PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Nintendo Land

Alexandros87
06-06-2012, 12:18
8888

Zelda: Battle Quest

8879

Στο καινούργιο παιχνίδι που είναι το Nintendo Land θα έχουμε επιπλέον την ευκαιρία να παίξουμε ένα mini game που έχει σχέση με ασπίδα ξίφος και τόξο.

Στο Nintendo Land’s Zelda: Battle Quest έχουμε την ευκαιρία να παίξουμε με το U GamePad, όσο και με τα Wii Remotes. O ένας παίχτης που θα χειρίζεται το τόξο θα χρησιμοποιεί το U GamePad, ενώ οι άλλοι δύο θα χειρίζονται ξίφη με το Wii Remote.

Ο παίχτης με το U GamePad αποφασίζει αν θέλει να παίζει στην οθόνη του GamePad ή στην τηλεόραση.

Τα Miis κουνούνται αυτόματα και στόχος είναι να κερδίσουν όλους τους εχθρούς. Πεθαίνει ο ένας, τελειώνει το παιχνίδι για όλους. Οι παίχτες με το Wii Remote χειρίζονται το ξίφος και την ασπίδα. Ο παίχτης με το U GamePad με γυροσκόπιο χειρίζεται το τόξο.

Περισσότερες πληροφορίες στα παρακάτω links

Nzone.de (http://www.videogameszone.de/Wii-U-Misc-Hardware-233619/News/Wii-U-Nintendo-Land-im-Test-auf-der-E3-Nette-Spielideen-aber-optisch-sehr-simpel-888841/) και zeldadungeon.net (http://www.zeldadungeon.net/2012/06/how-nintendolands-zelda-battle-quest-works/)

http://www.youtube.com/watch?v=oBr1Y9MiEqw&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=SM7DI9tVeL0&feature=player_embedded#at=38

Alexandros87
06-06-2012, 12:21
φαίνεται πολύ ΚΑΛΟ!!!!

pekinoua
06-06-2012, 12:54
Φαίνεται ενδιαφέρον. Αλλά παραμένει minigame..

Ash_Pokemaster
06-06-2012, 13:11
Καλό αν είναι bundled ή κάνει 20 ευρώ (όλο το Nintendo Land πάντα).

Alexandros87
06-06-2012, 13:14
Ρε λογικά θα το περιέχει μέσα στο κουτί, όπως τα wii sports

pekinoua
06-06-2012, 13:17
Μακάρι το Nintendo Land να είναι μαζί με το Wii U... Έχουμε κάποια επίσημη δήλωση σχετικά με αυτό; Το μόνο που ξέρω είναι πως θα είναι retail, όχι DL δηλαδή.

geo2004z
06-06-2012, 13:50
Είδα Zelda σε τίτλο θέματος και νόμιζα εμφανίσθηκε ένα νέο παιγνίδι πριν διαβάσω το πρώτο ποστ.....δυστυχώς απογοητεύτηκα.

Ωστόσο, θεωρώ πολύ όμορφα τα νέα mini games της Nintendo για το Wii U, καθώς εμπεριέχουν "άρωμα" Nintendo με τους χαρακτήρες της. Κάτι μου λέει ότι αυτά τα παιγνιδάκια θα είναι αρκετά διασκεδαστικά, τα θεωρώ δυνατό χαρτί για την κονσόλα!

Dimpap28
06-06-2012, 13:54
Το παιχνίδι είναι στο επίσημο πρόγραμμα κυκλοφοριών της Nintendo, με status "Holiday".

Βλέπεις καινούργια κονσόλα με tablet για χειριστήριο, το σκέφτεσαι. Ρωτάς "Τι παιχνίδια έχει;". Σου δείχνει Mario. "Όχι πάλι Mario..." λες. Σου δείχνει το Nintendo Land και σου λέει ότι έχει μέσα 12 παιχνίδια και ότι μπορούν να παίζουν μέχρι 5 παίχτες. "5 παίχτες; Πως;". Σου εξηγεί ότι έχει η συσκευασία ένα Wii Remote και μπορείς να χρησιμοποιείς αυτά που έχεις. "Α έχουμε Remotes!", ακόμα και αν δεν έχουν το Motion Plus που χρειάζεται, αλλά δεν πειράζει, το αγοράζουν!

Τουλάχιστον αυτό θα γίνει στην Ιαπωνία, όπως με το Wii Sports. Εδώ λογικά θα είναι bundled, αν και το brandname "Nintendo" μαζί με το "Land" είναι αρκετά δυνατά για να πουλήσουν από μόνα τους. Βέβαια αν είναι πακέτα με την κονσόλα, είναι σίγουρα ένα μεγάλο δέλεαρ για να την αγοράσεις! Οπότε βλέπουμε!

Kyrlan
06-06-2012, 13:56
Ενώ θα περιλαμβάνει και ένα mini-game F-Zero:

http://www.nintendolife.com/news/2012/06/e3_2012_f_zero_is_coming_to_wii_u

Πιστεύω αν κυκλοφορήσει μαζί με την κονσόλα, ενσωματωμένο θ' αρέσει πολύ σε όλους, κάτι πρωτότυπο!

Alexandros87
06-06-2012, 14:00
Είδα Zelda σε τίτλο θέματος και νόμιζα εμφανίσθηκε ένα νέο παιγνίδι πριν διαβάσω το πρώτο ποστ.....δυστυχώς απογοητεύτηκα.

Ωστόσο, θεωρώ πολύ όμορφα τα νέα mini games της Nintendo για το Wii U, καθώς εμπεριέχουν "άρωμα" Nintendo με τους χαρακτήρες της. Κάτι μου λέει ότι αυτά τα παιγνιδάκια θα είναι αρκετά διασκεδαστικά, τα θεωρώ δυνατό χαρτί για την κονσόλα!

Φαντάζομαι την χαρά που είχες πριν ξεκινήσεις να το διαβάσεις χαχαχαχαχ.
Συμφωνώ μαζί σου οτι τέτοια mini games θα είναι διασκεδαστικά για το κοινό!

Το παιχνίδι είναι στο επίσημο πρόγραμμα κυκλοφοριών της Nintendo, με status "Holiday".

Βλέπεις καινούργια κονσόλα με tablet για χειριστήριο, το σκέφτεσαι. Ρωτάς "Τι παιχνίδια έχει;". Σου δείχνει Mario. "Όχι πάλι Mario..." λες. Σου δείχνει το Nintendo Land και σου λέει ότι έχει μέσα 12 παιχνίδια και ότι μπορούν να παίζουν μέχρι 5 παίχτες. "5 παίχτες; Πως;". Σου εξηγεί ότι έχει η συσκευασία ένα Wii Remote και μπορείς να χρησιμοποιείς αυτά που έχεις. "Α έχουμε Remotes!", ακόμα και αν δεν έχουν το Motion Plus που χρειάζεται, αλλά δεν πειράζει, το αγοράζουν!

Τουλάχιστον αυτό θα γίνει στην Ιαπωνία, όπως με το Wii Sports. Εδώ λογικά θα είναι bundled, αν και το brandname "Nintendo" μαζί με το "Land" είναι αρκετά δυνατά για να πουλήσουν από μόνα τους. Βέβαια αν είναι πακέτα με την κονσόλα, είναι σίγουρα ένα μεγάλο δέλεαρ για να την αγοράσεις! Οπότε βλέπουμε!

Ρε συ, δεν γίνετε να μην το έχουν μέσα αυτο. Πως αλλιώς θα πουλήσουν;;; Δηλαδή τα 400 ευρώ που θα δώσουμε θα είναι σκέτο κονσόλα;

Spyke88
06-06-2012, 14:02
Δεν με τρελεναν και ποτε τα mini games... Αντε λιγο στα Pokemon Stadium επι εποχης που οτι ηταν pokemon μ'αρεσε.

Ash_Pokemaster
06-06-2012, 14:04
Μακάρι το Nintendo Land να είναι μαζί με το Wii U... Έχουμε κάποια επίσημη δήλωση σχετικά με αυτό; Το μόνο που ξέρω είναι πως θα είναι retail, όχι DL δηλαδή.

Στο roundup όταν ρώτησαν τον Eguchi μάσαγε τα λόγια του. (Προφανώς καλό για εμάς)

7:09pm - Reporter asks if Nintendoland will ship in the same box as Wii U. Eguchi doesn't give a straight answer, but he compares it to the Wii's Wii Sports, which did ship in the same box as the Wii for the U.S. However, Wii Sports was sold separately in Japan. In other words, no answer.

Ο Δημήτρης έχει δίκιο πάντως... Το "Nintendo Land" είναι πράγματι τρελός τίτλος, και πουλάει εκατομύρρια μόνος του. Πιστεύω ότι κάτι θα υπάρχει bundled με το Wii U, αλλά μάλλον δεν θα είναι αυτό. ( Άλλωστε για ποιό λόγο να κάνουν retail game bundle; )

Μάλλον θα πάει bundle με GamePad ή Wii Remote. Ελπίζω το πρώτο -- ή τουλάχιστον και το πρώτο.

SHot-OS
06-06-2012, 14:17
Να ρωτήσω ρε παιδιά κάτι που δεν κατάλαβα... είπανε πουθενά αν στο πακέτο της κονσόλας θα έχει μέσα το pad? επειδή πήρε το μάτι μου μερικά comment που λέγανε για σκέτη την κονσόλα και έχω πάθει σοκ γιατί αυτό πολύ απλά δεν γίνεται!!!! :S

pekinoua
06-06-2012, 14:17
Ωραία τότε. Μόνο του δεν νομίζω να πούλαγε τρελά, ίσως αν ήταν μαζί με χειριστήριο ή κάτι... Ελπίζω να κάνει το σωστό...

Παρεμπιπτόντως... Ποια Minigames περιλαμβάνει; Βλέπω είναι 12 και themed

1)Luigi's Ghost Mansion
2)Animal Crossing
3)The Legend of Zelda: Battle Quest
4)Metroid
5)F-Zero
6)Donkey Kong's Crash Course
7)Takamaru's Ninja Castle
8)Animal Crossing: Sweet Day

Τα υπόλοιπα;

Dimpap28
06-06-2012, 14:20
Να ρωτήσω ρε παιδιά κάτι που δεν κατάλαβα... είπανε πουθενά αν στο πακέτο της κονσόλας θα έχει μέσα το pad? επειδή πήρε το μάτι μου μερικά comment που λέγανε για σκέτη την κονσόλα και έχω πάθει σοκ γιατί αυτό πολύ απλά δεν γίνεται!!!! :S

Αν το κουτί της κονσόλας δεν περιέχει το βασικό χειριστήριο για να παίξεις, τότε τι...; Αυτά είναι χαζομάρες.

FoM
06-06-2012, 14:21
Στο roundtable είπαν ότι το Wii U GamePad θα είναι σε κάθε συσκευασία μαζί με την κονσόλα.

Ash_Pokemaster
06-06-2012, 14:27
Ωραία τότε. Μόνο του δεν νομίζω να πούλαγε τρελά, ίσως αν ήταν μαζί με χειριστήριο ή κάτι... Ελπίζω να κάνει το σωστό...

Παρεμπιπτόντως... Ποια Minigames περιλαμβάνει; Βλέπω είναι 12 και themed

1)Luigi's Ghost Mansion
2)Animal Crossing
3)The Legend of Zelda: Battle Quest
4)Metroid
5)F-Zero
6)Donkey Kong's Crash Course
7)Takamaru's Ninja Castle
8)Animal Crossing: Sweet Day

Τα υπόλοιπα;

So, άλλα 4;

9) Pokémon
10) Kirby
11) Fire Emblem / Advance Wars
12) Resort Island / Wii Sports / Wii whatever

Dimpap28
06-06-2012, 14:35
Μάλλον θα πάει bundle με GamePad ή Wii Remote. Ελπίζω το πρώτο -- ή τουλάχιστον και το πρώτο.

Είναι launch. Στο launch δε θα υποστηρίζεται δεύτερο GamePad. Άρα λογικά πάμε για bundle με Wii Remote!

Alexandros87
06-06-2012, 14:37
Τώρα είναι καλύτερα έτσι ο τίτλος, επειδή το πήγατε αλλού χαχαχα
Ευχαριστώ μήτσο για την αλλαγή !!!!!

sonicfan2011
06-06-2012, 14:39
Το παχνιδι φαινεται πολυ καλο.

pekinoua
06-06-2012, 14:41
Τα σύμβολα των Minigames btw είναι:

Πράσινο Triforce(Zelda obviously)
Κίτρινο Λουλούδι (Pikmin;)
Πορτοκαλί/καφέ κράνος Samus(Metroid)
Κόκκινο καπέλο Mario
Μωβ φάντασμα(luigi's mansion)
Μπλε φύλλο (Animal Crossing)
Πράσινο Yoshi Egg (Yoshi κάτι... ένα από αυτά που μένουν)
Μια Γκρι φάτσα σαν την Birdo
Κόκκκινο ζικζακ(λογικά το Donkey Kong αν δεν είναι στο Mario)
Μωβ Shuriken (αυτό το κάστρο του Takamaru)
Μπλε (νομίζω) όχημα F-Zero
Γαλάζιο Μπαλόνι (Balloon Fight?)

ΆΡΑ... Τα 5 είναι... (πριν έβαλα 2 φορές το Animal Crossing άρα 7 ξέρουμε :P)

Το Pikmin-κιτρινο λουλούδι
Το Yoshi Egg
Ή κάτι με Mario/ ή το άλλο το ζικζακ
Η φάτσα που είναι σαν της Birdo και των Octorok
Και μάλλον Balloon Fight.

motherbrain
06-06-2012, 14:53
All of Nintendo Land’s mini-games, in logo form

http://nintendoeverything.com/wp-content/uploads/2012/06/nintendo_land_mini_games.jpg

Μιλάμε για 12 mini-games. Ο τίτλος γράφει όλα τα minigames όταν δεν έχουν δείξει τα περισσότερα!

pekinoua
06-06-2012, 14:57
Αυτό έλεγα πριν σαν εικόνα, μόνο που την είδα σε video :P Επίσης, είδα το Donkey Kong Game οπότε σίγουρα είναι αυτό το ζικζακ. Άρα υπάρχει ένα Μario Game, ένα Yoshi Game, ένα Metroid Game, ένα Balloon Fight Game, ένα Pikmin(?) Game και ένα άγνωστο. Τα άλλα τα έχουμε δει.

Ash_Pokemaster
06-06-2012, 15:03
Είναι launch. Στο launch δε θα υποστηρίζεται δεύτερο GamePad. Άρα λογικά πάμε για bundle με Wii Remote!

Σε αυτή την περίπτωση να βγει και standalone έκδοση στα 20 ευρώ!

http://i.imgur.com/Cqxvr.jpg
Δεν είμαι 100% σίγουρος γιατί δεν χρησιμοποιούν τα επίσημα εμβλήματα του Mario, του Metroid και του F-Zero. :001_tongue: [/purist]

Okay, καλές επιλογές είναι. Χαίρομαι ιδιαίτερα για το Murumase! Μας teasάρουν άγρια για το δεύτερο εδώ και καιρό! Πρώτα με το Murumase mini-chapter του Samurai Musou 3, μετά με τον (lol) Captain Rainbow, μετά με το Sakura Samurai που για κάποιο λόγο δεν λεγόταν Takamaru Returns, και τώρα με αυτό! Άντε ένα sequel επιτέλους!

Ωραίο επίσης (για αντίστοιχους λόγους) το Balloon Fight. Μακάρι να 'χε και 3-4 ακόμα, ώστε να βλέπαμε και τίποτα Ice Climbers. Και Pokémon... Γιατί λείπει; :001_tongue:

Dimpap28
06-06-2012, 15:09
Μιλάμε για 12 mini-games. Ο τίτλος γράφει όλα τα minigames όταν δεν έχουν δείξει τα περισσότερα!

Μια χαρά τα λέει ο τίτλος. Εδώ θα γράφουμε για όλα τα minigames, καθώς αρχικά είχε ανοίξει το θέμα από τον Αλέξανδρο μόνο για το Zelda...:wink:

paokman
06-06-2012, 15:17
Εν τάξει, πλάκα θα έχει, αλλά δεν με ξετρελλαίνει...

paixtis
06-06-2012, 16:02
Πραγματικά εντελώς αδιάφορο.Αν βγάζαν κάτι σε wiisports wiiU θα ήμουν πιο ευχαριστημένο.Ξέρετε όλα τα αθλήματα του πρωτότυπου wiisports(ίσως και του resort) σε πιο εξελιγμένα όπου θα χρησιμοποιείς και το pad.Πάντα θα ήθελα να παίξω το wiisports tennis με motion plus enhanced αλλά τίποτα.Τα mario και τα συναφή μου είναι τελείως αδιάφορα.

SHot-OS
06-06-2012, 16:49
Πραγματικά εντελώς αδιάφορο.Αν βγάζαν κάτι σε wiisports wiiU θα ήμουν πιο ευχαριστημένο.Ξέρετε όλα τα αθλήματα του πρωτότυπου wiisports(ίσως και του resort) σε πιο εξελιγμένα όπου θα χρησιμοποιείς και το pad.Πάντα θα ήθελα να παίξω το wiisports tennis με motion plus enhanced αλλά τίποτα.Τα mario και τα συναφή μου είναι τελείως αδιάφορα.

Κάτσε ρε συ ο σκοπός αυτού το παιχνιδιού όπως και με το σπόρτσ θα ήταν να μάθεις όλες τις δυνατότητες του χειριστηρίου... το να ξαναβάλουν σπόρτς πως θα το έκαναν αυτο? πες μου ένα σπορ που για να το παίξεις κρατάς μια πλακέτα στα χέρια σου...
το motion plus είναι άλλης κονσόλας δεν είναι του WiiU! Δεν θα ξαναβγεί παιχνίδι 1:1 στο WiiU με το παλιό χειριστήριο γιατί πολύ απλά είναι το παλιό χειριστήριο! ότι βγαίνει θα είναι για το παντ και ο μόνος λόγος που θα πιάνεις στα χέρια σου το παλιό είναι μονο σε αυτά που παίζουν πολλά άτομα μέσα γιατί πολύ απλά δεν δέχεται 4 πάντς πανω. Είναι ποτέ δυνατών να βγεί μπαντλ παιχνίδι και να σε υποχρεώνει για να το παίξεις να έχεις το Wiimote? και όποιος δεν έχει τι κάνει? θα έχει ένα δωρεάν παιχνίδι άχρηστο εκτός και αν σκάσει και άλλα έξτρα λεφτά για να πάρει ενα Wiimote+

Και με τα δικά σου λόγια... Πραγματικά τελείως αδιάφορο θα μου είναι να βγάλουν πάλι σπόρ γιατι τα είχαμε και με το Wii... Εδώ θέλουμε κάτι καινούριο γιατί είναι μια καινούρια κονσόλα. Και ήδη μπορώ να το φανταστώ βασικα... να βγάλουν πάλι σε μπαντλ το σπόρτς... και απο κάτω όλοι θα λένε: πάλι τα ίδια βγάζετε ρε? Οπότε ότι και να κάνει η Nintendo χαμένη θα βγεί εγώ αυτό βλέπω...

Μμμ μόλις σηκώθηκα για να πάω στην δουλειά και αυτά που έγραψα ήταν ότι πρέπει για να με κάνουν να ξυπνήσω καλά!

trifonas1982
07-06-2012, 00:14
Εχει γέλιο.....!

paixtis
07-06-2012, 02:54
Κάτσε ρε συ ο σκοπός αυτού το παιχνιδιού όπως και με το σπόρτσ θα ήταν να μάθεις όλες τις δυνατότητες του χειριστηρίου... το να ξαναβάλουν σπόρτς πως θα το έκαναν αυτο? πες μου ένα σπορ που για να το παίξεις κρατάς μια πλακέτα στα χέρια σου...
το motion plus είναι άλλης κονσόλας δεν είναι του WiiU! Δεν θα ξαναβγεί παιχνίδι 1:1 στο WiiU με το παλιό χειριστήριο γιατί πολύ απλά είναι το παλιό χειριστήριο! ότι βγαίνει θα είναι για το παντ και ο μόνος λόγος που θα πιάνεις στα χέρια σου το παλιό είναι μονο σε αυτά που παίζουν πολλά άτομα μέσα γιατί πολύ απλά δεν δέχεται 4 πάντς πανω. Είναι ποτέ δυνατών να βγεί μπαντλ παιχνίδι και να σε υποχρεώνει για να το παίξεις να έχεις το Wiimote? και όποιος δεν έχει τι κάνει? θα έχει ένα δωρεάν παιχνίδι άχρηστο εκτός και αν σκάσει και άλλα έξτρα λεφτά για να πάρει ενα Wiimote+

Και με τα δικά σου λόγια... Πραγματικά τελείως αδιάφορο θα μου είναι να βγάλουν πάλι σπόρ γιατι τα είχαμε και με το Wii... Εδώ θέλουμε κάτι καινούριο γιατί είναι μια καινούρια κονσόλα. Και ήδη μπορώ να το φανταστώ βασικα... να βγάλουν πάλι σε μπαντλ το σπόρτς... και απο κάτω όλοι θα λένε: πάλι τα ίδια βγάζετε ρε? Οπότε ότι και να κάνει η Nintendo χαμένη θα βγεί εγώ αυτό βλέπω...

Μμμ μόλις σηκώθηκα για να πάω στην δουλειά και αυτά που έγραψα ήταν ότι πρέπει για να με κάνουν να ξυπνήσω καλά!

Δεν ξέρω φίλε μου αλλά οι συγκεκριμένες καζουαλιές με το pad δεν με έπεισαν καθόλου.Το bandle του WiiU αν θέλει να σέβεται τον εαυτό του πρέπει να έχει μέσα wiimote plus και nunchuk και το ccpro και να παραμείνει σε μια λογική τιμή η κονσόλα.Δύσκολο το βλέπω να υλοποιείται βέβαια αυτό.Προσωπικά θα μου άρεσε πολύ περισσότερο να έβλεπα κάτι σε wiisports με τη συμμετοχή του pad κάπως παρά αυτό το πανηγυράκι με τα αδιάφορα στο σύνολό τους games πέρα ίσως του donkey kong που μου άρεσε κάπως παραπάνω και ίσως του luigi's mansion style.Τέσπα ας περιμένουμε να δούμε και τα υπόλοιπα μπας και μας εκπλήξουν..

Lynx
07-06-2012, 12:10
Όμορφη συλλογή από μίνι παιχνίδια, ελπίζω πως θα βοηθήσει στην καθιέρωση του νέου συστήματος!

pekinoua
07-06-2012, 12:53
Πέρασαν δύο μέρες και μπορώ να πω, πως τελικά τα βρίσκω υπέροχη ιδέα αυτά. Ειδικά, αν είναι μαζί με το Wii U και όχι ξεχωριστό. Είναι ο κατάλληλος τρόπος να δείξει το χειριστήριο, χωρίς βέβαια να είναι ξανά κάτι σαν το Wii Sports. Επίσης, ίσως βγει σε καλό το να γνωρίσουν τόσοι πολλοί τα Franchises. Αν βγει για παράδειγμα ένα F-Zero στο Wii U, θα έχουν πάρει πολλοί μια γεύση από το F-Zero minigame. Θα είναι σαν το "casual" SSB.

Dimpap28
10-08-2012, 01:50
Ουπς... Το 'πα...; Το 'πα... Για να δούμε: http://mynintendonews.com/2012/08/09/nintendo-land-will-not-be-included-with-wii-u/

cloud
10-08-2012, 03:28
Ουπς... Το 'πα...; Το 'πα... Για να δούμε: http://mynintendonews.com/2012/08/09/nintendo-land-will-not-be-included-with-wii-u/
Εξαρτάται αν είναι καλό η κακό..
Αν είναι στο πακέτο και ανεβάζει την τιμή, καλά θα κάνουν να ΜΗΝ το βάλουν!
Πχ εγώ θα προτιμούσα να είχα πάρει 220€ το Wii ΧΩΡΙΣ το Wii Sports, παρά 250€ με ένα παιχνίδι που δεν με ενδιέφερε και ασχολήθηκα ελάχιστα μαζί του (Εγώ για το Zelda to πήρα το Wii! Δεν το πήρα ούτε για να κουνάω τα χεράκια, αλλά πρώτα απ' όλα, δεν το πήρα για το Wii Sports!).

Τώρα βέβαια δεν αποκλείεται να υπάρξουν και 2 πακέτα.. 1 με το NSMBU για το πιο core κοινό (Δεν νομίζω μετά την επιτυχία του πακέτου με το Wii και το NSMBW να μην το επαναλάβει ξανά.), και ένα με το
Nintendo Land για το πιο casual.. Άρα, λογικά θα υπάρξουν και τα 2 παιχνίδια ΚΑΙ ανεξάρτητα στην αγορά.

SHot-OS
10-08-2012, 09:16

Όσο ενδιαφέρον και αν φάνηκε το Nintendo Land, δεν υπάρχει καμία περίπτωση να το αγοράσω μόνο του... Έχω ήδη 3 day one τίτλους που θέλω! Κρίμα είναι να σκάσω και άλλα 60+ ευρώ για να παίζω minigames! Ούτος ή άλλος εγώ πάντα ευχαριστιόμουν να παίζω μόνος μου οπότε δεν με πολυενδιαφέρει το "5 χειριστήρια" κομμάτι του WiiU. Και με τα Sports που είχε μέσα στο Wii παίζει να ασχολήθηκα μαζί τους σύνολο κανένα 3ωρο το πολύ!

pekinoua
10-08-2012, 15:54
... Τα είπε όλα o SHot-OS... Και φαινόταν ενδιαφέρον ο τίτλος για αρχή στο Wii U, αλλά αν είναι επιπλέον, ευχαριστώ δεν θα πάρω. Τουλάχιστον ας είναι σε budget price, αλλά εδώ μιλάμε για Nintendo και καινούριο παιχνίδι. :P

paokman
10-08-2012, 22:34
Αν είναι στο πακέτο και ανεβάζει την τιμή, καλά θα κάνουν να ΜΗΝ το βάλουν!
Πχ εγώ θα προτιμούσα να είχα πάρει 220€ το Wii ΧΩΡΙΣ το Wii Sports, παρά 250€ με ένα παιχνίδι που δεν με ενδιέφερε και ασχολήθηκα ελάχιστα μαζί του (Εγώ για το Zelda to πήρα το Wii! Δεν το πήρα ούτε για να κουνάω τα χεράκια, αλλά πρώτα απ' όλα, δεν το πήρα για το Wii Sports!).

Τώρα βέβαια δεν αποκλείεται να υπάρξουν και 2 πακέτα.. 1 με το NSMBU για το πιο core κοινό (Δεν νομίζω μετά την επιτυχία του πακέτου με το Wii και το NSMBW να μην το επαναλάβει ξανά.), και ένα με το
Nintendo Land για το πιο casual.. Άρα, λογικά θα υπάρξουν και τα 2 παιχνίδια ΚΑΙ ανεξάρτητα στην αγορά.

Όσον αφορά το Wii, συμφωνώ απόλυτα, ενώ το σενάριο για διαφορετικά πακέτα το θέλω! Προτιμώ πακέτα με ένα από τα New Super Mario Bros, NBA2K13, Darksiders II, Rayman Legends, Scribblenauts Unlimited και Trine II, παρά το Nintendo Land...

Hatsos
10-08-2012, 22:48
Αν θα είναι μέσα στο κουτί απο την αρχή ναι. Αν χρειάζεται ευρώ τότε όχι. Να έδινα 5 ευρώ σαν πάσο για την είσοδο και καλά. Ακόμα και τα 20 είναι πολλά για αυτά.

andys12
12-08-2012, 15:16
Αν δεν είναι μέσα στο πακέτο δεν πρόκειται να το πάρω.Υπάρχουν πολλά πιο ποιοτικά games στο launch της κονσόλας που θα πρέπει να αγοράσω.

geo2004z
12-08-2012, 15:37
Αν δεν είναι μέσα στο πακέτο δεν πρόκειται να το πάρω.Υπάρχουν πολλά πιο ποιοτικά games στο launch της κονσόλας που θα πρέπει να αγοράσω.

Ε καλά και για το 3DS περιμέναμε δυνατά launch όπως

Kid Icarus
Paper Mario
Ocarina of Time
Mario Kart
Star Fox
Metal Gear Solid
Mario game

Και μερικά από αυτά δεν έχουν ακόμη κυκλοφορήσει για την κονσόλα.....:tongue_smilie:

Κάτι μου λέει ότι η Nintendo θα κάνει τα πάντα για να προωθήσει το συγκεκριμένο project, θα είναι το δυνατό χαρτί της στο launch.

Dimpap28
12-08-2012, 16:25
Κάτι μου λέει ότι η Nintendo θα κάνει τα πάντα για να προωθήσει το συγκεκριμένο project, θα είναι το δυνατό χαρτί της στο launch.

Όπως ακριβώς το λες. Η Nintendo δείχνει το NintendoLand θα παίξει σημαντικό ρόλο στο να μεταδοθεί το μήνυμα του Wii U στον κόσμο. Επομένως η λογική λέει ότι θα είναι bundled, αν αποσκοπεί εκεί, δηλαδή στο να έχει το Wii Sports του Wii U, μέσω του NintendoLand. Και έχουμε εξηγήσει ποια θα είναι τα οφέλη (ο κόσμος θα μάθει για τα σημαντικότερα franchises της κλπ κλπ). Λογικά μέσα στο Σεπτέμβρη θα τα έχουμε μάθει όλα αυτά!

Edit: Βέβαια αν η Nintendo κάνει marketing στο NintendoLand, μάλλον δε θα είναι bundled με την κονσόλα...: http://nintendogamerthoughts.blogspot.co.uk/2012/08/more-wii-u-advertisements-at-gamestop.html

andys12
12-08-2012, 20:36
Ε καλά και για το 3DS περιμέναμε δυνατά launch όπως

Kid Icarus
Paper Mario
Ocarina of Time
Mario Kart
Star Fox
Metal Gear Solid
Mario game

Και μερικά από αυτά δεν έχουν ακόμη κυκλοφορήσει για την κονσόλα.....:tongue_smilie:

Δεν θα διαφωνήσω αλλά ας ελπίσουμε πως θα δούμε αυτά που μας έχουν υποσχεθεί.

Ο καλύτερος τρόπος geo για προώθηση του project πιστεύω είναι το να το βάλει στο πακέτο.Αλλιώς δεν το βλέπω.

geo2004z
13-08-2012, 00:36
Σωστό και αυτό Andy. Βέβαια μετά από την απώλεια του φορτιστή του 3DS δε βλέπω να προτίθενται να μας κάνουν δώρο παιγνίδι μες στο πακέτο. 'Έχω την εντύπωση ότι θα πωλείται χωριστά ο τίτλος στην Ευρώπη για να μειώσουν την τιμή της κονσόλας ώστε να μη φαίνεται ακριβή στα μάτια μας. Βέβαια εικασίες κάνουμε όλοι μας αυτή τη στιγμή, σε λίγους μήνες όμως θα γνωρίζουμε και θα κρίνουμε.

xrhstos86
26-08-2012, 23:53
Animal Crossing: Sweet Days Walkthrough (Cam)

http://www.gametrailers.com/videos/p3vggu/nintendo-land-animal-crossing--sweet-days-walkthrough--cam-

Dimpap28
08-09-2012, 02:35
Να το και το Metroid Minigame για το NintendoLand!

http://mynintendonews.com/2012/09/08/metroid-revealed-for-wii-us-nintendo-land/

Ash_Pokemaster
08-09-2012, 02:43
Sweet!
Για να 'μαι απόλυτα ειλικρινής όσα περισσότερο βλέπω, όλο και λιγότερο νιώθω την ανάγκη να το δω bundled το παιχνίδι! Μόνο για το eyecandy το θέλω...
Απ' την άλλη... δεν ξέρω πόσο ρεαλιστική είναι η αξιοποίηση των δυνατοτήτων του παιχνιδιού σε πραγματικές συνθήκες... :001_tongue:

Πάντως το πλεονέκτημα του να το δούμε bundled (μεταξύ άλλων) είναι και το ότι θα αφυπνιστούν κάποιες ψυχές. Λίγη παραπάνω πίεση στην Nintendo για νέο F-Zero και Muramase Castle revival δεν θα έβλαπτε!

pekinoua
08-09-2012, 13:44
Sweet!
Για να 'μαι απόλυτα ειλικρινής όσα περισσότερο βλέπω, όλο και λιγότερο νιώθω την ανάγκη να το δω bundled το παιχνίδι! Μόνο για το eyecandy το θέλω...
Απ' την άλλη... δεν ξέρω πόσο ρεαλιστική είναι η αξιοποίηση των δυνατοτήτων του παιχνιδιού σε πραγματικές συνθήκες... :001_tongue:

Πάντως το πλεονέκτημα του να το δούμε bundled (μεταξύ άλλων) είναι και το ότι θα αφυπνιστούν κάποιες ψυχές. Λίγη παραπάνω πίεση στην Nintendo για νέο F-Zero και Muramase Castle revival δεν θα έβλαπτε!

Και εγώ θέλω το παιχνίδι ως bundle. :( Δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, μια συλλογή από mini games είναι. ΑΛΛΆ είναι από διάφορα franchises της Nintendo. Αυτό και μόνο μου αρέσει. Αλλά για μια συλλογή για mini games δεν μπορώ να δώσω 50-60 ευρώ... Ελπίζω τουλάχιστον να κυκλοφορήσει μια έκδοση που να το έχει bundled...

Επίσης: http://www.gonintendo.com/?mode=viewstory&id=185002 Να και το Balloon Fight.

Άρα:

http://nintendoeverything.com/wp-content/uploads/2012/06/nintendo_land_mini_games.jpg

Γνωστά:

1) Takamaru's Ninja Castle
2) Luigi's Ghost Mansion
3) The Legend of Zelda: Battle Quest
4) Animal Crossing: Sweet Day
5) Donkey Kong's Crash Course
6) Metroid Blast
7) Balloon Fight: Trip Breeze
8) F-Zero, αλλά δεν ξέρουμε πολλά ακόμα

Άγνωστα:

1) Mario, ίσως μια ανανέωση αυτού που είδαμε στην E3
2) Pikmin
3) Game & Watch
4) Yoshi

geo2004z
09-09-2012, 08:55
Ωραία νέα.....ο πιο αναμενόμενος τίτλος αυτή τη στιγμή για μένα!!

Dimpap28
09-09-2012, 21:02
Μάλλον δε θα είναι bundled... Ή θα υπάρχουν δύο εκδόσεις του Wii U - μία με το NL και μία σκέτη. Για να δούμε, πλησιάζει η 13η Σεπτεμβρίου!

http://www.nintendolife.com/news/2012/09/rumour_nintendo_land_may_not_be_bundled_with_wii_u

SHot-OS
09-09-2012, 21:34
Μάλλον δε θα είναι bundled... Ή θα υπάρχουν δύο εκδόσεις του Wii U - μία με το NL και μία σκέτη. Για να δούμε, πλησιάζει η 13η Σεπτεμβρίου!

http://www.nintendolife.com/news/2012/09/rumour_nintendo_land_may_not_be_bundled_with_wii_u

Αν βγει έκδοση bundled με +30 ευρώ περίπου εγώ είμαι μέσα! Αλλά για full price για κανέναν λόγο...

Kyrlan
09-09-2012, 22:01
Καλύτερα πάντως ρε παιδιά να βγει bundled. Απαράδεκτο από την Nintendo άμα δεν είναι bundled...

geo2004z
09-09-2012, 22:52
Χμμμ...αν δεν είναι αυτός ο τίτλος bundled τότε κάποιος άλλος θα είναι στη θέση του για να εκμεταλλεύεται τις δυνατότητες της κονσόλας. Η κίνηση της Nintendo να λανσάρει το Wii μαζί με το wii sports ήταν κορυφαία και έφερε πολλά κέρδη στην επιχείρηση. Θα θεωρήσω μεγάλη κουταμάρα να μην κάνουν κάτι παρόμοιο με το Wii U. Εκτός εάν....δεν έχουν να μας δείξουν κάποια ενδιαφέρουσα νέα δυνατότητα.

andys12
09-09-2012, 23:04
Αν δεν είναι bundled (που πιστεύω θα είναι) θέλω να δω πόσοι θα το αγοράσουν.

GLAROS
10-09-2012, 00:19
Αν έχει χαμηλή τιμή και όχι 60 "κανταρια" euro,ευπρόσδεκτο να το τιμήσουμε.

Να πούμε το πολύ 35 euro,συμφωνείτε ?

pekinoua
10-09-2012, 00:37
Όπως λέει ο Γλάρος και μια budget τιμή καλή θα ήταν. 35 ευρώ τα θεωρώ και πάλι υπερβολικά πάντως. 25 με μέγιστη τιμή τα 30 ευρώ θα έλεγα. Έτσι, ακόμα και να μην είναι bundled θα είναι ιδανικός τίτλος για αγορά στο launch. Πιστεύω πως δεν θα ξαναγίνει το ίδιο με το Wii Sports. Ίσως να υπάρχουν 2-3 bundles και μόνο σε ένα από αυτά να υπάρχει το Nintendo Land. Γενικά θα κυκλοφορεί κανονικά σαν retail τίτλος.

Στα προβλήματα του τίτλου για να γίνει bundle θεωρώ πως είναι ο ίδιος ο χειρισμός. Το Wii Sports είχε να δείξει απλά το Wii Remote. Κάτι που υπήρχε στην συσκευασία. Το συγκεκριμένο έχει να δείξει το gamepad και το wii remote (plus). Το gamepad κατά 99.9% θα είναι σε κάθε συσκευασία. Το Wii Remote (plus) από την άλλη το πολύ να βρίσκεται σε ένα πακέτο. Και όμως είναι απαραίτητο. Το Metroid Blast(και νομίζω και το Zelda) παίζουν μόνο με αυτό. Αυτόματα όποιος δεν έχει το WM+ θα ΠΡΈΠΕΙ να το αγοράσει αν θέλει να παίξει αυτά τα παιχνίδια. Αν είναι retail όμως(ειδικά σε budget τιμή που είπα πριν), τότε το αγοράζει όποιος θέλει.

Dimpap28
11-09-2012, 00:41
Έλα και το πρώτο βίντεο από το Balloon Fight minigame του NintendoLand! Ωραίο φαίνεται και θέλει αρκετή δεξιότητα!

http://www.gameinformer.com/b/features/archive/2012/09/10/watch-the-exclusive-trailer-for-nintendo-land-39-s-balloon-trip-attraction.aspx

Alexandros87
11-09-2012, 00:49
Και γω μόλις τώρα το είδα! Κορυφαίο!

GLAROS
11-09-2012, 02:00
Έλα και το πρώτο βίντεο από το Balloon Fight minigame του NintendoLand! Ωραίο φαίνεται και θέλει αρκετή δεξιότητα!

http://www.gameinformer.com/b/features/archive/2012/09/10/watch-the-exclusive-trailer-for-nintendo-land-39-s-balloon-trip-attraction.aspx
HardCore δυσκολία ?

geo2004z
11-09-2012, 09:00
Θα μας τρελάνει αυτή η Νιντέντο!! Το balloon fight ήταν ένα από τα πρώτα μου παιγνίδια, πριν ακόμη γνωρίσω Link και Mario και είμαι συναισθηματικά δεμένος μαζί του. Ανυπομονώ να παίξω αυτή την έκδοση του παιγνιδιού!!!! :001_tt1:

Ash_Pokemaster
11-09-2012, 10:54

Πω πω επικούρες! Ρε παιδιά, mini-games είναι αυτά; Όσα περισσότερα βλέπω, τόσο περισσότερο νιώθω ότι το παιχνίδι είναι περισσότερο μία "συλλογή" από μικρά/χαλαρά παιχνίδια των 5 ευρώ που θα μπορούσαν κάλλιστα να κυκλοφορήσουν στο eShop. Αν είναι bundled το παιχνίδι μιλάμε για ΑΠΕΙΡΟ value.

Τα χρώματα του Mii του trailer by the way είναι βασισμένα στον χαρακτήρα του Balloon Fighter!

http://i.imgur.com/2gAMc.jpg

pekinoua
11-09-2012, 11:08
Πάρα πολύ ωραίο! Κλασσικό παιχνίδι, όπως και μερικά ακόμα στο Nintendo Land. Ανυπομονώ να δω τι θα κάνουν με το Game & Watch. Όσο πάει πάντως, ανεβαίνει το hype... Αλλά το θέλω σε bundle. :( Ή έστω σε budget price.

Alexandros87
11-09-2012, 11:19
Θα μας τρελάνει αυτή η Νιντέντο!! Το balloon fight ήταν ένα από τα πρώτα μου παιγνίδια, πριν ακόμη γνωρίσω Link και Mario και είμαι συναισθηματικά δεμένος μαζί του. Ανυπομονώ να παίξω αυτή την έκδοση του παιγνιδιού!!!! :001_tt1:

Δεν νομίζω πως θα σε απαγοητεύσει η Νιντεντο :thumbup1:

Ash_Pokemaster
11-09-2012, 14:30
12 παιχνίδια των 5 ευρώ... 60 ευρώ! Θεωρητικά θα μπορούσε να είναι full-price, αλλά δεδομένου ότι δεν μας δίνεται η δυνατότητα επιλογής (εκτός αν βγουν ξεχωριστά στο eShop, που δεν το κόβω) σίγουρα πρέπει να πέσει η τιμή. Πάντως με τις τελευταίες πληροφορίες είμαι σχεδόν πεπισμένος ότι το παιχνίδι αξίζει retail υπόσταση. :001_tongue:

[gonintendo.com] (http://gonintendo.com/?mode=viewstory&id=185137)

- there will be single player only games
- Donkey Kong and Balloon Fight attractions feature single player
- these two games also support off-TV play
- random "games" or activities that you can play outside of the big theme parks

Αυτό περίμενα να ακούσω! Το παιχνίδι θα αποτελεί στην ουσία μία αρκετά πλήρη "εφαρμογή" πιθανών δυνατοτήτων του Wii U GamePad (και όχι μόνο του multiplayer). Όχι πολύ διαφορετικό conceptually από το Wii Play, αλλά όπως φαίνεται με αρκετά περισσότερο value.

Είμαι περίεργος για το αν είναι πιθανό να είναι bundled με Wii Remote το παιχνίδι. Ίσως να υπάρχει έκδοση με ένα Wii Remote Plus στα 50 ευρώ, και μία σκέτη στα 30. Καθόλου άσχημα κατ' εμέ!

Dimpap28
11-09-2012, 14:47
Είμαι περίεργος για το αν είναι πιθανό να είναι bundled με Wii Remote το παιχνίδι. Ίσως να υπάρχει έκδοση με ένα Wii Remote Plus στα 50 ευρώ, και μία σκέτη στα 30. Καθόλου άσχημα κατ' εμέ!

Αυτό θα έχει αρκετό νόημα. Όπως έδιναν το Wii Sports Resort. Αύριο θα ξέρουμε...!

pekinoua
11-09-2012, 14:57

Το ελπίζω... Πολύ ωραίο θα ήταν. Όπως λέει και ο Dimpap, σαν το Wii Sports Resort. Και σαν παιχνίδια μοιάζουν περισσότερο. Το Wii Sports είχε μόλις 5 παιχνίδια, ενώ το WSR είχε πολλά περισσότερα. Άντε να δούμε λοιπόν...

Kyrlan
11-09-2012, 16:42
Αυτό θα έχει αρκετό νόημα. Όπως έδιναν το Wii Sports Resort. Αύριο θα ξέρουμε...!
Μεθαύριο εννοείς!

Dimpap28
11-09-2012, 18:34
Μεθαύριο εννοείς!

Νόμιζα ότι είναι Τετάρτη... Δεν πάω καλά...

geo2004z
11-09-2012, 19:31
12 παιχνίδια των 5 ευρώ... 60 ευρώ! Θεωρητικά θα μπορούσε να είναι full-price, αλλά δεδομένου ότι δεν μας δίνεται η δυνατότητα επιλογής (εκτός αν βγουν ξεχωριστά στο eShop, που δεν το κόβω) σίγουρα πρέπει να πέσει η τιμή.

Συμφωνώ στο πρώτο σκέλος. Οι άνθρωποι κάθισαν και ανέπτυξαν 12 διαφορετικούς τίτλους σε έναν, γιατί να τους πουλήσουν φθηνότερα?. Εάν όλα τα παιγνίδια είναι τόσο ενδιαφέροντα όσο το balloon fight, τότε αξίζει κάλλιστα τα 60 ή 50 ευρώ! Σε σύγκριση μάλιστα με κάτι άλλες "πατάτες" που βλέπω να πωλούνται προς 50 ευρώ.....:closedeyes:

SHot-OS
11-09-2012, 19:39
12 παιχνίδια των 5 ευρώ... 60 ευρώ! Θεωρητικά θα μπορούσε να είναι full-price, αλλά δεδομένου ότι δεν μας δίνεται η δυνατότητα επιλογής (εκτός αν βγουν ξεχωριστά στο eShop, που δεν το κόβω) σίγουρα πρέπει να πέσει η τιμή. Πάντως με τις τελευταίες πληροφορίες είμαι σχεδόν πεπισμένος ότι το παιχνίδι αξίζει retail υπόσταση. :001_tongue:

Γαμώτο με αυτήν την λογική έχεις απόλυτο δίκιο... :P Ξενέρωσα τώρα που το είπες!!! Σε fullprice θα το βγάλουν!!!!

xrhstos86
14-09-2012, 14:30
Το νέο trailer για το Nintendo Land Attractions Trailer.

http://www.gametrailers.com/videos/t1pdnw/nintendo-land-attractions-trailer

pekinoua
14-09-2012, 16:01
Με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο ο χειρισμός της Nintendo απέναντι στον τίτλο. Το Premier Pack, στο οποίο και βρίσκεται, έχει διαφορά 50 ευρώ από το Basic, ενώ μιλάμε για πολλά επιπλέον πράγματα. Επιπλέον κυκλοφορεί(αν δεν κάνω λάθος) και retail.

Τα παιχνίδια λοιπόν: (http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=491167)

Single Player (6 Games)
Donkey Kong's Crash Course
Balloon Trip Breeze
Octopus Dance (Game & Watch, no footage)
Yoshi's Fruit Cart (no footage)
Takamaru Ninja Castle
Captain Falcon's Twister Race (F-Zero)

Multiplayer (3 Games)
Animal Crossing: Sweet Day
Luigi's Ghost Mansion
Mario Chase

Single & Multiplayer (3 Games)
Metroid Blast
The Legend of Zelda: Battle Quest
Pikmin Adventure

Δεν μου κάθεται καλά το ότι 3 από αυτά είναι μόνο με multiplayer, αλλά από την άλλη αναμενόμενο. Δεν μπορώ να φανταστώ πως το concept αυτών θα μπορούσε να γίνει σε single player. Αν γινόταν με τους αντιπάλους να είναι από το Wii U, θα ήταν πραγματικά βαρετά. Ίσως μόνο με online να ήταν καλύτερα, αλλά δυστυχώς δεν έχει. Πέρα από αυτά, όλα τα άλλα παιχνίδια και τα νέα σαν το Pikmin Adventure φαίνονται πάρα πολύ καλά.

vovolas
16-09-2012, 20:45
Άν και minigame μπορώ να πώ :thumbup::thumbup: