PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Απόλυτα επιτυχημένη η E3 και για το ninty.gr

RooF
19-06-2010, 15:59
http://profile.ak.fbcdn.net/object3/1837/72/n128739778895_9665.jpg

Δεν έσκισε μόνο η Nintendo στη φετινή E3, αλλά και το ninty.gr έφτασε σε πολύ υψηλά επίπεδα!

Πιο συγκεκριμένα την ημέρα της press conf της Nintendo το ninty.gr είχε σχεδόν τους διπλούς επισκέπτες απο οτι είχε πριν, για την ακρίβεια είχαμε 1.219 επισκέψεις!

Μάλιστα το ενδιαφέρον αυτό δε σταμάτησε τη πρώτη μέρα γιατί ακόμα και μέχρι σήμερα η κίνηση στο ninty.gr είναι σταθερά 11% μεγαλύτερη απο οτι πριν!

http://img686.imageshack.us/img686/1759/nintye3.png

Μπορεί να μη σπάσαμε το ρεκόρ online χρηστών μιας και δεν είχαμε πάνω απο 226 ταυτοχρονα συνδεδεμένους αλλά συνολικά όπως φαίνεται πολλά μέλη αλλά και επισκέπτες προτίμησαν και συνεχίζουν να προτιμούν το ninty.gr για την ενημέρωση τους.

Και ολα αυτά ποιοι τα κατάφεραν;

Μα φυσικά ολοι εμείς τα μέλη του ninty.gr, εσύ προσωπικά που διαβάζεις αυτό το μήνυμα έχεις βάλει ένα λιθαράκι στο μεγαλύτερο Ελληνικό Nintendo forum. :17::14:

Και εις ανώτερα! :thumbup:

jimkakajim88
19-06-2010, 16:07
BRAVO μας....βασικα αυτο φανηκε γιατι ειδικα εκεινες τις μερες ειχαμε κανα 50 μελη Online...οτι ωρα και αν μπεναμε ηταν μεσα....ακομα και στις 1 και 30 το βραδυ!!!!!!συνεχιζουμε ετσι σταθερα!!!!!Ninty και ξερω ψωμιιι!!!!!!:thumbup:

Dimpap28
19-06-2010, 16:14
Απίστευτο! Το Ninty.gr εξαπλώνεται όλο και περισσότερο! Εν το μεταξύ είχα ψιλοαπογοητευτεί που δε σπάσαμε το ρεκόρ, αλλά από ότι φαίνεται το ninty είχε κίνηση για όλη την περίοδο της E3 και όχι μόνο για μια στιγμή! Μπράβο σε όλες και σε όλους μας που πάμε το αγαπημένο μας φόρουμ όλο και πιο μπροστά καθημερινά!

Μπράβο μας!

RooF
19-06-2010, 16:23
Με τετοια κινηση που εχουμε αν βαλουμε διαφημισεις google θα βγαζουμε αρκετα χρηματα για να εχουμε διαγωνισμο καθε μηνα!!! :D

geo2004z
19-06-2010, 16:34
ωραία τα νούμερα αλλά αυτό με τις 1219 επισκέπτες δεν το κατάλαβα. αν κάποιος που δεν είναι μέλος μπει στο φόρουμ, βγει και ξαναμπει μετά από μισώ ώρα πιάνετε για ένας επισκέπτης ή για δύο?? δηλαδή είχαμε 1219 επισκέπτες ή 1219 επισκέψεις? έχει μεγάλη διαφορά το ένα με το άλλο....

RooF
19-06-2010, 16:39
ωραία τα νούμερα αλλά αυτό με τις 1219 επισκέπτες δεν το κατάλαβα. αν κάποιος που δεν είναι μέλος μπει στο φόρουμ, βγει και ξαναμπει μετά από μισώ ώρα πιάνετε για ένας επισκέπτης ή για δύο?? δηλαδή είχαμε 1219 επισκέπτες ή 1219 επισκέψεις? έχει μεγάλη διαφορά το ένα με το άλλο....

επισκεψεις ειναι οχι επισκεπτες (εκανα λαθος εγω στο ποστ). οι επισκεψεις φυσικα και περιλαμβανουν και καποιους που μπηκαν και βγηκαν και ξαναμπηκαν ισως αλλα σε καθε περιπτωση η συνολικη κινηση ειναι σχεδον η διπλη!

οι ξεχωριστοι επισκεπτες μας ηταν ακριβως 500 για τις 15 του μηνα ενω αλλες φορες οι ξεχωριστοι επισκεπτες μας ηταν περιπου 300 καθε μερα.

Whitelighter
19-06-2010, 16:47
Μπράβο στο forum. Και εις ανώτερα.

Alexandros87
19-06-2010, 16:49
μια χαρα ειναι τα νουμερα. δεν πειραζει που δεν μπορουσαμε να σπασουμε το ρεκορ, αλλα καθε μερα και εγω επισης παρατηρησα οτι αυξανονται οι επισκεψης.
μπραβο σε ολους μας

Dimpap28
19-06-2010, 16:50
Με τετοια κινηση που εχουμε αν βαλουμε διαφημισεις google θα βγαζουμε αρκετα χρηματα για να εχουμε διαγωνισμο καθε μηνα!!! :D

Παιδιά το σκέφτεστε σοβαρά αυτό? Γιατί δε θα χάλαγε κανέναν! Αν είναι αρκετά καλά τα λεφτά και αν είναι να βγαίνουν τα έξοδα του site, αλλά και να μένουν χρήμτα και για διαγωνισμούς (χωρίς να βάζουν πάντα οι υπεύθυνοι το χέρι στην τσέπη), τότε μερικές διαφημισούλες Google δεν πιστεύω ότι θα χάλαγαν κανέναν! Στο κάτω κάτω υπάρχει και το AdBlock για όποιον του τι σπάνε οι διαφημίσεις (όπως σε μένα).

cowboy
19-06-2010, 17:19
πολύ καλή κίνηση θα ήτανε αν βάζαμε διαφήμισης.
Δηλαδή με τις διαφημίσεις θα πληρώνανε το Site επίσης αν παραμένανε χρήματα πάλι καλο θα ήτανε για το Site δηλαδή για την επέκταση του.

Να πω την αλήθεια είμαι κατά τους διαγωνισμούς. Πιο ωραία θα ήτανε αν μαζεύανε παιχνίδια και μετά τα δίναμε από χέρι σε χέρι στα μέλη μας. Δηλαδή αντί να πετάξουμε τα χρήματα σε κάποιον άγνωστο, για 40 euro αγοράζουμε 2 παιχνίδια από Ebay η κάπου αλλου και τα δίνουμε χέρι με χέρι, θα τραβούσε σίγουρα νεότερα μελόι. Δηλαδή είναι κάτι σαν να τα ενοικιάζεις μονο που αυτός που τα παίρνει δεν πληρώνει, ίσος μονο για τα έξοδα αποστολής αν χρειαστεί. Βεβαια θα μπορούσε να πληρώσει εθελοντικά 1 η 2 euro για να συγκεντρώσουμε όλο και περισσότερα παιχνίδια.

Τελοσπάντων εγώ εγκρίνω την ιδέα με την διαφήμιση.

fanny
19-06-2010, 18:09
μπραβο!!!
και εισ ανωτερα!!!

RooF
19-06-2010, 18:15
Το ninty προς το παρων δε βαζει διαφημισεις. Εχουμε αλλου τα μυαλα μας τωρα. Καποια στιγμη στο μελλον ισως το συζητησουμε το ενδεχομενο να μπουν λιγες και πολυ διακριτικες διαφημισεις μονο και μονο για να εχουμε χρηματα για διαγωνισμους, δωρα κτλ

Τεσπα μια διαπιστωση εκανα :P

thomas
19-06-2010, 18:34
μπορουμε να κανουμε κατι αλλο, αυτες τις υπογραφες που εχουν φτιαξει καπεια μελη να τις βαζουμε σε αλλα forum και κανουμε ντζαμπα διαφιμηση:thumbup1::thumbup:

Internetakias
19-06-2010, 18:36
το Ninty προς το παρων δε βαζει διαφημισεις. εχουμε αλλου τα μυαλα μας τωρα. καποια στιγμη στο μελλον ισως το συζητησουμε το ενδεχομενο να μπουν λιγες και πολυ διακριτικες διαφημισεις μονο και μονο για να εχουμε χρηματα για διαγωνισμους, δωρα κτλ

τεσπα μια διαπιστωση εκανα :p
αρκεί να είναι μόνο για επισκέπτες και όχι για μέλη

RooF
19-06-2010, 18:48
αρκεί να είναι μόνο για επισκέπτες και όχι για μέλη

χαλαρωστε ρε δεν ειπα οτι θα βαλουμε διαφημισεις!

Internetakias
19-06-2010, 19:13
χαλαρωστε ρε δεν ειπα οτι θα βαλουμε διαφημισεις!
ναι αλλά είπες ίσως στο μέλλον βάλεις

RooF
19-06-2010, 20:44
ναι αλλά είπες ίσως στο μέλλον βάλεις

Διαβασε παλι το ποστ μου. :t2:

Μη ξεχνας, το ninty.gr δεν ειναι δικο μου για να κανω οτι θελω. :biggrin:

Panagoman
19-06-2010, 21:20
:D Πάμε ninty!!!!!!!!!!
Με το "λιθαράκι" του ο καθένας και με την αρχιτεκτονική των mod Χτίσαμε μια καταπλικτική κοινότητα! :thumbup:
:29:

Jimaras
19-06-2010, 22:14
Ολοι βάλαμε "λιθαράκια" και το Site ανταμείφθηκε! Εμεις ποτε???:P

teopless
19-06-2010, 22:39
Ολοι βάλαμε "λιθαράκια" και το Site ανταμείφθηκε! Εμεις ποτε???:P

Πολλά θες.Η ανταμοιβή του site είναι και δική μας:t2::t2::t2:
ΒTW,το καλύτερο mainstream smiley είναι το :ohmy:

andys12
19-06-2010, 23:00
Χάρη σε εσάς φέραμε το Ninty.gr εδώ που είναι σήμερα και είμαι σίγουρος ότι με την στήριξη σας θα πάει ακόμα πιο ψηλά.
Για διαφημίσεις θα δούμε.
Προς το παρόν έχουμε πιο σημαντικά πράγματα να ολοκληρώσουμε...:wink:

Yoshifan13
19-06-2010, 23:02
Χάρη σε εσάς φέραμε το Ninty.gr εδώ που είναι σήμερα και είμαι σίγουρος ότι με την στήριξη σας θα πάει ακόμα πιο ψηλά.

οπως τοupdate

Pokefan
21-06-2010, 20:27

Άντε και εις ανώτερα η ιστοσελιδάρα μας. Πάμε γερά για μια ζωή! Αλλά όπως είπες κι εσύ έχουμε πιο σημαντικά πράγματα σχετικά με την αναβάθμιση για να δούμε. Αλλά το θεωρώ λιγάκι ακατόρθωτο να ξεπεράσουμε το ρεκόρ που υπάρχει ήδη , σχετικά με τα περισσότερα μέλη online. Πρέπει να προσελκύσουμε με κάποιον τρόπο περισσότερα μέλη. Αλλά το θεωρώ τεράστια πρόοδο. Άντε και του χρόνου περισσότεροι!!!

teopless
21-06-2010, 20:33
οπως τοupdate

Σωστο!Πού είναι το update;ΟΕΟ;

Pokefan
21-06-2010, 20:38
αρκετά όμως βγήκαμε εκτός θέματος πιστεύω. υπάρχει ειδικό θέμα για την αναβάθμιση. αλλά όπως και να έχει το περιμένουμε με ανυπομονησία εδώ και μισό χρόνο περίπου.

RooF
22-06-2010, 10:35
Σωστο!Πού είναι το update;ΟΕΟ;

To update ειναι ετοιμο αν καποιος ξερει να διαβαζει ιερογλυφικα. Με απλα λογια εχουμε ενα προβλημα αφου εγινε η μεταφορα της db με την κωδικοποιηση.

Ποιο αλλο φορουμ σας δινει τοσες πληροφοριες?

Τεσπα μην αρχισουμε και εδω τα περι αναβαθμισης. :wink:

jimkakajim88
22-06-2010, 14:53
To update ειναι ετοιμο αν καποιος ξερει να διαβαζει ιερογλυφικα. Με απλα λογια εχουμε ενα προβλημα αφου εγινε η μεταφορα της db με την κωδικοποιηση.

Ποιο αλλο φορουμ σας δινει τοσες πληροφοριες?

Τεσπα μην αρχισουμε και εδω τα περι αναβαθμισης. :wink:

????υπαρχει αλλο ρε????:thumbup:

Rush
22-06-2010, 15:35
Πωπω... πώς μου ξέφυγε τόσον καιρό αυτό το θέμα;

Πραγματικά, αν και είμαι μόνο 1 χρόνο μέλος στο site, βλέπω ότι η πρόοδος γίνεται με ταχύτατους ρυθμούς και η επιτυχία του site μεγαλώνει πλέον μέρα με τη μέρα!! Δεν υπάρχει περίπτωση πλέον να δεις τους συνδεδεμένους χρήστες και να μην πετύχεις 1-2 σελίδες επισκέπτες!

mariosk97
22-06-2010, 15:44
εγώ είμαι λίγους μήνες μονο στο forum (3-4) και δεν ξέρω πως ήταν πριν. αλλα είναι σίγουρο ότι πάει προς το καλύτερο από τότε που πρωτομπήκα!:thumbup:

rkolevedis
22-06-2010, 23:26
αληθεια ποτε θα κανατε update?
επιτελους το forum πηρε την αναγνωρηση που του αξιζει !
και θα δειτε αυτο το χρονο θα ανεβουμε πολυ ψηλα!!

Dimpap28
23-06-2010, 11:15
αληθεια ποτε θα κανατε update?
επιτελους το forum πηρε την αναγνωρηση που του αξιζει !
και θα δειτε αυτο το χρονο θα ανεβουμε πολυ ψηλα!!

Το update θα γίνει μόλις λυθεί ένα μικρό θεματάκι με την κωδικοποίηση των χαρακτήρων. Η database έχει μεταφερθεί, όπως είπε ο RooF πιο κάτω. Όταν λοιπόν θα λυθεί το πρόβλημα θα γίνει και το update. Δε μπορεί κανείς λοιπόν να ξέρεις πότε θα γίνει αυτό, γι' αυτό το λόγο είναι και άσκοπο να ρωτάμε...

Pokefan
23-06-2010, 11:38
Καλά σου λέει ο Dimpmap , μην κάνεις τον κόπο. Μπορεί να γίνει σε ένα μήνα ή σε 3. Αν και φέτος παρατηρώ κι εγώ ότι η ιστοσελίδα έχει ανέβει αρκετά σε όλους τους τομείς.

andys12
23-06-2010, 18:41
μόλις λυθεί το θέμα με την κωδικοποίηση θα λυθούν και τα χέρια μας.
είμαστε εχτος τοπικ ομως...

rkolevedis
23-06-2010, 21:43
αληθεια αν και ειναι λιγο ακυρο..
θα κανει διαφημηση η ninty?
αμα κανει να κανουμε ακομα πιο μεγαλη επιτυχια!

RooF
24-06-2010, 17:43
αληθεια αν και ειναι λιγο ακυρο..
θα κανει διαφημηση η ninty?
αμα κανει να κανουμε ακομα πιο μεγαλη επιτυχια!

Ειχαμε βαλει μεσω google και μαλιστα ειχε κανει αρκετη δουλεια. Θα ξαναβαλουμε σιγουρα.