PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Ninty.gr [MSN Chat Room]

kiiraklis94
17-07-2010, 16:55
Παρατηρώντας πως το chat του αγαπημένου μας site είναι κάπως "ψόφιο", σκέφτηκα να διευκολύνω τους πάντες δημιουργώντας ένα group στο MSN που μπορεί άνετα να πάρει τον ρόλο του chat καθώς όλοι έχουν σίγουρα MSN και το χρησιμοποιούν!..

Το μόνο που έχετε να κάντετε είναι να επισκεφθήτε το λινκ (http://nintygr.groups.live.com/) και να πατήσετε "Ask to Join" γράφοντας απο πάνω το nickaname σας στο site!... :ohmy:

Τόσο απλά! :thumbup::thumbup:

Άντε άντε περιμένουμε και άλλους!!! :thumbup::thumbup::tongue:

EDIT: Αν δεν θέλετε να μιλήσετε να κάνετε block το group ώστε να φαίνεστε offline... Έτσι δεν θα σας έρχετε η ειδοποίηση όταν γίνετε συζήτηση, και θα επιλέγετε εσείς μόνο, πότε θέλετε να μπείτε!

Internetakias
17-07-2010, 17:12
εύγε kiirakli τέλεια ιδέα

Tanno-chan
17-07-2010, 17:27
ωραία ιδέα, μίας που είμαστε λίγοι μέσα στο Msn και συχνά μιλάμε εκεί. αυτό θα γλυτώσει χρόνο από το Irc.

nomickok
17-07-2010, 18:48
οταν μπαινω δεν μπορω να γράψω :(

Rush
17-07-2010, 20:14
φοβερή ιδέα!! μπράβο σου!!! μπαίνω κι εγώ σίγουρα!! :ρ

teopless
17-07-2010, 20:34
Εύγε!Καλή κίνηση!

Yoshifan13
17-07-2010, 20:50
τελεια ιδεα!

super mewtwo
17-07-2010, 21:04
απλα καταπλικτικη ιδεα.

aggel22os
17-07-2010, 22:34
οντως τελια ιδεα..

Tanno-chan
17-07-2010, 23:02
Όσοι θέλετε, add me στο MSN. Θα δω εγώ τα παράθυρα πρόσκλησης για προσθήκη επαφών αργότερα.

Ήδη έχω λίγων εδώ μέσα τα MSN.

rkolevedis
18-07-2010, 01:19
φοφερη ιδεα!!! ευγε!!!

thomas
18-07-2010, 11:01
απιθανο:thumbup:

rkolevedis
18-07-2010, 11:39
τωρα που εγινα μελος πρεπει να σας κανω Add ολουσ η γινεται αυτοματα?

kiiraklis94
18-07-2010, 13:40
τωρα που εγινα μελος πρεπει να σας κανω Add ολουσ η γινεται αυτοματα?

Δεν χρειάζεται να κάνεις add κανέναν... εμφανίζονται στο group τα μέλη ακόμα και αν δεν τα έχεις στις επαφές σου... :thumbup:

Pokefan
18-07-2010, 18:30
Συγχαρητήρια κατ' αρχάς για την φοβερή σου ιδέα Ηρακλή. Μόνο που έχω να σου συζητήσω κάτι. Μήπως γίνεται να μην με προσκαλείτε στο chat , κάθε τρείς και λίγο , γιατί κάποιες φορές κάνω κάποια εργασία και μου αποσπά την προσοχή?

Dani14
18-07-2010, 18:43
Σωστη κινηση αυτη με το groupaki στο MSN. Μπραβο! Στο chat ημασταν 2-3 το πολυ (και συνηθως κανενας). Τωρα οποτε μπαινω υπαρχει κοσμος στο group.

kiiraklis94
18-07-2010, 19:25
Συγχαρητήρια κατ' αρχάς για την φοβερή σου ιδέα Ηρακλή. Μόνο που έχω να σου συζητήσω κάτι. Μήπως γίνεται να μην με προσκαλείτε στο chat , κάθε τρείς και λίγο , γιατί κάποιες φορές κάνω κάποια εργασία και μου αποσπά την προσοχή?

Όπως έχω πει μέσα στο chat αν δεν θέλετε να μιλήσετε να κάνετε block το group ώστε να φαίνεστε offline... Έτσι δεν θα σας έρχετε η ειδοποίηση όταν γίνετε συζήτηση, και θα επιλέγετε εσείς μόνο, πότε θέλετε να μπείτε! :thumbup:

Pokefan
18-07-2010, 19:46
όπως έχω πει μέσα στο Chat αν δεν θέλετε να μιλήσετε να κάνετε Block το Group ώστε να φαίνεστε Offline... έτσι δεν θα σας έρχετε η ειδοποίηση όταν γίνετε συζήτηση, και θα επιλέγετε εσείς μόνο, πότε θέλετε να μπείτε! :thumbup:

ωραία ευχαριστώ , καθώς ήταν κάπως ενοχλητικό κάποιες φορές.

vaggelis1000
18-07-2010, 21:03
ωραια ιδεα kiraklis94!!!!!!!!!

SmashBrosser!
18-07-2010, 21:10
Εστειλα και εγω την αιτηση μου, αλλα μετα πως το βρισκω το group ?

kiiraklis94
18-07-2010, 21:21
Παιδιά μώλις ανακάλυψα μία πατάτα του MSN!

Δυστυχώς δεν μπορούμε να μαζευτούμε πάνω απο 35 μέλη για να μιλάμε στο MSN.
Μπορώ να επιτρέψω σε πάνω απο 35 μέλη να πάρουν μέρος στο group αλλά για να το κάνω αυτό θα πρέπει να απενεργοποιήσω την δυνατότητα να μιλάμε μέσω του MSN, πράγμα που είναι ανούσιο αφού αυτός είναι ο σκοπός του group. (1)Αν έχετε κάποια ιδέα πείτε μου, αλλιώς είτε [I](2)θα χρειαστεί να διαγράψω το group ήτε να απενεργοποιήσω τις συνομιλίες μέσω MSN και να αφήσω το group να υπάρχει[/Ι]( όπως ας πούμε η σελίδα στο FaceBook... ).

Αρχίστε να ψηφίζετε... (1) ή (2) ? :/

teopless
18-07-2010, 21:53
Παιδιά μώλις ανακάλυψα μία πατάτα του MSN!

Δυστυχώς δεν μπορούμε να μαζευτούμε πάνω απο 35 μέλη για να μιλάμε στο MSN.
Μπορώ να επιτρέψω σε πάνω απο 35 μέλη να πάρουν μέρος στο group αλλά για να το κάνω αυτό θα πρέπει να απενεργοποιήσω την δυνατότητα να μιλάμε μέσω του MSN, πράγμα που είναι ανούσιο αφού αυτός είναι ο σκοπός του group. (1)Αν έχετε κάποια ιδέα πείτε μου, αλλιώς είτε [I](2)θα χρειαστεί να διαγράψω το group ήτε να απενεργοποιήσω τις συνομιλίες μέσω MSN και να αφήσω το group να υπάρχει[/Ι]( όπως ας πούμε η σελίδα στο FaceBook... ).

Αρχίστε να ψηφίζετε... (1) ή (2) ? :/

Γιατί δε φτιάχνουμε Ning?

kiiraklis94
18-07-2010, 21:54
Γιτί δε φτιάχνουμε Ning?

Γιατί το Ning είναι Social Network και εμείς ψάχνουμε για chat...

vaggelis1000
18-07-2010, 22:00
κριμα παντως γιατι θα ηταν ωραιο :(

teopless
18-07-2010, 22:28
Γιατί το Ning είναι Social Network και εμείς ψάχνουμε για chat...

Τότε να βρούμε κάποιον που ξέρει AJAX (γκαχ-γκουχ...εμένα) να μας φτιάξει ένα chat room και να το φιλοξενήσουμε στο server του Ninty.gr!

Pokefan
19-07-2010, 01:19
όχι ρε γαμώτο , και ήταν στ ' αλήθεια πολύ καλή και εξυπηρετική ιδέα...

Yoshifan13
19-07-2010, 10:18
οχι δεν το πιστευω και με βολευε πολυ μαλλον πρεπει να ξαναγυρισουμε στο παλιο chat

teopless
19-07-2010, 12:00
καλά,δεν είναι και τόσο χάλια το Irc...

Pokefan
19-07-2010, 12:23
Για την ακρίβεια είναι , γιατί είναι λιγάκι κουραστικό , για κάθε μέλος που είναι μέσα , να κάνει όλη αυτήν την διαδικασία. Το msn , ήταν πάρα πολύ πιο βολικό...

Alexandros87
19-07-2010, 12:58
παιδιά μώλις ανακάλυψα μία πατάτα του Msn!

δυστυχώς δεν μπορούμε να μαζευτούμε πάνω απο 35 μέλη για να μιλάμε στο Msn.
μπορώ να επιτρέψω σε πάνω απο 35 μέλη να πάρουν μέρος στο Group αλλά για να το κάνω αυτό θα πρέπει να απενεργοποιήσω την δυνατότητα να μιλάμε μέσω του Msn, πράγμα που είναι ανούσιο αφού αυτός είναι ο σκοπός του Group. (1)αν έχετε κάποια ιδέα πείτε μου, αλλιώς είτε [i](2)θα χρειαστεί να διαγράψω το Group ήτε να απενεργοποιήσω τις συνομιλίες μέσω Msn και να αφήσω το Group να υπάρχει[/ι]( όπως ας πούμε η σελίδα στο Facebook... ).

αρχίστε να ψηφίζετε... (1) ή (2) ? :/

καλα να σου πω , εισαι σιγουρος οτι μαζευονται καθε φορα 35 ατομα? εγω νομιζω (νομιζω) οτι μαζευονται το πολυ 10-15 ατομα καθε φορα ,για μεσο ορο μιλαω. αρα δεν τιθεται προβλημα, μια χαρα εισαστε.

Tzini9
19-07-2010, 13:04
καλα να σου πω , εισαι σιγουρος οτι μαζευονται καθε φορα 35 ατομα? εγω νομιζω (νομιζω) οτι μαζευονται το πολυ 10-15 ατομα καθε φορα ,για μεσο ορο μιλαω. αρα δεν τιθεται προβλημα, μια χαρα εισαστε.

To θέμα είναι ότι δε σε αφήνει να προσθέσεις άλλους είτε είναι οnline είτε όχι.Το όριο των μελών είναι 35 συνολικά στις επαφές του group του msn.

Internetakias
19-07-2010, 13:06
όχι δεν εννοεί αυτό εννοεί ότι μόνο τα πρώτα 35 μέλη μπορούν να κάνουν chat τα άλλα δεν θα μπορούν να κάνουν

Alexandros87
19-07-2010, 13:33
α καλα μουφα μετα

Pokefan
19-07-2010, 13:56
α καλα μουφα μετα

Eμ , κρίμα γιατί ι ιδέα ήταν καταπληκτική και είχε εξαιρετικά αποτελέσματα , τις λίγες ημέρες που λειτούργησε.

Talassa
19-07-2010, 14:22
Λοιπόν, αν στο MSN δεν μπορουμε να παμε πανω απο 35 μελη, μπορουμε πάντοτε να δημιουργησουμε ενα WebChat, σε ενα Server, για παράδειγμα στο Tinychat.
Λογικα η εγγραφη ειναι αναγκαια μονο για τον αυτον που δημιουργεί το Chat (πρεπει να κανει το Account) και λογικά δεν κοστιζει τίποτα.

