PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Οι αγαπημένοι σας Zelda bosses.

johnny h.
27-11-2011, 14:24
Μιλήστε μας για τους αγαπημένους σας Zelda bosses!

Pokefan
27-11-2011, 15:10
Αγαπημένος μου πάντα ήταν ο Ganon , σε όποιο παιχνίδι και να ήταν . Οι μάχες εναντίον του ήταν συναρπαστικές !

Linkmastersword
27-11-2011, 15:23
gohma duh... :P

Spyke88
27-11-2011, 15:28
Barinade... Ειδικα ετσι οπως πεθαινει στο τελος... WOW!!

Pokefan
27-11-2011, 15:29
Barinade... Ειδικα ετσι οπως πεθαινει στο τελος... WOW!!

Σιγά το boss ρε ... Ο πιο σπαστικός ήταν :closedeyes:

Spyke88
27-11-2011, 15:30
Σιγά το boss ρε ... Ο πιο σπαστικός ήταν :closedeyes:

Επειδη κραταγε πολυ? Εμενα αυτο μαρεσε... και το γεγονος οτι βαραγες πολυ στο ψαχνο.

Zalbor
27-11-2011, 15:36
Να πω τον τελικό του Link's Awakening; Με 2ο το Phantom Ganon στο Ocarina of Time.

Linkmastersword
27-11-2011, 15:57
θυμαμαι πολλα bosses αλλα δεν θυμαμε πως λεγονται.... στο tp water temple ενα νεροφιδο με ενα ματι πολυ πορωση
volvagia.... ocarina....
ganon sto tp kai sto ocarina.........

johnny h.
27-11-2011, 16:06
θυμαμαι πολλα bosses αλλα δεν θυμαμε πως λεγονται.... στο tp water temple ενα νεροφιδο με ενα ματι πολυ πορωση
volvagia.... ocarina....
ganon sto tp kai sto ocarina.........
To νερόφιδο που λες λέγεται Morpheel.....είναι και ένας από τους δικούς μου αγαπημένους bosses!!!

Linkmastersword
27-11-2011, 16:19
Εμένα με πόρωνε πάντα η μουσικη οταν τελειωνες ενα boss στο tp.

Spyke88
27-11-2011, 16:25
Εμένα με πόρωνε πάντα η μουσικη οταν τελειωνες ενα boss στο tp.

Ναι ειναι απο τις assuring μουσικες, που σου λενε οτι επιτελους τελειωσε, τωρα μπορεις να χαλαρωσεις.

Linkmastersword
27-11-2011, 16:51
Δεν εννοώ αυτή αλλά μόλις σκοτώνεις το boss, θριαμβέβεσαι μετά από μια δύσλπή μάχη

Spyke88
27-11-2011, 16:56
Δεν εννοώ αυτή αλλά μόλις σκοτώνεις το boss, θριαμβέβεσαι μετά από μια δύσλπή μάχη

Νομιζω οτι εννοουμε την ιδια μουσικη. :P

Pokefan
27-11-2011, 17:03
Επειδη κραταγε πολυ? Εμενα αυτο μαρεσε... και το γεγονος οτι βαραγες πολυ στο ψαχνο.

Όχι ρε συ , απλά δεν βρήκα καθόλου έξυπνο και πρακτικό τον τρόπο με τον οποίο το σκότωνες !

Link - The hero of time
27-11-2011, 17:22
Εγω θα επιλεξω Phantom Ganon απο το ocarina of time, απο σχεδιαστικής και παρουσιαστικης άποψης (ιδιαιτερα τρομακτικος στο προσωπο αλλα και μυστηριωδης στη δευτερη φαση της μαχης επανω στο άλογο που μπαινοβγαίνει απο τους παράξενους πίνακες και δε ξερεις απο που θα σου'ρθει) Μετα θα επελεγα τον Odolwa και τον Gyorg απο το Majora's mask, τον Stallord απο το Twilight princess, Gohma και Helmaroc King απo Wind waker, Trinexx απο το link to the past και τελος τον Koloktos απο Skyward sword..

geo2004z
27-11-2011, 17:36
Από όλα τα Zelda που έχω παίξει, μακράν το δυσκολότερο boss ήταν ο Trinexx κι εν συνεπεία ο αγαπημένος μου.

paixtis
27-11-2011, 18:54
Aγαπημένα boss για μένα είναι το γιγάντιο υπτάμενο τέρας στο stone tower temple του majora's mask και φυσικά η majora's mask στο τέλος όπου ήθελες και την ακόμη πιο επιβλητική μάσκα fierce deity(οni link) για να τον νικήσεις σαν παιχνιδάκι!

Link - The hero of time
27-11-2011, 19:39
Εγω επελεξα τα αγαπημενα μου bosses με κριτηρια την εξωτερικη εμφάνιση τους, το χωρο διεξαγωγης της μαχης και το μυστηριο-την ατμοσφαιρα που εκπεμπουν..

paixtis
27-11-2011, 19:59
Πιο μεγάλο μυστήριο και ατμόσφαιρα από την majora's mask δεν θα βρεις πίστεψέ με.Πραγματικά το συγκεκριμένο σημείο είναι κάργα στους συμβολισμούς και όταν μπορέσεις να πάρεις πρώτη φορά τη μάσκα του oni link νοιώθεις να σε διαπερνά ένα ρίγος παίζοντας τη μάχη αν και γελοία με την συγκεκριμένη μάσκα.

Link - The hero of time
27-11-2011, 20:34
Mιας και μιλαμε για bosses στα Zelda, στο skyward sword το boss "Leviathan tentalus" δε θυμιζει αρκετά το χαρακτηρα Mike Wazowski απο τη ταινια της Disney "Monsters inc" (Μπαμπουλας Α.Ε.) ??
http://img26.imageshack.us/img26/2653/trecq.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/26/trecq.jpg/)
H φωτογραφια μιλαει απο μονη της! Στην ουσια προκειται για το ιδιο πραγμα με πλοκαμια στο κεφαλι και διαφορετικο χρωμα..

Ειλικρινα περιμενα απο την ομαδα σχεδιασμου του παιχνιδιου να εβρισκε κατι καλυτερο και οχι αυτο το ξενερωτο σχεδιασμο στο συγκεκριμενο boss.. θεωρω πως το Skyward sword ειχε τραγικά (σε σχεδιασμό) ανεμπνευστα bosses..

paixtis
27-11-2011, 20:53
Συμφωνώ πέρα του ghirahim και ίσως του σκορπιού όλα τα άλλα ωχρυούν.

Dark Link
27-11-2011, 21:41
απο το tp η blizetta, γιατι μου αρεσε ολη η πιστα και ο argorok

και στο ph ειχαν γελιο οι diabolical cubus sisters.! μου θυμιζε κατι μεταξυ μαριο και οκαμι

Lynx
28-11-2011, 02:27
Volvagia. Μου είχε κολλήσει από το ελληνικό διαφημιστικό του ΟοΤ! :P

Spyke88
28-11-2011, 02:29
Εχω ξεκινησει το ΟοΤ και ειμαι στο temple of fire! Οντως ειναι πολυ καλο boss ο...η... Volvagia... οτι να ναι

Link - The hero of time
28-11-2011, 10:28
Volvagia. Μου είχε κολλήσει από το ελληνικό διαφημιστικό του ΟοΤ! :P

Oντως! Μου ειχε μεινει κι εμενα αποτυπωμενο οταν ειχα πρωτοδει τη διαφημιση! "Oυ φοβηθεις".. κατι τετοιο δεν ελεγε το σποτάκι? Κι εδειχνε πλανα απο το Great Deku tree και τη μάχη με το Volvagia.. Να πω εδω πως συγκλονιστικη στιγμη ηταν η φαση που οταν πρωτομπαινεις στον Fire temple και βλεπεις τον Darunia εξω απο τη πύλη του Volvagia, μετα απο ενα τρομερο διάλογο ο Darunia μπαινει μεσα για να αντιμετωπισει το Volvagia μονος του.. και η πορτα κλεινει αποτομα πισω του.. απο τις αγαπημενες για μενα στιγμες του παιχνιδιου.. απιστευτος συγκλονισμος!

Strimadovits
28-11-2011, 13:14
Ganondorf’s surrogate mothers and twin sisters Koume and Kotake !!! Μακράν το καλύτερο και πιo αστείο Boss στο ocarina of time και μιας και είναι και το καλύτερο zelda δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο !!! :001_tt2:

Spyke88
28-11-2011, 15:43
Oντως! Μου ειχε μεινει κι εμενα αποτυπωμενο οταν ειχα πρωτοδει τη διαφημιση! "Oυ φοβηθεις".. κατι τετοιο δεν ελεγε το σποτάκι? Κι εδειχνε πλανα απο το Great Deku tree και τη μάχη με το Volvagia.. Να πω εδω πως συγκλονιστικη στιγμη ηταν η φαση που οταν πρωτομπαινεις στον Fire temple και βλεπεις τον Darunia εξω απο τη πύλη του Volvagia, μετα απο ενα τρομερο διάλογο ο Darunia μπαινει μεσα για να αντιμετωπισει το Volvagia μονος του.. και η πορτα κλεινει αποτομα πισω του.. απο τις αγαπημενες για μενα στιγμες του παιχνιδιου.. απιστευτος συγκλονισμος!

Γιατι οταν ελευθερωνες εναν Goron που τον εδειχνε να φευγει απο το κελι και στην πραγματικοτητα περπαταγε στον αερα?

GLAROS
28-11-2011, 20:47
...Οντως ειναι πολυ καλο boss ο...η... Volvagia...

:thumbup1::thumbup1::thumbup1:

ShinAkuma87
01-12-2011, 23:54
Phantom Ganon & Twinrova Sisters από το Ocarina of Time.

Spyke88
02-12-2011, 05:04
Εν τω μεταξυ τα περισσοτερα bosses που εχουμε πει ειναι απο OoT :P Τυχαιο? Δεν νομιζω....