PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Ομαδικές retro-εξορμήσεις!

Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8

Link - The hero of time
06-01-2011, 15:01
Αποφασισα να ανοιξω νεο topic για το θεμα ωστε να το δουν ολοι οσοι ενδιαφερονται! Λοιπον, μεθαυριο Σαββατο 8 Ιανουαρίου και ωρα 12 το μεσημέρι εχουμε συναντηση στο σταθμο του ηλεκτρικου στο Μοναστηράκι (η τοποθεσια συναντησης θα ειναι εκει που βρισκεται ενα περιπτερο με περιοδικα εντος του σταθμου, και απεναντι ειναι η έξοδος οπου ειναι "φάτσα" η πλατεία) κατα την οποια θα ερευνησουμε ειδικο μαγαζι με retro games (SNES,Mega Drive,NES,N64) και πολλες αλλες εκπληξεις! Σας περιμενω! Οποιος εχει αντιπροταση για την ωρα και τυχον προσθετες ερωτησεις ας της πει! Θα εχω φερει μαζι μου την οκαρίνα και θα παιζω για να με αναγνωρισετε, οσοι απο εσας δε με καταλαβουν!)

Pokefan
06-01-2011, 17:52
Ωραίος , θα προσπαθήσω να πείσω τους δικούς μου να με φέρουν . Φέρε και το Wind Waker , να κάνουμε ντουέτο ! :001_tt2:

Link - The hero of time
06-01-2011, 17:57
Οταν λεω θα φερω την οκαρίνα εννοώ το μουσικό όργανο οκαρίνα, οχι το παιχνίδι ocarina of time.. Παντως η ωρα και η ακριβης τοποθεσια συναντησης οριστικε η 12:00 με 12:15 το μεσημέρι μεθαυριο το Σάββατο οπως ξαναειπα, στο περιπτερο που ειναι εντος του σταθμου στο Μοναστηρακι στην εξοδο για τη πλατεια.

Pokefan
06-01-2011, 18:18
Ε αυτό σου λέω κι εγώ :001_tt2: Μήπως θες να φέρω τις τρομπέτες του Deku Link ?

Link - The hero of time
06-01-2011, 18:31
Α ενταξει καλα το καταλαβα οτι το επιασες... Οχι μη φερεις γιατι στα εκει μέρη (πλατεία Μοναστηρακίου, Πλάκα κ τριγυρω) συνηθως παραμονευουν οι δαιμονιοι ρεπορτερς του Star με τη κάμερα και αμα μας δουν απαρτια με τα instruments θα μας βγάλουν σε κανα δελτίο...! Μονο και τους δω.. θα τραβηξω το εξασφαιρο master sword και θα ξηγηθω άτσαλα..:lol::Smilie_v2_Ocarina_o:Smilie_v2_ Link_TP::45:

Pokefan
06-01-2011, 18:33
Ωχ , θα βγώ δίπλα στην Μελέτη ! :lol:

Internetakias
06-01-2011, 20:59
Θα έρθω και εγώ

Link - The hero of time
06-01-2011, 22:01
Ωραια θα ειμαστε απαρτια τοτε.. παντως παιδια καλου κακου να εχετε μαζι σας κανα 20ευρω γιατι μπορει να εχει φερει το καταστημα καμια νεα παρτιδα με συλλεκτικα παιχνιδια και να παθουμε ζημια! γιατι εκει γινεται χαμος! ολοκληρες κούτες με games οχι αστεια!

Pokefan
07-01-2011, 11:16
τέλεια μία χαρά ! αν και αν αγοράσουμε θα είναι για να τα έχουμε και όχι για να τα παίξουμε γιατί το νεs μου έχει χαλάσει . ή μήπως πουλάνε και την κονσόλα εκεί ?

emmanuil
07-01-2011, 12:04
Ωραια meetings αν ποτε ερθω αθηνα θα σας πω να με υπολογιζετε προς το παρον σας ζηλευω :P :P τραβηξτε καμια φωτογραφια να δουμε και εμεις τι παιζει εκει περα γιατι αν εχει κουτες οπως λετε με retro games τοτε ψηνομαι να ερθω μονο και μονο για αυτο το λογο αθηνα!!

Pokefan
07-01-2011, 13:06
Ρε μεγάλε , μήπως μπορεί να γίνει λίγο πιο αργά , γιατί 12 δεν με βολεύει !

Mike
07-01-2011, 17:05
Μετα απο συνεννοηση με τον Link θα ειμαι και εγω εκει. Τα λεμε.

Arty2
07-01-2011, 17:43
πειτε και καμια διεύθυση να ξέρουμε όσοι δεν θα έρθουμε για να πάμε άλλη φορά :p

Pokefan
07-01-2011, 17:45
Μετα απο συνεννοηση με τον Link θα ειμαι και εγω εκει. Τα λεμε.

Μήπως έχεις και το κινητό του , γιατί θέλω να συννενοηθώ μαζί του , αφού δεν τον βλέπω να μπαίνει πολύ !

RooF
07-01-2011, 22:38
πειτε και καμια διεύθυση να ξέρουμε όσοι δεν θα έρθουμε για να πάμε άλλη φορά :p

ολο και καποιος θα μας το πει... :d

Pokefan
08-01-2011, 00:10
Ωραία οργάνωση ρε παιδιά . Δεν το κάνουμε καμία άλλη μέρα , μόνο 3 άτομα μαζευτήκατε !

Mike
11-01-2011, 16:44
Nαι, αλλα ειχε κρυμενα μυστικα η συναντηση.

Pokefan
11-01-2011, 16:48
Καλά χαίρομαι που ξέρω ότι δεν πήγε κανείς ... :001_tt2:

Internetakias
11-01-2011, 17:03
Καλά χαίρομαι που ξέρω ότι δεν πήγε κανείς ... :001_tt2:
Πήγα εγώ στο meeting

Pokefan
11-01-2011, 17:21
Και δεν βγάλατε ούτε μία φωτογραφία , για να μας δείξετε και εμάς τους άλλους , πώς ήταν αυτό το περιβόητο μαγαζί με retro ?

RetroGamer87
11-01-2011, 17:42
Περιμενουμε φωτογραφιες παιδια ;)

Internetakias
11-01-2011, 17:42
Και δεν βγάλατε ούτε μία φωτογραφία , για να μας δείξετε και εμάς τους άλλους , πώς ήταν αυτό το περιβόητο μαγαζί με retro ?
Ο Link υποτίθεται ότι θα τις έβαζε αλλά ακόμα τίποτα. Το μαγαζί με τα retro από έξω, ήταν μαγαζί ταινιών και πορνό DVD. Μέσα όμως είχε κούτες με παιχνίδια από Mega Drive, NES, SNES, GB/ COLOR/ ADVANCE, N64 και Saturn

Dimpap28
11-01-2011, 17:54
Αγοράσατε τίποτα? (Δεν εννοώ τσόντες...)

Internetakias
11-01-2011, 17:56
Αγοράσατε τίποτα? (Δεν εννοώ τσόντες...)
Ο Link πήρε το Ducktales και ο Mike κάτι άλλα που δεν θυμάμαι

Pokefan
11-01-2011, 18:27
Ρε τον πονηρό τον Link πού σας έτρεχε ... Πουλούσαν και παλιές κονσόλες , ή μόνο παιχνίδια ?

Internetakias
11-01-2011, 18:53
Ρε τον πονηρό τον Link πού σας έτρεχε ... Πουλούσαν και παλιές κονσόλες , ή μόνο παιχνίδια ?
Μόνο games και αξεσουάρ του N64

RooF
11-01-2011, 18:56
Για ακομα μια φορα παντως φαινεται οτι τα meeting στην Αθηνα δεν ενδιαφερουν κανεναν.

Κριμα.

Internetakias
11-01-2011, 18:57
Για ακομα μια φορα παντως φαινεται οτι τα meeting στην Αθηνα δεν ενδιαφερουν κανεναν.

Κριμα.
Διάβασες τα προηγούμενα ποστ?

Dimpap28
11-01-2011, 18:59
Διάβασες τα προηγούμενα ποστ?

Προφανώς 3 άτομα δεν τα λες και πολλά...

Pokefan
11-01-2011, 19:04
μόνο games και αξεσουάρ του n64

α καλά μόνο του n64 ? εγώ περίμενα και από πιο παλιές κονσόλες ... κρίμα ...

geo2004z
11-01-2011, 19:36
Αυτό το θέμα, αντί να έχει φωτογραφίες με retro να χαρεί λίγο το μάτι μας, έχει μόνο ποστ......

RooF
11-01-2011, 23:23
Προφανώς 3 άτομα δεν τα λες και πολλά...

3 ατομα...οι δυο πηγαν παρεα και ο 1 σταθερα που ερχεται παντα δεν τα λες καθολου πολλα. Τοσα μελη ειμαστε απο Αθηνα και το ρεκορ μας ειναι ποσα? 8 ατομα?

Dimpap28
11-01-2011, 23:41
3 ατομα...οι δυο πηγαν παρεα και ο 1 σταθερα που ερχεται παντα δεν τα λες καθολου πολλα. Τοσα μελη ειμαστε απο Αθηνα και το ρεκορ μας ειναι ποσα? 8 ατομα?

Νομίζω 8 μαζί με το Θείο...

Mike
12-01-2011, 02:05
Δεν ηταν "meeting", απλα ο Link ειπε να παει να αγορασει κανα παιχνιδακι, και οποιος ηθελε πηγαινε μαζι του.
Και μονος να ηταν, παλι θα πηγαινε!.
Anyway, για να μην ρωτατε τι εχει και δεν εχει, σας τα γραφω εγω:
-παιχνιδια NES, περιπου 10 με κουτια και χωρις. Δεν ηταν σφραγισμενα.
-παιχνιδια SNES, περιπου 5, ειδα ενα με κουτι τουλαχιστον, τα υπολοιπα cartidge
-παιχνιδια GB, GBC, GBA τα περισσοτερα. Καποια σγραγισμενα. Αρκετα κομματια.
-παιχνιδια Ν64, πολλα, σφραγισμενα, αλλα πολλες φορες το ιδιο παιχνιδι π.χ. roadster ειχε καμια δεκαρια
-περιφερειακα Ν64 σφραγισμενα
-παιχνιδια playstation1, οχι σφραγισμενα, σε οχι καλη κατασταση, περιπου 20-30
-παιχνιδια megadrive, μερικα αξιζαν, πολλα γιαπωνεζικα. Περιπου 20, μερικα χωρις κουτι
-παιχνιδια master system, λιγα, περιπου 5
-επειδη εχω ξαναπερασει, ξερω οτι στο απανεντι μαγαζι εχει και κονσολες, οπως megadrive, GB, GBA. Kαι καποια παλια handhelds.
Tα περισσοτερα αντικειμενα ειναι χρονολογιας 1998-2001 δηλαδη Ν64 και playstation. Παιχνιδια saturn δεν εχει, εγω πηρα ενα που ειχε πεσει κατα λαθος στα DVD με ταινιες. Αν παντως θελετε τσοντες, ειχε παρα πολλες!!!!
Σε βαθμο που εμεις κοιταγαμε τις κουτες με τα ρετρο,
σε καποια αποσταση απο τις κουτες με τις τσοντες, ωστε να μην μας κοιτανε περιεργα.
Φωτογραφιες εβγαλε ο Link και ο internetakias.
Αυτα...

Internetakias
12-01-2011, 15:24
Δεν ηταν "meeting", απλα ο Link ειπε να παει να αγορασει κανα παιχνιδακι, και οποιος ηθελε πηγαινε μαζι του.
Και μονος να ηταν, παλι θα πηγαινε!.
Anyway, για να μην ρωτατε τι εχει και δεν εχει, σας τα γραφω εγω:
-παιχνιδια NES, περιπου 10 με κουτια και χωρις. Δεν ηταν σφραγισμενα.
-παιχνιδια SNES, περιπου 5, ειδα ενα με κουτι τουλαχιστον, τα υπολοιπα cartidge
-παιχνιδια GB, GBC, GBA τα περισσοτερα. Καποια σγραγισμενα. Αρκετα κομματια.
-παιχνιδια Ν64, πολλα, σφραγισμενα, αλλα πολλες φορες το ιδιο παιχνιδι π.χ. roadster ειχε καμια δεκαρια
-περιφερειακα Ν64 σφραγισμενα
-παιχνιδια playstation1, οχι σφραγισμενα, σε οχι καλη κατασταση, περιπου 20-30
-παιχνιδια megadrive, μερικα αξιζαν, πολλα γιαπωνεζικα. Περιπου 20, μερικα χωρις κουτι
-παιχνιδια master system, λιγα, περιπου 5
-επειδη εχω ξαναπερασει, ξερω οτι στο απανεντι μαγαζι εχει και κονσολες, οπως megadrive, GB, GBA. Kαι καποια παλια handhelds.
Tα περισσοτερα αντικειμενα ειναι χρονολογιας 1998-2001 δηλαδη Ν64 και playstation. Παιχνιδια saturn δεν εχει, εγω πηρα ενα που ειχε πεσει κατα λαθος στα DVD με ταινιες. Αν παντως θελετε τσοντες, ειχε παρα πολλες!!!!
Σε βαθμο που εμεις κοιταγαμε τις κουτες με τα ρετρο,
σε καποια αποσταση απο τις κουτες με τις τσοντες, ωστε να μην μας κοιτανε περιεργα.
Φωτογραφιες εβγαλε ο Link και ο internetakias.
Αυτα...
πότε έβγαλα εγώ φώτο?

