Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Αποτελέσματα 31 μέχρι 40 από 40

Θέμα: Vanquish

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Α, λέω και εγώ, τόσο καλό παιχνίδι.

Και μιας και είδα μερικες βαθμολογιες, ας σχολιάσω λίγο, βλεπω το The Wonderful 101που πήρε 78, ένα παιχνίδι που έλεγαν πολλοί ουαου, και στο ninty, και σε άλλα site, ενώ κάποια άλλα παιχνίδια πήραν:
    Assassin's Creed Unity 74
    Castlevania: Lords of Shadow 2 70
    Destiny 76

Και όσο αφορά το Unity, η βαθμολογια του, ήταν τόσο χαμηλη για τα προβληματα που είχε όταν κυκλοφόρησε, τα οποία διορθώθηκαν, οπότε κάποιοι που βάζουν το metacritic να μας δείξουν βαθμολογιες, ας δουν πρώτα τα παιχνίδια που υπερασπίζονται, και όχι δεν μιλαω για το cloud, και όχι δεν θέλω να ξεκινήσει άλλη μια τέτοια συζήτηση, απλός όταν λέω εγώ πχ το castlevania μου άρεσε ή κάποιος άλλος για άλλο παιχνίδι, να μην ειρωνεύονται.
    Τελευταία επεξεργασία από blackmore; 10-12-2014 στις 21:51

Moderator agilebeast Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    16/01/2010
    Που κολλάει αυτό με το Vanquish;
    In the end you played with the Megadrive too
    "people need to stop saying bad controls when they actually mean the controls are different to what they're used to or are expecting, have a lot of depth and they can't be bothered learning
    just admit you're too lazy to learn in depth game systems"

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από KageHitsu Εμφάνιση Μηνύματος
    Που κολλάει αυτό με το Vanquish;
    Έχει συνέχεια το μηνυμα μου, και είπα ότι απλός σχολίασα βλεπωντας της βαθμολογιες, τίποτα περισσότερο.

ninty Regular billbig Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    31/03/2009
    To The Wοnderful 101 μοιράζεται κάτι με τα τα Bayonetta: δεν βρίσκεις κάτι αντίστοιχο του πουθενά. Αν δεν είχε συγκεκριμένα τεχνικά προβλήματα θα ήταν εξαιρετικό σαν σύνολο.

Και είναι και η μόνη υπενθύμιση πως υπήρξε κάποτε και το Vieutiful Joe.

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Και το Unity που δεν θέλω να το αποκτήσω, γιατί δεν μου άρεσε ποτέ αυτή η σειρά, λόγο τον προβληματων που είχε κατά την κυκλοφορία πήρε τέτοια βαθμολογια, δηλαδή ένας μισοτελειωμένος τίτλος είναι το ίδιο καλό με το ουαου 101.
    Και αν κάτσεις και δεις λίστες από το metacritic με τα καλύτερα παιχνίδια του Wii u / ps4, οι βαθμολογιες των παιχνιδιών τους είναι στα ίδια επίπεδα, με την διαφορά ότι το ps4 έχει περισσότερους τίτλους.

Ημ. Εγγραφής
    31/03/2009
    No offence αλλά προσωπικά το έχω χεσμένο το Metacritic. Το Unity από όσα διαβάζω (γιατί δεν το έχω παίξει) ακόμα και χωρίς τα τεχνικά του προβλήματα είναι ακόμα ένα Assassin's Creed που στην καλύτερη απλά έρχεται πιο κοντά στα 1 και 2 της σειράς. Το Wonderful 101 είναι κάτι πραγματικά ξεχωριστό.

Και επίσης το offtopic μας έχει αγγίξει στρατόσφαιρα.

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από billbig Εμφάνιση Μηνύματος
    No offence αλλά προσωπικά το έχω χεσμένο το Metacritic. Το Unity από όσα διαβάζω (γιατί δεν το έχω παίξει) ακόμα και χωρίς τα τεχνικά του προβλήματα είναι ακόμα ένα Assassin's Creed που στην καλύτερη απλά έρχεται πιο κοντά στα 1 και 2 της σειράς. Το Wonderful 101 είναι κάτι πραγματικά ξεχωριστό.

Και επίσης το offtopic μας έχει αγγίξει στρατόσφαιρα.
    Συμφωνω μαζι σου, απλά κάποιοι μας τα έχουν ζαλίσει με της βαθμολογιες και με το Metacritic.
    Τελος off-topic.

Moderator Hellraider Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    04/11/2008
    To Vanquish αν και θεωρώ ότι έχει τα καλύτερα shooting mechanics από κάθε TPS που υπήρξε ποτέ το 84 του Metacritic είναι αντιπροσωπευτικό και σωστό. Το παιχνίδι ήταν πολύ ελλιπές από περιεχόμενο και γενικά πολύ περιορισμένου budget και φάνηκε.
    Αξίζει να σημειωθεί ότι όταν πήρε 84 το Vanquish θεωρούσαμε οτιδήποτε κάτω του 90 ως μέτριο στο metacritic. Πλέον ακόμα και τα ΑΑΑ παιχνίδια παρακαλάνε για mid 80s lol!

Είναι μεγάλη αμαρτία που δεν υπάρχει μία PC έκδοση για να μπορέσει να του προσφέρει sales legs και word of mouth. Το παιχνίδι αυτή τη στιγμή είναι ξεχασμένο με τους λίγους που το παίξανε να το εκθειάζουν σε κάθε ευκαιρία.

Επίσης το χειρότερο P+ παιχνίδι είναι με διαφορά το Korra.

Ημ. Εγγραφής
    31/03/2009
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Hellraider Εμφάνιση Μηνύματος
    To Vanquish αν και θεωρώ ότι έχει τα καλύτερα shooting mechanics από κάθε TPS που υπήρξε ποτέ το 84 του Metacritic είναι αντιπροσωπευτικό και σωστό. Το παιχνίδι ήταν πολύ ελλιπές από περιεχόμενο και γενικά πολύ περιορισμένου budget και φάνηκε.
    Αξίζει να σημειωθεί ότι όταν πήρε 84 το Vanquish θεωρούσαμε οτιδήποτε κάτω του 90 ως μέτριο στο metacritic. Πλέον ακόμα και τα ΑΑΑ παιχνίδια παρακαλάνε για mid 80s lol!

Είναι μεγάλη αμαρτία που δεν υπάρχει μία PC έκδοση για να μπορέσει να του προσφέρει sales legs και word of mouth. Το παιχνίδι αυτή τη στιγμή είναι ξεχασμένο με τους λίγους που το παίξανε να το εκθειάζουν σε κάθε ευκαιρία.

Επίσης το χειρότερο P+ παιχνίδι είναι με διαφορά το Korra.
    Προσωπικά ήλπιζα πως αν το Bayonetta 2 πουλούσε καλά θα έκανε η Nintendo μια κίνηση για Vanquish 2. Ευσεβείς πόθοι βέβαια έτσι κ αλλιώς, πόσο μάλλον τώρα που δεν έκανε ψηλές πωλήσεις το Bayonetta 2 (αν και για τα Wii U που είναι σε σπίτια ίσως να είναι οκ τα νούμερά του).

Και μάλλον έχεις δίκιο για το Korra αλλά δεν το έχω αγγίξει οπότε δεν μπορώ να πω σίγουρα.

Moderator agilebeast Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    16/01/2010
    Τo Korra είχε άθλιο budget και φάνηκε. Ελπίζω να υπάρξει και άλλη συνεργασία γιατί η Nintendo της δίνει το budget που θέλει και το χρόνο που θέλει για να δημιουργήσει το game και δεν πιέζει τόσο πολύ καταστάσεις.
    Τελευταία επεξεργασία από agilebeast; 11-12-2014 στις 20:33
    In the end you played with the Megadrive too
    "people need to stop saying bad controls when they actually mean the controls are different to what they're used to or are expecting, have a lot of depth and they can't be bothered learning
    just admit you're too lazy to learn in depth game systems"

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας