Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 27

SMARTPHONE αποριες

σήμερα αγόρασα το sasmung galaxy s advance καινούριο και θα ήθελα την βοήθεια σας (πάλι :001_tt2 σε μερικά θέματα

είχα το zte carl δωρο το είχα πάρει και βρήκα άτομο να το πουλήσω και θέλω να μεταφέρω όλα μου τα πράγματα στο νέο μου κινητό πως μπορώ?

μηνύματα επαφές σημειωματάριο save από παιχνίδια που έπαιζα δωρεάν και γενικά ότι άλλο είχα αποθηκευμένο μέσα και δεν θυμάμαι

επίσης το galaxy είναι στα 2,3 android και θέλω να το αναβαθμίσω αλλά δεν έχω ιδέα πως γίνεται και ποια είναι η μεγαλύτερη του εκδοσή

αυτά τα 2 θα ήθελα και το πρώτο θα ήθελα όσο ποιο γρήγορα μπορείτε να μην μετανιώσει και χάσω τα λεφτά :Ρ

ευχαριστώ πολύ
    Nintendo ID :RODIFIRE
    -
    3DS FRIEND CODE: 2921 - 9177 - 1313
    -
    http://www.youtube.com/watch?v=-E2vP...ature=youtu.be

Banned
    Ημ. Εγγραφής
    13/01/2012
    Σχετικά με την αναβάθμιση του Galaxy S Advance, θα αναβαθμιστεί σε 4.1 Jelly Bean τον ερχόμενο Μάρτιο. Σχετικά με το άλλο δεν ξέρω πραγματικά.

ninty Lover Ash_Pokemaster Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/06/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από RODIFIRE Εμφάνιση Μηνύματος
    είχα το zte carl δωρο το είχα πάρει και βρήκα άτομο να το πουλήσω και θέλω να μεταφέρω όλα μου τα πράγματα στο νέο μου κινητό πως μπορώ?
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.keramidas.TitaniumBackup
    Θα χρειαστείς όμως root και στο κινητό από το οποίο μεταφέρεις, και σε αυτό όπου μεταφέρεις.

Για πιο native πράγματα πάντως, δηλαδή SMS κλπ., καλύτερα να μην χρησιμοποιήσεις το Titanium. Για επαφές, ημερολογίο και τα σχετικά κάνε απλά sync με το Google να 'χεις το μυαλό σου ήσυχο. Για SMS και Call logs δες αυτό.

τι εννοεις για το root? να εχω sd και στα 2? η να εχω χωρο στο κινητο μου?

κυριος τα μηνυμα θελω γιατι εχω απο την κοπελα μου μηνυματα που δεν θελω να χασω....

αλλα και γενικος save απο παιχνιδια και δεν ξερω τι αλλο θα ηθελα να μπορεσω μαυτα τα 2 θα ειμαι οκ? να τα δοκιμασω το βραδυ που θα εχω χρονο αν ειναι

για 4,1 τι πρεπει να κανω για να παω?
    -
    -

Banned
    Ημ. Εγγραφής
    13/01/2012
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από RODIFIRE Εμφάνιση Μηνύματος

για 4,1 τι πρεπει να κανω για να παω?
    Είπαμε περιμένεις μέχρι τον Μάρτιο.. ενναλακτικά custom rom που δεν στο προτείνω με τίποτα..

Ημ. Εγγραφής
    23/06/2008
    Το να κάνεις "root" ουσιαστικά σημαίνει να αποκτήσεις root access (superuser δηκαιώματα δηλαδή). Με αυτό μπορείς να εκτελέσεις αντίστοιχα commands που απαιτούν su δικαιώματα και να κάνεις ό,τι θες με μεγάλη ελευθερία, όπως στην περίπτωσή σου να επεμβείς σε όλους τους φακέλους του συστήματος. Αυτό χρειάζεται διότι στο Android from-the-box έχεις μόνο δικαιώματα χρήστη, και επομένως δεν μπορείς να επεμβείς (κυρίως να γράψεις) σε ορισμένα μέρη του file system.

Τέσπα. Με μια πρόχειρη αναζήτηση βλέπω ότι δυστυχώς δεν υπάρχουν αξιόλογα guides για το Carl. Πάντως έχω την εντύπωση ότι το backup δεν θέλει root access, οπότε θα σου φτάσει το Titanium Backup έτσι όπως είναι το κινητό σου. Επίσης σε πολλά παιχνίδια (πχ. στο Angry Birds) δεν χρειαζεται root ούτε για το restore. Στα περισσότερα πάντως χρειάζεται.

Εν πάση περιπτώσει κάνε εσύ το backup να έχεις τα αρχεία εν δυνάμει, και το βλέπουμε το restore.

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Ash_Pokemaster Εμφάνιση Μηνύματος
    Το να κάνεις "root" ουσιαστικά σημαίνει να αποκτήσεις root access (superuser δηκαιώματα δηλαδή). Με αυτό μπορείς να εκτελέσεις αντίστοιχα commands που απαιτούν su δικαιώματα και να κάνεις ό,τι θες με μεγάλη ελευθερία, όπως στην περίπτωσή σου να επεμβείς σε όλους τους φακέλους του συστήματος. Αυτό χρειάζεται διότι στο Android from-the-box έχεις μόνο δικαιώματα χρήστη, και επομένως δεν μπορείς να επεμβείς (κυρίως να γράψεις) σε ορισμένα μέρη του file system.

Τέσπα. Με μια πρόχειρη αναζήτηση βλέπω ότι δυστυχώς δεν υπάρχουν αξιόλογα guides για το Carl. Πάντως έχω την εντύπωση ότι το backup δεν θέλει root access, οπότε θα σου φτάσει το Titanium Backup έτσι όπως είναι το κινητό σου. Επίσης σε πολλά παιχνίδια (πχ. στο Angry Birds) δεν χρειαζεται root ούτε για το restore. Στα περισσότερα πάντως χρειάζεται.

Εν πάση περιπτώσει κάνε εσύ το backup να έχεις τα αρχεία εν δυνάμει, και το βλέπουμε το restore.
    Σημείωσε ότι με το να rootαρεις την συσκευή σου θέλει πολλή προσοχή στο τι διαγράφεις και γενικά στο τι κάνεις στα αρχεία συστήματος.

Όπως είπε και ο Ash πριν κάνεις ότιδήποτε κάνε ενα backup.
    Nintendo Network ID (Wii U): andys12
    3DS Friend Code
    :
    andys12 : 4682-8443-3122
    Απαγορεύεται η χρήση των greeklish!

μπερδευτικα ηθελα να πω για 4,0 android Πως να κανω :Ρ γιατι εμενα ειναι στα 2,3 τωρα....
    πως μπορω να το κανω?

θα δοκιμασω πρωτα την εφαρμογη απο το store και ποιο μετα και την titan και θα σας πω αν χρειαζομαι αλλη βοηθεια η που βρισκομε
    -
    -

Ημ. Εγγραφής
    23/06/2008
    Ποιό Galaxy έχεις;

Banned
    Ημ. Εγγραφής
    13/01/2012