PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Ρετροαγορές.

tupamaro
05-09-2012, 13:04
Tίποτα της προκοπής μαζώξατε απο αμερικανάκια στο ebay που τα βρίσκουν με ένα ευρω στα πάζαρια, λήσταρχους νταβέληδες ρετροκαταστηματάρχες, τσιγγάνους ρακοσυλλέκτες και παρακμιακούς τελειωμένους μαγαζάτορες που μέσα στην σκόνη και το σκουπιδαριό τους κρυβόντουσαν διαμάντια; Άιντε μήπως κάνετε και καμια πρόταση και βρουμε κι εμείς τίποτα καλό, ή φάση πάντως με το ψάξιμο εκτός ebay είναι πως μπορείς να βρεις παιχνίδια που δεν τα ήξερες ποτέ και ξανανιώσεις αυτό το μοναδικό στοιχείο της ανακάλυψης που έκανε τόσο μαγευτικό το gaming όταν είμασταν μικροι.

---------- Το μήνυμα δημοσιεύτηκε στις 13:04 ---------- Το προηγούμενο μήνυμα ήταν στις 12:55 ----------

Ξέχασα, υπάρχουν και οι αγγελίες του στυλ "Πουλάω το θρυλικό nes μου μαζί με το υπερσπάνιο super mario bros για την μοναδική τιμή του 1.000.000 ευρώ, αυτη η κονσόλα έχει ξεχωριστή αξία για εμενα διότι μου την έκανε δώρο η γιαγιά μου πριν κλεισει τα μάτια της κι ετσι όποτε πηδάει χαντάκια ο μάριο βλέπω το χαμόγελο της να καθρεφτίζεται στην οθόνη,παρακαλώ μόνο σοβαρές προτάσεις".

GLAROS
05-09-2012, 23:34
Donkey Kong Classics NES,από μοναστηράκι(αθηνας),αλλα αυτά τα λέμε ήδη σε άλλο retro θέμα,μήπως ψάχνεις γενικά info ?

...μήπως είδατε κάποιο GameBoy Player να χρειάζεται αλλαγή περιβάλλοντος ? (στο δικό μου Cube ) :wink:

billbig
06-09-2012, 00:13
Πολύ δυσκολο Γλαρε. Και γω πριν κανα 6μηνο που εψαχνα δεν υπηρχε πουθενα. Βρηκα μεσω φιλου φιλης φιλου γνωστου κλπ. Αν δεν το χα βρει ετσι ακομα θα εψαχνα.

Απ την αλλη ebay που κοιταζα υπηρχε πληθος.

GLAROS
06-09-2012, 00:19
Τα περισσότερα GBP στο ebay είναι χωρίς το boot δισκάκι.Τα υπόλοιπα ακριβά.

jay_D
06-09-2012, 00:28
Εγω βρηκα την κυριακη μεσω χρυσης ευκαιριας κ την δευτερα πηγα κ το πηρα στα 20€ με 3 παιχνιδια gba μαζι! Μπορω να πω οτι ειμαι πολυ τυχερος! :)
Τωρα σε μαγαζι ειδα στο gamestation μια εβδομαδα πριν κ το εδινε στα 35€ νομιζω!

tupamaro
06-09-2012, 08:34
Εγω βρηκα την κυριακη μεσω χρυσης ευκαιριας κ την δευτερα πηγα κ το πηρα στα 20€ με 3 παιχνιδια gba μαζι! Μπορω να πω οτι ειμαι πολυ τυχερος! :)
Τωρα σε μαγαζι ειδα στο gamestation μια εβδομαδα πριν κ το εδινε στα 35€ νομιζω!

Mε κουτια να φανταστώ.:P Ήταν τίποτα της προκοπής τελικά;Eγω για το ghouls n ghosts ψάχνω και με βλέπω για ebay.

---------- Το μήνυμα δημοσιεύτηκε στις 08:34 ---------- Το προηγούμενο μήνυμα ήταν στις 08:31 ----------

Donkey Kong Classics NES,από μοναστηράκι(αθηνας),αλλα αυτά τα λέμε ήδη σε άλλο retro θέμα,μήπως ψάχνεις γενικά info ?

...μήπως είδατε κάποιο GameBoy Player να χρειάζεται αλλαγή περιβάλλοντος ? (στο δικό μου Cube ) :wink:

εκεί λέει μόνο για ρετροεξορμήσεις, εγώ μιλάω γενικότερα και μπορουμε να αναφέρουμε και καμια καλη αγγελία ή κανα κελεπούρι στο ebay αν δεν ενδιαφερόμαστε οι ίδιοι.
Και δεν μιλάω γι αυτες τις προσφορές.
http://www.xe.gr/eleytheros-xronos/video-games,other|ad-18413736.html
:lol:

jay_D
06-09-2012, 09:30
Οχι ενταξει μην τα θελουμε κ ολα δικα μας! :Ρ
Τα παιχνιδια ηταν warioland 4 , mario vs donkey kong κ tekken advance!
Οσο για το gameboy που εβαλες το ειδα κ εχω χθες κ δεν μου εμεινε αντερο :) :) !

tupamaro
06-09-2012, 17:45
Οχι ενταξει μην τα θελουμε κ ολα δικα μας! :Ρ
Τα παιχνιδια ηταν warioland 4 , mario vs donkey kong κ tekken advance!
Οσο για το gameboy που εβαλες το ειδα κ εχω χθες κ δεν μου εμεινε αντερο :) :) !
E, δνε νομίζω τότε σκέτο το gamestation να το είχε 20 ευρώ, είπαμε, εδεν είναι κ παρανοικοι!
Μια πολυ καλή προσφορά απο το ebay θεωρώ αυτή.
http://www.ebay.co.uk/itm/THE-ADVENTURES-OF-ALUNDRA-WITH-MAP-PS1-PLAYSTATION-PAL-COMPLETE-RARE-/120982237880?pt=UK_PC_Video_Games_Video_Games_JS&hash=item1c2b1a72b8
23 ευρώ για ένα απο τα καλύτερα action/adventure me platform στοιχεία που έχουν βγει ποτέ, όποιον γουστάρει zelda και δεν το έχει παίξει είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ.Μόνο που μιλάμε για πολυ σκοτεινό παιχνίδι, όχι τώρα να σώσεις την πριγκίπησσα και φλωριές.:001_tongue:

jay_D
06-09-2012, 17:59
E, δνε νομίζω τότε σκέτο το gamestation να το είχε 20 ευρώ, είπαμε, εδεν είναι κ παρανοικοι!
Μια πολυ καλή προσφορά απο το ebay θεωρώ αυτή.
http://www.ebay.co.uk/itm/THE-ADVENTURES-OF-ALUNDRA-WITH-MAP-PS1-PLAYSTATION-PAL-COMPLETE-RARE-/120982237880?pt=UK_PC_Video_Games_Video_Games_JS&hash=item1c2b1a72b8
23 ευρώ για ένα απο τα καλύτερα action/adventure me platform στοιχεία που έχουν βγει ποτέ, όποιον γουστάρει zelda και δεν το έχει παίξει είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ.Μόνο που μιλάμε για πολυ σκοτεινό παιχνίδι, όχι τώρα να σώσεις την πριγκίπησσα και φλωριές.:001_tongue:

To gamestation το έχει 35 με ζελατίνα δική τους κ το cd (χωρίς κουτι κλπ το μηχάνημα)! Εντάξει είναι η τιμή αν σε σχέση με ebay - amazon!|
Πωωωωω το alundra ούτε που το θυμάμαι!Εγω πρόσφατα πήρα απο amazon dino crisis 1 (τρομερό παιχνίδι) στα 8 ευρώ!
Γενικώς άμα ψάξεις στο amazon-ebay υπάρχουν κάποια σε πολύ καλές τιμές!
Αθήνα δεν νομίζω να βρεις εύκολα αλλού εκτός των γνωστών μαγαζιών! Μοναστηράκι έχει που κ που αλλά μην φανταστείς κ πολλά!!!!(Εκτός αν είναι κανένα κρυμμένο κ το ξέρουν 2-3 κ δεν λένε τίποτα)

tupamaro
06-09-2012, 18:25
To gamestation το έχει 35 με ζελατίνα δική τους κ το cd (χωρίς κουτι κλπ το μηχάνημα)! Εντάξει είναι η τιμή αν σε σχέση με ebay - amazon!|
Πωωωωω το alundra ούτε που το θυμάμαι!Εγω πρόσφατα πήρα απο amazon dino crisis 1 (τρομερό παιχνίδι) στα 8 ευρώ!
Γενικώς άμα ψάξεις στο amazon-ebay υπάρχουν κάποια σε πολύ καλές τιμές!
Αθήνα δεν νομίζω να βρεις εύκολα αλλού εκτός των γνωστών μαγαζιών! Μοναστηράκι έχει που κ που αλλά μην φανταστείς κ πολλά!!!!(Εκτός αν είναι κανένα κρυμμένο κ το ξέρουν 2-3 κ δεν λένε τίποτα)
Ειδικά με τον χάρτη είναι τέλεια τιμή, αν σου αρέσουντα ζελντα τσάκωσε το γιατί δνε θα είναι εκεί για πολύ νομίζω.Aυτό για να σου φρεσκάρει την μνήμη κιόλας.

http://www.youtube.com/watch?v=dMfItxIUfuo
Moναστηράκι όπως είπες, στο παζάρι πετυχαίνα τίποτα καμια φορά αλλα σπάνια.Δεν αξίζει τον κόπο, αλλα εγώ επειδή έτσι κι αλλιως πάω για βιβλία τσεκάρω και για κανα παιχνίδι.Το παζάρι πάντως μεταφέρθηκε στην πειραιώς, δίπλα απο την έβγα.Tό μόνο που βρήκα τώρα τελευταία είναι ενα ds με 20 ευρώ, οκ, not bad.

jay_D
06-09-2012, 18:28
Αυτή τι στιγμή δεν έχω μαντήλι να κλάψω (τρόπος του λέγειν :P :P ) κ έχω βάλει σε σειρά αυτά που θέλω να πάρω!!! :P
Καλά το ds το πήρες χώμα! Δεν έχω πάει καθόλου απο εκεί αλλά λέω το ΣΚ να πάω μια βόλτα να δω τι παίζει!!!

Τρομερό το Alundra!!!Τι μου θύμησες???..........Οντως πολύ καλό παιχνίδι!!!!
Amazon το έχει used με όλα μέσα στις 12 λίρες!!!!

tupamaro
06-09-2012, 18:44
Amazon συνήθως δεν στέλουν Ελλάδα και δεν ψάχνω.Και πήγαινε κυριακή γιατί σάββατο δεν έχει τίποτα.

jay_D
06-09-2012, 18:48
Ευχαριστω για την πληροφορεια!
Οσο για το amazon καποιοι οντως δεν στελνουν Ελλαδα αλλα εγω εχω παρει πολυ πραγμα απο εκει!

Jason-Kountou
06-09-2012, 18:50
Μια που την έχω πρόχειρη την εικόνα...! http://tinypic.com/view.php?pic=28a26c2&s=6

Το n64 μαζί με τις τρεις στιβούλες από παιχνίδια είναι από e-bay, στην οθόνη (δεν φαίνεται - webcam quality) παίζει το Banjo-Kazooie, μετά από 2 μέρες παιχνιδιού φτάσαμε αισίως τις 10 ώρες.

Εδώ (http://www.ebay.co.uk/itm/330787492586?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649#ht_500wt_1053) τελειώνει σε 3 περίπου λεπτά προσφορά για ocarina of time, 4 λίρες ως τώρα.

GLAROS
06-09-2012, 19:15
Μου αρέσει πολύ η gaming-γωνίτσα σου.

Γενικά αποφεύγω τις δημοπρασίες,είναι σαν να κάνεις πρωταθλητισμό,για ένα κλάσμα του δευτερολέπτου χάνεις τα αβγά και τα πασχάλια.

artocube
06-09-2012, 21:38
Γενικά αποφεύγω τις δημοπρασίες,είναι σαν να κάνεις πρωταθλητισμό,για ένα κλάσμα του δευτερολέπτου χάνεις τα αβγά και τα πασχάλια.

Εγώ πάλι εξιτάρομαι!! (eBay addict!)
Τα περισσότερα παιχνίδια μου είναι από εκεί...

mitsoulas
13-09-2012, 14:40
Ένα από τα αγαπημένα μου SNES games.. Στο ebay από Έλληνα πωλητή.. Θέλω να δω πόσο θα φτάσει μέχρι να λήξει η δημοπρασία!!
WILD GUNS (http://www.ebay.co.uk/itm/WILD-GUNS-SNES-SUPER-NINTENDO-NEW-IN-BOX-EXTREMELY-RARE-GAME-PAL-ENGLISH-/251148334080?pt=UK_PC_Video_Games_Video_Games_JS&hash=item3a799b7400)

geo2004z
13-09-2012, 19:36
Ένα από τα αγαπημένα μου SNES games.. Στο ebay από Έλληνα πωλητή.. Θέλω να δω πόσο θα φτάσει μέχρι να λήξει η δημοπρασία!!
WILD GUNS (http://www.ebay.co.uk/itm/WILD-GUNS-SNES-SUPER-NINTENDO-NEW-IN-BOX-EXTREMELY-RARE-GAME-PAL-ENGLISH-/251148334080?pt=UK_PC_Video_Games_Video_Games_JS&hash=item3a799b7400)

Μην περιμένεις κανένα ποσό αστρονομικό....κάπου στα 250-300 θα τελειώσει διότι είναι σε μέτρια κατάσταση.

mitsoulas
13-09-2012, 21:39
Ακόμα και τα 130 που βρίσκεται τώρα μου φαίνεται πολύ για παιχνίδι ευρείας κυκλοφορίας.. Τι στο καλό γίνανε όλα τα cartridges του wild guns; Εμένα 2 φίλοι μου το είχανε πάρει όταν κυκλοφόρησε. χμμμ

geo2004z
13-09-2012, 22:52
Θεωρείται από τα πλέον σπάνια και περιζήτητα παιγνίδια του Snes αυτή την εποχή και η τιμή του κυμαίνεται εκεί γύρω. Αν θέλεις σκέτο cartridge θα πρέπει να πληρώσεις κάπου στα 80-100 δυστυχώς. Ήταν ένας τίτλος που κυκλοφόρησε προς το τέλος του Snes και δεν πουλήθηκαν πολλά κομμάτια τότε, οπότε θεωρείται σπάνιο.

Link - The hero of time
13-09-2012, 23:24
Μπα.. πολλοι το αγνοήσανε το συγκεκριμενο παιχνιδι.. μεχρι πέρσι ειχα βρει 2 ολοκαίνουρια κομμάτια (με το αυτοκολλητο της Itochu και ολα τα σχετικα)σε εποχιακό παιχνιδάδικο στην Εύβοια προς 20 ευρω το ενα ! Ναι καλα διαβάσατε, 20 ευρω το Wild Guns ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ! Το πως αυτο το παιχνιδι εμεινε απουλυτο τοσα χρονια σε τοσο τσάμπα τιμη μονο ενας Τρεμοπάριος το ξέρει..

tupamaro
19-09-2012, 16:47
http://www.xe.gr/eleytheros-xronos/video-games,other|ad-19134683.html
Mία νέα ρετροαγορά, τσίμπησα donkey kong 64 cib με 15 ευρώ, δεν το λες άσχημα.:cool:

mitsoulas
19-09-2012, 17:40
Και στο κουτί του! Καλή περίπτωση!

tupamaro
19-09-2012, 18:03
Και στο κουτί του! Καλή περίπτωση!
Πετυχαίνεις που και που καμια αγγελία της προκοπής, κάθε μέρα κάνω καμια γύρα απο xe.gr και gameover.gr που έχουν τις περισσότερες για να τσεκάρω.Πάντως το παιχνίδι δεν πρέπει να σκίζει και χρειάζομαι να βρω και expansion pak αλλα οκ, είναι κλασσικός τίτλος και πρέπει να τον έχεις.άλλωστε καμια 15ρια παιχνίδια της προκοπής έβγαλε το n64 πάνω-κάτω και λέει να τα έχεις.

Link - The hero of time
19-09-2012, 22:45
Κι εγω το ειχα αγορασει το Donkey Kong 64 στα 15 ευρω με το κουτι του, απο γνωστό κατάστημα με κονσόλες.. Προκειται για ενα απο τα καλύτερα platform ολων των εποχων και ειχε "χτυπήσει" 96% βαθμολογία στο Nintendo official magazine..

geo2004z
19-09-2012, 22:52
Πολύ καλή αγορά!!! :thumbup:

Kyrlan
19-09-2012, 23:09
Εγώ αγόρασα το Tekken 2 για το PS1 με 3 ευρώ!

9767

9768

Link - The hero of time
19-09-2012, 23:42
Εγώ αγόρασα το Tekken 2 για το PS1 με 3 ευρώ!

9767

9768

Tυχερε με πρόλαβες!! Εγω ηθελα να το παρω αυτο απο το Παπαγαλολευτέρη το Βραζιλιάνο (το Σάββατο) αλλα δε πειραζει.. Εγω το ιδιο Σάββατο μαζι με τα παιδια στο Μοναστηράκι, αγόρασα το Street fighter collection για το PS1.. Εξαιρετικη arcade μεταφορά στο PS1 αλλα αυτο το "now loading" που πετιέται καθε λιγο και λιγάκι μου σπάει τα νευρα..

superkokogr
19-09-2012, 23:45
Αυτα ειναι....μπραβο παιδες...ωραιοι...εγω τελευταια Ρετρο Αγορα που εκανα ηταν το Mario Party 7 στο κουτι του χωρις Μανουαλ στα 10 ευρω απο Ελλαδα....πολυ καλα ηταν γιατι και το Mario Party 7 ειναι λιγο σπανιο και δυσκολο να το βρεις σε καλη τιμη στν Ελλαδα..

jay_D
20-09-2012, 00:25
Το tekken το ειχα δει κ εγω μοναστιρακι αλλα δεν το πηρα γιατι πηρα evil dead hail to th king (αν το λεω σωστα) σαν καινουριο!
Παρελαβα χθες zelda links awakening κουτατο με ολα στα 25 απο amazon κ chuck rock (master system) στα 7€ κουτατο απο ebay
Και περιμενω zelda oracle of seasons κουτατο (στα 16 απο ebay) κ oracle of ages (japan) μονο κασσετα στα 8!

superkokogr
20-09-2012, 04:15
Tυχερε με πρόλαβες!! Εγω ηθελα να το παρω αυτο απο το Παπαγαλολευτέρη το Βραζιλιάνο (το Σάββατο) αλλα δε πειραζει.. Εγω το ιδιο Σάββατο μαζι με τα παιδια στο Μοναστηράκι, αγόρασα το Street fighter collection για το PS1.. Εξαιρετικη arcade μεταφορά στο PS1 αλλα αυτο το "now loading" που πετιέται καθε λιγο και λιγάκι μου σπάει τα νευρα..

:thumbup1:

tupamaro
20-09-2012, 06:54
Το tekken το ειχα δει κ εγω μοναστιρακι αλλα δεν το πηρα γιατι πηρα evil dead hail to th king (αν το λεω σωστα) σαν καινουριο!
Παρελαβα χθες zelda links awakening κουτατο με ολα στα 25 απο amazon κ chuck rock (master system) στα 7€ κουτατο απο ebay
Και περιμενω zelda oracle of seasons κουτατο (στα 16 απο ebay) κ oracle of ages (japan) μονο κασσετα στα 8!
κουτάτο oracle of seasons 16 ευρώ απο το ebay;Καλά, πως το πέτυχες αυτο το κελεπούρι, εγώ όσες φορές το έχω δει είναι πανάκριβο. Kαι μπορείς να παίξεις zelda στα ιαπωνέζικα;Eκτος αν το πήρες για συλλεκτικους λόγους.
Το chuck rock πολύ καλό παιχνίδι για να στολίζει την χωματερή των άνω λιόσιων.:001_tt2:

jay_D
20-09-2012, 16:43
Βασικα το βρηκα με bid κ εβαλα στα 10 δευτερολεπτα κ το κερδισα :)
Το ιαπωνεζικο πιο πολυ για συλλεκτικους λογους το πηρα οντως!
Το chuck rock το ειχα λιωσει μικρος κ αυτο σκοπευω να κανω μολις τελιωσω με εξεταστικη (αν κ το 2 ηταν πολυ καλυτερο) :)

Link - The hero of time
20-09-2012, 19:06
Eμενα μου ηρθε σημερα απο Αγγλία το Super Mario land 2 (ebay αγορα) Ειναι η 3η φορά που αγοράζω το συγκεκριμενο παιχνιδι.. Η πρωτη ηταν το 1998 που το πηρα γυρω στις 10.000 δραχμές απο ενα παιχνιδάδικο αλλα το έχασα μετα απο 2 χρονια, η δευτερη ηταν το 2010 απο το console club οπου το επεστρεψα επειδη παρουσιαζε προβλήματα το παιχνιδι (κολλαγε μετα απο λιγη ωρα)..

ShinAkuma87
20-09-2012, 19:27
Link,μόνο μην είναι κι αυτή η τρίτη φορά που το ξαναγοράζεις και φαρμακερή!:001_tongue:

GLAROS
20-09-2012, 19:34
Το chuck rock το ειχα λιωσει μικρος κ αυτο σκοπευω να κανω μολις τελιωσω με εξεταστικη (αν κ το 2 ηταν πολυ καλυτερο) :)

tupamaro
20-09-2012, 19:53

http://www.youtube.com/watch?v=F-hipXdPhkA
Για να λέει ο retrogamer3 πως είναι άθλιο, είναι άθλιο.

---------- Το μήνυμα δημοσιεύτηκε στις 19:53 ---------- Το προηγούμενο μήνυμα ήταν στις 19:44 ----------

Eμενα μου ηρθε σημερα απο Αγγλία το Super Mario land 2 (ebay αγορα) Ειναι η 3η φορά που αγοράζω το συγκεκριμενο παιχνιδι.. Η πρωτη ηταν το 1998 που το πηρα γυρω στις 10.000 δραχμές απο ενα παιχνιδάδικο αλλα το έχασα μετα απο 2 χρονια, η δευτερη ηταν το 2010 απο το console club οπου το επεστρεψα επειδη παρουσιαζε προβλήματα το παιχνιδι (κολλαγε μετα απο λιγη ωρα)..
Κουτάτο;Γιατί σκέτα cartridge τα gb games είναι παμφτηνα αλλα με κουτί και οδηγίες η τιμή εκτοξεύεται.

tupamaro
22-09-2012, 14:51
Nα κάνω μία ερώτηση, βλέπεις σε δημοπρασία ένα παιχνίδι και είναι στα τελειώματα πολύ χαμηλά, 5 $ πχ, και κάνεις δέκα φορές bid και σου λέει πως έγινες κάθε φορά outbid, τι στο διάολο σύστημα είναι αυτό;

RooF
22-09-2012, 14:57
Nα κάνω μία ερώτηση, βλέπεις σε δημοπρασία ένα παιχνίδι και είναι στα τελειώματα πολύ χαμηλά, 5 $ πχ, και κάνεις δέκα φορές bid και σου λέει πως έγινες κάθε φορά outbid, τι στο διάολο σύστημα είναι αυτό;

Οταν το υψηλότερο bet ειναι πχ στα 5 ευρώ εσύ μπορείς να πονταρεις 10 αλλα θα εμφανίσει μονο το επόμενο σκαλι απο τα 5 πχ 5.10.

Εσύ τώρα αν βάλεις 5.20 5.30 6 γινεσαι αυτόματα outbid απο αυτόν που εχει βάλει 10.

GLAROS
22-09-2012, 14:58
Κλασική περίπτωση απάτης ?

Δεν έχω δημιουργήσει δημοπρασία σε e-bay,αλλα πιστεύω θα υπάρχει κάποιος μηχανισμός που δημιουργεί αυτές τις αντιπροσφορές.

Εκτός αν μερικές χιλιάδες users περιμένουν σαν τις ύαινες.

tupamaro
22-09-2012, 15:06
Οταν το υψηλότερο bet ειναι πχ στα 5 ευρώ εσύ μπορείς να πονταρεις 10 αλλα θα εμφανίσει μονο το επόμενο σκαλι απο τα 5 πχ 5.10.

Εσύ τώρα αν βάλεις 5.20 5.30 6 γινεσαι αυτόματα outbid απο αυτόν που εχει βάλει 10.
Γιατί δεν εμφαζίνεται το 10 τότε;Για να ξεχαστείς επειδή σου σπάει τα νεύρα και να δώσεις κανα ποσό που δεν είχες σκοπό να χώσεις;

---------- Το μήνυμα δημοσιεύτηκε στις 15:06 ---------- Το προηγούμενο μήνυμα ήταν στις 15:05 ----------

πάντως βρίσκεις καλες τιμές με τις δημοπρασίες, σίγουρα συμφέρουν περισσότερο απο τις κλασσικές αγορές.

tupamaro
28-09-2012, 07:38
4 games gia nintedo 64 ta paixnidia einai duelheroes- perfect dark- killer instict gold- turok to kathe 1 game exei 3 euro olla mazoi 15 euro, τιμή 15€
http://www.xe.gr/eleytheros-xronos/video-games,other|ad-19615459.html
Θεός.:lol:
Πάντως είναι καλές τιμές, όποιες κι αν έχει.Όποιος μαζεύει σκέτα cartridge ας επικοινωνήσει.:001_tt2:

cloud
28-09-2012, 10:01
4 games gia nintedo 64 ta paixnidia einai duelheroes- perfect dark- killer instict gold- turok to kathe 1 game exei 3 euro olla mazoi 15 euro, τιμή 15€
http://www.xe.gr/eleytheros-xronos/video-games,other|ad-19615459.html
Θεός.:lol:
Πάντως είναι καλές τιμές, όποιες κι αν έχει.Όποιος μαζεύει σκέτα cartridge ας επικοινωνήσει.:001_tt2:
Δεν είναι κακό!
Και αν του κάνεις παζάρια, μπορεί να ρίξει την τιμή και για τα 4 στα 20€!!:001_tt2:

vasilis_
02-10-2012, 18:42
παιδες αυτο το μαγαζι του Παπαγαλο Λευτέρη του Βραζιλιάνου που ακριβως ειναι?

tupamaro
02-10-2012, 19:33
παιδες αυτο το μαγαζι του Παπαγαλο Λευτέρη του Βραζιλιάνου που ακριβως ειναι?
Mετα απο τον αμερικάνο υπάρχει και ο βραζιλιάνος;Eλπίζω να μην είναι τόσο καραγκιόζης όσο ο προηγούμενος γιατι μας βλέπω να τρώμε μηνύσεις απο τις αντίστοιχες πρεσβείες.

superkokogr
02-10-2012, 23:44
Mετα απο τον αμερικάνο υπάρχει και ο βραζιλιάνος;Eλπίζω να μην είναι τόσο καραγκιόζης όσο ο προηγούμενος γιατι μας βλέπω να τρώμε μηνύσεις απο τις αντίστοιχες πρεσβείες.

χααχαχχααχχα θεος :14::14:

namida
07-11-2012, 19:44
Κλασική περίπτωση απάτης ?

Δεν έχω δημιουργήσει δημοπρασία σε e-bay,αλλα πιστεύω θα υπάρχει κάποιος μηχανισμός που δημιουργεί αυτές τις αντιπροσφορές.

Εκτός αν μερικές χιλιάδες users περιμένουν σαν τις ύαινες.
Δεν είναι απάτη. Είναι μια επιλογή που υπάρχει από το σύστημα για όλους τους χρήστες. Εγώ πολλές φορές το έχω χρησημοποιήσει. Π.χ. σκέφτομαι ποιο είναι το μέγιστο που μπορώ να δώσω για ένα αντικείμενο, και ποντάρω αυτό το ποσό. Το σύστημα δεν παρουσιάζει όλο το ποσό που έβαλα, αλλά μόνο ένα μέρος του. Δηλαδή μπορεί να έχω βάλει 10 ευρώ, όταν η δημοπρασία ήταν στα 5, και τελικά να το πάρω με 6,5, επειδή η αμέσω προηγούμενη τιμή ήταν 6 και το σύστημα κάθε φορά ανέβαζε το ποντάρισμα κατά μισό ευρώ.

Link - The hero of time
07-11-2012, 20:59
Το μαγαζί του Νίκου του Βραζιλιάνου (Παπαγαλολευτέρης ειναι ο βοηθός του, ο αλλος ειναι ο Τρεμοπάριος ο Κουτσογλώσσης) βρισκεται στην οδό Άστιγγος στο Μοναστηράκι.. Ελατε καμια βολτα μαζι μας στα ρετρο meeting και θα τα δειτε ολα.. O Nίκος ο Αμερικάνος ειναι αλλος..

geo2004z
07-11-2012, 21:24
Μετά από πολλά χρόνια ψαξίματος επί τέλους το Double Dragon με itochu!!!

http://img441.imageshack.us/img441/8095/03112012048.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/441/03112012048.jpg/)

superkokogr
07-11-2012, 23:40

http://img441.imageshack.us/img441/8095/03112012048.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/441/03112012048.jpg/)

Μεγιεεεςςς πολυ ομορφο...:thumbup1:

tupamaro
10-11-2012, 20:07
Δεν είναι απάτη. Είναι μια επιλογή που υπάρχει από το σύστημα για όλους τους χρήστες. Εγώ πολλές φορές το έχω χρησημοποιήσει. Π.χ. σκέφτομαι ποιο είναι το μέγιστο που μπορώ να δώσω για ένα αντικείμενο, και ποντάρω αυτό το ποσό. Το σύστημα δεν παρουσιάζει όλο το ποσό που έβαλα, αλλά μόνο ένα μέρος του. Δηλαδή μπορεί να έχω βάλει 10 ευρώ, όταν η δημοπρασία ήταν στα 5, και τελικά να το πάρω με 6,5, επειδή η αμέσω προηγούμενη τιμή ήταν 6 και το σύστημα κάθε φορά ανέβαζε το ποντάρισμα κατά μισό ευρώ.
A κατάλαβα, όντως τότε είναι καλό το σύστημα.Μπορείς να βάλεις το ποσό μέχρι όπου μπορείς να φτάσεις και να το πάρεις πιο φτηνά,ευχαριστώ για την πληροφορία!
Αν και θέλει προσοχή γιατί ένας τύπος εξαφανίστηκε και μου έφαγε 16 ευρώ, τέλοσπάντων...:angry:

blackmore
10-11-2012, 23:45
Στην Ελλάδα υπάρχει κάποιο site για αγορά παιχνιδιών n64 - gameboy advance κλπ σε καλές τιμές, και όχι τιμές 50+ ευρώ?

paokman
11-11-2012, 14:04
http://www.ninty.gr/showthread.php?t=8803

http://www.ninty.gr/showthread.php?t=3865

Δεν ξέρω εάν σε αυτά αναφέρεται και το GameStation, Πατησίων και Χαλκοκονδύλη γωνία, το οποίο είναι σχετικά καινούργιο, αλλά φέρνει πολύ πράγμα.

superkokogr
14-11-2012, 21:59
Mario Party 7 + Microphone - Gamecube - 15 ευρω !!! Πλεον εχω ολα τα Mario Party εκτος απο το 9 του Wi..να πεσει λιγο η τιμη του κ θα το τσιμπησουμε κ αυτο..:thumbup:

punkstar69
14-11-2012, 22:02

Το συγκεκριμένο το εχω αλλα χωρις box παντος διπλο καρα λεει :001_cool:

tupamaro
28-11-2012, 17:12
Δεν λειτουργεί η κονσόλα σε πολύ καλή κατάσταση μαζί με την τσάντα της και 16 παιχνίδια Σε άριστη κατάσταση με τα κουτιά τους
http://www.xe.gr/eleytheros-xronos/video-games,other|ad-23846781.html
Tι ενοεί ο ποιητής μου λέτε;:lol:

cloud
28-11-2012, 17:18
Δεν λειτουργεί η κονσόλα σε πολύ καλή κατάσταση μαζί με την τσάντα της και 16 παιχνίδια Σε άριστη κατάσταση με τα κουτιά τους

Α, απλό... Η κονσόλα είναι σε πολύ καλή κατάσταση (Μάλλον εξωτερικά..:001_tt2:), όμως δεν λειτουργεί..

Όμως το "Η Πρώτη ενχρωμη φορητή κονσόλα" που το πας;:lol:
Μάλλον κάποιος θα πρέπει να του μιλήσει για το Atari Lynx (Τουλάχιστον..)..:001_tongue:

tupamaro
28-11-2012, 17:26
Α, απλό... Η κονσόλα είναι σε πολύ καλή κατάσταση (Μάλλον εξωτερικά..:001_tt2:), όμως δεν λειτουργεί..

Όμως το "Η Πρώτη ενχρωμη φορητή κονσόλα" που το πας;:lol:
Μάλλον κάποιος θα πρέπει να του μιλήσει για το Atari Lynx (Τουλάχιστον..)..:001_tongue:
Ναι, ότι πρέπει για κορνιζάρισμα.:001_tt2:
Τέσπα, 16 παιχνιδια για 40 ευρώ δεν φαντάζει άσχημο, άν έχιε τίποτα της προκοπής μπορεί να συμφέρει.

jay_D
28-11-2012, 17:29

Εννοει οτι κανονιζα να το παρω οταν το ειχε στα 60 κ μου ειπε οτι πηγε να τεσταρει την κονσολα κ αυτη δεν ανοιγε!! (μιλαμε για γκαντεμη)

cloud
28-11-2012, 17:30
Ναι, ότι πρέπει για κορνιζάρισμα.:001_tt2:
Τέσπα, 16 παιχνιδια για 40 ευρώ δεν φαντάζει άσχημο, άν έχιε τίποτα της προκοπής μπορεί να συμφέρει.
Ναι, για 40€ αξίζει και με το παραπάνω!
Πέρα από το ότι μπορείς να τα πουλήσεις περισσότερο, πιθανόν και η ζημιά στο GG να μην είναι και τίποτα το σοβαρό!

GLAROS
28-11-2012, 19:48
Προφανώς θα είναι η συνήθης προβληματική κατάσταση με τους πυκνωτές για ήχο και εικόνα (15+5).
Δέχεται επισκευή σχετικά εύκολα (αν ξέρεις τα βασικά περί ηλεκτρονικών)

Γενικά καλή τιμή με τόσα games.

jay_D
01-12-2012, 02:33
Προφανώς θα είναι η συνήθης προβληματική κατάσταση με τους πυκνωτές για ήχο και εικόνα (15+5).
Δέχεται επισκευή σχετικά εύκολα (αν ξέρεις τα βασικά περί ηλεκτρονικών)

Γενικά καλή τιμή με τόσα games.

Κανόνισα κ το πήρα το πακέτο αλλά θα το παραλάβω λογικά μέσα στην εβδομάδα!
Πως μπορώ να βρω ποιο είναι το πρόβλημα του κ αν φτιάχνετε? (Μιας κ δεν ξέρω πολλά από ηλεκτρονικά)

GLAROS
01-12-2012, 03:18
Αν έχει πολύ θολή εικόνα και ξεπλυμένα χρώματα,αν έχει πρόβλημα με τον ήχο,αν έχει γραμμές στην οθόνη ή αδικαιολόγητη συμπεριφορά...

http://members.optusnet.com.au/eviltim/ggrgb/ggrepair.html

http://www.youtube.com/watch?v=e0sB0hWsj9U

http://www.smspower.org/Development/GameGearCapacitorValues

http://www.youtube.com/watch?v=oo-R7GwZKW8

jay_D
01-12-2012, 04:21
Αν έχει πολύ θολή εικόνα και ξεπλυμένα χρώματα,αν έχει πρόβλημα με τον ήχο,αν έχει γραμμές στην οθόνη ή αδικαιολόγητη συμπεριφορά...

http://members.optusnet.com.au/eviltim/ggrgb/ggrepair.html

http://www.youtube.com/watch?v=e0sB0hWsj9U

http://www.smspower.org/Development/GameGearCapacitorValues

http://www.youtube.com/watch?v=oo-R7GwZKW8

Ευχαριστω πολυ για τα link! :)
Με το που ερθει θα το κοιταξω αν κ μ ειπε αυτος πως η συσκευη ειναι σαν να μην παιρνει ρευμα!!!

jay_D
03-12-2012, 14:08
Μόλις παρέλαβα!

Ανάβει κανονικά η οθόνη αλλά δεν δείχνει τπτ εκτός απο πολύ σκόνη!Επίσης δεν βγάζει ήχο! Επισκευάζεται αποτι κατάλαβα!

Τα παιχνίδια που είχε μαζί είναι :

Fantasy zone , Wonder boy the dragons trap , castle of illusion , tom & jerry , sonic 2 , sonic spinball , batman and robin , robocop 3 , jungle book , halley wars , chuck rock , des3ert strike , columns , slider k τελευταίο ένα με το σήμα του batman αλλά ο τίτλος στα γιαπωνέζικα!

GLAROS
03-12-2012, 20:26
Πολύ ωραία τα games.
Μεγία το χειρουργείο.

jay_D
03-12-2012, 20:47
Πολύ ωραία τα games.
Μεγία το χειρουργείο.

Ευχαριστώ :D

Τώρα πρέπει να δω τι πρέπει να κάνω με την οθόνη κ που θα βρω κατσαβίδι (ειδικό) και πυκνωτές!!!! :)
Κ ας ελπίσουμε οτι το πρώτο μου μαστόρεμα σε κονσόλα να είναι επιτυχές!!!

superkokogr
09-01-2013, 20:32
το τελευταιο μηνα αππεκτησα τα Killer Instinct (Complete) Και το Lion King (Catridge only ) για snes :D

tupamaro
09-01-2013, 23:14
το τελευταιο μηνα αππεκτησα τα Killer Instinct (Complete) Και το Lion King (Catridge only ) για snes :D
Mιας που λέμε για ρετροαγορες.
http://www.xe.gr/eleytheros-xronos/video-games,other|ad-26167177.html
Τρελή προσφορά φίλε, θα το χτύπαγα εγώ αλλα είναι να γίνω λίγο αλτρουιστής.όποιος προλάβει λέμεεεεε.

RooF
09-01-2013, 23:29
Τρελή προσφορά φίλε, θα το χτύπαγα εγώ αλλα είναι να γίνω λίγο αλτρουιστής.όποιος προλάβει λέμεεεεε.

150 ευρώ; χαχαχααχα

superkokogr
10-01-2013, 04:04
xa

χαχαχαχαχα θεος...150 ευρω μονο ? τσαμπα το δινει...χαχαχαχα μηπως ειναι καμια εκδοση με τπτ διαμαντια απο πανω ? χαχαχαχα

superkokogr
10-01-2013, 23:25
Μεσα σε αυτην την βδομαδα τσιμπησα Resident Evil 2 (PS) και το Resident Evil 3 Nemesis (Ps) κουτατα με τα ολα τους :D

paokman
11-01-2013, 16:02
Με'γειά!

superkokogr
11-01-2013, 18:09
Με'γειά!

ty ty φιλε μου :thumbup1:

superkokogr
24-01-2013, 17:05
Αγορα Sega Saturn Boxed Complete και Dino Crisis για Psx !!!

Jason-Kountou
27-01-2013, 21:24
Ένα update μια και έλειπα καιρό...

http://oi49.tinypic.com/2juh1.jpg

Τέλη Σεπτεμβρίου πήρα αυτά τα 3! Η μεγαλύτερη τιμή ήταν στο Mickey (4 λίρες!!), το δε Perfect Dark το πήρα μαζί με τα πάντα 2 λίρες (μιλάμε ασύγκριτα φθηνά σε σχέση με διάφορα άλλα παιχνίδια Ν64 που φτάνουν καμιά 30ρια ευρώ, και που στο κάτω-κάτω δε φτάνουν το Perfect Dark...)

Και πιο πρόσφατα (1 βδομάδα πριν) πήρα και το Banjo Tooie, αφού μάζεψα ό,τι είχε και δεν είχε το Banjo Kazooie (και τα μυστικά με τα eggs / ice key). Αναρωτιέμαι γιατί κανείς δεν αναφέρει το Tooie ως n64-must, αν το BK είναι 1 φορά καλό, το BT είναι 5! (και ειναι και τεράστιο)

Στο ενδιάμεσο άλλα ν64 παιχνίδια που μάζεψα είναι τα: Mario 64, OoT, Jet Force Gemini, Carmageddon & Superman (αυτά για πλάκα και 1 λίρα το καθένα)

Μου μένει τώρα να μαζέψω λεφτά να συμπληρώσω τη Rare συλλογή μου - DK64 και Conker.

Δημητρης Καρουτσος
27-01-2013, 22:59
Τσάμπα πράμα!!
Πάρα πολύ καλές τιμές!

GLAROS
27-01-2013, 23:59
@ Jason-Kountou :

Σε πιο υπόγειο γκαράζ τα βρήκες ?:thumbup1:
Έχουν τσιπάκια μέσα ?:001_tongue:

superkokogr
05-02-2013, 15:26
Αγορα Biohazard - CODE : Veronica - για το Dreamcast ειναι η Ιαπωνικη Εκδοση Complete με τα ολα της μονο 9,30 ευρω....απλα πανεμορφη..επομενος στοχος το Biohazard 2 για PSX που επισεις ειναι πολυ ωραιο !

jay_D
05-02-2013, 15:36
Ωραια αγορα! Το limited πηρες; Με την κοκκινη θηκη; (Το ειχα παρει στα 9€ προν κανα 6μηνο)
Επισης το biohazard 2 psx εχει εκδοση με extra cd με σκηνες απο το 1.5!!!

superkokogr
05-02-2013, 16:58
οχι την κανονικη...το biohazard 2 next target τωρα...και μενουν πλεον μονο η κανονικη εκδοση του Resi 1 για psx και η εκδοση του Code Veronica X για Gamecube και τελος...θα εχω ολοκληρωση την Resident Evil συλλογη που θελω !

jay_D
05-02-2013, 17:06
Μια χαρα σε βρισκω! :) Δες παντως κ την limited cv ειναι πολυ ωραια εκδοση!!

GLAROS
05-02-2013, 17:54
οχι την κανονικη...το biohazard 2 next target τωρα...και μενουν πλεον μονο η κανονικη εκδοση του Resi 1 για psx και η εκδοση του Code Veronica X για Gamecube και τελος...θα εχω ολοκληρωση την Resident Evil συλλογη που θελω !

:thumbup::thumbup:

sephirothson
05-02-2013, 21:28
Αντε 2 σου εμειναν:thumbup1: με το καλο να την συμπληρωσεις και να την χαιρεσαι φιλε koko

superkokogr
05-02-2013, 23:01
Αντε 2 σου εμειναν:thumbup1: με το καλο να την συμπληρωσεις και να την χαιρεσαι φιλε koko

χαχαχαχα να σε καλα ρε....θα δεις και αναλογη photo μολις με το καλο την συμπληρωσω!!!

superkokogr
12-02-2013, 00:34
Σημερα μου ηρθε το Crazy Taxi 2 mint condition για Sega Dreamcast απο αγγλια μονο 13 ευρω συνολο μαζι με τα μεταφορικα !

GLAROS
12-02-2013, 21:46
Μια και λέμε για Nintendo...

http://www.gameandwatch.ch/gwdata/pic/pic-games/eng/dk-52_05.jpg

..μέγια τα games πάντως.
Είναι ευχάριστο να μαθαίνουμε ότι οι συλλογές συντηρούνται και μεγαλώνουν.

tupamaro
13-02-2013, 00:30
ακυρον.:p

Link - The hero of time
13-02-2013, 05:28
Εμένα μου ηρθε σημερα αυτο απο ebay:
10034

Altair
13-02-2013, 14:00
Ρε σεις τια γορές είναι αυτές;Εύγε σε όλους.
Εμένα μου ήρθαν πρόσφατα κάποιοι τίτλοι Pokemon που πήρα από μέλη εδώ μέσα,αλλά δνε ξέρω κατά πόσον αξιολογούνται με αυτά που βλέπω εδώ.Αν θέλετε,βάζω φωτογραφίες.

superkokogr
13-02-2013, 17:32
Ρε σεις τια γορές είναι αυτές;Εύγε σε όλους.
Εμένα μου ήρθαν πρόσφατα κάποιοι τίτλοι Pokemon που πήρα από μέλη εδώ μέσα,αλλά δνε ξέρω κατά πόσον αξιολογούνται με αυτά που βλέπω εδώ.Αν θέλετε,βάζω φωτογραφίες.

Ολα τα καλα χωρανε μην ανχωνεσε χωσε πραμα να βλεπει ο λαος ! :thumbup:

Altair
16-02-2013, 04:18
http://i.imgur.com/OLssXYp.jpg?1

sephirothson
16-02-2013, 12:28
ομορφη συλλογη.Μπραβο σου :thumbup1:

jay_D
18-02-2013, 17:21
http://www.retroworld.gr/main/ads/nitendo-game-boy-color-6-games/

Κελεπούρι !!!!!!!!!!!!Μην το χάσετε!!!!!!!!!!!!!

tupamaro
18-02-2013, 17:29

Εγώ προσωπικά το σκέφτομαι σοβαρά αλλά τα σκισμένα εξώφυλλα κάπως με ξενερώνουν.Θα το δώ πάντως γιατί πρόκειται για τρελή ευκαιρία.

jay_D
18-02-2013, 17:32
Εγώ προσωπικά το σκέφτομαι σοβαρά αλλά τα σκισμένα εξώφυλλα κάπως με ξενερώνουν.Θα το δώ πάντως γιατί πρόκειται για τρελή ευκαιρία.

Στειλτου ομως μην αργεις γιατι σφαζονται απο κατω :Ρ

cloud
18-02-2013, 18:37

Πραγματικά πολύ καλή ευκαιρία!!!:w00t:

Και τώρα που το θυμήθηκα, έχω ένα PC AMD Athlon 1800+, 512MB RAM, 2 χτυπημένους σκληρούς 40 και 80GB, και με μία προβληματική ATI Χ800 κάρτα γραφικών..
Το πουλάω 5.000€, και σε τιμή σκότωμα οθόνη Samsung 17".. ΜΟΝΟ 1.000€ για αν φύγει!
Αν κάποιος πάρει και όλο το σετ, τότε τα δίνω όλα μαζί ΜΟΝΟ 9.000€!!!:lol:

Σοβαρό Υ.Γ.: Ρε δεν πάει κακά ο κόσμος!!:cursing:

jay_D
18-02-2013, 19:11
Πραγματικά πολύ καλή ευκαιρία!!!:w00t:

Και τώρα που το θυμήθηκα, έχω ένα PC AMD Athlon 1800+, 512MB RAM, 2 χτυπημένους σκληρούς 40 και 80GB, και με μία προβληματική ATI Χ800 κάρτα γραφικών..
Το πουλάω 5.000€, και σε τιμή σκότωμα οθόνη Samsung 17".. ΜΟΝΟ 1.000€ για αν φύγει!
Αν κάποιος πάρει και όλο το σετ, τότε τα δίνω όλα μαζί ΜΟΝΟ 9.000€!!!:lol:

Σοβαρό Υ.Γ.: Ρε δεν πάει κακά ο κόσμος!!:cursing:

Κοίτα αν το αφήνεις το πακέτο στα 8.995.5€ στείλε μ pm να το συζητήσουμε!!!!
οαχοαχοχαοαχ έχει χαζέψει για τα καλά ο κόσμος!!!!

geo2004z
18-02-2013, 19:29
Η κρίση έχει κάψει πολύ κόσμο.....:17:

cloud
18-02-2013, 19:34
Κοίτα αν το αφήνεις το πακέτο στα 8.995.5€ στείλε μ pm να το συζητήσουμε!!!!
οαχοαχοχαοαχ έχει χαζέψει για τα καλά ο κόσμος!!!!
Για εσένα και μόνο (Γιατί φαίνεσαι καλό παιδί και σε συμπάθησα..), θα το αφήσω 9,001€! Τι λες; Ενδιαφέρεσαι;
:001_tt2:

jay_D
18-02-2013, 20:19
Για εσένα και μόνο (Γιατί φαίνεσαι καλό παιδί και σε συμπάθησα..), θα το αφήσω 9,001€! Τι λες; Ενδιαφέρεσαι;

Δεν είναι κ εύκολο να αφήσω τέτοια προσφορά??? κ αφού το κάνεις κ ειδικά για μένα!
Εκτός αν μπορείς να το ρίξεις λίγο ακόμα! Στα 9.050€ ας πούμε!!!!
xaoxaoxaooaxoxaoax!!!

cloud
18-02-2013, 20:26
Δεν είναι κ εύκολο να αφήσω τέτοια προσφορά??? κ αφού το κάνεις κ ειδικά για μένα!
Εκτός αν μπορείς να το ρίξεις λίγο ακόμα! Στα 9.050€ ας πούμε!!!!
xaoxaoxaooaxoxaoax!!!
Άντε τι να σε κάνω..
9.100€, τελευταία τιμή.. Το πακετάρω και σου το στέλνω!:001_tt2:

jay_D
18-02-2013, 20:35
Άντε τι να σε κάνω..
9.100€, τελευταία τιμή.. Το πακετάρω και σου το στέλνω!:001_tt2:

Υπεροχα!!! Νομιζω ειναι η καλυτερη τιμη π θα μπορουσα να τα βρω μιας κ ειναι καρασπανια :) :Ρ :Ρ

GLAROS
18-02-2013, 20:38
...παλιόχαρακτήρες !

Kost9000
18-02-2013, 20:43
Ενδιαφέρομαι και εγώ παίδες!:lol:

alkost135
18-02-2013, 21:32
TROLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE EDDDDDDDDDDDDDDDDDD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRBv9h2t5Mg_CbRJSVsScLiuw1s7tbCW aAKvkUFnitK10MaVQu_3w

ShinAkuma87
18-02-2013, 22:15

Δεν πάμε καθολου καλά!...:tongue_smilie:

superkokogr
19-02-2013, 02:54
http://i.imgur.com/OLssXYp.jpg?1

Nice :thumbup1:

superkokogr
22-02-2013, 16:58
Σημερινη παραλαβη απο ΕΛΤΑ τα εξεις : 1 Official Sega Saturn Pad και το Sega Rally Championship (Saturn) Virtua Cop (Saturn) και Virtua Fighter 2 (Saturn) ολα complete μαζι με μεταφορικα στα 20 ευρω !!! :thumbup:

alkost135
22-02-2013, 17:08
Σημερινη παραλαβη απο ΕΛΤΑ τα εξεις : 1 Official Sega Saturn Pad και το Sega Rally Championship (Saturn) Virtua Cop (Saturn) και Virtua Fighter 2 (Saturn) ολα complete μαζι με μεταφορικα στα 20 ευρω !!! :thumbup:

Αν η κατάσταση είναι καλή τότε έκανες καλό deal!

superkokogr
22-02-2013, 17:58
Αν η κατάσταση είναι καλή τότε έκανες καλό deal!

το pad like new σαν το Sega Rally...το Virtua cop σε μετρια κατασταση to Virtual Fighter 2 σε ασχημη κατασταση το κουτι αλλα αν παρεις saturn pad + τα μεταφορικα απο ebay σου πει στα 17-20 ευρω εγβ πηρα και 3 παιχνιδαρες μαζι :cool:

Altair
22-02-2013, 22:10
Ωραίος,μεγειά.:thumbup:

billbig
23-02-2013, 15:02
Σκέφτομαι να αγοράσω από ebay ένα Gamecube Classic Controller (ειναι σαν του Wii και έχει απλά υποδοχή για Gamecube. Αν δεν κάνω λάθος ειναι 3rd party.
Ξέρω ότι κάνει στο Wii αλλά δεν ξέρω αν κάνει στο ίδιο το GameCube. Ξέρει κανένας;

http://imgs.inkfrog.com/pix/tianhong1/H100_002.jpg

superkokogr
23-02-2013, 15:26
Ωραίος,μεγειά.:thumbup:

ty ty @να σε καλα ! :001_smile:

superkokogr
28-03-2013, 02:31
Αγορα Street Fighter Alpha 2 (Snes) και Super Game Boy (Snes) συν το Official Sega Gun για το Dreamcast να λιωνουμε σωστα στο House Of The Dead !!!

sephirothson
28-03-2013, 02:42
Αγορα Street Fighter Alpha 2 (Snes) και Super Game Boy (Snes) συν το Official Sega Gun για το Dreamcast να λιωνουμε σωστα στο House Of The Dead !!!ετσι πρεπει :thumbup1::2guns:

GLAROS
28-03-2013, 19:31
Πήρες αγρια φόρα.
:001_cool:
Παρα πολύ ωραία !

trifonas1982
28-03-2013, 19:40
Metroid για ds :)

jay_D
28-03-2013, 20:16
Εγω αυτο το μηνα πηρα πολυ πραμα! Εχουμε κ λεμε:
Snes κονσολα
Super mario allstars ,donkey kong country 1 , mystic quest legend , zelda a link to the past και super star wars (ntsc κουτατο) για snes!
Asterix , kenseiden , jurassic park, enduro racer , super tennis , indiana jones , donald duck : lucky dime caper , transbot , roadrunner k streets of rage (ολα κουτατα εκτος του τελευταιου) για master system!!!
Κ τελος dr.franken κουτατο για gameboy!

Αν μπορεσω θα ανεβασω κ φοτο αυριο!

ShinAkuma87
30-03-2013, 22:23
Αγορα Street Fighter Alpha 2 (Snes) και Super Game Boy (Snes) συν το Official Sega Gun για το Dreamcast να λιωνουμε σωστα στο House Of The Dead !!!

Αυτο το lightgun πέραν του House Of The Dead 2 αξιοποιούταν και σε άλλο παιχνίδι ή μόνο εκεί;

trifonas1982
30-03-2013, 23:07
Εγω αυτο το μηνα πηρα πολυ πραμα! Εχουμε κ λεμε:
Snes κονσολα
Super mario allstars ,donkey kong country 1 , mystic quest legend , zelda a link to the past και super star wars (ntsc κουτατο) για snes!
Asterix , kenseiden , jurassic park, enduro racer , super tennis , indiana jones , donald duck : lucky dime caper , transbot , roadrunner k streets of rage (ολα κουτατα εκτος του τελευταιου) για master system!!!
Κ τελος dr.franken κουτατο για gameboy!

Αν μπορεσω θα ανεβασω κ φοτο αυριο!

Σε καλη μερια!!!!!

jay_D
30-03-2013, 23:34
Σε καλη μερια!!!!!

:biggrin::biggrin::biggrin:

superkokogr
31-03-2013, 03:32
Αυτο το lightgun πέραν του House Of The Dead 2 αξιοποιούταν και σε άλλο παιχνίδι ή μόνο εκεί;

Σε ευρωπαικο Pal Game μονο στο House Of The Dead και στο Confidential Mission νομιζω οτι δεν υπαρχουν αλλα Pal games να το δουλευουν !!!

jay_D
10-04-2013, 02:24
Τις τελευταίες μέρες αγόρασα για Snes :

Donkey Kong Country 3 και Batman Forever σκέτα catridge στα 18€

και περιμένω απο ebay

http://img441.imageshack.us/img441/5911/t2ec16nhjgie9nnwpunbrtg.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/441/t2ec16nhjgie9nnwpunbrtg.jpg/)

Στα 14€

http://img834.imageshack.us/img834/5080/t2ec16vhjgqe9nomknkbrwd.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/834/t2ec16vhjgqe9nomknkbrwd.jpg/)

Στα 13€ και

http://img526.imageshack.us/img526/8757/t2ec16nyke9s7tvvydbrvqd.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/526/t2ec16nyke9s7tvvydbrvqd.jpg/)
Στα 10€!!!

Κ παρακολουθώ ακόμα δύο δημοπρασίες!

tupamaro
10-04-2013, 10:14
Tο mickey mania έχει καλυτερη έκδοση στο ps1 αλλά πάντα τα κουτιά και τα cartrdge του snes είναι πιο όμροφα, το magical quest είναι απο τα πιο όμορφα platformers και με καλό βαθμό δυσκολίας, όσο για το barts's nightmare δεν μου γεμίζει το μάτι.:tongue_smilie:Πάντως εγω ότι αγοράζω το βάζω στο νήμα για το snes γιατί τις άλλες κονσόλες τις έκοψα και είπα ειδικευτώ στην καλυτερη κονσόλα όλων των εποχών.άιντε, αν μαζέψεις καμπόσα βάλε καμια φωτο κι εκεί.:001_tongue:

jay_D
10-04-2013, 10:25
Tο mickey mania έχει καλυτερη έκδοση στο ps1 αλλά πάντα τα κουτιά και τα cartrdge του snes είναι πιο όμροφα, το magical quest είναι απο τα πιο όμορφα platformers και με καλό βαθμό δυσκολίας, όσο για το barts's nightmare δεν μου γεμίζει το μάτι.:tongue_smilie:Πάντως εγω ότι αγοράζω το βάζω στο νήμα για το snes γιατί τις άλλες κονσόλες τις έκοψα και είπα ειδικευτώ στην καλυτερη κονσόλα όλων των εποχών.άιντε, αν μαζέψεις καμπόσα βάλε καμια φωτο κι εκεί.:001_tongue:

Όπως το είπες! Αν μαζέψω κάμποσα! Έχω δρόμο ακόμα!!!!!:tongue_smilie:

GLAROS
10-04-2013, 21:56
Καλο gaming και ευχάριστες αγορές.

jay_D
10-04-2013, 22:33
Καλο gaming και ευχάριστες αγορές.

superkokogr
05-07-2013, 13:03
Σημερα μολις μου ηρθε το Super Metroid Complete με τα ολα του σε καλη κατασταση μονο 35 ευρω :D και καπως ετσι θα κλεισουμε τν σεζον για τα ρετρο ! ΑΠο σεπτεμβρη παλι μετα τς διακοπες :P

trifonas1982
06-07-2013, 15:43
http://img.tapatalk.com/d/13/07/06/ju9uhe6e.jpghttp://img.tapatalk.com/d/13/07/06/ze8e4epu.jpg

Λίγα πράγματα γιατι η κρίση μας εχει....!!

- - - Updated - - -

υπερ-αριστες καταστασεις σε καλη μερια!!!

ShinAkuma87
06-07-2013, 15:51
@ superkokogr & trifonas1982:Καλή πόρωση με τις ρετροπαιχνιδάρες που πήρατε!:thumbsup:

trifonas1982
06-07-2013, 16:09
@ superkokogr & trifonas1982:Καλή πόρωση με τις ρετροπαιχνιδάρες που πήρατε!:thumbsup:

να εισαι καλα!!! :)

superkokogr
07-07-2013, 20:08

Ty ty να σε καλα ρε !

Δημητρης Καρουτσος
07-07-2013, 21:27
Μεγια τα games!
Και τα δύπ παιχνίδια είναι κορυφή.

superkokogr
08-07-2013, 01:18
Μεγια τα games!
Και τα δύπ παιχνίδια είναι κορυφή.

Ευχαριστω να σε καλα :thumbsup:

Theo1899
12-07-2013, 19:40
Amazon.co.uk
N64 (25 ευρώ)
Ocarina of Time (8 ευρώ)

Καμιά άλλη (οικονομική) πρόταση για N64. Είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου να μην ξαναπάρω retro μηχάνημα και να επικεντρωθώ στο σύγχρονο gaming αλλά η προσφορά ήταν πολύ δελεαστική.

superkokogr
03-01-2014, 20:30
Απο ρετροαγορες το τελευταιο διαστημα ειχα κανει μια παυση για να μαζεψω λιγο τα καλυτερα games που μου ελειπαν και με ενδιεφεραν απο 360-PS3 k Wii οπωτε δεν εχω πολλα νεα ! Εκτος απο κατι δωρακια ο κολλητος μου βρηκε τα παλια του Gamecube games και μου χαρισε τα εξεις : Final Fantasy Crystal Chronicles - F-Zero GX και το Metal Gear Solid : The Twin Snakes τωρα πλεον μου λειπει το Resident Evil Code Veronica X για Cube και εκτος απροοπτου εχω ολοκληρωσει την συλλογη μου στο Cube απο τα games που θελω !

tlg
05-01-2014, 19:25
Υπαρχει μια τιμη που μπορουμε να πουμε οτι ειναι καλη για ενα κουτατο Snes με 2 χειριστηρια και καλωδιο a/v ?
Θελω να αγορασω ενα και βλεπω διαφορες τιμες απο πολυ φθηνα μεχρι πολυ ακριβα και εχω μπερδευτει απολυτως .

agilebeast
07-01-2014, 17:15
Τσίμπησα gamecube με ένα controller + sunshine, memory card και το καλώδιο που συνδέεται με το GBA 30 ευρουλακια.
EDIT: είχε μέσα στο κουτί ένα xeno chip

superkokogr
10-01-2014, 00:40
Υπαρχει μια τιμη που μπορουμε να πουμε οτι ειναι καλη για ενα κουτατο Snes με 2 χειριστηρια και καλωδιο a/v ?
Θελω να αγορασω ενα και βλεπω διαφορες τιμες απο πολυ φθηνα μεχρι πολυ ακριβα και εχω μπερδευτει απολυτως .

Βασικα αν το βρεις απο 70 εως 90 ευρω ειναι μια καλη τιμη για κουτατο Snes με 2 pad ! Αν βεβαια ειναι σε καλη κατασταση και το μηχανιμα αλλα και το κουτι ! οτι κατω απο 70 το παιρνεις με κλειστα ματια αν ειναι κομπλε...τωρα για πανω απο 100 ειναι τσιμπημενο αλλα παλι παιζει ρολο η κατασταση του κουτιου και του μηχανιματος ! η τιμες γι αυτο που θες παιζουν απο 80 εως και 150 ευρω !

rockass14
10-01-2014, 00:51
Περιμένω να μου έρθει το A Link to the Past για SNES!

tlg
10-01-2014, 02:55
Βασικα αν το βρεις απο 70 εως 90 ευρω ειναι μια καλη τιμη για κουτατο Snes με 2 pad ! Αν βεβαια ειναι σε καλη κατασταση και το μηχανιμα αλλα και το κουτι ! οτι κατω απο 70 το παιρνεις με κλειστα ματια αν ειναι κομπλε...τωρα για πανω απο 100 ειναι τσιμπημενο αλλα παλι παιζει ρολο η κατασταση του κουτιου και του μηχανιματος ! η τιμες γι αυτο που θες παιζουν απο 80 εως και 150 ευρω !

Σε ευχαριστω πολυ για την κατατοπιστικη απαντηση :thumbup1:

geo2004z
10-01-2014, 08:47
Περιμένω να μου έρθει το A Link to the Past για SNES!

Εγώ έχω την ελληνική έκδοση. Μου την έκαναν δώρο σε ένα φόρουμ καθώς ανταλλάξαμε δώρα χριστουγέννων μεταξύ μας και ομολογώ ότι ήταν ένα δώρο που δεν το περίμενα. Μπορεί να έχει εξώφυλλο το OOT (με ελληνικούς χαρακτήρες) αλλά μέσα είναι το ALTTP στα ελληνικά!!

https://imagizer.imageshack.us/v2/677x508q90/838/1aie.jpg

tlg
11-01-2014, 20:16
Tελικα ενεδωσα στον πειρασμο και πηρα ενα Super Nintendo boxed με 2 χειριστηρια και με τα 3 παρακατω παιχνιδια .
1)Super Mario World
2)Donkey Kong Country
3)Donkey Kong Country 2 (boxed).

Σε λιγο θα ανεβασω και καποιες φωτο .

Τωρα ψαχνω ενα NES !!!

tlg
11-01-2014, 21:17
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/138/p6hp.jpg (https://imageshack.com/i/3up6hpj)

superkokogr
11-01-2014, 21:19
Tελικα ενεδωσα στον πειρασμο και πηρα ενα Super Nintendo boxed με 2 χειριστηρια και με τα 3 παρακατω παιχνιδια .
1)Super Mario World
2)Donkey Kong Country

Τωρα ψαχνω ενα NES !!!

Αυτα ειναι,και ξεκινας και με παιχνιδαρες ! Μεγιεςςςς :thumbup1: !!!

- - - Updated - - -

1)Super Mario World
2)Donkey Kong Country

Τωρα ψαχνω ενα NES !!!

Αυτα ειναι,και ξεκινας και με παιχνιδαρες ! Μεγιεςςςς :thumbup1: !!!

tlg
11-01-2014, 21:25
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/138/p6hp.jpg (https://imageshack.com/i/3up6hpj)

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/844/vx4i.jpg (https://imageshack.com/i/ngvx4ij)

- - - Updated - - -

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/839/1fva.jpg (https://imageshack.com/i/nb1fvaj)

- - - Updated - - -

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/842/b8bm.jpg (https://imageshack.com/i/neb8bmj)

Andrew
11-01-2014, 21:47
wow near mint condition μπορώ να πω

geo2004z
11-01-2014, 21:57
Καλορίζικος tlg, και ξεκίνησες με 3 από τα κορυφαία παιγνίδια της κονσόλας. :thumbsup:

agilebeast
11-01-2014, 22:11
Ωραίος! Και εμένα το κουτί στην ίδια κατάσταση είναι έχω και κουτιά για τα χειριστήρια. Σήμερα πήρα το DKC 3 χωρίς κουτί.

tlg
12-01-2014, 00:18
Σας Ευχαριστω πολυ παιδια !!!

Το εχω συνδεσει στην Sony trinitron της φωτογραφιας με rca καλωδιο .
Πολυ pixel ομως ρε παιδακι μου !!

Πολυ καλυτερη η εικονα στην lcd απο το snes9x emulator.

geo2004z
12-01-2014, 10:50
Το εχω συνδεσει στην Sony trinitron της φωτογραφιας με rca καλωδιο .
Πολυ pixel ομως ρε παιδακι μου !!

Πολυ καλυτερη η εικονα στην lcd απο το snes9x emulator.

Δε φταίει η τηλεόραση αλλά το καλώδιο που έχεις συνδέσει δεν είναι το αυθεντικό του Super Nintendo, μάλλον από κάποιο N64 προέρχεται ή Gamecube ή ακόμη και μαϊμού. Αν βρεις το αυθεντικό καλώδιο θα δεις καλλίτερα αποτελέσματα...

agilebeast
13-02-2014, 17:36
Πήρα σήμερα ένα n64 μαζί με το Banjo επίσης για το gamecube πήρα το Donkey Kong και το pokemon colosseum

sephirothson
07-03-2014, 15:18
Μετά από πολύ καιρό αγόρασα κάποια πραματάκια

http://oi62.tinypic.com/1t7o0j.jpg

paokman
07-03-2014, 15:20
Αυτά είναι!

Vetus
09-03-2014, 06:57
Clock Tower, ε; Άψογη επιλογή. Επίσης θα ήθελα σε κάποια φάση να παίξω την Game Boy version του The Battle of Olympus.

sephirothson
10-04-2014, 10:17
Το clock tower είναι απο τα πρώτα horror παιχνίδια που είχα ασχοληθεί.Η χαρά μου που το ξαναβρήκα δεν περιγράφεται.Πρίν λίγες μέρες επίσης βρήκα και τα παρακάτω παιχνίδια(Από 'Ελληνα μάλιστα - το λέω αυτό για τονίσω πώς στην Ελλάδα υπάρχουν ακόμα παιδια με φανταστικές συλλογές τις οποίες έχουν πρός πώληση και μάλιστα σε λογικές τιμές - καλά όχι όλοι οκ αλλά προσωπικά έχω σταθεί τυχερός στο θέμα τιμών)

http://oi59.tinypic.com/p1uer.jpg

metalcandyman
10-04-2014, 11:02
Ωραις φιλαρακι και τα 6 παιχνιδια ειναι ολα τα λεφτα.

The story of thor η Beyond oasis: Aπο τα καλητερα RPG'S του mega drive και σιγουρα το κορυφαιο οσον αφορα τα action rpg's της κονσολας.

Skies of arcadia: Το κορυφαιο για μενα RPG του Dreamcast που ευτυχως τοι απολαυσαμε και στο Game Cube.

Earthworm Jim: Aγαπημενομ παιχνιδι και η κορυφαια εκδοιση αυτη του snes για μενα.

Pacman: Oτι και να πουμε γιαυτη την παιχνιδαρα ειναι λιγο.Εξαιρετικη η NES εκδοση.

Gradius: παιχνιδαρα που εχω λιωσει στο NES.Aπο τα κορυφαια της κονσολας.

shadowgate 64: παιχνιδι με ουτε 100 χιλιαδες πωλησεις παγκοσμιως αλλα για μενα αξιζε κατι παραπανω γιατι ειναι καλο παιχνιδι δεν ειναι κακο.

sephirothson
27-05-2014, 12:20
Μερικές προσθήκες ακόμη

http://oi59.tinypic.com/2lw7qdl.jpg

paokman
28-05-2014, 00:13
To Donkey Kong Country 2! Παιχνιδάρα!

ZeroAX
11-07-2014, 19:20
Παιδιά δεν μένω πλέον Αθήνα και θα κατέβω για μερικές μέρες για ένα ταξίδι, και όταν επιστρέψω λέω να περάσω από κανένα μαγαζί μπας και βρω τίποτα retro (SNES, Mega Drive, Game Boy), υπάρχει κανένα που να μην έχει τρελές τιμές; (δηλαδή όχι κοιτάω ebay και προσθέτω +15€ στην τιμή σαν μερικά που θυμόμουνα). Thanks in advance

borellus
11-07-2014, 20:49
Παιδιά δεν μένω πλέον Αθήνα και θα κατέβω για μερικές μέρες για ένα ταξίδι, και όταν επιστρέψω λέω να περάσω από κανένα μαγαζί μπας και βρω τίποτα retro (SNES, Mega Drive, Game Boy), υπάρχει κανένα που να μην έχει τρελές τιμές; (δηλαδή όχι κοιτάω ebay και προσθέτω +15€ στην τιμή σαν μερικά που θυμόμουνα). Thanks in advance

Βασικά είναι ελάχιστα τα μαγαζιά για retro και στάνταρ τα ξέρεις..
Καλές τιμές μόνο από ιδιώτες μπορείς να βρεις.. Απο κει και πέρα κοιτάς τις σελίδες των μαγαζιών και αν σε ικανοποιεί κάποια τιμή περνάς και το αγοράζεις..

jay_D
06-08-2014, 14:28
Καλησπέρα σε όλους! :D
Εχω καιρό να γράψω στο φόρουμ αλλά δεν μπορ΄ω να μην το μοιραστώ μαζί σας αυτό που μου έτυχε!
Την Κυριακή πήγα μια βόλτα με τον αδερφό μου μοναστηράκι κ περνώντας έξω απο έαν παλαιοπωλείο (που ποτέ δεν είχα ξαναδεί ούτε μια κασέτα σε αυτούς) βλέπω μια κούτα με κασέτες nes, gameboy κλπ!
Τον ρωτάω τιμές πριν αρχίσω να ψάχνω την κούτα κ μου λέει 2ε η κασέτα!
Με τα πολλά πήρα :

Nes :
Zelda
Zelda II: The Adventure of Link
Castlevania
Duck Tales
Ghosts n Goblins
Metal Gear
Metroid
Teenage mutand turtles 2
Chip n dale rescue ranger
Double dragon
Solomons Key
Wizard and Warriors
Ice Climber
Super Mario Bros
The Bugs Bunny Blowout
Journey to Silius
Life Force Salamander
Urban Champion
Wrecking Crew
Converter (για να παίζεις famicom) με μια κασέτα πάνω (tsuppari oozumou)

Snes:
Hook
Super Gameboy

Mega cd:
Final fight (αλλα τελικά δεν είχε τα cd μέσα στο κουτί)

Game gear:
Sonic κουτάτο

Όλα αυτά σαν καινούρια κ μόνο με 46e!!
Δεν νομίζω να μου ξανατύχει πότε ξανά αυτό κ η αλήθεια είναι οτι ακόμα δεν πιστεύω πως μου έτυχε!

GLAROS
06-08-2014, 17:34
Άντε τυχερέ,το παζάρι έδωσε ρέστα.
:)

jay_D
06-08-2014, 18:10
Ναι! Φαντάσου δεν είχα σκοπό να αγοράσω nes γιατί δεν βρίσκεις στην Ελλάδα εύκολα παιχνίδια!
Τώρα μ λείπουν λίγα απο αυτά που θέλω να παίξω Α ;)
Αρκεί να βρω ένα nes βέβαια!

sephirothson
09-03-2015, 17:31
Τα συγκεκριμένα τα είχα σκέτα κασετάκια.Καιρός ήταν να τα πάρω και με κουτί

http://oi61.tinypic.com/zwny15.jpg

cloud
09-03-2015, 17:33
Τα συγκεκριμένα τα είχα σκέτα κασετάκια.Καιρός ήταν να τα πάρω και με κουτί

http://oi61.tinypic.com/zwny15.jpg

Terranigma... Μεγάλος έρωτας....:001_wub:

sephirothson
09-03-2015, 17:40
Ε αφού είσαι RPG-άκιας :wow:

Linkmastersword
09-03-2015, 17:52
Έχετε ξενερώσει ποτέ επειδή δώσατε games, ιδιαίτερα αν προκειται για ρετρο;

Εγω τα εχω δωσει ολα και μου μεινε ενα gamecube....
ωρες ωρες ξενερωνω και θελω να τα ξαναπαρω, τις αναμνησεις μου.

sephirothson
09-03-2015, 18:02
Ευτυχώς όχι!!!Έχω πουλήσει παιχνίδια αλλά ήθελα να τα δώσω.Ειδικά τα ρετρό δεν τα πουλάω για κανένα λόγο.Προτιμώ να κουρέψω το μαλλί και να μπω ΕΠΟΠ αν πεινάσω που λένε παρά να πουλήσω κάτι απο την συλλογή μου

borellus
21-03-2015, 00:50
Castlevania κουτάτο.. nice Sephirothson! :thumbup1:

Nesboy85
29-05-2015, 15:55
Καλησπέρα σε όλους! :D
Εχω καιρό να γράψω στο φόρουμ αλλά δεν μπορ΄ω να μην το μοιραστώ μαζί σας αυτό που μου έτυχε!
Την Κυριακή πήγα μια βόλτα με τον αδερφό μου μοναστηράκι κ περνώντας έξω απο έαν παλαιοπωλείο (που ποτέ δεν είχα ξαναδεί ούτε μια κασέτα σε αυτούς) βλέπω μια κούτα με κασέτες nes, gameboy κλπ!
Τον ρωτάω τιμές πριν αρχίσω να ψάχνω την κούτα κ μου λέει 2ε η κασέτα!
Με τα πολλά πήρα :

Nes :
Zelda
Zelda II: The Adventure of Link
Castlevania
Duck Tales
Ghosts n Goblins
Metal Gear
Metroid
Teenage mutand turtles 2
Chip n dale rescue ranger
Double dragon
Solomons Key
Wizard and Warriors
Ice Climber
Super Mario Bros
The Bugs Bunny Blowout
Journey to Silius
Life Force Salamander
Urban Champion
Wrecking Crew
Converter (για να παίζεις famicom) με μια κασέτα πάνω (tsuppari oozumou)

Snes:
Hook
Super Gameboy

Mega cd:
Final fight (αλλα τελικά δεν είχε τα cd μέσα στο κουτί)

Game gear:
Sonic κουτάτο

Όλα αυτά σαν καινούρια κ μόνο με 46e!!
Δεν νομίζω να μου ξανατύχει πότε ξανά αυτό κ η αλήθεια είναι οτι ακόμα δεν πιστεύω πως μου έτυχε!

Έχει περάσει 1 χρόνος σχεδόν αλλά δεν μας λές και που ήταν μπας και .... ?:thumbsup: