PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Super Smash Bros. 4! (Wii U/3DS)

Ash_Pokemaster
13-06-2011, 22:38
http://i.imgur.com/kSuot.png
http://i.imgur.com/THmPX.png

Πλατφόρμες: Nintendo Wii U / Nintendo 3DS
Παραγωγός: Project Sora
Διευθυντής: Masahiro Sakurai

Μοιάζει σαν να μην πέρασε μέρα από τότε που περιμέναμε το Brawl, το τρίτο μέρος της σειράς Super Smash Bros. της Nintendo. Ον ένα από τα πιο ριζοσπαστικά παιχνίδια ξύλου, το SSBB απέσπασε εξαιρετικές κριτηκές από τον τύπο, και λατρεύτηκε από εκατομύρρια gamers ανά τον κόσμο -- όπως και πριν από αυτό το Melee και το πρώτο μέρος της σειρά.

Αυτή η συγκέντρωση των πιο εικονικών χαρακτήρων της Nintendo (και πλέον όχι μόνο!) επιστρέφει για μία ακόμη φορά, στην νέα οικιακή κονσόλα της Nintendo, το Wii U, αλλά και για πρώτη φορά σε ένα φορητό σύστημα, που δεν είναι άλλο από το 3DS! Αν και το παιχνίδι μόλις που αρχίζει να φτιάχνεται, το hype έχει ήδη (όπως πάντα!) ξεκινήσει!

Τι θα θέλατε να δείτε στο παιχνίδι; Πώς θα θέλατε να αλλάξει το gameplay; Τι χαρακτήρες περιμένετε; Τι θα δίνατε για ένα τέλειο online σύστημα; Πώς θα επικοινωνούν η οικιακή και η φορητή έκδοση;

Discuss!

http://i.imgur.com/8Ob95.jpg

GLAROS
13-06-2011, 23:50
Online φυσικά και θέλουμε,να είναι κατά πολύ βελτιωμένο από του Wii,χαρακτήρες...όλους μέσα βεντούζα,να μεγαλώσουν λίγο σε μέγεθος(στραβώθηκα στο Wii)
Το gameplay ήταν καλο (ο,τι δουλεύει καλά μη το πειράζεις)
Tώρα παρατήρησα ! : " Τι θα δίνατε για ένα τέλειο online σύστημα;" Δεν πιστεύω να αρχίσουμε τα συνδρομητικά και βάζε κάρτες και φέρε χρήμα

Darklink
14-06-2011, 07:32
Οργανωμένο Online mode. Το πιο βασικό για την ώρα. Προσωπικά είμαι διατεθειμένος να πληρώσω και κάποιο επιπλέον ποσό για να έχουμε ΣΩΣΤΟ lag free online σε τέτοιο παιχνίδι. Φανταστείτε ένα Channel όπως είχε το Mario Kart, αρκετά πιο οργανωμένο όμως, με servers, ημερολόγιο με διάφορα events, και γιατί όχι και τουρνουά φιλικά και μη με διάφορα rewards (πχ custom costumes για τους χαρακτήρες).

Από 'κει και πέρα, οι προσθηκές που μπορούν να κάνουν είναι πραγματικά άπειρες.. Θα ήθελα να δω αρκετούς νέους χαρακτήρες χωρίς όμως να χαθεί η μπάλα, διότι από ένα σημείο και μετά πιθανόν να υπάρχουν και balance issues. Πέρα από την Capcom που δήλωσε ενδιαφέρον, θα ήθελα να δω μερικούς από το universe της Square-Enix αλλά μάλλον αν υποθέσουμε ότι υπάρχει το Dissidia λιγάκι δύσκολο να γίνει αλλά πότε δεν ξέρεις, σε τελική ανάλυση!

Επίσης μία προσθηκή που θα έδινε θεωρητικά άπειρη αντοχή στον χρόνο, θα ήταν μία φόρα το μήνα ή κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα να προσθέτουν στο παιχνίδι καινούρια στοιχεία, πίστες, trophies, events ή ακόμη και χαρακτήρες. Βέβαια κάτι τέτοιο λογικά θα απαιτούσε επιπλέον χρήματα που ίσως τελικά να έρθει σε αντίθεση με την πολιτική της Nintendo. Βέβαια στο Wii υπήρχαν ορισμένοι τέτοιοι τίτλοι, ένας από αυτούς ήταν το FF:CC My Life as a King που κατέβαζες επιπλέον υλικό με κάποιο κόστος.

Σε παιχνίδι μεγεθούς όπως το Smash βέβαια, κάτι τέτοιο τεχνικά είναι εφικτό μάλλον με patch-άκια κάτι που θα απαιτεί σίγουρα έναν "χ" χώρο στο σύστημα.. Και χωρίς σκληρό δεν ξέρω αν θα φτάνει η flash που θα έχει πάνω.

Για την έκδοση του 3DS δεν μπορώ να σκεφτώ και πολλά, ούτε και με ποιον τρόπο τα δύο παιχνίδια θα συνεργάζονται. Βασικά θα πρόκειται για το ίδιο παιχνίδι, με ακριβώς ίδιους χαρακτήρες κτλ; Γενικά ακόμη χωρίς πληροφορίες θα χάσουμε την μπάλα με το speculation οπότε για την ώρα υπομονή!

Τέλος η Nintendo καλό θα ήταν να κυκλοφορήσει έναν κλόνο χειριστήριο του Gamecube για WiiU διότι για το Smash θεωρώ πως είναι το best χειριστήριο με διαφορά.. ;)

sonicfan2011
14-06-2011, 09:26
Ας ελπιζουμε οτι το καινουργιο ssb να εχει καλυτερο online mode,καλυτερο gameplay και καλυτερη story mode.

Pokefan
14-06-2011, 16:24
Καλύτερο online , για εμένα ο μόνος τομέας που υστερούσε τρομερά το Brawl !

Ash_Pokemaster
17-06-2011, 21:58
Λοιπόν, ξεκινάμε για το roster, το αγαπημένο μας μέρος κάθε παιχνιδιού Smash Bros.!
Καταρχάς ας αρχίσουμε με μερικά στατιστικά δεδομένα.

-------------------------------

Σε σχέση με το πρώτο SSB, στο SSBM προστέθηκαν 13 χαρακτήρες, ή 14 μετρώντας και την Sheik.
Στο SSBB σε σχέση με το SSBM προτέθηκαν 16 χαρακτήρες (μαζί με την Zero Suit Samus), 15 αν δεν μετρήσουμε τον Toon Link που είναι ουσιαστικά ο Young Link σε άλλη μορφή. Αν μετρήσουμε επιπλέον τα 3 Pokémon του Red ξεχωριστά το καθένα, έχουμε 18 χαρακτήρες μαζί με τον Toon Link, 17 χωρίς.

Έχουμε λοιπόν:

SSB: 12 χαρακτήρες
SSBM: 13 νέοι χαρακτήρες (14 διαφορετικά νέα movesets)
SSBB: 14 νέοι χαρακτήρες (17/18 διαφορετικά νέα movesets)

Βέβαια... Στο Brawl αφαιρέθηκαν κάποιοι χαρακτήρες από το Melee. Συγκεκριμένα:

Roy (Fire Emblem)
Mewtwo (Pokémon)
Pichu (Pokémon)
Dr. Mario (Mario)
Young Link (The Legend of Zelda)

Από αυτούς τους χαρακτήρες, μόνο ο Mewtwo δεν ήταν clone.
Ο Young Link στην ουσία δεν αφαιρέθηκε, αλλά επιλέχθηκε άλλο περσόνα του, ο Toon Link.
Παρομοίως, ο Dr. Mario δεν αποτελεί διαφορετικό χαρακτήρα, αλλά διαφορετικό περσόνα του Mario.
Εν τέλει, σαν πραγματικοί χαρακτήρες, απώλειες είναι ο Roy, ο Mewtwo και ο Pichu, ενώ σαν movesets μόνο ο Mewtwo.
Στο Brawl υπάρχουν απομεινάρια κώδικα για τον Roy, τον Mewtwo και τον Dr. Mario.
Εκτός από τους από πάνω, στον κώδικα υπάρχει επίσης χαρακτήρας με όνομα "pra_mai", που πιθανολογείται ότι αναφαίρεται στα Pokémon Plusle & Minun, λογικούς αντικαταστάτες του Pichu.
Επιπλέον υπάρχουν ενδείξεις για την Toon Zelda και Sheik ( Tetra; ).

Έχουμε λοιπόν συνολικά:

SSB: 12 χαρακτήρες
SSBM: 25 χαρακτήρες (26 movesets)
SSBB: 35 χαρακτήρες (39/40 movesets)

Προσωπικά με ενδιαφέρουν οι χαρακτήρες σαν χαρακτήρες, οπότε δεν θα μπω σε άλλες λεπτομέριες, όπως οι κλώνοι και τα γνωστά (παρ' ό,τι θέλω να σημειώσω ότι ελπίζω να μειωθούν/αλλάξουν αρκετά τα movesets των κλώνων).

Ας υποθέσουμε για να είμαστε σίγουρα μέσα ότι στο SSB4 θα προστεθούν 12 νέοι χαρακτήρες.
12 ρεαλιστικές επιλογές θα ήταν αυτές:

Νέες σειρές:
Andy (Advance Wars)
Commander με Ray Mk III (Custom Robo)
Isaac (Golden Sun)
Little Mac (Punch-Out!!)
Mii (Mii series)

Ήδη υπάρχοντες σειρές:
Zoroark (Pokémon)
Ridley (Metroid)

Third-party σειρές:
Tails (Sonic) [Sega]
Mega Man (Mega Man classic) [Capcom]
Ryu (Street Fighter) [Capcom]
Professor Layton (Professor Layton) [Level-5]

Αφήνω μία κενή θέση για το καλό. :001_tt2:

Ελπίζω να επιστρέψουν όλοι οι χαρακτήρες του Brawl, και βασικά θα ήθελα να επιστρέψουν και οι 3 πραγματικοί χαρακτήρες που αφαιρέθηκαν από το Melee -- Roy, Mewtwo, Pichu. Ο Pichu σαν χαρακτήρας δεν θα ήταν τόσο ενδιαφέρον μόνος του, αλλά αν έμπαιναν οι Pichu Bros. (με alternative costumes Plusle & Minun και Notched-ear Pichu & Pikachu-colored Pichu!) και έπαιζαν σαν τους Ice Climbers θα είχε αρκετή προοπτική!

