PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Luigi's Mansion ενας απο τους πολυσυζητημένους τίτλους του Nintendo Game Cube!

Nikol@r@s
13-07-2008, 13:48
Ηταν παρα πολυ ωραιο γιατι για πρωτη φορα ο Luigi επρεπε να σωσει τον Mario και γενικως να ξεπερασει τις φοβίες του!

cowboy
13-07-2008, 14:17
to eho termatisi kai itan para poli daskedastiko
mario....mario....maaaaaaaaaaaaario....mariooooooo oooo!!!!

galdar
13-07-2008, 14:42
Nαι, ήταν πρωτότυπο και διασκεδαστικό game αν και διαρκούσε λίγο, το τερμάτισα σε μία μέρα.....
Ελπίζω πάντως η Nintendo να ξαναβγάλει game με ήρωα τον Luigi, είχε πλάκα..! :)

Nikol@r@s
13-07-2008, 14:44
Συμφωνω και με τους δυο ο Miyamoto πρεπει να φτιαξει ενα παιχνιδι με τον Luigi για το Wii?

Ntei
13-07-2008, 20:16
Ο τελικός αρχηγός όμως ήταν Δ Υ Σ Κ Ο Λ Ο Σ ειδικά στο mirrored σπίτι.

Baby Mario
02-08-2008, 23:29
Πολύ ωραίο παιχνίδi!
Ελπίζω να βγει και Luigi's mansion 2 για το Wii.

MITS05
07-08-2008, 21:18
το βρήκα σε ένα τοπικό κατάστημα 24 ευρώ.αξίζει να το πάρω?

blackmore
07-08-2008, 21:33
k ego thathela na to paro alla akouo apo polous oti ine poli mikro k nomizo oti an to paro tha diaskedaso alla tha kseneroso otan teliosi sintima.
sto wii tha ine poli pio oreo skeftite to wiimote na to kanoun oste na ine opos to mario paper, pou otan girizes to control epsaxnes gia krimena mistika.
nomizo pos idika aftos o titlos tha itan poli oreos sto wii.

johnny154
20-08-2008, 23:25
αν και δεν το εχω παιξει απο οτι εχω ακουσει και εχω δει πρεπει να ειναι πολυ ωραιο...... και εγω σκεφτομαι να το αγορασω....

Nikol@r@s
20-08-2008, 23:30
Παιδια το game ηταν καταπληκτικο!Αυτος ο γερακος που σου εδινε τη σκουπα ειχε πολυ πλακα!

Pokemaster
06-09-2008, 21:25
Einai fobero game alla itan mikro

Nikol@r@s
06-09-2008, 22:28
Δεν ήταν και τόσο μικρο!

Golinks
07-09-2008, 02:11
Μμ, το 1ο παιχνίδι στο GC. Αν και κάπως μικρό σχετικά, είναι
πολύ καλό και μπορείς να το ξαναπαίξεις άνετα μετά από
καιρό. Το 'χα ξαναπαίξει πριν 2-3 χρόνια τελευταία φορά. Η
1η φορά είναι αρκετά εύκολη, εκτός από λίγα σημεία ειδικά
αν θες να έχεις μεγάλο σκορ στο τέλος και τους καλύτερους
πίνακες. Η 2η φορά όμως μου φάνηκε αρκετά πιο δύσκολη!
Ο καθηγητής είναι μορφή και σου δίνει κάμποσα gadgetάκια.
Ένα πολύ καλό στοιχείο είναι ότι αλληλεπιδράς σχεδόν με τα
πάντα, έπιπλα, κουρτίνες, κηροπήγια και τα περισσότερα
κρύβουν και κάτι.
Επίσης ήταν πολύ έντονη την 1η φορά η αγωνία όταν
έμπενες σε ένα νέο δωμάτιο για το τι έκπληξη επιφυλάσσει!
Γενικά έχει ωραίο κλίμα, αλλά η καλύτερη στιγμή είναι....

!!!!! SPOILER ALERT !!!!!
.....
....
...
..
.

...όταν σβήνουν τα φώτα και η ατμόσφαιρα γίνεται
πολύ πιο τρομακτική! σε σημείο που να μοιάζει με
πραγματικό survival horror το παιχνίδι.

.
..
...
....
.....
~~END OF SPOILER~~

Περιμένω κι εγώ ένα παιχνίδι με τον Luigi για το Wii αν και
δε νομίζω να είναι Luigi's Mansion 2. Πάντως το θέμα με τα
φαντάσματα του πάει.... Μπορεί να είναι Luigi Lost in the
Forest ή Luigi & the Pyramids ή Luigi & the Secret of the Gallery
ή..............................

Nikol@r@s
07-09-2008, 02:21
Basika τι νοημα εχει να βγαλουν Luigi's Mansion 2?Λιγο κουλο θα ειναι!Αλλα να βγαλουν ενα game με πρωταγωνιστη τον Luigi gia to Wii!

rebellion
07-09-2008, 02:30
Καλα ε το luigis mansion ηταν ενα απο τα καλα games του Cube που δεν τιμησα!Μακαρι να το ειχα για το Wii μιας και το cube μου πωληθηκε προ πολλου!

AZATHOTH
07-09-2008, 10:36
όσοι το βρούν καλό θα ήταν να το αποκτήσουν κ για λόγους ''συλεκτικούς'', γιατι όπως αναφέρεται κ πιο πάνω, είναι το μόνο παιχνίδι με ήρωα τον λουίτζι...

cowboy
07-09-2008, 21:31
ego to termatisa i korifi itan otan o luigi fonaze :mario,mariooooo,mariiiiiooooooooooo!!!!hahahah

The Godfather
07-09-2008, 21:46
τρομερο παιχνιδι!!!με την σκουπα ρουφαγες τα φαντασματα κ με ενα πειραγμενο...game boy ειχες τον χαρτι!κ τα φαντασματα αρχηγοι ηταν πολυ διασκεδαστικα κ προτοτυπα!μικρη διαρκεια αν το βγαλεις επιφανειακα μετρια διαρκεια αν βρεις κ το τελευταιο μαργαριταρι!Αχ τι μου θυμησατε...θα παω να το παιξω ξανα στο wii τωρα.

Nikol@r@s
07-09-2008, 22:01
ego to termatisa i korifi itan otan o luigi fonaze :mario,mariooooo,mariiiiiooooooooooo!!!!hahahah

Xaxaxaxaxa!:thumbup1:Τοτε ημουν 14-15!Ειχα πορωθει τοσο που οταν ημουν μονος στο σπιτι!Εκλεινα τα πατζουρια,τα φωτα!Δυνατα η φωνη!Και φωναζα!Mario?Mario!,Maaaaaaaaaario,Mariooooo oooo!Αχ παλιες καλες εποχες!:closedeyes:

metaknight
11-09-2008, 15:26
emena mou arese para poly ayto to game thimamai tote eixa ekplagei.eixe apisteyto gelio me tous tropous poy eprepe na vreis gia na emfaniseis thn kardia ton fantasmaton kai eixa piasei polles fores ton eayto mou na sigotragoudaei to tragoudi tou paixnidiou opos o luigi....xaxaxaxaaxaxa para poli gelio.....

Obiwan88
11-09-2008, 17:32
pedia pedia, sorry alla kati telios asxeto: kapios ipefthinos na t kitaksei ligo: ta themata me tin pio prosfata dimosievmeni apadisi tha prepei pada na ine pano pano "mavrismena" alla afto ts teleftees meres exo paratirisei pos dn ginete. toulaxiston, oxi se oles ts enotites. aditheta, ola ine kato kato. as t kitaksei kapios molis vrei xrono, g na min berdevosmase. thnks! :)

andys12
11-09-2008, 23:37
pedia pedia, sorry alla kati telios asxeto: kapios ipefthinos na t kitaksei ligo: ta themata me tin pio prosfata dimosievmeni apadisi tha prepei pada na ine pano pano "mavrismena" alla afto ts teleftees meres exo paratirisei pos dn ginete. toulaxiston, oxi se oles ts enotites. aditheta, ola ine kato kato. as t kitaksei kapios molis vrei xrono, g na min berdevosmase. thnks! :)

Ok διορθώθηκε.

Giorgos216
26-09-2008, 15:44
re paidia Sunshine k Luigi's Mansion einai isws kai ta kalytera games sto gamecube... akolou8oun kati mario party, mario kart, smash klp. (apopsi m)

Nikol@r@s
26-09-2008, 16:05
re paidia Sunshine k Luigi's Mansion einai isws kai ta kalytera games sto gamecube... akolou8oun kati mario party, mario kart, smash klp. (apopsi m)

Και η δικια μου αυτη ειναι!:thumbup1:Φυσικα!Βαζω και το The Legend Of Zelda Wind Waker!Πολυ γαματα γραφικα!Δεν τον εχω παιξει πολυ ομως!:closedeyes:

metaknight
26-09-2008, 16:11
to wind waker einai makran to koryfaio sto cube kai meta to sunshine!!!

Giorgos216
26-09-2008, 16:14
egw windmaker exw dei mono gia 5-6'... dn exw pai3ei pote...

Nikol@r@s
26-09-2008, 16:16
to wind waker einai makran to koryfaio sto cube kai meta to sunshine!!!

Den ειναι καλυτερο!Ισοπαλια ερχεται με το Sunshine!Αν και προτιμω το Sunshine!:thumbup1:

Giorgos216
26-09-2008, 16:19
respect Nikol@r@s

metaknight
26-09-2008, 16:20
pos mporeis na peis kati gia ena paixnidi poy den exeis paiksei poli afoy den to exeis paiksei ara den ksereis ama einai kalitero h oxi apo to sunshine...pantos simfono oti mporei na yparxei isopalia anamesa toys giati einai kai ta dyo aristoyrgimatika kai allazei apla pio protimaei o kathenas...ths eprepe omos na exeis mia pio olokliromenh apopsi teleionontas to paixnidi opos ekanes antistoixa me to sunshine!!!

Giorgos216
26-09-2008, 16:21
oxi... respect gt latrevei to sunshine opws k egw :P

metaknight
26-09-2008, 16:43
respect kai ston nikolara kai sto sunshine!!!

alexbros
27-09-2008, 11:38
Εγω η μονη κονσολα νιντεντο που δεν εχω και δεν εχω παιξει ποτε ειναι το gamecube,
προφανως και δεν εχω παιξει το luigi's mansion αλλα ψηθηκα πολυ να το παρω να το παιξω στο wii. (οπως και το mario sunshine)

Απλά δεν το βρισκω καπου φτηνά στο ιντερνετ.
Χρειαζεται οποσδηποτε και gamecube controller εε?Ουτε απο αυτο εχω και δεν το βρισκω ουτε αυτο πολυ φτηνο!

blackmore
27-09-2008, 11:46
Εγω η μονη κονσολα νιντεντο που δεν εχω και δεν εχω παιξει ποτε ειναι το gamecube,
προφανως και δεν εχω παιξει το luigi's mansion αλλα ψηθηκα πολυ να το παρω να το παιξω στο wii. (οπως και το mario sunshine)

Απλά δεν το βρισκω καπου φτηνά στο ιντερνετ.
Χρειαζεται οποσδηποτε και gamecube controller εε?Ουτε απο αυτο εχω και δεν το βρισκω ουτε αυτο πολυ φτηνο!

gamecube controller 11.50e exi
to luigi's mansion to vriski se arketa kali timi, to sunshine den to ida pouthena k den ksero poso mporis na to vris (iparxi k i lisi tou ebay pou eki mporis na vris ta games se poli kales times)

alexbros
27-09-2008, 11:51
θα ψαξω λιγο, κατι θα βρώ ελπιζω.

Louikos
27-09-2008, 11:53
min ksexaseis oti xriazese kai gamecube mnimi giati allios prepei na to pekseis seri xoris save to paixnidi

blackmore
27-09-2008, 11:55
ine k afto, alla tha tou xriasti genikos toulaxiston 1 mnimi giati to cube exi poli kala games.

alexbros
27-09-2008, 12:15
πωωωω μλκια εκανα

metaknight
27-09-2008, 15:19
loipon an mporeis vres gamecube aksizei mias kai kaneis syllogh....
plaka sth plaka oloi syllektes eimaste edo mesa...games tha vriskeis prospathise prota console club,gamers club,teleclub, gamebuster kai teleytaio gameexplorers giati einai koroidia mias kai ta exei panakriva...