Σελίδα 104 από 397 ΠρώτοΠρώτο ... 45494100101102103104105106107108114154204 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1,031 μέχρι 1,040 από 3962
    ninty Fan ShinAkuma87 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/05/2011
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από JFTS Εμφάνιση Μηνύματος
    Πρέπει όμως να βγούνε και στο Wii U. Final Fantasy XV και MGS: 5 κυκλοφορούν ταυτόχρονα για PS3/X360 και PS4/XBone. Τι δικαιολογία υπάρχει και δεν τα φέρνουν στο Wii U;
    Μμμμμ... σε τέτοιες περιπτώσεις οι developers θα πουν κλασσικές δικαιολογίες πως είτε είναι αδύναμο το μηχάνημα είτε πως δεν τα πάει καλά σε πωλήσεις γι'αυτο δεν τα κυκλοφορούν εκει.

There's no one in the world that can stand against me!

3DS Friend Code:1091-7589-0906(Pm αν με κάνετε add)

ninty Gamer JFTS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    14/01/2009
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από ShinAkuma87 Εμφάνιση Μηνύματος
    Μμμμμ... σε τέτοιες περιπτώσεις οι developers θα πουν κλασσικές δικαιολογίες πως είτε είναι αδύναμο το μηχάνημα είτε πως δεν τα πάει καλά σε πωλήσεις γι'αυτο δεν τα κυκλοφορούν εκει.
    Μπομπόλια δηλαδή, καθώς το Wii U υποτίθεται ότι είναι πιο δυνατό απ' το PS3, στο οποίο βλέπουμε συνεχώς μερικά από τα πιο εντυπωσιακά παιχνίδια! Το πιο πρόσφατο, "The Last of Us".

ninty Regular Lynx Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/07/2011
    Είναι μεγάλο κρίμα πάντως το Wii U να χάνει σημαντικές multiplatform κυκλοφορίες της τρέχουσας περιόδου, επειδή η Nintendo χαντάκωσε με την πολιτική της τις αρχικές πωλήσεις του. Τα πράγματα θα μπορούσαν να είναι πολύ διαφορετικά.
    Friend Codes

3DS: 5370-1598-6415
    Pokemon Black: 4126-7771-2541

ninty Maniac cloud Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    03/05/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Lynx Εμφάνιση Μηνύματος
    Είναι μεγάλο κρίμα πάντως το Wii U να χάνει σημαντικές multiplatform κυκλοφορίες της τρέχουσας περιόδου, επειδή η Nintendo χαντάκωσε με την πολιτική της τις αρχικές πωλήσεις του. Τα πράγματα θα μπορούσαν να είναι πολύ διαφορετικά.
    Στην αρχή τα πράγματα ήταν διαφορετικά!
    Στην αρχή είχε φανεί ότι θα είχε μεγάλη στήριξη από τις τρίτες εταιρίες, όμως πραγματικά η Nintendo κατάφερε και γκρέμισε όλα όσα είχε καταφέρει πριν την κυκλοφορία του συστήματος.
    Το χιούμορ είναι βασική ένδειξη ευφυΐας.

ninty Fan Dural Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    11/01/2013
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από cloud Εμφάνιση Μηνύματος
    Στην αρχή τα πράγματα ήταν διαφορετικά!
    Στην αρχή είχε φανεί ότι θα είχε μεγάλη στήριξη από τις τρίτες εταιρίες, όμως πραγματικά η Nintendo κατάφερε και γκρέμισε όλα όσα είχε καταφέρει πριν την κυκλοφορία του συστήματος.
    και ναι και οχι. Γιατι οταν μου βγαζεις αυτο το fifa 13 σε αυτη την ελεεινή του μορφη, δεν το βλεπω και πολύ ως "στήριξη". Απο τα 15 ports τα μισα ηταν της πλακας με κολλήματα, τα υπολοιπα "τίμια" και υπηρχε ενα most wanted u που εκανε οντως παπαδες.

ninty Maniac cloud Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    03/05/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Dural Εμφάνιση Μηνύματος
    και ναι και οχι. Γιατι οταν μου βγαζεις αυτο το fifa 13 σε αυτη την ελεεινή του μορφη, δεν το βλεπω και πολύ ως "στήριξη". Απο τα 15 ports τα μισα ηταν της πλακας με κολλήματα, τα υπολοιπα "τίμια" και υπηρχε ενα most wanted u που εκανε οντως παπαδες.
    Η ουσία ήταν ότι είχαν υποσχεθεί στήριξη, και την έδωσαν σε έναν ικανοποιητικό βαθμό!
    Από εκεί και πέρα, όταν στα PS360 είχαν μία βάση από 75εκ. στο καθένα, και το WiiU στην "καλύτερη" (Λέμε τώρα..) θα είχαν 5εκ τον Μάρτιο, λογικό είναι να μην προσέξουν και πολύ τις μεταφορές που έκαναν..
    Το χιούμορ είναι βασική ένδειξη ευφυΐας.

ninty Fan gkalas Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/09/2008
    Mε τις αθλιες μεταφορες που εκαναν οποιος ειχε αλλη κονσολα το επαιρνε εκει το παιχνιδι και οχι στο u.Oταν κανεις μεταφορα ή την κανεις σωστα ή ειναι σα να μη την εκανες.

ninty Fan Dural Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    11/01/2013
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από cloud Εμφάνιση Μηνύματος
    Η ουσία ήταν ότι είχαν υποσχεθεί στήριξη, και την έδωσαν σε έναν ικανοποιητικό βαθμό!
    Από εκεί και πέρα, όταν στα PS360 είχαν μία βάση από 75εκ. στο καθένα, και το WiiU στην "καλύτερη" (Λέμε τώρα..) θα είχαν 5εκ τον Μάρτιο, λογικό είναι να μην προσέξουν και πολύ τις μεταφορές που έκαναν..
    κοιτα, δεν ξερω αν ειναι "λογικο", εγω ξερω οτι ειχαν αρκετο χρονο να μου δειξουν εμένα σαν καταναλωτή οτι θα φτιαξουν ενα αξιοπρεπές port. Δεν περιμενα καν καταστασεις Most Wanted U, αλλα το να λες οτι θα "στηρίξω" την κονσολα και μετα να μου εμφανιζεις ενα Darksiders 2 με ακομα περισσοτερα bugs ειναι τουλαχιστον απαράδεκτο. Και αν αυτο το περνάμε στην ζούλα, το να μου δινει ολοκληρη EA ενα Fifa 13 οπου λείπουν βασικα πράγματα από το Fifa 13 σαν παιχνίδι και μετα να μου ζητάει full price, εγω προσωπικά το βλεπω σαν αντι-στήριξη.

Γιατι ηταν τοσο κακή η δουλειά που εγινε σε αρκετές day-one εκδόσεις/ports που το Wii U εχασε περισσοτερο απ οτι κέρδισε. Γιατι περα απο τον χαβαλε των fanboys οτι ειναι υποδεέστερα τα γραφικα απο ps3/xbox360, εδώ έχουμε να κάνουμε με προβληματικό προϊόν που έχει ελλείψεις. Και αυτο το πραγμα συνεχίζεται (Injustice) και προσωπικά χιλιες φορες να της εβγαινε το ονομα οτι δεν την στηρίζουν παρά ότι οι μεταφορές τις ειναι προβληματικες και ακόμη χειρότερο, παρουσιάζουν σημαντικές ελλείψεις

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Dimpap28 Εμφάνιση Μηνύματος
    Το "περίεργο" στην όλη υπόθεση είναι ότι το Wii U δείχνει 1080p με 60fps αρκετά συχνά. Και με την οθόνη του GamePad να κόβει (κάπως). Εγώ εκπλήσσομαι πολύ ευχάριστα με αυτό. Donkey Kong σε 1080p και 60fps...; Γίνεται κάποιος να ζητήσει κάτι καλύτερο...;

Δημήτρη δεν είναι και τόσο περίεργο...

Βασικά το θέμα των 60fps είναι καθαρά θέμα σχεδιασμού του παιχνιδιού και σχεδόν καθόλου θέμα hardware και δυνατοτήτων. Tο Wii για παράδειγμα (που είχε μεγαλύτερη διαφορά από τα PS360 από ότι έχει το U vs PS4/One), είχε τους περισσότερους 60fps τίτλους στη γενιά του. Τα PS360 συνήθως, όταν είχαν σταθερά τα 30fps το θεωρούσαν επιτυχία! Κάτι ανάλογο φαίνεται πως θα γίνει και τώρα.

Η Ν. είναι μια εταιρία που αντιλαμβάνεται με το δικό της τρόπο το gaming και αυτό είναι που τη κάνει να ξεχωρίζει. Σε πολλά πράγματα είναι ιδιαίτερα κολλημένη, κάτι που συνήθως είναι καλό (αλλά και κάποιες άλλες κακό!). Ας πούμε, δε παζαρεύει καθόλου την εμπειρία του Console Gaming όπως τη ξέρει από τα NES/SNES!. Για αυτό τα παιχνίδια της είναι πραγματικά plug n play, για αυτό δεν ζητάνε ποτέ εγκατάσταση, για αυτό σνομπάρει του σκληρούς δίσκους, για αυτό άργησε πολύ να υιοθετήσει τα patch (και καλό και κακό αυτό), για αυτό άργησε να υιοθετήσει τα DLC, για αυτό έμεινε πίσω στο online, για αυτό είπε όχι στα DRM, για αυτό και επιβάλλει όπου μπορεί τα 60 fps.

Για μένα προσωπικά τα παραπάνω αποτελούν σοβαρότατο λόγο αγοράς αφού όπως έχω πει και άλλες φορές έχω αρκετά στενές σχέσεις με το PC Gaming και θέλω η κονσόλα μου να είναι κονσόλα και όχι κάποιο PC wannabe. Απόψεις είναι φυσικά αυτές, άλλοι το βλέπουν αλλιώς. Λογικό και δίκαιο...

ninty Gamer DJTaurus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    28/01/2012
    Battlefield 4 Lead Designer Explains Superiority of the DualShock 4 Over the DualShock 3 and the Xbox 360 Controller
    http://www.dualshockers.com/2013/06/...s-the-fanboys/

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας