PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Goodbye and keep on ninty-playing!

poromenos
05-11-2009, 00:43
Καλησπέρα σε όλους

Το ninty εδώ και σχεδόν 3 χρόνια αποτελούσε καθημερινή ενασχόλιση για εμένα.Από την εποχή του nparadise,έχω αφιερώσει άπειρο χρόνο στο να φτίαξω και να συντηρώ το site και μαζί με τα μέλη της κοινότητας,τους editors,τους mods,όλα τα παιδία που έχουν βοηθήσει κατα καιρούς αλλά και φυσικά μαζί με τον Ανδρέα (andys) καταφέραμε να δημιουργήσουμε την πρώτη,μεγαλύτερη,και για μερικούς καλύτερη ανεξάρτητη κοινότητα για fans nintendo στην Ελλάδα.

Η πορεία αυτή φυσικά και δεν ήταν στρωμένη με ροδοπέταλα.Πολλά τεχνικά προβλήματα,εντάσεις αλλά και άπειρες ώρες ενασχόλισης με το ninty.gr συντέλεσαν στο να φτάσουμε εδώ που είμαστε σήμερα.Το γεγόνος ότι έχουμε ξεπεράσει εδώ και λίγο καιρό τα 1000 μέλη(σε ένα τόσο εξειδικευμένο forum) ,αποτελεί από μόνο του άλλη μια απόδειξη,ότι όλα τα παραπάνω άξιζαν και με το παραπάνω μάλιστα.Και όταν βλέπεις αναγνώριση της προσπάθειας (http://www.ninty.gr/forum/showthread.php?t=3169)και του καλού αποτελέσματος και από άλλους,τότε καταλαβαίνεις πως πραγματικά άξιζε.

Παρόλ'αυτα νομίζω πως τώρα που έγιναν όλα αυτά πραγματικότητα είναι η ώρα να κλείσει αυτός ο κύκλος.Προσωρινά ή όχι ,μόνο το μέλλον θα δείξει.Ο χρόνος που έχω στην διάθεση μου για να αφιερώσω στο αγαπημένο μας site όλο και μίκρυνε και νομίζω πως τώρα είναι η κατάλληλη στιγμή,μετά από 3 χρόνια συνεχούς και ακατάπαυστης ενασχόλησης,να αφήσω το ninty σε άλλα χέρια.Η συνέχεια νομίζω πως θα είναι ακόμα καλύτερη καθώς το site είναι σε καλά χερία ,και φυσικά σε όλους εσάς που με την καθημερινή σας προσφορά,συμβάλατε ώστε το site να είναι εδώ που είναι σήμερα!

Aυτά από εμένα.Καλή συνέχεια.

Keep on ninty-playing!
Μιχάλης

RooF
05-11-2009, 00:47
Σαν Nintendo fan σε ευχαριστω που συνεισφερες στην δημιουργια και την εξελιξη του ninty.gr

Ελπιζω στο μελλον να βρεις τον χρονο και να παρεις και παλι τα ηνια.

Alex Vassilodimitrakis
05-11-2009, 00:50
Μακάρι να ξερα το ninty.gr πιο νωρίς ειναι ενα απο τα πιο οραία site που εχω επισκευτει, τωρα καθε μερα ολη μερα ninty βρισκομαι. ευχαριστώ πολύ για το απισευτο site μακαρι να μεινει ετσι και να μην αλλαξει :thumbup1:
ninty.gr and nintendo 4ever :laugh:

andys12
05-11-2009, 00:55
Να είσαι σίγουρος ότι βρίσκεται σε καλά χέρια και θα κάνουμε ότι μπορούμε για να το ανεβάσουμε ακόμα πιο ψηλά.Θέλω να πω ότι είχαμε μια άψογη συνεργασία αυτά τα τρία χρόνια και περίμενα ότι θα συνέχιζε.Αλλά στη ζωή μας βάζουμε κάποιες προτεραιότητες και τις έβαλες σωστά κατα την άποψη μου και η απόφαση σου έγινε σεβαστή από την πρώτη στιγμή που μου το ανακοίνωσες.Είμαι σίγουρος ότι στο μέλλον θα συνεχίσουμε την συνεργασία μας και η θέση σου στο site σαν administrator θα είναι πάντα εκει.

Τα λέμε και καλή συνέχεια σε ότι και αν κάνεις Mike!!!

Ash_Pokemaster
05-11-2009, 01:03
Αν και δεν βρίσκομαι ενεργά για πολύ καιρό στο forum, έτυχε έστω και επιφανειακά να έχω μία επαφή με την κοινώτητα που δημιουργήθηκε στο ninty. Μπράβο Μιχάλη, και εύχομαι να είσαι καλά. :) Όποτε θες μπορείς να περνάς.

Whitelighter
05-11-2009, 02:19
Κι εγώ σου εύχομαι ό,τι καλύτερο, Μιχάλη. Πολύ καλή προσπάθεια αυτό το site και ελπίζω να συνεχίσει έτσι όπως πηγαίνει, και φυσικά να βελτιωθεί, όσο αυτό είναι δυνατόν. ;)

Rush
05-11-2009, 15:29
Μιχάλη, θέλω να ευχαριστήσω εσένα και όλους όσους βοήθησαν για να γίνει τόσο επιτυχημένο αυτό το site!!! Ελπίζω τουλάχιστον να περνάς από το ninty.gr!! Όποτε ξαναβρείς χρόνο, θα χαρούμε πολύ να αναλάβεις ξανά!!!

Λοιπόν, keep on ninty-playing!!!!!!

Braveheart1980
05-11-2009, 17:28
Όλοι ξέρουμε πως και ποιος είναι ο Μιχάλης !

Επομένως

Ότι και να λέει , ότι και να κάνει , πάντα θα μπαίνει στο forum , ιδιαίτερα αν τον χρειαστούμε!

ΥΓ1 Γκουντ λακ το γατεβερ γιου ντου Μάικ!

ΥΓ2 Λέτε να είναι απλά δικαιολογίες, καθώς σε λίγες μέρες βγαίνει το NSMBW και θέλει να ... πεθανει στο gaming???

Rush
05-11-2009, 17:29
Όλοι ξέρουμε πως και ποιος είναι ο Μιχάλης !

Επομένως

Ότι και να λέει , ότι και να κάνει , πάντα θα μπαίνει στο forum , ιδιαίτερα αν τον χρειαστούμε!

ΥΓ1 Γκουντ λακ το γατεβερ γιου ντου Μάικ!

ΥΓ2 Λέτε να είναι απλά δικαιολογίες, καθώς σε λίγες μέρες βγαίνει το NSMBW και θέλει να ... πεθανει στο gaming???

χμμμ... λες? παίζει να 'ναι κι αυτό!!!:lol::lol::lol:

Obiwan88
05-11-2009, 18:09
ο λογος π σε οδηγησε στ αποφαση ηταν καποιος σχετικος με το site? η κατι αλλο πχ οικογειακος κτλ???

cowboy
05-11-2009, 18:37
χωρίς να γνωρίζω το Poromeno πρέπει να πω πως είναι εξαιρετικό άτομο (επίσης η ομάδα που δούλεψε μαζί του ώστε να πραγματοποίηση το ninty.gr)

είχε την κατάλληλη ιδέα την κατάλληλη στιγμή,έτσι κατάφερε και συγκέντρωσε μελόι από όλοι την Ελλάδα που ασχολούνται με videogaming και έχουνε ένα ξεχωριστό μέρος στην καρδια τους για την Nintendo.

έχουνε περάσει σχεδόν τρία χρονια που είμαι μέλος σε αυτό το site,τρία παρα πολύ ευχάριστα χρονια,γνώρισα πολλά άτομα που έχουνε όχι μονο μια άποψη γύρο από το gaming αλλα και απόψεις γύρο από κάθε θέμα που μας προβληματίζει σήμερα.
Σοβαρά τώρα όταν γράφτηκα και ήμασταν ούτε 100 μελόι,θυμάμαι πως είχα συνέχειa φόβο πια είναι αυτά τα αλλα μελόι? παιδάκια 5-6 χρόνον??!!!
μέχρι που κατάλαβα πως ο μέσος ορος ηλικίας τον μέλλον μας είναι 18-20 χρόνον και όχι μονο!!! έχουμε φοιτητές,φυσικούς,βιολόγου ς,πολιτικούς μηχανικούς,έχουμε μητέρα!!!έχουμε μέλος πάνω από 30 ετών ηλικίας,έχουμε ανθρώπους που σπουδάζουνε πληροφορική και ινφορμάτικς,έχουμε και άλλους που σπουδάζουνε κοινωνιολογία, και έχουμε ότι άλλο φανταστείς.

Ποτε στην ζωή μου δεν μπορούσα να φανταστώ πως όλοι αυτή άνθρωποι είναι και GAMERS (που αγαπάνε την Nintendo) και όλους αυτούς τους τους συγκεντρώσαμε στο NINTY.GR,και όλα αυτά τα πραγματοποίησε ο Poromenos με την υποστηρίξει τον μέλλον αυτό του site, για αυτό λέω διάλεξε κατάλληλη στιγμή! και για αυτό τον ευχάριστο και εγώ!

όμως τώρα ήρθε ο καιρός να πω και εγώ αντίο............. αφού σας βαρέθηκα όλους,είστε όλοι nerds και otaku ..............χάχα πλακα κάνω!!!

εδώ τελειώνει μάλλον μια εποχή και αρχίζει μια νέα,εύχομαι το site να παίρνει τις καλύτερες απόφασις έτσι ώστε να συγκεντρώσουμε και άλλους έλληνες από την ελλάδα και όλο το κόσμο,βεβαια όχι μονο έλληνες και ότι άλλους απλά να ξέρουνε ελληνικά.
εύχομαι μια μέρα το site να γίνει τόσο σημαντικό στην Ελλάδα με αποτέλεσμα να έρθει ο Miyamoto και Iwata να μας ευλογήσουνε.........LOL.

rebellion
05-11-2009, 18:46
Γεια σου Poromene Γιγαντα!!Respect στον δημιουργο του ninty παιδια!:thumbup:

Αφιερωμενο στον φιλο μας τον Poromeno -> http://www.youtube.com/watch?v=cOfaYFIHt1g&feature=fvst

Rush
05-11-2009, 18:48
Πραγματικά, cowboy. Ο Μιχάλης, ή, ο γνωστός σε όλους μας ''poromenos'', είχε την κατάλληλη ιδέα στην ανάλογη στιγμή και συνεργαζόταν τέλεια με την υπόλοιπη ομάδα. Αν και πρόσφατα έγινα μέλος στο site, πριν λίγους μήνες δηλαδή, κατάλαβα πως το site αυτό δεν περιορίζεται μόνο σε θέματα γύρω από το gaming και είναι κατάλληλο για κάθε άνθρωπο και μέσα σε όλα τα θέματα!!!
Το ninty.gr, κάνει όλα τα μέλη να νιώθουν σαν ένας, να θέλουν να βοηθήσουν, με όποιον τρόπο μπορούν την κοινότητα αυτή και ταυτόχρονα, να νιώθουν πολύτιμος και μοναδικός ο καθένας ξεχωριστά, μέσα σ' ένα πολύ φιλόξενο περιβάλλον. πράγματα που ελάχιστοι καταφέρνουν.

Alexandros87
05-11-2009, 21:26
αντε ρε συ μιχαλη καλη ξεκουραση και καλη συνεχεια σε οτι και αν κανεις, μπραβω σου για ολα αυτα που εχεις καταφερει μεχρι τωρα.Goodbye kai May the Nintendo be with you

Golinks
05-11-2009, 23:02
σου εύχομαι καλή συνέχεια σε ότι κι αν κάνεις. η προσπάθεια εσένα και των
άλλων εμπνευστών και δημιουργών αυτού του ιστότοπου σαφώς και δεν πήγε
χαμένη. τέλος, αν θες ρίχνε και καμιά ματιά εδώ πού και πού.
εις το επανιδείν...

AZATHOTH
05-11-2009, 23:23
καλή συνέχεια φίλε σε ότι και αν κάνεις...

hasapario
06-11-2009, 00:33
http://www.youtube.com/watch?v=bxS6I1llXNw&feature=player_embedded

Scof
07-11-2009, 12:24
Αντίο πορομένε..
Καλη συνεχεια στη ζωη σου:thumbup1:

Μαρία ilia
07-11-2009, 14:30
Mε αυτή την ευκαιρία να δώσω τα συχγαρητήρια μου σε όλα τα μέλη του site,
ιδιαίτερα στους δημιουργούς της Ninty!
Συνεχίστε την τόσο καλή δουλειά!

Obiwan88
07-11-2009, 20:07
http://www.youtube.com/watch?v=bxS6I1llXNw&feature=player_embedded

σιγα ρε συ!! πολυ μελοδραματικο το κανες!! Κ ΓΕΝΙΚΑ ρε παιδια, οκ, ο ανθρωπος δν παει κ στ πολεμο. εδω μαζι μας θα ναι παλι, απλα οχι σαν admin! ηρεμηστε λιγο ολο "αντιο, εχε γεια" κ διαφορα τετοια! :tongue_smilie:

Tzini9
08-11-2009, 23:05
είναι απίστευτο το ότι μερικοί άνθρωποι αφιερώνουν τόσο χρόνο,χρήμα και κόπο για να κάνουν αυτό που τους ευχαριστεί πραγματικά,χωρίς να περιμένουν αντάλλαγμα ή αναγνώριση,κι όμως το κάνουν γιατί έχουν μεράκι και επιμονή......
ο poromenos έχει αποδείξει επανελλειμένα ότι είναι ένας από αυτούς και συγχαρητήρια
επίσης μπράβο που αποφάσισε να κάνει καινούρια πράγματα στη ζωή του
και καλή συνέχεια!!!!!!