RooF
19-07-2010, 15:17
Λοιπον αρκετα με τα chat και το ninty.gr Εχουμε ηδη webchat! (http://chat.mibbit.com/?channel=%23ninty.gr&server=irc.us.gamesurge.net) Αυτο που εχουμε στο mirc και το link του οποιου εχουμε στην κεντρικη ειναι webchat και ειναι αρκετα ευκολο για τον καθενα να μπει. Υπαρχει και το group τωρα στο msn.

Οποιος αλλος θελει να φτιαξει κατι που θα περιεχει το ονομα ninty.gr θα πρεπει να περνει αδεια απο εμας! Οποιος θελει να κανει μια προταση για κατι μπορει παντα να μας στειλει ενα πμ.

O επομενος που θα κανει αυθαιρετη χρηση του ονοματος του φορουμ θα πηγαινει για banακι.

Pokefan
19-07-2010, 15:19
Λοιπον αρκετα με τα chat και το ninty.gr Εχουν ηδη webchat! Αυτο που εχουμε στο mirc και το link του οποιου εχουμε στην κεντρικη ειναι webchat και ειναι αρκετα ευκολο για τον καθενα να μπει. Υπαρχει και το group τωρα στο msn.
Οποιος αλλος θελει να φτιαξει κατι που θα περιεχει το ονομα ninty.gr θα πρεπει να περνει αδεια απο εμας!

Διαβάζοντας λιγάκι τα προηγούμενα posts , θα καταλάβαινες ότι έκλεισε. Άρα λοιπόν να το σβήσουμε το καινούριο?

rkolevedis
19-07-2010, 15:26
μπορει να φανω κακος αλλα συγνωμη οταν κανατε το chat επρεπε να ειχαμε κανει ψηφοφορια για το chat που θα καναμε δηλαδη κανατε chat και δεν λαβατε υποψη πως η διαδικασια να μπεις ειναι χρονοβορα οπως το να διαλεξεις το gamesurge και η εισαγωγη username και του channel
νομιζω πως ολοι θελουμε ενα chat που μολις μπαινουμε να μιλαμε απευθειας........
βεβαια μπορουμε να παρακαμψουμε την διαδικασια εισαγωγης channel αλλα για δειτε το link της συντομευσης ειναι αδυνατο να το μαθει καποιος και εγω για παραδειγμα επρεπε να μπω στο site να βρω το topic σχετικα με το chatroom και μετα να πατησω στο post για να μπω στο chat....

RooF
19-07-2010, 15:27
Διαβάζοντας λιγάκι τα προηγούμενα posts , θα καταλάβαινες ότι έκλεισε. Άρα λοιπόν να το σβήσουμε το καινούριο?

Ναι. Εχουμε ηδη chat. Aυτο αρκει.

rkolevedis μου κανεις πλακα τωρα? Θα κανουμε ψηφοφορια???????? Τι το εχετε περασει εδω μεσα? Δεχομαστε προτασεις με πμ αλλα εμεις βλεπουμε τι και πως θα το κανουμε.

Η διαδικασια δεν ειναι καθολου χρονοβορα. Απλα κανεις κλικ εδω. (http://chat.mibbit.com/?channel=%23ninty.gr&server=irc.us.gamesurge.net) Δυσκολο ειναι? Καντε το bookmark!!! Μπορουμα να φτιαξουμε και tiny url αν σας ειναι τοοοοοσο δυσκολο...

Pokefan
19-07-2010, 15:29
ναι. εχουμε ηδη Chat. aυτο αρκει.

αυτό το λες εσύ , αλλά άσε , ας μην γίνομαι κακός. ας το σβήσουμε , αφού έχουμε άλλο 'καλύτερο'.

Talassa
19-07-2010, 15:33
Και πού είναι αυτό το Chat ;

Alexandros87
19-07-2010, 15:38
να το http://chat.mibbit.com/?channel=%23ninty.gr&server=irc.us.gamesurge.net
ετοιμο για τα παντα, βαζεις ονομα και πατας join in οτι και αν λεει.