Ntei
17-06-2011, 22:20
Bowser junior
Birdo
C.Rool
Mega man
Vewtifull joe
Waluigi
Dark Samus
Mickey
Black shadow (f-zero)
Michael Ford (conduit)
Shadow (sonic)
κάποια pokemon

Ash_Pokemaster
17-06-2011, 22:56
Bowser junior
Birdo
C.Rool
Mega man
Vewtifull joe
Waluigi
Dark Samus
Mickey
Black shadow (f-zero)
Michael Ford (conduit)
Shadow (sonic)
κάποια pokemon

Συμφωνώ με King K. Rool, Dark Samus, Mickey (!).

Θα έλεγα ότι ο K. Rool θα ήταν μία σημαντική προσθήκη, μιας και είναι ο βασικός κακός του Donkey Kong. Αν έφτιαχνα δικιά μου λίστα (σε αντίθεση με την "ρεαλιστική" που έφτιαξα πιο πάνω), η Dark Samus θα ήταν από τους πρώτους χαρακτήρες που θα επέλεγα! Δυστυχώς όμως δεν νομίζω ότι θα την δούμε... Θα ήταν λογικά κλώνος της Samus, συν το ότι είναι δυτικός χαρακτήρας, και οι Ιάπωνες είναι σπαστικά σοβινιστές μερικές φορές. Πάντως μακάρι! Ο Mickey θα ήταν επίσης όνειρο να μπει! Όσοι περισσότεροι εικονικοί χαρακτήρες, τόσο το καλύτερο! Mario, Sonic, Mega Man, Mickey σε ένα παιχνίδι;! Sign me up.

Στους υπόλοιπους διαφωνώ γενικά...
Η ( ο; ) Birdo ας μην ξεχνάμε ότι εμφανίζεται σαν guest χαρακτήρας στην πίστα Mushroom Kingdom II, και πιστεύω ότι αρκεί. :001_tongue:
Ο Viewtiful Joe θα ήταν ωραία να μπει, αλλά έχουν άλλοι χαρακτήρες της Capcom σειρά πρώτα.
Ο Waluigi είναι μια χαρά σαν Assist Trophy, και είναι ο #1 AT χαρακτήρας που θέλω να επιστρέψει.
Black Shadow ίσως... Αλλά όχι σε ένα ρεαλιστικό roster. :001_tongue:
Michael Ford... No thank you. :001_tongue:
Shadow no thank you επίσης. Ακόμα και το AT του ήταν cheesy. Πρώτα θα μπει ο Tails, μετά ο Knuckles, μετά ο Dr. Eggman, και μετά δεν με νοιάζει. :tongue_smilie:

cowboy
17-06-2011, 23:06
Εγώ ελπίζω να κάνουνε καλύτερες πιστες και ένα πολύ καλύτερο tool για να φτιάχνουμε πιστες. Επίσης θέλω όλες τις πιστες του super smash melee.

Από χαρακτήρες ας βάλουνε Mega Man, Roy και Viewtiful Joe και δεν χρειάζεται κανέναν άλλον(όλους τους άλλους χαρακτήρες που αναφέρατε με αφήνουνε αδιάφορο). Ας κάνουνε τους χαρακτήρες 100% Balanced. Ο Metaknight ήτανε ο πιο unbalanced χαρακτήρας, ενώ jiglypuff ήτανε άχρηστη(στο melee ήτανε καλός χαρακτήρας).

Θέλω καλύτερο social network. Θέλω να βλέπω τα stats τον φίλο μου και να μπορώ να επικοινωνώ μαζί τους. Γενικά θέλω τρελα πράγματα να γίνονται στο Online τομέα.

Θέλω το καινούριο smash bros πιο hardcore με ακόμα μεγαλύτερο βάθος.

Pokefan
17-06-2011, 23:17
Bowser junior
Birdo
C.Rool
Mega man
Vewtifull joe
Waluigi
Dark Samus
Mickey
Black shadow (f-zero)
Michael Ford (conduit)
Shadow (sonic)
κάποια pokemon

Waluigi , επιτέλους θα πρέπει να προστεθεί , τουλάχιστον ως unlockable ! Όσο για τους άλλους θα προτιμούσα να προστεθεί ένας ακόμα χαρακτήρας από Sega κι ένας από Capcom , καθώς δεν θα ήθελα το παιχνίδι να χάσει τον Nintendo χαρακτήρα του ... Εμένα προσωπικά θα με ξενέρωνε !

Ash_Pokemaster
17-06-2011, 23:23
Εγώ ελπίζω να κάνουνε καλύτερες πιστες και ένα πολύ καλύτερο tool για να φτιάχνουμε πιστες. Επίσης θέλω όλες τις πιστες του super smash melee.

Από χαρακτήρες ας βάλουνε Mega Man, Roy και Viewtiful Joe και δεν χρειάζεται κανέναν άλλον(όλους τους άλλους χαρακτήρες που αναφέρατε με αφήνουνε αδιάφορο). Ας κάνουνε τους χαρακτήρες 100% Balanced. Ο Metaknight ήτανε ο πιο unbalanced χαρακτήρας, ενώ jiglypuff ήτανε άχρηστη(στο melee ήτανε καλός χαρακτήρας).

Θέλω καλύτερο social network. Θέλω να βλέπω τα stats τον φίλο μου και να μπορώ να επικοινωνώ μαζί τους. Γενικά θέλω τρελα πράγματα να γίνονται στο Online τομέα.

Θέλω το καινούριο smash bros πιο hardcore με ακόμα μεγαλύτερο βάθος.

Μμμ! Φαντάζεστε να δούμε πίστες από τα Retro Studios όπως θα δούμε και στο Mario Kart 3DS; Νταξ, θα 'ταν απλά επικό! Θα μπορούσαν να τους δώσουν μία guest εμφάνιση με το να τους αφήσουν να κάνουν μία πίστα βασισμένη στην τριλογία του Metroid Prime και μία στο Donkey Kong Country Returns! Σίγουρα θα έκαναν φοβερή δουλειά.

Το stage builder όντως θα μπορούσε να γίνει καλύτερο επίσης... Δύο πράγματα: custom μουσική και εικόνες. Τίποτα άλλο. Να μπορούμε δηλαδή να βάλουμε στην κάθε πίστα ό,τι wallpaper θέλουμε, και να χρωματήσουμε την κάθε πλατφόρμα όπως θέλουμε, και με ό,τι θέλουμε, και να μπορούμε να βάλουμε δικά μας mp3. Για να 'μαι ειλικρινής, αυτό με την μουσική δεν με νοιάζει και ιδιαίτερα βέβαια. Φοβάμαι μήπως επαναπάβονταν και να μην έκαναν τις εξαιρετικές συνθέσεις που έκαναν για το Brawl έτσι... :001_tongue:

Συμφωνώ απόλυτα για το balance, αν και δεν με καίει κιόλας το να το κάνουν τελείως hardcore. Πράγματι υπήρχαν ελλείψεις ισορροπίας στο Brawl, αλλά προσωπικά και πάλι το διασκέδασα! Το ιδανικό θα ήταν να είναι και τέρμα hardcore, και τέρμα διασκεδαστικό -- κάτι ανάμεσα σε Melee και Brawl. Πιο πολύ πάντως με απασχολεί να δούμε ενδιαφέροντες/πρωτότυπους χαρακτήρες. Για παράδειγμα τον Zoroark θα μπορούσαν εύκολα να τον βασίσουν στο ability του, το Illusion, και να κάνουν κάτι αντίστοιχο. :wink:

Το online ναι, πρέπει να μπει παντού. Πρέπει το σύστημα να είναι τέλειο.

Πολλές επιλογές για online σχεδόν σε όλα τα modes (πχ. Tournaments online, ή το Story mode με online co-op), και όχι απλά για versus.
Voice-chat. Πολύ βασικό.
Random match-ups που να δουλεύουν -- και με αντιπάλλους που δεν είναι σαν άψυχα NPCs, αλλά με τους οποίους μπορείς να επικοινωνήσεις και να προσθέσεις στην λίστα σου.
Στατιστικά, όπως είπε και ο cowboy.

Κατά τη γνώμη μου η έλλειψη αυτών των στοιχείων από το online του Brawl ήταν πολύ πιο βασική από το κάθε ενδεχόμενο lag και λοιπά. Το Smash Bros. -- κακά τα ψέματα -- είναι παιχνίδι που παίζεται πολύ καλύτερα με local multiplayer. Για αυτόν ακριβώς το λόγο πρέπει να προσπαθήσουν να κάνουν το online όσο καλύτερο γίνεται, για να μπορέσει έστω και λίγο να πλησιάσει την γαματότητα του local.

Waluigi , επιτέλους θα πρέπει να προστεθεί , τουλάχιστον ως unlockable ! Όσο για τους άλλους θα προτιμούσα να προστεθεί ένας ακόμα χαρακτήρας από Sega κι ένας από Capcom , καθώς δεν θα ήθελα το παιχνίδι να χάσει τον Nintendo χαρακτήρα του ... Εμένα προσωπικά θα με ξενέρωνε !

Έλα τώρα... Ακριβώς επειδή είναι παιχνίδι της Nintendo πρέπει να μπουν τα πάντα. :wink:
Μετά από 9 χρόνια με το Smash Bros., ένα μπορώ σίγουρα να πω για την σειρά:
Μπορεί να κάνει οποιονδήποτε και οτιδήποτε ευπρόσδεκτο και playable.

Είναι μακράν το πιο groundbreaking fighting game που υπάρχει. Το gameplay του είναι τόσο απίστετα global, που μπορείς να βγάλεις χαρακτήρα από οποιοδήποτε παιχνίδι, να τον προσαρμόσεις λίγο και τον κάνει πλήρως playable. Πιστεύω ότι τα πάντα ταιριάζουν. Και πέρα απ' αυτό... Ο Mega Man, ο Phoenix Wright, ο Layton και πολλοί άλλοι χαρακτήρες είναι συνώνυμοι με την Nintendo, ακόμα και αν δεν είναι της Nintendo. Πιστεύω ότι αφού κατάφερε να μπει ο Snake -- που ούτε ιδιαίτερη σχέση έχει με συστήματα της Nintendo, ούτε κάποιο παρόμοιο στυλ, και πάλι ήταν απόλυτα ταιριαστός! --, πλέον μπορούμε να δούμε οτιδήποτε.

pansam
18-06-2011, 09:59
Εγώ αν δω καλό story,gameplay & online θα είμαι ευχαριστημένος!

Yoshifan13
18-06-2011, 10:33
εγω θελω να δω καλυτερο online και να επιστρεψουν οι παικτες dr mario mewtwo και pichu

Ntei
18-06-2011, 11:20
Από τη στιγμή που πρόσθεσαν τον ROB και τον Snake καμία προσθήκη δεν μοιάζει μη ρεαλιστική. Ενοείτε ότι ούτε εγώ θέλω να δω κλώνους, αν είναι να προσθέσουν κάποιον με ήδη υπάρχον moveset καλύτερα να μην τον προσθέσουν.

Ash_Pokemaster
17-10-2011, 14:26
Ανασταίνω το thread με δύο αλλαγές στις προβλέψεις μου. Αφαιρώ την εκπροσώπηση του Custom Robo, καθώς δεν την θεωρώ τόσο ρεαλιστική... Επίσης σκεπτόμενος ξανά για τον Tails, πιστεύω ότι είτε θα μείνει σαν cameo είτε θα γίνει Assist. Δεν το κόβω για playable. Μένοντας στις 11 νέες προσθήκες (τις λιγότερες ποτέ σε Smash Bros.) προσθέτω τον Magnus από το Kid Icarus: Uprising, δεδομένου ότι είναι από τον Sakurai και δεν θα ήταν κακός ένας χαρακτήρας με βαρύ σπαθί. Προσθέτω επίσης έναν ήρωα από Dragon Quest (πιστεύω το X), δεδομένης της σχέσης της σειράς με την Nintendo.

Νέες σειρές:
Andy (Advance Wars)
Isaac (Golden Sun)
Little Mac (Punch-Out!!)
Mii (Mii series)

Ήδη υπάρχουσες σειρές:
Zoroark (Pokémon)
Ridley (Metroid)
Magnus (Kid Icarus)

Third-party σειρές:
Dragon Quest Hero (Dragon Quest X) [Square Enix]
Mega Man (Mega Man classic) [Capcom]
Ryu (Street Fighter) [Capcom]
Professor Layton (Professor Layton) [Level-5]

Ξαναλέω ότι αυτά είναι προβλέψεις ότι οι επιθυμείες! (Όχι ότι πέφτουν πολύ μακριά και οι επιθυμείες :tongue_smilie:)

Lynx
17-10-2011, 14:39
Δεν με νοιάζει πόσο flame και hate θα φάω, αλλά αυτό που θέλω είναι να μην απενεργοποιούνται τα αντικείμενα από το competitive multiplayer. Για μένα αυτά είναι το νόημα το παιχνιδιού και αηδιάζω όποτε βλέπω αγώνα (δηλαδή σχεδόν πάντα) που απλά οι χαρακτήρες ρίχνουν παίζουν ξύλο ξερά στην ευθεία του Final Destination. Άμα ήθελα κάτι τέτοιο υπάρχει και το Tekken, δεν έχω ανάγκη να δείξω... skill σπαμάροντας 2-3 κινήσεις του Meta Knight.

Vetus
19-10-2011, 11:13
Ο μοναδικός τομέας στον οποιό υστερούσε απίστευτα το SSBB ήταν το online mode με τα απίστευτα εκνευριστιά lags του. Aν το βελτιώσουν αυτό το κομμάτι το παιχνίδι θα κρατήσει για πάντα το ενδιαφέρον μας.

Τώρα από νέους χαρακτήρες θα ήθελα να δω:

>Aπό την πλευρά της Nintendo:
- Zoroak: η προφανές επιλογή καθώς αποτελεί τον διάδοχο του Lucario από θέμα δημοτικότητας. Aν και αναρωτιέμαι πως θα ενσωμάτωναν την δυνατότητα να μεταμορφώνεται σε άλλους χαρακτήρες στο Smash Bros.
- Waluigi: όλοι μα όλοι (οκ, πλην μερικών haters που τον χαρακτηρίζουν ως έναν από τους πιο ανέμπευστους video game χαρακτήρες) παρακαλάνε να δούνε τον Waluigi στο ολόδικό του παιχνίδι ή έστω σ' ένα παιχνίδι όπου θα συμπρωταγωνιστεί με τον Wario. Kι επειδή δεν το κόβω να γίνεται αυτό ας τον δούμε έστω ως playable χαρακτήρα στο επόμενο Smash Bros.

> Aπό third party εταιρεία:
- Bomberman: από τους πιο παλιούς κι αγαπημένους χαρακτήρες video game που ακολουθεί κάθε κονσόλα της Nintendo με επιτυχία από την εποχή του NES. Eιδικά από την στιγμή που η Nintendo κάνει κάτα καιρούς διάφορες συνεργασίες με την Hudson (όπως με την δημιουργία της σειράς Mario Party και του Wario Blast όπου αποτελεί μέρος της σειράς Bomberman με πρωταγωνιστές τον Bomberman και τον Wario) τι πιο εύκολο να τον δούμε στο επόμενο Smash Bros. Kαι θα ήταν ιδανικός μάλιστα για το παιχνίδι.
- Ηero ή Slime από το Dragon Quest: με εξαίρεση το Dragon Quest VII και VIII και μερικά spin-offs και remakes (δηλαδή έπι εποχής PSX και PS2 όπου η Sony είχε την πρωτιά από θέμα δημοτικότητας) η σειρά Dragon Quest αποτελεί άλλη μια από τις παλιές κι επιτυχημένες video game σειρές που ξεκίνησας από το NES κι ακολουθούν μέχρι και σήμερα την μαμά Nintendo η οποία είχε λανσάρει την σειρά Dragon Quest στην Αμερική για το NES και μετά από χρόνια ξανα-ανέλαβε τον ρόλο του διανομέα αλλά αυτήν την φορά και στην Ευρώπη κάνοντας την αρχή με το Dragon Quest IX. Kαι δεδομένου ότι έχουμε δει κι άλλους crossover τίτλους μεταξύ Nintendo και SquareEnix (όπως την σειρά Itadaki Street και διάφορα sport games) τι πιο ιδανικό να τους δούμε να δίνουν το παρόν και στο Smash Bros ειδικά τώρα που θα βγει σύντομα το Fortune Street (το πρώτο παιχνίδι της σειράς Itadaki Street που θα βγει σε όλον τον κόσμο) στο Wii και φυσικά το Dragon Quest X που περιμένουμε πως και πως.
- Simon Belmont από Castlevania: οι συστάσεις είναι περιττές νομίζω. Μιας κι η Konami έκανε την αρχή με τον Solid Snake από την σειρά Metal Gear Solid τι πιο ιδανικό να δούμε έναν πρωταγωνιστή από μια άλλη κλασσική σειρά της Konami κι από τις λίγες που συνεχίζουν να βγάζουν ποιοτικά παιχνίδια (πλην των 3D παιχνιδιών φυσικά κι ειδικά το Castlevania: Lords of Shadow που το αμερικανικοποίησαν τελείως).
- Mad Dog από το Contra: Άλλος ένας πρωταγωνιστής μια κλασσικής σειράς της Konami που συνεχίζει να βγάζει ποιοτικά παιχνίδια. Αν και δεν τον κόβω να τον βλέπω στο Smash Bros θα με ικανοποιούσε να τον έβλεπα έστω ως Assist Trophy χαρακτήρα.

Και για όσους παρακαλάνε για να δούνε τον Megaman μην κάνετε τσάμπα ελπίδες: είδατε τι "ενδιαφέρον" κι "αγάπη" δείχνει τελευταία η Capcom για τον Megaman τόσο με την ακύρωση του Megaman Legends 3 όσο και με την μη προσθήκη του στο Marvel Vs Capcom 3. Kαι λέγοντας για MvC3:
http://www.themmnetwork.com/2011/10/14/ultimate-marvel-vs-capcom-3-wants-mega-man/
http://www.siliconera.com/2011/07/21/why-doesnt-ultimate-marvel-vs-capcom-3-have-mega-man/
Γι' αυτό μην χαίρεστε άδικα. Εδώ δεν μπήκε στο MvC3 κι ας το ζητούσαν ΟΛΟΙ οι fans, πόσο μάλλον να τον δούμε σ' ένα παιχνίδι που δεν είναι της Capcom. Πιο μεγάλη πιθανότητα υπάρχει να δούμε τον Master Chief από το Halo.

Ash_Pokemaster
19-10-2011, 11:30
- Simon Belmont από Castlevania: οι συστάσεις είναι περιττές νομίζω. Μιας κι η Konami έκανε την αρχή με τον Solid Snake από την σειρά Metal Gear Solid τι πιο ιδανικό να δούμε έναν πρωταγωνιστή από μια άλλη κλασσική σειρά της Konami κι από τις λίγες που συνεχίζουν να βγάζουν ποιοτικά παιχνίδια (πλην των 3D παιχνιδιών φυσικά κι ειδικά το Castlevania: Lords of Shadow που το αμερικανικοποίησαν τελείως).

Πολύ καλή πρόταση! Και αξίζει να σημειώσουμε ( ή μήπως όχι; ) και το Castlevania: Judgement (με την εκπληκτική μουσική και artwork του), που ήταν μία πρώτη προσέγγιση του Fighting genre από το Castlevania. Αν και πιστεύω ότι ο Simon θα ήταν πιο δύσκολο να προσομοιωθεί στο στυλ του Smash Bros. ίσως πιο δύσκολα και από τον Snake, θα ήθελα πολύ να τον δω.

Το Lords of Shadow πάντως Vetus δεν ήταν καθόλου κακό και καθόλου "αμερικανοποιημένο... απλώς δεν ήταν Castlevania per se. Εξ ου και το γιατί δεν βρίσκεται στο mainstream universe. :tongue_smilie:

Όσο για το Mega Man... Πονεμένη ιστορία!... Προσωπικά βλέπω πού το πάει η Capcom, και εύχομαι να έχει συνέλθει μέχρι την στιγμή που θα πρέπει να ληφθεί η απόφαση για το Mega Man στο SSB4.

Vetus
19-10-2011, 13:28
Το Lords of Shadow πάντως Vetus δεν ήταν καθόλου κακό και καθόλου "αμερικανοποιημένο...
Ε πως! Μόνο και μόνο από το εξώφυλλο βρονοφωνάζει "Αmerica, Fuck Yeah!". Kι έγω ρωτήσει και σκληροπυρηνικούς fans της σειράς και δεν είχαν την καλύτερη εκτίμηση για το παιχνίδι. Κι όχι επειδή ήταν 3D, και το 3D Castlevania στο PS2 που είχε βγει τους άρεσε.

[FONT=Trebuchet MS]Όσο για το Mega Man... Πονεμένη ιστορία!... Προσωπικά βλέπω πού το πάει η Capcom, και εύχομαι να έχει συνέλθει μέχρι την στιγμή που θα πρέπει να ληφθεί η απόφαση για το Mega Man στο SSB4.
Καλά, βλέπεις την Capcom να βάζει μυαλό; Tην μια απαίσια κίνηση μετά την άλλη κάνει, ειδικά με το Megaman (κι η όλη φάση με το Megaman ξεκίνησε όταν αποχώρησε ο Inafume από την Capcom λες και το κάνουν από εκδίκηση). Και στο λέω ως πιστός fan της Capcom που ήμουν από την εποχή του Street Fighter II.

Ash_Pokemaster
19-10-2011, 14:05
Ε πως! Μόνο και μόνο από το εξώφυλλο βρονοφωνάζει "Αmerica, Fuck Yeah!". Kι έγω ρωτήσει και σκληροπυρηνικούς fans της σειράς και δεν είχαν την καλύτερη εκτίμηση για το παιχνίδι. Κι όχι επειδή ήταν 3D, και το 3D Castlevania στο PS2 που είχε βγει τους άρεσε.

Ως fan του Castlevania το εκτιμώ ως μία εναλλακτική χρήση του όλου concept ως προς την φιλοσοφία του. Το lore του παιχνιδιού είναι συγκρίσημο (αν και αυτοτελές) με το lore οποιουδήποτε καλού Castlevania, το στυλ του setting και της ιστορίας είναι διαφοροποιημένο, το universe είναι σαφώς διαφορετικό και το gameplay δεν έχει καμία σχέση. Παρόλ' αυτά βγάζει ένα ελαφρώς διαφοροποιημένο αίσθημα από Castlevania.

Κατά τη γνώμη μου θα λάμβανε μεγαλύτερη εκτίμηση αν δεν λεγόταν Castlevania. Δεν είναι Castlevania, αλλά είναι αναμφυσβήτητα ένας AAA τίτλος.

Καλά, βλέπεις την Capcom να βάζει μυαλό; Tην μια απαίσια κίνηση μετά την άλλη κάνει, ειδικά με το Megaman (κι η όλη φάση με το Megaman ξεκίνησε όταν αποχώρησε ο Inafume από την Capcom λες και το κάνουν από εκδίκηση). Και στο λέω ως πιστός fan της Capcom που ήμουν από την εποχή του Street Fighter II.

Δεν πιστεύω ότι όλα αυτά που έκανε η Capcom ήταν τυχαία... Με το που έφυγε ο Inafune ακύρωσε όλα τα Mega Man projects, δεν έδωσε την ευκαιρία ούτε καν για το παραμικρό cameo ή εμφάνιση (πέραν κάποιων μουσικών και έντυπων projects που δουλεύονταν από πιο πριν). Προσωπικά δεν την συγχωρώ. Ούτε για το Universe, ούτε για το Legends 3. Αλλά θα το σκεφτώ αν εξεληχθεί όπως το σκέφτομαι.

Άσχετα από το αν η ακύρωση των παραπάνω οφείλεται σε γραφειοκρατικά και αντίστοιχα ζητήματα, θέλω να πιστεύω ότι το studio θα εκμεταλλευτεί αυτές τις ατυχίες που συνέβησαν στην σειρά τους τελευταίους μήνες και θα αναστήσουν τον Mega Man. Κακά τα ψέματα, μετά το Zero 4 (αν όχι και λίγο πιο πριν) και πριν το Mega Man 9 και το IP ήταν αρκετά stale. Μετά το MM9 διανύαμε πραγματικά μία χρυσή εποχή που δεν πρόλαβε να φτάσει στο ζενίθ της.

Αλλά όλα αυτά είναι παρελθόν. Πιστεύω ότι αν και εφόσον το MML3 δεν πρόκειται να αναστηθεί, το καλύτερο που έχει να κάνει η Capcom είναι να φροντίσει για το μέλλον του blue bomber μακροχρόνια. Πρέπει να ξεκινήσει το πρώτο post-Inafune subseries αποκολυμένο (προσωρινά) από την ιστορία της σειράς. Ιδανικό κατά τη γνώμη μου θα ήταν να βρίσκεται χρονολογικά μεταξύ του ZX και του Legends. Να έχει και το πομπόδες του ZX, και ένα στοιχείο του απλού/μετρημένου του Legends. Να αρχίσει να γεφυρώνει και την σειρά που πηγαίνει πολύ απότομα στο Legends (που σαφώς βέβαια βρίσκεται πολλές χιλιετίες μετά) και συγχρόνως να βγάλει και ένα νέο στοιχείο.

Σε αυτό το σημείο είμαι επίσης κατά μιας "εύκολης" λύσης στο όνομα του Mega Man 11. Πρέπει να γίνει και αυτό, αλλά στην κατάσταση που βρίσκονται αυτή τη στιγμή θα πάθουμε κανένα εγγεφαλικό με αυτό που μπορεί να δούμε. :001_tt2:

Vetus
20-10-2011, 04:25
Σε αυτό το σημείο είμαι επίσης κατά μιας "εύκολης" λύσης στο όνομα του Mega Man 11.:001_tt2:[/FONT]
Eδώ δεν τον βάλατε σε fighting game που ήταν έτοιμος χαρακτήρας από το Tatsunoko Vs Capcom που έχει το ίδιο σύστημα μάχης με το Marvel Vs Capcom 3, θα του φτιάξουν κι ολόκληρο παιχνίδι, έστω κι 8-bit; Πας καλά; Eίπαμε, το Megaman ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΕΙ! :001_tt2:

Τέλως πάντως, ας μην βγώ άλλο εκτός θέματος. :blushing:

Ancient hero
29-01-2012, 00:12
Η Nintendo έχει στην διάθεση της πληθώρα χαρακτήρων, τους οποίους θα μπορούσε χρησιμοποιησει στο Smash Bros Wii U.
Τι θα συνέβαινε όμως αν μπορούσαν να συμμετάσχουν υπό την μορφή DLC και εταιρίες με δικούς χαρακτήρες όπως η Capcom, Namco, Konami, Ubisoft, EA GAMES, DISNEY, LUCASARTS κ.α. ;;
Πως θα μπορούσε να εξελίσσεται συνεχώς το Smash Bros; (custom stages, Mii playable χαρακτήρες)

Εσείς, τι θα προτείνατε;

GLAROS
29-01-2012, 00:18
Μεγάλο εγχειρημα,αλλα έτσι καταργούνται αλλα συμφέροντα,οι gamers λογαριάζουν χωρίς του μετόχους και τις εταιρίες.

Alexg7
29-01-2012, 10:42
Ενα καλοστημένο online να έχει και ας είναι όπως το brawl (που λέει ο λόγος).

Ancient hero
29-01-2012, 18:09
Mickey, Μαύρος Πητ, Prince of Persia, Altair, Ezio, Ryu, Guile, Luke Skywalker, Darth Vader, Indiana Jones, Nights, MegaMan, Tekkaman, Ken the Eagle. Sam Fisher, Fi, Demise.

Hellraider
29-01-2012, 18:20
Mickey, Μαύρος Πητ, Prince of Persia, Altair, Ezio, Ryu, Guile, Luke Skywalker, Darth Vader, Indiana Jones, Nights, MegaMan, Tekkaman, Ken the Eagle. Sam Fisher, Fi, Demise.

Στην τύχη ονόματα χαρακτήρων γράφεις;

Ancient hero
29-01-2012, 19:42
Το να απαιτήσει η Nintendo απο δύο τρεις εταιρίες να συνδράμουν με δικούς τους χαρακτήρες είναι κάτι που ήδη έγινε με το Smash Brawl.
Μετά ήρθε το Soul Calibur με guest Yoda και Darth Vader. Δεν μιλάω απλώς για συμμετοχή. Μιλάω για πακέτο DLC απο κάθε εταιρία.
Πότε θα έρθει αυτή η ώρα, αν όχι τώρα; Fighters, Unite!
Και αν θέλουμε πραγματικά κάτι πρωτοποριακό:
Επιτέλους ένα online fighting game με πρόσβαση απο όλες τις κονσόλες και PC!
Ας τα βρουν επιτέλους κάποια στιγμή οι εταιρίες. Έστω για ένα παιχνίδι.

JFTS
22-06-2012, 19:32
Νέες πληροφορίες για το επόμενο Smash Bros.

http://www.gametrailers.com/video/developer-announcement-super-smash/732569

Dark Link
22-06-2012, 22:53
φυσικα το online πρεπει να φτιαχτει και λιγο καλυτερο να γινει το story.
τωρα απο χαρακτηρες θα ηθελα να δω παρα πολλους αλλα ας αφησω μερικα απο αυτα που θα ηθελα να δω πιο πολυ: mewtwo, dark link, lakitu, king boo, midna
και απο guest appearances: crash, vault boy, rabbids, pyramid head, yoda, kratos

Alexg7
22-06-2012, 23:47
φυσικα το online πρεπει να φτιαχτει και λιγο καλυτερο να γινει το story.
τωρα απο χαρακτηρες θα ηθελα να δω παρα πολλους αλλα ας αφησω μερικα απο αυτα που θα ηθελα να δω πιο πολυ: mewtwo, dark link, lakitu, king boo, midna
και απο guest appearances: crash, vault boy, rabbids, pyramid head, yoda, kratos

Really? Χαρακτήρες της sony σε smash. Μας φτάνει που υπάρχει το battle royal όχι και να τους δούμε στο wii u.

Προσωπικά το πρώτο πράμα που ζητάω από το νεο smash είναι βελτιωμένο Online. Και όχι μόνο τεχνικά.

cowboy
23-06-2012, 00:02

LoL...

Indiana Jones ? Τι δουλειά έχει αυτό....έεεε??? Darth Vader...Luke Skywalker !!!!???? Μήπως το κάνουμε Lucas Smash!

Nights? Ποιος το ξέρει αυτό ακόμα ?!

FI ?! LOL XD, μήπως να βάλουμε και τι Navi!

Όχι μονο Altair αλλα και ο Ezio ! Λες και η συγκεκριμένη χαρακτήρες είναι σημαντική !

Γενικά για να μην αναφέρω άλλους από την λίστα. Το μονο καλο είναι MegaMan και από όλους τους Ubisoft χαρακτήρες μπορούσες να θυμηθείς τον Ράιμαν.

Ash_Pokemaster
23-06-2012, 00:14

Και ας μην ξεχνάμε τον Γιώργο Καραγκούνη.

Alexg7
23-06-2012, 00:22
Ποιόν Καραγκούνη; Βάλτε την Μέρκελ στο smash.

pekinoua
23-06-2012, 11:18
O Rayman τώρα που το λέτε... Ταιριάζει απίστευτα και είναι πολύ ρεαλιστικό να τον δούμε αν αναλογιστούμε τις σχέσεις της Ubisoft και της Nintendo! Επίσης, θεωρώ πως θα βγει ο Lucario και λογικά θα μπει ένα Pokemon 5ης γενιάς. Κάτι σαν το Zoroark ας πούμε; Επίσης, δεν θα θεωρούσα απίθανο να δούμε κάποιον χαρακτήρα από το Kid Icarus. Σαν τον Magnus για παράδειγμα. Από third party θέλω 2-3 καλούς και τέρμα. Το SSB είναι για την Nintendo. Rayman, Pac-man, Megaman άντε και να επιστρέφει ο Sonic(ο Snake δεν το πιστεύω...) και τέρμα.

Επίσης, θέλω να δω πως θα κάνουν τον Link... Ελπίζω να μην είναι σαν του SS και να είναι πιο κοντά σε αυτό που είδαμε στο E3 2011 Demo... Και με την προυπόθεση πως θα βγει παιχνίδι στο 3DS, περιμένω και έναν δεύτερο Link.

Whitelighter
23-06-2012, 12:00
9007

Πότε επιτέλους;

Ash_Pokemaster
03-07-2012, 09:55
http://i.imgur.com/8Ob95.jpg
https://twitter.com/Sora_Sakurai/status/219759606463864832

GLAROS
05-07-2012, 01:33
Masahiro Sakurai

"A change of direction may be what’s needed"
"Aλλαγή κατεύθυνσης μπορεί να είναι αυτό που χρειάζεται"

http://nintendoeverything.com/92809/sakurai-change-of-direction-may-be-needed-for-next-smash-bros/
http://www.nintendolife.com/news/2012/07/super_smash_bros_needs_a_change_of_direction

50 χαρακτήρες είναι πολλοί.
Θα απουσιάζουν οι "κλώνοι".
Συνεργασία με NamcoBandai Games.

JFTS
05-07-2012, 12:42
Masahiro Sakurai

"A change of direction may be what’s needed"
"Aλλαγή κατεύθυνσης μπορεί να είναι αυτό που χρειάζεται"

http://nintendoeverything.com/92809/sakurai-change-of-direction-may-be-needed-for-next-smash-bros/
http://www.nintendolife.com/news/2012/07/super_smash_bros_needs_a_change_of_direction

50 χαρακτήρες είναι πολλοί.
Θα απουσιάζουν οι "κλώνοι".
Συνεργασία με NamcoBandai Games.

Επειδή μόνο το Tekken μου έρχεται κατευθείαν στο μυαλό και γενικά δεν γνωρίζω, αλλά η Namco δεν έχει και τα δικαιώματα παιχνιδιών για διάφορες anime σειρές όπως το One Piece;

Λέτε να το δούμε ως Final Smash;:w00t:

9367

pansam
10-07-2012, 11:58
λολ και νόμιζα ότι το σμας μπρος απευθύνεται σε χαρακτήρες της νιντένδο,αλλά όχι και Mickey ρε φίλε.μετά είδα,την fi και συμφωνώντας με τον cowboy θα πρότεινα να βάλουν και την midna άμα το παρατραβάνε τόσο

Ash_Pokemaster
10-07-2012, 12:48
Τι Fi και Midna ρε παιδιά; Εδώ παίζει να αφαιρέσουν τον Toon Link! :001_tongue:
Ο Sakurai ήταν ξεκάραθος: φτάσαμε στο cap των χαρακτήρων ποσοτικά. Θα πέσει τσεκούρι στο roster, και προσωπικά το κόβω να φεύγουν 10 χαρακτήρες το ελάχιστο.

Dark Link
10-07-2012, 23:54
συμφνα με τα νεα δεδομενα περιμενω να δω yoshimitsu με ανυπομονησια!!!! χαχαχαχαχαχαχαχα

Alexg7
11-07-2012, 02:55
No tekken characters (http://www.screwattack.com/news/namco-bandai-unsure-about-adding-tekken-characters-super-smash-bros)

Τουλάχιστον έτσι γράφει....

"That question was one of the most frequently asked questions we got when we announced the project. Especially from abroad… The fans, rather than asking about Tales or Gundam, or some of our other franchises, the fans abroad saw Tekken as one of the key words and took off on that... We’re not really sure at this moment but when thinking of the playerbase who is playing Smash Bros, maybe Tekken characters is something they wouldn’t want, so I’ve been pulling back on that a bit. But I don’t know."

ShinAkuma87
06-09-2012, 20:07
Mr. & Mrs. Pacman-νομίζω πως θα κολλούσαν ευχάριστα στο στυλ του Smash Bros- ή ο Dig Dug! :001_tongue:

Ash_Pokemaster
06-09-2012, 20:12
Pac-Man με τα χίλια! Ας μην ξαχνάμε ότι έχει εμφανιστεί και σε άλλα (http://www.mariowiki.com/Pac-Man) crossovers με τον Mario!
Επίσης μου αρέσει το redesign του που ξεκίνησε από το Pac-Man Party και φαίνεται ότι σιγά σιγά καθιερώνεται.

http://i.imgur.com/nPU7T.jpg

Kost9000
26-01-2013, 21:39
Ιδού οι 3rd party χαρακτήρες που θέλω:Sonic(oh yeah!),pacman....και τέλος megaman!

Ash_Pokemaster
26-01-2013, 22:01
Βλέπω τις προβλέψεις από το 2011 και συνειδητοποιώ πόσο άλλαξαν τα δεδομένα για την Nintendo μέσα σε ~1.5 χρόνο. :001_tongue:
Ίσως αν έβγαινε τότε ένα Smash Bros. να ήταν κάπως έτσι το roster, αλλά πλέον έχουν εμφανιστεί κάμποσες σειρές, και έχουν βελτιωθεί / αλλάξει οι σχέσεις με πολλούς third-party developers.

Δεν διαφωνώ τόσο με τον Kost9000. Αυτοί οι τρεις χαρακτήρες από third-party παίρνουν τις πιο δίκαιες θέσεις πιστεύω. Ο Sonic σαν arch-rival του Mario, ο Mega Man σαν de facto Nintendo star και ο Pac-Man λόγω του ότι η Namco δουλεύει στο παιχνίδι, αλλά και δεδομένου του πόσο κλασσικός χαρακτήρας είναι. Πιστεύω βέβαια ότι δεν θα είναι μόνο αυτοί στο παιχνίδι. Για τον Snake δεν είμαι τόσο σίγουρος, αλλά σε αντιστοιχία με τον Snake, πιστεύω ότι ο Lloyd (ή κάποιος άλλος χαρακτήρας Tales) είναι μάλλον αρκετά πιθανό να εμφανιστεί για "πολιτικούς" λόγους.

Οπότε έχοντας 4 ή 5 χαρακτήρες από third-party, είναι δύσκολο να προσθέσουμε ακόμα περισσότερους. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι ο Professor Layton θα ήταν μια καλή επιλογή πάντως. Ακόμα καλύτερη θα ήταν ο Rayman βέβαια, που έχει και την τιμητική του στη Nintendo τελευταία.

Στο ντεμπούτο του παιχνιδιού στην ερχόμενη E3 περιμένω τον Shulk από το Xenoblade μεταξύ των πρώτων newcomers.

Kost9000
26-01-2013, 22:11
Κοίτα,τρείς third-party πιστεύω ότι είναι αρκετοί.Συν ότι ο Sakurai είχε πεί ότι δε θέλει πολλούς third-party στο smash bros.4.Και συμφωνώ απόλυτα.

pekinoua
26-01-2013, 22:52
Ας γράψω και εγώ τις προβλέψεις μου σύμφωνα με τις τελευταίες αλλαγές. Από τις μεγάλες μάλλον είναι ότι δεν βλέπω να έρχεται το Zoroark. Στην θέση του θα μπει κάτι από την έκτη γενιά, πολύ πιο κοντινή στο SSB4. Θα είχε πλάκα να ανακοινωθεί αυτό το Pokemon στην E3. Από όσο ξέρω, αντάλλαξαν και κάποια τιτιβίσματα τώρα τελευταία ο Masuda και ο Sakurai. Όμως, επειδή δεν θα είναι με τίποτα μόνο ένας ο χαρακτήρας Pokemon, πέρα από το Pikachu, θα έλεγα πως θα έχουμε και δεύτερο από την έκτη γενιά. Ίσως, αν και τραβηγμένο, να δούμε και Eevee το οποίο θα αλλάζει σε όλα τα Eevolutions. Η αλλαγή θα μπορούσε να είναι όπως στον Pokemon Trainer, αλλά μάλλον το καλύτερο θα ήταν να αλλάζει με βάση το στάδιο. Σε αυτήν την περίπτωση τα Eevolutions θα ήταν ουσιαστικά skins. Δηλαδή κάποιου είδους Dash σε όλα, κάποια μακρινή επίθεση παρόμοια σε όλα κτλ. Θα είχε ενδιαφέρον και θα ταίριαζε με το τεράστιο promotion που έχει λάβει το Eevee. Καιρός να φύγει και το Jigglypuff, ΔΕΝ έχει την ίδια απήχηση.

Σε άλλες σειρές, επιμένω σε έναν ακόμα από το Kid Icarus, με κυριότερες επιλογές τον Pit και τον Magnus, εκτός και αν το παίξει Sony και δούμε Dark Pit ως ξεχωριστό χαρακτήρα. Από το Fire Emblem, περιμένω ορισμένες προσθήκες χαρακτήρων, ειδικά αν πάει καλά και στην Δύση το παιχνίδι. Στο Zelda τώρα, πιστεύω πως θα γυρίσει ο Toon Link, λόγω του WW HD αλλά επίσης, θα δούμε έναν Link με βάση το παιχνίδι του Wii U. Ωστόσο, θα είναι λίγο νωρίς καθώς 99% δεν θα δούμε Zelda στην E3. Αν τα skins εξελιχτούν και οι χαρακτήρες αποκτούν τελείως διαφορετική εμφάνιση και χαρακτηριστικά, όχι μόνο recolors, τότε θα δούμε και τον Link SS και του Wii U. Ή ίσως να το κάνουν όπως με το Wario που είχε δύο διαφορετικά κουστούμια. Όπως και να έχει πρέπει να βάλουν και τους τρεις Link κάπως. Και τον Ghirahim. Η Zelda, μάλλον θα είναι με βάση το Wii U ή κάτι καινούριο, καθώς αυτή στο SS δεν φαίνεται ιδιαίτερα πολεμοχαρής, εκτός και αν την αλλάξουν αρκετά. Και ο ganondorf πρέπει να ξαναέρθει. Από Metroid, είμαι στους fans της προσθήκης του Ridley. Και συμφωνώ για Shulk τώρα πλέον με το X.

Από τρίτους, θα έλεγα πως δεν πρέπει να γυρίσει ούτε ο Snake ούτε ο Sonic. Αντίθετα, θα πρέπει να μπουν κάποιοι άλλοι. Η αλήθεια είναι πως δεν μου αρέσει πολύ η ιδέα κάποιου από το Tales, ενώ και ο PacMan δεν θα έλεγα πως με ξετρελαίνει. Η Capcom έχει μόνο χαρακτήρες που ταιριάζουν, με αυτήν έπρεπε να συνεργαστούν. :P Megaman, Rayman, Phoenix Wright, ίσως κάποιος από το TW101 και Layton είναι αυτοί που πρέπει να έρθουν. Ωστόσο, λογικά θα δούμε κάποιους από την Namco, που θα οδηγήσει ύστερα σε πολλούς, οπότε μάλλον θα το περιορίσουν. Εξάλλου το SSB είναι για τις σειρές της Nintendo. Και η Namco θα πρέπει να το περιορίσει στο ελάχιστο με τους δικούς της, δεν είναι Namco VS Nintendo. Σε αναλογία 1:8 ή και 1:9 θα έλεγα πως πρέπει να είναι οι third party χαρακτήρες. Και από αυτούς, ένας μόνο θα ήταν το καλύτερο να είναι από την Namco(Hint: Pacman).

Kost9000
27-01-2013, 12:49
Ας γράψω και εγώ τις προβλέψεις μου σύμφωνα με τις τελευταίες αλλαγές. Από τις μεγάλες μάλλον είναι ότι δεν βλέπω να έρχεται το Zoroark. Στην θέση του θα μπει κάτι από την έκτη γενιά, πολύ πιο κοντινή στο SSB4. Θα είχε πλάκα να ανακοινωθεί αυτό το Pokemon στην E3. Από όσο ξέρω, αντάλλαξαν και κάποια τιτιβίσματα τώρα τελευταία ο Masuda και ο Sakurai. Όμως, επειδή δεν θα είναι με τίποτα μόνο ένας ο χαρακτήρας Pokemon, πέρα από το Pikachu, θα έλεγα πως θα έχουμε και δεύτερο από την έκτη γενιά. Ίσως, αν και τραβηγμένο, να δούμε και Eevee το οποίο θα αλλάζει σε όλα τα Eevolutions. Η αλλαγή θα μπορούσε να είναι όπως στον Pokemon Trainer, αλλά μάλλον το καλύτερο θα ήταν να αλλάζει με βάση το στάδιο. Σε αυτήν την περίπτωση τα Eevolutions θα ήταν ουσιαστικά skins. Δηλαδή κάποιου είδους Dash σε όλα, κάποια μακρινή επίθεση παρόμοια σε όλα κτλ. Θα είχε ενδιαφέρον και θα ταίριαζε με το τεράστιο promotion που έχει λάβει το Eevee. Καιρός να φύγει και το Jigglypuff, ΔΕΝ έχει την ίδια απήχηση.

Σε άλλες σειρές, επιμένω σε έναν ακόμα από το Kid Icarus, με κυριότερες επιλογές τον Pit και τον Magnus, εκτός και αν το παίξει Sony και δούμε Dark Pit ως ξεχωριστό χαρακτήρα. Από το Fire Emblem, περιμένω ορισμένες προσθήκες χαρακτήρων, ειδικά αν πάει καλά και στην Δύση το παιχνίδι. Στο Zelda τώρα, πιστεύω πως θα γυρίσει ο Toon Link, λόγω του WW HD αλλά επίσης, θα δούμε έναν Link με βάση το παιχνίδι του Wii U. Ωστόσο, θα είναι λίγο νωρίς καθώς 99% δεν θα δούμε Zelda στην E3. Αν τα skins εξελιχτούν και οι χαρακτήρες αποκτούν τελείως διαφορετική εμφάνιση και χαρακτηριστικά, όχι μόνο recolors, τότε θα δούμε και τον Link SS και του Wii U. Ή ίσως να το κάνουν όπως με το Wario που είχε δύο διαφορετικά κουστούμια. Όπως και να έχει πρέπει να βάλουν και τους τρεις Link κάπως. Και τον Ghirahim. Η Zelda, μάλλον θα είναι με βάση το Wii U ή κάτι καινούριο, καθώς αυτή στο SS δεν φαίνεται ιδιαίτερα πολεμοχαρής, εκτός και αν την αλλάξουν αρκετά. Και ο ganondorf πρέπει να ξαναέρθει. Από Metroid, είμαι στους fans της προσθήκης του Ridley. Και συμφωνώ για Shulk τώρα πλέον με το X.

Από τρίτους, θα έλεγα πως δεν πρέπει να γυρίσει ούτε ο Snake ούτε ο Sonic. Αντίθετα, θα πρέπει να μπουν κάποιοι άλλοι. Η αλήθεια είναι πως δεν μου αρέσει πολύ η ιδέα κάποιου από το Tales, ενώ και ο PacMan δεν θα έλεγα πως με ξετρελαίνει. Η Capcom έχει μόνο χαρακτήρες που ταιριάζουν, με αυτήν έπρεπε να συνεργαστούν. :P Megaman, Rayman, Phoenix Wright, ίσως κάποιος από το TW101 και Layton είναι αυτοί που πρέπει να έρθουν. Ωστόσο, λογικά θα δούμε κάποιους από την Namco, που θα οδηγήσει ύστερα σε πολλούς, οπότε μάλλον θα το περιορίσουν. Εξάλλου το SSB είναι για τις σειρές της Nintendo. Και η Namco θα πρέπει να το περιορίσει στο ελάχιστο με τους δικούς της, δεν είναι Namco VS Nintendo. Σε αναλογία 1:8 ή και 1:9 θα έλεγα πως πρέπει να είναι οι third party χαρακτήρες. Και από αυτούς, ένας μόνο θα ήταν το καλύτερο να είναι από την Namco(Hint: Pacman).
Το sonic τον θέλουν πολλοί.Ήταν μέχρι και ο λόγος που κάποιοι αγόρασαν το brawl.Ο magnus ΘΑ μπεί στο 4 γιατί το kid icarus uprising ήταν της sora.Ο pitoo θα είναι κοστούμι του pit.Ο Ghirahim θα ήταν απλά τρομερός στο smash bros 4.Ο snake ας φύγει δεν με απασχολεί καθόλου.Σίγουρα πρέπει να αλλάξουν το moveset των ike,falco,ganondorf,metanight,wolf(μακάρι να φύγουν ο falco και ο wolf).Σίγουρα θα ήθελα χαρακτήρα του fire emblem.Ο ridley αν μειώσουν το μέγεθός του,θα ταιριάζει απόλυτα και αυτός.Επίσης ιδού οι χαρακτήρες που θα ήθελα να φύγουν:jiglipuff,wario,mr.game and watch,snake,lucas,rob,wolf,falco,ice climbers,peach και king dedede.Στη θέση τους,φυσικά,να μπουν καινούργιοι χαρακτήρες!:thumbup1:

pekinoua
27-01-2013, 13:13
Nαι, αλλά δεν μου αρέσει ο Sonic. :001_rolleyes: Αλλά λογικά θα είναι... Επίσης, μα τον Sakurai! Να φύγει ο Wario και οι Ice Climbers; Και ο Falcon; Και η Peach και ο Dedede; Όχι. Είναι όλοι σημαντικοί χαρακτήρες. Mr. Game and Watch και ROB θα έλεγα πως μπορεί να φύγουν, αλλά από την άλλη θα πρέπει να βάλουν κάτι άλλο στην θέση τους. Επίσης, τώρα που το θυμήθηκα, μπορεί να δούμε και Balloon Kid από το Balloon Fight. Έχει τελευταία αρκετή προώθηση...

paixtis
27-01-2013, 13:25
Μπα δν το βλέπω...Για τον falco είπε.Όχι falcon.Για πείτε μ τώρα πώς θα μπορούσε να μπει ο ridley...Δεν μπορώ ούτε καν να το φανταστώ...Τελείως αταίριαστος και εκτός λογικής!

Ash_Pokemaster
27-01-2013, 13:41
Γενικά στο Smash Bros. δεν έχει χαρακτήρες σαν alternate κουστούμια, οπότε ο Pittoo είτε θα μπει κανονικά (που δεν το κόβω), είτε δεν θα μπει. Προφανώς η ενδυμασία του Dark Pit θα είναι κουστούμι για τον Pit, όπως ήταν και στο Brawl (http://i.imgur.com/OZTbqkT.jpg), αλλά είναι κάτι σαν τον Captain Falcon με τον Blood Falcon (http://www.ssbwiki.com/images/1/1c/Hell_Hawk.jpg) ή (kinda) τον Luigi με τον Waluigi (http://i.imgur.com/kM5R5Lg.png) -- καθαρά easter egg και όχι διαφορετικός χαρακτήρας.

Βέβαια πολλά έχουν προταθεί για χαρακτήρες - κλώνους. Ίσως στο SSB4 τα άλλα "χρώματα" των χαρακτήρων να μην είναι απλά Pallet Swaps, αλλά μια εξέληξη του τι έγινε με τον Wario. Δηλαδή ουσιαστικά Model Swaps, και με επιπλέον διαφορετικές φωνές και taunts. Ειλικρινά πάντως, δεν βλέπω το νόημα σε αυτό... Ίσως να ευχαριστούσε κάποιους fans, αλλά δεν θα ήταν τόσο κομψή επιλογή game design. Θα μου άρεσε να δούμε πιο πολλά "κουστούμια" σαν του Wario (όπως πχ. Dr. Mario για τον Mario, μιας και είναι ο ίδιος χαρακτήρας), αλλά διαφορετικοί χαρακτήρες θα ήταν too much.

Αντιθέτως, μία κίνηση προς την αντίθετη κατεύθυνση θα μου άρεσε! Δηλαδή ένας χαρακτήρας να είναι customizable από διάφορες απόψεις, είτε αυτό σημαίνει "αισθητικές" αλλαγές, όπως πολλά διαφορετικά taunts που ξεκλειδώνονται, είτε ακόμα και εναλλακτικές κινήσεις για το κάθε κουμπί. Για παράδειγμα αν έμπαινε ο Young Link, θα μπορούσε να έχει ένα moveset από το Ocarina of Time, και ένα από το Majora's Mask. Αντίστοιχα για τον Toon Link -- κάτι από Wind Waker (dude, seriously, Deku Link (http://zeldawiki.org/Deku_Leaf) είναι φτιαγμένο να δουλεύει όπως το Β^ του Charizard καθώς βρίσκεται στον αέρα, και το Wind Waker (http://zeldawiki.org/Wind_Waker_(Item)) πρέπει να γίνει Final Smash) και κάτι από Minish Cap θα 'ταν πολύ καλό.

Παρεπιπτόντως, όσον αφορά την όλη κατάσταση με τους χαρακτήρες από Zelda... Θυμάστε την Sheik στο Brawl; Κάτι τέτοιο θα γίνει με τον Ganondorf. Όλοι οι χαρακτήρες θα είναι σε μία κοινή τεχνοτροπία, οπότε θα δούμε έναν Ganondorf κοντά στο στυλ του Skyward Sword. Και γιατί λέω "κοντά"; Επειδή η κατάσταση με τους Link - Zelda - Ganondorf είναι περίεργη. Στην ουσία (με εξαίρεση ίσως τον τρίτο) η κάθε εμφάνισή τους αποτελεί διαφορετικό χαρακτήρα, αλλά ταυτόχρονα αυτό δεν ισχύει απόλυτα. Οπότε στο SSB4 θα προσπαθήσουν να δώσουν κάτι που να τίνει μεν στο SS, αλλά να είναι σχετικά universal, και αυτό ισχύει και από άποψη εμφάνισης, και από άποψης κινήσεων (άλλος ένας λόγος που τα πολλαπλά movesets θα ήταν μια καλή ιδέα). Επίσης δεν πιστεύω ότι θα εμφανιστεί ο Ghirahim. Φαίνεται ότι έχουν θέσει ένα όριο σε 4 χαρακτήρες ανά σειρά, και δεν νομίζω να αλλάξει αυτό. Ίσως το "debate" βρίσκεται μεταξύ Toon Link και Ghirahim, αλλά τον κόβω assist τον δεύτερο. :001_tongue:

Ο Magnus θα ήταν μια καλή προσθήκη σαν βαρύς χαρακτήρας με σπαθί. Βέβαια δεν θα το έδενα και κόμπο καθώς η Medusa (ή ο ξέρετε ποιός) είναι επίσης πιθανή σαν main villain της σειράς. Again, όταν λέω Medusa, ξέρετε σε ποιόν αναφέρομαι στην πραγματικότητα. :001_tongue:

Από Fire Emblem εννοείται ότι θα έχουμε Marth, και από 'κει και πέρα μάλλον τον Chrom. Δυστυχώς ο Ike μάλλον δεν θα επιστρέψει (ούτε και ο Roy). Το μόνο κακό είναι ότι ο Ike ήταν αρκετά διαφορετικός από τον Marth σαν χαρακτήρας, ενώ ο Chrom είναι μια πιο εκμοντερισμένη έκδοση του από πολλές απόψεις. Still, υπάρχουν άπειρες ιδέες, οπότε δεν φοβάμαι για clones και ιστορίες.

Όσο για το Metroid... Νταξ, εκεί σηκώνεται η μεγαλύτερη συζήτηση, καθώς μιλάμε για την αναλογικά (με επιτυχία, popularity) πιο υποεκπροσωπημένη σειρά στο Smash Bros. -- πιστεύω ότι έπρεπε να έχει τρεις χαρακτήρες αντί για μόνο την Samus. Όταν κυκλοφορήσει το Smash Bros. 4 μάλλον θα έχει βγει ένα νέο Metroid, οπότε είναι νωρίς ακόμα για να μιλήσουμε για πιθανούς χαρακτήρες στο roster, αλλά αν έβγαινεσήμερα, πιστεύω ότι ο Ridley θα ήταν no-brainer, λόγω όχι μόνο του ότι είναι η νέμεσις της Samus, αλλά και για όλο το background του σαν Space Pirate, που θα εκπροσωπούταν με αυτόν τον τρόπο. Από 'κει και πέρα, αν και πολλοί θα διαφωνούσαν, θεωρώ την Dark Samus τον τέλειο τρίτο χαρακτήρα. Ίσως να μοιάζει αρκετά με την Samus (αν και σε καμία περίπτωση δεν μιλάμε για ομοιότητα επιπέδου Pit - Pittoo), αλλά σαν χαρακτήρας δεν έχει απολύτως καμία σχέση -- μόνο και μόνο η καταγωγή της (huge spoiler (http://metroid.wikia.com/wiki/Metroid_Prime_(creature)), you we warned) είναι αρκετή για να πιστεί κανείς πόσο καλή επιλογή είναι για το Smash Bros.. Και φυσικά από real-world perspective, είναι μια εκπροσώπηση τόσο της υποσειράς Metroid Prime, όσο και της κίνησης της Nintendo στη δύση. Επίσης πείτε μου ένα πράγμα: πόσο ταιριαστή είναι η ύπαρξη δύο κακών στο roster ενάντιας μόνο στη Samus με την όλη φύση του Metroid; Τέλειο.

Μπα δν το βλέπω...Για τον falco είπε.Όχι falcon.Για πείτε μ τώρα πώς θα μπορούσε να μπει ο ridley...Δεν μπορώ ούτε καν να το φανταστώ...Τελείως αταίριαστος και εκτός λογικής!

Ναι, σοβαρό πρόβλημα. Σαν πως οι υπόλειποι χαρακτήρες έχουν το πραγματικό τους μέγεθος; Άνετα μπορεί να σμυκρινθεί στο μέγεθος του Bowser στο κανονικό του form, και στο Final Smash να γίνεται Meta Ridley και ταυτόχρονα να μεγαλώνει.

Reference:
http://i.imgur.com/P2VJO2p.jpg

Ο Pikachu δίπλα στον Charizard. :001_tongue:

Kost9000
27-01-2013, 14:22
Nαι, αλλά δεν μου αρέσει ο Sonic. :001_rolleyes: Αλλά λογικά θα είναι... Επίσης, μα τον Sakurai! Να φύγει ο Wario και οι Ice Climbers; Και ο Falcon; Και η Peach και ο Dedede; Όχι. Είναι όλοι σημαντικοί χαρακτήρες. Mr. Game and Watch και ROB θα έλεγα πως μπορεί να φύγουν, αλλά από την άλλη θα πρέπει να βάλουν κάτι άλλο στην θέση τους. Επίσης, τώρα που το θυμήθηκα, μπορεί να δούμε και Balloon Kid από το Balloon Fight. Έχει τελευταία αρκετή προώθηση...
Σοβαρά τώρα ο wolf και o falco είναι απλά clones του fox!Να φύγετε κύριοι!Να πάτε αλλού!:lol:Τώρα η peach είναι τελείως άχρηστη και δεν ταιριάζει με το παιχνίδι.Ο wario;Θυμήσου τη κάτω special δύναμή του!Για τα σκουπίδια!

Ash_Pokemaster
27-01-2013, 14:34
Ο Falco και ο Wolf είναι μια αμαρτία. Τρεις χαρακτήρες από Star Fox, μία από Metroid, έλεος! :001_tongue:
Συμφωνώ ότι ο Falco πρέπει να πάρει πόδι και ο Wolf πρέπει να αποκτήσει unique moveset αν θέλει να μείνει.

Κατά τ' άλλα διαφωνώ για την Peach και τον Wario, και δεν βλέπω λόγο να φύγουν. Και οι δύο αρκετά ξεχωριστοί χαρακτήρες με καλές ιδέες πίσω τους.

pekinoua
27-01-2013, 15:29
O Wolf να φύγει, αλλά όχι και ο Falco! Ουσιαστικά ήταν ένας γρήγορος Fox, αλλά και πάλι είχε ορισμένες διαφορές, τις οποίες πρέπει να τονίσουν. Επίσης, δεν πρέπει να προσθέσουν Pittoo, Dark Samus... Είναι τελείως διαφορετικοί χαρακτήρες αλλά είναι κυριολεκτικά κλώνοι! Δεν έχουν τεράστιες διαφορές στο moveset. Το καλύτερο είναι να υπάρχουν ως unlockable κουστούμια.

Ash_Pokemaster
27-01-2013, 16:12
O Wolf να φύγει, αλλά όχι και ο Falco! Ουσιαστικά ήταν ένας γρήγορος Fox, αλλά και πάλι είχε ορισμένες διαφορές, τις οποίες πρέπει να τονίσουν. Επίσης, δεν πρέπει να προσθέσουν Pittoo, Dark Samus... Είναι τελείως διαφορετικοί χαρακτήρες αλλά είναι κυριολεκτικά κλώνοι! Δεν έχουν τεράστιες διαφορές στο moveset. Το καλύτερο είναι να υπάρχουν ως unlockable κουστούμια.

Ο Pittoo είναι κυριολεκτικά ο ορισμός του κλώνου, η Dark Samus όχι! :001_tongue:

Το μόνο κοινό που έχει με τη Samus είναι η εμφάνιση (και για την ακρίβεια ούτε καν αυτό, πέραν του Power Suit), και ακόμα και αυτό είναι σχετικά τυχαίο. Και παρ' ό,τι φαίνεται να φοράει παρόμοια "στολή" με την Samus (και επομένως μπορεί θεωρητικά να χρησιμοποιήσει παρόμοια όπλα), έχει τελείως διαφορετικές δυνάμεις από φύσεως. Οι κινήσεις της προφανώς θα βασιστούν στο Phazon (και στο spoiler που ανέφερα) και μπορεί άνετα να γίνει κάτι τελείως διαφορετικό. Αρκεί να φανταστεί κανείς πόσο διαφορετικά μπορεί να είναι τα Final Smash μεταξύ Samus και Dark Samus... :001_tongue:

Όσο για το Wolf / Falco, πράγματι ο Falco είναι πιο διαφορετικός εμφανισιακά, αλλά ο Wolf πιστεύω ότι αξίζει περισσότερο θέση σαν bad guy. Προφανώς βέβαια και οι δύο είναι δύσκολο να έχουν πολύ διαφορετικά movesets, καθώς στο Star Fox δεν δίνεται ευκαιρία διαφοροποίησης των χαρακτήρες σε κινήσεις. Το αστείο είναι ότι η μόνη τέτοια ευκαιρία που είχαν θα ήταν μέσω των Airwings, και αντί για αυτά πήγαν και έβαλαν Landmasters στο Final Smash... :001_tongue:

FoM
27-01-2013, 19:11
Ρε παιδιά τι λέτε. Ο Wolf είναι κατά πολύ διαφορετικός από τον Fox, ενώ ο Falco έχει διαφορά μόνο στο B... στο Blaster!!

Πάντως λογικά πρώτοι πρώτοι πρέπει να δούνε την πόρτα κάτι τύποι σαν Olimar και Pokemon Trainer. Έπαιζα για χρόνια Wario και είναι εξαιρετικός και πρωτότυπος.

Εγώ θέλω καλό online, υπερπλήρες, και ο αγαπημένος μου χαρακτήρας (μαντέψτε ποιος άραγε) να είναι και πάλι κομπλέ όπως στο Melee και όχι ένας wimp όπως τον έκαναν στο Brawl, και μιλάω για δύναμη, ταχύτητα και priorities...

pekinoua
27-01-2013, 19:27
Olimar; NO. Απλά πρέπει να τον βελτιώσουν. Ίσως μετά το Pikmin 3 να το δούμε και με καλύτερο μάτι. :D

Επίσης, η Dark Samus παραμένει κλώνος.- Μέχρι και το DNA είναι ίδιο, αλλά με διαφορές του άλλου μισού της. Ωστόσο σαν παίχτης θα ήταν υπερβολικά όμοια, όπως και όλοι οι Dark..

paixtis
27-01-2013, 19:35
Ρε παιδιά τι λέτε. Ο Wolf είναι κατά πολύ διαφορετικός από τον Fox, ενώ ο Falco έχει διαφορά μόνο στο B... στο Blaster!!

Μιλάνε για εμφάνιση και μόνο.Στο moveset και στο πώς παίζουν στο brawl ο wolf σαφώς είναι πολύ διαφορετικός σε σχέση με falco,fox.

Kost9000
27-01-2013, 22:33

Πάντως λογικά πρώτοι πρώτοι πρέπει να δούνε την πόρτα κάτι τύποι σαν Olimar και Pokemon Trainer. Έπαιζα για χρόνια Wario και είναι εξαιρετικός και πρωτότυπος.

Εγώ θέλω καλό online, υπερπλήρες, και ο αγαπημένος μου χαρακτήρας (μαντέψτε ποιος άραγε) να είναι και πάλι κομπλέ όπως στο Melee και όχι ένας wimp όπως τον έκαναν στο Brawl, και μιλάω για δύναμη, ταχύτητα και priorities...
Ο olimar θέλει απλά καλύτερο moveset.Τώρα ο pokemon trainer δεν θέλω να φύγει.Αν μείνει θα έχει για pokemon το snivy,το dewott και το emboar.Αυτά!Ο wario δεν μου πολύ αρέσει σε μια σείρα όπως το super smash bros.

Kost9000
27-04-2013, 17:31
Άκουσα ότι το super smash bros 4 για το 3ds θα βγεί φέτος!Λέτε να ισχύει;
http://gengame.net/2013/03/nintendo-pr-lists-super-smash-bros-as-coming-soon-on-nintendo-3ds/

alkost135
27-04-2013, 19:56
Άκουσα ότι το super smash bros 4 για το 3ds θα βγεί φέτος!Λέτε να ισχύει;
http://gengame.net/2013/03/nintendo-pr-lists-super-smash-bros-as-coming-soon-on-nintendo-3ds/

Λόγια του αέρα, αλλά μακάρι! Σημαντικότερο βέβαια είναι να εστιάσουν στου WiiU γιατί έτσι όπως πάει θα τους βγεί αποτυχία όπως το GCN...

Kost9000
28-04-2013, 10:51
Λόγια του αέρα, αλλά μακάρι! Σημαντικότερο βέβαια είναι να εστιάσουν στου WiiU γιατί έτσι όπως πάει θα τους βγεί αποτυχία όπως το GCN...
Αυτό θέλουν να κάνουν.Να βγάλουν πρώτα του 3ds και μετά να ασχοληθούν ένα-δύο χρονάκια με την έκδοση του wii u!

Kost9000
06-06-2013, 13:17
Μιας και πλησιάζουν οι μέρες για να μάθουμε νέα πράγματα για το καινούργιο smash bros(ίσως δούμε και trailer),σε τι στυλ θα σας άρεσε να είναι;Ποιους χαρακτήρες που θα θέλατε;

Dimpap28
06-06-2013, 15:39
Μιας και πλησιάζουν οι μέρες για να μάθουμε νέα πράγματα για το καινούργιο smash bros(ίσως δούμε και trailer),σε τι στυλ θα σας άρεσε να είναι;Ποιους χαρακτήρες που θα θέλατε;

Ο Sakurai επιβεβαίωσε ότι θα δείξει το πρώτο τρέιλερ του τίτλου στο E3 Nintendo Direct! Χαμός λέμε!

motherbrain
06-06-2013, 16:16
Περιττός χαμός αφού η Ν μετά το τελευταίο ND είχε δηλώσει πως θα παρουσιάσει τα MK U, Mario 3D, SSB στο preE3 ND. Προφανώς επειδή είμαστε κοντά στην Ε3 το hype φτάνει στα ύψη.

johnyrockgr
06-06-2013, 16:19
Ο Sakurai επιβεβαίωσε ότι θα δείξει το πρώτο τρέιλερ του τίτλου στο E3 Nintendo Direct! Χαμός λέμε!

ενταξει, αφου το επιβεβαιωσε, το παιχνιδι θα κυκλοφορησει σε 1,5 χρονο το λιγοτερο! :tongue_smilie:

Kost9000
06-06-2013, 18:15
Trailer;Ναιαιαιαιαιαιαιαι!!!!!!!! !!Sorry παίδες αλλά είμαι τρελός smash bros fan!Άντε να περάσουν οι μέρες!:47::punk::smilie_ssbmlogo:

Ash_Pokemaster
06-06-2013, 21:17
Καταρχάς να καταγράψουμε τους (μάλλον) confirmed, από το σκίτσο του Sakurai:

Donkey Kong
Fox
Kirby
Link
Luigi
Mario
Marth
Meta Knight
Mr. Game & Watch
Pikachu
Pit
Samus
Wario
Captain Olimar [?]
Ness [?]

Master Hand
Sandbag

:001_cool:

pekinoua
06-06-2013, 22:29
Chrom,Mewtwo και Palutena τους θεωρώ σχεδόν σίγουρους.

Ash_Pokemaster
06-06-2013, 22:36
Palutena
Εμ, σε καμία περίπτωση. :P Μάλλον πάλι στο Final Smash του Pit θα είναι (άλλωστε ο Pit δεν μπορεί να πετάξει χωρίς την βοήθειά της, οπότε στην ουσία εμφανίζεται μέσω του Pit). Ποιό πιθανή είναι η Medusa.
Και λέγοντας Medusa προφανώς εννοώ Hades.

Kyrlan
06-06-2013, 22:43
Chrom,Mewtwo και Palutena τους θεωρώ σχεδόν σίγουρους.
Για το Mewtwo είναι σίγουρο; Θα το ήθελα πολύ!
Ελπίζω πάντως να μην τσιγκουνευτούν στο ρόστερ.

pekinoua
06-06-2013, 22:48
Εμ, σε καμία περίπτωση. :P Μάλλον πάλι στο Final Smash του Pit θα είναι (άλλωστε ο Pit δεν μπορεί να πετάξει χωρίς την βοήθειά της, οπότε στην ουσία εμφανίζεται μέσω του Pit). Ποιό πιθανή είναι η Medusa.
Και λέγοντας Medusa προφανώς εννοώ Hades.

Μια χαρά πιθανή είναι! Ήταν και boss στα μέτρα του Pit, οπότε ταιριάζει. Medusa/Hades θα ήθελα αλλά δεν το βλέπω. :(

Dimpap28
12-06-2013, 10:25
Συνεχίζουμε εδώ: http://www.ninty.gr/showthread.php?t=11696