PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Madworld (Wii Review)

Hylian
21-07-2009, 16:07
:scared:ΠΡΟΣΟΧΗ!!ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΝΗΛΙΚΕΣ!:scared:

http://www.ninty.gr/forum/picture.php?albumid=29&pictureid=1033

Δημιουργός: Platinum Games

Εκδότης: Sega

Είδος: Beat ‘Em Up

Υποστηριζόμενα χειριστήρια: Wiimote+ Nunchuk

Παίκτες: 1-2

Online: Όχι

Δεν είναι πολύ εκνευριστικό να σας την λένε οι κολλητοί σας για τα…παιδικά παιχνίδια του Wii; Να λένε ότι αντί για αίμα, στη Nintendo χρησιμοποιούν νομίσματα (βλέπε No More Heroes PAL); Ε λοιπόν αυτές οι εποχές πέρασαν ανεπιστρεπτί. Κάθε φορά που κάποιος θα ισχυρίζεται τα παραπάνω, θα του δείχνετε το Madworld και αμέσως θα τρέχει να χαρίσει την κονσόλα του στην μικρή του αδελφούλα!!

http://www.ninty.gr/forum/picture.php?albumid=29&pictureid=1035

Φέρτε Το Πριόνιιιι….
Το παιχνίδι λαμβάνει χώρα στη Varrigan City, μία νησιωτική πόλη, η οποία μετά από ένα τρομοκρατικό χτύπημα από την οργάνωση “The Organizers” αποκόπηκε από την υπόλοιπη χώρα. Οι μεταφορές και η επικοινωνία με τον έξω κόσμο διακόπηκαν ολοσχερώς. Αφού οι Organizers ξαμολήσανε έναν ιό που θα σκότωνε οποιονδήποτε μέσα σε 24 ώρες, δηλώσανε ότι θα δίνανε το αντίδοτο σε οποιονδήποτε σκότωνε κάποιον άλλον! Επικράτησε πανικός και ο καθένας κυνηγούσε τους υπόλοιπους για μια ευκαιρία στην ποθητή θεραπεία. Η επιδημία βίας που ακολούθησε, έδωσε την ιδέα για τη δημιουργία ενός τηλεοπτικού παιχνιδιού όπου ο νικητής θα έπρεπε να σκοτώσει όλους τους υπόλοιπους βασικούς συμμετέχοντες με έπαθλο ένα αμύθητο ποσό! Το παιχνίδι ονομάστηκε Deathwatch και ακόμη κι όταν οι πολίτες της πόλης είχαν σχεδόν εξαλειφθεί, κατέφθαναν διεκδικητές των χρημάτων από πολλά και διάφορα μέρη. Το Deathwatch απέκτησε τέτοια τηλε-θεαματικότητα και τόσους φανατικούς οπαδούς που χορηγοί άρχισαν να πέφτουν σαν γύπες πάνω στα πτώματα των διαγωνιζόμενων ώστε να διαφημίσουν τα προϊόντα τους.
Αναλαμβάνετε τον ρόλο του Jack Cayman (ή απλά…Jack, όπως αυτοαποκαλείται!), ο οποίος είναι ένας γιγαντόσωμος κάφρος με ένα αλυσοπρίονο προσαρμοσμένο στο δεξί του χέρι με τέτοιο τρόπο ώστε να μπορεί να το κρύβει και να το εμφανίζει κατά βούληση! Φαινομενικά ένας διαγωνιζόμενος του Deathwatch, ο οποίος καταφθάνει στο παιχνίδι τρεις ημέρες μετά την εκκίνησή του, βρίσκει κατευθείαν χορηγό στο πρόσωπο του Agent XIII. Λογικό, αφού φιγουράρει κατευθείαν ως τρανό φαβορί για το μεγάλο έπαθλο. Δεν θα αποκαλύψω τίποτα άλλο αλλά το μόνο που σας υπόσχομαι είναι ότι το σενάριο δεν είναι όσο απλό φαντάζεστε. Ξεφεύγει από το ρηχό περιεχόμενο της πλειοψηφίας των beat ‘em ups και περιπλέκεται με έναν όμορφο τρόπο που αποκαλύπτει σταδιακά πτυχές που δεν περνούσαν από το μυαλό σας. Άλλωστε οι δημιουργοί του είναι οι ίδιοι κύριοι που ήταν υπεύθυνοι και για το σεναριακά (και όχι μόνο) εκπληκτικό Okami!! Το παιχνίδι θα σας κάνει να θέλετε να δείτε την επόμενη αποκάλυψη και όχι απλά να σκοτώνετε άνευ σκέψης και αιτίας.

http://www.ninty.gr/forum/picture.php?albumid=29&pictureid=1036

Είπαμε ότι ο Jack είναι γιγαντόσωμος αλλά…μάλλον όχι αρκετά!

Το Sin City ζωντανεύει!!
Το παιχνίδι ακολουθεί μια πολύ ιδιαίτερη καλλιτεχνική φιλοσοφία, αφού είναι σχεδιασμένο να μοιάζει με ένα ασπρόμαυρο graphic-novel, παρόμοιο με το Sin City. (Η επιρροή έχει επιβεβαιωθεί και από τα επίσημα στόματα των δημιουργών του.) Το αποτέλεσμα μπορεί να μην είναι ιδιαίτερα…πολύχρωμο αλλά είναι σίγουρα πάρα πολύ ποιοτικό. Τα σκίτσα είναι τρομερά προσεγμένα και η λεπτομέρεια που έχει δοθεί στη σχεδίαση είναι εμφανής σε όλο το εύρος της, από τους χαρακτήρες μέχρι και τα σκηνικά της κάθε περιοχής. Ειδικά δε αν αναφερθούμε στον σχεδιασμό των bosses μιλάμε για ποιότητα σκίτσων που αγγίζει τα όρια των πιο καλοσχεδιασμένων ασπρόμαυρων comics που κυκλοφορούν στην αγορά! Το μόνο παράπονο που μπορεί να έχετε είναι ότι μερικές φορές θα μπερδευτείτε από κάποιες λεπτομέρειες του περιβάλλοντος, αφού ο μόνος τρόπος να ξεχωρίζουν τα διάφορα αντικείμενα μεταξύ τους, είναι οι διάφοροι τόνοι του μαύρου σε συνδυασμό με το λευκό. Δε θα συμβεί συχνά αλλά μία-δύο φορές σίγουρα θα δυσκολευτείτε να καταλάβετε τι βλέπετε. Το animation των χαρακτήρων είναι εκπληκτικό και θα θέλετε να εκτελείτε ξανά και ξανά τις διάφορες αιματηρές σας κινήσεις για να θαυμάζετε την όμορφη υλοποίησή τους αλλά και για να δείτε και το τρίτο χρώμα που χρησιμοποιεί το παιχνίδι: το κόκκινο! Το αίμα πετάγεται κατακόκκινο παντού, βάφοντας τα πάντα, ακόμα και την νοητή κάμερα που βρίσκεται πίσω από τον Jack! Μάλιστα σε κάποιες φάσεις το κόκκινο θα υπερισχύει του άσπρου και του μαύρου στην οθόνη σας!! Καταλαβαίνετε για τι μακελειό μιλάμε!
Η μουσική του παιχνιδιού, έχει δημιουργηθεί εξολοκλήρου από την αρχή και αποτελείται από διάφορα Hip-Hop, Rap και Rock κομμάτια, με κανονικούς στίχους, γραμμένους για το Madworld. Τα περισσότερα είναι πολύ καλά, ταιριάζουν με την ατμόσφαιρα της κάθε περιοχής και πορώνουν τον παίκτη υπεραρκετά για να ριχτεί στη μάχη. Οι ηθοποιοί που επιλέχτηκαν προσφέρουν ένα εκπληκτικό πακέτο φωνών από τον…κάφρο Jack μέχρι τους τρελούς, ξεκαρδιστικούς παρουσιαστές του show. Οι διάφοροι ήχοι, εκτός από πολύ ποιοτικοί, είναι και οπτικοί, καθώς απεικονίζονται στην οθόνη με τα γνωστά πλαίσια των comics, για παράδειγμα ένα τεράστιο «BOOM!!!» για μια έκρηξη ή ένα «KRAASH!» όταν σπάτε κάτι (μια μέση ας πούμε!!). Με άλλα λόγια πρόκειται για ένα comic με τα όλα του, μόνο που έχει και κίνηση, για την οποία μάλιστα υπεύθυνοι είστε εσείς!

http://www.ninty.gr/forum/picture.php?albumid=29&pictureid=1038

Τέτοιοι θάνατοι είναι σίγουροι πόντοι!!

I Don’t Help People, I Kill Them!!
Τα βασικά χτυπήματα υλοποιούνται με το επανειλημμένο πάτημα του Α, δίνοντας την αίσθηση ενός παλιού καλού beat ‘em-up και γλυτώνοντάς σας από περιττές, επαναλαμβανόμενες κινήσεις των χεριών σας. Με το Β εμφανίζετε το πριόνι σας και με μια κάθετη ή οριζόντια κίνηση του Wiimote θερίζετε σώματα σαν στάχια!!! Συγκεκριμένες κινήσεις του Wiimote και του Nunchuk θα σας ζητηθούν επίσης για να εκτελέσετε ειδικές τελειωτικές λαβές, συνήθως πολύ εντυπωσιακές κι αιματηρές. Μπορείτε για παράδειγμα να κόψετε τον άλλον με το πριόνι σας στην μέση (κυριολεκτικά!), να του πάρετε το κεφάλι ή να του ξεριζώσετε την καρδιά και να την λιώσετε στα χέρια σας! Ή να τον καρφώσετε σε μεγάλους γάντζους που κρέμονται από έναν τοίχο ή να τον χτυπάτε ανελέητα σε διάφορα τεράστια καρφιά που βρίσκονται διάσπαρτα παντού! Επίσης να τον πετάξετε στις γραμμές μιας διερχόμενης ταχείας αμαξοστοιχίας ή στους μεγάλους, κοφτερούς έλικες τους συστήματος εξαερισμού! Κι αν πριν από όλα αυτά, του έχετε περάσει ένα λάστιχο αυτοκινήτου στο σώμα ώστε να μην μπορεί να κινηθεί ελεύθερα και μια πινακίδα σημάνσεως στο κεφάλι, τότε παίρνετε και πολύ περισσότερους πόντους ως ανταμοιβή!! Αυτά που διαβάσατε δεν είναι κάποια συγκεκριμένα γεγονότα που λαμβάνουν χώρα στο παιχνίδι 3-4 φορές αλλά είναι η «καθημερινότητά» σας, η ρουτίνα σας! Βίαιοι, συνεχείς φόνοι πρέπει να διαπράττονται από τα «χεράκια» σας αν βέβαια θέλετε να φτάσετε το επίπεδο των πόντων που θα σας επιτρέψουν να αναμετρηθείτε με το «αφεντικό» της περιοχής. Κι αν καταφέρετε μια πετυχημένη τελειωτική κίνηση στο Boss, θα καταλάβετε τι πάει να πει βίαιος θάνατος!! (λες και δεν είχαμε καταλάβει ήδη!!!)
Ναι, το παιχνίδι είναι πάρα μα πάρα πολύ βίαιο, σε βαθμό που το Grand Theft Auto μπροστά του είναι παιχνίδι για παιδάκια! Όμως όλη αυτή η υπερβολή έχει ως αποτέλεσμα μια πιο…ανάλαφρη αντιμετώπιση από τον παίκτη. Το τόοοοσο πολύ αίμα, όντας μη ρεαλιστικό, δίνει μια χιουμοριστική, τελείως φανταστική διάσταση στην υπερβολική βία του παιχνιδιού και αυτό είναι και το αποτέλεσμα που επιδίωκαν έτσι κι αλλιώς οι δημιουργοί του. Σε αποστασιοποιεί από την πραγματική βία, ακριβώς όπως οι splatter ταινίες σε σχέση με ταινίες που δεν έχουν τόσο αίμα αλλά δείχνουν ρεαλιστικούς θανάτους. Μερικές φορές θα ξινίσετε το πρόσωπό σας από αηδία αλλά τελικά, θα γελάσετε. Είναι όπως ήταν τα Fatalities των Mortal Kombat: πολύ βίαια, σε βαθμό που φώναζες «OΟΥΟΥΟΥΟΥ!!», αλλά γελούσες, δεν τα έπαιρνες σοβαρά.

http://www.ninty.gr/forum/picture.php?albumid=29&pictureid=1034

Ας παίξουμε «βελάκια» για να χαλαρώσουμε λίγο!!!

Just…Jack!!
Ο σκοπός σας στο παιχνίδι θα είναι γενικά να σκοτώνετε μέχρι να φτάσετε τον απαιτούμενο αριθμό πόντων, ώστε να ξεκλειδώσετε την μάχη με το boss της κάθε περιοχής, όπως ανέφερα και νωρίτερα. Κατά τα άλλα όμως είστε ελεύθεροι να πάτε όπου θέλετε μέσα στην πίστα. Κατά περιόδους ή αναλόγως με τους πόντους σας, οι οργανωτές του show, θα εμφανίζουν νέα αιματηρά εργαλεία για ξέφρενους σκοτωμούς. Έτσι μπορεί ξαφνικά να κάνει την εμφάνισή του ένα λεωφορείο γεμάτο κοφτερά καρφιά, να ενεργοποιηθούν πρέσες που λιώνουν οτιδήποτε βρεθεί από κάτω τους, να αρχίσουν να διέρχονται φονικά τρένα από τις ράγες και πολλά ακόμη «καλούδια» που αυξάνουν την κατακρεουργική ποικιλομορφία και κρατάνε στα ύψη την αδρεναλίνη των θεατών του show. Σε κάποιες ιδιαίτερες περιπτώσεις θα εμφανίζεται ένα mini-game τύπου «εκσφενδόνισε όσους περισσότερους αντιπάλους μπορείς, με ένα ρόπαλο, σε έναν τεράστιο στόχο σαν να ήταν βελάκια» ή «πέτα στις γραμμές του τρένου τους πάντες σε 1 λεπτό»!! Ωραία, χαρούμενα παιχνιδάκια! Ο παρουσιαστής των mini-games είναι ένας μαύρος νταβατζής (έτσι μοιάζει πάντως!), ο οποίος αφού ανακοινώσει τον σκοπό του παιχνιδιού, σκοτώνεται από την πληθωρική βοηθό του με τον ίδιο τρόπο που ζητάει το mini-game, για να καταλάβετε καλύτερα! Και είναι ο ίδιος παρουσιαστής! Σε κάθε mini-game! Και πάντα πεθαίνει! Άλλη μια προσθήκη στην μαύρη, χιουμοριστική πλευρά του τίτλου. Αξιοσημείωτη είναι και η δυνατότητα multiplayer 2 παικτών, οι οποίοι ανταγωνίζονται στα διάφορα θανατηφόρα mini-games που εντοπίζετε και στο single player. Ο κάθε παίκτης προσπαθεί να σκοράρει περισσότερους πόντους από τον άλλο σε ένα πάρτι αίματος! Κρίμα όμως που δεν υπάρχει η δυνατότητα co-operative για ολόκληρο το story mode. Άλλωστε αυτή ήταν πάντα η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στα beat ‘em up: Ρίχνεσαι μαζί με ένα φιλαράκι στη μάχη και αλληλοβοηθιέστε μέχρι τέλους, με έναν κοινό σκοπό. Πραγματικά κρίμα. Θα εκτίνασσε την αξία επανάληψης του τίτλου στα ύψη.

http://www.ninty.gr/forum/picture.php?albumid=29&pictureid=1037

Πεινάει κανείς;;

Come New Challengers!!
Εφόσον είστε ενήλικας και σας αρέσουν τα beat ‘em ups, το Madworld είναι μια σίγουρη αγορά για σας! Η υπερβολική βία και τα ασπρόμαυρα γραφικά ίσως ξενίσουν μερικούς αλλά το παιχνίδι έχει να προσφέρει μπόλικη ποιοτική δράση με εξαιρετική σχεδίαση, στιλάτη παρουσίαση και ένα περίπλοκο, καλοστημένο σενάριο. Αν και δεν είναι μεγάλο, το multiplayer και η επιλογή για μεγαλύτερη δυσκολία του δίνουν τη διάρκεια που χρειάζεται ένα παιχνίδι του είδους του. Μόνο μελανό σημείο η έλλειψη Co-Op. Καλές σφαγές!!

http://www.ninty.gr/forum/picture.php?albumid=29&pictureid=638

Hylian (BK)

Trailer 1:

http://www.youtube.com/watch?v=gADcGBECA0Y

Trailer 2:

http://www.youtube.com/watch?v=-2MYPmbgrI0

RooF
21-07-2009, 16:14
To εχω εδω και καιρο, το παιχνιδι τα σπαει πολυ ασχημα αν και με μονη εξαιρεση 2-3 αρχηγους ειναι αρκετα ευκολο.

Θα γραψω και εδω τα ιδια που εχω γραψει στο θεμα του παιχνιδιου (http://www.ninty.gr/forum/showthread.php?t=739&page=8) καθως δεν εχει αλλαξει η γνωμη μου

Ηθελα να το αγορασω μονο και μονο για την εμφανιση του. Ειχα ενδιασμους σχετικα με το concept ομως.

Το παιχνιδι ειναι οντως αρκετα μικρο εχω παιξει 1 ωρα και τελιωσα 1 περιοχη με 3 αρχηγους αλλα επειδη πραγματικα σκοτωνεις για οση ωρα θες μπορεις να παιζεις εως και 30 λεπτα που ειναι και το χρονικο οριο σε καθε κομματι της περιοχης. Ετσι ωστε να κανεις hi score.

Το ασπρομαυρο δεν ειναι καθολου κουραστικο, μπορεις να σκοτωσεις με καμια 10αρια + τροπους και ομολογω οτι η βια δεν εχει ορια.

Το παιχνιδι ειναι κλασσικο splatter. Προχωρας, σκοτωνεις. Κατι σαν συγχρονο golden axe.

Εχει και σεναριο αρκετα εξυπνο για το ειδος του παιχνιδιου.

Βρηκα μονο ενα αρνητικο και αυτο αφορα το κλειδωμα του στοχου. Για να κλειδωσει καποιον στοχο πρεπει να εισαι στραμμενος προς αυτον. Δηλαδη αν εχεις εναν εχθρο στα δεξια σου πρεπει να γυρισεις στα δεξια για να τον κλειδωσεις ακομα και οταν δεν υπαρχει τιποτα αλλο γυρω σου.

Με αριστα το 10 του βαζω 9. Μου αρεσει τρελα.

Hylian
21-07-2009, 16:22
Σωστά τα σχόλια του Roof!

RooF
21-07-2009, 16:31
Σωστά τα σχόλια του Roof!

Και εξαιρετικο για αλλη μια φορα το Review σου :) :thumbup1:

Panagoman
21-07-2009, 16:45
Πόπο! Τέλειο review! Χωρίς spoilers αλλά και με αξιοθαύμαστη περιγραφή! Εύγε!

Rush
21-07-2009, 18:19
Πόπο! Τέλειο review! Χωρίς spoilers αλλά και με αξιοθαύμαστη περιγραφή! Εύγε!

Πραγματικά υπέροχο review!!:thumbup1: Μπράβο Hylian!!:thumbup1:

vagod
22-07-2009, 21:16
Έχω και εγώ το παιχνίδι. Είναι πολύ καλό παιχνίδι με τον ασπρόμαυρο φόντο να κρύβει τις αδυναμίες που έχει στα γραφικά το Wii αλλά λίγο μικρό... Αν θα βοηθούσε λίγο να μπουν στην ιδέα του παιχνιδιού όσοι δεν το γνωρίζουν ένα θα σας πω Carmagedon χωρίς το Car!!

N@Zg0uL
22-07-2009, 21:34
Οντως πολυ καλο!!:thumbup1:
Αλλα αυτο π μ αρεσε περισσοτερο ηταν αυτο-> ΠΡΟΣΟΧΗ!!ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΝΗΛΙΚΕΣ!
LOL!!!:lol::lol::lol::lol:
Σιγουρα δν τ χει κανενας ανηλικoς..:tongue_smilie:

Panagoman
22-07-2009, 22:37
Οντως πολυ καλο!!:thumbup1:
Αλλα αυτο π μ αρεσε περισσοτερο ηταν αυτο-> ΠΡΟΣΟΧΗ!!ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΝΗΛΙΚΕΣ!
LOL!!!:lol::lol::lol::lol:
Σιγουρα δν τ χει κανενας ανηλικας..:tongue_smilie:

Νομίζω είναι "ανήλικος" (once again, spelling police saves the day!)

N@Zg0uL
22-07-2009, 23:06
Νομίζω είναι "ανήλικος" (once again, spelling police saves the day!)

α.. ναι σορυ..:blushing:
τ διορθωσα!:tongue_smilie:

Hylian
23-07-2009, 12:30
Δεν ξέρω αν το έχει κάποιος ανήλικος ή με ποιον λάθος τρόπο το απέκτησε αλλά εγώ οφείλω να προειδοποιήσω. Με αυτόν τον τρόπο λέω στους ανήλικους φίλους μας ότι δεν είναι κατάλληλο για αυτούς (γιατί είναι καθαρά ΕΝΗΛΙΚΟ παιχνίδι) και από την άλλη είναι καλυμμένο και το site σε περίπτωση που ένας γονιός πιάσει το παιδί του να παίζει το κάφρικο Madworld, το ρωτήσει που το βρήκε και αυτό του πει ότι διάβασε το review στο Ninty.gr και του άρεσε!! Νιώθω υποχρεωμένος λοιπόν να βάζω την προειδοποίηση σε κάθε ενήλικο τίτλο και θα συνεχίσω να την βάζω, όσο γελοίο κι αν σας φαίνεται.

Scof
23-07-2009, 17:10
Και πολυ καλα κανεις φιλε! Μπορει να εισαι απο τους λιγους που το κανουν.
btw το παιχνιδι τα σπαει, αν και θα το πρωτιμουσα με χρωματα!
I Love Violence!!

Rush
23-07-2009, 21:39
Και πολυ καλα κανεις φιλε! Μπορει να εισαι απο τους λιγους που το κανουν.
btw το παιχνιδι τα σπαει, αν και θα το πρωτιμουσα με χρωματα!
I Love Violence!!

Πραγματικά, πιστεύω πως χρειάζεται χρώμα για να δείχνει πιο ρεαλιστικό. Παιχνίδι βίας με ασπρόμαυρο (και κόκκινο) καρτουνίστικο χαρακτήρα... εντάξει, όπως και να το κάνουμε θέλει λίγο χρώμα για να ''λέει''!:cool:

vagod
23-07-2009, 21:51
Εγώ παιδιά είμαι αντίθετος. Προτιμώ το ασπρόμαυρο γιατί το συνδέει με το SinCity (το οποίο λατρεύω) είναι και καλά brutal όπως αυτό αλλά και comixadiko - με αστείους χαρακτήρες όπως τον pimp και παίζει με τα χρώματα κόκκινο-κίτρινο. Με το χρώμα θα ήταν ένα άλλο κλασικό παιχνίδι με gore χαρακτηριστικά.

Rush
23-07-2009, 22:11
Εγώ παιδιά είμαι αντίθετος. Προτιμώ το ασπρόμαυρο γιατί το συνδέει με το SinCity (το οποίο λατρεύω) είναι και καλά brutal όπως αυτό αλλά και comixadiko - με αστείους χαρακτήρες όπως τον pimp και παίζει με τα χρώματα κόκκινο-κίτρινο. Με το χρώμα θα ήταν ένα άλλο κλασικό παιχνίδι με gore χαρακτηριστικά.

Ok, όπως το δει κανείς.

Guardian
27-07-2009, 13:08
Μόλις το κέρδισα σε δημοπρασία στο ebay €24.26 EUR

Rush
27-07-2009, 13:41
Μόλις το κέρδισα σε δημοπρασία στο ebay €24.26 EUR

Τυχαιρέ!! Καλό λιώσιμο!!:thumbup1:

geo2004z
27-07-2009, 15:02
τα έξοδα μεταφοράς πόσα ήταν?

Guardian
27-07-2009, 18:10
τα έξοδα μεταφοράς πόσα ήταν?

31 australian dollars το game και 9.95 τα έξοδα μεταφορας. Περίπου 6 euro δηλαδή. Η τιμή που ειπα ειναι συνολο με τα μεταφορικα

Rush
27-07-2009, 19:07
31 australian dollars το game και 9.95 τα έξοδα μεταφορας. Περίπου 6 euro δηλαδή. Η τιμή που ειπα ειναι συνολο με τα μεταφορικα

Μια χαρά τιμή είναι!!:thumbup1: Το παιχνίδι δηλαδή το πλήρωσες μόνο 18-19€.

Ntei
27-07-2009, 19:47
πρέπει να εξοικειωθώ με τις αγορές μέσο διαδικτίου

Guardian
02-08-2009, 16:32
μου ήρθε Παρασκευή και κατάφερα να παίξω λίγο σήμερα. Πρέπει να πω ότι το Review καλύτερο δεν γίνεται. Πολύ βια η καλύτερα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΒΙΑ. Έπαιξα την πρώτη πίστα μέχρι στιγμής που έχει αρχηγό τον little eddie (μόνο little δεν είναι). Εύκολο διασκεδαστικό παιχνίδι. Δεν έχω να πω κάτι άλλο γιατί με κάλυψε ο Hylian. Ναι αξίζει να το αγοράσετε.

poromenos
02-08-2009, 17:03
μου ήρθε Παρασκευή και κατάφερα να παίξω λίγο σήμερα. Πρέπει να πω ότι το Review καλύτερο δεν γίνεται. Πολύ βια η καλύτερα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΒΙΑ. Έπαιξα την πρώτη πίστα μέχρι στιγμής που έχει αρχηγό τον little eddie (μόνο little δεν είναι). Εύκολο διασκεδαστικό παιχνίδι. Δεν έχω να πω κάτι άλλο γιατί με κάλυψε ο Hylian. Ναι αξίζει να το αγοράσετε.
και που είσαι ακόμα....
πιο πέρα έχει πολύ περισσότερο!Νομίζω πως ο hylian μας κάλυψε 100%

JFTS
02-08-2009, 17:55
Πολυ ωραιο review. Ψηνομαι αρκετα για το παιχνιδι και μαλλον θα το παρω!

Tsukuyomi
04-08-2009, 23:59
τρομερο review και πιστευω με επεισε ακομα περισσοτερο να το παρω το παιχνιδι με την πρωτη ευκαιρια :thumbup1:

Guardian
05-08-2009, 00:22
Είμαι στην china town και θα πω ότι έχει απίστευτο story. Δεν είναι απλά σφάξιμο.

RooF
05-08-2009, 07:19
είμαι στην China Town και θα πω ότι έχει απίστευτο Story. δεν είναι απλά σφάξιμο.

τα λεω εγω και δεν με ακουτε. παιζει τρελη ανατροπη στο παιχνιδι.

azazel
05-08-2009, 21:03
Είναι αρκετά καλό τελικά!
Εγώ μόλις νίκησα τον Shaman και εχω απορροφηθεί...
Ελπίζω μόνο να μην δυσκολεύει πολύ αργότερα

RooF
05-08-2009, 21:41
είναι αρκετά καλό τελικά!
εγώ μόλις νίκησα τον Shaman και εχω απορροφηθεί...
ελπίζω μόνο να μην δυσκολεύει πολύ αργότερα
δυσκολευει λιγο και μετα γινεται λιγο πιο ευκολο. δεν θα εχεις προβλημα το πολυ πολυ να παιξεις 2-3 φορες καποιο αφεντικο.

Guardian
19-08-2009, 22:33
Μόλις το τερμάτισα. 3 ώρες και 30 λεπτά play time για τον τερματισμό. Ο χρόνος δεν περιλαμβάνει τις αποτυχημένες προσπάθειες. Το παιχνίδι είναι must buy κατά την άποψη μου. Απλά θα πρότεινα να το πάρετε αν το βρείτε κάτω απο 30-35 euro. Θα ξαναπώ ότι έχει απίστευτο story τρελές ανατροπές και πολύ διασκέδαση. Αυτά είχα να πω πάω να δοκιμάσω το katana και το double chainsaw :P

knut
20-08-2009, 02:31
Με αποτρέπει από την αγορά η μικρή του διάρκεια ρε παιδιά... Από gameplay είναι μόνο σφαγή? Έχει ποικιλία στις κινήσεις και στα περιβάλλοντα? Διάβασα την παρουσίαση, απλά θέλω μία 2η γνώμη.

Tzini9
20-08-2009, 10:09
με αποτρέπει από την αγορά η μικρή του διάρκεια ρε παιδιά... από Gameplay είναι μόνο σφαγή? έχει ποικιλία στις κινήσεις και στα περιβάλλοντα? διάβασα την παρουσίαση, απλά θέλω μία 2η γνώμη.

αυτό είναι το καλό του,δηλαδή το ότι δεν έχει απλά και μόνο σφαγή αλλά και υπόθεση και κάποια ποικιλία
η διάρκεια φαίνεται να είναι ίγη όμως είναι αρκετή ώστε να το ευχαριστηθείς και να μη βαρεθείς,αν κρατούσε πιο πολύ ίσως γινότανε κουραστικό

Guardian
20-08-2009, 10:13
αυτό είναι το καλό του,δηλαδή το ότι δεν έχει απλά και μόνο σφαγή αλλά και υπόθεση και κάποια ποικιλία
η διάρκεια φαίνεται να είναι ίγη όμως είναι αρκετή ώστε να το ευχαριστηθείς και να μη βαρεθείς,αν κρατούσε πιο πολύ ίσως γινότανε κουραστικό

αν κρατουσε παραπάνω θα ήταν όντως κουραστικό. Όσα παιχνίδια έχω παίξει στο στυλ του madworld είναι μικρά. Τώρα όσον αφορά το madworld με το που το τερματίζεις στου ξεκλειδώνει διπλό πριόνι και katana. Το ξαναπαίζεις χαλαρά για να σφάζεις με τα νέα όπλα.

Blazert
20-08-2009, 23:18
Πολυ καλο review Hylian!Το παιχνιδι αυτο θελω να το αγορασω,ειδικα τωρα που ειδα το review!:)

azazel
24-08-2009, 01:11
http://www.escapistmagazine.com/videos/view/zero-punctuation/673-MadWorld

Video review του Madworld
Υπερβάλλει λίγο αλλά έχει μερικές σωστές παρατηρήσεις...

Dark Link
16-11-2009, 17:35
θα το παρω και γω οταν πεσει λιγο ακομα η τιμη του

Laf
19-12-2009, 23:14
φαινεται ωραιο παιχνιδακι

Laf
19-02-2010, 18:30
φαινεται ωραιο παιχνιδακι

και ναι μου ηρθε σημερα. θα περιμενω μεχρι
το βραδυ για να το παιξω, γιατι υπαρχουν και
μικρα στο σπιτι :P. θα πω εντυπωσεις μετα.
οσο για τον φιλο που λεει να πεσει η τιμη, τωρα
το βρισκεις και με 7 ευρω. ακομα και για μικρο
gameplay αξιζει

Βασίλης
19-02-2010, 18:57
Αρκετα καλο (και φθηνο) δεν το εχω τερματισει ακομη για να πω για διαρκεια, καποιες περιοχες ομως που επαιξα 2-3 runs για side-missions δεν κουραζουν γιατι εχει και hidden να βρει κανεις! Γενικα ωραιο ειναι.