Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 41
    VIP Member
    Ημ. Εγγραφής
    05/06/2010

Tα Donkey Kong Country 1,2,3 αφαιρούνται από το Virtual Console του Wii!

Σήμερα με μεγάλη μου έκπληξη διάβασα για ένα μήνυμα που στάλθηκε στο Wii Shop Channel, μετά από μια ενημέρωση του. Και δυστυχώς τα νέα ήταν πολύ δυσάρεστα. Τα τρία Donkey Kong Country της Rare θα φύγουν από το Virtual Console του Wii στις 25 Νοεμβρίου! Κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος αν αυτό είναι μόνιμο και έτσι δεν μπορούμε να έχουμε ξανά την ευκαιρία να τα αγοράσουμε ή αν φεύγουν για να γυρίσουν στο Wii U αναβαθμισμένα... Πραγματικά απαίσια νέα. Πρόσφατα είχαν βγει και άλλα παιχνίδια από το VC αλλά όχι κάτι τόσο σημαντικό.

Και επειδή ήμουν από αυτούς που δεν τα έχουν παίξει και τα είχα στο "wishlist" καιρό τώρα, αποφάσισα να πάρω ένα από αυτά τώρα; Ποιο προτείνετε λοιπόν; Ποιο είναι το καλύτερο για εσάς;

Ελπίζω βέβαια να έχω την ευκαιρία να τα παίξω όλα κάποια στιγμή. :/

Θα φύγουν δηλαδή ότι δε θα μπορεί κανείς να τα αγοράσει, ή θα φύγουν και για αυτούς που τα έχουν ήδη αγοράσει; Το διευκρινίζει αυτό;;;;
    I used to be furious! Outraged! Sick with anger! Then I took an arrow in the knee.

VIP Member
    Ημ. Εγγραφής
    05/06/2010
    Μην ανησυχείς το διευκρινίζει από όσο θυμάμαι. Όσοι το αγοράσανε δεν το χάνουν, γι'αυτό εξαλλου θέλω να αγοράσω ένα από τα τρία. Φεύγουν από το Wii Shop Channel άρα δεν θα είναι διαθέσιμα για αγορά... Ευτυχώς, ακόμα δεν έχουν φτάσει στο σημείο να σου καταργούν τα ίδια τα παιχνίδια που αγόρασες...

Ευτυχώς. Ησύχασα τώρα, γιατί ενώ τα έχω αγορασμένα και τα 3 θα θα μπορέσω να τα κατεβάσω μέχρι τα μέσα Δεκέμβρη.

Όσο για το ποιο είναι καλύτερο, και τα τρία έχουν προτερήματα απέναντι στα άλλα... Στο βασικό στοιχείο όμως (gameplay) θα έλεγα μάλλον το 3ο είναι καλύτερο, με το 2ο να βρίσκεται κοντά του. Το 1ο είναι πιο πολύ απλό platformer, χωρίς κάτι πέρα απ' το να φτάσεις στο τέλος της πίστας, ενώ τα άλλα 2 έχουν πολλά κρυμμένα μυστικά και οι 2 χαρακτήρες έχουν και διαφορετικές ικανότητες. Επίσης σε αντίθεση με το 1ο, τα bosses δεν είναι απλά "Πήδα στο κεφάλι του μέχρι να πεθάνει".
    I used to be furious! Outraged! Sick with anger! Then I took an arrow in the knee.

VIP Member
    Ημ. Εγγραφής
    05/06/2010
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Zalbor Εμφάνιση Μηνύματος
    Ευτυχώς. Ησύχασα τώρα, γιατί ενώ τα έχω αγορασμένα και τα 3 θα θα μπορέσω να τα κατεβάσω μέχρι τα μέσα Δεκέμβρη.

Όσο για το ποιο είναι καλύτερο, και τα τρία έχουν προτερήματα απέναντι στα άλλα... Στο βασικό στοιχείο όμως (gameplay) θα έλεγα μάλλον το 3ο είναι καλύτερο, με το 2ο να βρίσκεται κοντά του. Το 1ο είναι πιο πολύ απλό platformer, χωρίς κάτι πέρα απ' το να φτάσεις στο τέλος της πίστας, ενώ τα άλλα 2 έχουν πολλά κρυμμένα μυστικά και οι 2 χαρακτήρες έχουν και διαφορετικές ικανότητες. Επίσης σε αντίθεση με το 1ο, τα bosses δεν είναι απλά "Πήδα στο κεφάλι του μέχρι να πεθάνει".
    Πάντως για να είσαι τελείως σίγουρος, το μήνυμα έγραφε "The titles will continue to be available for re-download if you have purchased them before 25/11/2012."

Από όσα μου έχουν πει και αλλού μάλλον για το 2ο πάω. Το πρώτο φαίνεται σε αρκετούς απλό όπως λες, ενώ το τρίτο δεν άρεσε τόσο σε σχέση με το 2ο.

Moderator GLAROS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/04/2011
    Το πρώτο είναι κλασικό και μοναδικό.Το δεύτερο πήγε λίγο πιο πέρα το game.
    Εγώ προτιμώ το 1.Είναι πιο δυναμικό.
    Το 2 δεν θα σε απογοητεύσει.
    Πάλι προτείνω το 1,είναι No 1. Είναι DK.
    Play it Loud

Συνολικά κι εγώ το 2 προτιμώ, το 3 μόνο σε gameplay.

ninty Lover paokman Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    06/10/2008
    Και τα τρία είναι κορυφαία. Για εμένα το δεύτερο είναι το καλλίτερο, το πρώτο είναι το πιο "νοσταλγικό", ενώ τελευταίο θα κατέτασα το τρίτο. Βεβαίως, εάν έχεις τα χρήματα, πάρε και τα τρία. Θα σε αποζημιώσουν!

VIP Member Dani14 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/09/2009
    Nintendo.... και online υπηρεσίες (που λέει ο λόγος):tongue_smilie: Αν είναι να πάρεις ένα από τα τρία τότε το 2ο με κλειστά μάτια.

ninty Lover Pokefan Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    02/06/2009
    Θα πάω και εγώ με το 2ο φίλε ... Ύστερα στην κατάταξη θα έβαζα το πρώτο και τελευταίο το 3ο πάντως .

3DS Friend Code : 4596-9474-3375 ( Pm αν με κάνετε add )

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας