PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Ποια Game Boy Advance games έχετε;

GLAROS
25-09-2011, 18:47
Στο παρόν θέμα μπορούμε να σχολιάσουμε τα GBA games,τίτλους,διαθεσιμότητα,λ ίστες κ.τ.λ.

http://img402.imageshack.us/img402/533/57717384.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/402/57717384.jpg/) http://img101.imageshack.us/img101/705/gbau.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/101/gbau.jpg/)

Vetus
26-09-2011, 04:24
Tσέκαρε μια το αφιέρωμα που είχα γράψει πριν καιρό για το GBA ;) :
http://www.ninty.gr/content.php?r=980-10-%CF%87%CF%81%CF%8C%CE%BD%CE%B9%CE%B1-Game-Boy-Advance

GLAROS
27-09-2011, 17:21
Σκέφτηκα να το σκαλίσω λίγο,με αφορμή την διαθεσιμότητα πολλών παιχνιδιών,κύριος μεταχειρισμένων και προσφορων (τσάμπα τα βάλαμε)
Φυσικά και διάβασα το αφιέρωμα,πολύ καλο.
Πιστεύω ότι είναι μια καλή ξεχασμένη κονσόλα και θα την ξαναζήσουμε μέσο των παιχνιδιών στο 3DS.
Θα ακολουθήσουν και mini παρουσίασης μερικών παιχνιδιών.

cowboy
27-09-2011, 19:07
Θα ακολουθήσουν και mini παρουσίασης μερικών παιχνιδιών.

nice :)

geo2004z
28-09-2011, 00:11
Το GBA advance είναι το φορητό Snes. Τι να πω για τη συγκεκριμένη κονσόλα? Από τις πιο πλήρεις κονσόλες όλων των εποχών. Βέβαια, αν και είμαι αντίθετος με τις επανακυκλοφορίες παιχνιδιών από προηγούμενες κονσόλες, οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν αναγκαία η μεταφορά παιχνιδιών του Snes σε κάποια φορητή κονσόλα. Όπως για παράδειγμα τα Super Mario World, Final Fantasy, Zelda και Donkey Kong Country.

Έπειτα, είδαμε και τίτλους εξαιρετικούς έως άριστους. Θυμάμαι Golden Sun, Metroid Fusion, Minish Cup, Wario Land, Aria of Sorrow!! Πολλά όμορφα παιχνίδια.

paokman
28-09-2011, 09:38
Από τις αγαπημένες κονσόλες, αν όχι η αγαπημένη μου. Πρόκειται όντως για ένα φορητό SNES, αφού μεταδίδει τη μαγεία των 16bit σε ένα άκρως φορητό σύστημα, με μεγάλης διάρκειας μπαταρία και σχετικά ξεκούραστη οθόνη. Την προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους, ακόμη και τώρα που τα DS/3DS κυριαρχούν.

http://taeiseafton.blogspot.com/2009/08/game-boy-advance-micro.html

Ash_Pokemaster
28-09-2011, 15:30
Αγαπητή κονσόλα! Αν και όχι με τόσο ευρεία βιβλιοθήκη όσο το DS, και πάλι αρκετά ολοκληρωμένο ώστε να ικανοποιήσει σχεδόν κάθε είδος gamer. Εκπληκτικές επιλογές σε turn-based RPG (Pokémon, Final Fantasy, Golden Sun, Mario & Luigi), strategy παιχνίδια (Advance Wars, Fire Emblem, Final Fantasy Tactics) και Metroidvania platfomers (Metroid: Zero Mission/Fusion, Castlevania: Harmony of Dissonance/Aria of Sarrow) και σχεδόν σε κάθε genre των δυνατοτήτων του!

Προσωπικά έχω κάνει αρκετές αναδρομές σε αυτή την κονσόλα τα τελευταία 2 χρόνια. Αυτή τη στιγμή παίζω το Castlevania: Harmony of Dissonance -- πραγματικά εκπληκτική εμπειρία!

RooF
28-09-2011, 16:10
Και εγω ακομα παιζω , οταν δω καποιο παιχνιδι σε καλη τιμη το χτυπαω! Βεβαια δεν εχω SP αλλα το κλασσικο και το Micro.

Τωρα παιζω Boktai 2.

Ash_Pokemaster
28-09-2011, 17:18
Τωρα παιζω Boktai 2.

Έτσι! Θέλω πολύ να παίξω τα Boktai του GBA. Έχω παίξει μόνο το Lunar Knights και είναι πραγματικά τρέλα το παιχνίδι όσον αφορά το gameplay. Η ιστορία είναι λίγο τετριμένη ή cheesy ίσως, αλλά μάλλον ταιριαστή κι αυτή με το όλο κλίμα! Πολύ ευχάριστη σειρά.

Zalbor
28-09-2011, 21:16
Εγώ είχα το αρχικό GBA μόνο, το οποίο με έχει αφήσει χρόνους. GBA τώρα παίζω είτε στο παλιό DS ή στο GameCube.

GLAROS
28-09-2011, 21:31
http://img191.imageshack.us/img191/7762/gamesce.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/191/gamesce.jpg/)

Altered Beast
Wario Land 4
Street Fighter II

Λιγοστά τα games μου,για μια κονσόλα φορητή που και αυτή άφησε εποχή
Δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ με όλα,εύκολα βρίσκονται games (ειδικά μεταχειρισμένα) και σε χαμηλές τιμές.

Link - The hero of time
28-09-2011, 21:53
Το Altered beast του GBA ειναι οπως στην εκδοση arcade?

GLAROS
28-09-2011, 21:55
GBA
http://www.youtube.com/watch?v=GhEaNRpDhjM&feature=related

Arcade
http://www.youtube.com/watch?v=fzC7jzA1nwc

Στο GBA το βρίσκω πιο ευχάριστο οπτικά και έχει και πιο πολλά χρώματα,ναι θεωρώ είναι πιο καλο @ GBA

ShinAkuma87
28-09-2011, 22:17
GBA
http://www.youtube.com/watch?v=GhEaNRpDhjM&feature=related

Arcade
http://www.youtube.com/watch?v=fzC7jzA1nwc

Στο GBA το βρίσκω πιο ευχάριστο οπτικά και έχει και πιο πολλά χρώματα,ναι θεωρώ είναι πιο καλο @ GBA
Λογικό,αφού του GBA είναι και συνέχεια του πρώτου.Και 17 χρόνια χωρίζουν τα 2 παιχνίδια μεταξύ τους,οπότε θα ήταν δύσκολο η έκδοση για το GBA να μην ήταν καλύτερη.

Spyke88
29-09-2011, 00:22
Το λατρευω το GBA. Θυμαμαι μαρεσε τοσο πολυ που την εποχη που ειχε βγει, ημουν 3η γυμνασιου και καναμε ενα λευκωμα στο σχολειο με οτι θεμα ηθελε ο καθενας μας και εγω εκανα για το GBA. Ωραιες εποχες.... Λαβετε τωρα την συλλογη μου απο GBA games:

https://lh3.googleusercontent.com/-AQIi92ffRu0/ToOPrGmXbfI/AAAAAAAAADo/hfsn9-j-H_Q/2011-09-29%25252000-18-18.569.jpg

+1 ή 2 που εχω δανεισει

Link - The hero of time
29-09-2011, 02:47
Παρα πολυ ενδιαφερον!

ShinAkuma87
29-09-2011, 15:11
Για το GBA τι να πούμε;Ποικιλία τίτλων για όλα τα γούστα!Προσωπικά μ'άρεσαν τα Final Fantasy4,5,6,,Castlevania:Aria of Sorrow,Fire Emblem 7 & The Sacred Stones,Golden Sun 1 & 2,Mario Kart:Super Circuit,Metroid Fusion & Zero Mission,Street Fighter Alpha 3,Wario Land 4!Από τα καλύτερα φορητά συστήματα ever!:biggrin:

GLAROS
10-10-2011, 16:52
Altered Beast
Wario Land 4
Street Fighter II
Castlevania : Harmony of Dissonance
Castlevania : Aria of Sorrow

Θα πέσει πολύ μαστίγιο...χωρίς καρότο

Lynx
10-10-2011, 18:31
Εξαιρετική φορητή κονσόλα το GBA, με καλύτερη την έκδοση SP (και ακόμα καλύτερη την υποέκδοση SP Brighter ή όπως λέγεται, που διαβάζω όμως πως είναι κάπως σπάνια στην Ευρώπη). Αν και είχα αποκτήσει δωρεάν ένα GBA SP, δεν μπήκα εκείνη την εποχή στον κόπο να ασχοληθώ μαζί του. Αντίθετα τίμησα για μια περίοδο ιδιαίτερα το... emulator του στο pc. Έχω πλέον ξεθάψει αυτό το GBA SP μου και το χρησιμοποιώ αρκετά τελευταία για να παίξω τίτλους από GB, GBC και GBA και η τεράστια βιβλιοθήκη παιχνιδιών παιχνιδιών του που καλύπτει 3 ολόκληρες γενιές το κάνει ίσως την πιο ολοκληρωμένη κονσόλα όλων των εποχών.

GLAROS
27-10-2011, 23:27
Altered Beast
Wario Land 4
Street Fighter II
R-Type III
update 15-12-2011
Banjo-Kazooie: Grunty's Revenge :biggrin:
Castlevania: Circle of the Moon :thumbup1:

Altair
31-01-2012, 00:50
1)Castlevania Aria of Sorrow
2)Castlevania Circle of the Moon
3)Castlevania Harmony of Dissonance
4)Donkey Kong Nes Classics
5)Final Fantasy V Advance
6)Golden Sun The Lost Age
7)Metroid Fusion
8)Kingdom Hearts Chain of Memories
9)Tales of Phantasia
10)The Legend of Zelda Nes Classics
11)The Legend of Zelda 2 Adventures of Link Nes Classics
12)The Legend Of Zelda Minish Cap

δεν έχω πολλά,αλλά οκ λογικό,εδώ καλά καλά δεν έχω GBA.Στο DS τα παίζω.

GLAROS
31-01-2012, 00:53
Δεν χρειαζόμαστε ποσότητα,ποιότητα θέλουμε.

:wink:

Altair
31-01-2012, 05:50
Καλά σίγουρα,δε διαφωνώ,αλλά θα ήθελα πάρα πολύ να έχω κάποιους τίτλους ακόμα.Σε άλλες λίστες μου,άμα είδες δεν έχω θέμα.Ότι θέλω είτε το έχω,είτε το βρίσκω εύκολα και σε χαμηλή τιμή.Εδώ τα πράγματα είναι ζόρικα.

vovolas
05-02-2012, 15:45
Στο παρόν θέμα μπορούμε να σχολιάσουμε τα GBA games,τίτλους,διαθεσιμότητα,λ ίστες κ.τ.λ.

http://img402.imageshack.us/img402/533/57717384.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/402/57717384.jpg/) http://img101.imageshack.us/img101/705/gbau.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/101/gbau.jpg/)

Λοιπόν βρήκα gameboy advance στο ντουμπάι καινούργιο 65 ευρώ ακόμα και αυτό πουλάει ακόμα τυχαίο?

GLAROS
19-02-2012, 16:11
Altered Beast
Wario Land 4
Street Fighter II
R-Type III
Banjo-Kazooie: Grunty's Revenge
Castlevania: Circle of the Moon
Baldur's Gate
Metroid: Zero Mission Samus με απόλα και σε όλα.

LimeBone
05-03-2012, 03:36
Γράφω και αυτά: :001_smile:

1) Tom Clancy's Splinter Cell
2) Spyro Fusion
3) Crash Fusion
4) Yu-gi-oh! The Sacred Cards
5) Yu-gi-oh! Reshef Of Destruction
6) Revenge Of The Smurfs
7) Super Mario Advance 3: Yoshi's Island
8) Top Gear GT Championship
9) Final Fantasy Tactics Advance
10) Final Fantasy I & II: Dawn Of Souls
11) Final Fantasy IV Advance
12) Final Fantasy V Advance
13) Final Fantasy VI Advance

LimeBone
23-03-2012, 15:17
Update κι εδώ!

2) Spyro Fusion
3) Crash Fusion
6) Revenge Of The Smurfs
14) Happy Feet
15) The Lion King 1 1/2
16) Mario vs. Donkey Kong
17) Sonic Advance 2

johnyrockgr
23-03-2012, 18:31
Οριστε και τα δικα μου παιχνιδια απο GBA!

Metroid Fusion
Metroid Zero Mission
Streetfighter Alpha 3
Doom II
Donkey Kong Country 3
The Legend Of Zelda (NES Classics)
Zelda II The Adventures Of Link (NES Classics)
The Legend Of Zelda A Link To The Past & Four Swords
The Legend Of Zelda Minish Cap

Βεβαια εχουν περασει απο τα χερια μου παρα πολλα παιχνιδια, αλλα επειδη επαιζα με ανταλλαγες κ μεταχειρισμενα, τωρα εχω αυτα! Προσεχως κ αλλα! απο τις αγαπημενες μου κονσολες ever!

johnyrockgr
24-03-2012, 18:37
UPDATE

Metroid Fusion
Metroid Zero Mission
Streetfighter Alpha 3
Doom II
Donkey Kong Country 3
Gunstar Super Heroes
Defender Of The Crown

GLAROS
27-03-2012, 21:37
Altered Beast
Wario Land 4
Street Fighter II
R-Type III
Baldur's Gate
Metroid: Zero Mission
Donkey Kong Country

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20111204040750/donkeykong/images/c/c6/DKC-GBA-BOXART.jpg

Λόγια περιττά για τον διάσημο γορίλα και τις περιπέτειες του.
Μου άνοιξε η όρεξη για μαιμουδο-γοριλες...

LimeBone
29-03-2012, 13:50
Ωραίος γλάρε! Παραλίγο να έπαιρνα το 2 και το 3 αλλά μου ξέφυγαν απο βλακεία μου.
Πήρα ένα άλλο όμως.

2) Spyro Fusion
3) Crash Fusion
6) Revenge Of The Smurfs
14) Happy Feet
15) The Lion King 1 1/2
17) Sonic Advance 2
18) Banjo-Kazooie: Grunty's Revenge

GLAROS
29-03-2012, 17:07
Ωραίος γλάρε! Παραλίγο να έπαιρνα το 2 και το 3 αλλά μου ξέφυγαν απο βλακεία μου.
Πήρα ένα άλλο όμως.

2) Spyro Fusion
3) Crash Fusion
6) Revenge Of The Smurfs
14) Happy Feet
15) The Lion King 1 1/2
17) Sonic Advance 2

DK 2 και 3 έρχονται...τα έχω χάσει στο snes (δανεικά και αγύριστα) και θα τα χαρώ στο micro,έχουν και ενισχυμένο gameplay/γραφικά.
Banjo-Kazooie είναι φοβερό,παρεπιπτόντως.

LimeBone
29-03-2012, 22:52
Μην μου πεις οτι εσύ μου τα πήρες απο τη δημοπρασία στο ebay. :P

tupamaro
30-03-2012, 11:28
8123
Aυτά γιατί εγώ μιλάω με στοιχεία.:001_tongue:

Squall
30-03-2012, 16:35
@ Glaros: τα DKC του GBA οχι απλα δεν ειναι καλυτερα, αλλα ειναι και πολυ χειροτερα απο του SNES. Τα γραφικα δεν εχουν καμια σχεση και το ιδιο ισχυει και για το soundtrack. Καμια σχεση με τη δουλεια που εγινε σε αλλα SNES ports, π.χ. Super Mario World και Yoshi's Island.

Φοβερη κονσολα το GBA οπως και να χει, κριμα που το hardware αρχικα ηταν τραγικο. Ευτυχως σε καποια φαση πηρα τη 2η εκδοση του SP (backlit) και μετα απο αυτα δεν υπαρχει γυρισμος. Το Micro εχει την πλακα του και ειναι πολυ συμπαθητικο gadget, αλλα ειναι τοσο μικρο που σε κουραζει ευκολα. Το SP ειναι ιδανικο πραγματικα.

Ας γραψω και μερικα παιχνιδια μιας και το φερε η κουβεντα:

1) Super Mario Advance 1
2) Super Mario Advance 2
3) Super Mario Advance 3
4) Super Mario Advance 4
5) Final Fantasy IV
6) Final Fantasy V
7) Final Fantasy VI
8) Metroid Zero Mission
9) Metroid Fusion
10) Zelda: ALTTP
11) Zelda: Minish Cap
12) Astro Boy
13) Gunstar Future Heroes
14) Castlevania: Aria of Sorrow
15) Castlevania: Circle of the Moon
16) Castlevania: Harmony of Disonnance
17) Golden Sun
18) Golden Sun: The Lost Age
19) Fire Emblem
20) Fire Emblem: The Sacred Stones
21) Advance Wars
22) Mario and Luigi: Superstar Saga
23) Boktai: The Sun is in your hand
24) Boktai: Solar Boy Django

Tα Mario και τα FF ports ειναι παρα πολυ καλα, αν και καποια FF χανουν λιγο στον ηχο, π.χ. η ποιοτητα του OST του 6 ειναι κατωτερη απο αυτη του SNES, αλλα δεν παυει να ειναι ενα απο τα καλυτερα RPGs που μπορει να παιξει κανεις.
Απο Castlevania θα λεγα Aria>COTM>>>>HoD. Το Mario and Luigi SS απορω πώς αρεσε τοσο, μου φανηκε πολυ κατωτερο των Paper Mario και για το Super Mario RPG του SNES δε γινεται καν λογος γιατι αυτο παιζει μπαλα σε αλλο επιπεδο.
Επισης τα Boktai για μενα εχουν ενα απο τα χειροτερα concepts ever, δε μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει να παιξεις σωνει και καλα στον ηλιο οπου δε βλεπεις και τιποτα συνηθως για να τα χαρεις, οποτε μετα απο 1-2 αποπειρες δεν ξανασχοληθηκα μαζι τους.

Τελος να δειτε οσοι μπορειτε το Astro Boy, μιλαμε για φανταστικο παιχνιδι απο την Treasure που παταει κατω οτιδηποτε αλλο υπαρχει στο ειδος. Το Gunstar παλι μεγαλη απογοητευση, συμπαθητικο μεν, αλλα καμια σχεση με τον προκατοχο του και συν τοις αλλοις το καναν και πολυ ευκολο.

johnyrockgr
30-03-2012, 16:49
@Squall: απο τα 4 Super Mario Advance ειναι το remake του Super Mario World? και ποιο του Super Mario Bros 3? να ξερω ποια θα ψαξω!

tupamaro
30-03-2012, 17:03
@ Glaros: τα DKC του GBA οχι απλα δεν ειναι καλυτερα, αλλα ειναι και πολυ χειροτερα απο του SNES. Τα γραφικα δεν εχουν καμια σχεση και το ιδιο ισχυει και για το soundtrack. Καμια σχεση με τη δουλεια που εγινε σε αλλα SNES ports, π.χ. Super Mario World και Yoshi's Island.

Φοβερη κονσολα το GBA οπως και να χει, κριμα που το hardware αρχικα ηταν τραγικο. Ευτυχως σε καποια φαση πηρα τη 2η εκδοση του SP (backlit) και μετα απο αυτα δεν υπαρχει γυρισμος. Το Micro εχει την πλακα του και ειναι πολυ συμπαθητικο gadget, αλλα ειναι τοσο μικρο που σε κουραζει ευκολα. Το SP ειναι ιδανικο πραγματικα.

Ας γραψω και μερικα παιχνιδια μιας και το φερε η κουβεντα:

1) Super Mario Advance 1
2) Super Mario Advance 2
3) Super Mario Advance 3
4) Super Mario Advance 4
5) Final Fantasy IV
6) Final Fantasy V
7) Final Fantasy VI
8) Metroid Zero Mission
9) Metroid Fusion
10) Zelda: ALTTP
11) Zelda: Minish Cap
12) Astro Boy
13) Gunstar Future Heroes
14) Castlevania: Aria of Sorrow
15) Castlevania: Circle of the Moon
16) Castlevania: Harmony of Disonnance
17) Golden Sun
18) Golden Sun: The Lost Age
19) Fire Emblem
20) Fire Emblem: The Sacred Stones
21) Advance Wars
22) Mario and Luigi: Superstar Saga
23) Boktai: The Sun is in your hand
24) Boktai: Solar Boy Django

Tα Mario και τα FF ports ειναι παρα πολυ καλα, αν και καποια FF χανουν λιγο στον ηχο, π.χ. η ποιοτητα του OST του 6 ειναι κατωτερη απο αυτη του SNES, αλλα δεν παυει να ειναι ενα απο τα καλυτερα RPGs που μπορει να παιξει κανεις.
Απο Castlevania θα λεγα Aria>COTM>>>>HoD. Το Mario and Luigi SS απορω πώς αρεσε τοσο, μου φανηκε πολυ κατωτερο των Paper Mario και για το Super Mario RPG του SNES δε γινεται καν λογος γιατι αυτο παιζει μπαλα σε αλλο επιπεδο.
Επισης τα Boktai για μενα εχουν ενα απο τα χειροτερα concepts ever, δε μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει να παιξεις σωνει και καλα στον ηλιο οπου δε βλεπεις και τιποτα συνηθως για να τα χαρεις, οποτε μετα απο 1-2 αποπειρες δεν ξανασχοληθηκα μαζι τους.

Τελος να δειτε οσοι μπορειτε το Astro Boy, μιλαμε για φανταστικο παιχνιδι απο την Treasure που παταει κατω οτιδηποτε αλλο υπαρχει στο ειδος. Το Gunstar παλι μεγαλη απογοητευση, συμπαθητικο μεν, αλλα καμια σχεση με τον προκατοχο του και συν τοις αλλοις το καναν και πολυ ευκολο.

όλον τον αφρό βλέπω έχεις μαζέψει αλλά εύκολο το gunstar future heroes;:huh: Εμένα μου έσπασε τόσο τα νέυρα που το παρατησα, άσε που απο ότι κατάλαβα είναι πολύ μικρό κατα τα άλλα φαίνεται οκ παιχνίδι.όλα τα remakes του snes στο gba είναι χειρότερα γι αυτό προτιμώ τα αντίστοιχα παλαιότερων κονσόλων όπως το FF dawn of souls.To 1 μπορώ να πω είναι εντελώς αδιάφορο παιχνίδι, πολύ συχνά random encounters και μηδενική υπόθεση ενώ το 2 είναι πολύ καλό και πιστεύω αυτή είναι η ουσιαστική αρχή της σειράς F.F.Το tactics το βαρέθηκα απο την αρχή, συνέχεια αποστολές τύπου mmo και πολύ αργή δράση.

JimLink
30-03-2012, 17:42
@Squall: απο τα 4 Super Mario Advance ειναι το remake του Super Mario World? και ποιο του Super Mario Bros 3? να ξερω ποια θα ψαξω!

Super Mario Advance = Super Mario Bros 2
Super Mario Advance 2 = Super Mario World
Super Mario Advance 3 = Super Mario World 2 Yoshi's Island
Super Mario Advance 4 = Super Mario Bros 3

@tupamaro
το FF2 είναι το χειρότερο Final Fantasy, τουλάχιστον από τα παλιά γιατί μετά υπάρχει και το 8 :Ρ Δεν υπάρχουν jobs και με τσατσιλίκια μπορείς να το κάνεις πολύ εύκολο

johnyrockgr
30-03-2012, 18:01
thank you Jimlink!

LimeBone
31-03-2012, 17:18
Πάντως τα ports των Final Fantasy IV και V στο GBA, για εμένα ήταν πολύ καλοδουλεμένα. Το να έχεις στη φορητή σου κονσόλα κάτι τόσο μεγάλο μιλάει απο μόνο του. Συν του οτι στην τελική το GBA εχει παρόμοιες δυνατότητες με το SNES. :)

ShinAkuma87
31-03-2012, 17:21
Πάντως τα ports των Final Fantasy IV και V στο GBA, για εμένα ήταν πολύ καλοδουλεμένα. Το να έχεις στη φορητή σου κονσόλα κάτι τόσο μεγάλο μιλάει απο μόνο του. Συν του οτι στην τελική το GBA εχει παρόμοιες δυνατότητες με το SNES. :)
Πραγματικά LimeBone τόσο αυτά όσο και το VI ήταν εξαιρετικά ports από το SNES στο GBA και είχαν και καλά έξτρας!

LimeBone
31-03-2012, 17:29
Έχω ακούσει και για το VI τα καλύτερα (ακόμα καλύτερα απο τα προηγούμενα), αλλά δεν το έχω παίξει ακόμα. :/ Το έχω sealed, αμερικάνικο όμως και το κρατάω λίγο ακόμα κλειστό μήπως βρω κάποιον που έχει το ευρωπαικό για ανταλλαγή επειδή συλλέγω όλα τα ευρωπαικά FF. :P Δεν ξέρω πόσο ακομα θα αντέξει κλειστό. Πρόταση κανείς? :P

tupamaro
03-04-2012, 22:58
Aπο την άλλη όμως τα breath of fire και tales of phantasia gba ports είναι για κλωτσιές.Το FF iv είναι το καλύτερο jrpg που έχει δημιουργηθεί ποτέ και θα σου πρότεινα να το απολάυσεις ή στο snes σου ή στην οθόνη του pc σου.

LimeBone
04-04-2012, 13:01
Το Final Fantasy IV το έλιωσα για πρώτη φορά στο DS. Ήταν ένα φανταστικό remake. Και αραιά και που το παίζω και στο GBA (χωρίς να το έχω τερματίσει ακόμα εκεί). :)

tupamaro
04-04-2012, 14:11
Το Final Fantasy IV το έλιωσα για πρώτη φορά στο DS. Ήταν ένα φανταστικό remake. Και αραιά και που το παίζω και στο GBA (χωρίς να το έχω τερματίσει ακόμα εκεί). :)

άκυρο, vi ήθελα να πω. :001_tt2:

LimeBone
04-04-2012, 23:22
Α οκ! :P Μιση ώρα το έχω παίξει πριν 5 χρόνια στο PSone προς στιγμήν.... :/

tupamaro
05-04-2012, 16:36
Α οκ! :P Μιση ώρα το έχω παίξει πριν 5 χρόνια στο PSone προς στιγμήν.... :/
Δεν το έχω πάιξει στο ps1 αλλά πάω στοίχημα πως θα είναι τέλειο κι εκεί, εσύ χάνεις πάντως. :P

tupamaro
06-04-2012, 15:24
Super Mario Advance = Super Mario Bros 2
Super Mario Advance 2 = Super Mario World
Super Mario Advance 3 = Super Mario World 2 Yoshi's Island
Super Mario Advance 4 = Super Mario Bros 3

@tupamaro
το FF2 είναι το χειρότερο Final Fantasy, τουλάχιστον από τα παλιά γιατί μετά υπάρχει και το 8 :Ρ Δεν υπάρχουν jobs και με τσατσιλίκια μπορείς να το κάνεις πολύ εύκολο

Πολλά FF δεν μπορείς να αλλάξεις jobs στους χαρακτήρες, δεν λέει κάτι αυτό.Το σύστημα λεβελ απ του 2 μου αρέσει, έχει κάτι απο elder scrolls :p , έχει ωραίο σύστημα διαλόγου που απομνημονεύεις λέξεις και μαθαίνεις πληροφορίες, έχει σενάριο, πλοκή, γνωρίζεις τον cid για πρώτη φορά, είναι το πρωτο πραγματικό F.F. το 1 απλά μπορείς να το παίξεις για ιστορικούς λόγους κι αν αντέξεις.
Το 8 μου άρεσε ιδιαίτερα μπορώ να πω, πέρα απο το ηλίθιο σύστημα με τα summons που έπρεπε να δεις τι κάνεις ο ifrit και όλα τα άλλα τέρατα που καλούσες για μυριοστή φορά χωρίς να μπορείς να κάνεις skip.Μαρτύριο.

LimeBone
07-04-2012, 02:57
Και στο Final Fantasy VII ίσχυε το ίδιο με τα summon, αλλά το VII πάντα δικαιολογείται! ;) Πάντως στο πρώτο FF εμφανίζεται για πρώτη φορά το Bahamut! :)

GLAROS
08-04-2012, 12:57
Altered Beast
Wario Land 4
Street Fighter II
R-Type III
Baldur's Gate
Donkey Kong Country
Donkey Kong Country 2
Donkey Kong Country 3

Το είπα και το έκανα.

http://img811.imageshack.us/img811/4451/p4080002.jpg
http://img840.imageshack.us/img840/5836/p4080001.jpg

JimLink
08-04-2012, 14:16
Και στο Final Fantasy VII ίσχυε το ίδιο με τα summon, αλλά το VII πάντα δικαιολογείται! ;) Πάντως στο πρώτο FF εμφανίζεται για πρώτη φορά το Bahamut! :)

Στο FF7 ήταν διαφορετικά τα πράγματα. Ναι δεν μπορούσες να κάνεις skip τις σκηνές με τα summon, αλλά υπήρχε περιορισμένος αριθμός που μπορούσες να τα καλέσεις. Επιπλέον κατανάλωναν και πολλά MP. Στο FF8 από την άλλη, σε κάθε μάχη μπορούσες να καλείς τα GF συνέχεια και έπρεπε να τα χρησιμοποιείς συνέχεια αφού ήταν από τις δυνατότερες επιθέσεις.

Τέλος, το FF6 σίγουρα είναι τέλειο και αξίζει σε οποιαδήποτε έκδοση. Στο PSX νομίζω οι πιο χαρακτηριστικές διαφορές είναι δύο full motion βιντεάκια που παίζουν στην εισαγωγή και στο τέλος του παιχνιδιού και τα μεγαλύτερα loading times για τις μάχες.

GLAROS
03-05-2012, 20:40
Altered Beast
Wario Land 4
Street Fighter II
R-Type III
Baldur's Gate
Donkey Kong Country
Donkey Kong Country 2
Donkey Kong Country 3
A Link to the Past & Four Swords
S. Mario Advance 3
Atari Anniversary Advance - Τα 3 Α !

(Tempest
Centipede
Battlezone
Asteroids
Super Breakout
Missile Command)

sonicfan2011
06-05-2012, 01:08
:001_cool::001_cool:.

GLAROS
20-05-2012, 18:45
http://image.com.com/gamespot/images/bigboxshots/9/561559_53585_front.jpg

Το ερωτεύθηκα για άλλη μια φορα και φορητό.

http://dsmedia.ign.com/ds/image/article/122/1223183/tba-the-legend-of-zelda-a-link-to-the-past-20120417033731613-000.jpg

Spyke88
20-05-2012, 21:00
Με το που ειδα οτι ποσταρες εδω περα, σκεφτηκα "Τι πηρες παλι γαμω το στανιο μου??" Μια χαρα ρε φιλε και γω το ψαχνω!!

Zalbor
21-05-2012, 01:41
Το έχω αυτό. Δε μπορώ να αποφασίσω ποια έκδοση προτιμώ, SNES ή GBA... Και τα δύο έχουν τα + τους και τα - τους.

paixtis
21-05-2012, 12:26
Με το που ειδα οτι ποσταρες εδω περα, σκεφτηκα "Τι πηρες παλι γαμω το στανιο μου??" Μια χαρα ρε φιλε και γω το ψαχνω!!

Το έχω και εγώ.Δεν ξέρω αλλά προτιμώ τα extra καλούδια που έχει και το four swords εννοείται...

G3n3raL86
21-05-2012, 13:40
Το καλύτερο Zelda είναι το ALttP. Μένει να παίξω το OoT για να δω αν μπορεί να μου το βγάλει από το μυαλό.

sonicfan2011
22-05-2012, 21:49
Nice game.

GLAROS
06-06-2012, 00:20
http://www.jiemaiwang.com/imagesupload/1961/middle/XSD-0141-001.JPG
http://i.ytimg.com/vi/6JCmqK5SiFA/0.jpg

sonicfan2011
07-06-2012, 15:40
:thumbup1::thumbup1::thumbup1:.

kaktos
17-06-2012, 15:53
Eχω στην κατοχη μ 6 game boy color k 2 game boy advance sp κ προς το παρων τα παρακατω παιχνιδια

1 pokemon crystal
2 pokemon blue
3 pokemon silver
4 el dorado
5 mr nutz
6 donkey kong country
7 game & watch gallery 3
8 fifa
9 gt2
10 ice age
11duel masters
12 spiderman 2
13 rugrats
14 superstars 2
15 power rangers
16 pacman nes
17 lotr:the two towers
18 garfield
19 pokemon yellow
20 f-zero
21 pokemon gold
22 harry potter
23 banjo
24 pokemon red
25 metroid zero mission
26 kingdom hearts chain of memories
27 nba 96
28 the legend of zelda link's awakewing
29 the legend of zelda oracle of seasons
30 soccer
31 the frogger
32 terminator
33 final fight one
34 Tom and jerry
35 yugioh destiny board traveller
36 Golden sun
37 final fantasy advance tactics

G3n3raL86
26-06-2012, 23:54
Σύντομα θα γίνω και εγώ κάτοχος ενός Advance SP και χαίρομαι ιδιαίτερα! Θα είναι το 2ο μου gameboy.

Το 1ο μου ήταν το color, αλλά το είχα δανείσει σε ένα τότε φίλο του λυκείου και από τότε, δε ξέρω την τύχη του, μάλλον λίπασμα θα έχει γίνει:lol:

Λόγος αγοράς του είναι φυσικά τα Metroid: Fusion και Zero Mission που τα έχω παίξει λίγο στον emulator, αλλά ποτέ δε τα συνέχισα, επειδή το είχα κατά νου ότι κάποτε θα έπαιρνα ένα SP (και εννοείται ένα κάρο GB/GBC/GBA games πέρα από τα Metroid).

Τέλος, το παραδέχτηκα αργά, αλλά δηλώνω μεγαλύτερος fan της σειράς Metroid από τη Zelda:)

geo2004z
27-06-2012, 01:35
Zero Mission που τα έχω παίξει λίγο στον emulator

Παιγνιδάρα!!!! Ίσως το καλλίτερο Metroid μετά το super metroid!!

G3n3raL86
27-06-2012, 09:34
Παιγνιδάρα!!!! Ίσως το καλλίτερο Metroid μετά το super metroid!!

Δηλαδή, προτείνεις να πάρω αυτό πρώτα και μετά το fusion?

Zalbor
27-06-2012, 11:32
Εγώ πάλι προτιμώ το Fusion. Το Zero Mission κατά τη γνώμη μου "υποφέρει" απ' το ότι είναι πολύπλοκο remake ενός απλού. Αυτό δεν το κάνει κακό βέβαια, συγκριτικά μιλάω.

motherbrain
27-06-2012, 11:49
Εγώ πάλι προτιμώ το Fusion. Το Zero Mission κατά τη γνώμη μου "υποφέρει" απ' το ότι είναι πολύπλοκο remake ενός απλού. Αυτό δεν το κάνει κακό βέβαια, συγκριτικά μιλάω.

Επίσης βρήκα το Fusion καλύτερο, είναι περισσότερο σύγχρονο σε σχέση με το Zero που είναι remake με επιπλέον προσθήκες. Άσε που στο Fusion μερικά σκηνικά τα σπάνε άγρια.

Πάντως αν έχει σκοπό να πάρεις και τα δύο ξεκίνα τότε με το Zero Mission και μετά το Fusion.

Edit: LOL με πρόλαβες!

G3n3raL86
27-06-2012, 11:50
Ε καλά, θα τα πάρουμε και τα 2, όπως και να'χει:)

JFTS
27-06-2012, 12:02
Το Metroid Fusion είναι πολύ ιδιαίτερο παιχνίδι της σειράς. Έχει μια πολύ δυνατή, κλειστοφοβική ατμόσφαιρα που δύσκολα θα βρεις σε οποιοδήποτε φορητό τίτλο.

GLAROS
27-06-2012, 18:38
:cool:

http://www.ninty.gr/showthread.php?t=7940
http://www.ninty.gr/showthread.php?t=9044

Spyke88
27-06-2012, 18:41
:cool:

http://www.ninty.gr/showthread.php?t=7940
http://www.ninty.gr/showthread.php?t=9044

Καλα νομιζω οτι ξεφυγε η ατμοσφαιρα, αλλα ειναι για λιγο μαλλον. Ε παιδια?

G3n3raL86
28-06-2012, 15:57
Παιδιά, βλέπω κάτι Advance SP με 2GB flash μνήνη... Αυτά τί ρόλο βαράνε? Δε παίζει να είναι αυθεντικά, σωστά?

Zalbor
28-06-2012, 16:53
Παιδιά, βλέπω κάτι Advance SP με 2GB flash μνήνη... Αυτά τί ρόλο βαράνε? Δε παίζει να είναι αυθεντικά, σωστά?
Όχι. Τα βρήκα κι εγώ όταν έψαχνα. Είναι απομιμήσεις με φορτωμένο emulator και roms, αν κατάλαβα καλά. Δεν παίρνουν κασέτες.

G3n3raL86
28-06-2012, 17:12
Όχι. Τα βρήκα κι εγώ όταν έψαχνα. Είναι απομιμήσεις με φορτωμένο emulator και roms, αν κατάλαβα καλά. Δεν παίρνουν κασέτες.

Δε πέρνουν κασσέτες? Μακρία και αγαπημένοι τότες:)

Ajax87
28-06-2012, 20:03
απο τι εχω δει μερικα περνουν και κασσετες αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι σαν το original... καποια reviews που ειδα ελεγαν οτι ορισμενα μοντελα ειναι πολυ καλα.

GLAROS
03-07-2012, 21:36
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/b/bc/Iridion.jpg/250px-Iridion.jpg

http://assets2.ignimgs.com/2001/03/19/moreiridion_5-213525_320w.jpg

http://digilander.libero.it/calimerosegg/gallery/gbadvance/iridio3d.gif

http://media.giantbomb.com/uploads/1/14200/1089636-u.jpg

http://www.gameboy-advance-roms.com/gba/scr/1010b.png

http://www.frictionlessinsight.com/revpics/Iridion2/Iridion2A.jpg

GLAROS
24-08-2012, 00:49
http://cdn4.spong.com/artwork/s/u/superghoul76489/_-Super-Ghouls-N-Ghosts-GBA-_.jpg

http://cdn4.spong.com/screen-shot/s/u/superghoul66409/_-Super-Ghouls-N-Ghosts-GBA-_.jpg

paokman
28-08-2012, 01:34
ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ!!!

RooF
28-08-2012, 13:15
ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ!!!

Ειναι το ιδιο παλουκι με το πρωτο;

paokman
28-08-2012, 14:25
Βασικά είναι το παιχνίδι του SNES, οπότε είναι ολίγον τι σαδιστικά δύσκολο!

GLAROS
30-08-2012, 19:39
Κλασική περίπτωση Capcom,δύσκολο σίγουρα.
Μας αρέσουν τα δύσκολα έτσι ? (μη ξεχνάμε τα Megaman)

tupamaro
30-08-2012, 20:18
Βασικά είναι το παιχνίδι του SNES, οπότε είναι ολίγον τι σαδιστικά δύσκολο!
Όταν ψηνόμουν να το τσιμπήσω απο ebay, θυμαμαι πως το είχα ψάξει το θέμα και είχε και εξτρα πίστες που διάλεγες ποια διαδρομη θα ακολουθήσεις, πρέπει να είναι η πιο γεμάτη έκδοση του παιχνιδιου που έχει γίνει ποτέ.Πάντως εγώ θυμάμαι πιτσιρικάς το είχα δανειστεί απο έναν φίλο για το snes και επειδή το ήθελε πίσω γρήγορα το τελείωσα με το που το έπιασα, δνε θυμάμαι να είναι τρομακτικά δύσκολο, του nes πρέπει να είναι το χοντρό ζόρι.

GLAROS
30-08-2012, 20:24
Ναι έχει ένα mode που διαλέγεις πιστες.
Βασικά πιο ολοκληρωμένο βρίσκω την έκδοση του PsP.

tupamaro
30-08-2012, 20:35
Ναι έχει ένα mode που διαλέγεις πιστες.
Βασικά πιο ολοκληρωμένο βρίσκω την έκδοση του PsP.
Έχει βγει τέτοιο πράγμα;:ohmy:

GLAROS
30-08-2012, 20:40
Έχει βγει τέτοιο πράγμα;:ohmy:

http://uk.ign.com/games/ultimate-ghosts-n-goblins/psp-769179

http://www.youtube.com/watch?v=oUzgPf0Rj9s

http://www.1up.com/games/psp/ghosts-goblins-psp/

tupamaro
31-08-2012, 06:41
http://uk.ign.com/games/ultimate-ghosts-n-goblins/psp-769179

http://www.youtube.com/watch?v=oUzgPf0Rj9s

http://www.1up.com/games/psp/ghosts-goblins-psp/
Aπο γραφικά είναι ανώτερο προφανώς, αν έχει και την ποικιλία των πιστών του gba τότε πρέπει να είναι κορυφη.

Ash_Pokemaster
04-09-2012, 12:44
http://i.imgur.com/YuiiK.jpg

Παιχνίδι: Drill Dozer
Κατάσταση: Σφραγισμένο (... όχι για πολύ!...)
Τιμή: 25€

Το τελευταίο μου απόκτημα! Από τα κρυμμένα διαμάντια του Game Boy Advance, παιχνίδι της Game Freak που δεν κυκλοφόρησε ποτέ στην Ευρώπη! Δεν είμαι ιδιαίτερα μεγάλος συλλέκτης, αλλά ήθελα εδώ και καιρό να πάρω το Drill Dozer, ιδιαίτερα δεδομένου ότι το gamepack έχει και rumble, οπότε η εμπειρία δύσκολα προσομοιώνεται εκτός της original κονσόλας.

Ανυπομονώ να το παίξω στο SP μου! :001_tongue:

GLAROS
04-09-2012, 17:48
http://i.imgur.com/YuiiK.jpg

Παιχνίδι: Drill Dozer
Κατάσταση: Σφραγισμένο (... όχι για πολύ!...)
Τιμή: 25€

Το τελευταίο μου απόκτημα! Από τα κρυμμένα διαμάντια του Game Boy Advance, παιχνίδι της Game Freak που δεν κυκλοφόρησε ποτέ στην Ευρώπη! Δεν είμαι ιδιαίτερα μεγάλος συλλέκτης, αλλά ήθελα εδώ και καιρό να πάρω το Drill Dozer, ιδιαίτερα δεδομένου ότι το gamepack έχει και rumble, οπότε η εμπειρία δύσκολα προσομοιώνεται εκτός της original κονσόλας.
Ανυπομονώ να το παίξω στο SP μου! :001_tongue:

Μεγία το νέο game,κρυφό διαμάντι δηλαδή.

Hellraider
04-09-2012, 19:16
Αφού δεν πρόκειται να το παίξεις μην το ανοίξεις δεν αξίζει! :(

Ash_Pokemaster
04-09-2012, 19:32

Θα το παίξω -- απλά θέλω να το παίξω στο SP, το οποίο δεν έχω μαζί μου. :001_tongue:

GLAROS
04-09-2012, 19:40

Άσε να το ανοίξει και να το φχαριστηθεί,τα games είναι για παίξιμο,δεν είναι σαλάμι αέρος να ωριμάσουν.
Φάτο τώρα που γυρίζει.

johnyrockgr
20-10-2012, 18:33
UPDATE

Metroid Fusion
Metroid Zero Mission
Streetfighter Alpha 3
Doom II
Donkey Kong Country 3
Gunstar Super Heroes
Oddworld: Munch's Odyssey
F Zero: GP Legend

blackmore
20-10-2012, 18:53
και εγώ σκέφτομαι να αγοράσω μερικά παιχνίδια για το gameboy advance, αλλά καλούς τίτλους σε καλή τιμή πρέπει να ψάξεις πολύ για να βρεις.
μόλις την προηγούμενη εβδομάδα πήρα ένα gameboy advance sp, μαζί με το pokemon fire red.
οπότε εγώ έχω αυτά τα games:
The Legend Of Zelda A Link To The Past
Metroid Fusion
Pokemon Fire red

το The Legend Of Zelda Minish Cap είναι από τα ωραιότερα παιχνίδια που έπαιξα ποτέ, όταν το πήρα (περίπου το 2008) το ευχαριστήθηκα πραγματικά γιατί είχα χρόνια να παίξω κάποιο καλό παιχνίδι.

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTtFfUXYPxhZjGbXuRpInuPb9Nq_sR8f aJ3k3f6Sd73mabTVXoBRA

paixtis
21-10-2012, 04:48
The Legend of Zelda:Minish Cap
The Legend of Zelda:A link to the Past&Four Swords
Metroid Fusion
Metroid Zero Mission
Mario Kart Super Circuit
Pokemon Leaf Green
Pokemon Sapphire
Pokemon Ruby

super mewtwo
21-10-2012, 10:57
περιεργο που δεν εγραψα εδω την συλλογη μου

pokemon red(2 games)
pokemon blue
pokemon yellow(2 games)(1sealed)
pokemon gold(2 games)(1 sealed)
pokemon silver(2games)(1 sealed)
pokemon crystal
pokemon saphire
pokemon ruby
pokemon emerald
pokemon blue rescue team(sealed)
pokemon fire red
pokemon leaf green
pokemon red rescue team
pokemon trading card(2)(1 sealed)top game
dragonball z legacy of goku 1
dragonball z legacy of goku 2
dragonball z buus fury (2 games)
dragonball z supersonic warriors
dragonball gt
dragonball taiketsu
yu gi oh (δεν θυμαμαι ποια ακριβως αλλα ειναι φοβερη και μετα τις πηρα ολες οσες εχουν βγει)
pokemon pinball
crash nitro cart
spyro
mario
warrio land

paixtis
21-10-2012, 23:04
Είναι μόνο για gba games το thread..

super mewtwo
22-10-2012, 14:28
Είναι μόνο για gba games το thread..

ola gba ειναι

RooF
22-10-2012, 14:47
ola gba ειναι

Red, blue κτλ ειναι το πρώτο gb.

tupamaro
22-10-2012, 16:08
Μάζωψα απο το ebay κάτι τίτλους για το gba, αυτό που ήταν τεράστια απογοήτευση ήταν το sword of mana.To secret of mana είναι το πρώτο rpg που έπαιξα ποτέ κι ένα απο τα αγαπημένα μου παιχνίδια κι έτσι έψαχνα καιρό να βρω αυτό το remake του πρωτου seiken densetsu που είχε βγει για το gb με την ονομασία final fantasy adventure.Φυσικά ήξερα πως είχε πάρει καποιες μέτριες κριτικές αλλα αυτό το χάλι δεν το περίμενα, απο ιστορία δεν είναι κακό και τα γραφικά έχει αυτο το όμορφο mana στυλ αλλά το gameplay είναι εντελώς σπασμένο, οι npcs κάνουν ότι τους φωτίσει η παναγία, για κάθε εχθρό πρέπει να βρίσκεις και το όπλο που του κάνει ζημιά γιατί όλα τα υπόλοιπα δεν τον ακουμπάνε καν και η μαγεία είναι πολυ κοστοβόρα και κάνει λίγη ζημιά, όταν φυσικά ταιριάζει και στον αντίστοιχο αντίπαλο κι αυτή...Το άφησα κάπου στα μέσα και χλωμό να το ξαναπιάσω.
Αντιθέτως άρχισα το warioland 4 και είναι πολύ διασκεδαστικό παιχνίδι, σίγουρα καλύτερο απο την βαρεμάρα που λέγεται new super mario bros για το ds.

GLAROS
22-10-2012, 18:23
..τεράστια απογοήτευση ήταν το sword of mana...

Κρίμα γιατί φαίνεται καλό.
Είναι όντως τόσο μαύρο χαλι ?

super mewtwo
22-10-2012, 20:22
Red, blue κτλ ειναι το πρώτο gb.

επαιζαν και σε gba

tupamaro
23-10-2012, 16:00
Κρίμα γιατί φαίνεται καλό.
Είναι όντως τόσο μαύρο χαλι ?
Eμένα πάντως με απογοήτευσε και περίμενα πως και πως να το βρω σε καλή τιμή.Τέσπα, έχω το warioland 4 που τα σπάει.:thumbup:

paixtis
23-10-2012, 22:36
επαιζαν και σε gba

Δεν έχει να κάνει.Αναφερόμαστε μόνο σε τίτλους gba..Αν είναι έτσι αραδειάζω και γω όλους τους τίτλους gb μου.

G3n3raL86
22-11-2012, 01:32
OK μάγκες, τα φώτα σας. Με ενδιαφέρει να αγοράσω ένα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ GBA SP. Υπάρχει περίπτωση να βρω ένα πουθενά? Και δε μιλάω για εκείνα τα 2GB homebraw...

paokman
22-11-2012, 02:51
http://www.amazon.fr/Game-Boy-Micro-Argent-chargeur-batterie/dp/B000BBC3BW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1353541845&sr=8-1

tupamaro
22-11-2012, 07:36
http://www.youtube.com/watch?v=ed2m0FtWhV8
Tο lady sia ξεκίνησα κάπως, άγνωστο παιχνίδι γενικά και αρκετά δύσκολο. Δεν είναι και κάτι τρομερό, μουσική μέτρια, γραφικά όχι τίποτα φοβερό, gameplay της προκοπής θα έλεγα, θα το παίξεις κάμποσες φορές πριν το παρατήσεις.

http://www.youtube.com/watch?v=LuFD0o_fbHw
Μonster house, αυτό βγήκε το 2006 και έχει όπως θα ήταν λογικό πολύ όμορφα γραφικά, το ξεκίνησα και φαίνεται ένα πολύ ενδιαφέρον zeldoειδές action adventure.

tetrisp
06-12-2012, 16:29
OK μάγκες, τα φώτα σας. Με ενδιαφέρει να αγοράσω ένα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ GBA SP. Υπάρχει περίπτωση να βρω ένα πουθενά? Και δε μιλάω για εκείνα τα 2GB homebraw...

μόνο από αγγελίες. κοίτα aggeliopolis και χρυση ευκαιρια πετυχα σημερα 1-2 με φορτιστη και παιχνιδια γυρω στα 40-50 ευρω.

Μπορει καποιος να ποσταρει κανενα gba παιχνιδι που να αξιζει; (οποιοδηποτε ειδος)

tetrisp
23-12-2012, 21:26
Τα καινούρια αποκτήματα:
Castlevania
Warioland 4

LimeBone
07-03-2013, 23:14
UPDATE!

2) Spyro Fusion
3) Crash Fusion
6) Revenge Of The Smurfs
14) Happy Feet
15) The Lion King 1 1/2
17) Sonic Advance 2
19) F-Zero: Maximum Velocity

johnyrockgr
27-03-2013, 14:22
UPDATE

Metroid Fusion
Metroid Zero Mission
Streetfighter Alpha 3
Doom II
Donkey Kong Country 3
Gunstar Super Heroes
Iridion 3D

GLAROS
28-03-2013, 01:46
Μετά το Νano είπες να ρήξεις μια ματιά στο αδερφάκι του ?
Πολύ ωραία games.

johnyrockgr
28-03-2013, 02:36
Μετά το Νano είπες να ρήξεις μια ματιά στο αδερφάκι του ?
Πολύ ωραία games.

ναι! λιγο επαιξα βεβαια, αλλα πολυ καλες εντυπωσεις ειχα!

LimeBone
08-06-2013, 10:07
UPDATE!

2) Spyro Fusion
3) Crash Fusion
6) Revenge Of The Smurfs
14) Happy Feet
15) The Lion King 1 1/2
17) Sonic Advance 2
20) NES Classics: The Legend of Zelda
21) Super Mario Advance 4: Super Mario Bros 3

SteelLord
28-06-2013, 10:50
Castelvania Aria of sorrow
Castelvania harmony of dissonance
Kangaroo
Pokemon ruby
Wario land 4
Metroid fusion
Metroid zero mission
Golden sun 1+2
Back to stone
Asterix & obelix
Altered beast

Zalbor
28-06-2013, 12:15
Super Mario World
Rayman Advance
WarioWare
WarioWare Twisted
Sonic Advance
Pokémon Ruby
Metroid Fusion
Zelda: A Link to the Past / Four Swords

Νόμιζα ότι είχα περισσότερα!

Ianos
28-06-2013, 14:22
Well και γω κάπου τόσα, ας τα βάλουμε να βρίσκονται:

Shining Soul
Shining Soul 2
Summon Night Swordcraft Story
Summon Night Swordcraft Story 2
Yu-Gi-Oh! Worldwide Edition
Yu-Gi-Oh! Dungeon Dice Monsters
Riviera The Promised Land
Yggdra Union We'll Never Fight Alone
Cima The Enemy
Donald Duck Advance

LimeBone
29-05-2014, 10:35
UPDATE!

2) Spyro Fusion
3) Crash Bandicoot Fusion
6) Revenge Of The Smurfs
14) Happy Feet
15) The Lion King 1 1/2
17) Sonic Advance 2
22) Kingdom Hearts: Chain of Memories

LimeBone
15-06-2015, 13:37
UPDATE!

2) Spyro Fusion
3) Crash Bandicoot Fusion
6) Revenge Of The Smurfs
14) Happy Feet
15) The Lion King 1 1/2
17) Sonic Advance 2
23) Mario Power Tennis

LimeBone
13-10-2015, 13:58
UPDATE!

2) Spyro Fusion (No box/manual)
3) Crash Bandicoot Fusion (No box/manual)
4) Yu-gi-oh! The Sacred Cards (No box/manual)
5) Yu-gi-oh! Reshef Of Destruction (No box/manual)
6) Revenge Of The Smurfs (No box/manual)
8) Top Gear GT Championship (No box/manual)
14) Happy Feet (No box/manual)
15) The Lion King 1 1/2 (No box/manual)
17) Sonic Advance 2 (No box/manual)
18) Banjo-Kazooie: Grunty's Revenge (No manual)
23) Mario Power Tennis
24) Mario Golf: Advance Tour

vassilis_pap
28-11-2015, 20:03
Μόλις τέλειωσα το πρώτο Advance Wars του GBA. Παιχνιδάρα το συστήνω άνετα σε όποιον αρέσει το genre. Δεν έχω συγκεκριμένα στοιχεία αλλά έφαγα αρκετές ώρες σίγουρα παραπάνω από 30. Ίσως ξεκινήσω και το 2 κάποια στιγμή σχετικά σύντομα.

Zalbor
29-11-2015, 17:19
Super Mario World
Rayman Advance
WarioWare
WarioWare Twisted
Sonic Advance
Pokémon Ruby
Metroid Fusion
Zelda: A Link to the Past / Four Swords

LimeBone
26-07-2017, 22:11
UPDATE!

23) Mario Power Tennis
25) Super Mario Advance

LimeBone
03-11-2017, 22:59
UPDATE!

23) Mario Power Tennis
25) Super Mario Advance
26) Super Mario Advance 2: Super Mario World
27) Mario Party Advance
28) Mario Kart: Super Circuit
29) Yoshi's Island: Super Mario Advance 3
30) The Legend of Zelda: A Link to the Past and Four Swords

johnyrockgr
21-11-2017, 19:06
UPDATE

Metroid Fusion
Metroid Zero Mission
Streetfighter Alpha 3
Doom II
Donkey Kong Country 3
Gunstar Super Heroes
Iridion 3D
Sonic 3 Advance
Rayman Advance

LimeBone
23-11-2017, 01:37
UPDATE!

7) Yoshi's Island: Super Mario Advance 3
23) Mario Power Tennis
25) Super Mario Advance
27) Mario Party Advance
29) The Legend of Zelda: A Link to the Past and Four Swords
30) The Legend of Zelda: The Minish Cap

fanny
14-12-2017, 06:59
Gameboy Advance:

1) Pokemon Firered (2x Original, 1x fake)
2) Pokemon Leafgreen
3) Pokemon Rubin (Ruby γερμανική)
4) Pokemon Sapphire
5) Pokemon Emerald
6) Pokemon Mystery Dungeon: Red Rescue Team
7) Pokemon Pinball: Ruby & Sapphire
8) Pokemon Crystal (fake)
9) The Legend of Zelda: A Link to the Past + New multiplayer Adventure: Four Swords (fake)
10) Tarzan (γερμανική)
11) Pong & Yars' Revenge & Asteroids
12) Finding Nemo + The Incredibles
13) Harry Potter and the Chamber of Secrets
14) Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
15) Harry Potter and the Goblet of Fire
16) Harry Potter: Quidditch World Cup

johnyrockgr
10-01-2018, 22:49
UPDATE

Metroid Fusion
Metroid Zero Mission
Streetfighter Alpha 3
Doom II
Donkey Kong Country 3
Gunstar Super Heroes
Iridion 3D
Sonic 3 Advance
Rayman Advance
Castlevania: Circle Of The Moon
Castlevania Double Pack: Harmony Of Dissonance & Aria Of Sorrow

johnyrockgr
01-03-2018, 12:30
UPDATE

Metroid Fusion
Metroid Zero Mission
Streetfighter Alpha 3
Doom II
Donkey Kong Country 3
Gunstar Super Heroes
Iridion 3D
Sonic 3 Advance
Rayman Advance
Super Mario Advance 4: Super Mario Bros 3

johnyrockgr
28-08-2018, 15:37
UPDATE

Metroid Fusion
Metroid Zero Mission
Streetfighter Alpha 3
Doom II
Donkey Kong Country 3
Gunstar Super Heroes
Iridion 3D
Sonic 3 Advance
Rayman Advance
Sonic Advance

johnyrockgr
02-12-2018, 03:57
UPDATE

Metroid Fusion
Metroid Zero Mission
Streetfighter Alpha 3
Doom II
Donkey Kong Country 3
Gunstar Super Heroes
Iridion 3D
Sonic 3 Advance
Rayman Advance
Sonic Advance
Kim Possible
Game & Watch Gallery Advance
Lady Sia

LimeBone
24-12-2019, 23:44
UPDATE!

7) Yoshi's Island: Super Mario Advance 3
23) Mario Power Tennis
25) Super Mario Advance
27) Mario Party Advance
29) The Legend of Zelda: A Link to the Past and Four Swords
30) The Legend of Zelda: The Minish Cap