PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Glover 64

Jimaras
02-12-2009, 17:43
Ένα από τα καλύτερα παιχνίδια που είχαν βγεί στο Nintendo 64.Ο glover είναι ενα γάντι.Η ιστορία του αρχίζει στον πύργο του παιχνιδιού οπου ο ιδιοκήτης του ένας μάγος φτιάχνει ένα φίλτρο... Ξαφνικά κατι κάνει λάθος και γίνεται μια έκρηξη.Τα γάντια του φεύγουν απο τα χέρια και το ένα πέφτει σε ένα καζάνι με φίλτρο ενώ το άλλο φεύγει απο το παράθυρο...Ο μάγος πέφτει απ τον πύργο και δεν ξανακούμε νέα του...Τα γάντια ζωντανεύουν το ένα ειναι ο Glover το καλό και το δεξί χέρι του μάγου και το άλλο που έπεσε στο καζάνι γίνετε κακό και θέλει να σκωτόσει τον glover...Ο glover περναει από διάφορες δοκιμασίες και κόσμους μαζί με την αγαπημένη του μπάλα και καταλαβένει οτι αυτη η μπάλα έχει μαγικές δυναμεις και μπορει να μεταμορφώνεται.Σκοπός του είναι να βρεί τις 6 μπάλες που γίνονται διαμάντια ετσι ώστε να ξαναφέρει στην ζωη τον πύργο που είναι καταραμένος...Είναι μισό παιχνίδι Platform 3D,μισό Puzzle. Μπορείς να ελένγχεις τον Glover και πρέπει να προστατεύεις και την μπάλα ταυτόχρονα γιατί είναι κλειδί για πολλές χρήσεις...Μπορείς να την πετάξεις να κάνεις τρίπλα(Του μπάσκετμπολ)και πολλά άλλα...Έχει αρκετά καλό gameplay και πιστεύω οτι θέλει πολύ υπομονή:thumbup1: Εγώ δηλαδή που το έχω ξέρω από αυτά...Και έχει και πάρα πολύ καλό ending :thumbup1:
Εδώ μερικές pic.http://www.unseen64.net/wp-content/gallery/glover-2/glover2es.jpghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/4/42/GloverBallSlap.jpg

geo2004z
02-12-2009, 17:58
που το θυμήθηκες αυτό το παιχνίδι??? είχε περάσει ένα φεγγάρι από τα χέρια μου αλλά έφυγε κακήν κακώς. αρκετά πρωτότυπο παιχνίδι για την εποχή του αλλά μέχρι εκεί.

Jimaras
02-12-2009, 18:03
ξέρω ηταν πολύ ωραίο παιχνίδι κατα την γνώμη μου

Tzini9
02-12-2009, 18:04
θα ήταν ωραίο στο wiiware και με τη χρήση του wii remote...το πιο πιθανό είναι να το κάνουνε κι αυτό μια επανέκδοση όπως και πολλά άλλα παλιά παιχνίδια τα οποία θεωρούσαμε θαμένα...

Jimaras
02-12-2009, 18:05
Πράγματι...

Alexandros87
02-12-2009, 19:27
ρε οντος που το θυμηθηκες αυτο το παιχνιδι χαχαχα.πω πω το εχω παιξει αρκετα παλια αλλα δεν θυμαμαι και πολλα χιχιχι μπραβω σου ,αναβεις αναμνησεις.Χαιρομαι που στην ηλικια σου ασχολεισαι με το n64 και με σουπερ παιχνιδια.Ρε παιδια λετε να βγει καποτε σε virtual?

Jimaras
02-12-2009, 20:11
ρε οντος που το θυμηθηκες αυτο το παιχνιδι χαχαχα.πω πω το εχω παιξει αρκετα παλια αλλα δεν θυμαμαι και πολλα χιχιχι μπραβω σου ,αναβεις αναμνησεις.Χαιρομαι που στην ηλικια σου ασχολεισαι με το n64 και με σουπερ παιχνιδια.Ρε παιδια λετε να βγει καποτε σε virtual?

Πρώτα από όλα θα ήθελα να υπενθυμήσω οτι είμαι fan fan fan της Nintendo ενα παράδειγμα για αυτό? Οταν ημουν 3 χρωνών έπιασα στα χέρια μου την πρώτη μου κονσόλα το N64 εκεί μέσα σε 3 μήνες τερμάτισα το Super Mario 64 αυτό τα εξιγεί όλα... Σε όλη μου την ζωή δεν έχω βρεί ουτε ένα παιχνίδι που να μην το έχω τερματίσει σε 1 μηνα (Το πολύ) Δεν δυσκολεύομαι σε κανένα παιχνίδι γιαυτο αποφάσισα να πάρω το Legend Of Zelda TP...Όλοι έλεγαν οτι ηταν πολύ δύσκολο και θέλεις πολύ καιρό να το τερματίσεις εγώ το τερμάτισα σε 2 εβδομάδες(Χειρότερο ρεκορ ever)...Και το Super Mario Galaxy μέσα σε 4 μέρες :w00t: . Πάντος εγώ νομίζω οτι το Glover 64 θα βγεί και σε virtual...:thumbup1::thumbup1:

geo2004z
02-12-2009, 23:04
Εύγε Jimara!!!!!! Είσαι άξιος gamer και έχεις πολύ καλό γούστο, εφ' όσον παίζεις Ninetndo 64!

Braveheart1980
02-12-2009, 23:14
3 χρονων;
μήπως τα παραλες φιλε;

Jimaras
03-12-2009, 16:03
3 χρονων;
μήπως τα παραλες φιλε;

Όχι η σκληρή αλήθεια είναι οτι 3 χρονών άρχισα να παίζω N64 και τότε τερμάτισα το Super Mario 64. Τέσπα το θέμα δεν είναι τα χρόνια αλλά να το έχεις μέσα σου... Να φανταστείς η μητέρα μου (που πέζαμε μαζί τότε αλλα δεν ήξερε...) μια φορά ξέχασε να φτιάξει φαγητό! Θυμάμε που μαλώναμε με τον αδερφό μου ποιος θα πέξει πρώτος :D

Spyke88
06-02-2011, 20:00
εγω δεν το ειχα αλλα το ειχε ο ξαδερφος μου μαζι με πολλα αλλα παιχνιδια που παιζαμε... μαρεσε παρα πολυ και φαινοταν ενα παιχνιδι πιο "ωριμο" απο τα αλλα