialogi
05-06-2009, 00:52
Εγω εχω παιξει το πρωτο και ως παιχνιδι τρομου ειναι το καλυτερο στο ds μπορω να πω..
Αιμα εφτυσα να το τελειωσω!

Μαρία ilia
05-06-2009, 00:53
ΤΊ ΕΊΝΑΙ ΑΥΤΌ;
Μόλις είδα και το video απο το Silent είναι και αργά το βράδυ
αν είχα το Wii Vitality Sensor θα είχε χτυπήσει κόκκινο...:46:

geo2004z
05-06-2009, 06:43
Σε όσους αρέσουν τα horror παιχνίδια είναι η καλύτερη επιλογή για τη φορητή κονσόλα της Nintendo.

paokman
05-06-2009, 10:44
σε όσους αρέσουν τα Horror παιχνίδια είναι η καλύτερη επιλογή για τη φορητή κονσόλα της Nintendo.
μμμ... θα του ρίξω μια ματιά τότε, γιατί έως σἠμερα αγνοούσα την ύπαρξή του

Kasa
05-06-2009, 21:50
00000000

youngnoize
06-06-2009, 08:00
καλή φάση, ... καλή φάση !!! τώρα πωρόθικα λέω να συνεχίσω το 1 που το άφησα στην μέση
χε χε........

Braveheart1980
06-06-2009, 15:16
Κοιτα τι παιχνιδάρα δεν έπαιξα στο ds

Το 2 θα το πάρω σίγουρα,το trailer είναι κορυφή!

Spents
07-06-2009, 12:38
και εγω εχω παιξει το πρωτο αλλα εχω κολισει εκει μ το Piano δεν ξερω τι ακριβως πρεπει να κανω! Can somebody help me? :)

RooF
07-06-2009, 18:51
και εγω εχω παιξει το πρωτο αλλα εχω κολισει εκει μ το Piano δεν ξερω τι ακριβως πρεπει να κανω! Can somebody help me? :)

Google it!

Κανε μια αναζητηση με το ονομα του παιχνιδιου και τη λεξη walkthrough και δες το σημειο που εχεις κολλησει.

youngnoize
07-06-2009, 21:05

εκει που λεει dead ? αν ναι τοτε πρεπει να παιξεις τις νοτες που σου διχνει απο έξω

Spents
08-06-2009, 01:06
που ακριβως εξω εννοεις?
καταλαβα οτι πρεπει να παιξω τις νοτες αλλα δεν βρικα που τις λεει ακομη..
μπορεις να μου δωσεισ να καταλαβω που ακριβως?

RooF
27-01-2010, 00:27
Καθυστέρηση της κυκλοφορίας του μεχρι τις 20 Απριλίου 2010. :(

Πηγη (http://nintendo.joystiq.com/2010/01/25/dementium-ii-stays-locked-up-until-april-20/).

Μαρία ilia
27-01-2010, 21:09
Dementioum II
Release date: 09/04/2010
http://www.nintendo.co.uk/NOE/en_GB/games/nds/dementium_ii_15376.html

RooF
27-01-2010, 22:43
για να δουμε θα καταληξουν σε μια ημερομηνια... :p

Hellraider
24-11-2010, 02:07
Καλό το pre-release hype αλλά εντυπώσεις κανείς;

Λοιπόν,μόλις τελείωσα το προ-τελευταίο chapter και έχω να πω τα εξής.

Το Dementium 2 είναι ένα dementium στο οποίο βγάζεις το 90% των αρνητικών και κρατάς το 100% των θετικών.Τίποτα που δεν είδαμε στο πρώτο και τίποτα που δεν είδαμε σε κάποιο άλλο Survival Horror.

Δυνατή ψυχολογική ατμόσφαιρα (όσο δυνατή μπορεί να είναι σε 3 Inches).
Ωραία μουσική που ταιριάζει με το κλίμα.
Από τα καλύτερα 3D ρεαλιστικά γραφικά που έχουμε δει στο DS.
Για την ιστορία δεν ξέρω τι να πω ακόμα μιας και μένει το τελευταίο και αν κρίνω από το προηγούμενο και πιο σημαντικό chapter γι'αυτόν τον τομέα.

Τα αρνητικά είναι το 10% των αρνητικών που είχε το πρώτο.Μέγεθος-replayabilty-archaic shooting mechanics(τουλάχιστον δόθηκε μια ποικιλία στο πως να σφάζεις).

Επίσης το Normal μου φάνηκε υπερβολικά εύκολο.Αν είχα διαλέξει Hard στην αρχή θα ήταν πολύ πιο έντονο.

Αν το πρώτο ήτανε ένα φλου 7.5 το δεύτερο είναι ένα δυνατό 8.

Vetus
24-11-2010, 09:32
Το πρώτο παιχνίδι αν και το ήξερα ως όνομα δεν έχει τύχει να το παίξω κι όχι για κανέναν άλλον λόγο αλλά επειδή δεν μ' αρέσουν τα FPS όσο ποιοτικά και να είναι (ναι, ούτε το Metroid Prime μου έκανε κλικ όταν το πρωτοδοκίμασα και μην αρχίσετε το κράξιμο). Αλλά εντύπωση μου κάνουν οι ανάμικτες βαθμολογίες: 8/10 από το IGN, 5/10 από το Game Informers. O_o
http://en.wikipedia.org/wiki/Dementium#Reception

Πάντως αν είναι τόσο τρομακτικό όσο λένε (όχι τίποτε άλλο αλλά σπάνια να τρομάξω μ' ένα παιχνίδι) τότε να το δοκιμάσω.

Το συμπερασμα οτι ειναι βλακεια απο που το εβγαλες φιλε μου? Το οτι δεν ειναι για την συλογη σου δεν παει να πει οτι ειναι βλακεια...
Ε, πως! Για την συλλογή του θα κάνει άσχημη αντιπαράθεση να είναι δίπλα στο Pokemon και το Mario ένα adult game που δεν είναι Nintendo και δεν το ξέρει η μάνα του. XD

Hellraider
24-11-2010, 12:52
Πάντως αν είναι τόσο τρομακτικό όσο λένε (όχι τίποτε άλλο αλλά σπάνια να τρομάξω μ' ένα παιχνίδι) τότε να το δοκιμάσω.

Τρομακτικό δεν το λες.Το παιχνίδι προσπαθεί αλλά είναι αδύνατον να το πετύχει.Σκέψου το παίζω βράδυ στο κρεβάτι με ακουστικά και πάλι δεν με τρομάζει.Ατμοσφαιρικό ναι,τρομακτικό για κανέναν λόγο.

Braveheart1980
24-11-2010, 13:31
Και οτι έψαχνα κατι για το ds μου....

Hellraider
25-11-2010, 16:32
Μόλις το τερμάτισα.Σε αυτά που είπα βάλτε ένα απογοητευτικό τέλος και κατώτερο γενικά ending sequence και final boss από το πρώτο.Σίγουρα όμως δεν μου άλλαξε τη συνολική γνώμη και ελπίζω σε sequel.

ΥΓ: Μήπως πρέπει να μεταφερθεί στα DS παιχνίδια το thread;