PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Πως σας φαίνονται τα starter Pokemon του Pokemon Black/White?

Vetus
15-05-2010, 13:58
Αν κι υπάρχει ήδη θέμα συζύτησης για το Pokemon Black/White ήθελα να κάνω μια δημοσκόπηση με θέμα κατά πόσο σας αρέσουν τα starter Pokemon τους. Όταν το πρωτοείδα έφαγα την μεγαλύτερα ξενέρα της ζωής μου καθώς έμοιαζαν λες και τα σχεδίασε κάποιος fan. Πίστευα ότι την ίδια άποψη θα συμερίζονταν κι όλοι οι υπόλοιποι Pokemon fans σαν κι εμένα. Και πράγματι, ένα μεγάλο ποσοστό βρίκε τον σχεδιασμό τους παντελώς απαίσιο. Έκπληξη, όμως, μου έκανε όταν πέτυχα ουκ ολίγα άτομα (κυρίως στο Ninty.gr) που τους άρεσε αρκετά ο σχεδιασμός τους. Μετά που το καλοσκέφτηκα είπα στον εαυτό μου "Για Pokemon γενικά δεν είναι κι άσχημα αλλά για starter Pokemon περίμενα κάτι πιο εμπνευσμένο και cool ή χαριτωμένα όπως στα προηγούμενα Pokemon - πλην του Pokemon Ruby/Sapphire."

Aπ' όσο έχω δει ως τώρα οι περισσότεροι προτιμούν το Τsutaaja (το grass Pokemon) που ο σχεδιασμός του είναι πιο ανεκτός από τα άλλα δύο (και δείχνει και πιο cool) κι ένα μικρό ποσοστό δείχνουν μια απίστευτη αδυναμία στο Μijumaru για τον λόγο ότι η ασχήμια του αυτή έχει την γοητεία του (ξέρετε, όπως με τα άτομα που από το να επιλέξουν μια γάτα ράτσας από ένα pet shop προτιμούν να μαζέψουν μια αδέσποτη γάτα από τον δρόμο για να έχει μια καλύτερη περιποίηση).

Ακούω τις απόψεις σας.

Dimpap28
15-05-2010, 14:19
Προσωπικά μου αρέσει περισσότερο το Grass-type Pokemon, γιατί όπως είπες είναι όντως πιο cool και έχει άποψη! Μετά θα έλεγα το γουρουνάκι, που είναι πιο cute. Όσο για το Water-type... Ελπίζω να μας αποζημιώσουν οι εξελίξεις του, γιατί αλλιώς δε βλέπω να σώζεται η κατάσταση...!

Γενικά πάντως ως σύνολο δε με τρελαίνουν... Μοιάζουν πολύ αποκομμένα το ένα από το άλλο... Δε δένουν... Έχουν κάτι ξένο...

Τέλος πάντων, ελπίζω να μας αποζημιώσουν οι Black και White σε άλλους τομείς!

mariosk97
15-05-2010, 14:53
Ωραία είναι αλλά προτιμώ τα παλιότερα
το καλύτερο κατα την γνώμη μου ειναι το fire-type!

tav-4-
15-05-2010, 15:09
Tο fire-γουρουνι αν και σε αυτη τη μορφη ειναι ασχημο θα το επιλεξω για 2 λογους.Ο ενας ειναι οτι παντα ξεκιναω με το starter της φωτιας και ο αλλος γιατι πιστευω οτι θα εχει τα πιο τελεια evolutions...

paixtis
15-05-2010, 15:23
Πάντως πιστεύω ότι τα fire pokemon είναι απ'τα χειρότερα γενικότερα.Ποτέ δεν μου άρεσαν ούτε τα starter βέβαια.Εξαίρεση είναι ο charizard.Kατά τα άλλα πάντα με water ξεκίναγα.Σε αυτή τη γεννιά θα προτιμήσω μάλλον του χόρτου εκτός και αν οι εξελίξεις του water type είναι για μια ακόμη φορά εξαιρετικές.Οπότε χωρίς δεύτερη σκέψη θα πάω εκεί.

super mewtwo
15-05-2010, 16:01
καλουτσικα ειναι αλλα οχι τελεια.

RooF
15-05-2010, 16:08
μου αρεσουν και αυτα, αλλα τα πιο παλια μου αρεσουν περισσοτερο.

καθε φορα το ιδιο συμβαινει βεβαια. :s

Yoshifan13
15-05-2010, 17:12
ωραια ειναι αλλα προτιμω τα παλια αλλα μου αρεσει πο πολυ το γουρουνι!

Hellraider
15-05-2010, 20:08
Με εξαίρεση το grass μπορώ εύκολα να τα χαρακτηρίσω με μία λέξη:generic.Πάντως μετά από καιρό δεν θα διαλέξω το νερού.

giannis17
15-05-2010, 21:42
ωραία είναι αλλά προτιμώ τα παλιότερα

YaTa
15-05-2010, 21:53
Εγώ πάλι πιστεύω ότι είναι σε ένα αρκετά καλό επίπεδο σαν δημιουργίες, μην ξεχνάτε ότι ξεκινώντας είναι αρκετά limited τα πράγματα για το σχεδιαστή, γιατί πρέπει να αποφύγει όλα τα είδη από ζωάκια/πλασματάκια που χρησιμοποίησε για προγενέστερα αρχικά. Λαμβάνοντας αυτό υπόψη και βγάζοντας πάντοτε εκτός συναγωνισμού την επική τριάδα Charmander-Bulbasaur-Squirtle, νομίζω ότι κινούνται σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο και αν δεν κάνουν τίποτα γκάφες με τις εξελίξεις θα είναι στη σωστή κατεύθυνση και για τα υπόλοιπα τέρατα των κασετών.

Προσωπική λατρεία το water, μην ξεχνιόμαστε κιόλας.

jimkakajim88
15-05-2010, 21:55
Ωραία είναι αλλά προτιμώ τα παλιότερα....οπως και οι περισσοτεροι :p!!!!!!παντως το grass μου αρεσε απειρα:thumbup:

Rush
18-05-2010, 17:32
Τα παλιότερα ήταν κλάσσης ανώτερα, φυσικά!!! Αλλά κι αυτά καλούτσικα είναι!! :Ρ

(ρε παιδιά, το στιλ του graas λίγο το cyndaquil δε μοιάζει;;)

Cyclops
18-05-2010, 17:39
Είναι καλά σαν pokemon άλλα για starter περίμενα κάτι καλύτερο.

Πιστεύω οτι το grass type είναι το ποιο καλά σχεδιασμένο. Μου αρέσει αρκετά τo fire type αλλά πιστεύω οτι θα έχει άσχημες εξελίξεις... Όσο για του νερού ας ελπίσουμε ότι θα το σώσουν οι εξελίξεις.

jimkog
18-05-2010, 18:16
απο το κακο στο χειροτερο πανε τα καημενα τα ποκεμον...

alexandros58
18-05-2010, 18:51
O νεος ειναι ωραιος αλλα ο παλιος ειναι αλλιως. (http://www.youtube.com/watch?v=wp_kSfyR5d4&feature=related)

Καλουτσικα ειναι μωρε...αλλα παντα για καποιο λογο θα γυρναω στα παλια ποκεμον,γιατι με αυτα μεγαλωσα,αυτα ξερω.Πιστευω οτι και εσεις για τον ιδιο λογο αποριπτεται τα καινουργια...βεβαια, εκτος απο αυτο οπως και να το κανουμε ,χρονο με το χρονο θα πηγαινουν απο το κακο στο χειροτερο(δεν ξερω το λογο,αυτοι λεφτα θελουν να βγαλουν και σχεδιαζουν αναγκαστικα.)
Ελπιζω να βγω λαθος και να ξανα βγαλουν εκεινα τα Θεικα ποκεμον οπως charmander,squirtle kαι bulbasar...

PokePoke
31-08-2010, 19:37
(ρε παιδιά, το στιλ του graas λίγο το cyndaquil δε μοιάζει;;)

Θα συμφωνήσω.. αλλά μου θυμίζει κάτι και από Chicorita!!(Το αγαπημένο μου Starter μετά φυσικά από τον Treecko!!)

bahamut zero
31-08-2010, 22:09
πώς εξελισσονται ξερουμε ή οχι ακομα???εμενα να πω την αληθεια δε μου αρεσαν καθολου...παντα ξεκινουσα με φωτιας pokemon αρα με βλεπω με το γουρουνι!

teopless
01-09-2010, 13:50
Περίμενα καλύτερη δουλειά.
Και απαιτώ να αλλάξει η τελευταία απάντηση.Μερικοί φανς κάνουν πολύ καλή δουλειά.

Linkmastersword
01-09-2010, 14:56
Τα παλιότερα ήταν πολύ καλύτερα!