PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Σχετικά με το ninty chat

RooF
10-05-2011, 02:25
Έχω μια διαφωνία με τον Internetakia και θέλω να μας βοηθήσετε.

Οπως ειναι γνωστο στο chat μας δεν παταει ψυχη. Καλα, οχι και ψυχη αλλα πανω απο 3 ατομα συγχρονως δεν θα βρεις εκτος αν ειναι η E3.

O Internetakias λεει οτι αν το chat ηταν καλυτερο, προσφερε επιλογες για θεματα, rooms κτλ θα εμπαιναν πιο πολλοι.

Εγω λεω πως απο την στιγμη που κανενας δεν κανει αυτο το ενα κλικ (οκ 2) για να μπει στο υπαρχων (η υπαρχον;) chat δεν θα το κανει ουτε αν γινει κατι αλλο με θεματα κτλ.

Για ψηφιστε τωρα, αν το chat ηταν αλλιως και δεν λεω να ειναι στην κεντρικη σαν shootbox αλλα απλα καλυτερο, με καποιες επιλογες θα μπαινατε;

GLAROS
10-05-2011, 02:32
Όσες φορες μπήκα δε βρήκα ψυχή,να γίνει πιο ελκυστικό και εμείς φτάνει να το χρησιμοποιούμε.

RooF
10-05-2011, 02:32
Αφου δεν μπαινει κανενας τι σε κανει να νομιζεις οτι θα μπουν μετα;

GLAROS
10-05-2011, 02:36
4-5 φορες που τσέκαρα ήταν εγώ και ο κανεις

paixtis
10-05-2011, 04:18
Στην κεντρική πάντως σαν shoutbox θα ήταν η καλύτερη λύση.Από τη στιγμή που δεν μιλάς γι'αυτό, έτσι όπως είναι, είναι μια χαρά πιστεύω.Τα επιπλέον μπιχλιμπίδια θα κούραζαν παραπάνω.Το θέμα είναι να είναι όσο πιο απλό γίνεται.

cowboy
10-05-2011, 09:44
Είναι γραμμένο στα άστρα ότι το chat θα παραμείνει ανύπαρκτο μέχρι που δεν βρεθεί στην αρχική σελίδα η όπως το έχει το facebook.

Ότι επιπλέον λειτουργίας να προστεθούνε κανεις δεν ενδιαφέρεται. Έχει να κάνει με την ψυχολογία και αυτή δείχνει ότι τα άτομα δεν θέλουνε να φύγουνε από το site για να κάνουνε chat.

paokman
10-05-2011, 10:04
Ποτέ δεν με ενδιέφερε το chat...

Braveheart1980
10-05-2011, 10:39
Προσωπικα δε με νοιαζει το chat.....

Ash_Pokemaster
10-05-2011, 10:47
Ρε παιδιά, τι περισσότερα rooms και πράσσειν άλογα; :001_tongue:
Προσωπικά σπάνια μπαίνω στο chat (ακριβώς επειδή ποτέ δεν είναι κανείς μέσα), αλλά πάντα θα βρίσκομαι εκεί αν είναι κάποιο μεγάλο γεγονός -- και πράγματι έχει κόσμο, οπότε πιστεύω ότι δεν είναι άχρηστο όπως λένε πολλοί. Πιστεύω ότι όταν με το καλό μεγαλώσει το site θα υπάρξει και αντίστοιχη ανταπόκριση και στο IRC.

Dimpap28
10-05-2011, 11:12
Εγώ και πάλι δε θα έμπαινα... Ας μείνει το chat για ζωντανό σχολιασμό μεγάλων γεγονότων, όπως η E3. Τα υπόλοιπα ρε παιδιά τα λέμε και στο φόρουμ!

(RooF είναι "το υπάρχον chat" :) )

RooF
10-05-2011, 14:37
Να εξηγήσω λίγο τους λόγους που δε θέλουμε το chat να υπάρχει στην κεντρική και γιατί θέλουμε το chat να το κάνει άλλος server host.

Το chat ειναι πιο ελεύθερο από το φόρουμ, δεν μπορεί πάντα να υπαρχει έλεγχος και έτσι δε θέλουμε να φαίνονται στην κεντρική μας πράματα που δε θέλουμε να φαίνονται πουθενά.

Δεν θέλουμε να το κάνουμε εμείς host γιατί πάντα υπάρχουν κενα ασφαλείας, σε αλλά φόρουμ που είχαμε κάνει host το chat μας έχουν hackαρει λόγο αυτού.

andys12
10-05-2011, 15:02
+1 σε αυτά που είπε ο RooF.
Εκτός από τα πιο πάνω δεν θέλουμε να έχει την ίδια τύχη με τα groups αν και για αυτά κάτι θα κάνουμε.

Tzini9
10-05-2011, 20:02
Εγώ πάντως είμαι υπερ του chat ως shoutbox στην κεντρική. Θα μπορούσαμε έστω και δοκιμαστικά να δούμε πως θα πάει, δε νομίζω τώρα να μπει κάποιος και ν'αρχίσει να μιλάει για homebrew και πειρατείες και να του απαντήσει κάποιος από εμάς. Τώρα σίγουρα κάποιοι πληρωμένοι spammers μπορεί να το εκματαλευτούν, ή να γίνουν διαφωνίες αλλά το ίδιο μπορεί να γίνει και οπουδήποτε αλλού στο φόρουμ.

Πάντως ότι και να λέμε, είναι αλλιώς να έχεις το chat μπροστά σου κάθε φορά που κάνεις login και να μπορείς να κάνεις browsing στο φόρουμ με ανοιχτό το chat και άλλο να χρειάζεται να ανοίγεις ξεχωριστό παράθυρο σε άλλο site/server. Αν υπάρχει και είναι αρκετά εμφανές, πιστεύω πολλοί από εμάς θα συμμετέχουμε ακόμη και αν δε προτιμάμε τα chat.

chris bouga
11-05-2011, 00:02
Εγώ το προτιμώ έτσι όπως είναι! Μην γίνει και facebook το ninty! xD θα ήθελα παρ'όλα αυτά να μπορούσαμε να κάνουμε πρόσκληση κάποιου online μέλους σε chat!

RooF
11-05-2011, 01:21
Εγώ το προτιμώ έτσι όπως είναι! Μην γίνει και facebook το ninty! xD θα ήθελα παρ'όλα αυτά να μπορούσαμε να κάνουμε πρόσκληση κάποιου online μέλους σε chat!

Αυτο θα ηταν πρακτικο, αλλα δεν ξερω αν γινεται.

Προς το παρων μπορεις να στελνεις πμ για να λες στον αλλο να μπει.

teopless
11-05-2011, 12:51
Κατά τη γνώμη μου, μια Meebo Bar (https://bar.meebo.com/setup/1/) θα ήταν ότι καλύτερο!

jimkakajim88
11-05-2011, 13:29
Το οτι δεν μπενει ψυχη ειναι πλεον λιγο πολυ γνωστο :PP
τωρα αν χωριστει σε κατηγοριες,θα ηταν μια πολυ καλη κινηση γιατι....ο καθενας θα μπει καπου και θα μιλανε με τον αλλον για το ιδιο θεμα...πολλες φορες εχω μπει και δεν καταλαβενα τι ελεγα (ειτε για Monster hunter ειτε για Kingdom Hearts) διοτι δεν εχω ασχοληθει με τα παιχνιδια...ε και βγενω τι να κατσω να κανω?ενω αν ειχε κατηγοριες διαφορες,θα ηξερες που να μπεις... :)
Αν γινει ενα θεμα που θα ανακοινωσει πως το chat χωριζετε σε κατηγοριες,και μας πειτε κιολας να προτινουμε κατηγοριες,τοτε θα αναγεννηθει πιστευω...ας μπει αρχικη σελιδα πανω πανω μια τετοια ανακοινωσει (αφου φυσικα γινει με κατηγοριες) και ειμαι σιγουρος πως θα μπενουν πιο πολλα ατομα...ειδικα τωρα καλοκαιρακι που θα βαριομαστε και δεν θα εχουμε τι να κανουμε :PP
Ψηφιζω να γινει με κατηγοριες τελικα (γιατι ειμουν ετοιμος να ψηφισω να μινει οπως εχει,αλλα το φιλοσοφισα πιο πολυ :P)

Hellraider
11-05-2011, 13:41
Εδώ ποστάρετε,στο chat δεν σας βλέπω να μπαίνετε όμως...

Και jim ας μπει πρώτα κόσμος και μετά κάνουμε κατηγορίες.Είμαστε που είμαστε τρία άτομα αν μοιραστούμε κιόλας άντε γεια.

jimkakajim88
12-05-2011, 00:19
Εδώ ποστάρετε,στο chat δεν σας βλέπω να μπαίνετε όμως...

Και jim ας μπει πρώτα κόσμος και μετά κάνουμε κατηγορίες.Είμαστε που είμαστε τρία άτομα αν μοιραστούμε κιόλας άντε γεια.

Για υτο λεω πως αν γινουν πρωτα κατηγοριες και δημοσιευθει αυτη η κινηση ισως τραβηξει πιο πολυ και μπουν...
εμενα δεν με χαλαει καθολου και οπως εχει απλα θεωρω καλη ιδεα να υπαρχουν και περισσοτερες επιλογες...
Αν και ακομα και οταν ειχε πρωτο ανοιξει δεν εμπεναν πολλα ατομα μονο σε Ε3 ειχε γεμισει :P
το ninty δεν ειναι και πολυ ενεργο φορυμ γενικα...και με ενα ατομο να ειμαι δεν με χαλαει...απλα να μιλαμε για τα ιδια πραματα για να μην βαραθω και να ξαναμπενω...πχ αν γινει κατηγορια ποκεμον θα μπουνε αρκετοι να μιλανε να κανονιζουν μαχες ή κατηγορια monster hunter οπως και παλαιοτερα που μπενανε παιδια καθε μεσημερη και παιζαν μαζι παλυ :P

GLAROS
12-05-2011, 00:36
Για υτο λεω πως αν γινουν πρωτα κατηγοριες και δημοσιευθει αυτη η κινηση ισως τραβηξει πιο πολυ και μπουν...
εμενα δεν με χαλαει καθολου και οπως εχει απλα θεωρω καλη ιδεα να υπαρχουν και περισσοτερες επιλογες...
Αν και ακομα και οταν ειχε πρωτο ανοιξει δεν εμπεναν πολλα ατομα μονο σε Ε3 ειχε γεμισει :P
το ninty δεν ειναι και πολυ ενεργο φορυμ γενικα...και με ενα ατομο να ειμαι δεν με χαλαει...απλα να μιλαμε για τα ιδια πραματα για να μην βαραθω και να ξαναμπενω...πχ αν γινει κατηγορια ποκεμον θα μπουνε αρκετοι να μιλανε να κανονιζουν μαχες ή κατηγορια monster hunter οπως και παλαιοτερα που μπενανε παιδια καθε μεσημερη και παιζαν μαζι παλυ :P

+10

4715
4716
4717

Gullwing
12-05-2011, 00:39
Μεγαλειααα!!!

constadin
12-05-2011, 00:40
Είναι γραμμένο στα άστρα ότι το chat θα παραμείνει ανύπαρκτο μέχρι που δεν βρεθεί στην αρχική σελίδα η όπως το έχει το facebook.

Ότι επιπλέον λειτουργίας να προστεθούνε κανεις δεν ενδιαφέρεται. Έχει να κάνει με την ψυχολογία και αυτή δείχνει ότι τα άτομα δεν θέλουνε να φύγουνε από το site για να κάνουνε chat.

Συμφωνώ με όσα λες. Αφού το γράφουν και τα άστρα δεν έχω λόγο να το ψάξω παραπέρα :)

RooF
12-05-2011, 13:09
Καλα ρε παιδια τι ειναι αυτα που λετε ορισμενοι;

Δεν ειναι ενεργο φορουμ το ninty;;;; Και πιο ειναι ενεργο φορουμ δηλαδη;

andys12
12-05-2011, 13:16
Καλα ρε παιδια τι ειναι αυτα που λετε ορισμενοι;

Δεν ειναι ενεργο φορουμ το ninty;;;; Και πιο ειναι ενεργο φορουμ δηλαδη;

Είπα να μην πω τίποτα εγώ.Το είπες εσύ μαν.

Paris!
03-07-2011, 17:54
Παιδιά θέλουμε να πούμε σχετικά με το chat με τον KRonos!Είμαστε μέσα και βλέπουμε δεν μπαίνει κανείς.Είναι ωραία φάση!Λέμε να το διαδώσουμε λίγο εδώ μέσα να μπαίνουμε πιο πολλοί!!Ας βάλουμε μπρος λοιπόν!!! ;) :P

Kronos
03-07-2011, 17:56
ναι παιδιά είναι κρίμα.τι μόνο στην e3 δεν καταλαβαίνω

Gullwing
03-07-2011, 18:29
Ειναι πραγματικα κριμα, γιατι πολλοι απο εμας το ζητουσαν... αλλα λιγοι το χρησιμοποιουν... Παμε ολοι chat!!! :lol:

RooF
03-07-2011, 21:33
Για οσο καιρο ειναι up αυτο το θεμα θα μπαινουν λιγοι. :P

Kronos
03-07-2011, 22:18
Πάντως μεγάλο φαουλ το να έχεις chat και να μην το χρησιμοποιείς για να κάνεις λίγο χαβαλέ με τα μέλη του site.

Gullwing
03-07-2011, 22:31
για οσο καιρο ειναι up αυτο το θεμα θα μπαινουν λιγοι. :p

χαχα λες? σβηστε το!!! :p

Nintendawg
03-07-2011, 23:58
Εγώ προσωπικά μπαίνω κάθε βράδυ, πολύ πριν γίνω μέλος στο ninty... όποιος θέλει να φάει λίγο δούλεμα βραδυάτικα ας μπαίνει... έχει για όλους!!! ΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕ >:}

GLAROS
11-07-2011, 22:26
γειωμένο το chat,θέλει τυράκι η φάκα για να δουλέψει

GLAROS
18-07-2011, 01:30
Αφού στην κεντρική σελίδα,αναγράφονται οι συνδεδεμένοι,κάντε ένα κόπο να περάσετε από το chat... :(

Kronos
18-07-2011, 13:32
Εσύ πάλι Glarako, όσες φορές έχω κάνει τον κόπο να μπώ στο chat και είσαι συνδεδεμένος δεν σε πετυχαίνω.Φάντασμα έχεις γίνει τελευταία!

GLAROS
18-07-2011, 19:24
Εσύ πάλι Glarako, όσες φορές έχω κάνει τον κόπο να μπώ στο chat και είσαι συνδεδεμένος δεν σε πετυχαίνω.Φάντασμα έχεις γίνει τελευταία!

Αυτές τις μέρες,δεν με αφήνουν οι επαγγελματικές υποχρέωσις,αλλα μπορούν να επιβεβαιώσουν την παρουσία μου..pokefan,gullwing,disco wolf,nintendawg,spirit

Disco_Wolf
18-07-2011, 19:30
Αυτές τις μέρες,δεν με αφήνουν οι επαγγελματικές υποχρέωσις,αλλα μπορούν να επιβεβαιώσουν την παρουσία μου..pokefan,gullwing,disco wolf,nintendawg,spirit

Επιβεβαιώνω! ;)

sp1r1t
18-07-2011, 19:51

Μπα, ψεματα λεει!!

Gullwing
19-07-2011, 01:36
Μπα, ψεματα λεει!!
Ο κατηγορουμενος Glaros ψευδεται ασυστολως και για αυτον τον λογο τον καταδικαζω σε ισοβια καθειρξη! :001_tt2:

chris bouga
01-08-2011, 00:53
ΚαΚΟΙ! ΕΙΜΑΙ Ο ΜΑΡΤΥΡΑΣ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΗΣ! Ο ΓΛΑΡΟΣ ΜΠΗΚΕ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 10.00 - 11.30!

GLAROS
03-11-2011, 00:04
Δυστυχώς...ακόμα το chat είναι ξεχασμένο,παραμελημένο,παρ ακατιανό...ίσος είμαι από τους λίγους υποστηρικτές του και από τους λιγοστούς που δίνουν το παρόν.

andys12
04-11-2011, 17:00
Δυστυχώς μόνο αν υπάρχει κάποια παρουσίαση το θυμόμαστε.
Σύντομα θα το προωθήσουμε-αναστήσουμε.

Link - The hero of time
03-01-2012, 01:06
Παιδια ελατε τωρα chat! Ειμαστε πολλα ατομα μεσα!

Link - The hero of time
08-01-2012, 00:39
Μπείτε τωρα chat οποιος μπορει! Ειμαστε αρκετα ατομα μεσα! αντε μη ντρεπεστε ρε!!!

GLAROS
21-01-2012, 04:16
Ξεχασμένο το κακόμοιρο "τσατ".
Δεν δαγκώνουμε,προσκαλούμε όλον τον κόσμο,μικρούς μεγάλους,παλιούς και νέους,μια παρέα είμαστε.

Ajax87
21-01-2012, 11:02
Μα οποτε μπω στο chat κανεναν δεν βρισκω...

Δημητρης Καρουτσος
21-01-2012, 12:44
Κάθε φορά που μπαίνω στο τσατ δεν υπάρχει ψυχή γι'αυτό μετά το ξεχνάω.

chris bouga
21-01-2012, 13:15
να μπαίνεται κατα το βραδακι μετα τις 9/10 και όλο και κάποιον θα βρείτε.. :Ρ

Kyrlan
21-01-2012, 13:47
σχεδον κανεις δεν μπαινει εκτος απο 1 η 2 στις 9 η 10 το βραδυ, πρεπει να οργανωσουμε μια συγκεκριμενη ωρα ωστε αν ειμαστε ολοι μαζι...

Tanno-chan
21-01-2012, 14:13
Χαλαρώστε λίγο. Το chat όπως είναι σε ξεχωριστό database είναι ξεχασμένο από πολλούς. Για να γίνει πιο ... ενεργό για όλους, θα πρέπει να γίνει, όπως στο gamers-odyssey.com(Άλλο Ελληνικό site, το οποίο ξέρουν ο Sp1r1t, o Spykakos και άλλοι λίγοι).

Θέλετε να το κάνουμε ακόμα πιο ενεργό? Να μία ιδέα μου.

Ας πούμε ότι τώρα το chat θα ήταν πάνω από το forum, όπως στο gamers-odyssey.com, εμείς θέλουμε να πατήσουμε έναν τομέα να μπούμε, ενώ δεν θέλουμε να εξαφανιστεί το chat, αυτό κάνει το εξής.

1) Πατάμε το link,
2) Μετά φορτώνει μόνο το forum, ενώ το chat παραμένει στην ίδια θέση και μάλιστα άθικτο,
3) Τέλος μιλάμε όπως γουστάρουμε στο chat, ενώ γράφουμε χρήσιμες ή ότι να ναι απαντήσεις στο forum.

Και όλα αυτά στην ίδια σελίδα! :)

GLAROS
21-01-2012, 15:04
Χαλαρώστε λίγο. Το chat όπως είναι σε ξεχωριστό database είναι ξεχασμένο από πολλούς. Για να γίνει πιο ... ενεργό για όλους, θα πρέπει να γίνει, όπως στο gamers-odyssey.com(Άλλο Ελληνικό site, το οποίο ξέρουν ο Sp1r1t, o Spykakos και άλλοι λίγοι).

Θέλετε να το κάνουμε ακόμα πιο ενεργό? Να μία ιδέα μου.

Ας πούμε ότι τώρα το chat θα ήταν πάνω από το forum, όπως στο gamers-odyssey.com, εμείς θέλουμε να πατήσουμε έναν τομέα να μπούμε, ενώ δεν θέλουμε να εξαφανιστεί το chat, αυτό κάνει το εξής.

1) Πατάμε το link,
2) Μετά φορτώνει μόνο το forum, ενώ το chat παραμένει στην ίδια θέση και μάλιστα άθικτο,
3) Τέλος μιλάμε όπως γουστάρουμε στο chat, ενώ γράφουμε χρήσιμες ή ότι να ναι απαντήσεις στο forum.

Και όλα αυτά στην ίδια σελίδα! :)

Δεν είναι άσχημη πρόταση.

Sofia
21-01-2012, 15:23
Σοβαρα υπαρχει chat??? Λυπαμαι για την ασχετοσυνη μου αλλα πως λειτουργει το μαραφετι???

GLAROS
21-01-2012, 15:27
Σοβαρα υπαρχει chat??? Λυπαμαι για την ασχετοσυνη μου αλλα πως λειτουργει το μαραφετι???
Στο πάνω σημείο του ninty.gr υπάρχει ένα καρτελάκι "chat" κλίκαρε και η συνεχεια εύκολη.
Link : http://cbe005.chat.mibbit.com/?channel=%23ninty.gr&server=irc.us.gamesurge.net

Επιλεγεις nick και μετά γράφεις και enter
Tο έχω και στην υπογραφή μου.
:001_tt2:

Sofia
21-01-2012, 15:30
Thanks!!! Στο τελος το βρηκα, δεν ηταν και τοσο δυσκολο τελικα!

Kyrlan
21-01-2012, 15:39
Καλή ιδέα να την εφαρμόσουμε Tanno-chan

Link - The hero of time
28-01-2012, 00:22
Υπαρχει προβλημα στο chat μιας και μπαινει κατα διαστηματα ενας και βριζει ολο το κόσμο. Πιο προσφατο παραδειγμα αυτο που συμβαινει τωρα, ειμαι μονο εγω μεσα και ειναι κι αυτος λεγοντας απιστευτες αισχρολογίες.. Επειδη εχω μια υποψια για το ποιος μπορει να ειναι, αν τυχον διαβαζει αυτες τις γραμμες, καλο θα ειναι να σταματησει να το κανει αυτο, γιατι εκτος του οτι θα πω ποιος ειναι αλλα κι επισης θα αποκαλυψω και τις απιστευτες ανοησιες κι απειλες που πεταει.. ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΛΑΛΗΣΑ..

RooF
28-01-2012, 03:30
Υπαρχει προβλημα στο chat μιας και μπαινει κατα διαστηματα ενας και βριζει ολο το κόσμο. Πιο προσφατο παραδειγμα αυτο που συμβαινει τωρα, ειμαι μονο εγω μεσα και ειναι κι αυτος λεγοντας απιστευτες αισχρολογίες.. Επειδη εχω μια υποψια για το ποιος μπορει να ειναι, αν τυχον διαβαζει αυτες τις γραμμες, καλο θα ειναι να σταματησει να το κανει αυτο, γιατι εκτος του οτι θα πω ποιος ειναι αλλα κι επισης θα αποκαλυψω και τις απιστευτες ανοησιες κι απειλες που πεταει.. ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΛΑΛΗΣΑ..

Στειλε πμ για να σου πω πως να βρεις την ip του και να τη σκαναρουμε. :)

GLAROS
28-01-2012, 21:32

Έχω να πω και εγώ ένα παρόμοιο περιστατικό.Κάποιος χρησιμοποιοιεί γνωστά ψευδώνυμα (του ninty) και κάνει τα κόλπα του.

Sofia
28-01-2012, 23:11
Δεν γνωριζω αν αυτο που θα προτεινω ειναι εφικτο και αν συμφωνειτε, αλλα δεν θα ηταν καλυτερα να εχουν προσβαση στο chat μονο τα τα ατομα που ειναι ηδη μελη στο ninty?

Δημητρης Καρουτσος
28-01-2012, 23:55
Εγώ λέω να μην τους δίνουμε σημασία σαν να μην υπάρχουν.

Link - The hero of time
29-01-2012, 00:23
Ε ναι, αλλωστε το να μη δινουμε σημασια ειναι και η πιο κοινη συμβουλη που δινουν οι "ειδικοι" για τα troll.. Ειναι η λεγομενη τεχνικη "linux"! ;)

Sofia
29-01-2012, 00:48
:thumbup1: No problem, συμφωνω κι εγω μαζι σας!!! Απλα μια σκεψη εκανα...

Link - The hero of time
29-01-2012, 01:09
Μπειτε παιδια οσοι μπορειτε στο τσατ! Ειμαστε 10 ατομα μεσα! Πεφτει πολυ γελιο!

RooF
29-01-2012, 02:49
Δεν γνωριζω αν αυτο που θα προτεινω ειναι εφικτο και αν συμφωνειτε, αλλα δεν θα ηταν καλυτερα να εχουν προσβαση στο chat μονο τα τα ατομα που ειναι ηδη μελη στο ninty?

Αυτο που λες ειναι καλη ιδεα αλλα προς το παρων θα μεινουμε ετσι γιατι δε γινεται αλλιως. Θα το δουμε παντως στη διαχειριση.

Zalbor
29-01-2012, 03:06
Απ' τη στιγμή που το chat είναι IRC δε νομίζω να γίνεται. Ίσως να μπορείτε να περιορίσετε την πρόσβαση μέσω του site εδώ, αλλά δε μπορείτε να αποκλείσετε τους clients. Και τα accounts είναι στο server του IRC, που φυσικά δεν είναι δικός σας...

GLAROS
29-01-2012, 03:18
Εγώ πάντως είμαι υπερ του chat ως shoutbox στην κεντρική. Θα μπορούσαμε έστω και δοκιμαστικά να δούμε πως θα πάει, δε νομίζω τώρα να μπει κάποιος και ν'αρχίσει να μιλάει για homebrew και πειρατείες και να του απαντήσει κάποιος από εμάς. Τώρα σίγουρα κάποιοι πληρωμένοι spammers μπορεί να το εκματαλευτούν, ή να γίνουν διαφωνίες αλλά το ίδιο μπορεί να γίνει και οπουδήποτε αλλού στο φόρουμ.

Πάντως ότι και να λέμε, είναι αλλιώς να έχεις το chat μπροστά σου κάθε φορά που κάνεις login και να μπορείς να κάνεις browsing στο φόρουμ με ανοιχτό το chat και άλλο να χρειάζεται να ανοίγεις ξεχωριστό παράθυρο σε άλλο site/server. Αν υπάρχει και είναι αρκετά εμφανές, πιστεύω πολλοί από εμάς θα συμμετέχουμε ακόμη και αν δε προτιμάμε τα chat.

:thumbup::thumbup::thumbup:

Link - The hero of time
29-01-2012, 21:20
Παντως χθες σπάσαμε ρεκόρ... Πρωτη φορα που ειχαμε 10 ατομα στο τσατ!!! Προοδευει το "κατάστημα"!!

haral123456
15-02-2012, 14:28
παιδια ωραιο το site και αρκετα ωραιο το καινουριο chat.
μια προσθηκη που θα ηταν καλη:
να φαινονται τα ονοματα και ποσοι guest ειναι συνδεδεμενοι στο chat στην αρχικη σελιδα, ωστε αν βλεπει καποιος στην αρχικη οτι υπαρχει κοσμος να μπαινει και αυτος

ShinAkuma87
26-12-2013, 18:38
Αλήθεια εδώ κοτζάμ server αλλάξαμε πριν κάποιο καιρό,θα μπορούσαμε μέσα στο σάιτ να βάλουμε τσατ για να τα λέμε μεταξύ μας;

Dimpap28
26-12-2013, 20:59
Αλήθεια εδώ κοτζάμ server αλλάξαμε πριν κάποιο καιρό,θα μπορούσαμε μέσα στο σάιτ να βάλουμε τσατ για να τα λέμε μεταξύ μας;

Το chat έκανε πολύ αργό το site και ήταν και πιο ευάλωτο στα bots έτσι. Υπάρχουν τα pm, ανταλλάσσεις skype, fb κλπ και έχεις την υγειά σου.

ShinAkuma87
27-12-2013, 22:55
Οκ κατανοητο,ευχαριστώ για την απάντηση Δημήτρη!:)