PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Nintendo Zone

Kyrlan
25-04-2012, 14:18
Τρεις φάκελοι μόνο από εμένα, αλλά φοβερή ιδέα! Πέρα από τους φακέλους, τα patches και την αλλαγή στο eShop υπάρχει κάτι άλλο;
Απ'ότι είδα έχει και Nintendo Zone το update.
http://www.officialnintendomagazine.co.uk/37540/nintendo-zone-launches-in-europe/

johnyrockgr
25-04-2012, 14:37
http://www.officialnintendomagazine.co.uk/37540/nintendo-zone-launches-in-europe/

δε νομιζω οτι υποστηριζεται στην Ελλαδα αυτο. δεν ειμαι και σιγουρος βεβαια. αν ξερει καποιος κατι περισσοτερο για αυτο, ας μας διαφωτισει!

Kampas
25-04-2012, 15:14

Η υπηρεσία είναι μέσω 3rd party vendor, που στην Ελλάδα έχει όλα κι όλα δύο ή τρία σημεία (αν θυμάμαι καλά στο Βόλο και την Λαμία).

Για αυτό και δεν έχουμε δημοσιεύσει στο nintendo.gr ή διανείμει στον Ελληνικό Τύπο κάποιο από τα δελτία Τύπου που μας στέλνει σχετικά η Nintendo. Τυπικά η Ελλάδα περιλαμβάνεται στο πρόγραμμα, αλλά πρακτικά, αν πρέπει να πας στο Βόλο και να βρεις ένα συγκεκριμένο ξενοδοχείο για να το λειτουργήσεις, νομίζω ότι θα ήταν κοροϊδία να διακινήσουμε τέτοια ενημέρωση.

Dark Link
25-04-2012, 16:09
ψαχνοντας στο επισιμο σαιτ τις νιντυ ειδα οτι συνταγμα και πειραιας εχουν hotpsot για nintendo zone. κατι μου λεει θα τρεχω συνταγμα να το τεσταρω. ειχα διαβασει οτι το zone δινει και κομματια για παζλ

RooF
26-04-2012, 15:52
Εφτιαξα νεο θεμα για το Nintendo Zone.

Με ενα ψαξιμο στον χαρτη βρηκα ορισμενα σημεια τα οποια ειναι στην ουσια hotspot ξενοδοχειων - καμπινγκ και επιχειρησεων σε Αθηνα, Πειραια, Κορινθο και Λαμια.

Ανεβαζω screenshots απο το χαρτη σε ενα λεπτο.

Edit.

* Στο Συνταγμα το σημειωμα πανω στον χαρτη δινει μια επιχειρηση στη Λαμια... κατι ειναι λαθος.

8326832783288329

Kyrlan
26-04-2012, 16:42
Εκτός από αυτό μπορούμε να κάνουμε δικό μας hotspot όπως είδα στο nintendo.gr: (http://www.nintendo.gr/el-gr/forum/Post.aspx?Page=Active&ElementId=b2dc62d3-19e3-4352-b22a-6da6b82e9386)
''Για το Nintendo Zone, ξεκλειδώνουμε το wifi μας (μερικοί αναφέρουν πως λειτουργεί και με WPA2) και αλλάζουμε το SSID του router σε attwifi. Ιδανικά, συνδέουμε ένα δεύτερο router στο LAN1 του πρώτου και κάνουμε αυτό access point για το 3DS, ιδανικά πάλι, με MAC filtering.''

Προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω αν λειτουργεί αυτήν την χρονική στιγμή... Αν κάποιος ξέρει κάτι σχετικά ας το διευκρινίσει παρακάτω.

johnny h.
26-04-2012, 17:05
Πως κατεβάζουμε το nintendo zone???

Kyrlan
26-04-2012, 17:17
Πως κατεβάζουμε το nintendo zone???
Αν και δεν είμαι σίγουρος γιατί δεν το έχω δοκιμάσει, αλλάζεις την region σε Αυστραλία.

RooF
26-04-2012, 17:24
Γιατι πρεπει να κατεβασεις κατι; :S Και αν ναι γιατι απο Αυστραλια;

pekinoua
26-04-2012, 18:14
Πάει με βάση την χώρα και όχι την ήπειρο. Άρα αν βάλεις Αυστραλία ή κάποια άλλη χώρα που έχει περιεχόμενο στο Nintendo Zone θα πετύχει. Για να έρθει το Nintendo Zone πρέπει να κάνετε το κόλπο που αναφέρει ο Kyrlan γιατί κανονικά το N Zone είναι μόνο σε κάποια ειδικά μέρη.

johnny h.
26-04-2012, 18:42
Αλλη μία ερώτηση ........Πώς αλλάζουμε το ssid τοu router????

GLAROS
26-04-2012, 19:37
Δοκίμασα την αλλαγή των στοιχείων του router,το αρνητικό είναι ότι πρέπει να μην έχει ασφάλεια η ασύρματη σύνδεση (wi-fi),δηλαδή να είναι free,ξεκλείδωτη,το κακό είναι ότι θα είναι ξέφραγο αμπέλι η DSL σύνδεση.
Εναλλακτικά το διπλό router είναι πιο "ασφαλές",θα πρέπει να συνδέσουμε ένα δεύτερο ασύρματο router στο βασικο\ router μας και να δημιουργήσουμε το N Zone.
Προσοχή σε όσους δεν είναι σίγουροι με την "admin" χρήση του router για να μην ψάχνονται.
R.T.F.M.

Kostis23
26-04-2012, 19:46
συγνωμη σε τι χρησιμευει το zone??..το κανουμε hotspot το ρουτερ και?

Kyrlan
26-04-2012, 20:00
Μπορείς να δεις είτε 3D είτε 2D trailers, screenshots, demos και video clips.

GLAROS
26-04-2012, 20:46

Sport video,trivia game,preview από games,pokemon episodes...ανάλογα με το region αλλάζει και η θεματολογία.
Η Eλλάδα κλασικά-εικονογραφημένα-στην απόξω...τρομάρα μας.

johnny h.
26-04-2012, 21:01
Παιδιά δεν μου απαντήσατε......Πώς αλλάζουμε το ssid τοu router????

RooF
26-04-2012, 23:26
Παιδιά δεν μου απαντήσατε......Πώς αλλάζουμε το ssid τοu router????

Ειναι μέσα στις ρυθμίσεις του ρουτερ. Πες ποιο εχεις μήπως εχει κάποιος το ίδιο και βοηθήσει.