PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Call of Duty: Black Ops II

xrhstos86
27-08-2012, 14:21
Ενδεχεται να δουμε και το Call of Duty: Black Ops II στο wii u ακομα δεν εχουνε ανακοινωση κατι επισημο. Εδω και το λινκ.

http://www.gametrailers.com/side-mission/26540/call-of-duty-black-ops-ii-coming-to-wii-u-according-to-resume

billpao
30-08-2012, 15:51
Το πιθανότερο είναι γιατί η activision έχει βγάλει ολα τα cod και στο wii. Σίγουρα θα βγούνε και τα καινούρια στο wii u. Αν και έμενα δεν μου αρέσει καθόλου το cod δεν με νοιάζει βγει ή να μην βγει...

JFTS
31-08-2012, 12:48
Νομίζω πως έχει ξεφύγει λίγο το πράγμα γενικά με το Call of Duty...

Παρ' όλα αυτά αν έρθει στο Wii U θα βοηθήσει στις πωλήσεις, οπότε αυτό είναι μάλλον το πιο πιθανό.

Kyrlan
17-09-2012, 14:14
Επίσημο πλέον ότι θα έρθει στο Wii U...

vovolas
18-09-2012, 00:09
Πολύ καλό το παιχνίδι και σίγουρα θα βοηθήσει στις πωλήσεις όταν με το καλό βγεί άς πάρουμε μια γεύση
http://www.youtube.com/watch?v=nncMSEvoGd4

Dimpap28
13-10-2012, 11:21
Όπως είχαμε πει και στο τελευταίο NinCast, τα 1080p του Black Ops 2 στο Wii U, δε θα είναι native, αλλά upconverted...

http://mynintendonews.com/2012/10/13/activision-says-call-of-duty-black-ops-2-for-wii-u-not-natively-1080p/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

ababapanos
07-11-2012, 11:13
Σε γραφικα δηλαδη θα ειναι ιδια με τις εκδόσεις για 360 και ps3?? Αξιζει πιστεύετε να το παρω για το wii u η για το 360?

Lestat
07-11-2012, 12:46
Μια χαρά θα αξίζει δεδομένου ότι θα έχει και την βελτιωμένη λειτουργικότητα του χειριστηρίου. Το μόνο που θα σκεφτόμουν εγώ είναι τι κόσμος θα υπάρχει μέσα για το online. Ε στο 360 θα γίνεται της κακομοίρας, στο Wii U θα προλάβει να πουλήσει τόσο? Εγώ πάντως το έχω σίγουρη αγορά άσχετα από το online, και ας είναι και ίδιο με τις άλλες κονσόλες.

ababapanos
07-11-2012, 12:56
Αυτο ειναι το θεμα... θα βρισκουμε games να παιζουμε online? η θα ειμαστε οι δυο μας?

Lestat
07-11-2012, 13:03
Εγώ στις γιορτές θα είμαι μέσα πάντως, οπότε δύο είμαστε σίγουρα! :tongue_smilie:

ShinAkuma87
07-11-2012, 18:50
Μια χαρά θα αξίζει δεδομένου ότι θα έχει και την βελτιωμένη λειτουργικότητα του χειριστηρίου. Το μόνο που θα σκεφτόμουν εγώ είναι τι κόσμος θα υπάρχει μέσα για το online. Ε στο 360 θα γίνεται της κακομοίρας, στο Wii U θα προλάβει να πουλήσει τόσο? Εγώ πάντως το έχω σίγουρη αγορά άσχετα από το online, και ας είναι και ίδιο με τις άλλες κονσόλες.
Όπως τα λες Lestat.Το μεγάλο στοίχημα για το Wii U είναι να έχει σωστό,λειτουργικό online με την κατάλληλη υποστήριξη ώστε αυτοί που θέλουν να παίξουν τέτοιους multiplatform τίτλους βασιζόμενους στα multiplayer τους να επιλέξουν Wii U έναντι του ανταγωνισμού.

superkokogr
07-11-2012, 23:46
Τα CoD με αφηνουν αδιαφορο γενικα...αν και οντως θα βοηθησει στς Πωλησεις...

Lestat
08-11-2012, 12:42
Και όντας κάτοχος και των τριών κονσολών της παρούσας γενιάς (πλέον μόνο των δύο, καθώς το wii έτρωγε πολύ σκόνη...), την επιτυχία της εκάστοτε κονσόλας την κρίνουν ΚΑΙ τα multiplatform, ή να το πούμε καλύτερα η υποστήριξη των τρίτων κατασκευαστών. Ναι σε πρώτη φάση ας φτιαχτεί και ένα δίκτυο σοβαρό για online, αλλά τι να το κάνεις αν δεν έχεις τίτλους να τραβήξεις κόσμο? Ας δώσουν επιλογές μέσω παιχνιδιών, και αν αξίζει πραγματικά η κονσόλα θα τα πάει μια χαρά. Στο θέμα μας τώρα, το COD franchise είναι πολύ δυνατό, είτε μας αρέσει, είτε όχι, κάθε χρονιά έχει από τις περισσότερες προπωλήσεις. Εγώ άσχετα αν θα το παίξω θα ήθελα να το είχα σαν επιλογή στην κονσόλα μου...

Dani14
18-11-2012, 17:25
Πολύ καλό. Έβλεπα μάλιστα ένα βίντεο στο Youtube και ο τύπος έπαιζε Οnline με την χρήση του Wii Remote βλέποντας τον παίκτη του στην οθόνη της τηλεόρασης, την ώρα που και η αδερφή του έπαιζε μαζί του Online από το Gamepad. Φοβερό.

Dimpap28
18-11-2012, 17:51
Τσεκάρετε αυτά:

http://www.youtube.com/watch?v=FjPBiZ9JSzQ

http://www.youtube.com/watch?v=ZoE2uoFF26w

Dani14
18-11-2012, 17:54
Ναι αυτό είναι, στο δέυτερο βίντεο το αναφέρει ο τύπος. Θέλω να δω αν θα έχει αξιοπρεπής πωλήσεις από την στιγμή που είναι και σαφώς η καλύτερη console έκδοση.

nikatapi
19-11-2012, 16:25
Ναι αυτό είναι, στο δέυτερο βίντεο το αναφέρει ο τύπος. Θέλω να δω αν θα έχει αξιοπρεπής πωλήσεις από την στιγμή που είναι και σαφώς η καλύτερη console έκδοση.

Δεν είμαι κ τόσο σίγουρος γι αυτό

WiiU version
http://i.picpar.com/6538a2023de787055862f51204e4e2ad47684061.JPG

Xbox360 version
http://i.picpar.com/92de28d852c5c42cebc35e7cdcd5bdc278096475.jpg

Mεγάλη διαφορά στις σκιές, πολύ κατώτερες στο WiiU απ ότι φαίνεται.

Να δούμε τι θα γίνει με τα αποκλειστικά παιχνίδια γιατί προς το παρόν δεν εντυπωσιάζει το WiiU, φαίνεται να είναι πάνω κάτω στα επίπεδα του 360 και σε πολλά παιχνίδια με framerate προβλήματα (batman, Assasins Creed, ME3).
Βέβαια μπορεί να είναι απλώς βιαστικά ports αλλά δεν είναι πολύ ενθαρρυντικό αυτό.

Dimpap28
19-11-2012, 17:18
Να δούμε τι θα γίνει με τα αποκλειστικά παιχνίδια γιατί προς το παρόν δεν εντυπωσιάζει το WiiU, φαίνεται να είναι πάνω κάτω στα επίπεδα του 360 και σε πολλά παιχνίδια με framerate προβλήματα (batman, Assasins Creed, ME3).
Βέβαια μπορεί να είναι απλώς βιαστικά ports αλλά δεν είναι πολύ ενθαρρυντικό αυτό.

Αν σκεφτείς ότι μέχρι την E3, η Activision δεν ήξερε καν ότι το παιχνίδι θα κυκλοφορήσει και στο Wii U, λογικά μιλάμε για πολύ βιαστικά ports. Αλλά όπως και να 'χει, φαίνεται πως οι εκδόσεις των multiplatform για το Wii U είναι οι χειρότερες προς το παρόν...

nikatapi
19-11-2012, 17:22
Αν σκεφτείς ότι μέχρι την E3, η Activision δεν ήξερε καν ότι το παιχνίδι θα κυκλοφορήσει και στο Wii U, λογικά μιλάμε για πολύ βιαστικά ports. Αλλά όπως και να 'χει, φαίνεται πως οι εκδόσεις των multiplatform για το Wii U είναι οι χειρότερες προς το παρόν...

Nαι είναι δεδομένο πως τα περισσότερα ports θα είναι βιαστικά και ειδικά όταν μιλάμε για μια κονσόλα με νέα αρχιτεκτονική. Παρόλα αυτά βγαίνει μια άσχημη εντύπωση όταν μια next-gen κονσόλα δεν μπορεί να τρέξει καλύτερα (πόσο μάλλον όταν τρέχει χειρότερα) παιχνίδια που ήδη κυκλοφορούν στις υπάρχουσες κονσόλες.

Μακάρι να βγούν γρήγορα παιχνίδια που θα εντυπωσιάσουν γιατί προσωπικά τηρώ στάση αναμονής και είναι η πρώτη φορά που δεν πάω με κλειστά μάτια να αγοράσω την κονσόλα. Είναι ακόμη αρχή και πολλά ζητήματα θα βελτιωθούν στο μέλλον, όπως είναι για παράδειγμα η ταχύτητα του λειτουργικού που όπως φαίνεται είναι αρκετά αργή.

Dani14
19-11-2012, 18:17
@nikatapi Δεν μιλούσα μόνο από άποψη γραφικών αλλά το τι προσφέρει από άποψη gameplay. Μπορείς να παίξεις με wii remote, με controller όπως στις άλλες εκδόσεις και με το νέο gamepad ενώ προσφέρει και miltiplayer χωρίς split-screen, σαν να έχεις δύο κονσόλες στην ουσία.

Πέρα από αυτό, όπως έδειξε και ο General σε άλλο thread πολλές από αυτές τις συγκρίσεις είναι φτιαχτές και στην πραγματικότητα το Wii U προσφέρει καλύτερα γραφικά απλά έχουν τραβήξει την εικόνα την στιγμή που δεν έχουν φορτώσει ακόμα τα τextures για παράδειγμα (όπως φαίνετα στην παρακάτω εικόνα). Άλλωστε αν δεις τα βίντεο η Wii U έκδοση περισσότερο μοιάζει με την δεύτερη εικόνα παρά με την πρώτη.

nikatapi
19-11-2012, 18:34
@nikatapi Δεν μιλούσα μόνο από άποψη γραφικών αλλά το τι προσφέρει από άποψη gameplay. Μπορείς να παίξεις με wii remote, με controller όπως στις άλλες εκδόσεις και με το νέο gamepad ενώ προσφέρει και miltiplayer χωρίς split-screen, σαν να έχεις δύο κονσόλες στην ουσία.

Πέρα από αυτό, όπως έδειξε και ο General σε άλλο thread πολλές από αυτές τις συγκρίσεις είναι φτιαχτές και στην πραγματικότητα το Wii U προσφέρει καλύτερα γραφικά απλά έχουν τραβήξει την εικόνα την στιγμή που δεν έχουν φορτώσει ακόμα τα τextures για παράδειγμα (όπως φαίνετα στην παρακάτω εικόνα). Άλλωστε αν δεις τα βίντεο η Wii U έκδοση περισσότερο μοιάζει με την δεύτερη εικόνα παρά με την πρώτη.

Στο πρώτο συμφωνώ απολύτως, για μένα το wiimote για fps είναι σαφώς ο κορυφαίος τρόπος χειρισμού, και σίγουρα το local multiplayer με to gamepad ως δεύτερη οθόνη είναι φοβερό. Σε αυτό συμφωνώ κ επαυξάνω.

Όσον αφορά στο δεύτερο point σου διαφωνώ. Κατ'αρχάς τι πάει να πεί δεν έχει φορτώσει τα textures ακομη; Δηλαδή να πηγαίνω σε μια περιοχή και να λέω ας περιμένω μερικά δευτερόλεπτα να φορτώσουν τα textures; Είναι και θέμα της UE3 βέβαια αυτό, αλλά και πάλι δεν είναι δικαιολογία. Είναι απαράδεκτο και γενικά στα ports υπάρχουν προβλήματα απόδοσης τόσο σε ποιότητα εικόνας όσο και σε framerate. Για μένα αυτό είναι απαράδεκτο ειδικά όταν τίθεται σύγκριση με κονσόλες που κυκλοφόρησαν 6 χρόνια νωρίτερα.

Δεν θέλω να δείξω αρνητική εικόνα και θεωρώ ότι το WiiU έχει πολύ potential ως κονσόλα, απλά κάποια τέτοια θέματα δεν βοηθάνε στην εικόνα που μου δημιουργείται για την κονσόλα, πόσο μάλλον όταν περιμένουμε να έχει και στο μέλλον υποστήριξη από 3rd parties. Αν δεν τρέχει καλύτερα τα τωρινά παιχνίδια τα μελλοντικά δεν θα τα τρέχει καθόλου;

Dani14
19-11-2012, 18:41
Μπορείς να παίξεις και στον internet με το gamepad ως ξεχωριστός παίκτης. Απλά το αναφέρω.

Εγώ θέλω να πω πως το ίδιο ίσως να συμβαίνει και στις PS360 εκδόσεις απλά η εικόνα να είναι τραβιγμένη σε διαφορετική χρονική στιγμή. Δεν αντιλέγω πάντως ότι υπάρχουν θέματα. Θα δείξει σίγουρα όπως είπες στην πορεία και με τους αποκλειστικούς τίτλους.

ShinAkuma87
21-11-2012, 17:02
Το να περιμένουμε παιδιά να δείξει το Wii U τα δειγματα του στο τεχνικο τομεα απο την πρωτη μερα ειναι βιαστικό.Συνηθως οταν κλεισει ο πρωτος χρονος ζωης μιας κονσόλας αρχίζουν να βγαινουν τα games που αξιοποιουν την ισχύ της.Ας ελπίσουμε οτι θα εχουμε οτι καλυτερο αποτελεσμα επιθυμουμε. :001_smile:

Dimpap28
21-11-2012, 22:09
Wii U ρε! Wii U! Παίζει με το Wii Remote, αλλά μόνο στο GamePad! Δείτε το!

http://www.youtube.com/watch?v=KTLRdP9oOfw

GLAROS
21-11-2012, 22:17
:thumbup::w00t::thumbup:

JFTS
21-11-2012, 22:21
Δεν θυμάμαι ποιος είχε πει τις προάλλες αν θα μπορείς να παίζεις με το Wiimote στην τουαλέτα, αλλά μάλλον θα ενθουσιαστεί μ' αυτήν την είδηση.:001_tt2::lol::lol:

GLAROS
21-11-2012, 22:25
Κατασκήνωση στο σαλόνι...αλλιώς κρυμμένοι κάτω από κουβέρτες και "στόχους αναγνωρίσατε !"

Πολύ καλή φαίνεται η απόδοση του game στη μικρή οθόνη.

pekinoua
22-11-2012, 00:10
:O Τρομερό!

RooF
22-11-2012, 00:20
Wii U ρε! Wii U! Παίζει με το Wii Remote, αλλά μόνο στο GamePad! Δείτε το!

http://www.youtube.com/watch?v=KTLRdP9oOfw

Αυτά ειναι!

xrhstos86
22-11-2012, 01:38
WiiU vs 360 Graphics Comparison

http://www.gametrailers.com/videos/zorvwd/call-of-duty--black-ops-ii-wiiu-vs-360-graphics-comparison

vassilis_pap
22-11-2012, 02:29
Αν και το βίντεο είναι πολύ συμπιεσμένο, η γενική εικόνα είναι πως τα γραφικά είναι περίπου ίδια. Η Wii U έκδοση φαίνεται να έχει λίγο πιο έντονα χρώματα και γενικά μια λίγο πιο καθαρή εικόνα η οποία ίσως οφείλεται σε υψηλότερη ανάλυση rendering (720p vs subHD ???). Γενικά αν και οι διαφορές όπως είπα είναι μικρές με μια πρώτη ματιά το Wii U δείχνει να υπερτερεί λίγο σε αυτό το video.

Από μια άλλη φώτο που έχει γίνει σημαία αυτές τις μέρες φαίνεται να έχει χειρότερες (ως και προβληματικές) σκιές. Το τελευταίο αν δεν είναι bug (ανάλογο με τις υφές του Batman) θα οφείλεται λογικά σε βιαστική υλοποίηση. Γενικά το τεχνικό κομμάτι δε δείχνει να έχει σημαντικές διαφορές με τις άλλες δύο και σε καμιά περίπτωση δε δικαιολογεί το θόρυβο που έχει ξεσπάσει για τις δήθεν χειρότερες εκδόσεις του Wii U από τα HD twins.

Πέρα από τα τεχνικά, σε κάθε περίπτωση θεωρώ την έκδοση του Wii U καλύτερη μιας και η δεύτερη οθόνη προσθέτει δυνατότητες που απλά δεν υπάρχουν πουθενά αλλού. Οι δυνατότητες αυτές (multi με δύο στην ίδια κονσόλα, παίξιμο μόνο με το tablet χωρίς TV, wiimote vs joypad) αποτελούν σημαντικές προσθήκες και σίγουρα έχουν πολύ μεγαλύτερη αξία από τις μικρές διαφορές στα γραφικά.

Dimpap28
22-11-2012, 04:01
Ίσως το μόνο παιχνίδι που φαίνεται ξεκάθαρα ότι η έκδοση του Wii U υπερτερεί αισθητά σε σχέση με τις υπόλοιπες. Ίδια γραφικά (όσο και να ζοριστώ δε βλέπω διαφορές), απίστευτη χρήση GamePad για multiplayer, χρήση ΟΛΩΝ των χειριστηρίων του Wii U και του Wii (ναι, παίζει και το Classic Controller Pro, που το συνδέαμε στο πίσω μέρος του Wii Remote!). Τι να λέμε τώρα... Η Treyarch δίνει μαθήματα developing, πραγματικά!

Ο άλλος έπαιζε με το Wii Remote στο GamePad ρε παδιά! Και είχαν εκμεταλλευτεί και το Motion Plus! Τι να λέμε τώρα...! Μπράβο για αυτή τη μεταφορά. Πραγματικά φαίνεται ποιες εταιρίες παίρνουν στα σοβαρά την κονσόλα. Ήδη έχουν κυκλοφορήσει και patch για το παιχνίδι, από την πρώτη μέρα στο Wii U. Αυτό και μόνο λέει πολλά για την υποστήριξη που θα έχει ο τίτλος!

vovolas
23-11-2012, 18:57
Τελικά το GamePad κάνει θαύματα απλά τέλειο το βιντεάκι που παίζει ο τύπος με το Wiiremote, σίγουρα η nintedo έκανε ένα τεράστιο άλμα, στις home console όπως έχει ήδη ειπωθεί και απο τον Reggie Fils και ας ελπίσουμε και τα παιχνίδια του u να μας αφήνουνε όλους με τα στόματα ανοιχτά,και να κλείνουνε άλλων τα στόματα.

Akrida79
07-02-2013, 00:45
Μια ερωτηση... Το παιχνιδι μερικες φορες κολαει και παγωνει η οθονη. Το εχει και καποιος αλλος αυτο το προβλημα;

Dimpap28
07-02-2013, 00:51
Μια ερωτηση... Το παιχνιδι μερικες φορες κολαει και παγωνει η οθονη. Το εχει και καποιος αλλος αυτο το προβλημα;

Γενικά κολλάει όλο το Wii U μερικές φορές. Δες αυτό: http://www.ninty.gr/showthread.php?t=10784&p=173232&viewfull=1#post173232

Dural
07-02-2013, 02:52
toso καλο το black ops port?? μπράαααβο....

Kyrlan
07-02-2013, 08:21
Από ότι διάβασα επίσης, θα βγει σύντομα patch για το παιχνίδι.

Dani14
24-02-2013, 02:48
Μια ερώτηση για όσους έχουν το παιχνίδι και παίζουν online. Πόσα άτομα είναι συνήθως online όταν μπαίνετε να παίξετε;

stavros
24-02-2013, 10:03
ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΣΩΣΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

ΑΛΛΑΞΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΥΝΔΕΣΗ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ WIND ME THOMSON v8 router KAI BLACK OPS 2 WII U ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ

ΝΑΤ: STRICT ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΤΟ ΟΝΛΙΝΕ ΚΟΜΜΑΤΙ ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

Μη σπαμάρεις το πρόβλημά σου παντού! Και μη γράφεις με κεφαλαία! - Dimpap28

Dimpap28
24-02-2013, 11:15
ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΣΩΣΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

ΑΛΛΑΞΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΥΝΔΕΣΗ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ WIND ME THOMSON v8 router KAI TΩΡΑ ΣΤΟ BLACK OPS 2 WII U ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ

ΝΑΤ: STRICT ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΤΟ ΟΝΛΙΝΕ ΚΟΜΜΑΤΙ ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

ΠΡΙΝ ΕΙΧΑ ΝΑΤ ΜΟΝΤΕΡΑΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΟΤΕΝΕΤ.....

Πρώτον μη γράφεις με κεφαλαία, είναι σα να φωνάζεις (που μπορεί και να φωνάζεις βέβαια έτσι που έχει η κατάσταση! :p)

Εφόσον λέει NAT, είναι οι πόρτες που δεν είναι ανοιχτές για το online της Nintendo. Πρέπει μέσω του ρούτερ σου να ανοίξεις κάποιες ports (θύρες) για να μπορείς να παίξεις online πλήρως. Για το πως θα τις ανοίξεις θα κοιτάξεις είτε το manual του ρούτερ σου ή θα πάρεις τηλέφωνο τη Wind να σου πει πως θα το κάνεις. Οι πόρτες που πρέπει να ανοίξεις είναι οι εξής:

TCP:
Allow traffic to all destinations on ports: 28910, 29900, 29901, 29920, 80, and 443

UDP:
Allow all traffic to all destinations. (Necessary for peer-to-peer connections and game play). The Network Test tool can be used from a computer behind your firewall to test if outbound UDP is allowed.

Alexandros87
25-02-2013, 01:10
Ανησυχώ για το παιδί με το πρόβλημα. Λέτε να είναι καλά μετά απο αυτό το σοκ;
Αμαν βρε wind τι έκανες!

stavros
25-02-2013, 02:15
xaxaxa απλα νομιζα οτι ολοι εδω μεσα εχουνε το ιδιο παθος με εμενα για τα βιντεο γκειμς ·······ευχαριστω τον ντιμ παπ για την βοηθεια

johnyrockgr
26-02-2013, 03:02
γιατι να μην το εχουμε το παθος? ο καθενας βεβαια το εκφραζει διαφορετικα! ετσι ειναι πιο ωραια!:001_smile:

kelborn3
11-07-2015, 09:20
Αγόρασα το black ops 2 από τα public για την εξευτελιστική τιμή των 5 ευρώ και φέτος το καλοκαίρι που το καίω ONLINE, το παιχνίδι τα σπάει. Ισως από τις πιο αφοσιωμένες gaming κοινότητες το παιχνίδι έχει σε μόνιμη βάση Online από 1000-1500 άτομα. Χωρίς να θέλω να φανώ υπερβολικός, εαν δεν ακούς το spam flame και απλά παίζεις για να το ευχαριστηθείς στο wii u το black ops 2 αποτελεί ένα από τα καλύτερα fps για να περνάς την ώρα σου. Εαν το βρείτε κάπου πάρτε το. Ειδικά πλέον που οι τιμές στα games του wii u έχουν φτάσει όσο πιο χαμηλά αξίζει με τα 1000.

Solidus
11-07-2015, 11:48
To χα παρει περυσι το καλοκαιρι απο τα public με 6 Ευρω!!!!!!.Του ριξανε κ αλλο την τιμη,πφφφ επρεπε να περιμενω κ αλλο δλδ:p
Μην εχοντας ασχοληθει αλλη φορα σοβαρα με το online της σειρας,επαθα κοκομπλοκο με δαυτο.3-4 μηνες δν πρεπει να μπηκε αλλο παιχνιδι στο WiiU:rolleyes:
Aπιστευτα εθιστικο κ παρολο που τα σνομπαρα παλια,καταλαβα γιατι πουλαει οσο πουλαει,δικαια κατ εμε.Ειναι το κορυφαιο στο ειδος του.

Υγ.Δν ξερω αν εχεις δοκιμασει παιχνιδι της σειρας σε PS360,αλλα αν το κανεις θα διαπιστωσεις οτι οι παιχτες σ αυτες τις κονσολες ειναι απειρως καλυτεροι απο τους παιχτες στο WiiU.To ghosts το πηρα στο PS3 κ μιλαμε εφαγα κ τρωω ακομα πολυ ξυλο.Συγκριτικα στο Black ops II στο WiiU εκανα παπαδες,σχεδον απο την αρχη.Το WiiU ειναι για noobαδες απο οτι φαινετε

kelborn3
18-07-2015, 21:06
To χα παρει περυσι το καλοκαιρι απο τα public με 6 Ευρω!!!!!!.Του ριξανε κ αλλο την τιμη,πφφφ επρεπε να περιμενω κ αλλο δλδ:p
Μην εχοντας ασχοληθει αλλη φορα σοβαρα με το online της σειρας,επαθα κοκομπλοκο με δαυτο.3-4 μηνες δν πρεπει να μπηκε αλλο παιχνιδι στο WiiU:rolleyes:
Aπιστευτα εθιστικο κ παρολο που τα σνομπαρα παλια,καταλαβα γιατι πουλαει οσο πουλαει,δικαια κατ εμε.Ειναι το κορυφαιο στο ειδος του.

Υγ.Δν ξερω αν εχεις δοκιμασει παιχνιδι της σειρας σε PS360,αλλα αν το κανεις θα διαπιστωσεις οτι οι παιχτες σ αυτες τις κονσολες ειναι απειρως καλυτεροι απο τους παιχτες στο WiiU.To ghosts το πηρα στο PS3 κ μιλαμε εφαγα κ τρωω ακομα πολυ ξυλο.Συγκριτικα στο Black ops II στο WiiU εκανα παπαδες,σχεδον απο την αρχη.Το WiiU ειναι για noobαδες απο οτι φαινετε

Κοίτα εγώ είχα να ασχοληθώ με το cod από την εποχή του call of duty 2 που έκανα παπάδες στο πισι. Σε κονσόλα δε είχα να παίξω fps από την εποχή του medal of honor στο ps2. Μόλις συνήθισα το control γτ το παίζω και στην οθόνη του wii u controller,κάτι γίνεται. Δεν παίζω φανατικά αλλά φαντάζομαι ότι λογικό να είναι οι περισσότεροι noobiα γτ όταν έχεις ένα μικρό κοινό δεν υπάρχει ανταγωνισμός και δεν ανεβαίνεις επίπεδο παίζοντας με άλλους που είναι χειρότεροι απο εσένα. Για μένα που το παίζω χαλαρά πιστεύω ότι ταιριάζει απόλυτα στο κοινό του wii u. Για σοβαρό gaming η κονσόλα σε 3d party δεν προσφέρεται ούτως η άλλως ^^

morfeas2002
23-07-2015, 23:47
Τελείωσα πρόσφατα το Black Ops II και το ευχαριστήθηκα, αν και ήθελα να κρατήσει λίγο περισσότερο. Τώρα το λιώνει η κόρη μου online.