PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Αναφορά προβλημάτων

Σελίδες : [1] 2 3 4

poromenos
01-04-2007, 14:42
Βρήκατε κάποιο πρόβλημα τεχνικής φύσεως στο forum?αν ναι αναφέρετε το εδώ

Whitelighter
20-03-2010, 22:00
ε, αυτό με τα κεφαλαία. το γράφω εδώ κυρίως για να "αρχειοθετηθεί" ώστε να μην ξεχαστεί ως πρόβλημα από τους υπεύθυνους.

Dimpap28
20-03-2010, 22:04
Επίσης όταν βρίσκομαι στον επεξεργαστή κειμένου δε μπορώ να βάλω χρώματα στο κείμενο, ενώ όταν κάνω σχόλιο από το πλαίσιο στο κάτω μέρος της σελίδας δουλεύει κανονικά... Για δείτε το αυτό... Γιατί για να βάλω χρώμα στο κείμενο πρέπει να γυρίσω στο thread και να κάνω edit το post μου αναγκαστικά...!

geo2004z
20-03-2010, 22:38
αν μπορεί κάποιος ας αλλάξει τον τίτλο στα ελληνικά.

RooF
20-03-2010, 22:53
τιποτα δεν ξεχνιεται. τα περισσοτερα αν οχι ολα τα προβληματα που αναφερετε τα εχουμε και στο αντιστοιχο θεμα στο κλειστο φορουμ της διαχειρισης. ;)

δημητρη και εγω εχω καμια φορα αυτο το προβλημα αλλα πολυ σπανια και το εχω παρατηρησει μονο με Ff.

το θεμα με τα κεφαλαια και εμενα με τρελαινει!:52:

andys12
20-03-2010, 23:56
Αν καταφέρουμε να κάνουμε το update του site μέσα στις δύο εβδομάδες όλα αυτά θα επιλυθούν.

Internetakias
21-03-2010, 00:08
Αν καταφέρουμε να κάνουμε το update του site μέσα στις δύο εβδομάδες όλα αυτά θα επιλυθούν.
ελπίζω να γίνει πολλοί το περιμένουνε αυτό το update

Rush
21-03-2010, 00:22
Ναι!!! Άντε, με το καλό το update και περιμένουμε ότι το forum θα γίνει σίγουρα καλύτερο!!:) we have faith in you!!!

jimkakajim88
21-03-2010, 00:42
να ρωτισω....το update 8α γινει οπου να ναι...ολοι πιστευουμε οτι 8α γινει κατι πολυ καλο...αν λεμε αν δν αρεσει σε πολλα μελη το update 8α 3ανακανετε το site οπως τωρα?????

RooF
21-03-2010, 00:49
να ρωτισω....το update 8α γινει οπου να ναι...ολοι πιστευουμε οτι 8α γινει κατι πολυ καλο...αν λεμε αν δν αρεσει σε πολλα μελη το update 8α 3ανακανετε το site οπως τωρα?????

Οχι.

Το update σε καθε επιπεδο μονο καλυτερο μπορει να ειναι. Μπορει καποιες αλλαγες να μην αρεσουν σε καποιους (οπως παντα και παντου συμβαινει) αλλα παρολαυτα πιστευω πως θα αρεσει στην πλειοψηφια. :)

jimkakajim88
21-03-2010, 01:08
και γω:thumbup::thumbup::thumbup:

giannis17
21-03-2010, 22:01
αντε και στο επομενο update τα social groups και τα τουρνουα!

sp1r1t
21-03-2010, 22:10
θα το δούμε αυτό RooF θα το δούμε....

Scof
22-03-2010, 15:40
Ένα μικρό bug, είναι στο Username των Quote..
Συγκεκριμένα, το όνομα του ατόμου που γίνεται quote, εμφανίζεται με μικρούς χαρακτήρες. Λογικά πιστευω θα φταίει το σύστημα με τα κεφαλαία.

andys12
22-03-2010, 15:59
Ένα μικρό bug, είναι στο Username των Quote..
Συγκεκριμένα, το όνομα του ατόμου που γίνεται quote, εμφανίζεται με μικρούς χαρακτήρες. Λογικά πιστευω θα φταίει το σύστημα με τα κεφαλαία.

Αυτό είναι και είναι ένα πρόβλημα που δεν καταφέραμε να το επιλύσουμε.
Ακόμα λίγες μέρες υπομονή για το update και θα επιλυθεί...

edit:Τωρα που σε έκανα quote είναι ok.

cowboy
22-03-2010, 16:39
άρα έχουμε ακόμα λίγες μέρες μέχρι το update.......

Yoshifan13
22-03-2010, 21:11
επιτελους θα φτιαχτουν τα social groups

Internetakias
24-04-2010, 11:55
έχω πρόβλημα με την γρήγορη απάντηση, όταν πατά το υποβολή δεν στέλνει τίποτα μόνο από τον επεξεργαστή κειμένου μπορώ να στείλω και άλλες φορές όταν το πατάω μου εμφανίζει κενά σφάλμα

RooF
24-04-2010, 12:28
έχω πρόβλημα με την γρήγορη απάντηση, όταν πατά το υποβολή δεν στέλνει τίποτα μόνο από τον επεξεργαστή κειμένου μπορώ να στείλω και άλλες φορές όταν το πατάω μου εμφανίζει κενά σφάλμα

ειναι γνωστο το προβλημα εδω και λιγο καιρο.

aggel22os
24-04-2010, 14:57
εχω και εγω να αναφερω ενα προβλημα που μου συνβαινει εδω και πολυ καιρο..:bored:οταν μπαινω στο site με το username μου..και το εχω ανοιχτο και κα8ομαι με τις ωρες... μολις παω να δω κατι μετα παλυ μου ζηταει username...Εκνευριστικο ...ανα 10 λεπτα απουσιας ξανα να βαλω κοδικους....
:cursing:

jimkakajim88
24-04-2010, 15:41
δεν μου το εχει κανει ποτε αυτο....τσεκαρε το κουτακι διπλα που λεει αυτοματη συνδεση.....α και αν μπενεις απο mozila θα σου βγει πανω ενα μια γραμμη που θα σου λεει απομνημονευση κωδικου σε αυτο το σιτε....πατα απομνμινευση και εισαι οκ....:thumbup1:

Blazert
12-05-2010, 22:28
Είναι λίγο offtopic...αλλά αλλάξατε το μέγεθως των γραμμάτων ή την γραμματοσειρά?

Dimpap28
13-05-2010, 00:21
είναι λίγο Offtopic...αλλά αλλάξατε το μέγεθως των γραμμάτων ή την γραμματοσειρά?

δεν πρέπει... δεν έχω παρατηρήσει καμία τέτοια αλλαγή...

kaktos
21-05-2010, 01:02
Υπαρχει καποιο προβλημα και δεν φορτωνουν τα social groups?

Tanno-chan
21-05-2010, 02:32
εχω και εγω να αναφερω ενα προβλημα που μου συνβαινει εδω και πολυ καιρο..:bored:οταν μπαινω στο site με το username μου..και το εχω ανοιχτο και κα8ομαι με τις ωρες... μολις παω να δω κατι μετα παλυ μου ζηταει username...Εκνευριστικο ...ανα 10 λεπτα απουσιας ξανα να βαλω κοδικους....
:cursing:

δεν μου το εχει κανει ποτε αυτο....τσεκαρε το κουτακι διπλα που λεει αυτοματη συνδεση.....α και αν μπενεις απο mozila θα σου βγει πανω ενα μια γραμμη που θα σου λεει απομνημονευση κωδικου σε αυτο το σιτε....πατα απομνμινευση και εισαι οκ....:thumbup1:

Ρε στόκε Jim... Δεν του το ξεκαθάρισες καλά...

Άγγελε, αυτό που θέλει να πει ο μικρός είναι ότι καλό είναι να τσεκάρεις το κουτάκι "Αυτόματη Σύνδεση" για να σε θυμάται ο συγκεκριμένος υπολογιστής για να μπαίνεις αυτόματα μέσα στο site.

Αν έχεις mozilla, τότε το καλύτερο είναι να βάλεις το sxipper (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4865/), ένα add-on του FireFox που αποθηκεύει ΜΟΝΟ nicknames, e-mails και μαζί και τους κωδικούς, έτσι για να θυμάται το ίδιο το firefox τους κωδικούς, έτσι δεν θα χρειαστεί να τους ξαναγράψεις. Το έχω κι εγώ, γιατί βαριέμαι να πληκτρολογώ ξανά και ξανά, έτσι έχω μόνο το mouse να κάνω ένα click και έληξε.

Dimpap28
21-05-2010, 09:39
Υπαρχει καποιο προβλημα και δεν φορτωνουν τα social groups?

Ναι όντως υπάρχει πρόβλημα με τα social groups. ίσως διορθωθεί με το update, ίσως και να μην υπάρχει στο update. Θα δείξει!

Pokefan
21-05-2010, 09:41
λίγη υπομονή λοιπόν πρέπει να κάνεις.

pansam
23-07-2010, 13:13
Όταν πάω να αλλάξω το Avatar μου μου γράφει αυτό:Upload failed due to failure writing temporary file.Τι συμαίνει αυτό;

RooF
23-07-2010, 15:57
Όταν πάω να αλλάξω το Avatar μου μου γράφει αυτό:Upload failed due to failure writing temporary file.Τι συμαίνει αυτό;

Οταν ανεβαζεις εικονα απο το pc σου η απο link?

pansam
23-07-2010, 16:27
Από link.:blink:

RooF
23-07-2010, 16:35
Από link.:blink:

Για δωσε εδω το link να δουμε αν ειναι σωστο.

RooF
23-07-2010, 17:58
H σελιδα που ποσταρεις ειχει αναφερθει σαν υποπτη (απατες, ιοι κτλ) και την εσβησα. ισως για αυτο να σου κανει αυτο το προβλημα.

Σου αλλαξα εγω το avatar και εβαλα αυτο που θες αλλα για καλο και για κακο να μην μπαινεις στην σελιδα που ειχες ποσταρει.

pansam
23-07-2010, 18:00
ok,roof σβήσε το ποστ για την ύποπτη σελίδα.

nintendo_new
24-07-2010, 23:32
τώρα τελευταία υπάρχει πρόβλημα με τις δημοσιεύσεις.
ενώ γράφεις με κεφαλαία κάποια γράμματα εντούτοις κατά την καταχώρηση της δημοσίευσης αυτά μετατρέπονται σε πεζά.

Hellraider
24-07-2010, 23:35
ενώ γράφεις με κεφαλαία κάποια γράμματα εντούτοις κατά την καταχώρηση της δημοσίευσης αυτά μετατρέπονται σε πεζά.

Καιρό τώρα είναι αυτό.:t2:
Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή.

dimos222
25-07-2010, 04:20

παντα υπηρχε αυτο... δεν αφηνει κεφαλεα για να μην βγαινει περιεργο το κειμενο , και να μην γραφεις σαν να φωναζεις.

nintendo_new
25-07-2010, 14:40
παντα υπηρχε αυτο... δεν αφηνει κεφαλεα για να μην βγαινει περιεργο το κειμενο , και να μην γραφεις σαν να φωναζεις.

συγκεκριμένα αναφέρομαι στο πρώτο γράμμα κάθε πρότασης το οποίο πρέπει να γράφεται πάντα με κεφαλαίο.

και αυτό δεν υπήρχε πάντα. πριν 20 μέρες μπορούσες να γράψεις κεφαλαίο το πρώτο γράμμα.

Tzini9
25-07-2010, 14:42
συγκεκριμένα αναφέρομαι στο πρώτο γράμμα κάθε πρότασης το οποίο πρέπει να γράφεται πάντα με κεφαλαίο.

και αυτό δεν υπήρχε πάντα. πριν 20 μέρες μπορούσες να γράψεις κεφαλαίο το πρώτο γράμμα.

Nαι όντως υπάρχει αυτό το πρόβλημα τελευταία.Μην ανησυχείτε πάντως όλα θα λυθούνε με το update

nintendo_new
25-07-2010, 14:43
και να συμπληρώσω ότι μάλλον δεν το κάνει σε όλα τα θέματα. χθες έβαλα μια αγγελία με κάποια γράμματα κεφαλαία και έμεινε ανέπαφη σε αντίθεση π.χ με το ακριβώς επάνω μήνυμα μου που πάλι άλλαξε σε μικρά.

Braveheart1980
25-07-2010, 19:25
υπομονή παίδες για τα μικροπροβλήματα
λίιιιιιιιιγο καιρό ακόμα

Ash_Pokemaster
02-08-2010, 17:21
Μετά το φρέσκο, εξαιρετικό update ελάχιστα σοβαρά χρειάζονται διόρθωση. Παρόλ' αυτά, επειδή ιδέες υπάρχουν πάντα, και τα προβλήματα πετάγονται σαν τα Zubat, ξεκινώ:

Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να βάλω εικόνα στην υπογραφή μου. Στις κάτω ενδείξεις λέει ότι το [img] tag είναι απενεργοποιημένο. Επίσης, νομίζω ότι αν αυξηνόνταν το 400x130 σε 450x150 καλά θα 'ταν. :001_cool:
Χρειαζόμαστε επειγόντως ένα [spoiler] tag.
Καλά θα ήταν η ψυχαγωγία και τα off topic να είναι σε ξεχωριστές κατηγορίες. Αν για παράδειγμα κάποιος θέλει να ανοίξει ένα θέμα για μία ταινία ή ένα συγκρότημα να μην βρίσκεται μαζί με το Warp Pipe ή τα forum games. Επίσης, το 'Γενικά για τη Nintendo' μου φαίνεται λίγο άδιο... Κατά τ' άλλα η κατηγοριοποίηση είναι αρκετά καλή!
Στα profiles καλά θα ήταν είτε να μην υπάρχουν καθόλου, είτε να είναι σε ξεχωριστές κατηγορίες οι Home και Handheld κονσόλες που έχει ο καθένας, καθώς φαίνεται πολύ πλατί το κείμενο όταν βλέπει κάποιος το profile. Επίσης, οι επιλογές κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να είναι: Consoles: NES, SNES, N64, GCN, Wii, Portables; G&W, GB, GBC, GBA, DS. Με άλλα λόγια, είτε όλα συντομογραφίες, είτε κανένα. :tongue_smilie:
Δεν θυμάμαι αν το είχα ξαναπροτείνει, αλλά ωραία θα ήταν και τα custom usertitles. Με άλλο λόγια, να μπορεί κανείς να αλλάξει το μήνυμα πάνω από τα καπέλα του Mario σε ό,τι θέλει.
Νέα (πρόσθετα) smilies; :ohmy:

Αυτά για τώρα.

Dani14
02-08-2010, 17:37
Παίδες έχω κάνει στην κεντρική μερικά comments αλλά συνεχίζει να γράφει 0 comments.

EDIT: Fixed!

kiiraklis94
02-08-2010, 18:57
Όταν κοιτάζω τα Νέα Μηνύματα, και επιλέγω να δω κάποιο θέμα, μου βγάζει αυτό: "Sorry, you do not have permission to access this page.".

Αργότερα παρατήρησα πως αυτό συμβαίνει μόνο σε συγκεκριμένες περιπτώσεις (δείτε το συνημένο).

cowboy
02-08-2010, 19:08
Όταν κοιτάζω τα Νέα Μηνύματα, και επιλέγω να δω κάποιο θέμα, μου βγάζει αυτό: "Sorry, you do not have permission to access this page.".

Αργότερα παρατήρησα πως αυτό συμβαίνει μόνο σε συγκεκριμένες περιπτώσεις (δείτε το συνημένο).

Ακόμα και στα δικά μου τα θέματα μου emfnizei το μήνυμα. Για να δω πχ. το earthbound review παο στην κεντρική και εκεί πατάω retro reviews.

Όταν μετακίνησα το θέμα κοίταξα να είναι εμφανίσιμο σε όλους ,τώρα δεν ξέρω όμως αν έκανα εγώ λάθος η υπάρχει κάποιο γενικό λάθος.

Ακόμα μια ερώτηση, μονο εμείς η Reviewers,Mods και Admin μπορούμε να κάνουμε ένα post προαγωγή σε άρθρο, η έχουνε όλοι αυτή την δυνατότητα?

jimkakajim88
02-08-2010, 19:21
οποτε παταω +Απαντηση σε Θεμα με πηγαινει στην γρηγορη απαντηση!!!απο εκει πρεπει να παταω εξελιγμενη επεξεργασια για να με πηγαινει στο ''παλιο'' reply πριν το update....???

teopless
02-08-2010, 19:46
οποτε παταω +Απαντηση σε Θεμα με πηγαινει στην γρηγορη απαντηση!!!απο εκει πρεπει να παταω εξελιγμενη επεξεργασια για να με πηγαινει στο ''παλιο'' reply πριν το update....???

Ναι,αυτό ούτε εμένα με πολυβολεύει...

RooF
03-08-2010, 13:21

Απο οτι εχω δει και σε αλλα φορουμ με το τελευταιο vb ετσι ειναι.

Σιγα σιγα θα φτιαξουμε και οι mod οποια θεματα υπαρχουν οπως πχ το Ευρετηριο Παρουσιασεων κτλ. Εχω αδεια αυτη τη βδομαδα και ειμαι Ροδο αρα μη περιμενετε πολλα αυτη τη βδομαδα. :P

teopless
03-08-2010, 14:30
Dammit!Μερικά κεφαλάια είναι ακόμη βιτσιόζικα και γίνονται πεζά ακόμα και μετά το update...

savvas999
03-08-2010, 14:37
Όλα οκ με το φόρουμ, το μοναδικό πρόβλημα που παρατήρησα είναι ότι στην κατηγορία Reviews δεν υπάρχουν όλα όσα ήταν παλιότερα...
Θυμάμι υπήρχαν πολλά reviews και για DS και για Wii. Μήπως κάνω κάποιο λάθος εγώ και δεν τα βρίσκω;

EDIT: Ωραία, ευχαριστώ πολύ Tzini9 :wink:

Tzini9
03-08-2010, 14:40
Όλα οκ με το φόρουμ, το μοναδικό πρόβλημα που παρατήρησα είναι ότι στην κατηγορία Reviews δεν υπάρχουν όλα όσα ήταν παλιότερα...
Θυμάμι υπήρχαν πολλά reviews και για DS και για Wii. Μήπως κάνω κάποιο λάθος εγώ και δεν τα βρίσκω;

Υπάρχουν στο φόρουμ : Archives και σιγά σιγά θα μεταφερθούν στην κεντρική με τις απαντήσεις του ως comments....

kiiraklis94
04-08-2010, 03:29
Παιδιά κάτι εντελώς άσχετο και ίσως μικροσκοπικό πρόβλημα που αντιμετοπίζω...

Στο προφίλ μου δεν υπάρχει το tab "Μηνύματα Επισκεπτών"... Και παρατήρησα πως δεν υπάρχει και σε άλλους χρήστες, ενώ σε μερικούς υπάρχει... Τί συμβαίνει;;;; XD

cowboy
04-08-2010, 11:40
υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα στην προεπισκόπηση κείμενο, τα κείμενο που έχουνε size 3 και μετά πατάω προεπισκόπηση εμφανίζονται όλα μεγαλύτερα με Bold ,με αποτέλεσμα να μην μοιάζουνε με το κανονικό κείμενο.

Yoshifan13
04-08-2010, 14:46
οπως παρατηρησα κι εγω υπαρχουν μερικα προβληματα αλλα το σιτε ειναι ολοκαινουριο υπομονη

Dimpap28
04-08-2010, 14:59
οπως παρατηρησα κι εγω υπαρχουν μερικα προβληματα αλλα το σιτε ειναι ολοκαινουριο υπομονη

Εδώ αναφέρουμε τα προβλήματα ονομαστικά. Αν παρατήρησες προβλήματα πες μας ακριβώς ποια είναι.

Από τη μεριά μου, κάτι που δεν είναι "πρόβλημα", είναι το μέγεθος της γραμματοσειράς στο φόρουμ. Πιστεύω ότι είναι πολύ μικρή και καλό θα ήταν να μεγαλώσει κατά ένα ή ενάμιση νούμερο, γιατί είναι λίγο κουραστική τώρα.

bahamut zero
04-08-2010, 15:04
μπορει να αναφερθηκε ηδη αλλα οταν κανω αναζητηση δεν αναφερεται η πληρης ημερομηνια των posts....εχει πχ την μορφη 4/12/2.....

Internetakias
04-08-2010, 15:18
όταν βλέπω τα νέα μηνύματα και όταν τα topic έχουν tags ή/και συνημμένα και πάνω από 7 σελίδες τα εικονίδια τον tags ή/και συνημμένα επικαλύπτουν τα κουμπιά των σελίδων

kiiraklis94
07-08-2010, 20:36
Ένα μικροπρόβλημα που δεν ενοχλεί κανέναν αλλά είπα να το αναφέρω

H σελίδα buy&sell εμφανίζεται ως Buy& sell

622

andys12
07-08-2010, 21:12
Ένα μικροπρόβλημα που δεν ενοχλεί κανέναν αλλά είπα να το αναφέρω

H σελίδα buy&sell εμφανίζεται ως Buy& sell

622

Διορθώθηκε

Internetakias
07-08-2010, 21:38
Διορθώθηκε
το πρόβλημα που είπα εγώ πάνω από τον kiirakli

Tzini9
07-08-2010, 21:43

Όντως κι εμένα μου την έχει δώσει το συγκεκριμένο...

andys12
07-08-2010, 21:52

Όντως κι εμένα μου την έχει δώσει το συγκεκριμένο...

Θα διορθωθεί και αυτό...

Linkmastersword
10-08-2010, 15:06
Count me, too.
Αυτό το πρόβλημα είναι ενοχλητικό όχι μόνο απο οπτική αλλα και λειτουργική πλευρα, ανοιγουν οι επισυνάψεις.

george
11-08-2010, 21:01
Εχω ενα προβλημα με τα posts οσα και να κανω μου λεει οτι εχω κανει 93!!!

Edit:Δεν ξερω τι εγεινε αλλα τωρα πηγε 94.

Hellraider
11-08-2010, 21:19
Εχω ενα προβλημα με τα posts οσα και να κανω μου λεει οτι εχω κανει 93!!!

Edit:Δεν ξερω τι εγεινε αλλα τωρα πηγε 94.

Για δοκίμασε να κάνεις άλλο ένα εδώ να σιγουρευτείς.:wink:

george
12-08-2010, 14:07
Τωρα παλι εχω το ιδιο προβλημα εχω μινει στα 94.

Μα τι γινεται μονο σε αυτο το θεμα μετρανε τα posts μου;

Tzini9
12-08-2010, 14:13
Τωρα παλι εχω το ιδιο προβλημα εχω μινει στα 94.

Μα τι γινεται μονο σε αυτο το θεμα μετρανε τα posts μου;

Ότι ποστ κάνεις στο off-topic φόρουμ δε μετράνε στο post count.

george
12-08-2010, 18:37
Εχεις δικιο εκανα στο γενικη συζητηση για το ds και μετρησε,αλλα γιατι στο off-topic δε μετρανε;

Tzini9
12-08-2010, 19:38
Εχεις δικιο εκανα στο γενικη συζητηση για το ds και μετρησε,αλλα γιατι στο off-topic δε μετρανε;

Για να μη γίνεται περισσότερο spam από άτομα που θέλουν να ανεβάσουν τον αριθμό των ποστ τους.

george
13-08-2010, 08:07
Α,οκ
Τωρα θα αναφερω ενα μικρο λαθακι που δεν ενοχλει κανεναν αλλα λεω να το αναφερω.Τι ενωειτε τα του ninty.gr;

teopless
13-08-2010, 11:16
Α,οκ
Τωρα θα αναφερω ενα μικρο λαθακι που δεν ενοχλει κανεναν αλλα λεω να το αναφερω.Τι ενωειτε τα του ninty.gr;

Σχετικά με το ninty.gr,maybe;

cowboy
13-08-2010, 20:26
όταν κάποιος έψαχνε κάτι που υπήρχε στο site μας, πχ κάποιο άρθρο η review εμφανιζότανε στο google η αναζήτηση του με το site μας να είναι πολύ ψιλά. Τώρα επίσης το κάνει όμως όταν πατήσει κανεις πάνω γραφει 404 ERROR.

Δηλαδή αν έψαχνες στο google στην ελληνική γλώσσα το site μας είχε πολύ υψηλά rank. Δοκιμάστε ας πούμε Metal Slug review και βάλτε να ψάχνει στην ελληνική γλώσσα.Βρίσκει το ninty.gr όμως δεν λειτουργεί ποια το link. Επίσης σε πολλά αλλα review και άρθρα είχαμε υψηλή θέσει και πιστεύω να είσαι ψιλά στο google είναι παρα πολύ σημαντικό άρα πρέπει να βρεθεί τρόπος να διορθωθεί αυτό το πράγμα εάν γίνετε διότι είναι κρίμα να xsoume την θέσει μας.

kiiraklis94
13-08-2010, 22:50
Στην αρχική σελίδα το link για το review του DB Origins δεν λειτουργεί και βγάζει σφάλμα:"The page that you have requested was not found. If you followed a valid link, please notify the administrator."

711

dimos222
14-08-2010, 01:18
Λογικα και τα 2 παραπανω ειναι το ιδιο θεμα. Πιθανοτατα γιατι καποια απ το review Κλπ περασαν απ τον τομεα τους που ηταν τοπικς στο φορουμ και τωρα βρισκονται σε διαφορετικη θεση σε αλλη κατηγορια και οχι σαν τοπικ... Οποτε καποια παλια λινκς κλπ δε παιζουν.

kiiraklis94
14-08-2010, 01:24
Λογικα και τα 2 παραπανω ειναι το ιδιο θεμα. Πιθανοτατα γιατι καποια απ το review Κλπ περασαν απ τον τομεα τους που ηταν τοπικς στο φορουμ και τωρα βρισκονται σε διαφορετικη θεση σε αλλη κατηγορια και οχι σαν τοπικ... Οποτε καποια παλια λινκς κλπ δε παιζουν.
Τα άλλα απο πάνω λειτουργούν κανονικά...

Επίσης το review αυτό έχει μεταφερθεί κανονικά σε άρθρο: http://www.ninty.gr/content.php?180-Dragon-Ball-Origins-%28DS-Review%29

dimos222
14-08-2010, 04:29
Αμα δεις τα δυο λινκ ειναι διαφορετικα ατο που εδωσες τωρα και αυτο που σε στελνει απ το λινκ στο πλαι... Οποτε το λινκ στο πλαι στε στελνει στο παλιο που ηταν το τοπικ...Και νομιζω απο εδω και περα δε θα παιζει προβλημα δλδ.. Ετσι υποθετω εγω τουλαχιστον....

aristotelisgr
18-08-2010, 14:52
Πως μπορώ να δω τα αποθηκευμένα μνμ που στέλνω; Στον φάκελο "Απεσταλμένα" δεν υπάρχουν.

Tzini9
18-08-2010, 14:57
Πως μπορώ να δω τα αποθηκευμένα μνμ που στέλνω; Στον φάκελο "Απεσταλμένα" δεν υπάρχουν.

Πας Ρυθμίσεις --> Ρυθμίσεις Forum και κάπου υπάρχει η επιλογή να αποθηκεύονται τα απεσταλμένα, θα τη δεις...

kiiraklis94
18-08-2010, 14:58

Πρέπει αν επιλέξεις αυτό που φαίνεται κάτω στην εικόνα

763

aristotelisgr
18-08-2010, 15:57
Σας ευχαριστώ.

dimos222
18-08-2010, 22:09
Στα νεα στην κεντρικη σελιδα αμα πατησεις να μπεις βγαζει μπολικα warning php και καποια νεα τα δειχνει απο κατω αλλα δε τα δειχνει καθολου...

EDTI Ισως ηταν κατι προσωρινό τωρα δειχνουν ολα ΟΚ.

cowboy
19-08-2010, 00:33
Υπάρχει πρόβλημα με την προεπισκόπηση μηνυμάτων πρέπει να φτιαχτεί !

andys12
19-08-2010, 02:37
Υπάρχει πρόβλημα με την προεπισκόπηση μηνυμάτων πρέπει να φτιαχτεί !

Τι πρόβλημα υπάρχει?

cowboy
19-08-2010, 03:40
Τι πρόβλημα υπάρχει?

όταν πατάω προεπισκόπηση βλέπω το post μου όλο με Bold γράμματα και μεγαλύτερα από ότι είναι, δηλαδή το κείμενο είναι διαφορετικό από αυτό που ποστάρω.

kiiraklis94
20-08-2010, 02:28
Κάνω Log-in με το λογαριασμό μου και μετά απο λίγο κάνει log-off μόνο του... τ'ι γίνεται ρε παιδιά είναι σπαστικό να κάνω κάθε τρεις και λίγο log-in...

cowboy
20-08-2010, 02:53
Κάνω Log-in με το λογαριασμό μου και μετά απο λίγο κάνει log-off μόνο του... τ'ι γίνεται ρε παιδιά είναι σπαστικό να κάνω κάθε τρεις και λίγο log-in...

σε κάνω Hack..........LoL

ήθελα να πω πως μπράβο που λύθηκε το πρόβλημα με την προεπισκόπηση.

kiiraklis94
20-08-2010, 02:57
σε κάνω Hack..........LoL

ήθελα να πω πως μπράβο που λύθηκε το πρόβλημα με την προεπισκόπηση.

It was you all along! I knew it!!! Σοβαρά τωρα παιδιά... τί συμβαίνει?... Μήπως φταίει που μπαίνω απο άλλο PC?

dimos222
20-08-2010, 03:34
Εμενα δε μου το κανει . Μενει κανονικα ον
Για δοκιμασε οταν κανεις λογκ ιν πανω πανω δεξια να τσεκαρεις και το remember me. Και πρεπει στον Browser σου να επιτρεπει τα coockies.

Αν παλι τπτ δοκιμασε απο αλλο browser.

RooF
20-08-2010, 07:22
It was you all along! I knew it!!! Σοβαρά τωρα παιδιά... τί συμβαίνει?... Μήπως φταίει που μπαίνω απο άλλο PC?

Να γραφεις ολο το url και οχι μονο http://ninty.gr

Σε πολλα σιτε υπαρχει προβλημα αν δεν βαζεις το www με τα pass.

kiiraklis94
20-08-2010, 08:43
Να γραφεις ολο το url και οχι μονο http://ninty.gr

Σε πολλα σιτε υπαρχει προβλημα αν δεν βαζεις το www με τα pass.

Χρησιμοποιώ bookmark που το URL του είναι www.ninty.gr κανονικά... οπότε δεν νομίζω να είναι αυτό... :/...

RooF
20-08-2010, 21:12
Χρησιμοποιώ bookmark που το URL του είναι www.ninty.gr κανονικά... οπότε δεν νομίζω να είναι αυτό... :/...

Καθαρισε τα cookies, την cache και γενικα οτι αποθηκευει ο browser σου και δοκιμασε.

kiiraklis94
22-08-2010, 14:50
http://www.ninty.gr/attachment.php?attachmentid=844&d=1282467191

To εικονάκι που φαίνεται στην εικόνα απο πάνω, δεν εμφανίζετε στον Google Chrome...

bahamut zero
31-08-2010, 00:27
δεν ειναι προβλημα ακριβως αλλα δεν πρεπει σιγα σιγα να μεταφερθουν τα reviews απο το παλιο site στο αντιστοιχο section?

RooF
31-08-2010, 00:30
δεν ειναι προβλημα ακριβως αλλα δεν πρεπει σιγα σιγα να μεταφερθουν τα reviews απο το παλιο site στο αντιστοιχο section?

Θελει παρα πολυ δουλεια για να γινει αυτο και αλλαγες στις εικονες κτλ γιαυτο το παμε λαου λαου.

cowboy
31-08-2010, 00:53
Εγώ δούλευα κάθε μέρα σε αυτά, κοίταξε το section retro reviews έχω βάλει είδη 20 reviews αλλα έχω αλλα 40 όμως είναι παρα πολύ δουλειά, δηλαδή κάθε review παίρνει ώρες διότι πρέπει να βάλω εικόνες και να διορθώσω ενώ τα δικά μου reviews συνήθως πρέπει να προσθέσω πολλά και να ξαναφτιάξω.

Το ίδιο και σε άρθρα μιλάμε το άρθρο Metroid αφιέρωμα μου πείρε ολόκληρη μέρα για να το φτιάξω έτσι ώστε να διαβάζετε ενώ την επομενη μέρα έψαχνα εικόνες. (αν το δεις στα άρθρα κάτω κάτω μπορείς να το συγκρίνεις με το αρχικό κείμενο του motherbrain)

Βασικά σιγά,σιγά θα μπούνε όλα στην θέση τους.

cowboy
01-09-2010, 17:50
Στα νέα μηνύματα δεν θα έπρεπε να εμφανίζονται και η συζητήσεις από θέματα που βρίσκονται στις διαφορες κατηγοριες ?

Δηλαδή ατα εμφανίζονται στα τελευταία σχόλια όμως έχω την εντύπωση πως τα περισσότερα μελόι δεν το παίρνουνε χαμπάρι. Για αυτό θα έπρεπε και αυτά τα σχόλια και posts να εμφανίζονται επίσης στα νέα μηνύματα.

Dani14
24-09-2010, 13:40
Σε όσους χρήστες μπαίνω στο προφίλ τους, στην είκόνα του προφίλ όλοι έχουν την κεφάλα του Toad. Και ξέρω ότι κάποιοι έχουν σίγουρα εικόνες αλλά δεν τις εμφανίζει.

Internetakias
24-09-2010, 14:52
http://www.ninty.gr/attachment.php?attachmentid=844&d=1282467191

To εικονάκι που φαίνεται στην εικόνα απο πάνω, δεν εμφανίζετε στον Google Chrome...
ούτε και στον explorer εμφανίζετε

Tanno-chan
20-10-2010, 16:19
τώρα παρατήρησα ένα νέο πρόβλημα.

στα pm ήθελα να διαγράψω τα απεσταλμένα μηνύματα για να καθαρίσω τον φάκελο, αλλά δεν διαγράφονται με τίποτα...

πάτησα το γενικό κουτάκι πάνω πάνω για να τα επιλέγει όλα, μετά πάτησα "επιλογή όλων των μηνυμάτων" --> "διαγραφή" --> "προχωρήστε" και δεν έγινε τίποτα... :s

Άμα δεν γίνει κάτι, μετά ούτε εγώ, ούτε κανείς άλλος δεν θα μπορούμε να στέλνουμε τα μηνύματα στο μέλλον. Θα γίνει χαμός.

Χρησιμοποιώ firefox για να ξηγιόμαστε.

geo2004z
20-10-2010, 16:24
Εγώ χρησιμοποιώ firefox και σβήνονται κανονικά....

RooF
20-10-2010, 16:25
Εγω διαγραφω και τα απεσταλμενα κανονικα. Εισαι σιγουρος πως δεν κανεις κατι λαθος?

Tanno-chan
20-10-2010, 17:33
Άστε. Fixed. Ήθελε reboot το firefox για να στρωθεί... Τελευταία μ.........ι η σύνδεση μου...

Dani14
01-11-2010, 03:49
Κάτι που πρόσεξα. Όσοι μπαίνουν στα forum ως επισκέπτες δεν μπορούν να δουν τις επισυναπτόμενες εικόνες. Δεν μιλάω για την κεντρική σελίδα αλλά μέσα στο forum. Οι εικόνες που είναι απο imgur,imageshack κτλ. φαίνονται κανονικά.

RooF
01-11-2010, 17:16
Κάτι που πρόσεξα. Όσοι μπαίνουν στα forum ως επισκέπτες δεν μπορούν να δουν τις επισυναπτόμενες εικόνες. Δεν μιλάω για την κεντρική σελίδα αλλά μέσα στο forum. Οι εικόνες που είναι απο imgur,imageshack κτλ. φαίνονται κανονικά.

Λογικο και σωστο. Μακαρι να γινοταν και για τις εικονες σπο url.

pokemon
09-11-2010, 16:28
Εγώ ένα πρόβλημα γενικά στο ninty.gr Πώς στέλνω πρόσκληση σε άτομα για την δημόσια ομάδα που έχω φτιάξει

RooF
09-11-2010, 16:54
Εγώ ένα πρόβλημα γενικά στο ninty.gr Πώς στέλνω πρόσκληση σε άτομα για την δημόσια ομάδα που έχω φτιάξει

Αυτο δεν ειναι προβλημα. Δεν μπορεις να στειλεις προσκλησεις. Απλο. :)

RooF
10-11-2010, 17:33
αυτο δεν ειναι προβλημα. δεν μπορεις να στειλεις προσκλησεις. απλο. :)

fail

τελικα γινεται να στειλεις προσκλησεις.

:p

Dani14
21-11-2010, 18:13
Να αναφέρω πως οι εικόνες στο προφίλ των χρηστών δεν εμφανίζονται.

Braveheart1980
22-11-2010, 12:51
Να αναφέρω πως οι εικόνες στο προφίλ των χρηστών δεν εμφανίζονται.

Yep

Το ιδιο βλέπω και εγω

cowboy
25-11-2010, 21:05
ποιο είναι το καλύτερο μέγεθος εικόνας για avatar?

RooF
25-11-2010, 22:10
ποιο είναι το καλύτερο μέγεθος εικόνας για avatar?

130χ130

Σαν του Dani :001_smile:

cowboy
25-11-2010, 22:16
a ωραία τώρα την έφτιαξα 130*130

Hellraider
10-01-2011, 19:44
Στα νέα μηνύματα πλέον βγαίνουν και τα τελευταία νέα (δεν ξέρω πως ακριβώς λέγονται) αλλά δεν με αφήνει να τα δω.Είμαι ο μόνος;

Dani14
10-01-2011, 19:52
Όχι σε όλους έτσι είναι. Θα διορθωθεί σύντομα.

geo2004z
18-01-2011, 15:59
Στα νέα μηνύματα, ενώ δείχνει ότι κάποιος δημοσίευσε νέο μήνυμα στα νέα, το link δε λειτουργεί. Βγάζει συνεχώς αυτό το εκνευριστικό μήνυμα και καλό θα είναι να διορθωθεί....

http://www.ninty.gr/showthread.php?t=4792

Whitelighter
18-01-2011, 19:32
Στα νέα μηνύματα, ενώ δείχνει ότι κάποιος δημοσίευσε νέο μήνυμα στα νέα, το link δε λειτουργεί. Βγάζει συνεχώς αυτό το εκνευριστικό μήνυμα και καλό θα είναι να διορθωθεί....

http://www.ninty.gr/showthread.php?t=4792

SO TRUE. Αν μπορεί κάποιος να το φτιάξει, ας το φτιάξει πλζ.
Βασικά, ας βάλει να μη φαίνονται καθόλου τα νέα Articles-News στα New Posts. Υποτίθεται γι'αυτό είναι μπροστά-μπροστά στο Home.

Tzini9
18-01-2011, 20:33
SO TRUE. Αν μπορεί κάποιος να το φτιάξει, ας το φτιάξει πλζ.
Βασικά, ας βάλει να μη φαίνονται καθόλου τα νέα Articles-News στα New Posts. Υποτίθεται γι'αυτό είναι μπροστά-μπροστά στο Home.

Βασικά επειδή μερικοί το ζήτησαν γιατί δεν γίνονται αντιληπτά τα άρθρα-reviews στην κεντρική, είπαμε να το ενεργοποιήσουμε, αλλά επειδή κάτι δεν έγινε σωστά περιμένουμε από τον admin να το διορθώσει.

Λίγη υπομονή λοιπόν...

cowboy
18-01-2011, 20:53
Βασικά είναι πολύ καλο, γιατί αλλιώς όταν υπάρχουνε παραπάνω από 7 posts σε άρθρα η review αυτά χάνονται. Όμως έτσι τα βλέπουμε. Αλλα δυστυχώς υπάρχει αυτό το πρόβλημα.

Calm Dreamer
30-01-2011, 16:09
Έχει κολλήσει το post count μου. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΗΣ ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑΣ? TI ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ??? ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ?????

Dani14
30-01-2011, 16:12
Νομίζω τώρα σου μέτρησε το post. απλά σε θέματα που είναι στο off-topic δεν μετράνε τα μηνύματα.

Calm Dreamer
30-01-2011, 16:16
γενικά δε μέτραγε καιρό τώρα... anyway....

Alexandros87
30-01-2011, 16:32
ρε αμα μετραγαν τα off topic θα ειχα τωρα πανω απο 4000 ποστ χαχαχα

RooF
30-01-2011, 16:34
γενικά δε μέτραγε καιρό τώρα... Anyway....

αν λαδωσεις σου βαζω στο μετρητη οσα θες :p

Calm Dreamer
30-01-2011, 16:42

ουκ εν τω πολλώ το ευ αγαπητέ RooF xD

Alexandros87
30-01-2011, 16:50

α τωρα δικαιολογούνται τα 4330 ποστ που εχεις :p

RooF
30-01-2011, 16:52
α τωρα δικαιολογούνται τα 4330 ποστ που εχεις :p

Μπα, αυτα ειναι αγνη καμενιτιδα. XD

Αρκετα ομως με τα off :P

cowboy
18-02-2011, 03:43
υπάρχει ένα τεράστιο πρόβλημα. Όταν γράφω άρθρο η review και αλλάζω την γραμματοσειρά και το μέγεθος η σειρές δεν φτάνουνε μέχρι το τέλος με αποτέλεσμα το κείμενο να είναι πολύ άσχημο, ελπίζω αυτό να λυθεί. Δηλαδή η κάθε σειρά πρέπει να πάει μέχρι το telos.

κοιτάξτε οποιοδήποτε άρθρο και θα δείτε απευθείας το πρόβλημα.

andys12
18-02-2011, 10:40
υπάρχει ένα τεράστιο πρόβλημα. Όταν γράφω άρθρο η review και αλλάζω την γραμματοσειρά και το μέγεθος η σειρές δεν φτάνουνε μέχρι το τέλος με αποτέλεσμα το κείμενο να είναι πολύ άσχημο, ελπίζω αυτό να λυθεί. Δηλαδή η κάθε σειρά πρέπει να πάει μέχρι το telos.

κοιτάξτε οποιοδήποτε άρθρο και θα δείτε απευθείας το πρόβλημα.

Man στειλε μου πμ γιατί δεν κατάλαβα ακριβώς το πρόβλημα.

Lestat
18-02-2011, 11:51
Κατά τη χρήση της σελίδας που φέρνει όλα τα νέα μηνύματα, όταν ο σύνδεσμος έχει αναφορά Forum:
vBCms Comment (δλδ είναι ποσταρισμένο στην Αρχική σελίδα), και πατήσεις να δείς το σύνδεσμο, η σελίδα δεν ανοίγει και βγάζει το μήνυμα
Μήνυμα από vBulletin
Δηλώθηκε Λανθασμένο Forum. Αν ακολουθήσατε έγκυρο σύνδεσμο, παρακαλούμε ενημερώστε τον administraτor
ή αν πατήσεις να μεταφερθείς στο τελευταίο μηνύμα εμφανίζει:
Sorry, you do not have permission to access this page.

Ευχαριστώ

dialogi
18-02-2011, 13:03
[QUOTE=Lestat;105231]Κατά τη χρήση της σελίδας που φέρνει όλα τα νέα μηνύματα, όταν ο σύνδεσμος έχει αναφορά Forum:
vBCms Comment (δλδ είναι ποσταρισμένο στην Αρχική σελίδα), και πατήσεις να δείς το σύνδεσμο, η σελίδα δεν ανοίγει και βγάζει το μήνυμα
Μήνυμα από vBulletin
Δηλώθηκε Λανθασμένο Forum. Αν ακολουθήσατε έγκυρο σύνδεσμο, παρακαλούμε ενημερώστε τον administraτor
ή αν πατήσεις να μεταφερθείς στο τελευταίο μηνύμα εμφανίζει:
Sorry, you do not have permission to access this page.

αντιμετωπιζω και γω το ιδιο προβλημα ομως ενταξει δεν ειναι τοσο μεγαλο

cowboy
18-02-2011, 13:54
Man στειλε μου πμ γιατί δεν κατάλαβα ακριβώς το πρόβλημα.

το πρόβλημα είναι ότι η σειρά δεν πάει μέχρι το τέλος, δηλαδή για παράδειγμα όταν γράφω

Αντί να είναι έτσι:

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

είναι έτσι:

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
AAAAAAAAAAAAAAAA
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
AAAAAAAA
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
AAAAAAAAAAAAAAAAA

δηλαδή η σειρές δεν φτάνουνε μέχρι το τέλος αλλα πάνε random όπως γουστάρουνε. Το αποτέλεσμα είναι όταν έχω ένα μεγάλο παράγραφο να παρουσιάζει πρόβλημα για τον αναγνώστη αλλα και επιπλέον το κείμενο να φαίνεται άσχημο.
Δηλαδή αυτό που πρέπει να δοκιμάσεις να φτιάξεις είναι να κανεις την κάθε σειρά να πάει μέχρι το τέλος.

Dimpap28
18-02-2011, 14:46
το πρόβλημα είναι ότι η σειρά δεν πάει μέχρι το τέλος, δηλαδή για παράδειγμα όταν γράφω

Αντί να είναι έτσι:

είναι έτσι:

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
AAAAAAAAAAAAAAAA
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
AAAAAAAA
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
AAAAAAAAAAAAAAAAA

δηλαδή η σειρές δεν φτάνουνε μέχρι το τέλος αλλα πάνε random όπως γουστάρουνε. Το αποτέλεσμα είναι όταν έχω ένα μεγάλο παράγραφο να παρουσιάζει πρόβλημα για τον αναγνώστη αλλα και επιπλέον το κείμενο να φαίνεται άσχημο.
Δηλαδή αυτό που πρέπει να δοκιμάσεις να φτιάξεις είναι να κανεις την κάθε σειρά να πάει μέχρι το τέλος.

Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει η σωστή στοίχιση για να το κάνει αυτό. Υπάρχει η στοίχιση δεξιά, κέντρο και αριστερά. Δεν υπάρχει αυτή που τα κάνει πιο αραιά για να φαίνονται ότι πιάνουν όλο το χώρο.

Αν μπορεί να προστεθεί και αυτή η στοίχιση θα λυθεί το θέμα.

Δεν πάνε όπου γουστάρουν. Απλά όταν είναι μεγάλη η λέξη, την στέλνει από κάτω... Και στο Word να το κάνεις το ίδιο συμβαίνει. Δεν είναι θέμα. Αν μπορεί ο Andys να προσθέσει και την άλλη στοίχιση που έχουν τα προγράμματα επεξεργασίας κειμένου, τότε θα φαίνεται πιο ωραίο το κείμενο.

cowboy
18-02-2011, 15:50
Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει η σωστή στοίχιση για να το κάνει αυτό. Υπάρχει η στοίχιση δεξιά, κέντρο και αριστερά. Δεν υπάρχει αυτή που τα κάνει πιο αραιά για να φαίνονται ότι πιάνουν όλο το χώρο.

Δεν πάνε όπου γουστάρουν. Απλά όταν είναι μεγάλη η λέξη, την στέλνει από κάτω... Και στο Word να το κάνεις το ίδιο συμβαίνει. Δεν είναι θέμα. Αν μπορεί ο Andys να προσθέσει και την άλλη στοίχιση που έχουν τα προγράμματα επεξεργασίας κειμένου, τότε θα φαίνεται πιο ωραίο το κείμενο.

θα έπρεπε να υπάρχει default στοιχίσει .
Ακριβώς αυτό εδώ χρειάζεται. http://en.wikipedia.org/wiki/Justification_%28typesetting%29
http://en.wikipedia.org/wiki/Justification_%28typesetting%29

Dimpap28
18-02-2011, 16:15
θα έπρεπε να υπάρχει default στοιχίσει .
Ακριβώς αυτό εδώ χρειάζεται. http://en.wikipedia.org/wiki/Justification_%28typesetting%29
http://en.wikipedia.org/wiki/Justification_%28typesetting%29

Ακριβώς αυτό χρειάζεται. Αν μπορεί να το προσθέσει με κάποιο τρόπο ο Αντρέας, τα κείμενα θα φαίνονται αρκετά πιο όμορφα...!

cowboy
18-02-2011, 16:19
Ακριβώς αυτό χρειάζεται. Αν μπορεί να το προσθέσει με κάποιο τρόπο ο Αντρέας, τα κείμενα θα φαίνονται αρκετά πιο όμορφα...!

αρκετά,αρκετά πιο όμορφα, διότι έτσι όπως είναι αναγκάζομαι να σπάω τους παραγράφους σε πολύ μικρότερους παραγράφους ,διότι σε μεγάλους παραγράφους το πρόβλημα είναι τεράστιο.

έψαξα λίγο για το Vbuletin και πιστεύω πως δεν είναι πολύ δύσκολα να το προσθέσει αυτό το πράγμα. Πραγματικά το χρειαζόμαστε.

andys12
20-02-2011, 20:27

Όντως αυτό είναι το πρόβλημα.
Με λίγο ψάξιμο πιστεύω θα μπορέσω να προσθέσω κάτι.

billbig
16-03-2011, 13:12
Δεν ξερω αμα συμβαινει και σε αλλους, αλλα σημερα σε πολλα αρθρα που προσπαθω να κοιταξω, μου πεταει μνμ το vBulleting οτι δεν πληρω τις προυποθεσεις για να δω το θεμα, ενω μεχρι χθες εβλεπα αυτα τα θεματα κανονικα.

RooF
16-03-2011, 14:46
Μέχρι τώρα δεν μου το έκανε εμένα.

dimitrisasp
16-03-2011, 15:42
Δεν ξερω αμα συμβαινει και σε αλλους, αλλα σημερα σε πολλα αρθρα που προσπαθω να κοιταξω, μου πεταει μνμ το vBulleting οτι δεν πληρω τις προυποθεσεις για να δω το θεμα, ενω μεχρι χθες εβλεπα αυτα τα θεματα κανονικα.

Αυτο το κανει και σε μενα εδω και πολυ καιρο ενω ειμαι μεσα συνδεδεμενος..

giorgosrx7
18-04-2011, 10:42
παιδια μπορειτε να στειλετε πμ? γιατι εγω προσπαθω εδω και μερες και δεν μου τα εμφανιζει στα απεσταλμενα....... και λογικα δεν εχουν σταλθει.......

RooF
18-04-2011, 10:47
προσπάθησε να μου στείλεις ένα.

giorgosrx7
18-04-2011, 18:54
σου εστειλα, το πηρες?

Dimpap28
14-05-2011, 21:54
Πάρα πολύ καλό το update Αντρέα!

Να προτείνω μερικές εύκολες διορθώσεις. Όπως είπε και ο Cloud, το Follow Us μπορείς να το κατεβάσεις κάτω από τα Τελευταία Μηνύματα του Forum, όπως και τα Τελευταία Σχόλια θα μπορούσαν να ανεβούν πιο πάνω, γιατί είναι λίγο κουραστικό το scrolling σε κάτι που ουσιαστικά κοιτάμε συνέχεια! Επίσης αν μπορείς να μικρύνεις τα avatars που εμφανίζονται στα αριστερά και δεξιά για κάθε νέο μήνυμα των χρηστών. Όλα τα άλλα τέλεια! Πολύ καλή δουλειά!

andys12
14-05-2011, 21:55
Πάρα πολύ καλό το update Αντρέα!

Να προτείνω μερικές εύκολες διορθώσεις. Όπως είπε και ο Cloud, το Follow Us μπορείς να το κατεβάσεις κάτω από τα Τελευταία Μηνύματα του Forum, όπως και αν μπορείς να μικρύνεις τα avatars που εμφανίζονται στα αριστερά και δεξιά για κάθε νέο μήνυμα των χρηστών. Όλα τα άλλα τέλεια! Πολύ καλή δουλειά!

Αυτό με παιδεύει εδώ και 3 ώρες :p

Zalbor
14-05-2011, 22:32
Με γεια! (Το είπα και στα σχόλια αλλά δε βλάπτει!)

Το tatapak ή όπως λέγεται για android δεν είναι τζάμπα. Σε άλλα forum με vbb4 έχω δει ένα ειδικό στυλ που εγκαθίσταται στο ίδιο το forum και εμφανίζεται σε φορητές συσκευές, νόμιζα ότι αυτό θα κάνατε κι εδώ.
Αυτό είναι το παραπονάκι μου μέχρι στιγμής :)

RooF
14-05-2011, 22:33
Με γεια! (Το είπα και στα σχόλια αλλά δε βλάπτει!)

Το tatapak ή όπως λέγεται για android δεν είναι τζάμπα. Σε άλλα forum με vbb4 έχω δει ένα ειδικό στυλ που εγκαθίσταται στο ίδιο το forum και εμφανίζεται σε φορητές συσκευές, νόμιζα ότι αυτό θα κάνατε κι εδώ.
Αυτό είναι το παραπονάκι μου μέχρι στιγμής :)

Αυτο δεν ειναι τοσο ευκολο. Για Android υπαρχει και δωρεαν client ανεπισημος.

cowboy
14-05-2011, 23:03
Όταν γράφαμε ένα review ή άρθρο μπορούσαμε να βάλουμε στα επισυναπτόμενα μια εικόνα πρώτη στην σειρά την οποια θέλαμε να εμφανίζεται από έξω χωρίς όμως να χρειάζεται την συγκεκριμένα εικόνα να την βάλουμε μέσα στο άρθρο ή review. Το πρόβλημα είναι ότι αυτό ποια δεν λειτουργεί και πολλά review και άρθρα χαλάσανε επειδή ποια δεν δείχνουνε από έξω tηv εικόνα που είναι πρώτη στην σειρά, τώρα απαιτείται η εικόνα να εμφανίζεται και μέσα στο κείμενο πράγμα μη πρακτικό. Ελπίζω Andy να μπορείς να το διορθώσεις και να το κανεις έτσι όπως ήτανε.

andys12
14-05-2011, 23:14
Εμένα φαίνονται κανονικά cowboy.

RooF
14-05-2011, 23:18
Εμένα φαίνονται κανονικά cowboy.

Και σε εμενα.

Internetakias
14-05-2011, 23:26
Εμένα στο προφίλ μου το font είναι Times new roman ενώ είχα επιλέξει Arial

cowboy
14-05-2011, 23:30
Δεν καταλάβατε τι εννοώ.
Πηγαίνετε στο Link που έδωσα, αντί από έξω να φαίνεται η κάτω εικόνα, φαίνεται μια άλλη.

Πριν την ανανεώσει η πρώτη εικόνα στα επισυναπτόμενα άσχετα εάν ήτανε μέσα στο κείμενο εμφανιζότανε από έξω. Τώρα δυστυχώς πρέπει την εικόνα να την βάλεις μέσα στο κείμενο εάν θέλεις να φαίνεται από έξω πράγμα μη πρακτικό, καθώς η εικόνα που θέλεις να δείχνει από έξω μπορεί να μην έχει σχέση με το κείμενο η για κάποιο άλλο λόγο να μην την θέλεις μέσα στο κείμενο, όμως την θέλεις να φαίνεται από έξω για τον επισκέπτη.

Πριν δηλαδή έβαζες στα επισυναπτόμενα σαν πρώτη αυτή την εικόνα και αυτή φαινότανε από έξω, τώρα αυτό ποια δεν λειτουργεί.

http://www.ninty.gr/list.php?r=category/50-%CE%86%CF%81%CE%B8%CF%81%CE%B1&page=2

http://www.ninty.gr/attachment.php?attachmentid=3259&d=1294061633

cloud
16-05-2011, 03:45
Το προφίλ και την καρτέλα "Μηνύματα Επισκεπτών", στην φόρμα τα κουμπιά έχουν σχεδόν ίδιο χρώμα με τα γράμματα, με αποτέλεσμα να μην φαίνεται τίποτα..

http://img228.imageshack.us/img228/2695/screenshotpf.png

Αν είναι εύκολο, καλό θα είναι τα γράμματά να είναι σε κάποιο πιο ανοιχτό χρώμα..

Dimpap28
16-05-2011, 09:36
Το προφίλ και την καρτέλα "Μηνύματα Επισκεπτών", στην φόρμα τα κουμπιά έχουν σχεδόν ίδιο χρώμα με τα γράμματα, με αποτέλεσμα να μην φαίνεται τίποτα..

Αν είναι εύκολο, καλό θα είναι τα γράμματά να είναι σε κάποιο πιο ανοιχτό χρώμα..

Αυτό μπορείς να το αλλάξεις και ο ίδιος από τις ρυθμίσεις, αλλά καλό θα ήταν να αλλάξει το default.

cloud
16-05-2011, 11:00
Αυτό μπορείς να το αλλάξεις και ο ίδιος από τις ρυθμίσεις, αλλά καλό θα ήταν να αλλάξει το default.
Ακριβώς αυτό!

Pokefan
16-05-2011, 12:22
Πολλά συγχαρητήρια για την αναβάθμιση ξανά ... Μόνο που ορισμένες φορές δεν μπορώ να δω το signature μου σε κάθε δημοσίευση που κάνω .

andys12
16-05-2011, 14:24

Θα διορθωθεί σύντομα αυτό.

Πολλά συγχαρητήρια για την αναβάθμιση ξανά ... Μόνο που ορισμένες φορές δεν μπορώ να δω το signature μου σε κάθε δημοσίευση που κάνω .

Μήπως το απενεργοποιείς;

Pokefan
16-05-2011, 14:38
Όχι ρε φίλε , δεν το απενεργοποιώ ... Τεσπά , δεν είναι και κανένα μεγάλο πρόβλημα , απλά σκεφτόμουν μήπως μπορούσε να βρεθεί καμιά λύση ...

Zalbor
16-05-2011, 14:51
Θα βοηθούσε αν έδειχνες συγκεκριμένα κάποιο post που δε φαίνεται.

Pokefan
16-05-2011, 15:12
Την επόμενη φορά που θα μου τύχει θα το φωτογραφήσω :cool:

Tanno-chan
16-05-2011, 16:46
Τώρα το παρατήρησα. Υπάρχει κι ένα παρόμοιο προβληματάκι στην ανάγνωση των γραμμάτων στο λογότυπο πάνω πάνω με τα "Καλωσήρθες" και τα λοιπά.

Επειδή τα γράμματα είναι άσπρα και το μισό φόντο πίσω είναι άσπρο, μήπως θα μπορούσες να βάλεις ένα κουτάκι, το οποίο να τα περικυκλώνει, με αδιαφάνεια(transparency) στο 75% στο χρώμα του θαλασσί προκειμένου να μπορούν να διαβαστούν καλά?

RooF
16-05-2011, 16:54
Τώρα το παρατήρησα. Υπάρχει κι ένα παρόμοιο προβληματάκι στην ανάγνωση των γραμμάτων στο λογότυπο πάνω πάνω με τα "Καλωσήρθες" και τα λοιπά.

Επειδή τα γράμματα είναι άσπρα και το μισό φόντο πίσω είναι άσπρο, μήπως θα μπορούσες να βάλεις ένα κουτάκι, το οποίο να τα περικυκλώνει, με αδιαφάνεια(transparency) στο 75% στο χρώμα του θαλασσί προκειμένου να μπορούν να διαβαστούν καλά?

Καλα δεν ειναι και δυσκολο να τα διαβασει καποιος. Παντως πρεπει να εχει επιλογη για να μπει κουτακι εκει.

Tanno-chan
16-05-2011, 17:10
Καλα δεν ειναι και δυσκολο να τα διαβασει καποιος. Παντως πρεπει να εχει επιλογη για να μπει κουτακι εκει.

Η επιλογή δυστυχώς δεν υπάρχει για να μπει κουτάκι εκεί, όπως μπαίνει αυτόματα κουτάκι γύρω από τα γράμματα, όπως είναι τα "κουμπιά" λειτουργίας.

Επίσης η λύση στο πρόβλημα του cloud είναι η εξής.

Το κουτί που φαίνεται όμοιο με το χρώμα και στα γράμματα πάνω δεξιά είναι το "Customize My Profile". Πατήστε το και βρείτε τα εξής:

Button Text Color
Button Background

Μόνο βάσει των χρωμάτων των παραπάνω τοποθεσιών, μπορείτε να αλλάξετε τα χρώματα εκεί που σας ταιριάζουν.Εγώ έκανα το δικό μου πρόφιλ, σύμφωνα με το χρώμα που έχει το δικό μου 3DS. ;)

chris bouga
16-05-2011, 19:43
Εγώ πιστεύω πως με το νέο update το forum μας τα σπάει!!!

andys12
17-05-2011, 08:38

Μέχρι στιγμής δεν βρήκα κάτι.Μόλις βρω θα μπει.

Dimpap28
17-05-2011, 10:29
Μέχρι στιγμής δεν βρήκα κάτι.Μόλις βρω θα μπει.

Και έτσι όπως είναι τώρα να το αφήσεις μια χαρά είναι. Όλα φαίνονται.

cowboy
17-05-2011, 10:40
Χτες πρόσεξα ένα πρόβλημα, η εικόνες από τα επισυναπτόμενα δεν εμφανίζονται ποια μικρές αν τις βάλεις σαν μικρογραφία. Κοιτάξτε εδώ:Best Games (http://www.ninty.gr/showthread.php?t=3007&pagenumber=&p=53925&viewfull=1#post53925)

Yoshifan13
19-05-2011, 20:53
δεν δουλευει η αναζητηση

Hellraider
19-05-2011, 21:00
δεν δουλευει η αναζητηση

Μια χαρά δουλεύει.

Pokefan
19-05-2011, 21:11
δεν δουλευει η αναζητηση

Καλά δουλεύει , απλά πρέπει να βάζεις με μία σχετική ακρίβεια τους όρους ...

andys12
19-05-2011, 23:59
Πριν γράψετε κάτι σε αυτό το τόπικ να βεβαιώνεστε ότι ισχύει και μετά να γράφετε.

Zalbor
01-06-2011, 15:52
Σήμερα, όποτε πατάω στο "Όλα τα νέα μηνύματα" μου βγάζει Internal Server Error.

paokman
01-06-2011, 16:07

To ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ. Προσπάθησα να στείλω ημαίηλ στο webmaster@ninty.gr, αλλά μου έβγαλε ότιο δεν είναι δυνατό να παραδωθεί!!!

fanny
01-06-2011, 16:13
και σε εμένα το κάνει! :s :s

Pokefan
01-06-2011, 16:14

Για την ακρίβεια και εμένα μου το έβγαζε αυτό , όποτε πήγαινα να ποστάρω και μετά από λίγο έπεσε ο server !

fanny
01-06-2011, 16:14
Και σε εμένα το κάνει!

geo2004z
01-06-2011, 18:39
Κι εμένα το ίδιο.....

billbig
01-06-2011, 19:12

και σε μενα το ιδιο κανει.

Pokefan
01-06-2011, 20:17
Παιδιά εμένα ακόμα και τώρα που ξανανέβηκε ο server μου το κάνει !

cowboy
01-06-2011, 20:43

the same hear.

thomas
01-06-2011, 21:03
οταν παταω Νεα Μυνηματα δεν δουλευει βγαζει μηνυμα

Gullwing
01-06-2011, 21:04

Και σε μενα... και αν πατησω ολα τα νεα αλλα και τα σημερινα!

thomas
01-06-2011, 21:05
βγαζει
Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, webmaster@ninty.gr and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.
More information about this error may be available in the server error log.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Dimpap28
01-06-2011, 21:19
Παιδιά μόλις μπει ο Αντρέας θα το διορθώσει. Κάτι τρέχει με τον server σίγουρα, γι' αυτό το κάνει σε όλους μας.

Braveheart1980
01-06-2011, 23:01
Ναι βρε παιδια,το έχουμε πει και στην σελίδα μας στο facebook
Λιγη υπομονή!

andys12
02-06-2011, 01:16
Παιδιά δουλεύουμε πάνω του.Το πρόβλημα πιθανό να οφείλεται στο update που έχουν κάνει σήμερα στον sever.

update:Στο site υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την αναζήτηση των θεμάτων και των μηνυμάτων μετά από ένα update που έγινε στον server.Ελπίζουμε αύριο να καταφέρουμε να το φτιάξουμε.

Tanno-chan
02-06-2011, 02:28
Το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο στο κουτάκι "Νέα μηνύματα", οπότε μπορείτε να το παρακάμψετε πατώντας στο κουτάκι "Forums" και να αναζητάτε νέα θέματα χειροκίνητα.

Hellraider
02-06-2011, 02:52
Το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο στο κουτάκι "Νέα μηνύματα", οπότε μπορείτε να το παρακάμψετε πατώντας στο κουτάκι "Forums" και να αναζητάτε νέα θέματα χειροκίνητα.

Έλα ρε Tanno αλήθεια;Να'σαι καλά ρε φίλε.Ήμουν ένα βήμα πριν παρατήσω το forum για τα καλά με το ηλίθιο error!

Pokefan
02-06-2011, 09:15
Καλά οκ , απλά εμένα μου το βγάζει και κάθε φορά που ποστάρω κάτι !

Υ.Γ. : Έβγαζε !

andys12
02-06-2011, 12:16
Παιδιά κάντε λίγο υπομονή.Το ψάχνουμε.

Pokefan
02-06-2011, 12:28
Παιδιά κάντε λίγο υπομονή.Το ψάχνουμε.

Ok , εντάξει απλά το αναφέραμε ... Κάντε την δουλειά σας εσείς :thumbup1:

andys12
02-06-2011, 16:02
Το πρόβλημα διορθώθηκε παιδιά.Αν υπάρχει οτιδήποτε πείτε μας.

Pokefan
02-06-2011, 16:18
Το πρόβλημα διορθώθηκε παιδιά.Αν υπάρχει οτιδήποτε πείτε μας.

Ωραίος , εμένα τουλάχιστον σταμάτησε να εμφανίζεται .

Tanno-chan
02-06-2011, 17:00
Επιβεβαιώνω ότι σταματησε το πρόβλημα κι από μένα.

GLAROS
03-06-2011, 01:03
To ninty.gr με opera δεν τα πάνε καλά,δεν με κρατα online και αναγκάζομαι να συνδέομαι συνεχεια,αυτό κάνει την εναλλαγή θεμάτων και καρτελών κουραστικη και εκνευριστικη.
H έκδοση του opera είναι 11.11-2109,άλλο παρόμοιο site με vBuletin που δοκίμασα λειτουργεί χωρίς πρόβλημα.

RooF
03-06-2011, 02:54
To ninty.gr με opera δεν τα πάνε καλά,δεν με κρατα online και αναγκάζομαι να συνδέομαι συνεχεια,αυτό κάνει την εναλλαγή θεμάτων και καρτελών κουραστικη και εκνευριστικη.
H έκδοση του opera είναι 11.11-2109,άλλο παρόμοιο site με vBuletin που δοκίμασα λειτουργεί χωρίς πρόβλημα.

Εχω ολους τους browser εκτος απο αυτον :P

Υπαρχει καποιος με Opera και το ιδιο προβλημα;

Edit. Ειμαι με Opera τωρα και δεν εχω κανενα προβλημα.

Pokefan
03-06-2011, 13:34
Εχω ολους τους browser εκτος απο αυτον :P

Υπαρχει καποιος με Opera και το ιδιο προβλημα;

Edit. Ειμαι με Opera τωρα και δεν εχω κανενα προβλημα.

Όχι , εγώ έχω Opera στο λαπτοπ και δεν μου παρουσιάζει κανένα πρόβλημα !

Linkmastersword
03-06-2011, 13:36
Και εγώ. Opera και όλα μια χαρά....

Tanno-chan
03-06-2011, 15:17
Άρα, GLAROS, πρέπει να καθαρίσεις τα cookies σου και να ξαναδοκιμάσεις. Το έχω πάθει ορισμένες φορές αυτό με το firefox μου και με άλλα sites. Αν δεν λυθεί, πρείμενε λίγο καιρό ακόμα μέχρις να το ανανεώσει.

Edit: Τώρα είδα ένα άλλο πρόβλημα. Όταν έβαλα ένα post μου στην φημολογία του νέου Zelda, έπεσα πάνω σ' αυτό εδώ.

5308

Η καρτέλα "Απάντηση" είναι κάτω από την καρτέλα "Επεξεργασία". Προφανώς με το νέο update, παραμορφώθηκε εν μέρει η στήλη αυτή.

andys12
03-06-2011, 16:15
Άρα, GLAROS, πρέπει να καθαρίσεις τα cookies σου και να ξαναδοκιμάσεις. Το έχω πάθει ορισμένες φορές αυτό με το firefox μου και με άλλα sites. Αν δεν λυθεί, πρείμενε λίγο καιρό ακόμα μέχρις να το ανανεώσει.

Edit: Τώρα είδα ένα άλλο πρόβλημα. Όταν έβαλα ένα post μου στην φημολογία του νέου Zelda, έπεσα πάνω σ' αυτό εδώ.

5308

Η καρτέλα "Απάντηση" είναι κάτω από την καρτέλα "Επεξεργασία". Προφανώς με το νέο update, παραμορφώθηκε εν μέρει η στήλη αυτή.

Δεν είναι και τόσο σοβαρό αλλά θα δω αν διορθώνεται.Είναι ''πρόβλημα'' του style

GLAROS
03-06-2011, 18:58
Άρα, GLAROS, πρέπει να καθαρίσεις τα cookies σου και να ξαναδοκιμάσεις.

σχετικά με τα cookies,είμαι πάντα καθαρός,βασικά χρησιμοποιώ firefox και απλά πειραματίστηκα με τον opera και υπέθεσα ότι έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα

Pokefan
10-06-2011, 16:36
Είναι η ιδέα μου , ή δεν υπάρχει πλέον το topic με το Kirby's Epic Yarn ??

niksaoul
10-06-2011, 16:51
παιδιά όταν γράφω λέξη στα κεφαλαία στα αγγλικά, γίνονται μικρά πχ english (ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΣΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ)

thomas
10-06-2011, 16:56
English κανονικα δουλευει

RooF
10-06-2011, 17:03
παιδιά όταν γράφω λέξη στα κεφαλαία στα αγγλικά, γίνονται μικρά πχ english (ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΣΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ)

Εχουμε script που κανει τα κεφαλαια μικρα αυτοματα τα κεφαλαια σημαινουν οτι φωναζεις και ως εκ τουτου δεν βλεπουμε κανενα λογο να γραψει καποιος οτιδηποτε με κεφαλαια.. Το θεμα ειναι οτι δεν δουλευει παντα σωστα.

Zalbor
10-06-2011, 21:41
Εχουμε script που κανει τα κεφαλαια μικρα αυτοματα τα κεφαλαια σημαινουν οτι φωναζεις και ως εκ τουτου δεν βλεπουμε κανενα λογο να γραψει καποιος οτιδηποτε με κεφαλαια.. Το θεμα ειναι οτι δεν δουλευει παντα σωστα.
Βασικά σ' εμένα συνήθως δουλεύει λανθασμένα. Μερικές λέξεις είναι σωστές με όλες κεφαλαία, πχ 3DS. Αντί γι' αυτό, το script θα βγάλει όλα τα κεφαλαία απ' αυτό το post.

EDIT: Περίεργο, πρώτη φορά που δεν το κάνει.

Pokefan
14-06-2011, 16:21
Kι εμένα ορισμένες φορές τα κεφαλαία γράμματα γίνονται μικρά , όταν δημοσιοεύω το μήνυμα !

Zalbor
20-06-2011, 14:47
Βρήκα κάτι άλλο. Όταν κάνεις "Απάντηση με παράθεση", στην απάντησή σου υπάρχει ένα εικονίδιο δίπλα στο όνομα αυτού που έγραψε το post που παραθέτεις. Πατώντας το σε πηγαίνει σ' εκείνο το post, όπως πρέπει. Το πρόβλημα είναι ότι μαζί με αυτό σου ανοίγει κι ένα pop-up με το εικονίδιο! Αυτό δημιουργείται επειδή στο img tag του εικονιδίου υπάρχει ένα onclick="window.open(this.src)" που δεν έχει λόγο ύπαρξης...

funkykong84
23-06-2011, 15:06
Ρε παιδιά τι θα γίνει με τα κεφαλαία; Με το που γράψεις τρεις προτάσεις και δει το σύστημα τρία κεφαλαία σου τα μετατρέπει με τη μία!

RooF
23-06-2011, 16:19
Ρε παιδιά τι θα γίνει με τα κεφαλαία; Με το που γράψεις τρεις προτάσεις και δει το σύστημα τρία κεφαλαία σου τα μετατρέπει με τη μία!

Δεν ειναι bug, ειναι feature. :P

Θα το δει ο admin.

Hellraider
23-06-2011, 17:16
Όταν πατάς να δεις τα threads που έχει ανοίξει ένας χρήστης βλέπεις μόνο όσα έχει ανοίξει μετά το update.Είναι δυνατόν αυτό να διορθωθεί;

Zalbor
23-06-2011, 18:34
Απ' όσο έχω καταλάβει, αυτό συμβαίνει αν περιλαμβάνεται μια λέξη που έχει μόνο κεφαλαίους αγγλικούς χαρακτήρες και όχι μικρούς. Μπορείς να το αποφύγεις βάζοντας και μια με μικρούς. Γι' αυτό σε μερικά posts τελευταία γράφω "caps" στο τέλος.

Hellraider
03-07-2011, 01:31
Δεν ξέρω αν είμαι ο μοναδικός αλλά πιστεύω ότι το σύστημα με τα νέα θα ήταν καλύτερα να αλλάξει.Εκτός από το μπέρδεμα καθώς υπάρχουν 10άδες παρόμοια άρθρα που λένε τα ίδια σχεδόν πράγματα με αποτέλεσμα να επαναλαμβανόμαστε νιώθω ότι όλο αυτό το σύστημα έχει κόψει πολύ και από συζητήσεις της προκοπής στα threads των αντίστοιχων παιχνιδιών.

Προτείνω στα νέα να μπαίνουν θέματα σχετικά με hardware,release dates lists τα του Ninty όπως τα meetings, φήμες κτλπ.Ενώ πράγματα που αφορούν συγκεκριμένους τίτλους να πηγαίνουν στα Official threads.

Και ναι πρέπει να μπει μια τάξη ώστε το κάθε παιχνίδι να έχει δικό του επίσημο νήμα.Επίσης ένα sales related νήμα.

Δείξτε μου πως και δώστε μου την δυνατότητα και το φτιάχνω σε μια μέρα:cool:

Ίσως να πήγαινε το post και στο τι θέλετε να δείτε από το Ninty.Προσωπικά όμως θεωρώ ότι τα νέα όπως είναι τώρα αποτελούν πρόβλημα.

Dani14
03-07-2011, 02:50
Τι ακριβώς εννοείς hell? Εγώ δεν το έχω προσέξει αυτό (εκτός αν εννοείς διαφορετικές ειδήσεις από την ίδια συνέντευξη για παράδειγμα, που και πάλι πιστεύω δεν είναι λάθος).

Τα νέα που βγαίνουν κεντρική είναι αυτά που ανεβαίνουν σε όλα τα gaming sites. Θα ήταν λάθος να μην μπαίνουν κεντρική αφού έτσι θα το δουν πολύ λιγότερα άτομα.

Τα περί επίσημου νήματος και sales related θα ήταν καλό να γινουν.

Hellraider
03-07-2011, 03:03
Τι ακριβώς εννοείς hell? Εγώ δεν το έχω προσέξει αυτό (εκτός αν εννοείς διαφορετικές ειδήσεις από την ίδια συνέντευξη για παράδειγμα, που και πάλι πιστεύω δεν είναι λάθος).

Τα νέα που βγαίνουν κεντρική είναι αυτά που ανεβαίνουν σε όλα τα gaming sites. Θα ήταν λάθος να μην μπαίνουν κεντρική αφού έτσι θα το δουν πολύ λιγότερα άτομα.

Τα περί επίσημου νήματος και sales related θα ήταν καλό να γινουν.

Έχεις δίκιο πρέπει να μπαίνουν κεντρική.How about redirect στο επίσημο thread του κάθε παιχνιδιού;Αυτό που με χαλάει είναι το comments section στα νέα όχι η εμφάνιση τους στην κεντρική.

Γενικά το πρόβλημα μου είναι ότι καλά χρυσά τα νέα αλλά το φόρουμ όταν μιλάμε για threads είναι ψώφιο από όταν μπήκαν τα νέα στη μέση.

Dani14
03-07-2011, 13:22
Πιστεύω και με redirect δεν θα μπει κανείς στον κόπο να πάει να κάνει συζήτηση στο thread. Ότι είναι να ειπωθεί στα σχόλια θα γίνει. Έτσι όπως τα λες είναι αλλά δεν βλέπω πως μπορεί να αλλάξει.

Hellraider
03-07-2011, 13:50
To Resident Evil 6 θα είναι wiiU exclusive!

Η Capcom στην φετινή E3, στο conference της Nintendo, αποκάλυψε πως η αναμενόμενη 6η(;) συνέχεια της επιτυχημένης survival horror σειράς θα βγει αποκλειστικά στην καινούρια κονσόλα της Nintendo.

Βρήκατε τον system seller που ψάχνατε;Ακολουθείτε την σειρά φανατικά εδώ και χρόνια;Θέλετε να δείτε όταν σπάσει η αποκλειστικότητα εάν όντως θα πέσουν κεφάλια αυτή τη φορά;Πείτε το στο [Official Resident Evil 6 thread].

Το νέο δηλαδή να βγαίνει κανονικά απλώς να είναι κλειδωμένο και να σε στέλνει στο thread για συζήτηση.Ένα παραπάνω κλικ είναι.Όσοι βαριούνται να κάνουν αυτό το ένα παραπάνω κλικ είναι σίγουρο πως δεν θα έγραφαν κάτι σημαντικό στα σχόλια.Θα γλιτώσουμε και άπειρα χαζά σχόλια(βλ. πρώτα 10 σχόλια σε κάθε νέο).

Dimpap28
03-07-2011, 14:18
Η αλήθεια είναι ότι μερικά πολύ καλά ποστ χάνονται μέσα στα νέα, αλλά από την άλλη, θα πρέπει να έχουμε θέματα και για παιχνίδια που δεν έχουν κυκλοφορήσει ή απλά πιστεύεται ότι θα κυκλοφορήσουν για κονσόλα της Nintendo. Αυτό που λες εσύ λογικά είναι στα νέα να μπαίνουν μόνο φήμες ή ανακοινώσεις κλπ...? Ενώ στα υπόλοιπα να γίνεται σε στέλνει στο Thread του παιχνιδιού...? Απλά έτσι το νέο θα λειτουργεί σαν "νέα είδηση για το παιχνίδι, σχολιάστε στο θέμα του στο φόρουμ"... Δίκιο έχεις σε αυτό, το έχω σκεφτεί πολλές φορές, αλλά ίσως από την άλλη να είναι καλύτερα οι αρχικές εντυπώσεις από την είδηση να γράφονται κάτω από το νέο, για να μη χαλάει και το thread... Γιατί τα άσκοπα σχόλια δε μπορείς να τα αποφύγεις...!

cowboy
03-07-2011, 14:26
Δηλαδή αν κατάλαβα καλά θέλεις κάποια από τα νέα στο site να μην επιτρέπουνε comments από κάτω αλλα σε πριπτώσει που θέλεις να σχολιάσεις να κανεις redirect στο αντίστοιχο forum ?

Γενικά γίνετε να δημοσιεύσεις άρθρο στην κεντρική αλλα να μην επιτρέπεις τα comments, όπως δηλαδή το έκανα εγώ με το Virtual Console and Retro Games όπου για να αφήσεις comment πρέπει να πας στο thread.

Αυτό είναι εφικτό δηλαδή και εξαρτάται από αυτόν που δημοσιεύει τα άρθρα. Τα threads είναι pain in the ass καθώς το site δεν έχει καλο search engine, αν δεν θυμάσαι ακριβώς το τίτλο του thread που ψάχνεις δεν θα βρείς τίποτα, άρα πιστεύω για αυτό ο κόσμος τα προτιμάει έτσι περισσότερο.

Εγώ έχω ένα άλλο:

Εγώ πιστεύω πως όλα τα κουτάκια που μαζέψαμε στην κεντρική είναι άχρηστα, όπως το Bookmark,Tags,Προσοχή,Νεότερα Μελόι,Συνεργασίες, Follow us, δηλαδή πιστεύω πως θα μπορούσαμε να βάλουμε σε αυτά τα κουτιά πολύ πιο χρήσιμα πράγματα που τα μελόι θα ενδιαφερότανε να κοιτάξουνε. Δηλαδή σοβαρά ποιος ενδιαφέρεται για τα νεότερα μελόι ? Ποιος ενδιαφέρεται για τα Tags ? Γενικά όλα αυτά πρέπει να τα σβήσουμε. Το Follow us πρέπει να βρεθεί εντελώς κάτω εκεί που γραφει επικοινωνία, επίσης επικοινωνία υπάρχει δυο φορες στην κεντρική, μια φορα πάνω,πάνω και μια φορα στο τέλος τις σελίδας.
Γενικά σε αυτά τα κουτάκια θα μπορούσανε να εμφανίζονται παιχνίδια που βγαίνουνε κάθε εβδομάδα, η επίσης να μπει html embed από vgcharts για τις πωλήσεις τον κόνσολον ktlp, ακόμα θα μπορούσαμε να βάλουμε μέσα δικά μας άρθρα η thread που συνεχεια ανανεώνονται ktlp. Επίσης υπάρχουνε περιττές πληροφορίες.

Dimpap28
03-07-2011, 14:35
Εγώ έχω ένα άλλο:

Εγώ πιστεύω πως όλα τα κουτάκια που μαζέψαμε στην κεντρική είναι άχρηστα, όπως το Bookmark,Tags,Προσοχή,Νεότερα Μελόι,Συνεργασίες, Follow us, δηλαδή πιστεύω πως θα μπορούσαμε να βάλουμε σε αυτά τα κουτιά πολύ πιο χρήσιμα πράγματα που τα μελόι θα ενδιαφερότανε να κοιτάξουνε. Δηλαδή σοβαρά ποιος ενδιαφέρεται για τα νεότερα μελόι ? Ποιος ενδιαφέρεται για τα Tags ? Γενικά όλα αυτά πρέπει να τα σβήσουμε. Το Follow us πρέπει να βρεθεί εντελώς κάτω εκεί που γραφει επικοινωνία, επίσης επικοινωνία υπάρχει δυο φορες στην κεντρική, μια φορα πάνω,πάνω και μια φορα στο τέλος τις σελίδας.
Γενικά σε αυτά τα κουτάκια θα μπορούσανε να εμφανίζονται παιχνίδια που βγαίνουνε κάθε εβδομάδα, η επίσης να μπει html embed από vgcharts για τις πωλήσεις τον κόνσολον ktlp, ακόμα θα μπορούσαμε να βάλουμε μέσα δικά μας άρθρα η thread που συνεχεια ανανεώνονται ktlp. Επίσης υπάρχουνε περιττές πληροφορίες.

Σε αυτό συμφωνώ απόλυτα και το έχω πει και στον Αντρέα, αλλά για να τα αφήνει εκεί, λογικά θα εξυπηρετούν τον σκοπό τους κάπως. Για μένα πάντως δε χρησιμεύουν πουθενά. Θα προτιμούσα να εμφανίζονται περισσότερα τελευταία σχόλια από τα μέλη εκεί.

andys12
03-07-2011, 14:41
Έχεις δίκιο πρέπει να μπαίνουν κεντρική.How about redirect στο επίσημο thread του κάθε παιχνιδιού;Αυτό που με χαλάει είναι το comments section στα νέα όχι η εμφάνιση τους στην κεντρική.

Γενικά το πρόβλημα μου είναι ότι καλά χρυσά τα νέα αλλά το φόρουμ όταν μιλάμε για threads είναι ψώφιο από όταν μπήκαν τα νέα στη μέση.

Δεν θα συμφωνήσω γιατί τόσο καιρό δεν έβλεπα ψόφιο το φόρουμ.Αυτή την περίοδο όλα τα sites είναι πεσμένα λόγω καλοκαιριού.

Τα νέα θα συνεχίσουν να μπαίνουν όπως πάντα και θα δούμε τι αλλαγές μπορούν να γίνουν στο comments section.

Σχετικά με αυτό που λέει ο cowboy.Κάποια πράγματα ίσως να μπορούν να βγουν από την κεντρική.Σίγουρα όχι τα Tags,Προσοχή, Συνεργασίες και Follow us.

Hellraider
03-07-2011, 15:40
Συγκεκριμένα Dimpap όσα νέα δεν γίνεται να πάνε σε κάποιο thread όπως αυτά που αναφέρεις σε αυτά θα μπορούμε να ποστάρουμε.Αυτά που δεν θα μπορούμε θα είναι όσα αναφέρονται σε παιχνίδι που υπάρχει ήδη thread γι'αυτό.

andys ψώφιο από κόσμο και συμμετοχή δεν είναι το φόρουμ.Είναι τα threads.Κάθε νέο μαζεύει έναν ικανοποιητικότατο αριθμό από posts.Το θέμα είναι ότι αυτές οι συζητήσεις χάνονται,πολλές συζητήσεις όπως είναι λογικό επαναλαμβάνονται, μετά σε κάθε νέο έχουμε έναν αριθμό από ανούσια Posts που επίσης επαναλαμβάνονται κλπ.

Δεν είπα να φύγουν τα νέα.Το πρόβλημα μου είναι το comments section στα νέα.

Ένα καλό παράδειγμα για να καταλάβετε το πρόβλημα μου είναι το thread του Xenoblade.Τελευταίο Post πέρσυ.Το παιχνίδι έχει ανακοινωθεί έχουμε μάθει για την limited που θα βγει έχουμε gameplay videos στα αγγλικά και κανείς δεν έχει γράψει τίποτα.Γιατί;Γιατί αυτά που είναι να πούμε τα έχουμε πει ήδη και έχουνε χαθεί σε διάφορα νέα.

rebellion
03-07-2011, 15:41
Εγω θα πω οτι το Συστημα των Νεων, οπως εχει μεχρι σημερα με τα σχολια (ειτε κοφτα ειτε χαζοχαρουμενα ειτε σοβαρα ειτε αναλυτικα(ολα εχουν συμβαλει στο να υπαρχει αυτη η διασκεδαστικη ατμοσφαιρα του ninty)) και με αυτου τους ειδους τις ειδησεις οπως αναρτουνται και με το περιερχομενο που εχουν , ειναι Πολυ Σημαντικος Παραγοντας που εγινε το Ninty τοσο πετυχημενο...

Πειτε με υπερβολικο αλλα Δεν μπορω να σκεφτω αλλο ελληνικο gaming site που εκανε mainstream των σχολιασμο καθε ειδησης απο κατω.Οταν πρωτοξεκινησε το ninty μεσουρανουσαν στην Ελλαδα site οπως gamepro.gr και gamelife.gr τα αποια αναρτουσαν ειδησεις αλλα απο σχολια κατω απο αυτες ΜΗΔΕΝ.Εκει ηρθε το ninty και εδειξε το δρομο και πλεον σημερα ακομα και στο κορυφαιο gaming site της χωρας που λεγετε gameover.gr ο σχολιασμος καθε ειδησεις απο κατω ειναι ενας βασικος παραγοντας που εχει καθιερωθει και κανει και τα μελη να περνουν ακομα καλυτερα.και φυσικα συνυπαρχει αρμονικα και με το forum του συκεκριμενου site χωρις "περικοπες" ή "διασυνδεσεις" οι οποιες κατα τη γνωμη μου πρεπει να γινονται ΜΟΝΟ οταν ειναι απαραιτητο δηλαδη να ειναι η εξαιρεση στον κανονα οπως γινετε και τωρα

Αυτο νομιζω αρκει και οποιεσδηποτε αλλαγες θα πρεπει να ειναι μικρες και προσεκτικες.

Dani14
03-07-2011, 21:09
Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα πως θα ήταν λάθος να κλειδώνουμε θέματα για να αναγκάζουμε όποιον θέλει να σχολιάσει να πηγαίνει στο αντίστοιχο thread (ότι σχόλιο και αν έχει να κάνει). Επίσης αν δεν κάνω λάθος για να συνδέεται με το thread ένα νέο, πρέπει πρώτα να αναρτηθεί ως post στο thread...

Όπως και να έχει αν γίνει αλλαγή πρέπει πράγματι να είναι ως κάτι πρόσθετο, χωρίς καταργεί το σύστημα των νέων που έχουμε αυτή τη στιγμή.

RooF
03-07-2011, 21:32
Η χρυση τομη ειναι πιστευω να δινουμε και λινκ προς το θεμα αλλα και να επιτρεπουμε τη συζητηση στα σχολια κατω απο το νεο αλλα οταν η συζητηση ξεφευγει απο της πρωτες αντιδρασεις και αρχισει και ανοιγει να κλεινουμε τα σχολια και να δινουμε μονο το λινκ προς το φορουμ.

Tanno-chan
03-07-2011, 21:34
Κι εγώ είμαι αντίθετος στο κλείδωμα των θεμάτων. Είμαι πάντως απόλυτα σύμφωνος με την συγχώνευση των 2 υπαρκτών θεμάτων, γιατί πολλές φορές οι νέοι δεν ξέρουν χριστό από "search" μηχανές αναζήτησης! Υπάρχουν και ορισμένες φορές που κάποιο θέμα που θέλει να εκφραστεί ο κάθε νέος να ΜΗΝ υπάρχει καν στο database της ιστοσελίδας αυτής.

Εάν υπάρχει ήδη παρόμοιο θέμα, απλά τον ενημερώνουμε το κλείδωμα του και την συγχώνευση του σχόλιου αυτού στο ήδη υπαρκτόν θέμα, ΕΚΤΟΣ αν υπάρχει λόγος για διαφορετική προοπτική του θέματος αυτού.

Το να τα κλειδώνουμε με το έτσι θέλω, καθιστά τον διαχειριστή και τον συντονιστή ως κάκιστους υπεύθυνους της περίπτωσης αυτής. Οπότε ας προσέχουμε και λίγο στο μέλλον... Έχω δει χιλιάδες τέτοιους που τείνονται στην κατηγορία των κάκιστων υπεύθυνων των διαφόρων περιπτώσεων, όπως εξελίξεις, υβριστικός πόλεμος, αντιπαράθεση κ.α.

Rush
04-07-2011, 11:25
Συγκεκριμένα Dimpap όσα νέα δεν γίνεται να πάνε σε κάποιο thread όπως αυτά που αναφέρεις σε αυτά θα μπορούμε να ποστάρουμε.Αυτά που δεν θα μπορούμε θα είναι όσα αναφέρονται σε παιχνίδι που υπάρχει ήδη thread γι'αυτό.

andys ψώφιο από κόσμο και συμμετοχή δεν είναι το φόρουμ.Είναι τα threads.Κάθε νέο μαζεύει έναν ικανοποιητικότατο αριθμό από posts.Το θέμα είναι ότι αυτές οι συζητήσεις χάνονται,πολλές συζητήσεις όπως είναι λογικό επαναλαμβάνονται, μετά σε κάθε νέο έχουμε έναν αριθμό από ανούσια Posts που επίσης επαναλαμβάνονται κλπ.

Δεν είπα να φύγουν τα νέα.Το πρόβλημα μου είναι το comments section στα νέα.

Ένα καλό παράδειγμα για να καταλάβετε το πρόβλημα μου είναι το thread του Xenoblade.Τελευταίο Post πέρσυ.Το παιχνίδι έχει ανακοινωθεί έχουμε μάθει για την limited που θα βγει έχουμε gameplay videos στα αγγλικά και κανείς δεν έχει γράψει τίποτα.Γιατί;Γιατί αυτά που είναι να πούμε τα έχουμε πει ήδη και έχουνε χαθεί σε διάφορα νέα.

Τώρα νομίζω κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς. Δεν ξέρω αν γίνεται τώρα, αλλά όταν κάνουμε ένα ποστ προαγωγή σε άρθρο, το ποστ αυτό αποκόπτεται από το αντίστοιχο thread και αναρτείται ως νέο στην κεντρική. Στην περίπτωση που αναφέρει ο Hellrider, δηλαδή στην περίπτωση που υπάρχει νέο αναφερόμενο σε παιχνίδι και ταυτόχρονα ένα ολόκληρο thread, όλα τα ποστ τα μαζεύουν τα νέα στην κεντρική και μετά αυτά ξεχνιούνται, ενώ τα threads δεν είναι πλέον όπως παλιά.

Εγώ θα πρότεινα (μη γνωρίζοντας αν είναι εφικτό για τις δυνατότητες του φόρουμ), όταν προάγουμε κάποιο ποστ σε άρθρο από ένα trhead, να μην αποκόπτεται από εκεί και απλά να μπαίνει στην κεντρική. Από εκεί, καλό θα ήταν τα σχόλια που γίνονται να πηγαίνουν αυτόματα στο ανάλογο thread χωρίς να κλειδώνεται το νέο στην κεντρική. Δηλαδή, τα νέα που αφορούν παιχνίδια τα οποία έχουν ήδη ένα θέμα στο φόρουμ, να συνδέονται με αυτό το θέμα και τα σχόλια του νέου να πηγαίνουν αυτόματα στο thread. Ενώ, όπως είπε ο hellrider, τα υπόλοιπα νέα να μείνουν ως έχουν.

Πιστεύω πως είναι η μόνη λύση για να συνεχίσουν να υπάρχουν τα νέα της κεντρικής όπως είναι, ενώ ταυτόχρονα να ζωντανέψουν ξανά τα threads του φόρουμ και να μη χάνονται τα θέματα της κεντρικής μετά από 7-8 καινούρια νέα (= μερικές μέρες)

EDIT: αν θέλετε να το εξηγήσω παραπάνω, στείλτε Π.Μ

Dimpap28
04-07-2011, 13:03
Εκει ηρθε το ninty και εδειξε το δρομο και πλεον σημερα ακομα και στο κορυφαιο gaming site της χωρας που λεγετε gameover.gr ο σχολιασμος καθε ειδησεις απο κατω ειναι ενας βασικος παραγοντας που εχει καθιερωθει και κανει και τα μελη να περνουν ακομα καλυτερα.

Αυτό με τα σχόλια κάτω από την είδηση εμείς το κάνουμε από πέρσι. Το GameOver το κάνει από το 2005. Μην τα παραλέμε παιδιά. Δεν έγινε και καμιά πρωτοπορία με τα νέα...

Μία λύση θα ήταν αυτή που προτείνει ο Rush. Δηλαδή ένα καινούργιο νέο για ένα παιχνίδι να εμφανίζεται στην κεντρική, αλλά τα σχόλια να μεταφέρονται και στο αντίστοιχο thread του παιχνιδιού. Αυτό βέβαια θα χρειαστεί και ένα αρχικό ποστ από το συντάκτη, που να δίνει το λινκ της είδησης, γιατί μετά στο thread τα σχόλια θα φαίνονται κάπως άκυρα, έτσι ξεκάρφωτα. Το πρόβλημα με αυτό είναι ότι τα πρώτα comments θα παραμένουν και στο thread...

Tzini9
04-07-2011, 14:42
Αυτό με τα σχόλια κάτω από την είδηση εμείς το κάνουμε από πέρσι. Το GameOver το κάνει από το 2005. Μην τα παραλέμε παιδιά. Δεν έγινε και καμιά πρωτοπορία με τα νέα...

Μία λύση θα ήταν αυτή που προτείνει ο Rush. Δηλαδή ένα καινούργιο νέο για ένα παιχνίδι να εμφανίζεται στην κεντρική, αλλά τα σχόλια να μεταφέρονται και στο αντίστοιχο thread του παιχνιδιού. Αυτό βέβαια θα χρειαστεί και ένα αρχικό ποστ από το συντάκτη, που να δίνει το λινκ της είδησης, γιατί μετά στο thread τα σχόλια θα φαίνονται κάπως άκυρα, έτσι ξεκάρφωτα. Το πρόβλημα με αυτό είναι ότι τα πρώτα comments θα παραμένουν και στο thread...

Αυτό που λέτε είναι εφικτό, δηλαδή τα σχόλια μεταφέρονται άνετα από τα threads στα νέα και το αντίστροφο παρ'όλα αυτά δεν είμαι σίγουρη μετά τη συγχώνευση αν θα υπάρξει πρόβλημα με τις ημερομηνίες. Λογικά τα ποστ θα μπουν με βάση την ημερομηνία και την ώρα, επομένως αν έχει γίνει ένα ποστ στο thread και προστεθούν τα σχόλια από τα νέα, θα ανακατευθούν, εκτός αν δεν έχουν γίνει ποστ από την ώρα που έγινε το πρώτο σχόλιο των νέων.Θα είναι και λίγο μπελάς να γίνεται μεταφορά κάθε φορά που γίνεται ένα νέο σχόλιο, στο αντίστοιχο thread, αλλά για κάποια βασικά games για τα οποία βγαίνουν νέα θα μπορούσε να υπάρχει μια ''επικοινωνία'', δηλαδή ότι νέο βγαίνει να το ποστάρουμε και στο αντίστοιχο thread (του game) μαζί με τα σχόλια του.Και θα υπάρχει και link προς το thread στο κάθε νέο που έχει σχέση με ένα συγκεκριμένο thread.

RooF
04-07-2011, 15:45
Γιατι πατε στα δυσκολα, τα οποια θα μας δημιουργησουν και προβλημα και να μην κανουμε αυτο που ειπα παραπανω που ειναι και αυτο που κανουν στο gameover?

Rush
04-07-2011, 15:57
Αυτό που λέτε είναι εφικτό, δηλαδή τα σχόλια μεταφέρονται άνετα από τα threads στα νέα και το αντίστροφο παρ'όλα αυτά δεν είμαι σίγουρη μετά τη συγχώνευση αν θα υπάρξει πρόβλημα με τις ημερομηνίες. Λογικά τα ποστ θα μπουν με βάση την ημερομηνία και την ώρα, επομένως αν έχει γίνει ένα ποστ στο thread και προστεθούν τα σχόλια από τα νέα, θα ανακατευθούν, εκτός αν δεν έχουν γίνει ποστ από την ώρα που έγινε το πρώτο σχόλιο των νέων.Θα είναι και λίγο μπελάς να γίνεται μεταφορά κάθε φορά που γίνεται ένα νέο σχόλιο, στο αντίστοιχο thread, αλλά για κάποια βασικά games για τα οποία βγαίνουν νέα θα μπορούσε να υπάρχει μια ''επικοινωνία'', δηλαδή ότι νέο βγαίνει να το ποστάρουμε και στο αντίστοιχο thread (του game) μαζί με τα σχόλια του.Και θα υπάρχει και link προς το thread στο κάθε νέο που έχει σχέση με ένα συγκεκριμένο thread.

Ίσως να γίνει το εξής: Ας πούμε στο τάδε thread, το ποστ #12 προάγεται σε άρθρο στην κεντρική. Ως νέο, θα είναι το #1 ποστ. Τα σχόλια στην κεντρική, να βγαίνουν (με βάση ώρα-ημ/νία) ως #2, #3, #4 στην κεντρική και στο φόρουμ να φαίνονται ως #13, #14, #15, ως απλά ποστ, αυτόματα, παράλληλα με τα σχόλια της κεντρικής, χωρίς να κουράζεστε να τα μεταφέρετε οι Mods, γιατί πράγματι θα γίνει χαμός.

Tzini9
04-07-2011, 16:14
Ίσως να γίνει το εξής: Ας πούμε στο τάδε thread, το ποστ #12 προάγεται σε άρθρο στην κεντρική. Ως νέο, θα είναι το #1 ποστ. Τα σχόλια στην κεντρική, να βγαίνουν (με βάση ώρα-ημ/νία) ως #2, #3, #4 στην κεντρική και στο φόρουμ να φαίνονται ως #13, #14, #15, ως απλά ποστ, αυτόματα, παράλληλα με τα σχόλια της κεντρικής, χωρίς να κουράζεστε να τα μεταφέρετε οι Mods, γιατί πράγματι θα γίνει χαμός.

Δε νομίζω να γίνεται αυτόματα, αλλά και να γινόταν έτσι όταν δημιουργείται ένα εντελώς καινούριο νέο, δε μπορεί αυτός που το γράφει να δημιουργήσει μια σύνδεση με το ανάλογο thread εαν δεν έχει γίνει προαγωγή σε άρθρο.

Γιατι πατε στα δυσκολα, τα οποια θα μας δημιουργησουν και προβλημα και να μην κανουμε αυτο που ειπα παραπανω που ειναι και αυτο που κανουν στο gameover?

Πως όμως θα κρίνουμε εμείς αν το τάδε νέο έχει μαζέψει αρκετά ποστ που ευνοούν τη συνέχιση συζήτησης ? Μπορεί όλο το νέο να αποτελείται από συζητήσεις, μπορεί σε άλλο να υπάρχουν ένα-δύο ποιοτικά ποστ που σχολιάζουν κάπως το νέο και δε λένε απλά ''Πολύ ωραίο, άντε να βγει'' όπως τα άλλα είκοσι που θα υπάρχουν, τα οποία θα μπορούσαν μεταφερόμενα στο αντίστοιχο thread να κινήσουν την προσοχή και να συνεχιστεί η συζήτηση.

Με λίγα λόγια θα χάνονται ούτως η άλλως κάποια καλά ποστ που θα μπορούσαν να λειτουργήσουν ως ''bump'' για το αντίστοιχο thread και θα ευνοούνται άλλα που ούτως η άλλως θα συνέχιζαν τη συζήτηση στο νέο.

Dimpap28
04-07-2011, 16:16

Μην κολλάς με αυτό. Τα άρθρα στην κεντρική είναι αυτόνομα. Λίγα προέρχονται από ποστ στο φόρουμ.

Hellraider
04-07-2011, 16:19
Αντί να υπάρχουν όλα τα posts και στα νέα και στο thread μπορεί να υπάρχει μόνο το post #1 που θα είναι και το νέο.Ο χαρακτήρας του θα είναι κυριολεκτικά ως Bump για συζήτηση στο αντίστοιχο thread.Ουσιαστικά θα'ναι ένα post το οποίο απλώς θα προμοτάρετε στην κεντρική.Αυτό ξαναλέω μόνο στα νέα που αφορούν έναν συγκεκριμένο τίτλο.

Dani14
04-07-2011, 16:41
Επειδή έχω χαθεί λίγο ελπίζω να μην εννοείται να μην υπάρχει σχολιασμός στην κεντρική... Αυτό θα είναι λάθος.

RooF
04-07-2011, 17:11
Δε νομίζω να γίνεται αυτόματα, αλλά και να γινόταν έτσι όταν δημιουργείται ένα εντελώς καινούριο νέο, δε μπορεί αυτός που το γράφει να δημιουργήσει μια σύνδεση με το ανάλογο thread εαν δεν έχει γίνει προαγωγή σε άρθρο.

Πως όμως θα κρίνουμε εμείς αν το τάδε νέο έχει μαζέψει αρκετά ποστ που ευνοούν τη συνέχιση συζήτησης ? Μπορεί όλο το νέο να αποτελείται από συζητήσεις, μπορεί σε άλλο να υπάρχουν ένα-δύο ποιοτικά ποστ που σχολιάζουν κάπως το νέο και δε λένε απλά ''Πολύ ωραίο, άντε να βγει'' όπως τα άλλα είκοσι που θα υπάρχουν, τα οποία θα μπορούσαν μεταφερόμενα στο αντίστοιχο thread να κινήσουν την προσοχή και να συνεχιστεί η συζήτηση.

Με λίγα λόγια θα χάνονται ούτως η άλλως κάποια καλά ποστ που θα μπορούσαν να λειτουργήσουν ως ''bump'' για το αντίστοιχο thread και θα ευνοούνται άλλα που ούτως η άλλως θα συνέχιζαν τη συζήτηση στο νέο.

Οταν το νεο αποκτα πανω απο μια σελιδα με σχολια τοτε πιστευω ειναι καλη ωρα για κλειδωμα και λινκ προς το θεμα για παραπανω αναλυση.

Hellraider
04-07-2011, 18:19
Επειδή έχω χαθεί λίγο ελπίζω να μην εννοείται να μην υπάρχει σχολιασμός στην κεντρική... Αυτό θα είναι λάθος.

Πως το βλέπω εγώ.Θα υπάρχουν 2 ειδών νέα.Το πρώτο είδος θα είναι ακριβώς έτσι όπως είναι τώρα τα νέα στην κεντρική.Κανονικά τα comments όπως είναι κλπ.Το δεύτερο είδος δεν θα έχει comments section.Αντίθετα θα είναι ουσιαστικά ένα post με κάποιο σημαντικό νέο του x παιχνιδιού το οποίο απλώς θα βγαίνει στην κεντρική και θα σε παραπέμπει στο thread του.Παράδειγμα το νέο με την ανακοίνωση του Bundle του Xenoblade.

andys12
05-07-2011, 23:31
Πως το βλέπω εγώ.Θα υπάρχουν 2 ειδών νέα.Το πρώτο είδος θα είναι ακριβώς έτσι όπως είναι τώρα τα νέα στην κεντρική.Κανονικά τα comments όπως είναι κλπ.Το δεύτερο είδος δεν θα έχει comments section.Αντίθετα θα είναι ουσιαστικά ένα post με κάποιο σημαντικό νέο του x παιχνιδιού το οποίο απλώς θα βγαίνει στην κεντρική και θα σε παραπέμπει στο thread του.Παράδειγμα το νέο με την ανακοίνωση του Bundle του Xenoblade.

Αυτό μπορώ να πω ότι μου αρέσει κάπως.Αλλά σε καμία περίπτωση θα καταργηθούν τα comments στην κεντρική.Αυτά θα υπάρχουν.Αυτές τις μέρες θα δούμε τι θα γίνει.

Dani14
05-07-2011, 23:37
Και εγώ αυτό λέω... Το να βάζουμε link προς αντίστοιχα thread για σχετικές ειδήσεις είναι πολύ καλό, όμως όχι να κλείσουν τα comments στην κεντρική γιατί αυτό θα κάνει κακό στο site.

rebellion
06-07-2011, 03:37
Αυτό μπορώ να πω ότι μου αρέσει κάπως.Αλλά σε καμία περίπτωση θα καταργηθούν τα comments στην κεντρική.Αυτά θα υπάρχουν.Αυτές τις μέρες θα δούμε τι θα γίνει.

τελικα το ninty εχει πολυ καλο καπετανιο.

Kronos
06-07-2011, 20:22
μπα αν δεν κλείσει η τρύπα που άνοιξε στο καράβι θα βουλιάξουμε.πλάκα κάνω :p.είναι έμπειρος ο καπετάνιος ωρεεε

funkykong84
31-07-2011, 12:23
Παιδιά βγάλτε τελείως τη ρύθμιση με τα κεφαλαία. Δεν προσφέρει τίποτε και μόνο προβλήματα δημιουργεί.

Ακόμα κι αν κάποιος ποστάρει εμπρηστικά σχόλια με κεφαλαία του κάνετε moderation και τελειώνει η δουλειά. Η αυτόματη διόρθωση δεν λειτουργεί καθόλου καλά.

Zalbor
31-07-2011, 13:02
Είναι και το θέμα που ανέφερα νωρίτερα, ακόμα υπάρχει.

Βρήκα κάτι άλλο. Όταν κάνεις "Απάντηση με παράθεση", στην απάντησή σου υπάρχει ένα εικονίδιο δίπλα στο όνομα αυτού που έγραψε το post που παραθέτεις. Πατώντας το σε πηγαίνει σ' εκείνο το post, όπως πρέπει. Το πρόβλημα είναι ότι μαζί με αυτό σου ανοίγει κι ένα pop-up με το εικονίδιο! Αυτό δημιουργείται επειδή στο img tag του εικονιδίου υπάρχει ένα onclick="window.open(this.src)" που δεν έχει λόγο ύπαρξης...

andys12
31-07-2011, 13:38
Για το θέμα με τα κεφαλαία θα δω τι παίζει ακριβώς.

Για το άλλο που αναφέρει ο Zalbor δεν είναι κάτι σοβαρό.Αν διορθώνεται εύκολα θα διορθωθεί αλλιώς θα μείνει για το επόμενο update.

GLAROS
16-08-2011, 21:34
Το chat σήμερα 16-8-2011 και ώρα 20:30...ψόφησε
Δοκίμασα πολλές φορες με IE,Opera,Firefox και Chrome.

Gullwing
16-08-2011, 21:36

Εγω απο τις 4:30 δεν μπορω να μπω! μονο το δικο μας καναλι ψοφησε η ολο το mibbit?

RooF
16-08-2011, 21:37

Το chat επεσε (οπως γινεται συνεχεια) απο αδρανεια. Καποιος εχει μπει πληροφοριες λενε οτι ειναι ο Chris bouga και εχει ενα προσωρινο op για οσο ειναι online εκει και το εχει κανει invite only.

This channel is invite-only. You must have an invite from an existing member of the channel to join.

Ο Chris Bouga θα φαει ενα ωραιο μονιμο ban και εμεις θα φτιαξουμε σε αλλο σερβερ το chat, καπου που να μην πεφτει.

GLAROS
16-08-2011, 21:40
Το chat επεσε (οπως γινεται συνεχεια) απο αδρανεια. Καποιος εχει μπει πληροφοριες λενε οτι ειναι ο Chris bouga και εχει ενα προσωρινο op για οσο ειναι online εκει και το εχει κανει invite only.

Ο Chris Bouga θα φαει ενα ωραιο μονιμο ban και εμεις θα φτιαξουμε σε αλλο σερβερ το chat, καπου που να μην πεφτει.

Ο @#$##$#@$%$%$%^$%$%$%$%$.... !!!

RooF
16-08-2011, 21:48
Ολα οκ μπορειτε να μπειτε στο κανονικο chat.

Gullwing
16-08-2011, 22:22
το chat επεσε (οπως γινεται συνεχεια) απο αδρανεια. καποιος εχει μπει πληροφοριες λενε οτι ειναι ο chris bouga και εχει ενα προσωρινο op για οσο ειναι online εκει και το εχει κανει invite only.

ο chris bouga θα φαει ενα ωραιο μονιμο ban και εμεις θα φτιαξουμε σε αλλο σερβερ το chat, καπου που να μην πεφτει.

τωρα σοβαρα θα το μπανναρετε το παιδι για μια βλακεια? :o

chris bouga
16-08-2011, 22:31
συγνώμη για το πρόβλημα! προσπαθούσα να κάνω ένα το nick μου registered και απο το mibbit βρήκα κατι εντολες... τις πάτησα και μαλλον αυτό εφταιγε... συγνώμηη!!! και ΝΑΙ ημουν op επειδή δεν υπήρχε chan! :|

GLAROS
16-08-2011, 22:39
Καλός ή κακός δε θα σε χτυπήσουμε βάναυσα,ανελέητα,αδυσώπητα και εγώ δεν ξέρω τι άλλο.
Το πάθημα-μάθημα,συγχωρείσαι...από εμενα