Mike
12-01-2011, 18:46
Δεν εβγαλες???? Πως θυμαμαι οτι καναμε πλακα με τις τσοντες? Ο link σιγουρα εβγαλε, μαλιστα τραβηξε και βιντεακι, με εσενα και εμενα, να φαινονται τα χερια μας, ενω ψαχουλευουμε κατι GBA παιχνιδια.

Alexandros87
12-01-2011, 19:03
Δεν εβγαλες???? Πως θυμαμαι οτι καναμε πλακα με τις τσοντες? Ο link σιγουρα εβγαλε, μαλιστα τραβηξε και βιντεακι, με εσενα και εμενα, να φαινονται τα χερια μας, ενω ψαχουλευουμε κατι GBA παιχνιδια.

ρε παιδια μηπως μπερδευτηκατε και αντι να πατε για ρετρο games πηγατε αλλου? τι τσοντες κτλ χεχεχε

Pokefan
12-01-2011, 22:24

Ναι δεν θέλουμε να δούμε τις τσόντες στις φωτογραφίες , αλλά το τι είδατε από retro εκεί , αν ξέρετε . Και επιτέλους πότε θα ανεβάσει ο Link τις φωτογραφίες ? :glare:

Mike
13-01-2011, 10:54
Ο Link φυσικα εβγαλε τις κουτες με τα ρετρο, οχι τιποτε αλλο. Εγραψε και ενα βιντεο με εμας να κοιταμε παιχνδια.
Τωρα που εχει χαθει και δεν ανεβαζει τις φωτο, ειναι αλλο θεμα. Παντως ειναι γεγονος οτι υπαρχουν, αγορασε και ενα παιχνιδι NES, το ducktales, ενω εγω πηρα ενα "παραπεταμενο" παιχνιδι saturn και ενα megadrive, το lotus 2.
A, υποψιν οτι παρετε εχει 10 ευρω, ειτε ειναι σφραγισμενο/καινουργιο, ειτε ανοικτο, ειτε εχει ή δεν εχει βιβλιαρακι, ειτε ειναι και ενα σκετο cartidge. Και πιστεψτε με, δεν εχουν μεινει πραγματα που αξιζουν. Καποιοι εχουν περασει και "σκουπισει" το μαγαζει απο οτι μπορει να ειχε αξια. Αυτα που εχουν μεινει, τοσο κανουν και στα ρετρο-μαγαζια, τιποτα ιδιαιτερο.

Link - The hero of time
14-01-2011, 22:28
Ελατε παιδια εδω ειμαι.. καταρχην να ζητησω συγνωμμη για τη μυστηριωδη εξαφανιση μου αυτες τις μερες αλλα ημουν απασχολημενος στο "ψήσιμο" για να κάνω ¨κατάσταση" με τη Midna.. (πλάκα κανω φυσικα:lol:) Ας σοβαρευτουμε ομως και ας μπουμε στο "ψητό" καθως ανακοινωνω πως ΑΥΡΙΟ ΩΡΑ 12 ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ θα ξανακατεβω Μοναστηρακι (με σημειο συναντησης εντος του σταθμου κατω απο το μεγαλο ρολοι που εχει μεσα ο σταθμος και ακριβως διπλα απο εναν μακρυμάλλη που πουλαει περιοδικα) για τη 2ρη ρετρο αποστολη.. Οσοι θελετε ελατε, αν και η ειδοποιηση ειναι καθυστερημενη.. επονται νεες και σοκαριστικες αποκαλυψεις.. σας περιμενω και οχι παλι 3 ατομα, τουλαχιστον 10!! Ειπαμε, ειμαστε φορουμ σπεσιαλ δεν ειμαστε αντε-αντε! Οντως στο προηγουμενο Σαββ/ριακο που εγινε η συναντηση στο Μοναστηρακι επεσε αγριος τζερτζελες παιδια.. Εκει που ψαχναμε τα παιχνιδια στις κουτες εγω εβλεπα κατι ασχετα dvd με Κώστα Χατζηχρήστο ("Της κακομοίρας" golden edition:lol:)και κατι cd με ζεμπέκικα που ειχαν πεσει τυχαια και ειχαν μπλεχτει μαζι με τα games, και ρωταγα επιτηδες για πλακα τον Μike και τον internetakia και τους ελεγα "ρε παιδια τι ειναι αυτα εδω? τι ειναι αυτα? τι γραφει εδω πανω?.... μουχαχαχαχαχαχα:lol: μιλαμε για απιστευτο γελιο παιδια! Οποτε σας περιμενω και αυριο! Θα κραταω ενα πρασινο gameboy color και μια Οκαρίνα μαζι μου για να με αναγνωρισετε.. Οσο για τις φωτογραφιες που τραβηξα θα τις ανεβασω συντομα.. Βιντεο δεν τραβηξα οπως διαβασα απο τους 2 συνοδοιπορους της αποστολης.. τα λεμε αυριο λοιπον στο ιδιο μερος για οποιον ερθει!

Link - The hero of time
14-01-2011, 23:53
Ψάχνοντας τις κούτες με τα ρετρο games βρήκα τη παρακατω ταινία μπλεγμένη μαζι με εξαρτηματα του Ν64..

Link - The hero of time
20-01-2011, 16:17
Παιδια αυτο το Σάββατο 22 Ιανουαρίου και ωρα 1 παρα τεταρτο το μεσημέρι (12:45) σας περιμενω για το 3ο συνεχομενο ανεπισημο meeting εντος του σταθμου ΗΣΑΠ στο Μοναστηρακι (κατω απο το ρολοϊ δηλαδη που βρισκεται διπλα απο εναν μακρυμαλλη που πουλαει περιοδικα ΕΝΤΟΣ του σταθμου) meeting το οποιο συνεχιζει τη παραδοση των κυνηγων-ρετρο.. Αυτη τη φορα να ερθουν περισσοτεροι να μην ειμαστε παλι 2 ατομα οπως πριν 1 εβδομαδα!
Γιατι αλλιως αποκαλυψεις δεν εχει! Σας περιμενουμε ολους παιδια!

ΥΓ. Το πράσινο gameboy color και η οκαρινα του χρονου θα ειναι τα αντικειμενα που θα κραταω για να με αναγνωρισετε!

geo2004z
20-01-2011, 17:14
Συνεχίζω να επιμένω ότι το παρόν thread είναι άχρηστο χωρίς φωτογραφίες.....

Link - The hero of time
21-01-2011, 18:51
Ιδου λοιπον οι περιβοητες φωτογραφιες που τραβηξα με το κινητο στο περιφημο 1ο ανεπισημο meeting πριν απο 2 εβδομαδες.. Ετσι για να παρετε μια μικρη γευση για το τι γινεται! Αυριο ολοι 1 παρα τεταρτο το μεσημερι στο σταθμο στο Μοναστηρακι (δειτε πιο πανω μηνυμα για λεπτομερειες) Οσοι μπορειτε ελατε παιδια! Επονται περισσοτερες αποκαλυψεις!

Internetakias
21-01-2011, 19:51
Ορίστε φώτο από το σημείο συνάντησης

Ορίστε μια φώτο από το μαγαζί που πήγαμε

Και ορίστε κάτι Αγγλικά περιοδικά που βρήκαμε σε ένα International βιβλιοπωλείο

Ash_Pokemaster
21-01-2011, 20:10
http://i.imgur.com/cfAD0.jpg
Κορυφαίο παιχνίδι, και ένα από τα πρώτα που έπαιξα ποτέ μου!
Αν είχα το Mega Drive μαζί μου σίγουρα θα το έβαζα τώρα! :001_tt2:

RooF
21-01-2011, 20:21
http://i.imgur.com/cfad0.jpg
κορυφαίο παιχνίδι, και ένα από τα πρώτα που έπαιξα ποτέ μου!
αν είχα το mega drive μαζί μου σίγουρα θα το έβαζα τώρα! :001_tt2:

εγω το ειχα στο snes. τα εσπαγε!

Link - The hero of time
26-01-2011, 16:07
Παντως παρα τις ειδοποιησεις πεφτει πολυ σνομπαρισμα για τις συναντησεις που διοργανωνω.. Λυπαμαι πολυ.. αλλα απο την αλλη εσεις χανετε γιατι τα καλυτερα κομματια τα προλαβαινουμε εμεις που παμε.. π.χ. το προηγουμενο Σαββατο τσιμπησα το Perfect Dark για το N64, πληρες στο κουτι του σφραγισμενο, στα 10 ευρω παρακαλω. Παιχνιδαρα ομολογουμενως και αξιο του 97% σαν βαθμολογια απο το Nintendo magazine. Ενα προβληματακι με τη θολουρα ομως το ειχε.. Και κατι αλλο.. Επανω στο κουτι του παιχνιδιου μαλιστα βρηκα και τη τιμη που ειχε οταν πρωτοκυκλοφορησε το 2001 στην Ελλαδα και κοστιζε στις 23,887 δραχμες δηλαδη 70,10 ευρω!!!! Αλεβράαααν.....

RooF
26-01-2011, 17:12
]παντως παρα τις ειδοποιησεις πεφτει πολυ σνομπαρισμα για τις συναντησεις που διοργανωνω.. λυπαμαι πολυ.. [/b]αλλα απο την αλλη εσεις χανετε γιατι τα καλυτερα κομματια τα προλαβαινουμε εμεις που παμε.. π.χ. το προηγουμενο σαββατο τσιμπησα το perfect dark για το n64, πληρες στο κουτι του σφραγισμενο, στα 10 ευρω παρακαλω. παιχνιδαρα ομολογουμενως και αξιο του 97% σαν βαθμολογια απο το nintendo magazine. ενα προβληματακι με τη θολουρα ομως το ειχε.. και κατι αλλο.. επανω στο κουτι του παιχνιδιου μαλιστα βρηκα και τη τιμη που ειχε οταν πρωτοκυκλοφορησε το 2001 στην ελλαδα και κοστιζε στις 23,887 δραχμες δηλαδη 70,10 ευρω!!!! αλεβράαααν.....

tι λεω και εγω τοσο καιρο? κανενας δεν ερχεται πουθενα. :)

Link - The hero of time
26-01-2011, 17:41
Γιατι ομως συμβαινει αυτο? Υπαρχει καποιος ιδιαιτερος λογος? Εγω ηθελα ολη την ομαδα ενωμενη και παρων!Παντως αν κατσω και γραψω τις περιπετειες που εζησα στα 3 προηγουμενα ανεπισημα meeting στο Μοναστηρακι θα γινει εδω μεσα το ελα να δεις απο το γελιο..:001_rolleyes:

Pokefan
26-01-2011, 21:06
Ορίστε φώτο από το σημείο συνάντησης

Ορίστε μια φώτο από το μαγαζί που πήγαμε

Και ορίστε κάτι Αγγλικά περιοδικά που βρήκαμε σε ένα International βιβλιοπωλείο

Μπορώ δηλαδή να αγοράζω το επίσημο περιοδικό της Nintendo από εκεί ? Και δεν μου το λέτε τόσον καιρό ? :001_tt2:

Internetakias
26-01-2011, 21:23
Μπορώ δηλαδή να αγοράζω το επίσημο περιοδικό της Nintendo από εκεί ? Και δεν μου το λέτε τόσον καιρό ? :001_tt2:
Ας ερχόσουν, να το έβλεπες

Link - The hero of time
26-01-2011, 21:39
Καλα λεει ο internetakias.. Ας ερχοσουν, μιας και οι συναντησεις εχουν πολλα κρυμμενα μυστικα και αποκαλυψεις που δεν πρεπει να τις χανετε! Θελω οργανωση και συμμετοχη!

Pokefan
26-01-2011, 22:37
Ρε παιδιά , να αναφέρεστε με ακρίβεια στο τι θα δούμε !!! Εδώ δεν έρχεται κόσμος στα επίσημα , θα έρθει στα ανεπίσημα ?

Link - The hero of time
26-01-2011, 23:20
Αν αναφερω τι θα δουμε θα πεσουν ολοι πανω σα μυγες για να ερθουν και θα γινει χαμος.. Εγω σας ειπα ελατε και δε θα χασετε.. οσοι ηρθαν εχουν να το λενε.. μιλαμε για μοναδικη ευκαιρια! Οι φφωτογραφιες δηλαδη δεν επαρκουν για το τι παιζει? Και ακομα δεν εχετε δει τιποτα!

Link - The hero of time
27-01-2011, 13:14
Για οσους ερθουν το Σαββατο 29 Ιανουαρίου παρακαλω να ενημερωσουν. Σας βαζω απο κατω τη φωτογραφια του τοπου συναντησης στο σταθμο Μοναστηρακιου, με αναλυτικη επισημανση του καθε σημειου για να καταλαβετε καλυτερα.(Το αστερι στη φωτογραφια ειναι το σημειο που θα ειμαστε και θα περιμενουμε να μαζευτουμε ολοι.) Επειδη "στάμπαρα" το παιχνιδι Faxanadu για το NES, αξιζει λετε να το αποκτησω? (10 ευρω το εχει) Δε το εχω παιξει ποτε μου ουτε εχω δει gameplay.

mysent
27-01-2011, 18:13
ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΕΤΟΙΑ ΜΑΓΑΖΙΑ Η Ε-ΣΟΠ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΣΕΤΕΣ?

Dani14
27-01-2011, 18:18
επειδη "στάμπαρα" το παιχνιδι faxanadu για το nes, αξιζει λετε να το αποκτησω? (10 ευρω το εχει) δε το εχω παιξει ποτε μου ουτε εχω δει gameplay.

Αξίζει αξίζει! Βέβαια νόμιζω υπάρχει και στην Virtual Console αλλά άλλη χάρη έχει η κασέτα.

Link - The hero of time
27-01-2011, 18:23
Για ελληνικα ηλεκτρονικα καταστηματα ρετρο δυστηχως δεν υπαρχουν πολλες επιλογες. Τσεκαρε το retro market! Γιατι το αλλο (το γνωστο) εχει τιμες φωτια..

Αξίζει αξίζει! Βέβαια νόμιζω υπάρχει και στην Virtual Console αλλά άλλη χάρη έχει η κασέτα.

Α μαλιστα! Οποτε λεω να το "τσιμπησω" το Σαββατο! Ευχαριστω θερμοτατα για την ενημερωση! Ειδα και στη wikipedia οτι προκειται για μια άτυπη μιξη rpg με platform και ενω πρωτοκυκλοφορησε το 1987 στην χωρα του ανατελλοντος ηλιου, στην Αμερικη βγηκε το 1989. Επισης πετυχα και μια σπανια κασσετα για το NES που εχει 3 παιχνιδια μαζι, το Super Mario bros το Τetris και ενα αλλο που δε θυμαμαι.

Pokefan
27-01-2011, 19:49
ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΕΤΟΙΑ ΜΑΓΑΖΙΑ Η Ε-ΣΟΠ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΣΕΤΕΣ?

Στην Ελλάδα , υπάρχουν μόνο εκεί που λέει ο Link ! Τώρα από e - shop ξένα , μπορείς να ψάξεις , όλο και κάπου θα βρείς !

Mike
27-01-2011, 23:51
στην αθηνα ολα κι ολα ειναι 6 μαγαζια.
δυο στην δαφνη, ενα στο ν. ηρακλειο, δυο στην πανορμου και ενα στα εξαρχεια (αν δεν εκλεισε).
αυτα ξερω εγω, αν ξερει κανεις καποιο αλλο, ας το γραψει.

για το nes, αυτα δεν ειναι τοσο σπανια παιχνιδια τα 10 ευρω ειναι απλα λογικη τιμη.

enrique19
28-01-2011, 04:52
εγω αν ημουν αθηνα θα ερχομουν..10 ευρω σφραγισμενα παιχνδια ν64 δεν βρισκεις καθε μερα,ουτε νες παιχνιδια..

Link - The hero of time
04-02-2011, 18:44
Μη νομιζετε οτι τα λεμε και ολα απο εδω.. το τι σπανιο υλικο εχουμε βρει δε λεγεται.. οποιος ερχεται στα meeting γινεται μαρτυρας σοκαριστικων αποκαλυψεων!:biggrin: Το καναμε μοδα και σας περιμενουμε!

May the triforce be with you..:Smilie_v2_Triforce:

Link - The hero of time
06-02-2011, 20:35
Παιδιά το Σάββατο ετυχε να ξαναπαω στο γνωστο μαγαζί με τα ρετρο και ακριβως διπλα ειχαν στησει μια οθονη τηλεορασης που επαιζε τσοντα.. δηλαδη ηταν εκθετο σε ολο το κοσμο! οποιος περνουσε απο το δρομο τα εβλεπε ολα! εγω δε πιστευα στα ματια μου.. ελεγα απο μεσα μου "καλα τι ειναι αυτα εδω περα τι γινεται εδω περα?":blink: μουχαχαχαχαχαχαχαχαχα...:lol: και μη χειροτερα που λες λοιπον.. ου να χαθεις να χαθεις..:cursing:

Link - The hero of time
09-02-2011, 20:59
Καλα σνομπαρετε εσεις.. η ρετρο-ομαδα μου τα αγορασε ολα.. και ζηλευετε απαντες..:001_tt2:

Internetakias
09-02-2011, 21:01
καλα σνομπαρετε εσεις.. η ρετρο-ομαδα μου τα αγορασε ολα.. και ζηλευετε απαντες..:001_tt2:
έγινε και το προηγούμενο σάββατο nm?

Link - The hero of time
09-02-2011, 21:21
Οχι αλλα πηγα μονος μου για λιγο.. Εχει φερει πολλα για ΝΕS,(μεταξυ των οποιων και το χρυσο Zelda που στάμπαρα) και ενα παλιο Atari στα 40 ευρω κομπλε.. Επαθα πλακα! Τα πιο σπεσιαλ τα εχει μεσα σε ενα κοκκινο σακ-βουαγιαζ το οποιο παρουσιαζει μονο τις Κυριακες.. it's a fact!

Mike
09-02-2011, 23:57
Το μυστικο κοκκινο σακ-βουαγιαζ το αποκαλυψα εγω, ετσι για να παρει ο φιλος Link το αγαπημενο
του χρυσο zelda. Πηγε μερικες φορες και δεν το βρηκε, μεχρι που ανελαβα εγω να ρωτησω "τι γινεται
με το αλλο σακ-βουαγιαζ" το οποιο ηξερα οτι υπηρχε απο παλιοτερη επισκεψη. Αλλα φαινεται το μαγαζι
εχει διαφορετικο εμπορευμα αναλογα με την ημερα, ετσι για να μην υπαρχει πληξη στους αγοραστες !

Link - The hero of time
10-02-2011, 22:49
Το μυστικο κοκκινο σακ-βουαγιαζ το αποκαλυψα εγω, ετσι για να παρει ο φιλος Link το αγαπημενο
του χρυσο zelda. Πηγε μερικες φορες και δεν το βρηκε, μεχρι που ανελαβα εγω να ρωτησω "τι γινεται
με το αλλο σακ-βουαγιαζ" το οποιο ηξερα οτι υπηρχε απο παλιοτερη επισκεψη. Αλλα φαινεται το μαγαζι
εχει διαφορετικο εμπορευμα αναλογα με την ημερα, ετσι για να μην υπαρχει πληξη στους αγοραστες !

Ο Μike με τη πολυτιμη υποστηριξη και βοηθεια του ξηγηθηκε μάγκικα και σταράτα προς το προσωπο μου και τον ευχαριστω δημοσιως.. Χωρις αυτον δε θα μαθαινα ποτε για το μυστικο κοκκινο σακ βουαγιαζ.. Ειμαι περιεργος να δω τι αλλο κρυβει.. το εμπορευμα παντως ανανεωνεται καθε βδομαδα! Εγω ο Link, ο Μike και ο internetakias εχουμε γινει κατι σαν τους "Men in black" που ειδικευονται στις ειδικες αποστολες ανιχνευσης μυστικων ρετρο καταστηματων. Γουσταρω ομαδαρα. Εμεις θα τα πουμε στο επομενο ανεπισημο ninty meeting που εχει περισσοτερες αποκαλυψεις και ακομα πιο πολυ γελιο!

Special guest meeting stars αυτου του Σαββάτου: Τάσος Πολυχρονόπουλος, Τατάλιας, Κατέλης Νικολαος και Αθηνόδωρος Παπαντιλέ.

Alexandros87
10-02-2011, 23:03
Special guest meeting stars αυτου του Σαββάτου: Τάσος Πολυχρονόπουλος, Τατάλιας, Κατέλης Νικολαος και Αθηνόδωρος Παπαντιλέ.

ξέχασες τον ντίνο σούτη

Mike
10-02-2011, 23:15
Επισης μην ξεχνας το "αλλο" μαγαζι που σου εδειξα, με την γυαλινη βιτρινα και τα σκονισμενα παιχνιδια.
Εκει ειναι για αρχαιολογους, με τοση σκονη/χωμα/σκαψιμο για αναζητηση παιχνιδιων.

Link - The hero of time
10-02-2011, 23:27
Δε τον συμπαθω αυτον (Toν Ντινο Σουτη που λεει o Alexandros87) λογω της σειρας "Το ονειρο του σκιαχτρου". (Εκανε τον κακο)

Επισης μην ξεχνας το "αλλο" μαγαζι που σου εδειξα, με την γυαλινη βιτρινα και τα σκονισμενα παιχνιδια.
Εκει ειναι για αρχαιολογους, με τοση σκονη/χωμα/σκαψιμο για αναζητηση παιχνιδιων.

Αυτο ηταν πραγματικα σοκαριστικη αποκαλυψη! Τοσα χρονια περναω απο εκεινο το δρομο που βρισκεται το καταστημα και ουτε που μου περναγε απο το μυαλο οτι εκει μεσα θα ειχε τετοια διαμαντια! Mike σε παραδεχομαι! Απο εκει αλλωστε τσιμπησα τα Mario που ηθελα! Τελικα η γνωστη ομαδα μας θα ξαναχτυπησει το Σαββατο?

RooF
11-02-2011, 00:35
Εμεις παντως το Σαββατο θα ειμαστε the Mall. :D

Link - The hero of time
11-02-2011, 00:57
Πολυ ενδιαφερον αυτο αγαπητε Roof! Μαλιστα ειχα την ιδεα να κανω σε οσα μελη ερθουν απο ενα τρομερο δωρο! Θα δωσω την αμερικανικη ταινια της Universal του 1989 "The wizard" οπου απο μονη της αποτελει διαφήμηση "κράχτη" για το Super Mario bros 3 του NES!!! Μια εκπληκτικα νοσταλγικη ρετρο-ταινια που θα ευχαριστηθουν οσοι απο σας τη δουν! Το σεναριο παει ως εξης: "Ο 13χρονος Κορευ Γουντς αναζητα καποια διεξοδο οταν οι γονεις του χωριζουν και η οικογενεια του διαλυεται. Έτσι παιρνει τον Τζίμυ τον μικροτερο ετεροθαλη αδερφο του και ξεκινα για την Καλιφορνια. Σκοπος τους ειναι να λαβουν μερος στο πρωταθλημα βιντεοπαιχνιδιων του Λος Ατζελες"
Παιδια δε σας λεω τιποτα.. αυτη η ταινια ειναι υμνος για το NES μιας και παρουσιαζονται κατα τη διαρκεια της ταινιας τα παιχνιδια Double dragon, Ninja turtles, megaman, Super Mario bros 2 & super Mario bros 3. Ειδικα η τελευταια σκηνη της ταινιας οπου οι φιναλιστ του διαγωνισμου "μαχονται" σε ενα καταμεστο απο κοσμο σταδιο παιζοντας σε γιγαντοοθονες το Super Mario bros 3 ειναι μαγικη! Ιδου και το trailer της ταινιας για οσους δε την γνωριζουν:

http://www.youtube.com/watch?v=NT6zfPC3sDk

RooF
11-02-2011, 02:01
Ωραια αυτα που λες αλλα το Σαββατο εχουμε επισημο ninty meeting. :)

Θα ηταν καλη ιδεα λοιπον και ευκαιρια να ερθεις.

Link - The hero of time
11-02-2011, 02:43
Eληφθη! θα συμφωνησω!

Mike
11-02-2011, 11:28
Καλα επικη-ρετρο-bmovie ταινια. Respect !

Link - The hero of time
11-02-2011, 16:42
Καλα επικη-ρετρο-bmovie ταινια. Respect !

Βεβαια! Μου αρεσε παρα πολυ! Για να μη ξεφυγω και απο το topic, το Σαββατο θα ερθεις στη συναντηση?

Εμεις παντως το Σαββατο θα ειμαστε the Mall. :D

Στα mall στο σταθμο "Νερατζιωτισσα" η στον Αγιο Δημητριο?

RooF
11-02-2011, 17:48
Ένα ειναι το The Mall και ειναι στο μαρούσι. Το άλλο λέγετε metro mall και δεν ξέρω καν που ειναι.

Hellraider
11-02-2011, 17:51
Νεραντζιώτισσα-The Mall. <--Εδώ

Άγιος Δημήτριος-Metro Mall.

Link - The hero of time
11-02-2011, 18:07
Σας περιμενουμε!

Link - The hero of time
11-02-2011, 20:51
Το παρακάτω βιντεο σε καμια περιπτωση δεν αντιπροσωπευει αυτα που θα γινουν αυριο στο Mall..

http://www.youtube.com/watch?v=f4upfnTVzWI

Pokefan
17-05-2011, 16:28
Link , θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι ... 1 ) Το επίσημο περιοδικό της Nintendo , που το πέτυχα σε μία εικόνα , έρχεται τακτικά ή όχι ?
2 ) Θα ξαναγίνει καμια συνάντηση , στο Μοναστηράκι ?

GLAROS
17-05-2011, 20:19
οπ ! τι έχουμε εδώ ? θα κανονίσουμε ? είμαι ευπρόσδεκτος ?

Pokefan
17-05-2011, 21:25
οπ ! τι έχουμε εδώ ? θα κανονίσουμε ? είμαι ευπρόσδεκτος ?

Λογικά περιμένουμε τον Link για να μας πει ...

Link - The hero of time
17-05-2011, 23:28
Το επισημο περιοδικο της Nintendo ερχεται κανονικα στα κεντρικα πρακτορεια τυπου στο κεντρο της Αθηνας.. Μαλιστα, με ιδιαιτερη χαρα ειδα οτι υπαρχει και ειδικο περιοδικο με θεμα τα ρετρο games.. χαμος μιλαμε! Τωρα οσο αφορα τα ρετρο games στο Μοναστηρακι, οποτε θελετε κανονιζουμε! Ολοι ειναι ευπροσδεκτοι! Ολη η ομαδα μαζικά θα κατεβει Μοναστηρακι για ειδική εξερευνηση και σπεσιαλ αποστολή.. Να πω οτι πριν απο λιγες εβδομαδες παιδια, πετυχα να πουλανε στο Μοναστηρακι Game boy advance SP στα 15 ευρω!! (λειτουργουσε κανονικα γιατι το τεσταρα επιτοπου) Οποιος θελει ας μου στειλει message για να οργανωθουμε να κατεβουμε..

RooF
18-05-2011, 00:00
To RetroGamer το φερνει και ο Παπασωτηριου.

Meeting θα γινει μετα το τελος τον εξετασεων επισιμο.

Linkmastersword
18-05-2011, 00:11
Έτσι! Μετά τις εξετάσεις να πάρω και κάνα χρήμα για του εξαιρτικ(γκουχ)ούς βαθμούς μου και πάμε. Έχω να πάρω gb games!!!
Φέρνουν καθόλου ποικιλία;

Vetus
18-05-2011, 01:53
Ιδου και το trailer της ταινιας για οσους δε την γνωριζουν:

http://www.youtube.com/watch?v=NT6zfPC3sDk
Για όσους δεν τους πειράζει αν θα φάνε spoilers ιδού κριτικές της ταινίας από τον Angry Video Game Nerd και τον Nostalgia Critic:
http://www.gametrailers.com/video/angry-video-screwattack/33161
http://thatguywiththeglasses.com/videolinks/nostalgia-critic/34-nostalgia-critic/215-the-wizard
Tην είχα δει την ταινία πριν χρόνια από περιέργια στις ατελείωτες ώρες βαρεμάρας της δουλειάς στο iPod...και μάλιστα καλοκαίρι νωρίς το πρωί. Μετά τα ελάχιστα ζωντανά εγκεφαλικά κύταρρα που λειτουργούσαν εκείνην την ώρα καταστράφηκαν τελείως βλέποντας την ταινία. Προτείνω προβολή της ταινίας για να την δούμε όλοι οι καμένοι του forum. XD

Pokefan
18-05-2011, 09:22
To RetroGamer το φερνει και ο Παπασωτηριου.

Meeting θα γινει μετα το τελος τον εξετασεων επισιμο.

Ωραία μια χαρά , γιατί είμαστε ιδιαίτερα πιεσμένοι αυτήν την περίοδο και γιατί θα ήθελα να τσιμπήσω και κανένα παιχνιδάκι .

Link - The hero of time
18-05-2011, 23:06
Eγω θα κατεβω το Σαββατο Μοναστηρακι. Οποτε αφου ειστε οι υπολοιποι "κλεισμενοι" κανονιζουμε για αλλη φορα να παμε ολοι μαζι.. Παντως αναμενουμε πως και πως το επισημο meeting γιατι υποσχομαι να μη μεινει "άντερο" απο το γέλιο που έχει να πέσει..

Pokefan
19-05-2011, 13:47
Eγω θα κατεβω το Σαββατο Μοναστηρακι. Οποτε αφου ειστε οι υπολοιποι "κλεισμενοι" κανονιζουμε για αλλη φορα να παμε ολοι μαζι.. Παντως αναμενουμε πως και πως το επισημο meeting γιατι υποσχομαι να μη μεινει "άντερο" απο το γέλιο που έχει να πέσει..

Κι εγώ κατ ' ευθείαν επίσημο θα πάω , δεν μπορώ με τις εξετάσεις !

Link - The hero of time
19-05-2011, 22:55
Χωρις το "θειο" εγω δε παρουσιαζομαι παντως στο meeting...

Vetus
19-05-2011, 23:46
Tι ακριβώς παίζει με τα meetings αυτά στο Μοναστηράκι για να καταλάβω;

Pokefan
20-05-2011, 09:34
Tι ακριβώς παίζει με τα meetings αυτά στο Μοναστηράκι για να καταλάβω;

Κάθε Σάββατο σχεδόν , όποτε μπορεί ο Link , κατεβαίνουμε Μοναστηράκι και συναντιόμαστε όλοι μαζί . Εκεί έχει ένα μαγαζί με retro games , όπου όποιος θέλει αγοράζει και κοιτάει ...

Link - The hero of time
20-05-2011, 23:20
δεν ειναι ακριβως μαγαζί με την ακριβή έννοια της λέξης "μαγαζί"..ειναι πιο περιπλοκο το θεμα... θα το ελεγα κατι σαν "μοντέρνο παλαιοπωλειο" με τα πάντα..... εκει θεωρητικα αν ψαξει κανεις μπορει να βρει το οτιδηποτε... επειδη μονος μου δε μπορω να τα βγαλω περα σε αυτη τη "χάβρα" που επικρατεί εκει μεσα (στο Μοναστηρακι) αν και οποτε κατεβουμε ολοι μαζι, σας θελω πανετοιμους για ψάξιμο που να "φυσάει"... εγω αυριο το μεσημέρι θα παω μια βολτα και θα σας ενημερωσω απο πρωτο χερι σχετικα με το τι ειδα... ο Mike και ο internetakias ηταν τα 2 μελη που συνηθως με ακολουθουσαν στις ειδικες αποστολες.. τους ευχαριστω ιδιαιτερως..

Pokefan
20-05-2011, 23:41
δεν ειναι ακριβως μαγαζί με την ακριβή έννοια της λέξης "μαγαζί"..ειναι πιο περιπλοκο το θεμα... θα το ελεγα κατι σαν "μοντέρνο παλαιοπωλειο" με τα πάντα..... εκει θεωρητικα αν ψαξει κανεις μπορει να βρει το οτιδηποτε... επειδη μονος μου δε μπορω να τα βγαλω περα σε αυτη τη "χάβρα" που επικρατεί εκει μεσα (στο Μοναστηρακι) αν και οποτε κατεβουμε ολοι μαζι, σας θελω πανετοιμους για ψάξιμο που να "φυσάει"... εγω αυριο το μεσημέρι θα παω μια βολτα και θα σας ενημερωσω απο πρωτο χερι σχετικα με το τι ειδα... ο Mike και ο internetakias ηταν τα 2 μελη που συνηθως με ακολουθουσαν στις ειδικες αποστολες.. τους ευχαριστω ιδιαιτερως..

Αν μπορείς ρε φίλε , κάνε έναν επιπλέον κόπο και πάρε φωτογραφία το περιοδικό της Nintendo , γιατί είμαι πολύ πορωμένος με αυτό :tongue_smilie:

Link - The hero of time
20-05-2011, 23:46
Εχει τραβηξει αρκετες φωτογραφιες ο internetakias απο αυτο το περιοδικο ! πες του να τις ανεβασει!

Pokefan
21-05-2011, 00:02
Εχει τραβηξει αρκετες φωτογραφιες ο internetakias απο αυτο το περιοδικο ! πες του να τις ανεβασει!

Όχι μόνο από το συγκεκριμένο , αλλά να δω και κάνα καινούριο τεύχος ... Τεσπά αν μπορείς κάνε το , μην σου γίνομαι κι ενοχλητικός .

RooF
21-05-2011, 01:07
Όχι μόνο από το συγκεκριμένο , αλλά να δω και κάνα καινούριο τεύχος ... Τεσπά αν μπορείς κάνε το , μην σου γίνομαι κι ενοχλητικός .

http://www.officialnintendomagazine.co.uk/

Pokefan
21-05-2011, 11:56
http://www.officialnintendomagazine.co.uk/

Α αυτό είναι ... Οκ , απλά ήθελα να δω αν όντως ερχόταν σε μηνιαία βάση ή αν το έφερναν πού και πού .

Vetus
23-05-2011, 04:36
Eνδιαφέρον ακούγεται. Άμα γίνεται μπορείς να μου στείλεις με pm την διεύθυνση του εν λόγω "μαγαζιού";

Link - The hero of time
23-05-2011, 22:50
Γιατι να μη πω που ειναι δημοσιως? Βρισκεται στην οδο Άστιγγος με Θησείου.. Αλλα καλυτερα να παμε ολοι μαζι για να σας δειξω ολα τα μυστικα και να σας κανει καλες τιμες (γιατι με ξερουν)

Link - The hero of time
04-06-2011, 23:03
Oποιος μπορει και θελει, τη Τριτη 7 Ιουνιου κατα το μεσημερι και λιγες ωρες πριν το meeting στα Mall, θα ειμαι Μοναστηρακι για ρετρο ανιχνευση.. Οσοι θελετε ακολουθειτε...

GLAROS
04-06-2011, 23:05
Oποιος μπορει και θελει, τη Τριτη 7 Ιουνιου κατα το μεσημερι και λιγες ωρες πριν το meeting στα Mall, θα ειμαι Μοναστηρακι για ρετρο ανιχνευση.. Οσοι θελετε ακολουθειτε...

μέρα και ώρα που βρήκες...δουλεύω μέχρι τις 16:00

Link - The hero of time
04-06-2011, 23:39
Μετα στο καπακι θα παω console club Νεο Ηρακλειο να δω τι εχει απο νεα παρτιδα παιχνιδιων SNES.. οποτε αμα θελεις ελα εκει γιατι θα παω πιο αργα κατα τις 5.. οποτε οσοι τολμηροι και γενναιοι μπορουν ακολουθουν ολο το μαραθωνιο που θα κανω μεσα στη μερα.. σας περιμενω!

http://img594.imageshack.us/img594/4138/retroparty.png (http://img594.imageshack.us/i/retroparty.png/)
Περισσοτερα θα μαθετε συντομα!!!! Εσο ετοιμοι!

ShinAkuma87
04-06-2011, 23:46
Περισσοτερα θα μαθετε συντομα!!!! Εσο ετοιμοι! Δεν μπορώ,δεν μπορώ να περιμένω!!! :w00t:

Pokefan
05-06-2011, 12:27

Όλη μέρα την Τρίτη θα γυρίζεις στα video games εσύ , έτσι ? :lol:

Link - The hero of time
05-06-2011, 23:58
Θελω να κανω προθερμανση Pokefan!

GLAROS
06-06-2011, 01:01
ορεκτικό,πριν το κυρίως πιάτο... :p~

Pokefan
06-06-2011, 15:53
Θελω να κανω προθερμανση Pokefan!

Πάντως επιμένω ... Θα κάτσουμε στο ίδιο τραπέζι και θα τα πιούμε το απόγευμα !

Link - The hero of time
07-06-2011, 00:15
Πάντως επιμένω ... Θα κάτσουμε στο ίδιο τραπέζι και θα τα πιούμε το απόγευμα !

O,τι θελετε!... αμα θες και μαζι με Mike και την ομαδα των "7" θα ειμαστε ολοι στο ιδιο τραπεζι! Δε παιζομαστε ρε παιδι μου!:biggrin: Αντε λιγες ωρες εμειναν μεχρι τη συναντηση!

GLAROS
07-06-2011, 00:29
O,τι θελετε!... αμα θες και μαζι με Mike και την ομαδα των "7" θα ειμαστε ολοι στο ιδιο τραπεζι! Δε παιζομαστε ρε παιδι μου!:biggrin: Αντε λιγες ωρες εμειναν μεχρι τη συναντηση!

ποιοι είναι οι 7 ?
οι μάγοι με τις σφραγίδες του " past " ?

Link - The hero of time
07-06-2011, 00:46
Οχι! Οι "7" ειναι εγω, o Mike, o internetakias, o Alexandros87 o Roof o Dimpap28 και o Manos (μη μελος) και ο επικεφαλης και συντονιστης της ομαδας (κατι σα το μαέστρο:lol:) ειναι ο "Θείος" (οχι ο θειος Λάτσιος πάντως..:biggrin: θα σου πω και γι'αυτον..)

Pokefan
07-06-2011, 09:20
Οχι! Οι "7" ειναι εγω, o Mike, o internetakias, o Alexandros87 o Roof o Dimpap28 και o Manos (μη μελος) και ο επικεφαλης και συντονιστης της ομαδας (κατι σα το μαέστρο:lol:) ειναι ο "Θείος" (οχι ο θειος Λάτσιος πάντως..:biggrin: θα σου πω και γι'αυτον..)

Δεν πειράζει , θα γίνετε 8 μαζί με εμένα και 9 με τον GLAROS :thumbup1:

Link - The hero of time
08-06-2011, 23:05
Θα περασετε πρωτα απο την ειδικη επιτροπη "τάκα-τούκα" (την ιδια που ειναι και το τριπτυχο της ομαδας κολλητων "Κανάκης-Αρναούτογλου-Λάτσιος") και επειτα θα δουμε αν αξιζει να μπειτε! Παντως το Σαββατο που μας ερχεται, στις 11 Ιουνιου δηλαδη, λεω να κατεβω Μοναστηρακι το πρωί.. αν μαζευτει η ομαδα θα παω.. αλλα κριμα κι εσυ που δε μπορεσες να ερθεις χθες στα flocafe!!!

Link - The hero of time
19-06-2011, 03:23
Η εξορμηση στα μυστικα μαγαζια στο Μοναστηρακι μεταφερεται για τις αρχες Ιουλιου ωστε να μπορουν να ερθουν οσο πιο πολλα ατομα γινεται..αναμεινατε για την ακριβη ημερομηνια..

Pokefan
19-06-2011, 11:57
Η εξορμηση στα μυστικα μαγαζια στο Μοναστηρακι μεταφερεται για τις αρχες Ιουλιου ωστε να μπορουν να ερθουν οσο πιο πολλα ατομα γινεται..αναμεινατε για την ακριβη ημερομηνια..

Αναμένουμε την ακριβή ημερομηνία , αλλά μην το καθυστερήσεις please πιο πολύ από αρχές Ιουλίου γιατί κάποιοι από εμάς ( όπως εγώ :lol: ) μπορεί να φύγουμε για διακοπές !

Link - The hero of time
23-06-2011, 22:40
Λεπόν, εγω θα κατεβω αυτη τη Κυριακη στις 26, οποτε οσοι πιστοι προσελθετε προς Μοναστηρακι μερια. Mike, internetakia και Vlaxogiwrgos85 αν διαβαζετε αυτο το μυνημα ετοιμαστειτε να δουμε επιτελους το κοκκινο σακ βουαγιαζ με τα παλια Atari και τα παιχνιδια του NES που πουλαει ο Νικος ο Αμερικανος κοντά στο Θησείο! σας περιμενω ολους. Υπολογιζω να γινει η συναντηση γυρω στις 1 και μιση το μεσημερι στο σταθμο Μοναστηρακιου.

GLAROS
23-06-2011, 23:12
Λεπόν, εγω θα κατεβω αυτη τη Κυριακη στις 26, οποτε οσοι πιστοι προσελθετε προς Μοναστηρακι μερια. Mike, internetakia και Vlaxogiwrgos85 αν διαβαζετε αυτο το μυνημα ετοιμαστειτε να δουμε επιτελους το κοκκινο σακ βουαγιαζ με τα παλια Atari και τα παιχνιδια του NES που πουλαει ο Νικος ο Αμερικανος κοντά στο Θησείο! σας περιμενω ολους. Υπολογιζω να γινει η συναντηση γυρω στις 1 και μιση το μεσημερι στο σταθμο Μοναστηρακιου.

οκεικ για εμενα,θα κάνουμε βολτουμπα
( αν δεν το ξεχάσω,καθότι διότι και "αμνισιακιας" )

Link - The hero of time
23-06-2011, 23:23
Σε περιμενουμε! Οποτε επισημως ανακοινωνω πως η συναντηση θα γινει 13:30 το μεσημερι εντος του σταθμου ΗΣΑΠ στο Μοναστηρακι (κατω απο το ρολοι του σταθμου διπλα στα εκδοτηρια εισητηριων)

Mike
27-06-2011, 00:28
Mετα το σημερινο, εγω δηλωνω οτι δεν ξαναπαταω στο συγκεκριμενο μαγαζι.
ο ανθρωπος ειναι, το λιγοτερο, μη-επαγγελματιας, για να μην κανω κανα αλλο σχολιασμο.
δηλαδη πας απο εκει, και σου λεει "δεν ξερω που τα εχω βαλει", "λειπει ο ειδικος", "βαριεμαι να τα βγαλω" κτλ.
δηλαδη δεν θα παρει χρηματα? βαριεται να δουλεψει? τι να πω, για εμενα τελειωσε ο συγκεκριμενος.

GLAROS
27-06-2011, 16:49
Mετα το σημερινο, εγω δηλωνω οτι δεν ξαναπαταω στο συγκεκριμενο μαγαζι.
ο ανθρωπος ειναι, το λιγοτερο, μη-επαγγελματιας, για να μην κανω κανα αλλο σχολιασμο.
δηλαδη πας απο εκει, και σου λεει "δεν ξερω που τα εχω βαλει", "λειπει ο ειδικος", "βαριεμαι να τα βγαλω" κτλ.
δηλαδη δεν θα παρει χρηματα? βαριεται να δουλεψει? τι να πω, για εμενα τελειωσε ο συγκεκριμενος.

Συμφωνώ mike,κατάλαβα ότι σε κούρδισε ο τύπος,βρήκαμε όμως αρκετά N64 παιχνίδια στο κουτί τους,επίσης είχε άλλη μια κούτα γεμάτη με παιχνίδι,αλλα δεν μπορέσαμε να κάνουμε ανασκαφή,η βόλτα σε γενικά πλαίσια ήταν καλή,αν ήμασταν περισσότεροι θα είχε πιο πολύ σόου

ShinAkuma87
28-06-2011, 21:42
Mike και GLAROS ο Link-The Hero of Time με τον οποίο μίλησα μου είπε να σας μεταφέρω ότι στο επόμενο meeting θα γίνει η εκδίκηση του Ζορρό-έτσι ακριβώς!!:24:

GLAROS
29-06-2011, 03:22
να υπάρχουν και άλλες συμμετοχές,τέτοια mini meet δεν είναι άσχημα,όσο πιο πολλοί τόσο πιο καλά περνάμε

Link - The hero of time
30-06-2011, 00:54
Ομολογω πως εκεινη τη μερα πρωτη φορα ειδα το Mike τοσο φουριόζο και να τα εχει παρει κυριολεκτικα στο κρανιο... χαμος... Νίκο Αμερικάνο μ'έκαψες!!!!!!!! (Ο Νικος ο Αμερικανος ειναι ο ιδιοκτητης του μαγαζιου) Μ'εκαψες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Εγω παντως ειδα Sega Saturn (χωρις καλωδια σκετη κονσολα στα 15 ευρω) οπως και Master system II, οπως και Game boy advance στα 15 ευρω οπως και το Zelda majora's mask στο κουτι του καινουργιο στα 10 ευρω.. οποιος δεν ηρθε εχασε! Θα επανελθω ακομα πιο δυναμικος την επομενη Κυριακη.. Αυτος ο Λευτέρης στο μαγαζί μας έκαψε... Παω στο Νικο τον Αμερικανο και με στελνει "καπάκι" στο Λευτέρη για το κόκκινο σακ-βουαγιάζ με τις κονσόλες Atari, το χρυσο Ζelda του NES και τα υπολοιπα σπεσιαλ ρετρο... Με ολα αυτα τα γεγονοτα να ταλανίζουν τη Ninty community την επομενη μερα ολα τα πρωτοσελιδα των εφημεριδων επραξαν αναλογως... δειτε για παραδειγμα το παρακατω πρωτοσελιδο της Espresso και κρινετε...

http://img818.imageshack.us/img818/4358/37929635.png (http://imageshack.us/photo/my-images/818/37929635.png/)

Link - The hero of time
30-06-2011, 04:10
Τη Κυριακη ωρα 1 και μιση το μεσημερι εχω παλι ρετρο αποστολη.. θα ερθει κανεις αλλος? και κατι ασχετο.. αυριο Πέμπτη θα ερθει κανεις να με δει που θα παιξω παρασταση επανω στο λοφο του Στρέφη στα Εξάρχεια στις 9 το βράδυ?

GLAROS
30-06-2011, 17:13
τρελο πρωτοσέλιδο
για την σιναντισι,μαλον,δεν θα μπορεσο,ισοϛ πιο μετά σαϛ προλαβο

Link - The hero of time
01-07-2011, 00:47
Εγω λεω να κατεβω και το Σαββατο το πρωί. Οποτε Σαββατο πρωί οποιος θελει ερχεται Μοναστηρακι 1 και μιση το μεσημερι στο γνωστο μερος στο σταθμο ΗΣΑΠ στα εκδοτηρια κατω απο το μεγαλο ρολόι..

Link - The hero of time
13-07-2011, 18:18
Τη Κυριακή 17 Ιουλίου στις 1 και τεταρτο το μεσημέρι (λιγες ωρες πριν το επισημο ninty meeting) θα κατεβω Μοναστηρακι για να τσεκαρω τα νεα ρετρο games που εχουν φερει.. το μερος συναντησης ειναι εντος του σταθμου ΗΣΑΠ Μοναστηρακιου στα εκδοτηρια κατω απο το μεγαλο ρολοι του σταθμου.. σας περιμενω!

RooF
13-07-2011, 19:25
Τη Κυριακή 17 Ιουλίου στις 1 και τεταρτο το μεσημέρι (λιγες ωρες πριν το επισημο ninty meeting) θα κατεβω Μοναστηρακι για να τσεκαρω τα νεα ρετρο games που εχουν φερει.. το μερος συναντησης ειναι εντος του σταθμου ΗΣΑΠ Μοναστηρακιου στα εκδοτηρια κατω απο το μεγαλο ρολοι του σταθμου.. σας περιμενω!

Κυριακη 17 του μηνα το απογευμα εχουμε το επισημο meeting.

Link - The hero of time
15-07-2011, 00:06
Εννοειται.. απλα εγω εκανα προταση οποιος θελει το μεσημερι να κατεβει μαζι μου στο Μοναστηρακι κι επειτα το απογευμα θα ερθουμε στο meeting να σας βρουμε εκει..

RooF
15-07-2011, 07:34
Θα αντεξετε τοση ωρα;

GLAROS
15-07-2011, 16:44
Θα είμαστε στους δρόμους από τις 12:00 χαχαχαχα,καλή φάση,ρεμάλια και αλάνια.Nintendo Γιατί έτσι μας αρέσει !

Link - The hero of time
22-07-2011, 23:46
Εγω θα ξανακατευω αυριο το μεσημερι 1 και μιση στο Μοναστηρακι.. Οποιος θελει να ερθει ας κατεβει εκεινη την ωρα εντος του σταθμου ΗΣΑΠ Μοναστηρακιου(Στα εκδοτηρια) . Εχει φερει τρελο ρετρο υλικο το γνωστο μαγαζι!!!

ShinAkuma87
23-07-2011, 00:18
Εγω θα ξανακατευω αυριο το μεσημερι 1 και μιση στο Μοναστηρακι.. Οποιος θελει να ερθει ας κατεβει εκεινη την ωρα εντος του σταθμου ΗΣΑΠ Μοναστηρακιου(Στα εκδοτηρια) . Εχει φερει τρελο ρετρο υλικο το γνωστο μαγαζι!!!

Ε,Ν.Α είναι αυτός όλο νέους άσους κρύβει κάθε φορά στο μανίκι του(ή στο μαγαζί του καλύτερα)!

RooF
23-07-2011, 03:25
btw αλλαζω και τον τιτλο του θεματος για να ταιριαζει πιο πολυ και το κανω υπομνημα .

Link - The hero of time
23-07-2011, 23:02
Nικος Αμερικάνος ειναι αυτος.. Ο Αμερικάνος τα ξερει ολα! Πηγα σημερα τελικα, ειχε αρκετα ενδιαφεροντα πραγματα οπως το Alladin για SNES, το tetris attack και darkwing duck για game boy, τη τριλογια Μαριο για NES, controllers για Megadrive και playstation, πληθώρα παιχνιδιων για master system, N64 και mega drive, κονσολες Atari και λοιπες των 70's και η λιστα δε τελειωνει! Πηρα το super mario land για game boy..

Link - The hero of time
28-07-2011, 16:42
GLAROS,internetakias και Mike (και οποιος αλλος θελει) μπορειτε να κατεβετε αυτο το Σαββατο 30 Ιουλιου Μοναστηρακι κατα τις 1 το μεσημερι στο γνωστο σημειο συναντησης? (στα εκδοτηρια εντος του ΗΣΑΠ δηλαδη)

GLAROS
28-07-2011, 21:13
Βασικά θέλω να έρθω αλλα δεν με αφήνουν τα...vtr-tpc-tps-tpl-rr...

Link - The hero of time
28-07-2011, 21:27
Βασικά θέλω να έρθω αλλα δεν με αφήνουν τα...vtr-tpc-tps-tpl-rr...

Δηλαδη τι'ν'αυτο?

GLAROS
28-07-2011, 21:37
Δουλειά :cursing::angry::cursing:

Link - The hero of time
28-07-2011, 21:46
Mαλιστα.........

GLAROS
29-07-2011, 01:14
Βασικά χρειάζομαι μερικά MS και MD games,όπως και NES games,θα το παλέψω να εμφανιστώ...δεν υπόσχομαι τίποτα

Link - The hero of time
29-07-2011, 01:20
Ωραιος.. αλλωστε κι εγω που κατεβαινω μου αρεσει να ερχεστε και ολοι εσεις γιατι γουσταρω τη παρεα σας.. και επιπλεον με τιματε με τη παρουσια σας αλλωστε ρε λεβεντοπαιδα! Παμε Αμερικάνο Σάββατο να το κάψουμε!

Link - The hero of time
23-08-2011, 23:05
Λεβεντοπαιδα μολις κατεβω στα πατρια εδαφη θα κανονισουμε να κατεβουμε για καμια ρετρο-αποστολη?

Lynx
23-08-2011, 23:23
Εννοείται!

Link - The hero of time
24-08-2011, 17:53
Τα βασικα στελεχη μου στις ρετρο-αποστολες ειναι ο Mike o internetakias και ο GLAROS. O Pokefan ακομα δεν εχει καταφερει να μας τιμησει με τη παρουσια του... εχω να κατεβω αρκετο καιρο Μοναστηρακι και "αγρια δυση" και πιστευω πως εχει ερθει νεα παρτιδα απο retro games..

Mike
25-08-2011, 22:03
Λεφτα υπαρχουν...

sp1r1t
25-08-2011, 22:05
Λεφτα υπαρχουν...
Το προβλημα ειναι πως δεν τα εχουμε εμεις...

Ξερει κανεις κανενα ρετρο-καταστημα για Σαλονικα?

Link - The hero of time
26-08-2011, 00:27
Αμα ειναι παμε game explorers γιατι θελω να παρω το Final fantasy 4 και το Castlevania vampire's kiss του SNES.. δε νομιζω να κοστιζουν και τα 2 μαζι πανω απο 4 ευρω..

Internetakias
26-08-2011, 00:48
Αμα ειναι παμε game explorers γιατι θελω να παρω το Final fantasy 4 και το Castlevania vampire's kiss του SNES.. δε νομιζω να κοστιζουν και τα 2 μαζι πανω απο 4 ευρω..
Εννοείς 74 ευρώ?

Link - The hero of time
26-08-2011, 01:48
Οχι 4 εννοω.. ακομα εκπτωσεις εχουμε και θα μου τα δωσει χαρισματικά.. μου αρέσει το "τσάμπα"..

ShinAkuma87
26-08-2011, 02:55
Οχι 4 εννοω.. ακομα εκπτωσεις εχουμε και θα μου τα δωσει χαρισματικά.. μου αρέσει το "τσάμπα"..
Καλά,αν περιμένεις ειδικά απ'αυτόν χαιρέτα μου τον πλάτανο!...:biggrin:

Link - The hero of time
26-08-2011, 03:19
Θα τους πω οτι με στελνει ο πρόσκοπος Ομπάμα και θα μου τα δωσει...

geo2004z
26-08-2011, 09:13

4???? Αυτός ο απατεώνας θα σου τα πουλήσει 400 ευρώ και θα σου πει ότι σου κάνει και χάρη.....

Τα παιχνίδια είναι καινούρια ή μεταχειρισμένα? Τα έχεις δει? Τα έχει σίγουρα στο κατάστημα?

paokman
26-08-2011, 11:04

Κράτα και μικρό καλάθι. Φέρνει retro άπειρα, αλλά οι τιμές του είναι συνήθως τσιμπημένες.

Mike
26-08-2011, 11:15
Πλακα κανει ο Link, εχει ρωτησει και ξερει.

@geo200z : το πιο εξοργιστικο ειναι οτι τα εχει βαλει σε ζελατινες (ξερεις αυτες για τα τοστ!) και δεν αφηνει να τις ανοιξεις.
Δηλαδη να θες να παρεις ενα ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ παιχνιδι για ps1 και να μην μπορεις να δεις ποσες γρατσουνιες εχει.
ή ακομα χειροτερα εαν εχει ή δεν εχει βιβλιαρακι κτλ.

geo2004z
26-08-2011, 11:29
Χαχα!! Έλεος ρε συ Mike. Απορώ μετά από τόση δυσφήμιση που έχει δεχτεί αυτό το κατάστημα πως διατηρείται ακόμη? Προφανώς θα υπάρχουν άτομα ακόμη που δε γνωρίζουν, περίεργο.

Lynx
26-08-2011, 11:43
Gameexplorers ε; Κρίμα και ήλπιζα για Μοναστηράκι που δεν έχω πάει ποτέ, μιας και τον explorer τον έχω επισκεφθεί.

Link - The hero of time
26-08-2011, 15:45
Gameexplorers ε; Κρίμα και ήλπιζα για Μοναστηράκι που δεν έχω πάει ποτέ, μιας και τον explorer τον έχω επισκεφθεί.

Θα παμε Μοναστηρακι στη πρωτη ευκαιρια.. Τι θα λεγατε για αυριο? Μike internetakia και GLAROS με ακουτε? Θα παμε στον ενα τον μεγαλο τον ανεπαναληπτο το Νικο τον Αμερικανο που εχει ολα τα ρετρο..

http://www.youtube.com/watch?v=PQ0a5vT-1Lk

Link - The hero of time
26-08-2011, 20:40
Χαχα!! Έλεος ρε συ Mike. Απορώ μετά από τόση δυσφήμιση που έχει δεχτεί αυτό το κατάστημα πως διατηρείται ακόμη? Προφανώς θα υπάρχουν άτομα ακόμη που δε γνωρίζουν, περίεργο.

To καταστημα επιβιωνει προφανως και απο τα τουρνουα που κανει με διαφορα card games.. γιατι οσες φορες εχω παει δεν εχω δει να αγοραζει κανεις τιποτα, μονο κατι μπαρμπούτια παίζουν... ακους εκει 102 ευρω για το final fantasy 4? τι πραματα ειναι αυτα ρε? τι τιμες ειναι αυτες ρε? παπουτσάκια μας εφερες? για τι μας περασες ρε? για μαυρους?

enrique19
27-08-2011, 00:26
link ειπαμε..περιμενω το τελος της τριλογιας...

Link - The hero of time
27-08-2011, 00:37
link ειπαμε..περιμενω το τελος της τριλογιας...

Θα το εχετε.. τωρα το ποτε παραμενει αγνωστο... να δω τι θα πει και η ομαδα μου..

Mike
27-08-2011, 14:00
Τωρα το ειδα, ειναι ηδη Σαββατο μεσημερι.
Παντως με πολλα ατομα παιφτει πολυ γελιο, ειδικα οταν ακους γελιες τιμες και γελια πραγματα.

ShinAkuma87
27-08-2011, 15:02
Παντως με πολλα ατομα παιφτει πολυ γελιο, ειδικα οταν ακους γελιες τιμες και γελια πραγματα.
Πιστεύω ότι πρέπει να βγάλουμε και κανά ανεκδοτάκι για το εν λόγω μέρος!...:w00t:

Link - The hero of time
27-08-2011, 15:28
Τωρα το ειδα, ειναι ηδη Σαββατο μεσημερι.

Το τι γελιο ειχε πεσει τη προτελευταια φορα που πηγαμε δε λεγεται! "Ποσο εχει το Mario για το playstation?" ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:lol : Aμα ειναι παμε το αλλο Σαββατο η Παρασκευη? Εχω καιρο να παω και ψοφαω για δραση....! μ'άρεσει να ακουω 100 ευρω το Super Metroid και να πεθαινω στο γελιο... αυτο ειναι...

http://www.youtube.com/watch?v=OeE0UeMq2VU

Altair
27-08-2011, 17:43
Ρε σεις στείλτε κάνα πμ αν βρείτε κάνα FFVI Advance,Metroid Zero Mission,Golden Sun.

Link - The hero of time
27-08-2011, 18:05
Ρε σεις στείλτε κάνα πμ αν βρείτε κάνα FFVI Advance,Metroid Zero Mission,Golden Sun.

Αυτα τα παιχνιδια τα εχει και το console club.. παντως για οσους δε το καταλαβαν, οταν ακουω τις τιμες απο το γνωστο μαγαζι, γελαω οπως ο Τσακωνας στο παραπανω βιντεο...

ShinAkuma87
02-09-2011, 23:02
Σήμερα με τον sp1r1t επισκεφθήκαμε τα Κούκου στην Σταυρούπολη αλλά από τα παιχνίδια του GBA που προσφέρουν στα 2-5 ευρώ δεν βρήκαμε τίποτα το καινούργιο σε σχέση με αυτά που έδινε το κατάστημα της Αριστοτέλους...

sp1r1t
02-09-2011, 23:07
Η μονη διαφορα ηταν οτι δεν εiχε κανενα Gradius Advance αλλα ειχε πολλα Final fight One και κατι παιχνιδια για το GC...

Link - The hero of time
03-09-2011, 05:06
Mάλιστα.. πάντως μπράβο στα κούκου που τα δινουν ολα σε τετοιες χαμηλές τιμές! γιατι αν πας και ζητησεις τα ιδια παιχνιδια σε ορισμένα μαγαζιά της αθήνας απο τις υψηλές τιμές που θα σου πουν θα νομίζεις οτι ο καταστηματάρχης έχει πάρει κόκες..

ShinAkuma87
05-09-2011, 00:59
Mάλιστα.. πάντως μπράβο στα κούκου που τα δινουν ολα σε τετοιες χαμηλές τιμές! γιατι αν πας και ζητησεις τα ιδια παιχνιδια σε ορισμένα μαγαζιά της αθήνας απο τις υψηλές τιμές που θα σου πουν θα νομίζεις οτι ο καταστηματάρχης έχει πάρει κόκες..

Η μάλλον φουμάρει λάθος καπνό:lol::001_tt2::001_tongue:,με αποτέλεσμα να μην ενεργεί λογικά βάζοντας τέτοιες "χλιδάτες" τιμές!!...Τέλος πάντων,μην ασχολείσαι μαζί του τόσο...άσ'τον να ζει στον μικρόκοσμο του....

Link - The hero of time
05-09-2011, 01:09
Το ποιοι ειναι αυτοι οι ελληνες μαγαζάτορες που παίρνουν κόκες στα διαφορα καταστηματάκια με games και λενε κατι τιμές που δεν υπάρχουν ουτε στα πιο ακριβά κοσμηματοπωλεία του Ντουμπάϊ το ξερουν οι ιδιοι..δε χρειαζεται να το πούμε... απο κει και περα ο καθενας πραττει οπως καταλαβαινει...

demizz30
12-09-2011, 22:28
Το γνωστό μαγαζί πουλάει κ μέσω emarket. Έχει λογαριασμό αρκετά χρόνια στο emarket και μέχρι στιγμής έχει κάνει 8 (οκτώ) πωλήσεις...

Δηλαδή μία πώληση το τρίμηνο και αν..

Απορώ: δε σκέφτεται τις εργατοώρες που σπαταλά για να ανεβάσει όλες αυτές τις αγγελίες;

Link - The hero of time
13-09-2011, 02:44
Ε ενταξει οι ανθρωποι του συγκεκριμενου καταστηματος ειναι αξιοι της μοιρας τους.. δε πανε να τα αφησουν και ολα απουλητα? Ας τους μεινουν! Λες και θα τα παρουν μαζι τους στον αλλο κοσμο... οι απατεωνες... ρε εκει θα τους μεινουν ολα!!! Το ebay τους εχει ηδη τελειωσει και δε το ξερουν!

enrique19
13-09-2011, 05:27
8 καλα ειναι...δεν θα το πιστευουν και οι ιδιοι..πιστευω λαμπαδες θα εχουν αναψει..

ShinAkuma87
14-09-2011, 16:09
Εμένα μου δίνεται η εντύπωση ότι για να βάζει τέτοιες τιμές ίσως να χρωστάει της Μιχαλούς που λέμε... :cursing:

vampce
15-09-2011, 11:50
Λοιπόν κάτι μου λέει οτί πρέπει αρκετά σύντομα να επισκεφτώ αυτό το μαγαζί... <3

Link - The hero of time
15-09-2011, 15:12
λοιπόν κάτι μου λέει οτί πρέπει αρκετά σύντομα να επισκεφτώ αυτό το μαγαζί... <3

μάλιστα... περισσότερες λεπτομέρειες εντός....

Lynx
16-09-2011, 01:45
Που βρίσκεται τελικά αυτό το μαγαζί;

Link - The hero of time
16-09-2011, 02:06
Οταν καθεται και πουλάει το Chrono trigger 450 ευρω του λεω "βαλε τη μούρη κάτω και ζήτα συγνώμμη"..... αίσχος.....

ShinAkuma87
16-09-2011, 02:18
Που βρίσκεται τελικά αυτό το μαγαζί;
Στους Αμπελόκηπους(Αθήνας) αλλά η οδός του μου διαφεύγει...

Lynx
16-09-2011, 02:27
450 ευρώ??? OmFg...

enrique19
16-09-2011, 03:51
450 καλα ειναι ρε λινκ...τη τρελενεσαι...αστον να πουλαει τρελα και να ζει στον φανταστικο μικροκοσμο του...νομιζωντας οτι ετσι θα αγορασει σπιτια θα πλουτισει..και 8 που πουλησε για μενα ειναι συγκλονιστικο νουμερο..βρεθηκαν 8 κοροιδα καλα ειναι.

Link - The hero of time
16-09-2011, 03:59
Αμα ειναι καλα τα 450 ευρω εγω δε φερνω καμια αντιλογία... και δε ξανασχολουμαι με αυτους! απο δω και περα μονο θα γελαω!

enrique19
16-09-2011, 04:27
ναι μονο γελια..και φυσικα και το τελικο μερος της τριλογιας...κανονισε να εχει μεγαλη διαρκεια και να ειναι σπαρταριστο γεματο απο ατακες..σε θελω σε μεγαλα κεφια..

vampce
16-09-2011, 08:04
Νομίζω τα 450 euros τα χρειάζεται για να αγοράσει καινούρια ρούχα κ παπούτσια (οικονομική κρίση βλέπεις..). Τόσο outrageous τιμές ούτε στο ebay.... jesus....

Link - The hero of time
19-09-2011, 03:07
Μετα απο πολυάριθμες διαβουλευσεις (!) αποφάσισα να γινει ρετρο αποστολή αυτο το Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου με τοποθεσία το σταθμό Μοναστηρακίου (εντος) και ωρα 1 το μεσημέρι. Παρακαλω ολοι οι ενδιαφερόμενοι που θα ηθελα να ερθουν να ενημερώσουν εγκαίρως. Περιμενω τους σταθερους ρετρο κομάντο μου Mike, internetakia και glaros να ειναι παρων.

Internetakias
19-09-2011, 13:09
οκ, καπετάνιε! :p

Mike
19-09-2011, 14:24
Θα πεσει γελιο. Μπορει να μην αγορασουμε τιποτα, αλλα η πλακα ειναι δεδομενη.

Link - The hero of time
19-09-2011, 20:31
Θα πεσει γελιο. Μπορει να μην αγορασουμε τιποτα, αλλα η πλακα ειναι δεδομενη.

Εννοείται.. εχω ετοιμάσει σπέσιαλ εκπλήξεις για εκεινη τη μέρα.. Αμερικάνους Ταλιμπανέζους, Βασίληδες και δε συμμαζευεται.... φόρτσα τα πανιά κι άϊντε στην υγειά....

Πόσο έχει το Panzer Dragoon για το Sega Saturn στο γνωστό μαγαζί? ποσο????? φωνές... ακούω φωνές...♩ ♪ ♫ ♬:001_unsure::eek::46: :lol::w00t:

Internetakias
19-09-2011, 20:53
Ας ελπίσουμε να μην κάνει περισσότερο από 30 ευρώ.

Link - The hero of time
19-09-2011, 23:08
Ας ελπίσουμε να μην κάνει περισσότερο από 30 ευρώ.

Ε... ναι... ολοι θα το θελαμε.... για να σε διευκολύνω θα σου πω οτι το συγκεκριμενο παιχνιδι κοστίζει πάνω απο 250 ευρω...

Lynx
19-09-2011, 23:09
Το Panzer Dragoon Saga; Μερικά εκατομμύρια υποθέτω :P.

Link - The hero of time
19-09-2011, 23:16
Mιλάμε για σοκαριστικές αποκαλύψεις....

enrique19
20-09-2011, 00:29
link και ολα τα ρετροκομαντα περιμενω μαζι σου κρυφες καμερες κρυφες ηχογραφησεις γενικα μεγαλη υπερπαραγωγη...

Link - The hero of time
20-09-2011, 01:29
link και ολα τα ρετροκομαντα περιμενω μαζι σου κρυφες καμερες κρυφες ηχογραφησεις γενικα μεγαλη υπερπαραγωγη...

Δε πιστευω να μας ακούει κανεις....

enrique19
20-09-2011, 02:55
μπα....

Altair
20-09-2011, 03:55
Ίσως έρθω.Θα ξέρω μέχρι την Πέμπτη-Παρασκευή.

ShinAkuma87
20-09-2011, 13:01
Περιμένουμε νέα από την επίσκεψη σου Link με ιδιαίτερη ανυπομονησία(και υλικό φυσικά:cool:)!...

GLAROS
20-09-2011, 18:03
Θα δώσω το παρόν,εκτος απροοόπτου και βροχής,θέλω να τσιμπήσω ένα-δυο nes games...και αν βρεθεί κάτι άλλο αξιόλογο.

Link - The hero of time
20-09-2011, 19:17
Θα δώσω το παρόν,εκτος απροοόπτου και βροχής,θέλω να τσιμπήσω ένα-δυο nes games...και αν βρεθεί κάτι άλλο αξιόλογο.

Ευελπιστω πως ο Νίκος ο Αμερικάνος εχει φερει νεα παρτίδα ρετρο games.. εχω ενα προαισθημα πως αυτο το Σαββατο θα μας κανει την εκπληξη και θα δουμε κατι τρομερο!

vampce
20-09-2011, 19:42
Ουφ.... ελπίζω να τα καταφέρω να έρθω κ γω αυτή τη φορά..

Link - The hero of time
20-09-2011, 21:20
Ουφ.... ελπίζω να τα καταφέρω να έρθω κ γω αυτή τη φορά..

Μεγαλώνει η ομαδα των ρετρο κομάντο και πολυ μου αρέσει..:biggrin:

enrique19
21-09-2011, 01:33
link καμουφλαρισμενος θα εισαι ε?..

Link - The hero of time
21-09-2011, 02:20
Οχι ακριβως... θα παρουσιαστω ως αρχιμανδρίτης Ιωάννης για να μη με καταλαβει ο Αμερικάνος..... παπάς και gamer 2 σε 1...:001_cool: θα τους κανω εγω ρετρο αγιασμό το Σάββατο! χαχαχαχαχαχα!!!!!:lol:

vampce
21-09-2011, 09:08
Εγώ είναι να μην πάρω φόρα... μετά θα βαρεθείτε να με βέπετε στις retro-εξορμήσεις :p :D

GLAROS
21-09-2011, 18:23
Εγώ είναι να μην πάρω φόρα... μετά θα βαρεθείτε να με βέπετε στις retro-εξορμήσεις :p :D

Πρόσεχε τις δήλωσις σου,ο,τι πεις θα χρησιμοποιηθεί εναντίον σου από τον retro-master μας.

vampce
21-09-2011, 20:02
Πρόσεχε τις δήλωσις σου,ο,τι πεις θα χρησιμοποιηθεί εναντίον σου από τον retro-master μας.

Θα το χω in mind ;D

Link - The hero of time
21-09-2011, 21:57
Ολοι ειναι ευπροσδεκτοι εννοειται, εφ'ορου ζωής!... :thumbup1: αϊντε να δουμε τι θα μας εχει το Σάββατο ο Αμερικάνος, ο Μωυσής και ο Ταλιμπάνος Στραβέγκο. :glare:

Internetakias
21-09-2011, 23:33
Ποιοι? :confused1:

GLAROS
21-09-2011, 23:41
Οι μορφές του retro gaming

Link - The hero of time
22-09-2011, 01:39
Ειναι τα ονοματα που εχουν οι καταστηματαρχες.. ο Νίκος ο Αμερικάνος ειναι αυτος με τα ροζ dvd στο Μοναστηρακι.. ο Μωυσής ειναι ο Βασίλης και τον λεω Μωυσή γιατι εχει άσπρα μακριά μαλλιά και ειναι σα το Μωυσή που παραδιδει τις 10 εντολες.. βιβλική μορφή! Και τελος ο Ταλιμπάνος (η Ταλιμπανέζος, ενω κατ'αλλους ειναι γνωστός και ως "μπαρούτης") ειναι ο καταστηματαρχης του γνωστου μαγαζιου με τις αψογες τιμες..

vampce
22-09-2011, 01:48
Ειναι τα ονοματα που εχουν οι καταστηματαρχες.. ο Νίκος ο Αμερικάνος ειναι αυτος με τα ροζ dvd στο Μοναστηρακι.. ο Μωυσής ειναι ο Βασίλης και τον λεω Μωυσή γιατι εχει άσπρα μακριά μαλλιά και ειναι σα το Μωυσή που παραδιδει τις 10 εντολες.. βιβλική μορφή! Και τελος ο Ταλιμπάνος (η Ταλιμπανέζος, ενω κατ'αλλους ειναι γνωστός και ως "μπαρούτης") ειναι ο καταστηματαρχης του γνωστου μαγαζιου με τις αψογες τιμες..

K ήμουν έτοιμη να ρωτήσω από που βγάνουν αυτές οι ονομασίες χεχε :D

Link - The hero of time
22-09-2011, 02:06
Χαχαχαχαχα! ε τα ανελυσα ολα τωρα! δε θα αφησω καμια απορια άλυτη! Να πω εδω οτι ο Ταλιμπανέζος σε μερικές φυλές των Παπούα της Αυστραλιας ειναι γνωστος και ως "Τσανακούλιας" ενω στη πιάτσα ταξί στα Πετράλωνα τον ξέρουν με το όνομα "Πολλάτος"... εχει πολλα ονοματα αυτος.. high society...

vampce
22-09-2011, 02:14
LoL!!!!! Μιλάμε δλδ για εξέχουσα προσωπικότητα xD

Link - The hero of time
22-09-2011, 02:50
Ναι! θα τα δειτε ολα το Σαββατο! Μια φορα ειχε γινει ενα απιστευτο σκηνικο... ειχαμε παει στο γνωστο μαγαζι και ενας φιλος μου ρωταγε τιμες για games του super nes κι ενας αλλος απο διπλα εκανε κατι γκριμάτσες σα να πνιγόταν οταν ακουγε τα "κανόνια" που πέφτανε.. πωπω τι γελιο ειχε πεσει εκεινη τη μερα... ειχα δακρύσει κυριολεκτικα απο το γελιο....

Σας παρουσιάζω μια σπάνια φωτογραφία του Ταλιμπανέζου απο το γνωστο μαγαζί, η οποια τον απεικονίζει να κρατά το σπανιο και εκπληκτικο παιχνιδι του SNES "Chrono trigger". H φωτογραφία τραβήχτηκε απο επίσκεψη του Ταλιμπάνου Στραβέγκο στο δημοτικό κάμπινγκ της Κουρούτας στην Αμαλιάδα Πελοποννήσου απο κρυφή κάμερα τελευταίας τεχνολογίας.. το αξιοσημειωτο της εικονας ειναι να προσεξει κανεις με τι καμάρι και προσήλωση κρατά το παιχνιδι στα χέρια του...

http://img62.imageshack.us/img62/2794/stravego.png (http://imageshack.us/photo/my-images/62/stravego.png/)
Ταλιμπάνος Στραβέγκο

ShinAkuma87
22-09-2011, 02:55
Αυτές είναι όντως σοκαριστικές ανακαλύψεις!!!:lol::001_tt1::001_tt2:

vampce
22-09-2011, 03:27
Ναι! θα τα δειτε ολα το Σαββατο! Μια φορα ειχε γινει ενα απιστευτο σκηνικο... ειχαμε παει στο γνωστο μαγαζι και ενας φιλος μου ρωταγε τιμες για games του super nes κι ενας αλλος απο διπλα εκανε κατι γκριμάτσες σα να πνιγόταν οταν ακουγε τα "κανόνια" που πέφτανε.. πωπω τι γελιο ειχε πεσει εκεινη τη μερα... ειχα δακρύσει κυριολεκτικα απο το γελιο....

Σας παρουσιάζω μια σπάνια φωτογραφία του Ταλιμπανέζου απο το γνωστο μαγαζί, η οποια τον απεικονίζει να κρατά το σπανιο και εκπληκτικο παιχνιδι του SNES "Chrono trigger". H φωτογραφία τραβήχτηκε απο επίσκεψη του Ταλιμπάνου Στραβέγκο στο δημοτικό κάμπινγκ της Κουρούτας στην Αμαλιάδα Πελοποννήσου απο κρυφή κάμερα τελευταίας τεχνολογίας.. το αξιοσημειωτο της εικονας ειναι να προσεξει κανεις με τι καμάρι και προσήλωση κρατά το παιχνιδι στα χέρια του...

http://img62.imageshack.us/img62/2794/stravego.png (http://imageshack.us/photo/my-images/62/stravego.png/)
Ταλιμπάνος Στραβέγκο

Έγραψες!!!!!!!!!!!! :lol:

enrique19
22-09-2011, 06:51
link καταζητεισαι..ψηφιζω να επισκεφθειτε ταλιμπαν και expolers για να ζησουμε μεγαλες στιγμες.

Mike
22-09-2011, 20:35
Θυμαμαι με τον link τι γελοιο ειχαμε ριξει με τον ταλιμπανεζο... αλλο πραγμα να σας τα λεω,
αλλο να τα ακουτε live !!!
Επισης πρεπει να βγαλουμε παρατσουκλι στον "Βασιλη" και τον αλλο τον "Ψινακη", ξερει ο link για ποια σπεσιαλ μαγαζια μιλαω. Ετσι δεν ειναι link ?

Link - The hero of time
22-09-2011, 21:19
Θυμαμαι με τον link τι γελοιο ειχαμε ριξει με τον ταλιμπανεζο... αλλο πραγμα να σας τα λεω,
αλλο να τα ακουτε live !!!
Επισης πρεπει να βγαλουμε παρατσουκλι στον "Βασιλη" και τον αλλο τον "Ψινακη", ξερει ο link για ποια σπεσιαλ μαγαζια μιλαω. Ετσι δεν ειναι link ?

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA!:lol: Άσε.... Ειχα γονατίσει απο τα γέλια εγω εκεινη τη μερα με τον Ταλιμπανέζο..:biggrin: ειχε γίνει χαμός! χαμός μιλάμε!!!!! δυνατά!!!!!!!!!:thumbup1: παμε να γινει πανικός το Σάββατο ωρε λεβέντες! οπως το λεει και ο Mike "αλλο πραγμα να τα λεμε απο εδω και αλλο να τα ακουτε live".. ε ρε γέλια... Στον Βασίλη εχω βγαλει nickname το οποιο αναφερω και σε προηγουμενο post.. τον εχω βγαλει "Μωυσή" γιατι εχει ασπρα μακρια μαλλια και ασπρα γένια.. ετοιμος να παραδωσει τις 10 ρετρο εντολές... Τον αλλο στη Κυψελη δε του εχω βγαλει ονομα... μονο ειχα πει οτι μοιαζει στον Αμερικανο ηθοποιο Larry Miller.. θα του βγαλουμε ομως κι εκεινου που θα παει! Ετσι ακριβως οπως τα λεει o Mike ειναι..

vampce
23-09-2011, 00:23
Ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν έχουν πει κ τπτ για απεργείες. Οπότε πάμε γερά για retro meeting το Σάββατο :D

Link - The hero of time
23-09-2011, 01:11
Μετα απο ενα ατύχημα που ειχα σημερα πέφτοντας απο μια πτυσσόμενη σκάλα προσπαθώντας να πιάσω κάτι SNES games απο το πατάρι, δε θα ερχομουν το Σαββατο αλλα τελικα εγινα καλα και θα ερθω..

vampce
23-09-2011, 01:14
WTF???? :w00t: Πρόσεχε παιδάκι μου!!! Άκου κει έπεσε!!!! :scared:
Το οτι δεν έπαθες τπτ σοβαρό βέβαια, μάλλον οφείλεται στο οτι είσαι ο true hero of time :wink:

Link - The hero of time
23-09-2011, 01:17
Κάτι παρόμοιο...

http://www.youtube.com/watch?v=e_WmICDxSc8

vampce
23-09-2011, 01:26
:eek:
Ντάξει, LoL για το video, αλλά πραγματικά όμως, be extra careful next time

Link - The hero of time
23-09-2011, 03:19
Ενταξει θα ειμαι! Και μια ακομα αποκαλυψη! Νεα photo του Ταλιμπάνου απο επίσκεψη που εκανε σε γνωστο ξενοδοχειο της Τριπολιτσάς πριν απο 12 μέρες... δε γνωριζω περισσοτερα για το concept της φωτογραφιας.. ο καθενας κρινει μονος του... πανω δεξια παντως διακρίνεται ο Προβελέγγιος που γελάει...(προφανως με αυτο που βλέπει απο κάτω του?..)

http://img594.imageshack.us/img594/8135/14708716.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/594/14708716.jpg/)

enrique19
23-09-2011, 05:21
βρε λινκ βρε λινκ προσεχε...σε ματιασε ο ταλιμπανεζος..καταρες σου στελνει........στο ειπα καταζητεισαι...δεν φανταζομαι με τιποτα εσυ να εχανες την εξορμηση....

Link - The hero of time
23-09-2011, 05:43

Θα δεις τσόντα και γέλιο που θα πέσει το Σάββατο στον Αμερικάνο.. ο ανθρωπος εχει μεσα στα ρετρο games μια τηλεοραση η οποια ειναι δίπλα απο το δρομο και καμια φορα παιζει τσόντα ζωντανά στο κοσμο που περναει απο εκει! χαμος! δηλαδη ειναι απιστευτο αυτο που γινεται! Το γέλιο ειναι 100% guarantee πάντως λεβέντες.. Αντε πλησιάζει το Σάββατο.. παντως εγω δε φοβαμαι τον Ταλιμπανέζο.. εχω διπλα μου τον ρετροστρατό! για τους καινούργιους που θα ερθουν στη συναντηση θα ποσταρω εικονα απο το εσωτερικο τμημα του σταθμου στο Μοναστηρακι για να καταλαβετε που να ερθετε.

http://img189.imageshack.us/img189/1628/hni0074u.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/189/hni0074u.jpg/)
Φωτογραφια απο το εσωτερικο του σταθμου ΗΣΑΠ στο Μοναστηράκι. Εκει γινονται παντα οι συναντησεις των ρετρο-ράμπο.. εκει θα τα πουμε το Σαββατο στις 1 το μεσημερι.. να ειστε εκει!

vampce
23-09-2011, 14:27
Τέλεια :)))

ShinAkuma87
23-09-2011, 15:25
Αν είχα κι εγώ τη δυνατότητα διακτινισμού:001_tt2:,με τίποτα δεν θα έχανα μια τέτοια μέρα σαν την αυριανή!Περιμένουμε νέα!:lol:

Link - The hero of time
23-09-2011, 21:18
Πραγματικα κριμα που δεν ειμαστε ολη η ομαδα ενωμενη..:sad: Αλλα για εκεινους που θα ερθουν αυριο..:laugh: Πως παει παιδια μου?:lol: ειστε ετοιμοι??:biggrin::thumbup:

vampce
23-09-2011, 21:43
Εγώ ready και ανυπομονώ κιόλας!!! :drool:

Internetakias
23-09-2011, 22:47
Είμαι έτοιμος!

Link - The hero of time
24-09-2011, 00:39
Αντε τυχεροι.... χαμος θα γινει αυριο.... θα βγαλουμε και πολλα βιντεο! Αμερικανε, Ταλιμπανέζο και Μωυσή ετοιμαστείτε... έρχονται οι ρετρο Ράμπο....

enrique19
24-09-2011, 05:03
βι-βι-βιντεοοοοοο...

GLAROS
24-09-2011, 17:12
Σήμερα συμπληρώσαμε...ομάδα ποδοσφαίρου...τριγυρίσαμε αμερικανο νίκο και βασίλη μωυσή...τον "ταλιμπανεζο" δεν τον πρόλαβα διότι μπερδεύτηκα στο δρομολόγιο (έχασα τον mike)
Αλλα δεν μου βγήκε σε κακό,χτύπησα Altered Beast στο GBA και Zelda Phantom στο DS apo to gamestation.
Τις λεπτομέρειες θα μάθουμε από τον Link - The hero of time

vampce
24-09-2011, 18:22
Άτσααα μια χαρά!!! Εμείς μόλις γυρίσαμε, αφήσαμε link και internetakia να πάνε στον ταλιμπανέζο. Κρίμα γτ ήθιελα να πάω κ γω, Oh well, next time :)
Πάντως πολύ το χάρηκα που σας ξαναείδα ^^

Link - The hero of time
24-09-2011, 23:21
ΧΑΜΟΣ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΨΕ!!! ΧΑΜΟΣ!!!! ΟΛΕ ΟΛΕ ΡΕΤΡΟ-ΡΑΜΠΟ ΠΑΡΤΟΥΣ ΤΗΝ ΠΑΕ!!!! συνολικα 12 ατομα συμπληρωσαμε στη συναντηση! Σαρωσαμε Αμερικανο, Βασίλη και Ταλιμπανέζο ολα 3 σε 1 με τη μαγκιά των βετερανων gamers.. Εγραψα το περισσοτερο μερος της συναντησης σε βιντεο αλλα δυστυχως λογω μιας βλαβης του κινητου το βιντεο αυτο καταστραφηκε.. Ευτυχως ομως που αυτο δεν ισχυει για την επισκεψη που εκανα με τον ιντερνετακια στον Ταλιμπάνο Στραβέγκο μιας και απο κει προεκυψε ενα ατόφιο 40λεπτο απο σοκαριστικό ηχητικό ντοκουμέντο! ετοιμαστειτε για σπέσιαλ αποκαλύψεις...

vampce
24-09-2011, 23:55
Ε ρε γλέντια!!! :)))
Ένα να ξέρεις link, όποτε έχω ρεπό τα Σάββατα, μαζί σας θα μαι :D

Link - The hero of time
25-09-2011, 00:02
Κι εγω εκει θα ειμαι... αν ζήσω......

ShinAkuma87
25-09-2011, 00:07
Χαίρομαι παιδιά που το διασκεδάσατε με την καρδιά σας!Κι εύχομαι κι για εμένα να έρθει η στιγμή που θα απολαμβάνω μαζί σας τέτοιες όμορφες καταστάσεις που δημιουργεί η παρέα!:001_smile:Κρίμα για το βίντεο,το ηχητικό ντοκουμέντο περιμένουμε επομένως!Βάλε τα δυνατά σου Link!

Link - The hero of time
25-09-2011, 00:21
Αντε να δουμε ποτε θα γινει η συγκεντρωση ολης της ομάδας.. του χρονου το καλοκαιρι που θα κατεβεις και θα πουμε και στο θρυλικο βετεράνο του SNES φιλο μας το Μητσημπόνα να κατεβει μαζι μας, ε τοτε, βαστατε Ταλιμπάν τ'άρματα!!!!!!!

Φωτογραφια αφιερωμενη στα μελη Mike και glaros.. αυτοι ξερουν..
http://img692.imageshack.us/img692/5848/72394285.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/692/72394285.jpg/)

enrique19
25-09-2011, 00:24
χαμοοςς λεμεεε...αχ ρε λινκ κριμα που εχασες το μεγαλο βιντεο..με απογοητευεσες...γιατι.......πα λι καλα εστω κρατησες το 40 λεπτο ντοκουμεντο...που θα το εμπλουτισεις φανταζομαι....και θα παιζει...prime time...

Internetakias
25-09-2011, 00:25
ΧΑΜΟΣ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΨΕ!!! ΧΑΜΟΣ!!!! ΟΛΕ ΟΛΕ ΡΕΤΡΟ-ΡΑΜΠΟ ΠΑΡΤΟΥΣ ΤΗΝ ΠΑΕ!!!! συνολικα 12 ατομα συμπληρωσαμε στη συναντηση! Σαρωσαμε Αμερικανο, Βασίλη και Ταλιμπανέζο ολα 3 σε 1 με τη μαγκιά των βετερανων gamers.. Εγραψα το περισσοτερο μερος της συναντησης σε βιντεο αλλα δυστυχως λογω μιας βλαβης του κινητου το βιντεο αυτο καταστραφηκε.. Ευτυχως ομως που αυτο δεν ισχυει για την επισκεψη που εκανα με τον ιντερνετακια στον Ταλιμπάνο Στραβέγκο μιας και απο κει προεκυψε ενα ατόφιο 40λεπτο απο σοκαριστικό ηχητικό ντοκουμέντο! ετοιμαστειτε για σπέσιαλ αποκαλύψεις...
Ναι, ο ταλιμπαμ πουλαγε το Μαριο 64 για 185 ευρω!

Link - The hero of time
25-09-2011, 00:39
χαμοοςς λεμεεε...αχ ρε λινκ κριμα που εχασες το μεγαλο βιντεο..με απογοητευεσες...γιατι.......πα λι καλα εστω κρατησες το 40 λεπτο ντοκουμεντο...που θα το εμπλουτισεις φανταζομαι....και θα παιζει...prime time...

Αμε :lol: δε πειραζει ετσι κι αλλιως θα ακολουθησουν πολλα ακομα τετοια ρετρο-meeting στο μελλον οποτε θα ειμαι καταλληλα προετοιμασμενος την αλλη φορα.. κριμα παντως γιατι εβγαλα βιντεο και τον Νικο Αμερικανο αλλα και το Βασιλη "Μωυσή" για να δειτε.. Παρτε ομως ενα μικρο (πολυ μικρο για την ακριβεια..) χιουμοριστικο ηχητικο αποσπασμα απο τη σημερινη αποστολη οπου ο "Χαράλαμπος Τραμπάκουλας" σχολιάζει τις τιμές του γνωστού μαγαζιού και ο Link με τον Internetakia χαιρετουν το κοινό! εσας!:lol:

http://www.mediafire.com/?b4t0tmyhakmazj6

Internetakias
25-09-2011, 00:55
Λολ, πολυ καλο

enrique19
25-09-2011, 01:27
Ναι, ο ταλιμπαμ πουλαγε το Μαριο 64 για 185 ευρω!

χαχαχα ρε τον μουτζαχεντιν...χαχα 185..χαχα καρ καρ καρ ουφ..καλο ηταν μαρεσε..χαχα..link πολυ καλο το μικρο ντοκουμεντο..