Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 42

Θέμα: Miiverse

Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008

Miiverse

Φτιαχνω αυτο το θεμα με αφορμη τα πολλα post που μου κανει moderate ο admin του Miiverse αλλα θελω να συζηταμε γενικα οτι εχει σχεση με το Miiverse.

Το παραξενο με τα moderated σχολια ειναι οτι περα απο την αυστηροτητα (η οποια ειναι αυξημενη σε παραλογο βαθμο) οτι μαλλον εχουν καποιον εκει που μιλαει Ελληνικα.

Μου εκαναν moderate ενα σχολιο στο οποιο γραφω με Ελληνικα "και γαμω". :S

Δηλαδη αντι να παρουν εναν ανθρωπο να τους φτιαξει ενα ελληνικο πληκτρολογιο τον εχουν για να μεταφραζει τα Ελληνικα ποστ στο Miiverse;

:S
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

ninty Fan johnyrockgr Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    15/11/2010
    με αυτο που λες φαινεται ΠΑΛΙ οτι η νιντεντο θελει να μας κανει την baby sitter.... σε μερικα πραγματα οχι απλα δεν παλευονται εκει στη Γερμανια, αλλα εκνευριζουν και τον κοσμο ετσι... Δουλεια δεν ειχε ο διαολος... την συνεχεια την ξερετε νομιζω...

by the way, εγω που σας γραφω τωρα απο Αυστρια, οταν μπηκα σημερα στο e-shop του 3DS, στη στηλη των new releases, ειχε και μυνημα που ελεγε οτι επειδη η εδρα της νιντεντο ειναι στην Γερμανια, πρεπει να υπακουσει τους νομους, οποτε επιτρεπει το κατεβασμα PEGI 18 παιχνιδιων απο τις 23:00 - 03:00... οπως και στο WiiU δηλαδη! στην Ελλαδα σας ηρθε αυτο το μηνυμα?
    Nintendo Network ID: johnyrockgr
    3DS FC: 1564 - 8556 - 0790

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από johnyrockgr Εμφάνιση Μηνύματος
    με αυτο που λες φαινεται ΠΑΛΙ οτι η νιντεντο θελει να μας κανει την baby sitter.... σε μερικα πραγματα οχι απλα δεν παλευονται εκει στη Γερμανια, αλλα εκνευριζουν και τον κοσμο ετσι... Δουλεια δεν ειχε ο διαολος... την συνεχεια την ξερετε νομιζω...

by the way, εγω που σας γραφω τωρα απο Αυστρια, οταν μπηκα σημερα στο e-shop του 3DS, στη στηλη των new releases, ειχε και μυνημα που ελεγε οτι επειδη η εδρα της νιντεντο ειναι στην Γερμανια, πρεπει να υπακουσει τους νομους, οποτε επιτρεπει το κατεβασμα PEGI 18 παιχνιδιων απο τις 23:00 - 03:00... οπως και στο WiiU δηλαδη! στην Ελλαδα σας ηρθε αυτο το μηνυμα?
    Ναι ναι, ήρθε κανονικά το μήνυμα και σε μας... Το είδα στο Wii U τουλάχιστον.

Πάντως έχουν κάνει moderate και "δικό" μου ποστ. Το οποίο ήταν γραμμένο στο χέρι. Και προφανώς δεν είχε καμία μα καμία βρισιά. Περίεργη κατάσταση πάντως.

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από RooF Εμφάνιση Μηνύματος
    Το παραξενο με τα moderated σχολια ειναι οτι περα απο την αυστηροτητα (η οποια ειναι αυξημενη σε παραλογο βαθμο) οτι μαλλον εχουν καποιον εκει που μιλαει Ελληνικα.

Μου εκαναν moderate ενα σχολιο στο οποιο γραφω με Ελληνικα "και γαμω". :S
    Πιο πιθανό μου φαίνεται να το πέρασαν από μεταφραστή και να είδαν τη λέξη "fuck" ή την αντίστοιχη γερμανική.
    I used to be furious! Outraged! Sick with anger! Then I took an arrow in the knee.

VIP Member
    Ημ. Εγγραφής
    05/06/2010
    Moderators are being moderated.

Αυτό που λέτε για τις ώρες, ενώ αρχικά ήταν μόνο για Wii U, τώρα ισχύει και στο 3DS... :/

Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008

Απ: Miiverse

Να προσθέσω οτι και το δικό μου σχόλιο ηταν γραμμένο στο χέρι και τα γράμματα μου δεν τα λες και ευαναγνωστα.

Η Sony πάντως εχει τουλάχιστον έναν Έλληνα στην Αγγλία για να ασχολείται με τα προβλήματα των Ελλήνων καταναλωτών.
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

Έλα και ήρθε το πρώτο μεγάλο update του Miiverse! Δε χρειάζεται κάτι για να το έχετε, απλά μπαίνετε κανονικά στο Miiverse και βλέπετε τις αλλαγές!

Το παρακάτω βίντεο θα σας διαφωτίσει:

ninty Gamer FoM Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    17/12/2011
    Εμένα ξέρεις τι μου έσβησαν; Γραμμένο στο ZombiU, ένα παιχνίδι που είναι άλλωστε 18+... κι ας μπαίνει ο οποιοσδήποτε...

"I'm soiling my pants!"

Wii U ID: FoMPerama
    3DS Friend Code: 1805 2281 0647

Γράφω και στο Nintendo NeXt - To ελληνικό ενημερωτικό site αποκλειστικά για τα νέα της Nintendo! Δείτε μας στο http://nintendonext.gr

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από FoM Εμφάνιση Μηνύματος
    Εμένα ξέρεις τι μου έσβησαν; Γραμμένο στο ZombiU, ένα παιχνίδι που είναι άλλωστε 18+... κι ας μπαίνει ο οποιοσδήποτε...

"I'm soiling my pants!"

Πες ότι το έλεγες κυριολεκτικά. Ότι έβαζες χώμα στο παντελόνι σου. Αφού είχες ράψει τις τρύπες στα μπατζάκια. Και μετά φύτεψες από πάνω φακές. Και το κρέμασες στο υπόγειο και όταν νευριάζεις πας κάτω και το βαράς. Προσέχοντας μην πάθουν τίποτα οι φακές.

Ρε είναι τραγικοί. Κι εμένα μου είχαν σβήσει κάτι. Χειρόγραφο. Στο Mario. Έλεγα ότι έπαιζα διπλό με τον Alexandros87. Αυτό. Και το έσβησαν. Και απάντησα λέγοντας ότι δεν έχω παραβεί κάποιους κανόνες και το μήνυμα από το Miiverse έχει μείνει πάνω πάνω η βλακεία όταν μπαίνω στα μηνύματα! Έλεος!

ninty Gamer FoM Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    17/12/2011
    Ναι είναι πραγματικά τραγικό, μπορεί να το παράκαναν επειδή ήταν αρχή;;; Λες να ήταν ευαίσθητο προσωπικό δεδομένο, όπως το ότι έπαιζες με τον Αλέξανδρο; :001_tt2:

Πάντως δε δίνω πολλή σημασία, γιατί συνεχίζουν να βαδίζουν προς τη σωστή κατεύθυνση, απλά με βήματα μωρού. Αν και το Miiverse είναι πάρα πολύ ωραίο (και στο Balloon Fight γίνεται της κακομοίρας με το protesting) εγώ έχω το μηχάνημα για τα games. Από αυτά πήραμε πολύ ενθαρρυντικά μηνύματα πρόσφατα..!

Να δω που έχω δύο προπαραγγελίες για Μάρτιο, πού θα βρω λεφτά!! Castlevania: Lords of Shadow: Mirror of Fate και Luigi's Mansion 2.
    Wii U ID: FoMPerama
    3DS Friend Code: 1805 2281 0647

Γράφω και στο Nintendo NeXt - To ελληνικό ενημερωτικό site αποκλειστικά για τα νέα της Nintendo! Δείτε μας στο http://nintendonext.gr

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας