PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Έρευνα αγοράς για Wii U

Ant
14-09-2012, 16:02
Λοιπόν, μάζεψα όσες πληροφορίες μπόρεσα, σχετικά με τις τιμές των 2 πακέτων Wii U.
(έχω ξεχωριστά και την τιμή του Νintendo Land και του Ζombi U για σύγκριση)

Αmazon (Αγγλίας) www.amazon.co.uk (http://www.amazon.co.uk)
Wii U 8GB Basic Pack - £249.00 / € 311
Wii U 32GB Premium Pack - £299.00 / € 373
Wii U 32GB Premium Pack (Zombi U και Pro Controller) - £329.00 / € 410
Νintendo Land / Zombi U games £49.99 / € 62

Αmazon (Γαλλίας) www.amazon.fr (http://www.amazon.fr)
Wii U 8GB Basic Pack - € 300
Wii U 32GB Premium Pack - € 350
Wii U 32GB Premium Pack (Zombi U και Pro Controller) - € 395
Νintendo Land game € 60
Zombi U game € 70

Αmazon (Γερμανίας) www.amazon.de (http://www.amazon.de)
Wii U 8GB Basic Pack - € 299
Wii U 32GB Premium Pack - € 349
Wii U 32GB Premium Pack (Zombi U και Pro Controller) - € 399
Νintendo Land / Zombi U game € 70

το Αμερικάνικο Amazon, δεν έχει ακόμα τίποτα για το Wii U

Play.com www.play.com (http://www.play.com)
Wii U 8GB Basic Pack - € 351
Wii U 32GB Premium Pack* - € 418.50
*ειδικά σε αυτό το site, το Premium Pack δεν αναφέρει ότι περιέχει το Nintendo Land - μάλλον λάθος
Wii U 32GB Premium Pack (με το Zombie U και Pro Controller) - € 472.50
Νintendo Land game € 67.50
Zombi U game € 67.50

Game (Aγγλία) www.game.co.uk (http://www.game.co.uk)
* Σε αυτό το site έχουν το Premium Pack με το Ζombi U + Nintendo Land (ίσως είναι λάθος και το διορθώσουν αργότερα).
Wii U 8GB Basic Pack - £259.99 / € 324
Wii U 32GB Premium Pack - £309.99 / € 387
Wii U 32GB Premium Pack (με το Zombie U και Pro Controller και Nintendo Land ) - £349.99 / € 437
Νintendo Land game £49.99 / € 62
Zombi U game £49.99 / € 62

Zavvi.com (Αγγλία) www.zavvi.com (http://www.zavvi.com)
Wii U 8GB Basic Pack - € 308
Wii U 32GB Premium Pack (Nintendo Land) - € 368.50
Wii U 32GB Premium Pack (Zombi U και Pro Controller) - € 401
Νintendo Land game € 53.29
Zombi U game € 51

pekinoua
14-09-2012, 16:10
70 ευρώ το παιχνίδι; :O Η τιμή του Wii U, σαν standart πρέπει να είναι 300 και 350 για το Basic και το Premium αντίστοιχα. Οπότε περιμένουμε και προσφορές.

xrhstos86
14-09-2012, 16:14
Εγώ περιμένω τιμές στην ελλάδα να δω πως θα το ξεκινήσουν και τι τιμές θα βρούμε.

funkykong84
14-09-2012, 16:18
60 ευρώ το παιχνίδι είναι απαγορευτικό. Ελπίζω τουλάχιστον να ισχύσει η σταδιακή πτώση τιμών όπως σε PS3/Xbox360

Spyke88
14-09-2012, 16:40
Παντα γινεται σταδιακη πτωση των τιμων. Εννοειται πως μετα απο καποιους μηνες θα τις δουμε μειωμενες. Αλλα οντως 60 και 70 για ενα παιχνιδι? Ελεος

Ant
14-09-2012, 16:48
Η Nortec θα πρέπει να λάβει πολύ σοβαρά υπόψη την οικονομική κατάσταση της χώρας και να κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί.
Με 60E το παιχνίδι δε βλέπω να κάνει μεγάλες πωλήσεις...

FoM
14-09-2012, 16:54
Νωρίτερα σκεφτόμουν ότι αν έρθει εδώ το πακέτο Premium - Black - 32 GB - 2-year Premium sub - Pro Controller - NintendoLand - ZombiU που να έχει όλα αυτά μέσα και να το βάλουν στα €380, θα είναι εξαιρετικό.

Spyke88
14-09-2012, 16:57
Ναι αυτο θα ειναι ενα καλο πακετο αυτο ειναι αληθεια, αλλα οσο εχει να κανει γενικα με την τιμη παιχνιδιων οντως μας βλεπω να εχουμε πολυ μικρη βιβλιοθηκη παιχνιδιων αν δεν γινει κατι καλο...

G3n3raL86
14-09-2012, 17:09
Σταδιακή πτώση τιμών στα games της Νιντέντο? Ούτε με σφαίρες. Και τα 60 € μπροστά στα 45-50 που κοστίζουν τα 3DS/Wii games είναι όντως αποθαρρυντικα ποσά.

Ant
14-09-2012, 17:29
Για ένα τίτλο όπως η Zelda, δεν θα με πείραζε να το πληρώσω και 70 Ε. Αλλά για κάτι λιγότερο εντυπωσιακό όπως πχ το Mario Party, θα πρέπει να διαμορφώσουν την τιμή στα 40 με 45 Ε. Αλλιώς όντως μας βλέπω να έχουμε πολύ λίγα games στο ράφι.

pekinoua
14-09-2012, 17:43
Νωρίτερα σκεφτόμουν ότι αν έρθει εδώ το πακέτο Premium - Black - 32 GB - 2-year Premium sub - Pro Controller - NintendoLand - ZombiU που να έχει όλα αυτά μέσα και να το βάλουν στα €380, θα είναι εξαιρετικό.

380 ευρώ θα έχει λογικά, αλλά χωρίς το Nintendo Land. :P Ουσιαστικά είναι είναι ίδιο με το Premium με την διαφορά του παιχνιδιού και του Pro Controller. Και πάλι βέβαια, αν κάποιος ήθελε το Pro Controller αξίζει να το πάρει, αν σκεφτούμε ότι αυτό κάνει κάπου στα 50 ευρώ.

FoM
14-09-2012, 17:56
Ναι, ακόμα και χωρίς το NintendoLand. Αλλά γιατί να μπουν στον κόπο να αλλάξουν τα περιεχόμενα του πακέτου αν έρθει έτοιμο;;

Πάντως πολύ ακριβό το Pro Controller. Ψήνει μπριτζόλες;

pekinoua
14-09-2012, 18:06
Καλά γιατί τα Wii Remotes φτηνά ήταν; :P Από την άλλη ήταν πολύ φτηνά κάποια πακέτα παιχνίδι+χειριστήριο. Το επιπλέον χειριστήριο είχε πολύ μικρότερο κόστος εκεί. Για παράδειγμα το CCPro σε πακέτα σαν το Xenoblade ή το WR+ στο Zelda: SS. Ελπίζω να συνεχιστεί αυτό, γιατί σε κάτι τέτοιο στοχεύω στο MH3U γιατί άλλη όρεξη δεν έχω παρά να δίνω 50 ευρώ για ένα επιπλέον είδος χειρισμού. Μην σχολιάσω τα 130+ του Gamepad. lol

The Godfather
14-09-2012, 18:25
Κατι μου ειπαν και μαλλον ισχυει...αλλα δεν λεω με σιγουρια...οποτε μην αρχιζετε να κραζετε!
Το βασικο πακετο στη Ελλαδα ξεκιναει 330 το premium 380 και zombi u 420-430!
Aν ισχυουν οι τιμες τοτε την κατσαμε την βαρκα!

Ξαναλεω μου ειπαν οχι 100% σιγουρα αλλα πιθανοτατα!

Cassiel
14-09-2012, 18:25
Για κοιτάξτε εδώ.Έχει και με 30 και με 50 και κάτι

http://www.zavvi.com/elysium.search?search=wiiu

pekinoua
14-09-2012, 18:32
Κατι μου ειπαν και μαλλον ισχυει...αλλα δεν λεω με σιγουρια...οποτε μην αρχιζετε να κραζετε!
Το βασικο πακετο στη Ελλαδα ξεκιναει 330 το premium 380 και zombi u 420-430!
Aν ισχυουν οι τιμες τοτε την κατσαμε την βαρκα!

Ξαναλεω μου ειπαν οχι 100% σιγουρα αλλα πιθανοτατα!

Παραγγελία από εξωτερικό τότε. O.O Να γίνει μαζική έρευνα αγοράς και να βρούμε την καλύτερη τιμή. Το βλέπω δυστυχώς να ισχύει και με φοβίζει. Έλεος, 30 ευρώ πάνω....

Spyke88
14-09-2012, 19:19
Μην αγχωνεστε χωρις λογο, οι τιμες αυτες ειναι οι πρωτες που εχουν βγει και θα μειωθουν. Αλλωστε ειναι και λιγο πριν την περιοδο των χριστουγεννων. Επισης ειναι για τις αλλες χωρες. Για το ελλαδισταν δεν ξερουμε τι θα γινει.

Ant
14-09-2012, 20:21
Aν η Nortec, στην εποχή που ζούμε, προσπαθήσει να χρεώσει το Premium Pac με το NintendoLand, παραπάνω από όσο το έχει το Amazon (δηλ στα 350), δεν υπάρχει περίπτωση να δει ευρώπουλο από μένα. Απαιτώ να σεβαστεί την οικονομική κατάσταση της χώρας. Δεν λέω να βγει και να χαρίζει κονσόλες, αλλά όχι και να χρεώνει ότι της έρθει. Αρκετά την έχουμε στηρίξει χωρίς να μας παρέχει πράγματα που σε άλλες χώρες παρέχει η Νintendo στους αγοραστές (Club με πόντους, δώρα κλπ).

geo2004z
14-09-2012, 20:26
Χμμμ...κάτι μου λέει ότι οι τιμές σε ευρώπη δεν είναι σωστές. Μάλλον για λόγους αφαλείας έβαλαν από τώρα στα 70 ευρώ το Zombi, όπως κάνουν άλλωστε κάθε φορά με έναν τίτλο που έχει ανακοινωθεί. Νομίζω ότι κάπου στα 60 θα κοστίζουν τα παιγνίδια του Wii U.....

GLAROS
14-09-2012, 20:38
Aν η Nortec, στην εποχή που ζούμε, προσπαθήσει να χρεώσει το Premium Pac με το NintendoLand, παραπάνω από όσο το έχει το Amazon (δηλ στα 350), δεν υπάρχει περίπτωση να δει ευρώπουλο από μένα. Απαιτώ να σεβαστεί την οικονομική κατάσταση της χώρας. Δεν λέω να βγει και να χαρίζει κονσόλες, αλλά όχι και να χρεώνει ότι της έρθει. Αρκετά την έχουμε στηρίξει χωρίς να μας παρέχει πράγματα που σε άλλες χώρες παρέχει η Νintendo στους αγοραστές (Club με πόντους, δώρα κλπ).
:thumbup1:

ShinAkuma87
14-09-2012, 20:47
Συμφωνω με τους προλαλήσαντες για τις τιμες των παιχνιδιών.Θεωρώ πως αν είναι φτηνό το hardware(κονσόλα)πρέπει να συνοδευεται αντίστοιχα και απο φτηνό software(παιχνιδια).

pekinoua
14-09-2012, 21:45
Πάντως αυτό που λέει ο geo είναι σωστό. Αν για παράδειγμα έβαζαν το Zombi U στα 50 και τελικά αποφάσιζε η Nintendo πως κάθε παιχνίδι θα είναι στα 60, θα αναγκαζόντουσαν να το αφήσουν έτσι. Λογικά από εβδομάδα θα ξεκαθαρίσει η κατάσταση...

Cassiel
14-09-2012, 21:55
Όπως και να έχει εγώ είμαι σίγουρος ότι μετά τους πρώτους μήνες πάλι στο zavvi όπως και για τις άλλες κονσόλες όλα τα νέα θα κοστίζουν 35-40 ευρώ μόνο.

andys12
14-09-2012, 22:54
Το Wii U θα το αγοράσουμε day1 αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα δώσουμε όσα μας πουν.Υπάρχουν και οι αγορές του εξωτερικού.Γι'αυτό επιβάλλεται μια σωστή τιμολογιακή πολιτική σε Ελλάδα-Κύπρο πρώτα πρώτα από την Nortec και μετά από τους άλλους για να μην αναγκαστούμε να δώσουμε τα λεφτά μας στο εξωτερικό.

xrhstos86
14-09-2012, 23:09
Εγώ θα την αγοράσω απο την ελλάδα δεν θα τα δώσω στο εξωτερικο. Καλύτερα να τα πάρει έλληνας πάρα ξένος. Και εξάλου αμα δεν την αγοράσουμε απο την ελλάδα πως θα φερνουν μετα εδω παιχνιδια δεν θα υπάρχει τίποτα στην αγορα.

geo2004z
14-09-2012, 23:17
Εγώ θα την αγοράσω απο την ελλάδα δεν θα τα δώσω στο εξωτερικο. Καλύτερα να τα πάρει έλληνας πάρα ξένος. Και εξάλου αμα δεν την αγοράσουμε απο την ελλάδα πως θα φερνουν μετα εδω παιχνιδια δεν θα υπάρχει τίποτα στην αγορα.

Συγχαρητήρια φίλε μου για το σκεπτικό σου. Είμαι χαρούμενος που έστω και με μία κρίση ξύπνησε ο Έλληνας καταναλωτής και προτιμά τα ελληνικά προϊόντα. Δε μιλάω για σένα προσωπικά αλλά είναι ένα συμπέρασμα που έχω βγάλει εδώ και κάποιους μήνες και επαληθεύεται συνεχώς....

paixtis
14-09-2012, 23:19
Άμα σου έχουν την κονσόλα 30e καπέλο τότε να δεις τι ωραία που θα την πάρουμε όλοι από εξωτερικό!Αλλιώς δεν έχει νόημα να δίνεις τόσα λεφτά πραγματικά.Τα λεφτά δεν πάνε στη χώρα σου σίγουρα!!Και τα παιχνίδια θα μπορείς να τα παίρνεις άνετα απ΄το εξωτερικό και σε καλύτερες τιμές.

andys12
14-09-2012, 23:21
Πολύ σωστή η σκέψη και δεν διαφωνώ καθόλου αλλά ας βοηθήσουν τα καταστήματα την κατάσταση χωρίς να υπάρξει εκμετάλλευση.

pekinoua
14-09-2012, 23:23
Ακριβώς αυτό που είπε ο Andys12... Δεν είναι δυνατόν να δούμε τέτοιες τιμές. Απλά ελπίζω να κάνει λάθος ο Godfather, αλλά δυστυχώς μου φαίνεται πολύ δύσκολο! Καλά δεν συζητώ καν τις τιμές σε σχέση με Αμερική και Ιαπωνία...

xrhstos86
14-09-2012, 23:27
Άμα σου έχουν την κονσόλα 30e καπέλο τότε να δεις τι ωραία που θα την πάρουμε όλοι από εξωτερικό!Αλλιώς δεν έχει νόημα να δίνεις τόσα λεφτά πραγματικά.Τα λεφτά δεν πάνε στη χώρα σου σίγουρα!!Και τα παιχνίδια θα μπορείς να τα παίρνεις άνετα απ΄το εξωτερικό και σε καλύτερες τιμές.

Να σε πω σε αυτό όταν εισαι σε ενα μερος πραγματικά και δεν υπαρχει παιχνιδι να αγορασεις στην πόλη σου που μένεις μετα τι θα σκεφτείς και αναρωτιέσε γιατι δεν φέρνουν παιχνίδια?

Hatsos
14-09-2012, 23:29
Όσον αφορά τα παιχνίδια να ξέρετε κανείς δεν θα πάρει υπόψην καμία κρίση, και στην τελική όλοι μας θα πάμε και θα τα πάρουμε τα παιχνίδια και θα λέμε ευχαριστώ. Έμ εμείς φταίμε που όταν τους "ανυψώνετε" εμείς τρέχουμε να κάτσουμε στα 4. Βάζω και τον εαυτό μου φυσικά. έχουμε γίνει θύματα όλοι μας παιδιά. Και όχι τίποτα δεν βλέπουν ποτέ την οικονομική κατάσταση της χώρας μας.

paixtis
14-09-2012, 23:31
Πολλοί έχουν σταματήσει να παίρνουν από Ελλάδα και από καταστήματα ακόμη περισσότεροι.Αν δεν βάλουν μυαλό και δεν κοστολογήσουν τουλάχιστον όπως και οι άλλες ευρωπαικές χώρες τα προιόντα τους τότε ναι δεν θα διστάσω να πάρω από εξωτερικό.

xrhstos86
14-09-2012, 23:40
Πολλοί έχουν σταματήσει να παίρνουν από Ελλάδα και από καταστήματα ακόμη περισσότεροι.Αν δεν βάλουν μυαλό και δεν κοστολογήσουν τουλάχιστον όπως και οι άλλες ευρωπαικές χώρες τα προιόντα τους τότε ναι δεν θα διστάσω να πάρω από εξωτερικό.

Ξέρεις πόσο φορολογούν το παιχνίδι με 23% δεν φταίει ο μαγαζάτορας αλα το κράτος.

JFTS
14-09-2012, 23:41
Προσωπικά θα ήθελα να δοκιμάσω το Wii U πρώτα για να βγάλω συμπέρασμα κι έτσι κι αλλίως, αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν καθόλου χρήματα για τέτοια σχέδια.

Ανυπομονώ όμως ν' ακούσω τις απόψεις των μελών που θα το αποκτήσουν αμέσως.:thumbup1:

GLAROS
15-09-2012, 10:31
Όταν δεν ήταν εύκολες οι αγορές από εξωτερικό,πριν χρονια,αγοράζαμε αναγκαστικά μονο από ελλάδα,παιχνίδια δεν εμφανιζόντουσαν και βλέπαμε σε περιοδικά τι κυκλοφορεί σε άλλες χώρες και ψαχνόμασταν.Πάλι και τότε δίναμε τα χρήματα μας (εγχώρια) αλλα games λιγοστά.

Ακόμα και στην Wii περίοδο έβρισκες σε μεγάλες αλυσίδες πολυκαταστημάτων games που δεν ήταν από την επίσημη εταιρία διανομής (αυτή με τα ασπρόμαυρα manual),μόνιμη θολή κατάσταση χρονια τώρα.

Dimpap28
15-09-2012, 10:35
Να πω πως οι τιμές στην Ευρώπη καθορίζονται από τα καταστήματα (retailers) και όχι από τον εισαγωγέα (Nortec). Και αυτοί περιμένουν να δουν τις τιμές που θα ορίσουν τα ελληνικά καταστήματα για να βάλουν και στο site τους μια μεγαλύτερη (όπως κάνουν πάντα, για να μη λειτουργούν ανταγωνιστικά προς αυτά). Ελπίζω να δούμε λογικές τιμές σε τέτοιες εποχές.

Πραγματικά σκέφτομαι ποιος θα αγοράσει ένα σκέτο Wii U χωρίς παιχνίδι στα 330 ευρώ... Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τη λογική αυτού του πακέτου... Όσο και να κάνει, δεν έχει λογική εφόσον κυκλοφορεί ένα πολύ καλύτερο και με παιχνίδι στα 50 ευρώ παραπάνω. Αν είχε και το Basic το NintendoLand (που φαντάζει πιο λογικό, όπως είχε πει και ο Hylian σε άλλο θέμα) τότε μάλιστα. Ίσως απλά η Nintendo θέλει να φεύγουν οι μαύρες κονσόλες... Τι να πω...!

gkalas
15-09-2012, 11:34
Να σε πω σε αυτό όταν εισαι σε ενα μερος πραγματικά και δεν υπαρχει παιχνιδι να αγορασεις στην πόλη σου που μένεις μετα τι θα σκεφτείς και αναρωτιέσε γιατι δεν φέρνουν παιχνίδια?
Δεν υπαρχει λογος κανενας να παρεις παιχνιδι απο την πολη σου 20 ευρω πανω απ'οτι θα το παρεις απ'εξω.Αναρωτιεμαι πως ψωνιζουν καποιοι ακομα απο τα μαγαζια εδω.Την κονσολα θα την παρω απο δω λογο εγγυησης ωστε να μην μπλεκω με ταχυδρομεια αν παθει κατι αλλα παιχνιδια και περιφερειακα εννοειται απ'εξω.Οι εποχες ειναι πολυ δυσκολες και δε μου περισσευουν λεφτα για πεταμα.Σιγα μην περιμενω την Nortec να ξηγηθει.

xrhstos86
15-09-2012, 11:47
Καλημέρα εγω πιστέυω οτι κακός το κανουμε αυτο και αγοραζουμε απο έξω μετα φωνάζουμε γιατι δεν έρχονται παιχνιδια στην ελλαδα και μας κακοφαίνεται αμα ψάξεις καλα σε σελιδες και μαγαζια βα βρείς φτηνα. Και οταν αγοραζεις απο έξω πληρωνεις και τελωνειακο φορο και ποσα έξοδα αποστολείς

gkalas
15-09-2012, 11:51
Φθηνα καινουργια παιχνιδια δε βρισκεις εδω.Και εγω θα ηθελα να παρω παιχνιδια απο ελληνικο καταστημα αλλα τα βρισκω ακριβα.Για διαφορα 4-5 ευρω τα παιρνω απο δω αλλα αν ξεπερασει το δεκαρικο η τιμη που το βρηκα εξω τοτε το χτυπαω απ'εξω.Δυστηχως δεν ειμαι τοσο οικονομικα δυνατος ωστε να μη με νοιαζουν αυτες οι διαφορες.

xrhstos86
15-09-2012, 12:04
http://www.bestprice.gr/
http://www.skroutz.gr/

Εδω υπαρχουν καλες τιμες για να αγορασεις παιχνιδια απο ελλαδα.

---------- Το μήνυμα δημοσιεύτηκε στις 12:04 ---------- Το προηγούμενο μήνυμα ήταν στις 11:58 ----------

Στα carrefour οποίος πηγαίνει βρίσκει και σκοτωμένα παιχνιδια που δεν φέυγουν τα ρίχνουν πολύ τής τίμες

gkalas
15-09-2012, 12:28
Ναι τα ξερω αλλα απο αγγλικα μαγαζια τα παιρνω πολυ φθηνοτερα.Δεν τιθεται θεμα συγκρισης.

Ancient hero
15-09-2012, 13:18

Θα συμφωνήσω με τον Ant και θα πάω λίγο παραπέρα:
Να κάνουμε τα πράγματα απλά και πρακτικά.
Για κάθε εγγεγραμμένο μέλος στην Nortec να υπήρχε ο τρόπος αγοράς με 5-10% έκπτωση ή δυνατότητα αγοράς με δόσεις χωρίς πιστωτική.
Η αγορά με δόσεις θα γίνει μάλλον από αλυσίδες καταστημάτων ηλεκτρονικών που θέλουν να πουλήσουν ένα καινούργιο προϊόν.
Ας σκεφτούν τι θέλουν οι "μεγάλοι".
Γεμάτα ή άδεια ταμεία.
Αυτή είναι η αλήθεια.
Επίσης αλήθεια είναι ότι Ιταλία, Ισπανία, Πορτογαλία, Γαλλία και Αγγλία αντιμετωπίζουν έντονο πρόβλημα ανεργίας.
Αν θέλουν οι πωλητές, μπορούν να το δοκιμάσουν.
Όταν το κάνουν, θα πουλάνε μετά με έκπτωση την κονσόλα.
ΕΠΊΣΗΣ ΚΆΤΙ ΠΟΛΎ ΣΗΜΑΝΤΙΚΌ: Μία κονσόλα βίντεο παιχνιδιών είναι η μοναδική ηλεκτρονική συσκευή που συνδέεται με περαιτέρω αγορές από το ίδιο κατάστημα. ΔΗΛΑΔΉ συχνή πελατεία.
ΠΡΌΤΑΣΗ ΠΡΟΣ ΚΆΘΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΌΜΕΝΟ: Αγορά Wii U και προσφορά ένα game σε μίση τιμή.
Ή δημιουργία ειδικής κάρτας Video Games με την αγορά Wii U κονσόλας και 10% έκπτωση σε κάθε τίτλο μετέπειτα. Δηλαδή 5-6€ έκπτωση ΜΌΝΟ.
Και μην ακούσω τίποτα, γιατί εχω δει να παιχνιδάρες να την πουλάνε σε ανύποπτο χρόνο, σε τρελή τιμή.
Λοιπόν ας σκεφτούν, ότι αν αγοράσουν την κονσόλα, ανοίγουν μία Νέα αγορά.
Ας σκεφτούν για λίγο.

GLAROS
15-09-2012, 13:40
Για ομαδική αγορά έχουμε οργανώσει κάτι ?

Από τα όσα γίνονται,έχω καταλάβει ότι ο καθένας για τον εαυτό του.

The Godfather
15-09-2012, 13:46
Τα παιδια παλια ειχαν οργανωση ομαδικη αγορα metroid other m και δεν ξερω ποσο πετυχημενο ηταν!
Ας δουμε τις τιμες που θα δωσει η nortec και μετα ρωταμε Kampas ή αν δεν μπορει να απαντησει ο ιδιος καποιον απο Nortec μηπως με ομαδικη αγορα μπορεσουν και κανουν κατι καλυτερο...
Δεν θελουμε να αγορασουμε απο εξωτερικο...θελουμε να στηριξουμε την εγχωρια αγορα αλλα πρεπει να γινει ενα βημα και απο το καταναλωτικο κοινο και απο την εταιρεια!

Ancient hero
15-09-2012, 13:51
Δεν είναι έτσι, γιατί έτσι θα μας αντιμετωπίσουν σαν πρόβατα:
Στην Ελλάδα, θα καταφέρουν να πουλήσουν καλά ΜΌΝΟ αν μέσα στις επόμενες 15 ημέρες ξεκαθαρίσουν τι θα κάνουν.
Αν αποφασίσουν σύντομα, θα αποφεχθεί η αβεβαιότητα στους αγοραστές και θα υπάρχει μεγαλύτερος χρονος προετοιμασίας και συγκέντρωσης χρημάτων.
Ο χρόνος είναι χρήμα.

Μιλάμε για μία επένδυσή 6-7 ή και περισσότερων ετών. Δεν ξέρουμε αυτην την φορά τι αριστουργήματα θα κάνει η Nintendo.
Θέλετε, κύριοι πωλητές να έχετε πελατεία για 6-7 χρόνια;; Αν θέλετε, κάντε το πρώτο βήμα και ρίξτε την τιμή της κονσόλας.
ΕΊΝΑΙ ΤΌΣΟ ΑΠΛΌ.

Και επιτέλους, ας βάλουν κάποιον να τους εξηγήσει τι είναι "το αγοραστικό κοινό video games".
Αγοράζεις μία συσκευή και ένα παιχνίδι που προκαλεί αισθήματα και συγκινήσεις.
Όχι ένα πλυντήριο. Έλεος πλέον με τους άσχετους.

SHot-OS
15-09-2012, 14:03
Τα παιδια παλια ειχαν οργανωση ομαδικη αγορα metroid other m και δεν ξερω ποσο πετυχημενο ηταν!
Ας δουμε τις τιμες που θα δωσει η nortec και μετα ρωταμε Kampas ή αν δεν μπορει να απαντησει ο ιδιος καποιον απο Nortec μηπως με ομαδικη αγορα μπορεσουν και κανουν κατι καλυτερο...
Δεν θελουμε να αγορασουμε απο εξωτερικο...θελουμε να στηριξουμε την εγχωρια αγορα αλλα πρεπει να γινει ενα βημα και απο το καταναλωτικο κοινο και απο την εταιρεια!

Αν καταφέρουμε να κανονίσουμε κάτι τέτοιο εγώ είμαι μέσα! Και όλοι μας φαντάζομαι βασικά.

Ancient hero
15-09-2012, 14:06
Όσον αφορά την Ελληνική Αντιπροσωπία περιμένουμε πότε θα γίνει η επίσημη παρουσίαση στην χώρα μας.
Πρέπει να υπάρξει μία αρχή.
Πρέπει να υπάρχει ενημερωση και στις ελληνικές τηλεοπτικές εκπομπές MAD GAMES και MTV Game On.
Αυτην την στιγμή, αν γίνει παρουσίαση ενώ δεν υπάρχουν αντίπαλοι στον ορίζοντα, θα τρέξουν μόνοι τους και θα βγουν πρώτοι.

SHot-OS
15-09-2012, 14:08
Και επιτέλους, ας βάλουν κάποιον να τους εξηγήσει τι είναι "το αγοραστικό κοινό video games".

Αυτό ποτέ δεν θα λειτουργήσει έτσι όπως το λές. Στο λέω αυτό όχι σαν απλός καταναλωτής αλλά σαν πωλητής. Άλλο να ρίξουν τις τιμές για ανταγωνισμό (όπως είχαν κάνει οι θεοί στον Κωτσόβολο νομίζω(?) που είχαν τόσο καλή προσφορά το 3DSXL με το κουπόνι) και άλλο να βλέπουν τα προϊόντα με βάση το τι σημαίνουν. Ένα ηλεκτρονικό είναι ένα ηλεκτρονικό όπως και να το κάνουμε. Είτε είναι μία τοστιέρα είτε το WiiU.

Ancient hero
15-09-2012, 14:42
Κοίτα, όταν βάζουν κάποιον σε ένα πόστο πρέπει να ξέρει την δουλειά του.
Ο συντελεστής "αποδοτικότητα" έχει πλέον γίνει ο Νο.1 παραγόντας.
Δεν φταίει αυτός που θέλει να δουλέψει. Φταίνε εκείνοι που δεν τον εκπαίδεψαν.

Πρέπει και μάλλον με τις κινήσεις της Nintendo, θα αλλάξουν πολλά, ότι πλέον το Wii U δεν είναι μόνο μία παιχνιδομηχανή.
Όσο αφορά τον Κωτσόβολο, είχα συναντήσει ένα νεαρό σε ένα κατάστημα της Αθήνας, που μου έκανε εντύπωση τα πόσα γνώριζε.
Ήταν γιατί, ήταν χρόνια gamer.
Δεν είναι θέμα, βάζω μία γραβάτα και πουλάω. Οι περισσότεροι gamers δεν είναι άτομα της γραβάτας. Πρέπει να είσαι οικείος, σαν φίλος και να γνωρίζεις την ιστορία των video games.

Λοιπόν, αν κέρδιζα ένα λαχείο τώρα, θα αγόραζα 500 Wii U και θα τα έδινα σε όλους τους Nintendo fans που ανέκαθεν στήριξαν την Nintendo.

FoM
15-09-2012, 14:43
Κι εγώ μέσα για ομαδική αγορά.

Ant
15-09-2012, 15:34
εγώ όλα τα αγοράζω από Αθήνα (Public, Πλαίσιο και πιο παλιά Fnac). Aπό τότε που έκλεισε το Fnac όμως, υπάρχει πρόβλημα με κάποιους τίτλους, δεν έρχονται στην Ελλάδα (όπως το "Α Boy and his Blob" π.χ.) και αναγκαστικά σε στέλνουν στα sites του εξωτερικού. To Fnac επειδή είναι ξένη αλυσίδα καταστημάτων είχε άλλη πολιτική και έφερνε τα πάντα. Δυστυχώς αυτό πλέον το χάσαμε.

geo2004z
15-09-2012, 15:52
Ήθελα να ήξερα για εκείνους που λένε πως στο εξωτερικό τα παιγνίδια είναι φθηνότερα, έχουν άραγε πάει ποτέ στο εξωτερικό για να το επαληθεύσουν? Έχουμε πει, το ξανά λέμε και θα το ξανά πούμε, οι τιμές στην Ευρώπη καθορίζονται από τη Nintendo of Germany, κοινή ως Nintendo of Europe τα τελευταία 10 χρόνια, οπότε είναι fixed για όλη την ευρωπαϊκή ένωση.

Εκεί που βρίσκετε φθηνά παιγνίδια ή κονσόλες είναι σε καταστήματα διαδικτυακά, τα οποία......δεν έχουν φόρους καταστήματος, ΔΕΗ, νερό, κλιματισμό και όλα τα έξοδα ενός πραγματικού καταστήματος. Οι αποθήκες φορολογούνται διαφορετικά αλλά και έχουν μειωμένα έξοδα λειτουργίας. Γιατί νομίζετε ότι ο Παπασωτηρίου έχει -10% τιμή σε όλα του τα βιβλία αν τα παραγγείλετε από το διαδίκτυο??? Εκεί είναι τα φθηνότερα.....:001_rolleyes:

paokman
15-09-2012, 16:02
Καλά, εννοείται πώς δεν είναι φθηνότερα συλλήβδην. Απλά μπορείς να βρεις και προσφορές πιο εύκολα. Εγώ ψωνίζω από Manor και Fnac στη Γενεύη, όχι γιατί είναι φθηνότερα, αλλά γιατί έχουν τα πάντα και οι υπάλληλοί τους δεν είναι άσχετοι, όπως συμβαίνει σε πολλές περιπτώσεις εν Ελλάδι.

Geo, θεωρώ ότι το φθηνότερο από τα μεγάλα βιβλιοπωλεία είναι η "Πολιτεία".
http://www.politeianet.gr/

xrhstos86
15-09-2012, 16:12
Δεν είναι έτσι, γιατί έτσι θα μας αντιμετωπίσουν σαν πρόβατα:
Στην Ελλάδα, θα καταφέρουν να πουλήσουν καλά ΜΌΝΟ αν μέσα στις επόμενες 15 ημέρες ξεκαθαρίσουν τι θα κάνουν.
Αν αποφασίσουν σύντομα, θα αποφεχθεί η αβεβαιότητα στους αγοραστές και θα υπάρχει μεγαλύτερος χρονος προετοιμασίας και συγκέντρωσης χρημάτων.
Ο χρόνος είναι χρήμα.

Μιλάμε για μία επένδυσή 6-7 ή και περισσότερων ετών. Δεν ξέρουμε αυτην την φορά τι αριστουργήματα θα κάνει η Nintendo.
Θέλετε, κύριοι πωλητές να έχετε πελατεία για 6-7 χρόνια;; Αν θέλετε, κάντε το πρώτο βήμα και ρίξτε την τιμή της κονσόλας.
ΕΊΝΑΙ ΤΌΣΟ ΑΠΛΌ.

Δεν είναι μόνο να έχουν σε καλή τιμή την κονσόλα. Γιατί αμα αγοράσουμε μόνο την κονσόλα θα έχουν ακριβά τα παιχνίδια μετά καλύτερα να έχουν σε όλα τους τα προϊόντα φτηνά για να τα αγοράσει όλος ο κόσμος

GLAROS
15-09-2012, 21:36
Καλή αρχή !

Nintendo Wii U 32GB ZombiU Premium Pack - Black

£ 329.00
€ 410

http://www.amazon.co.uk/Nintendo-32GB-ZombiU-Premium-Pack/dp/B00844QCQK/ref=sr_1_19?ie=UTF8&qid=1347733966&sr=8-19

Nintendo Wii U 32GB Premium Pack - Black

£299.00
€372

http://www.amazon.co.uk/Nintendo-Wii-32GB-Premium-Pack/dp/B008B5YB4W/ref=sr_1_3?s=videogames&ie=UTF8&qid=1347734262&sr=1-3

Nintendo Wii U 8GB Basic Pack - White

£249.00
€310

http://www.amazon.co.uk/Nintendo-Wii-8GB-Basic-Pack/dp/B004Y59P3A/ref=sr_1_2?s=videogames&ie=UTF8&qid=1347734262&sr=1-2

Ancient hero
15-09-2012, 22:18
Οι Αμερικανοί και οι Αγγλοι παίζουν με τα νούμερα ..99.99
Δηλαδή παρά ένα σεντ, δεν είναι 250, 300, 330 και ομοίως.

Νομίζω ότι το να φωνάζουν οι Αμερικανοί για τα λεφτά, είναι πλέον ή αστείο ή ότι η κρίση έχει φθάσει για τα καλά και στην Αμερική.
Και στο κάτω-κάτω, γιατί να υπάρχει τέτοια διαφορά; Ποιος αποφασίζει για αυτα, αφού όλοι ξέρουν ότι οι Ιάπωνες είναι τρελοί με την Nintendo...
Οι Ηνωμένες Πολιτείες έχουν 306 εκατομμύρια πληθυσμό, η Ευρώπη 497 εκατομμύρια και η Ιαπωνία 127 εκατομμύρια ανθρώπους..
Εγώ θεωρώ απόλυτη αδικία που το Wii U πωλείται στην Ιαπωνία, ακριβότερα και κυκλοφορεί μετά τις Ηνωμένες Πολιτείες και την Ευρώπη.
Σκέψου να είσαι Ιάπωνας gamer, τώρα..
Πραγματικά, δίνουν την εντύπωση ότι όλα έγιναν με βασικό αξονα την Black Friday 2012, για να πουληθούν οι περισσότερες κονσόλες.

Ίσως πρέπει να γίνει τέτοιο και εδώ τελικά. Δηλαδή να ορίσουμε μία μέρα που να τα αγοράζουμε λιγότερα.
Μόνο αυτην την μόδα, δεν θα εισάγουμε στην χώρα μας;;

syroukian
15-09-2012, 22:52
Ξέρεις πόσο φορολογούν το παιχνίδι με 23% δεν φταίει ο μαγαζάτορας αλα το κράτος.
και στο εξωτερικό πέφτει φόρος!!μην ακούω μ%$%#ες..δε θα δικαιολογήσουμε ούτε τα public, ούτε το κοτσοβολο, ούτε την nortec και τους προκατόχους της, που μια ζωή κάναν λάθη στο promotion....αη μην ακούω χαζά!!!!αρκετές βλακείες έχω διαβάσει αυτό τον καιρό σε άλλα sites, όχι να ακούω χαζά και εδώ!!!Αμα βάλουν την τιμή, όπως πρέπει ..δηλαδή 300 ευρω το starter και 350 to premium, κι αν οι τίτλοι κοστίζουν 60 ευρώ κι όχι 70, όλα θα ναι καλά και να μην έχουμε καθόλου παράπονο...αλλιώς απο έξω και ας πάνε να κουρευτούν....η ελληνική συνείδηση πρέπει να αλλάξει σε πολλά πράγματα όντως και ένα απο αυτά είναι πλέον να μην τον πιάνουν κορόιδο όταν βγάζει λεφτα απο την τσέπη, ειδικά τέτοιους καιρούς...ας μειωθεί το δημόσιο κι οι ανούσιες θέσεις, ας δοθεί στο μικρομεσαίο ιδιώτη ευκαιρία και κίνητρο, κι οι μεγάλες εταιρίες που διακινούν hardware και software ας στρώσουν λίγο χαρακτήρα και ας βγάλουν και κάτι λιγότερο αυτό το διάστημα...απο το να χαθούν τελείως καλύτερο αυτό!!

Ant
16-09-2012, 03:57
Το Best Buy, στην Αμερική, σταμάτησε να παίρνει άλλες προπαραγγελίες γιατί ξεπούλησε το αρχικό του στοκ.
Διαβασα ότι η Νintendo είναι σε θέση να κατασκεύαζει 1.000.000 κονσόλες το μήνα, και αναμένεται να υπάρξει έλλειψη στις μεγάλες αγορές το πρώτο διάστημα. Αν θυμάμαι καλά το ίδιο είχε γίνει και με το Wii όταν πρωτοκυκλοφόρησε.

Dimpap28
16-09-2012, 09:25
Η Αρχική σελίδα του thread έχει ανανεωθεί με τις τιμές του Αμερικάνικου Best Buy.
Το συγκεκριμένο κατάστημα σταμάτησε να παίρνει άλλες προπαραγγελίες γιατί ξεπούλησε το αρχικό του στοκ.
Έχουν την χαμηλότερη λιανική τιμή που έχω βρει μέχρι στιγμής (και αμφιβάλω αν θα το δούμε πιο κάτω).
Φυσικά μιλάμε για Αμερική, που θα πρέπει να υπολογίσουμε και τα έξοδα αποστολής.
Πάντως πολύ τυχεροί όσοι πρόλαβαν να το παραγγείλουν από το Best Buy!

Μα στην Αμερική η τιμή δεν είναι fixed...; Οπότε δεν έχει νόημα να συγκρίνουμε, έτσι κι αλλιώς ούτε στέλνει στην Ευρώπη, αλλά ούτε η κονσόλα τους μας κάνει, καθώς δεν είναι PAL...

Ant
16-09-2012, 15:07
A, καλά που το είπες Dimpap γιατί νόμιζα ότι μόνο τα games εμπίπτουν στο SECAM/PAL. Δεν ήξερα ότι και οι κονσόλες έχουν το ίδιο πρόβλημα με το ευρωπαικό σύστημα. Άρα το βγάζω από τη λίστα το Best Buy.

Ancient hero
16-09-2012, 15:07
Επίκαιρο: Σε σημερινό διαφημιστικό φυλλάδιο αλυσίδας καταστημάτων ηλεκτρικών ειδών,
έχουν 3DS + Ocarina of Time 3D + Dead or Alive 3D = 209€.
Επίσης, XBOX360 250GB + Forza 4 + Skyrim = 199€.

Αν πιστεύει κανείς ότι τα καταστήματα, θα πουλάνε όσο-όσο και θα το παίζουν δύσκολοι,
μάλλον δεν έχουν συνειδητοποιήσει την παγκόσμια οικονομική πραγματικότητα.

Μετά το Wii U, πολύ δύσκολα θα αγοράσουν άλλη κονσόλα.
Αν τα πράγματα είναι σχετικά δύσκολα τώρα, σε τι ευνοϊκές αγορές θα κυκλοφορήσουν οι Sony και η Microsoft τις νέες τους κονσόλες;;
Γιατί διατύνονται ότι θα είναι πιο ισχυρές από το Wii U.
ΠΩΣ ΘΑ ΓΊΝΕΙ ΑΥΤΌ;; Εκτός και αν αγοράσουν τα εργοστάσια που τα φτιάχνουν.
Όταν και ΑΝ θα έρθει εκείνη η ώρα, θα πέσει το γέλιο στους επικριτές του Wii U.

Dimpap28
16-09-2012, 15:31
Επίκαιρο: Σε σημερινό διαφημιστικό φυλλάδιο αλυσίδας καταστημάτων ηλεκτρικών ειδών,
έχουν 3DS + Ocarina of Time 3D + Dead or Alive 3D = 209€.
Επίσης, XBOX360 250GB + Forza 4 + Skyrim = 199€.

Αν πιστεύει κανείς ότι τα καταστήματα, θα πουλάνε όσο-όσο και θα το παίζουν δύσκολοι,
μάλλον δεν έχουν συνειδητοποιήσει την παγκόσμια οικονομική πραγματικότητα.

Μετά το Wii U, πολύ δύσκολα θα αγοράσουν άλλη κονσόλα.
Αν τα πράγματα είναι σχετικά δύσκολα τώρα, σε τι ευνοϊκές αγορές θα κυκλοφορήσουν οι Sony και η Microsoft τις νέες τους κονσόλες;;
Γιατί διατύνονται ότι θα είναι πιο ισχυρές από το Wii U.
ΠΩΣ ΘΑ ΓΊΝΕΙ ΑΥΤΌ;; Εκτός και αν αγοράσουν τα εργοστάσια που τα φτιάχνουν.
Όταν και ΑΝ θα έρθει εκείνη η ώρα, θα πέσει το γέλιο στους επικριτές του Wii U.

Ενδιαφέρουσες οι τιμές που γράφεις. Από ποιο κατάστημα είναι; Μπορεί να ενδιαφέρει κάποιους.

Επίσης, αν μαζεύει κάποιος λεφτά μέχρι να βγουν τα PS4/720, μπορεί άνετα να τα αγοράσει. Δεν καταλαβαίνω γιατί να μη μπορεί κάποιος να αγοράσει τις νέες κονσόλες όταν βγει το Wii U...

andys12
16-09-2012, 16:23
Μπήκε δημοσκόπιση για να δουμε πως θα κινηθούμε στις 30 Νοεμβρίου.

Kyrlan
16-09-2012, 16:51
Ωραία Δημοσκόπηση. Πάντως ψήφισα όταν έχω χρήματα και όταν θα έχω χρήματα (κάποτε το καλοκαίρι) θα έχει πέσει και η τιμή του.

Dani14
16-09-2012, 16:58
Τα Χριστούγεννα, το κακό είναι πως αν δεν έχω ψάξει και δεν έχω βρει κάποια καλή προσφορά μέχρι τότε θα πάω στο πρώτο μαγαζί που θα δω μπροστά μου και θα το αγοράσω :P

Ancient hero
16-09-2012, 17:11
Τα Χριστούγεννα, το κακό είναι πως αν δεν έχω ψάξει και δεν έχω βρει κάποια καλή προσφορά μέχρι τότε θα πάω στο πρώτο μαγαζί που θα δω μπροστά μου και θα το αγοράσω :P

Αυτό θα ήθελαν.

Νομίζω ότι πρώτα πρέπει να γίνει η Ελληνική παρουσίαση του Wii U.
Να το δούμε οι παίχτες, να το δουν και οι καταστηματάρχες και να το δουν και οι δημοσιογράφοι.
Αν προβληθεί μέσω ειδήσεων, θα είναι ότι καλύτερο.

Μετά αποφασίζουμε πόσο γρήγορα θέλουμε να το αγοράσουμε.
Νομίζω ότι θα έχουμε και μεγαλύτερη συμμετοχή και από την παρουσίαση του Wii το 2006!

cupra28
16-09-2012, 17:26
Παντως παιδια εαν κανετε κανενα group buy με το που βγει εγω ειμαι μεσα, γιατι και εγω απο τωρα τα 300 τα εχω βαλει στην ακρη.

Dani14
16-09-2012, 17:32
Αυτό θα ήθελαν.

Νομίζω ότι πρώτα πρέπει να γίνει η Ελληνική παρουσίαση του Wii U.
Να το δούμε οι παίχτες, να το δουν και οι καταστηματάρχες και να το δουν και οι δημοσιογράφοι.
Αν προβληθεί μέσω ειδήσεων, θα είναι ότι καλύτερο.

Μετά αποφασίζουμε πόσο γρήγορα θέλουμε να το αγοράσουμε.
Νομίζω ότι θα έχουμε και μεγαλύτερη συμμετοχή και από την παρουσίαση του Wii το 2006!

Ξέρω ότι θα είναι λάθος αυτό που θα κάνω αλλά επίσης ξέρω ότι απλά δεν θα κρατηθώ... Δεν τα κατάφερα στο παρελθόν πόσο μάλλον με αυτή την κονσόλα :)

GLAROS
16-09-2012, 17:39
Σοφή η κίνηση για ομαδική αγορά,να κερδίσουμε έκπτωση,αλλιώς μονος μου...φασούλι-φασούλι μόλις πέσει η τιμή.
Ευτυχώς games υπάρχουν για όλα τα κέφια.

Δημητρης Καρουτσος
16-09-2012, 17:44
Εάν οργανώσουμε μία ομαδική αγορά τότε θα το πάρω αμέσως αλλιώς κάποια στιγμή που θα πέσει η τιμή.

Πάντως είναι ευκαιρία το black wii u από το white..

cupra28
16-09-2012, 17:48
Eλα να μαζευόμαστε σιγα σιγα παιδια σιγουρα θα πετυχουμε καλυτερη τιμη απο το να εκμεταλευτει καποιο μαγαζι το παθος μας εαν παμε ο καθε ενας ξεχωριστα.
Πιστευω εαν οργανωθουμε καλα θα πετυχουμε κατι καλο, για black wii u συμφωνω και εγω.

gkalas
16-09-2012, 18:04
Παίδες είμαι μέσα και εγω και μάλλον ακόμα ένας φίλος.Αν το αποφασίσετε θα είναι πολύ καλο.

Ancient hero
16-09-2012, 18:22
Για τι οικονομικό όφελος μιλάμε;

GLAROS
16-09-2012, 18:22
Να δούμε πόσοι θα μαζευτούμε,τρόπο πληρωμής και πιο κατάστημα θα μας εξυπηρετήσει.

http://www.ninty.gr/showthread.php?t=9795

pekinoua
16-09-2012, 18:29

Χαχα ακριβώς αυτό. :( Δυστυχώς με έχει hypαρει άγρια το τελευταίο ND, μόνο οι υψηλές τιμές με συγκρατούν. :P

Ancient hero
16-09-2012, 19:12
Αν γίνει αυτό θα μαζεύουν 20, 30, 50 άτομα;?
Το θέμα είναι να δείξουμε μέσω ίντερνετ ότι πρέπει όλοι οι πωλητές να ακολουθήσουν την συνετή επιλογή της προσιτής αγοράς. Υπάρχουν πολλοί Nintendo fans που δεν είναι μέλη αυτού του φόρουμ, ή άλλοι που θέλουν να έρθουν στην Nintendo.
Πρέπει ΓΕΝΙΚΆ να υπάρξει μία ΕΞ'ΑΡΧΉΣ προσιτή πολιτική αγοράς.

paokman
17-09-2012, 13:41
Καταθέστε ιδέες, γιατί ψήνομαι.

Ant
17-09-2012, 14:14
Αν μαζευτούμε πχ 40 άτομα που θέλουμε το Premium, στα 350Ε είναι 14,000 Ε.
Είναι μεγάλο πακέτο για να κάνουμε συμφωνία με ένα κατάστημα και να δούμε τι έκπτωση μπορεί να μας κάνει.
Έχω ένα γνωστό σε μεγάλο πολυκατάστημα με ηλεκτρονικά κλπ που μπορώ να ρωτήσω, αν πράγματικά μαζευτούμε αρκετά άτομα.

Dimpap28
18-09-2012, 10:52
Για τσεκάρετε αυτές τις τιμές εδώ. Φαίνεται να είναι τελικές. Από κατάστημα στο Βόλο.

Premium στα 360€: http://www.info-technology.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=8521&category_id=43&option=com_virtuemart&Itemid=106

Basic στα 315€: http://www.info-technology.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=8520&category_id=43&option=com_virtuemart&Itemid=106

SHot-OS
18-09-2012, 11:21
Για τσεκάρετε αυτές τις τιμές εδώ. Φαίνεται να είναι τελικές. Από κατάστημα στο Βόλο.

Premium στα 360€: http://www.info-technology.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=8521&category_id=43&option=com_virtuemart&Itemid=106

Basic στα 315€: http://www.info-technology.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=8520&category_id=43&option=com_virtuemart&Itemid=106

360 νομίζω πως είναι άριστη τιμή! Σε σύγκριση με τα Αγγλικά σάιτ που έχουμε κοιτάξει πάντα! Εγώ περίμενα απο Ελλάδα να έχουν τουλάχιστον 380 το premium!

pekinoua
18-09-2012, 14:33
Δεν είναι τόσο άσχημα, αλλά ελπίζω σε χαμηλότερες τιμές όσο κοντεύει η κυκλοφορία.

SHot-OS
18-09-2012, 15:34
Απο το skroutz είδα Assassin's Creed III 42€... όλα καλά μέχρι στιγμής!

uncommandable
18-09-2012, 15:40
Το info technology στο Βόλο έχει basic 315 και premium με nintendo land 365 και zombi u 400

FoM
18-09-2012, 18:04
Με αυτό το σκεπτικό, το πακέτο ZombiU είναι μία μακροχρόνια επένδυση. Αλλά καλή.

pekinoua
18-09-2012, 19:26
http://www.enternity.gr/Article/%CE%9F%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%C F%80%CE%BF%CE%B9%CE%AE%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5-%CE%B7...-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%AE-%CF%84%CE%BF%CF%85-Wii-U/11649.html

Αυτές λογικά είναι οι επίσημες τιμές της Nortec... Το info-technology μου φαίνεται τώρα ακόμα καλύτερο. Λογικά θα περιμένω τώρα για τιμές όσο πιο κοντά στα 350, γιατί το αρχικό μου σκεπτικό για τιμές κάτω από 350 και κοντά στα 300 δεν νομίζω πως θα το δούμε σύντομα.

Cassiel
18-09-2012, 21:05
Ε όλο και κάποιο δεν θα το δείνει 10-20 ευρώ λιγότερα να γλιτώσουμε το καπελάκι.

stavros
18-09-2012, 21:09
Aπλα εχω wii οπότε μην πάνε τζάμπα τα 20 games ta 4 remoteplus to balanceboard!!!οποτε WIIU!!

kayo
21-09-2012, 17:00
ναι αμα εχετε μαθει τα νεα μετρα πρεπει να υπολογιζουμε και το 1 ευρω

xrhstos86
23-09-2012, 20:31
Το multirama εβαλε στην προπαραγγελία 3 δωρακια το πανακι το μπρελοκ και το στυλο. Το κακο ειναι οτι δεν εχουν την κουπα.

RooF
23-09-2012, 20:37
Το multirama εβαλε στην προπαραγγελία 3 δωρακια το πανακι το μπρελοκ και το στυλο. Το κακο ειναι οτι δεν εχουν την κουπα.

Σε τι τιμή;

xrhstos86
23-09-2012, 20:41
Σε τι τιμή;

Nintendo Wii U Basic 320 ευρο

Nintendo Wii U Premium & Nintendo Land 380 ευρο

Nintendo Wii U Premium & ZombiU 420 ευρο

Και στα 3 πακετα εχουνε τα δωρακια

RooF
23-09-2012, 20:54
Μάταια περιμένω να λειτουργήσει ο ανταγωνισμός στην ελληνική αγορά.... :p

xrhstos86
23-09-2012, 21:23
Μάταια περιμένω να λειτουργήσει ο ανταγωνισμός στην ελληνική αγορά.... :p

Κοιταξε εδω μηπως σου κανει η τιμες.

http://www.bestprice.gr/search?q=wii+u

SHot-OS
23-09-2012, 21:37
Κοιταξε εδω μηπως σου κανει η τιμες.

http://www.bestprice.gr/search?q=wii+u

Τα -20 ευρώ για το limited πακέτο δεν αξίζουν για μένα... Απο την Nortec αν πάρεις και ένα παιχνίδι μαζί σου κάνουν έκπτωση 12 ευρώ και το έχεις day one στην πόρτα σου οπότε τα 8 € τα δίνω άνετα για να μην χάσω μία εβδομάδα που θα έκανε κανονικά να έρθει εδώ...

RooF
23-09-2012, 21:42
Τα -20 ευρώ για το limited πακέτο δεν αξίζουν για μένα... Απο την Nortec αν πάρεις και ένα παιχνίδι μαζί σου κάνουν έκπτωση 12 ευρώ και το έχεις day one στην πόρτα σου οπότε τα 8 € τα δίνω άνετα για να μην χάσω μία εβδομάδα που θα έκανε κανονικά να έρθει εδώ...

Οπως τα λες. Για 20 ευρώ δεδομένης

Α ) εγγυημενης day one παράδοσης
Β ) εκπτωσης στο πρώτο παιχνίδι
Γ ) νορτεκ πόντους.

Προτιμώ νορτεκ.

Αν ηταν κανα 50 ευρώ η εκπτωση τους γιατι οχι.

pekinoua
23-09-2012, 22:02
Με15 ευρώ που είναι η διαφορά στο premium πάντως εγώ ενδιαφέρομαι, κυρίως γιατί δεν σκοπεύω να πάρω κάποιο άλλο παιχνίδι. Αλλά και πάλι λίγα είναι... Ελπίζω να δούμε την τιμή αν φτάνει στα 350 ευρώ...

vovolas
23-09-2012, 22:34
Προσωπικά το pack με το zombieu στα 410 ευρώ δέν πιστεύω οτι είναι και πανάκριβο άς δούμε και στήν περίοδο τών εκπτώσεων τι θα γίνει.

funkykong84
24-09-2012, 14:36
Δεν βλέπω τον λόγο να το πάρω ακόμα. Με το 3DS και τόσες άλλες κονσόλες που έχω υπάρχει αρκετό υλικό για αρκετό διάστημα.

Λογικά θα το τσιμπήσω μόλις βγουν αρκετά καλά παιχνίδια και οι τιμές είναι σε λογικά πλαίσια.

Dimpap28
24-09-2012, 18:39
Δεν βλέπω τον λόγο να το πάρω ακόμα. Με το 3DS και τόσες άλλες κονσόλες που έχω υπάρχει αρκετό υλικό για αρκετό διάστημα.

Λογικά θα το τσιμπήσω μόλις βγει το Mario Kart U και οι τιμές είναι σε λογικά πλαίσια.

Fixed! :drool:

paixtis
24-09-2012, 18:43
Χαχα εντελώς fixed όμως!Όταν βγει αυτό θα είμαι 100% sold και εγώ και δεν θα κοιτάξω καν τι τιμή θα'χει τότε!Σίγουρα πράγματα!

robertob
03-10-2012, 09:58
Ψήφισα το "Μόλις πέσει η τιμή του" γιατί αν και το θέλω πάρα πολύ, η αλήθεια είναι ότι το βρίσκω πολύ ακριβό αυτή τη στιγμή. Ελπίζω σε 1-1,5-2 χρόνια να πέσει η τιμή του σε πιο λογικά πλαίσια και να μπορέσω τότε να το αγοράσω.

Πάντως αν μπορούσα να διαλέξω ποια έκδοση προτιμώ, τότε σίγουρα η premium με το ZombiU είναι αυτή που μ'αρέσει περισσότερο (αν και μία black έκδοση bundle με το καινούργιο Mario Kart Wii U θα με έκανε να σκεφτώ πάρα πολύ σοβαρά να το αποκτήσω...!!).

FoM
09-10-2012, 15:32
Ελληνικός ανταγωνισμός μιλάμε... Μόνο το EBW το έχει χαμηλώσει και μιλάμε μόνο για €5 φθηνότερα!! Και δεν έχει ZombiU Premium Pack.

pekinoua
09-10-2012, 19:48
Εγώ πάντως όπως το βλέπω πάω για 2013... Η αλήθεια είναι ότι περίμενα αρχική τιμή 350 ευρώ και με κάποιες προσφορές τον Δεκέμβριο να πέσει στα 320-330 ευρώ... Τελικά καπέλο 30 ευρώ και θα είναι θαύμα να πέσει μέχρι τον Ιανουάριο κάτω από τα 350. Το θέμα είναι πως τώρα αντέχω γιατί από το launch δεν υπάρχει κανένας τίτλος που με ψήνει τρελά. Αλλά όταν αρχίσουν να κυκλοφορούν κάποια Pikmin και κάποια Monster Hunter δεν ξέρω τι θα κάνω. :<

Makis
18-10-2012, 12:31
Τελικά θα το αγοράσει κανείς day one ή έστω τον πρώτο μήνα; :glare: Όλοι τα γυρνάνε νομίζω και το μεταθέτουν για 2013 ή για μείωση τιμής (αν γίνει). :crying:

pekinoua
18-10-2012, 13:45
Υπάρχουν σίγουρα άτομα που το αγοράσουν το 2012, αλλά δεν νομίζω να είναι και τόσα πολλά...

blackmore
18-10-2012, 14:12
φυσικά και δεν είναι τόσα πολλά, οι οικονομική κρίση είναι διεθνής και όχι μόνο ελληνική, και οι αγορές έχουν πέσει.
κάποιος θα σκεφτεί πολύ να δώσει 350+ ευρώ για μια κονσόλα, πόσο μάλλον στην Ελλάδα που πολλοί θα έχουν να σκεφτούν αν θα μπορέσουν να ζεστάνουν το σπίτι τους με πετρέλαιο στην τιμή τον 1,45 ευρώ ή θα παγώσουν από το κρύο.
η nintendo το σκέφτηκε πολύ την τιμή ή σε 5 μήνες θα ρίξουν την τιμή 70 - 80 ευρώ και θα δώσουν απολιθώματα παιχνίδια δώρο σε όσους αγόρασαν το wii u στην αρχική τιμή?

Makis
18-10-2012, 14:49
φυσικά και δεν είναι τόσα πολλά, οι οικονομική κρίση είναι διεθνής και όχι μόνο ελληνική, και οι αγορές έχουν πέσει.
κάποιος θα σκεφτεί πολύ να δώσει 350+ ευρώ για μια κονσόλα, πόσο μάλλον στην Ελλάδα που πολλοί θα έχουν να σκεφτούν αν θα μπορέσουν να ζεστάνουν το σπίτι τους με πετρέλαιο στην τιμή τον 1,45 ευρώ ή θα παγώσουν από το κρύο.
η nintendo το σκέφτηκε πολύ την τιμή ή σε 5 μήνες θα ρίξουν την τιμή 70 - 80 ευρώ και θα δώσουν απολιθώματα παιχνίδια δώρο σε όσους αγόρασαν το wii u στην αρχική τιμή?

Λες να κάνουν το ίδιο που έκαναν με το 3DS;:confused1: Τότε δεν είχα τσιμπήσει κυρίως λόγω μικρής διάρκειας μπαταρίας συν ότι ήξερα πως η Nintendo θα βγάλει κάποια ανασχεδιασμένη έκδοση σύντομα κι έτσι πήρα το 3DS XL όταν βγήκε.

pekinoua
18-10-2012, 14:57
Το 3DS ήταν μια τελείως διαφορετική υπόθεση. Εκεί ήταν overpriced παντού. Ουσιαστικά τώρα, μόνο μερικές Ευρωπαϊκές χώρες έχουν πάνω από 350 ευρώ... Η Γαλλία για παράδειγμα το είχε κάπου στα 320-330, μετά από προσφορές, αν δεν κάνω λάθος...

FoM
18-10-2012, 14:58
Εγώ θα το πάρω αρχές Δεκεμβρίου αν όχι πρώτη μέρα. Οπότε ναι. Η τιμή του δε θα πέσει ούτε σε ένα χρόνο, όχι σε δύο μήνες.

Makis
18-10-2012, 15:35
Κι εγώ για πρώτες μέρες αν όχι πρωτη μέρα σκέφτομαι. Κι εμένα άποψή μου είναι ότι δεν θα πέσει η τιμή του πριν κλείσει χρόνο. Νομίζω πως για καινούρια κονσόλα, και μάλιστα όπως λένε αρκετά πιο δυνατή και πρωτότυπη από τον ανταγωνισμό, δεν είναι και τόσο ακριβή. Η πιο απλή έκδοση του XBOX360 κάνει γύρω στα 200 Ευρω, οπότε 300 Ευρώ για την απλή του Wii U δεν μου φαίνονται πολλά. Αν και θα πάρω την Zombie U edition γιατί πιστεύω ότι είναι πιο συμφέρουσα.

RooF
18-10-2012, 15:44
Όσοι μπορούν πάντως να το αγοράσουν μαζί με ενα έξτρα παιχνίδι τους συμφερει η νορτεκ αυτή τη στιγμή.

Makis
18-10-2012, 15:52
Ναι αλλά η Νόρτεκ, με τα μέχρι στιγμής δεδομένα, πρόκειται να διαθέσει μονο 2 παιχνίδια στα οποία θα κόψει 12 ευρώ αλλά σε υποχρεώνει να τα πάρεις μαζί με την κονσόλα, το οποίο το βρίσκω λάθος κίνηση. Έπρεπε να δίνει κάποιο κουπόνι για μελλοντική αγορά, μιας και οι 2 από τις 3 εκδόσεις του Wii U θα έχουν και παιχνίδι μαζί άρα δεν χρειάζεται να αγοράσεις κάποιο άλλο day one.

RooF
18-10-2012, 20:41
Ναι αλλά η Νόρτεκ, με τα μέχρι στιγμής δεδομένα, πρόκειται να διαθέσει μονο 2 παιχνίδια στα οποία θα κόψει 12 ευρώ αλλά σε υποχρεώνει να τα πάρεις μαζί με την κονσόλα, το οποίο το βρίσκω λάθος κίνηση. Έπρεπε να δίνει κάποιο κουπόνι για μελλοντική αγορά, μιας και οι 2 από τις 3 εκδόσεις του Wii U θα έχουν και παιχνίδι μαζί άρα δεν χρειάζεται να αγοράσεις κάποιο άλλο day one.

Υπάρχει άνθρωπος που θα πάρει κάποια έκδοση του wii u, οποία και αν ειναι αυτη, και δε θα αγοράσει κάποια στιγμή το nsmb; Εγώ αλλα και άλλοι Ετσι το σκεφτομαστε. Να πέσει η τιμή σε Μάριο παιχνίδι δεν παίζει, ακόμα και για εξωτερικό. Θα το πάρεις που θα το πάρεις, παρτο με την εκπτωση.

paixtis
18-10-2012, 20:55
Υπάρχει άνθρωπος που θα πάρει κάποια έκδοση του wii u, οποία και αν ειναι αυτη, και δε θα αγοράσει κάποια στιγμή το nsmb; Εγώ αλλα και άλλοι Ετσι το σκεφτομαστε. Να πέσει η τιμή σε Μάριο παιχνίδι δεν παίζει, ακόμα και για εξωτερικό. Θα το πάρεις που θα το πάρεις, παρτο με την εκπτωση.

Εγώ.Απλά δεν με ενδιαφέρει για άμεση αγορά.Όταν θα το βρω πολύ χαμηλά εννοείται θα το πάρω.

RooF
18-10-2012, 20:59
Εγώ.Απλά δεν με ενδιαφέρει για άμεση αγορά.Όταν θα το βρω πολύ χαμηλά εννοείται θα το πάρω.

Σε περίμενα..

Γιαυτό και αιτιολογω στο ποστ μου αναφέροντας οτι κάποια στιγμή θα γίνει η αγορά και οτι η τιμή σε παιχνίδι Μάριο δεν πέφτει.

:p

Εκτός αν με το πολύ χαμηλά που λες εννοείς κανα 20αρικο μεταχειρισμενο. Εκεί πάω πασο.

Makis
19-10-2012, 12:11
Ας ελπίσουμε πως τα παιχνίδια θα τα βρίσκουμε πιο φτηνά γιατί 60 ευρω μου φαίνονται πολλά. :sad: Αντε για κανα τοπ τίτλο να τα δώσεις αλλά με αυτή την τιμή δε θα μπορούμε να αγοράζουμε συχνά. Όσοι έχετε προπαραγγείλει το έχετε κάνει από τη Νορτεκ ή από αλλού; Εγώ από Νορτεκ.

paokman
19-10-2012, 13:48

Συμφωνώ με αυτό το σκεπτικό. Ακόμα δεν έχω αποφασίσει, αλλά τα όσα γράφεις με κάνουν να γλυκοκοιτώ την προσφορά της Nortec.

RooF
03-11-2012, 23:53
Στα seven εχουν φυλλαδιο για προπαραγγελια του Wii U στα 299 ευρω μαζι με μερικα δωρα σαν της νορτεκ (μπλουζακι σαν αυτα των ambassadors, μπρελοκ και στυλο).

Στο φυλλαδιο εχουν το μαυρο pad αλλα λογικα αφορα το απλο πακετο το οποιο κανει 320. Δεν ηξερε η υπαλληλος για ποια εκδοση ειναι η τιμη. Απο δευτερα θα παρω τηλ στα κεντρικα να μαθω.

Δεν ξερω ποσους ενδιαφερει η απλη εκδοση αλλα σε καθε περιπτωση ειναι μια καλη τιμη.

Ancient hero
04-11-2012, 00:46
Ωραία είδηση! Μακάρι και άλλοι να κάνουν ακόμα πιο ελκυστική την αγορά του. Τελικά, μετά την ελληνική Wii U παρουσίαση την περασμένη Τρίτη, μου αρέσει πιο πολύ το λευκό χειριστήριο...Απορώ γιατί δεν έβγαλαν ταυτόχρονα ένα λευκό 32Gb Wii U. Μάλλον μετά το λευκό και μαύρο, θα δούμε το χρυσό για το Zelda Wii U. Θα πηγαίνει και με το χρυσό Wii Remote Motion Plus...

blackmore
04-11-2012, 01:00
Nintendo WII U Basic Pack White (κυκλ. 30/11)
Προσωρινά μη διαθέσιμο.
Αναμένεται σύντομα.
€ 319.00

Nintendo Wii U Premium Black + Nintendo Land (κυκλ. 30/11)
Προσωρινά μη διαθέσιμο.
Αναμένεται σύντομα.
€ 379.00
http://www.sevenspot.gr/gr/GamesList/11-22-+Nintendo+WiiU/1988.html

RooF
04-11-2012, 17:45
Nintendo WII U Basic Pack White (κυκλ. 30/11)
Προσωρινά μη διαθέσιμο.
Αναμένεται σύντομα.
€ 319.00

Nintendo Wii U Premium Black + Nintendo Land (κυκλ. 30/11)
Προσωρινά μη διαθέσιμο.
Αναμένεται σύντομα.
€ 379.00
http://www.sevenspot.gr/gr/GamesList/11-22-+Nintendo+WiiU/1988.html

Και όμως εχουν φυλλάδια στα καταστήματα. 299 μονο για προπαραγγελια όμως.

ababapanos
06-11-2012, 18:27
Καλησπέρα παιδια. Μια ερωτηση. Εκανα παραγγελια απο το σάιτ της nortec, το wii u premium μαζι με το mario αλλα παρολο που τα εβαλα μαζι στην ιδια παραγγελια δεν έλαβα καμια έκπτωση για το παιχνίδι 20% οπως λεει η προσφορά. Ξέρει κανεις κατι περισσοτερο?

GLAROS
06-11-2012, 18:31
Καλησπέρα παιδια. Μια ερωτηση. Εκανα παραγγελια απο το σάιτ της nortec, το wii u premium μαζι με το mario αλλα παρολο που τα εβαλα μαζι στην ιδια παραγγελια δεν έλαβα καμια έκπτωση για το παιχνίδι 20% οπως λεει η προσφορά. Ξέρει κανεις κατι περισσοτερο?

:wink:

http://www.nintendo.gr/
http://www.nintendo.gr/support.html
Τηλ.: 210-2850681

RooF
06-11-2012, 19:42
Έχει απαντηθει πολλές φορές αυτο. Δε φαίνεται στο σύστημα η εκτωση αλλα ισχύει. Θα επιβεβαιωθεί και στην τηλεφωνική επιβεβαίωση.

ababapanos
06-11-2012, 19:53
Σας ευχαριστω

κατι ακομα.... Τωρα με την προπαραγγελια το U θα το εχουμε την πρωτη ημερα της κυκλοφοριας απο την nortec? η της 30.11 θα μας το στειλουν και θα το εχουμε 1-2 ημερες αργοτερα?

Kyrlan
06-11-2012, 21:48
Σας ευχαριστω

κατι ακομα.... Τωρα με την προπαραγγελια το U θα το εχουμε την πρωτη ημερα της κυκλοφοριας απο την nortec? η της 30.11 θα μας το στειλουν και θα το εχουμε 1-2 ημερες αργοτερα?
Στις 30 Νοεμβρίου θα έρθει σε όλους όσους το έχουν προπαραγγείλει.

superkokogr
08-11-2012, 02:47
Εγω προσωπικα περιμενα οτι θα εκανε 350-400 ευρω οι εκδοσεις του Wii U....Οπως και ψηφισα θα το παρω αρκετα αργοτερα ωστε να πεσει η τιμη του...υπολογιζω σε 1.5 χρονο η οταν κ αν φτασει η Premium Εκδοση στα 250 ευρω....αλλωστε εχοντας Xbox360 - PS3 - Wii και τωρα θα παρω το 3ds μαζι και ολα τα Ρετρο που εχω θα με κομπλε για αρκετο διαστημα :001_cool:...

gkalas
12-11-2012, 00:34
Eγω ακυρωσα την παραγγελια απο Nortec και το χτυπησα απο Κωτσοβολο με 24 ατοκες.

RooF
12-11-2012, 00:44
Eγω ακυρωσα την παραγγελια απο Nortec και το χτυπησα απο Κωτσοβολο με 24 ατοκες.

Πολλά δεν είμαι δυο χρονια δόσεις;

gkalas
12-11-2012, 01:05
Ατοκες ειναι.17,5 ευρω το μηνα δινω.Ουτε για πλακα δε μου φαινονται.

RooF
12-11-2012, 01:10

Το λέω για σε ενα χρόνο δε μπορείς να ξέρεις αν θα σου φαίνονται το ίδιο λίγα και γιατι κυρίως (πίστεψε) ειναι μεγάλο ψυχολογικό βάρος το να χρωστας ακόμα και κάτι τόσο μικρο.

Δεν ξέρω αν είχες ποτέ κάποιο άλλο δάνειο αλλα με ενα αυτοκίνητο και ενα σκουτερ (πάλι καλά πλέον ξεχρεωμενα) παρα το γεγονός οτι πληρωνα με άμεση είχε ενα βάρος κάθε μήνα.

Με λίγα λόγια, βαριεσαι να πληρωνεις.

Αν εσύ το αντεχεις πάντως no problem!

gkalas
12-11-2012, 01:12
Μα το θεμα ειναι οτι το εκανα ετσι για να ειμαι ανετος.17,5 το μηνα τα εχω για πλακα οποτε αγχος δε θα εχω για την πληρωμη ασ που στανταρ θα δινω περισσοτερα το μηνα οποτε θα το ξεχρεωσω πολυ πριν τα δυο χρονια.420 με τη μια παρ'ολο που τα εχω στην ακρη δεν τα εδινα.

RooF
12-11-2012, 01:28
Μα το θεμα ειναι οτι το εκανα ετσι για να ειμαι ανετος.17,5 το μηνα τα εχω για πλακα οποτε αγχος δε θα εχω για την πληρωμη ασ που στανταρ θα δινω περισσοτερα το μηνα οποτε θα το ξεχρεωσω πολυ πριν τα δυο χρονια.420 με τη μια παρ'ολο που τα εχω στην ακρη δεν τα εδινα.

Τι να σου πω. Αφου το έχεις.

Είμαι υπερ των δοσεων και των δανείων γενικά (αρκεί να σε παίρνει) αλλα εμένα μου κάθονται κάπως δυο χρονια.

:D

Τσεκαρε τους όρους μήπως εχει πρόστιμο για την πρόωρη αποπληρωμη μόνο . Οι τράπεζες το εχουν καταργήσει αλλα ο Κωτσοβολος δεν ειναι το ίδιο.

paokman
12-11-2012, 01:45

Συμφωνῶ, ἀλλά προτιμῶ νὰ τά δίδω μπροστά, νὰ μὴ χρωστῶ.

gkalas
12-11-2012, 14:54
Kαι εγω ετσι ειμαι φιλε paokman.Τη μηχανη μου την πηρα μετρητα 13 χιλιαρικα και εδω και 3 χρονια μαζευω λεφτα για να παρω αμαξι με μετρητα και να μη βαλω δοσεις και πρωτα ο Θεος φετος θα το παρω αλλα απο τη στιγμη που μπορω να δινω τετοια ξεφτιλοδοση δε βγαζω 420 απο το λογαριασμο μου με τιποτα.Ενα θεμα υγειας να κατσει θα μπορω να τα τραβηξω και ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα πλεον τα μετρητα στην τραπεζα ειναι ενας μικρος θησαυρος.

nkarafo
15-11-2012, 15:01
Και εγώ έτσι είμαι. Ότι μαζέψω, πάω μετά και τα δίνω με την μία για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Είναι και το ψυχολογικό στην μέση. Δόξα τω Θεώ έχω μια δουλειά αλλά σε περίπτωση που δεν θα είχα, θα έπρεπε πρώτα να τα είχα να είμαι σίγουρος και μετά να τα δώσω. Οι εποχές είναι λίγο δύσκολες.

alkost135
17-11-2012, 23:13
Εγώ έκανα pre-order την Basic από το nintendo.gr. Κι ας έχει περιορισμενη μνήμη, την αναπληρώνεις με μια SD 8-16 GB.

---------- Το μήνυμα δημοσιεύτηκε στις 22:13 ---------- Το προηγούμενο μήνυμα ήταν στις 22:06 ----------

To nintendo.gr σε επιβραβεύει με 6400 πόντους με το pre-order της Basic. Αρκετοί για να πάρω το NSMBU:Smilie_v2_Mario: ή το Nintendo Land:Smilie_v2_N64_Logo:

Dimpap28
17-11-2012, 23:21
Εγώ έκανα pre-order την Basic από το nintendo.gr. Κι ας έχει περιορισμενη μνήμη, την αναπληρώνεις με μια SD 8-16 GB.

To nintendo.gr σε επιβραβεύει με 6400 πόντους με το pre-order της Basic. Αρκετοί για να πάρω το NSMBU:Smilie_v2_Mario: ή το Nintendo Land:Smilie_v2_N64_Logo:

Πρώτον, οι SD κάρτες στο Wii U χρησιμεύουν μόνο για την αποθήκευση παιχνιδιών από το WiiWare και saves από παιχνίδια του Wii και του WiiWare. Για να αποθηκεύεις παιχνίδια που θα κατεβάζεις από το eShop του Wii U, θα πρέπει είτε να το κάνεις στην εσωτερική του μνήμη, ή σε κάποιον εξωτερικό σκληρό σίσκο που θα συνδέσεις με USB καλώδιο στο Wii U και θα τον χρησιμοποιείς μόνο γι' αυτό.

Επίσης, το nintendo.gr δε δίνει πόντους με την αγορά κονσόλας, αλλά μόνο για την αγορά παιχνιδιών. Για την προπαραγγελία του Wii U, το nintendo.gr δίνει κάποια δωράκια (κούπα, πανάκι, στυλό, μπρελόκ) και 20% έκπτωση στον πρώτο τίτλο που θα αγοράσεις μαζί με την κονσόλα. Για παράδειγμα, αν μαζί με την προπαραγγελία του Wii U πάρεις και το NSMBU, αντί για 60€, θα πληρώσεις 60-12=48€ για το παιχνίδι. Επαναλαμβάνω πως πόντοι από τη Nortec δίνονται μόνο για την αγορά παιχνιδιών και όχι κονσολών!

pekinoua
17-11-2012, 23:26
Αν έπαιρνες πόντους από τις κονσόλες στο nintendo.gr, θα ήταν μακράν η καλύτερη προσφορά...

Kyrlan
07-12-2012, 00:46
Ας επαναφέρουμε λίγο το θέμα:tongue_smilie:

Στο κατάστημα Media Markt που πέρασα είχα δει το Basic στα 300 ευρώ, και την Premium έκδοση στα 350 ευρώ. Not bad.

Ash_Pokemaster
07-12-2012, 00:52
Premium έκδοση στα 350 ευρώ. Not bad.

Τι λε ρε... Μια χαρά! Ακόμα και στο Amazon (http://www.amazon.co.uk/Nintendo-Wii-32GB-Premium-Pack/dp/B008B5YB4W) βρισκόμαστε ακόμα στα κλασσικά 370.

Pokefan
07-12-2012, 10:54

Στο κατάστημα Media Markt που πέρασα είχα δει το Basic στα 300 ευρώ, και την Premium έκδοση στα 350 ευρώ. Not bad.

Μια χαρά τιμούλες απ ' ότι βλέπω :thumbup1:

Hatsos
07-12-2012, 15:43
Ναι όντως το WiiU έχει πολύ καλές τιμές. Μια φορά που δεν έχω πρόβλημα τιμής με την νιντέντο.

blackmore
07-12-2012, 16:09
λέτε στης γιορτές να κάνουν καμιά προσφορά wiiu με παιχνίδι δώρο ή είναι ακόμα πολύ νωρίς?

Pokefan
07-12-2012, 16:33
λέτε στης γιορτές να κάνουν καμιά προσφορά wiiu με παιχνίδι δώρο ή είναι ακόμα πολύ νωρίς?

Σχεδόν αδύνατον από φέτος ... Δεν έχει περάσει και πολύς καιρός από τότε που κυκλοφόρησε η κονσόλα :closedeyes:

Hatsos
07-12-2012, 17:18
Ποτέ δεν ξέρεις. Για μένα αν μπορείς κάνε υπομονή να δεις. Και μετά βλέπεις.

spyros2283
17-12-2012, 17:22
Τη λογική με τα χρώματα και τα packs δεν την καταλαβαίνω.

Το άσπρο δεν ταιριάζει με τίποτα με το σαλόνι μου αυτη τη στιγμή + οτι δεν θέλω παλι άπρη κονσόλα, αλλα δεν χρειάζομαι ουτα τα extra του premium pack και το nintendo land , γιατι λοιπον με υποχρεώνεις να αγοράσω premium για να το πάρω σε μαυρο.

Λετε να βγεί basic μαυρο σύντομα? Θα περιμένω μεχρι και Φεβρουάριο

hollow_83
18-12-2012, 08:33
Tις τιμες χαλια θα τις ελεγα. (των παιχνιδιων τουλαχιστον).

Mass effect 3 το βρισκεις στις 13 λιρες για PS3 και για Xbox, στο Wii U 40.

Τα ιδια και το Batman, και γενικα για ολα τα Third Parties. (που εχουν σχεδον χρονο στην αγορα και ειναι απλα πορτς).

panosm30
18-12-2012, 09:47
Θα πεσουν κ αυτα αργα η γρηγορα

sp1r1t
18-12-2012, 10:02
Ποτέ δεν ξέρεις. Για μένα αν μπορείς κάνε υπομονή να δεις. Και μετά βλέπεις.

Θα συμφωνησω απολυτα. Νομιζω πως η καλυτερη λυση αυτη τη στιγμη ειναι να περιμενεις.

panosm30
18-12-2012, 11:49
Ειδατε η εκδοση με τα ζομπια επεσε ηδη στον κωτσοβολο

RooF
18-12-2012, 15:41
Ειδατε η εκδοση με τα ζομπια επεσε ηδη στον κωτσοβολο

Εγώ ήξερα οτι η ζομπι έκδοση έχει εξαντληθεί σχεδόν απο παντού.

Οποίος τη θέλει ας βιαστει απο κωτσοβολο γιατι δε νομίζω να εχουν πολλά κομμάτια.

spyros2283
18-12-2012, 15:47
Εγω πηγα να κοιτάξω πλαίσιο γιατι ηταν στο δρομο μου , η απάντηση ?

Εγώ - Ενδιαφέρομαι για το wii u , μου λετε τιμές για ολες τις εκδοσεις παρακαλώ;
Πωλητής - Tα Wii εχουν καταργηθεί κύριε
Εγώ - Δεν ρώτησα για Wii , ρώτησα για το καινούργιο Wii U
Πωλητής - Δεν ξερω τι ειναι το wii u , η καινουργια κονσόλα αυτη τη στιγμή ειναι το ps3

hahahahaha
πραγματικα μονο στην Ελλαδα αυτα...

Dimpap28
18-12-2012, 16:15
Εγω πηγα να κοιτάξω πλαίσιο γιατι ηταν στο δρομο μου , η απάντηση ?

hahahahaha
πραγματικα μονο στην Ελλαδα αυτα...

Το Πλαίσιο δε φέρνει Nintendo πια... Οπότε έχουν γραμμή να λένε τέτοιες βλακείες λογικά...

sp1r1t
18-12-2012, 16:38
Το Πλαίσιο δε φέρνει Nintendo πια... Οπότε έχουν γραμμή να λένε τέτοιες βλακείες λογικά...

Να κατι που ηθελα να ρωτησω... Ειχα παει στο Πλαισιο (Τσιμισκης) στο κεντρο της Θεσσαλονικης και εψαχνα και τιτλους Wii...αλλα τιποτα....ειχε και πολυ κοσμο και δεν μπορεσα να ρωτησω τι συμβαινει....

Απο οτι ειδα στον Κωτσοβολο 379,9 η ZombiU εκδοση...

socratis_g
19-12-2012, 21:50
στον κοτσόβολο κάνανε μαλακία και το είχαν βάλει μέχρι χθες το ζομπι υ 379. τις προσφορές τις παίζουν στην τν σε φιλάδια και τις αφήνουν κάποιες μέρες. σήμερα το καταλάβανε και το φτιάξανε. χθες που πήγα και το πήρα εγώ έλεγε 419, είπα στον υπάλληλο ότι στο σιτε τους λέει 379. μου είπε ότι του έκανε εντύπωση. το τσέκαρε, και μου το έδωσε 379

Hatsos
26-12-2012, 18:53
χαχαχχαχααχαχαχαχαχ. χαχχαχααχαχαχαχαχ. αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ. αχαχαχαχαχαχχααχαχαχ. Πω πωωωωωωωωωωωωωωωω. Του έκανε και εντύπωση???

robertob
26-12-2012, 18:55

Πολύ καλή ευκαιρία φαίνεται... Μακάρι να είχα τα χρήματα για να το πάρω...

Ancient hero
26-12-2012, 20:34
Στο Public, έχουν την λευκή Basic 8Gb με το New Super Mario Bros Wii U=360€

blackmore
26-12-2012, 20:37
Στο Public, έχουν την λευκή Basic 8Gb με το New Super Mario Bros Wii U=360€

δεν το έχουν μόνο στο public, σε πολλά καταστήματα έχει αυτό το πακέτο.

Dimpap28
26-12-2012, 23:45
δεν το έχουν μόνο στο public, σε πολλά καταστήματα έχει αυτό το πακέτο.

Μόνο εκεί είναι το συγκεκριμένο. Στα Media Markt το Premium είναι στα 350€.

blackmore
27-12-2012, 01:04
multirama 359 ευρω
Nintendo Wii U Basic 8GB - Λευκό & New Super Mario Bros
http://www.multirama.gr/products/product?pid=0730427&catid=070100

αν θυμάμαι καλά το είχα δει και αλλού.

socratis_g
27-12-2012, 01:35
Παιδια το μαριο είναι καλό σαν HD αλλά δεν έχει να προσφέρει και καμια φόβερη εμπειρία σε σχέση με αυτό του wii. προτιμήστε zombieU.

Dimpap28
27-12-2012, 02:56
multirama 359 ευρω
Nintendo Wii U Basic 8GB - Λευκό & New Super Mario Bros
http://www.multirama.gr/products/product?pid=0730427&catid=070100

αν θυμάμαι καλά το είχα δει και αλλού.
Πλέον, Public=Multirama. Το ίδιο και το αυτό.

motherbrain
10-02-2013, 19:25
Wii U Console 32GB Black - Premium Bundle με μεταφορικά στις 245λίρες (~300euros) (http://www.graingergames.co.uk/consoles/nintendo-wii-u) αλλά χρειάζεται και αντάπτορα για τον μετασχηματιστή.

και Sonic & All Stars Racing Transformed (Limited Edition) Wii U στα €19.35 από Zavvi (http://www.zavvi.com/games-wii-u/sonic-all-stars-racing-transformed-limited-edition/10650119.html).

.......για όποιους ενδιαφέρονται

Dimpap28
10-02-2013, 19:31
Sonic & All Stars Racing Transformed (Limited Edition) Wii U στα €19.35 από Zavvi (http://www.zavvi.com/games-wii-u/sonic-all-stars-racing-transformed-limited-edition/10650119.html).

.......για όποιους ενδιαφέρονται

Είσαι ωραίος! Μόλις το τσίμπησα!

RooF
10-02-2013, 19:33
Είσαι ωραίος! Μόλις το τσίμπησα!

βέβαια δεν το έχουν σε στοκ. :(

Dimpap28
10-02-2013, 19:43
βέβαια δεν το έχουν σε στοκ. :(

Δεν το βιάζομαι κιόλας. Μέχρι να έρθει το Mario Kart U, έχουμε καιρό...!

nikatapi
10-02-2013, 19:55
Τόσο έχουν και την έκδοση του 3DS παρεπιπτόντως, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει και δεν έχω βάλει λεφτά στη χρεωστική...

superkokogr
10-02-2013, 19:59
Δεν το βιάζομαι κιόλας. Μέχρι να έρθει το Mario Kart U, έχουμε καιρό...!

Λιγο προσοχη με το Zavvi...δεν ειναι και το πιο σωστο και καλο....2 φορες πηρα απο εκει δεν μου ηρθαν ποτε και μεχρι να μου κανουν και Refund περασε 1 μηνας...απαραδεκτο Customer service 1000 φορες απο το The Hut(που ειναι ο ιδιος ομιλος αλλα λειτουργουν σωστα εκει ) η Amazon Η play.com... και 2 γνωστοι μου τα ιδια προβληματα 1

Dimpap28
10-02-2013, 20:14
Λιγο προσοχη με το Zavvi...δεν ειναι και το πιο σωστο και καλο....2 φορες πηρα απο εκει δεν μου ηρθαν ποτε και μεχρι να μου κανουν και Refund περασε 1 μηνας...απαραδεκτο Customer service 1000 φορες απο το The Hut(που ειναι ο ιδιος ομιλος αλλα λειτουργουν σωστα εκει ) η Amazon Η play.com... και 2 γνωστοι μου τα ιδια προβληματα 1

Όποτε είχα πρόβλημα μου το έστελναν πάλι. Ευτυχώς δεν έχω χάσει τίποτα μέχρι στιγμής και έχω αγοράσει πάνω από 20 φορές από κει.

Hellraider
10-02-2013, 20:18
Ποτέ μην παραγγέλνετε από το zavvi άμα λέει ότι δεν έχει στοκ.Το πιο πιθανό είναι να μην έρθει ποτέ και να μην μάθεις ποτέ ότι ακυρώθηκε η παραγγελία. :P

RooF
10-02-2013, 20:31
Εγώ μια φόρα είχα πρόβλημα κι ήταν από play. Ο ενας μηνας για refund είναι στάνταρ.

Όπως και να έχει το συγκεκριμένο παιχνίδι δε μου αρέσει καθόλου! Προτιμώ φαντάσου το f1 stars στο ps3.... το οποίο είναι χάλια και αυτό άλλα δωρεάν στο plus.

superkokogr
10-02-2013, 23:45
Εγώ μια φόρα είχα πρόβλημα κι ήταν από play. Ο ενας μηνας για refund είναι στάνταρ.

Όπως και να έχει το συγκεκριμένο παιχνίδι δε μου αρέσει καθόλου! Προτιμώ φαντάσου το f1 stars στο ps3.... το οποίο είναι χάλια και αυτό άλλα δωρεάν στο plus.

Στανταρ ισως για το Zavvi ειναι ο μηνας...γιατι εγω απο The hut - Play.com απο την στιγμη που δεν ερχετε το game στς 15 εργασιμες την επομενη εχει Refund..απο τς περιπου 60 αγορες απο το Play 2 φορες μου ετυχε αλλα με τν μια Refund και 1 φορα στο The Hut !

motherbrain
13-02-2013, 21:30
Ενδιαφέρον αν και θα έπρεπε να έχει καλύτερη τιμή:

Monster Hunter 3 Double Pack 3DS and Wii U (http://www.game.co.uk/en/monster-hunter-3-double-pack-206275?pageSize=20&searchTerm=monster%20hunter)

alkost135
13-02-2013, 22:53

Monster Hunter 3 Double Pack 3DS and Wii U (http://www.game.co.uk/en/monster-hunter-3-double-pack-206275?pageSize=20&searchTerm=monster%20hunter)

E, αντί για 110€, 80. Κάτι είναι κι αυτό.

Hellraider
13-02-2013, 22:54

Γενικά η Capcom είπε ότι έχει έρθει σε επαφή με τους retailers για ένα ανεπίσημο double pack.Σίγουρα, δεν περιμέναμε καμιά σπουδαία μείωση τιμής αλλά τουλάχιστον για όσους ενδιαφέρονται κάτι είναι και αυτό.

motherbrain
17-02-2013, 16:50
Zavvi Darksiders 2 (Wii U) €19.35 (http://www.zavvi.com/games-wii-u/darksiders-2-wii-u/10481347.html?switchcurrency=EUR&locover=true)

Dimpap28
19-02-2013, 18:28
Wii U Premium Pack από Zavvi στα 290€: http://www.zavvi.com/wii-u-hardware/wii-u-console-32gb-nintendo-land-premium-pack-black/10617661.html

Hellraider
19-02-2013, 18:56
Wii U Premium Pack από Zavvi στα 290€: http://www.zavvi.com/wii-u-hardware/wii-u-console-32gb-nintendo-land-premium-pack-black/10617661.html

Να μπορούσαμε να το παραγγείλουμε κιόλας...

Dimpap28
19-02-2013, 19:10
Να μπορούσαμε να το παραγγείλουμε κιόλας...

Καλά θα ήταν. Αλλά δείχνει που οδεύει η κατάσταση...

nikatapi
19-02-2013, 19:20
Aναπόφευκτη πιστεύω η πτώση τιμής. Δεν δικαιολογεί προς το παρόν τα χρήματα που ζητάει το WiiU δυστυχώς, ούτε με τα παιχνίδια ούτε με τις υπηρεσίες του.

motherbrain
19-02-2013, 19:29
Προσφορές υπάρχουν αλλά δεν είναι και οι καλύτερες,

Nintendo Wii U 32GB ZombiU Premium Pack - Black (Nintendo Wii U) (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00844QCQK/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3P5ROKL5A1OLE) από amazon.co.uk στις 300λίρες(~350ε) αλλά θα χρειαστεί και ανταπτοράκι.

WII U Premium Pack Black Nera 32 GB +NintendoLand (http://www.ebay.co.uk/itm/WII-U-Premium-Pack-Black-Nera-32-GB-con-NintendoLand-WIIU-NUOVO-/321054273953?pt=Console&hash=item4ac05371a1) από ebay στα 320ευρόπουλα.

Υπομονή αφού ξέρετε ότι κάποια στιγμή θα πέσει η τιμή και όταν γίνει αυτό θα υπάρχει μεγαλύτερη ποικιλία τίτλων.

Dural
19-02-2013, 19:37
νομιζω οτι πολυ καλή περίπτωση ειναι και το γερμανικο amazon στα 319 http://www.amazon.de/gp/offer-listing/B0090LFL0E/ref=sr_1_1_olp?ie=UTF8&qid=1361291816&sr=8-1&condition=new

Uncle Carl
19-02-2013, 21:42
Πολύ καλή προσφορά από το zavvi! 300 με μεταφορικά το premium

http://www.zavvi.com/wii-u-hardware/wii-u-console-32gb-nintendo-land-premium-pack-black/10617661.html

Έχει και προσφορά το assasins creed 3, το οποίο έχω στη κονσόλα και το προτείνω ανεπιφύλαχτα(εδώ γράφω και τη γνώμη μου: http://www.ninty.gr/showthread.php?t=9204&page=9&p=175142#post175142)

http://www.zavvi.com/games-wii-u/assassin-s-creed-3-wii-u/10481351.html

syroukian
20-02-2013, 14:44
εγώ παιδιά τελικά δεν άντεξα και πήγα μια βόλτα απο τα public χτες του Βόλου και τελικά βούτηξα το basic pack που το χαν κολλημένο προσφορά με το nintendoland στα 349 ευρώ, αλλά για καλή μου τύχη όταν πήγα στο ταμείο να πληρώσω, η κοπέλα χτύπησε τον κωδικό και ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ της βγήκε η τιμή σκέτου του basic pack χωρις το παιχνίδι lolololol...οπότε πλήρωσα 319 ευρώ για basic και nintendoland μαζί!!!να ναι καλά το public με τις καταλάθος προσφορές- εκπτώσεις!!!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ!!!!!

Alexandros87
20-02-2013, 15:39
Είσαι κωλόφαρδος απλά! Σου βγήκε τσάμπα το παιχνίδι.
Έπρεπε να της το πεις λόγω συνείδησης :001_tt2:

Μεγειά και καλό κάψιμο :)

syroukian
20-02-2013, 17:45
Είσαι κωλόφαρδος απλά! Σου βγήκε τσάμπα το παιχνίδι.
Έπρεπε να της το πεις λόγω συνείδησης :001_tt2:

Μεγειά και καλό κάψιμο :)

ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ????με εχασες κατευθείαν αν μου μιλας με δυσνόητες λέξεις!lol..να σαι καλα!

Kost9000
20-02-2013, 18:59
Τυχερός είσαι από άλλη άποψη!Έκανες μεγάλη βλακεία να πάρεις το basic με nintendo land απλά για να γλιτώσεις 20 ευρώ.Όμως όπως είπα στάθηκες τυχερός...:thumbup1:

alkost135
20-02-2013, 19:11
εγώ παιδιά τελικά δεν άντεξα και πήγα μια βόλτα απο τα public χτες του Βόλου και τελικά βούτηξα το basic pack που το χαν κολλημένο προσφορά με το nintendoland στα 349 ευρώ, αλλά για καλή μου τύχη όταν πήγα στο ταμείο να πληρώσω, η κοπέλα χτύπησε τον κωδικό και ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ της βγήκε η τιμή σκέτου του basic pack χωρις το παιχνίδι lolololol...οπότε πλήρωσα 319 ευρώ για basic και nintendoland μαζί!!!να ναι καλά το public με τις καταλάθος προσφορές- εκπτώσεις!!!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ!!!!!

Έπρεπέ να δηλώσεις την αλήθεια.

Κολόφαρδε

Ένα spoiler αρκεί - Dimpap28

Alexandros87
20-02-2013, 19:20
alkost 135, please όχι τέτοια σποιλερ!

alkost135
20-02-2013, 21:17
OK, συγνώμη.

motherbrain
11-03-2013, 21:23
Nintendo Wii U - Console 32 GB Nintendo Land Premium Pack, Black (http://www.amazon.it/Nintendo-Wii-Console-Premium-Black/dp/B009AINM4O/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1363008696&sr=8-1) στα 275ευρώ μαζί με τα μεταφορικά από το amazon Ιταλίας.

alkost135
11-03-2013, 21:29
ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ! ΕΙΝΑΙ ΠΑΜΦΘΗΝΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

motherbrain
12-06-2013, 18:11
Τέλος τα δωρεάν μεταφορικά σε αγορές από το amazon.co.uk (http://www.insomnia.gr/_/articles/internet/amazon/%CF%84%CE%AD%CE%BB%CE%BF%CF%82-%CF%84%CE%B1-%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B9%C E%BA%CE%AC-%CF%83%CE%B5-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%BF-ama-r4952)

Λέμε πολλές φορές "πολύ καλό για να είναι αληθινό". Αυτό το... "ψέμα" κράτησε για εμάς κάτι παραπάνω από 2.5 χρόνια με αφετηρία τον Οκτώβρη του 2010 όταν και ξεκίνησε η αποστολή δεμάτων του Amazon Αγγλίας στην Ελλάδα χωρίς χρέωση για παραγγελίες άνω των 20-25 λιρών.
Όμως από σήμερα 12-6-2013 τα δωρεάν μεταφορικά του amazon.co.uk αποτελούν παρελθόν για επιλεγμένες χώρες μεταξύ των οποίων και η Ελλάδα.

Σύμφωνα με την ιστοσελίδα της amazon, η δωρεάν μεταφορά ίσχυε μέχρι τις 11 Ιουνίου και πλέον θα υπάρχει κανονική χρέωση.

trifonas1982
12-06-2013, 23:44
απο αμαζον ολα καλα αλα εχουνε γενικα ενα θεμα μετην συσκευασια.........!!!! :blushing: