PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Στιγμές από παιχνίδια που έμειναν αξέχαστες.

Linkmastersword
04-08-2010, 20:29
μπορεί να έχετε να παίξετε κάποια από τα αγαπημένα σας παιχνίδια πάρα πολύ καιρό πριν αλλά βαθιά μέσα στην καρδιά σας έχουν μείνει κάποιες αξέχαστες στιγμές που βλέπατε στην τότε crt tv σας. σας προκαλώ να προσπαθήσετε να θυμηθήτε αυτές τις ωραίες στιγμές.

cowboy
04-08-2010, 20:50
Όταν πέσανε η μάσκες και ο Sheik αποδείχτηκε πως ήτανε η Zelda.(Ocarina of Time)

Alexandros87
04-08-2010, 22:23
εμενα οταν ο λινκ (μικρος) τραβηξε το σπαθι (master sword) απο την πετρα στην εκκλησια (ocarina of time)
αλλωστε φαινεται και στο avatar μου :p

cloud
04-08-2010, 22:24
Φυσικά η σκηνή που σκοτώνεται η Aeris στο Final Fantasy 7...

http://www.youtube.com/watch?v=Wx3duFYCcho

Από παιχνίδι για κάποιο Nintendo σύστημα, αν και μου έχουν μείνει αρκετές σκηνές, δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάτι μετά από αυτό...

Hellraider
04-08-2010, 22:57
Έχετε σκοπό να βάλετε πολλοί ακόμα spoilers;Λέω τώρα εγώ...

cowboy
04-08-2010, 23:02
WoW ποσο primitive φαίνονται τα μοντέλα στο παιχνίδι,βασικά σήμερα θα λέγαμε ένα παιχνίδι που δεν γέρασε καλά. Πιστεύω πως έπρεπε να είναι Nintendo 64 παιχνίδι, είμαι σίγουρος πως τότε όλα θα φαινότανε όπως τα τελευταία 10 δευτερα του video. Final Fantasy 7 με Ocarina of Time γραφικά θα ήτανε κορυφαίο. Τελοσπάντων και χωρίς καλο οπτικό τομέα το παιχνίδι είναι clasic.

cloud
04-08-2010, 23:34
Έχετε σκοπό να βάλετε πολλοί ακόμα spoilers;Λέω τώρα εγώ...
Καταρχάς είναι η φύση του θέματος τέτοια που θα έχει spoilers.
Και όσο αφορά αυτό που είπα και έβαλα εγώ, υπάρχει κάποιος που δεν το ξέρει η δεν το έχει δει;:001_tongue:

WoW ποσο primitive φαίνονται τα μοντέλα στο παιχνίδι,βασικά σήμερα θα λέγαμε ένα παιχνίδι που δεν γέρασε καλά. Πιστεύω πως έπρεπε να είναι Nintendo 64 παιχνίδι, είμαι σίγουρος πως τότε όλα θα φαινότανε όπως τα τελευταία 10 δευτερα του video. Final Fantasy 7 με Ocarina of Time γραφικά θα ήτανε κορυφαίο. Τελοσπάντων και χωρίς καλο οπτικό τομέα το παιχνίδι είναι clasic.
Πραγματικά φαίνεται πολύ "πρωτόγονο" με τα σημερινά δεδομένα σε κάποια σημεία!
Και για να πούμε και κάποιες αλήθειες, ακόμα και με τα τότε δεδομένα σε κάποια τεχνικά σημεία "έχανε" αρκετά.
θυμάμαι ακόμα κάποια φάση που είχε ένα (Ο θεός να το κάνει.) "γάβγισμα" από τον Red XIII... Τέτοιο ήχο είχα να ακούσω από το NES!

Και για το αν θα έπρεπε να βγει στο Nintendo 64, αυτές ήταν οι βλακείες της Nintendo που δεν έβαλε CD.
Σε cartridge αυτό το παιχνίδι δεν θα μπορούσε να χωρέσει με κανέναν τρόπο.
Και ακόμα και να του άλλαζαν το στιλ, και να του έκαναν περικοπές, πολύ φοβάμαι ότι θα έχανε πολλά από την μαγεία του.

cowboy
04-08-2010, 23:55
Ναι ίσος κάποια πράγματα να έπρεπε να τα κόψουνε αν εμφανιζότανε σε catrige, από την άλλη αν γυρνούσαμε το χρόνο και το παιχνίδι εμφανιζότανε στο Nintendo 64 με λιγότερα πράγματα ενώ με Οπτικό τομέα που είναι καλός και για την εποχή μας να ήτανε ακόμα καλύτερο παιχνίδι , όμως σαν retro γκάμερ είναι πολύ δύσκολο σε κάποιον νέο να προτείνεις τόσο πρωτόγονα πράγματα ακόμα και αν είναι κορυφαίο το παιχνίδι, όπως επίσης και αλλα κορυφαία παιχνίδια όπως είναι το Sin and Punishment στο Nintendo 64 η το Turok 64 , δυστυχώς ήτανε κορυφαία αλλα δεν γεράσανε καλά και χρειάζονται κατά την άποψη μου τουλάχιστον ένα γρήγορο make over για να μπορέσει να τα απολαύσει και ο νέος ο Γκάμερ. Από την άλλη παιχνίδια όπως Ocarina of time η Star Fox 64 δεν έχουνε τέοια προβλήματα ,διότι γεράσανε καλά και συγκρατήσανε την ομορφιά τους και το ποιο σημαντικό είναι friendly για τα ματια μας. Επίσης και το Ocarina of Time δεν χώρεσε όλο και αναγκαστήκανε να κόψουνε μερικά πράγματα και όμως βγήκε κορυφαίο παιχνίδι. Στα παιχνίδια δεν με χαλάνε τα γραφικά όμως απαιτώ να έχουνε ένα επίπεδο Ocarina of Time όταν μιλάμε για 3D παιχνίδια και είμαι ένταξη.

Δυστυχώς παρα πολλά παιχνίδια από το playstation έχουνε αυτό το πρόβλημα, καθώς σήμερα φαίνεται ποσο πολύ άσχημα είναι.
Και πολλές φορες αναγκάζεσαι να γελάς με κάποια πράγματα όπως την κίνηση τον χαρακτήρων ,τα άσχημα μοντέλα, κάποια sounds που κάνουνε ktlp.

teopless
05-08-2010, 00:00
@cloud:H Nintendo δεν έκανε καμία βλακεία.Τα cartridges συμφέρουν περισσότερα
ο από τους δίσκους,με το πιο πρόσφατο παράδειγμα να είναι τα UMD στο PSP και την M$ να πασχίζει να πείσει τους χρήστες του XBOX 360 να εγκαταστήσουν τα παιχνίδια τους στο σκληρό.

Internetakias
05-08-2010, 00:09
ο από τους δίσκους,με το πιο πρόσφατο παράδειγμα να είναι τα UMD στο PSP και την M$ να πασχίζει να πείσει τους χρήστες του XBOX 360 να εγκαταστήσουν τα παιχνίδια τους στο σκληρό.
τα umd δεν είναι μικρά δισκάκια σε θήκες?

bahamut zero
05-08-2010, 00:09
το πρωτο ταξιδι στο χρονο στο chrono trigger...εκει καταλαβα οτι μιλαμε απλα για κατι τελειως διαφορετικο απο οτι ειχαμε συνθισει μεχρι τοτε...επισης στο ocarina of time με το που γινεσαι adult link και βλεπεις τη hyrule υπο την κυριαρχια του ganondorf....απλα ανατριχιαστικο...

teopless
05-08-2010, 00:16
τα umd δεν είναι μικρά δισκάκια σε θήκες?

Άμπσολουτλυ!

cloud
05-08-2010, 00:30
Κάπου κάτι μπέρδεψες..
Τότε ένα cartridge για N64 έφτανε μέχρι 64 ΜΒ, και ένα CD 700 ΜΒ!
Μετά μην ξεχνάς ότι ένα παιχνίδι μπορούσε άνετα να βγει (Θεωρητικά, γιατί πρακτικά "σταματούσαν" στα 3 με 4..) σε όσα CD ήθελε! Μην ξεχνάς ότι ακόμα και το FF7 ήταν 3 CD.
Τώρα για να κάνεις κάτι τέτοιο σε cartridge, μόνο και μόνο το κόστος κατασκευής της κασέτας, και το μέγεθος της το έκανε απαγορευτικό!

Τώρα αν έρθουμε στο σήμερα που υπάρχουν κάρτες μνήμης που ξεπερνούν σε μέγεθος τα όποια δισκάκια, ξανά η τιμή σε αυτά τα επίπεδα είναι απαγορευτική για να χρησιμοποιηθούν για παιχνίδια.
Πχ ένα USB stick 64 GB που ξεπερνά έναν δίσκο BluRay, κάνει περίπου 140€!
Νομίζεις ότι θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί κάτι τέτοιο σε παιχνίδια ('Έστω και αν δεν είναι ακριβώς η ίδια μορφή chip.);

Και τα UMD είναι όπως είπε ο Internetakias.. Είναι μικρά δισκάκια σε θήκες.
Και μην μπερδεύεις την εγκατάσταση στον σκληρό που λες, με τα cartridge.
Ο κλασικός σκληρός δίσκος δεν έχει καμία σχέση με cartridge!
Ακόμα και το PSPgo που είχε εγκατάσταση σε chip παρόμοια με αυτά που έχουν στα cartridge, ξανά η τιμή είναι απαγορευτική για χρήση σε "μεγάλα" παιχνίδια σε οικιακές κονσόλες.

Η μόνη περίπτωση που το cartridge υπερέχει σε μέγεθος έναντι κάποιου οπτικού δίσκου, είναι το cartridge του 3DS που ξεκινά από 2GB, έναντι του UMD που είναι στο 1,8GB. Και φυσικά μιλάμε για φορητά και όχι για "μεγάλες" κονσόλες.

Τέλος πάντων... Αρκετά βγήκαμε εκτός θέματος.

Linkmastersword
05-08-2010, 04:32
Αμάν!

Κόψτε τα off-topic!

Από το ocarina σίγουρα υπάρχουν καλές αναμνήσεις...Μπάαα όλο το παιχνίδι είναι μια ωραία ανάμνηση!

Από όλα τα zelda υπάρχουν καλές αναμνήσεις.
Από τα Metal Gear.
Από τα Final Fantasy.
Από τα Kingdom Hearts,κλπ κλπ.

Α και επίσης τα UMD'S suckάρουν άσκημα, όχι επειδή είμαι N fan.

Dani14
05-08-2010, 07:19
Ειπώθηκε και πιο πάνω... και εμένα μου είχε κάνει τρελή εντύπωση η Hyrule όταν μεγάλωσε ο Link. Πολύ στεναχωρήθηκα με την πόλη και την λίμνη Hylia.

Hellraider
05-08-2010, 08:52
Καταρχάς είναι η φύση του θέματος τέτοια που θα έχει spoilers.
Και όσο αφορά αυτό που είπα και έβαλα εγώ, υπάρχει κάποιος που δεν το ξέρει η δεν το έχει δει;:001_tongue:

Και γι'αυτό το συγκεκριμένο thread δεν μπορεί να λειτουργήσει σωστά χωρίς spoiler tags.ΙΜΟ on-hold μέχρι να μπει κάποιο είδος spoiler protection.Καλό thread,αλλά.

Braveheart1980
05-08-2010, 09:41
Ειλικρινά μου έρχονται πάρα πολλές

Θα αναφέρω αυτην που μου ήρθε πρώτη στο μυαλό:

Super Mario Bros 3 Ending:

http://www.youtube.com/watch?v=JUhv3eopfX8

fox
20-09-2010, 22:22
Tρεις ειναι που θα μου μηνουν αξεχαστες
1) οταν επαιξα το megaman στο nes το προτο παιχνιδι που τερματισα
2) donnkey kong cuntry με των τελικο αρχηγο στο πειρατικο εκανα 7 μερες να των βγαλω νοκαουτ
3) το mario 64 τρελαθικα που μπορουσα να παω οπου θελω με των mario

geo2004z
20-09-2010, 23:56
Δε θα ξεχάσω ποτέ τη στιγμή που σηκώνει ο Link το ξίφος στο Ocarina of Time και εμφανίζεται ξαφνικά ως ενήλικας....

RooF
21-09-2010, 01:51
Δεν μπορω με τιποτα να ξεχασω τα πρωτα λεπτα στο Super Mario Bros. Η μουσικη στον τερματισμο με εχει στοιχειωσει.

Θυμαμαι ενα παιχνιδι σε εναν pentium 66mhz φιλου απο τα πρωτα με ψευτο3d γραφικα...ενα παιχνιδι με σκαφη κ 6x6 οχηματα... μαγικο να βλεπεις αυτα τα γραφικα εκεινη την εποχη...

Δε θα ξεχασω ποτε ομως τη στιγμη που μαζευα καποιο κομματι της μασκας στο kings quest 8...

Alexandros87
21-09-2010, 02:07
Δε θα ξεχάσω ποτέ τη στιγμή που σηκώνει ο Link το ξίφος στο Ocarina of Time και εμφανίζεται ξαφνικά ως ενήλικας....

χαχαχα geo ακριβως το ιδιο εγραψα και εγω στην προηγουμενη σελιδα τυχαιο?

luigi1984
19-01-2011, 18:13
1) Η εισαγωγή του DKC στο SNES κι η αντίστοιχη του Super Metroid. Η πρώτη χαβαλεδιάρικη, η δεύτερη υποβλητικότατη!
2) Ο τερματισμός του SMB 2 στο SNES όπου όλα αποδεικνύονται τελικά ότι ήταν όνειρο!
3) Ο τερματισμός του SMB the lost levels. Παλούκι παιχνίδι!
4) Το κάστρο του Wario στο SML 2 (GB). Αχ, γιατί δεν βγήκε αυτό το παιχνίδι στο SNES!
5) Η εισαγωγή του SMB 1 στο NES. Ακόμη συγκινούμαι.

Spyke88
06-02-2011, 19:33
την στιγμη που επιτελους νικησαμε (μαζι με την αδερφη μου) την τελικη μαχη με τον Bowser στο Super Mario 64. τρομερη στιγμη

geo2004z
06-02-2011, 23:12
Από τις πιο εύκολες μάχες που έχω κάνει σε βιντεοπαιχνίδια ήταν αυτή. Πιστεύω ότι η nintendo θα πρέπει να κάνει λίγο σκληρότερες τις μάχες με τον bowser.

Alexandros87
06-02-2011, 23:47
τι λες? εγω μιλαμε μια ωρα εκανα μεχρι να του αρπαξω την ουρα , πιτσιρικας τοτες μου ηταν δυσκολο παντως.

cloud
06-02-2011, 23:59
Από τις πιο εύκολες μάχες που έχω κάνει σε βιντεοπαιχνίδια ήταν αυτή. Πιστεύω ότι η nintendo θα πρέπει να κάνει λίγο σκληρότερες τις μάχες με τον bowser.
:thumbup1:
Η μόνη μάχη που με κούρασε ήταν στο NSMBW... Ούτε που θυμάμαι πόσες φορές έχασα σε εκείνο το κυνήγι στο τέλος..:crying:

Braveheart1980
07-02-2011, 00:01
:thumbup1:
Η μόνη μάχη που με κούρασε ήταν στο NSMBW... Ούτε που θυμάμαι πόσες φορές έχασα σε εκείνο το κυνήγι στο τέλος..:crying:

Ασε και εχω ειχα κολλήσει αρκετη ώρα,λίγο η συγκίνηση,λιγο η παλουκοπίστα , αστα!

Βέβαια στα καπακια την επομένη ήρθε φιλαράκι και την πέρασε στην 4η προσπάθεια....

D@mn ! Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο βλάκας ένιωσα!

Dimpap28
07-02-2011, 00:10
Η πιο πρόσφατη στιγμή που με σημάδεψε στα videogames (πως τα λέω έτσι...) ήταν το τέλος του Professor Layton and the Lost Future... Όποιος το έπαιξε και δεν έκλαψε σε αυτή τη σκηνή είναι άνιωθος! Κάτι η μουσικάρα, κάτι η συναισθηματική φόρτιση της σκηνής... Πάντως ήταν η πρώτη φορά που το παθαίνω με videogame. Η πρώτη φορά ήταν όταν τελείωσε το Lost... Με αναφιλητά!

cloud
07-02-2011, 00:49
Ασε και εχω ειχα κολλήσει αρκετη ώρα,λίγο η συγκίνηση,λιγο η παλουκοπίστα , αστα!

Βέβαια στα καπακια την επομένη ήρθε φιλαράκι και την πέρασε στην 4η προσπάθεια....

D@mn ! Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο βλάκας ένιωσα!

Αυτό το είχα πάθει στο πρώτο Rayman στο PS1..
Ήταν ένα σημείο που είχα κολλήσει κάνα 20λεπτο, και ένας φίλος μου το πέρασε σε 2 λεπτά...:crying:

Spyke88
07-02-2011, 04:47
παντως εγω εχω εκπλαγει που δεν εχει πει κανεις την στιγμη απο το metroid που αποκαλυπτεται οτι "ο" samus ειναι γυναικα. δεν εχω το nes, το διαβασα στο gaming wiki και εξεπλαγειν!

haral123456
07-02-2011, 07:06
1)οταν επαιξα πρωτη φορα την πιστα tree top town στο dk στο snes.(η απολυτη ομορφια)

2)ο ηχος του γυαλιου που σπαει στην εισαγωγη του nba jam στο snes

3)o τερματισμος του Super Mario Land στο game boy . (επικες στιγμες και ατελειωτο καψιμο σε ενα παιχνιδι χωρις save)

rebellion
07-02-2011, 22:38
ωραιο θεματακι.ειχαν ενδιαφερον οι στιγμες που ειπατε ολοι κ μερικες ειναι κ απο τις στιγμες που θυμαμαι με νοσταλγια κ εγω!(ο λινκ απο μικρος γινεται μεγαλος στο ναο του oot,η τρελιαρικη :p εισαγωγη του πρωτου DK κλπ)

αλλα θα πω και αλλες δυο ιστοριουλες που θυμηθηκα με αυτο το θεμα:η μια ειναι η φραση "BOOMSHACKALACA" στο nba jam του snes!τρελενομασταν :w00t: πιτσιρικαδες με το φιλο μου οποτε την ακουγαμε!!μεχρι που στα αγγλικα ρωτησαμε τη δασκαλα "τι σημαινει BOOMSHACKALACA??αφελεις αλλα κ κρυφογελουσαμε οι ατιμοι.κ αυτη το πηρε σοβαρα :p " Δεν την ξερω αυτη τη λεξη παιδια.Που την ακουσατε??"

Και η δευτερη ιστοριουλα:ακομη πιο μικρος με τον ξαδερφο μου σε οικογενειακες καλοκαιρινες διακοπες.τρωγαμε τα πενηνταρικα σε ενα arcadadiko που μας φαινοταν τοτε παραδεισος του gamer!:001_tongue: ενα παιχνιδι που πρωτη φορα βλεπαμε τοτε ξεχωριζε "Street Fighter 2" Του διναμε και καταλαβαινε!Αλλα ειχαμε ενα θεμα.Συνηθως Χαναμε σε εναν Αντιπαλο με το Ονομα "Μπλανκα" ηταν ενα πρασινο μαλιαρο Τερας που τοτε οταν ερχοταν η σειρα του με τρομαζε!!!:scared: Τα κανα πανω μου μολις ερχοταν ο Μπλανκα Λολ.. Τελικα μετα απο πολλες μαχες εγω με τον Κεν αρχισα να φερνω βολτα τον Μπλανκα ομως παροτι νικουσα παντα ηταν ντερμπι μαζι του ενω με προηγουμενους τους ειχα για πρωινο.Γυριζω μετα απο μια νικη κοντρα στον Μπλανκα στον ξαδερφο μου και του λεω "Μου σπαει τα νευρα αυτος ο Μπλανκα ολο τον νικαω με μεγαλη δυσκολια.Πολυ σπαστικος!"Ηταν τοτε ενας μεγαλος διπλα μας (20+) που μας εβλεπε πως παιζαμε και ακουσε αυτο που ειπα για τον Μπλανκα..Γυρναει και μου λεει Μαγκικα την απιστευτη ατακα:" Φιλε....Ο Μπλανκα ΔΕ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΑΡΘΕΝΙΑ..!:cool: Τα χασαμε και εγω κ ο ξαδερφος μου!Ουαου!τι ειπε τωρα ο ανθρωπος??Γυρναω στον ξαδερφο μου κ τον ρωταω.."τι ενοει αυτος?Μου λεει "Δεν καταλαβα.." Και πεταγετε ξανα εκεινος "Φιλε...Ο Μπλανκα ειναι δυνατος.Θα δωσεις αλλα και θα φας πολλες..Ο Μπλανκα δε βγαινει παρθενια "Αυτος φαινετε οτι ξερει πολυ το παιχνιδι σκεφτηκα (Παροτι ενιωσα οτι με αποκαλεσε noob κ μου την ειπε τον ειδα σα θεο!)..Οταν επιστρεψαμε απο τις διακοπες πηρα snes και ενα απο τα πρωτα μου παιχνιδια το Super Street Fighter 2.Ατελειωτα μονα και διπλα..Ομως ο Μπλανκα παρεμενε αγκαθι :p παροτι το ειχα τερματισει αρκετες φορες το παιχνιδι..Μια μερα που επαιζα για πλακα παιρνω τον Ruy και ερχετε η σειρα του Μπλανκα..Τρελο παιχτρονι οπως ημουν αποφευγω ολα τα χτυπηματα του Μπλανκα και του δινω και καταλαβαινει..Τον νικαω Χωρις Αγχος κ στο χαβαλε χωρις να σκεφτω να μη με χτυπησει..Τελικα καταφερα να μη με χτυπησει καθολου.Αμεριμνος οπως ημουν μολις νικησα ερχετε στο μυαλο μου η Φραση εκεινου του Τυπου "Φιλε..Ο Μπλανκα δε βγαινει Παρθενια".Αυτο ηταν!!Ειχα βγαλει τον Μπλανκα Παρθενια :w00t:!!!Δε με ειχε χτυπησει καθολου!!!Το υφος μου εκεινη την ωρα ενω πανηγυριζα ηταν να σκεφτομαι εκεινον που μας το ειχε παιξει μαγκας και παιχταρας και να λεω "χαχαχα :w00t: kiss my ass now :w00t: χαχαχα εβγαλα τον Μπλανκα Παρθενια Αντε Γεια χαχαχαχα) καλα δεν το ειπα ετσι αλλα ετσι καπως ενιωθα!!! :lol

Jimaras
13-12-2011, 15:54
Στο Super Mario 64 όταν ανακάλυψα ότι στο δωμάτιο με τους καθρέφτες υπήρχε κρυμμένη πίστα.
Στο Bomberman 64 όταν ανακάλυψα πώς να μεγαλώνουν οι βόμβες .
Pokemon Sapphire όταν έπιασα Rayquaza , και τα "Regi".
Pokemon Silver όταν ελευθέρωσα τα 3 σκυλιά.
Super Mario Land Το τελευταίο Boss.
Diddy Kong Racing όταν άνοιξε το κεφάλι του ταύρου ( επίσης τρόμαξα ) .

Zalbor
13-12-2011, 17:17
Γενικά το Ocarina of Time όταν έπαιζα πρώτη φορά, αλλά θα πω αυτό:

Όταν, αφού το είχα τελειώσει κάμποσες φορές και νόμιζα ότι είχα πάει παντού, ανακάλυψα το Forest Stage.

MrPixie
04-01-2012, 03:00
3)o τερματισμος του Super Mario Land στο game boy . (επικες στιγμες και ατελειωτο καψιμο σε ενα παιχνιδι χωρις save)

Θύμαμαι όταν εγώ το είχα τερματίσει πρώτη φορά. βλέπω ότι έχει και EXTRA GAME. Έμεινα λίγο σοκαρισμένος, απορώντας "Τι; Πρέπει να το ξανατερματίσω τώρα;", και θυμήθηκα ότι κάτι αντίστοιχο παίζει και στο Kirby's Dream Land. Τελικά, μέχρι σήμερα δεν έχω τερματίσει κανένα Extra Game. Μόνο τα απλά.

ZeldaBigFun
04-01-2012, 05:54
Εγώ θυμάμαι όταν είμουν 4 ετών που προσπαθούσα να τερματήσω το Super Mario Bros!!!

dimos222
04-01-2012, 10:52
Δε προκειτε ποτε ΜΑ ΠΟΤΕ να ξεχασω Ολες τις φορες που με δουλεψε το Eternal Darkness (με αποκορυφωμα το To Be continued στο 4.00 http://www.youtube.com/watch?v=RSXcajQnasc )
Οπως επισης και απ το ιδιο παιχνιδι το ιντρεο με το αποσπασμα απ το κορακι του Ποε.

Σε τελειως αλλη φαση δε προκεται παλι ποτε να ξεχασω στο παιχνιδι this is football 2 για psx τελικος νικαω και μου τραβαει ενα σουτ το κομπιουτερ η μπαλα σκαει στο δοκαρι το οριζοντιο φευγει προς τα πανω και ξανα σκαει στο οριζοντιο και ξανα και ξανα και ξανα. Γινοταν το ιδιο πραγμα συνεχει φτανουμε στο 90 και δεν ελιγε με τπτ το ματς. Επειδη ηταν σε φαση για γκολ δε το ληγε ποτε . Ειχα αφησει την κονσολα ανοιχτη και ειχα γυρισει μετα απο μιση ωρα και τπτ. (αν ειχα καμερα τοτε και ηξερα οτι θα βγει το youtube θα το χα τραβηξει)

Βασικα πολλες φασεις θυμαμαι σαν να ηταν χτες απο παιχνιδια απο την αρχη του Silent Hill(αυτο το τριγκι τριγκι της μουσικης στιχιωνει τη ζωη μου "αιωνες") , μεχρι την ξιφομαχια στην παρασταση του FF IX... Το μεγαλυτερο μερος του Οκαρινα(ποιος ξεχνα τηα φαση που πρεπει να ακολουθεις τη μουσικη) , τις χαρακτηριστικες πιο σκοτινες σκηνες στου Μαζορας Μασκ (δε μπαινω σε λεπτομεριες- σποιλερ).. Αμα κατσω και τα γραψω ολα χαθηκαμε χαχαχα.

ShinAkuma87
07-09-2012, 00:14
Υπάρχουν πολλές φοβερές στιγμές από τα videogames πραγματικά στις οποίες αναφερθήκατε!Εγώ θα έλεγα:
1)Η στιγμή που στη μάχη της Motherbrain με τη Samus κι ενώ η Samus βρίσκεται στριμωγμένη σε πολύ δύσκολη θέση περιμένοντας το αποτελειωτικό χτύπημα,επεμβαίνει το Metroid για να σώσει τη ζωή της και πεθαίνει από τη Motherbrain.Η θυσία του όμως δεν πηγαίνει χαμένη μιας και χάρη σ'αυτό η Samus αποκτά τη χαμένη της ζωτικότητα και την Hyper Beam για να νικήσει τη Motherbrain!
2)Ο τερματισμος στο Super Mario Land 1 με την φοβερή μουσική!
3)Zelda Ocarina Of Time:Όλες οι μάχες με τα bosses,τα ocarina songs και ο τερματισμός-όπου ήθελα κατι ρομαντικό μεταξύ του Link και της Zelda να παιχτεί μέχρι να επιστρέψει πίσω στην παιδική του ηλικία.:001_rolleyes:
4)Τα τρελά γέλια με την παρέα μου όταν παίζαμε multiplayer στο Mario Kart Double Dash!
5)Όταν πρωτοσυναντάς τον Cyberdemon στο Doom 1!ΤΕΡΑΣ λέμε!!!
6)Όταν πρωτοέπαιξα το Super Mario 64.Ο πρώτος ολοκληρωμένος 3d κόσμος που έβλεπα ποτέ!
Αυτά και τόσα άλλα ακόμη!...

punkstar69
04-10-2012, 14:47
Πω βρε παιδιά με πάτε χρονια πίσω τι θα πρωτοθυμηθώ

1)όταν αγόρασα το super nintendo και είχα αγοράσει το yoshi's island τρελα γραφικά για τότε και 2 μήνες μέχρι να το τερματίσω το game

2)gameboy clasic παίζοντας tetris warioland mario και παρα πολλούς τίτλους

3) nintendo 64 τετραπλό mario kart να λιώνουμε με τις ώρες και golden eye επίσης και το mario64 που δυσκολευόμασταν παρα πολύ να το βγάλουμε επειδή ήτανε αρκετά δύσκολο για την εποχή μας

αχ καλά παιδικά χρονια με όμορφες αναμνήσεις

Nikol@r@s
21-02-2014, 01:28
Δεν μπορούσα να βρω αλλού πιο κατάλληλο θέμα, ξεκίνησα πριν λίγες ώρες ένα ακόμη Playthrough στο αγαπημένο μου Super Mario Sunshine!!Αυτό το πράγματα δεν υπάρχει με τα παιχνίδια της Nintendo,όσες φορές και να τα παίξεις πάντα το ίδιο όμορφο συναίσθημα....!!!

http://www.youtube.com/watch?v=cDg-HaoXvoI

geo2004z
21-02-2014, 09:15
Πως αντέχεις και παίζεις ακόμη αυτό το σιχαμερό πράμα.....??:D

Nikol@r@s
21-02-2014, 11:33
Πως αντέχεις και παίζεις ακόμη αυτό το σιχαμερό πράμα.....??:D

http://b.vimeocdn.com/ts/291/795/291795055_640.jpg

paradiselost
21-02-2014, 14:36
monkey island 1 k 2.
day of the tentacle
indiana jones and the fate of atlantis.
double dragon.με τα 20αρικα. πολυ ταισμα

shinobi
quack 2
no one lives forever
occarina of time 3ds
αυτα που ακομα θυμαμαι που εχω ευχαριστηθει
ελπιζω σε καποια φαση να μπορεσω να παρω το wii u για να μπορεσω να παιξω καποια παιχνιδια wii

RooF
27-02-2014, 17:20
Εμένα οσες ευχάριστες αναμνήσεις μου έχει αφήσει το Kings Quest 8 δε μου έχει αφήσει άλλο παιχνίδι μέχρι σήμερα.

Η ατμόσφαιρα, η μουσική, το σενάριο. Όλα τέλεια.

agilebeast
27-02-2014, 17:25
Tomb Raider η σειρά για το psx... με στιγμάτισε. :P

charitos
27-02-2014, 18:22
Planescape torment...... πολλές φορές ανατριχίλα, με κορυφαία φυσικά το τέλος
όποιος έχει παίξει θα ξέρει

RooF
27-02-2014, 19:44
Planescape torment...... πολλές φορές ανατριχίλα, με κορυφαία φυσικά το τέλος
όποιος έχει παίξει θα ξέρει

Οτι καλύτερο μαζί με τα Baldurs Gate!

takeshi
27-02-2014, 19:49
The Legend of Zelda: Link's Awakening (Ακολουθούν spoilers)

Δύο στιγμές: Όταν κατάλαβα για πρώτη φορά ότι ο Link τελικά βλέπει όνειρο και όταν τελείωσα το παιχνίδι και προσπαθούσα να θυμηθώ αν είδα πουθενά να αναφέρεται το όνομα Zelda ...

Καθώς ήταν το πρώτο Zelda που έπαιξα, είχα την εντύπωση ότι ο Link λεγόταν Zelda...

akspoogy
01-03-2014, 22:26
Αξεχαστες στιγμες..
μετα το σχολειο τετραπλο mario kart στο N64!!!!