Σελίδα 91 από 397 ΠρώτοΠρώτο ... 4181878889909192939495101141191 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 901 μέχρι 910 από 3962
    ninty Lover Vetus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/10/2008
    Δεν ξέρω άμα το 'χετε ποστάρει ήδη εδώ:
    http://www.gonintendo.com/?mode=viewstory&id=205110
    Μα πόσο πιο πολύ να σκάψει τον λάκο της η Microsoft; Eιλικρινά είναι σαν να επιδιώκει ν' αποτύχει οικτρά.

ninty Fan johnyrockgr Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    15/11/2010
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από cowboy Εμφάνιση Μηνύματος
    Μπορούμε να χτυπάμε όσο θέλουμε το κεφάλι μας, γεγονός είναι πως αντί για Xbox 360 και PS3 μπορούμε να προτιμήσουμε PC σαν κονσόλα [πολύ το κάνουν]. [PC] Παίζει σχεδόν όλα τα παιχνίδια που υπάρχουν σε αυτά τα συστήματα [PS3/Xbox360] και πάνω από όλα το κάνει πολύ καλύτερα! Και επιπλέον τα παιχνίδια σε PC κοστίζουν συνήθως αρκετά λιγότερα από τα ίδια παιχνίδια στο PS3/Xbox 360.

Βεβαια υπάρχουν 5,6 exculsives στο PS3 και Xbox 360 που μαζεύτηκαν μετά από 6 χρονια. Αυτά τα games θέλεις να τα παίξεις σε PC αλλα δεν μπορείς γιατί είναι Exclusives. Eίναι λίγα όμως με αποτέλεσμα να μπορείς να ενοικιάσεις τι κονσόλα και να τα παίξεις ή να πας σε videoclub και να τα τερματίσεις. Εφόσον όμως παίζεις τα παιχνίδια σου σε PC δεν θέλεις να αγοράσεις ένα PS3 ή Xbox 360 για να παίζεις ένα παιχνίδι ανά το χρόνο που είναι exclusiveσε αυτά τα συστήματα.

Όσο επίσης η πειρατεία στους Υπολογιστές πέφτει τόσο περισσότερη publisher θα προτιμάνε το PC σαν κονσόλα, καθώς όλοι μας έχουμε PC.

χαχαχαχα! μειωνεται η πειρατεια στο PC? πολυ καλο!
    Nintendo Network ID: johnyrockgr
    3DS FC: 1564 - 8556 - 0790

ninty Lover Altair Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Ότι να'ναι η Μ$ πλέον.Στις αρχές της περασμένης γενιάς έκραζα τη Σόνυ για την υπεροψία της,πλέον όμως βλέπω η Μ$ την έχει ξεπεράσει κατά πολύ.Προσπωικά μιλώντας,δε βρίσκω λόγο να πάρω Χ1.Προτιμώ με τα ίδια λεφτά να πάρω Vita & WiiU.Μπορεί να μην έχουν τόσα πολλά παιχνίδια όσα θα φτάσει να έχει το Χ1 όταν έρθει κατά δω,αλλά ακόμα κι έτσι τα παραπάνω μηχανήματα,θα με ΑΦΗΝΟΥΝ να παίζω,χωρίς να μου τα κάνουν τούμπανο.
    Α ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ Μ$.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna
    Νothing is true.Everything is permitted.

PSN ID/NNID:NoobShyBot
    XBL GAMERTAG:N00B SHY BOT
    NSW FC: Alucard 8100-8552-3731

ninty Fan Dural Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    11/01/2013
    το βιντεο με τους "απεσταλμένους" της microsoft που πανε στην ουρά που περιμένει να παιξει τα nintendo demos της E3 στα Best Buys και προσπαθουν να τους κανουν να αγορασουν xbox.

ninty Fan johnyrockgr Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    15/11/2010
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Dural Εμφάνιση Μηνύματος
    το βιντεο με τους "απεσταλμένους" της microsoft που πανε στην ουρά που περιμένει να παιξει τα nintendo demos της E3 στα Best Buys και προσπαθουν να τους κανουν να αγορασουν xbox.

ξεφτιλικια... αυτο ειναι μερος της δυναμικης πολιτικης της Microsoft? βρε ουστ απο 'δω!
    Nintendo Network ID: johnyrockgr
    3DS FC: 1564 - 8556 - 0790

ninty Gamer JFTS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    14/01/2009
    Τραγελαφικά αξιοθρήνητη η Micro$oft....

Όσον αφορά τη Sony τώρα, δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά εγώ τόσα χρόνια τη βλέπω να βγάζει κονσόλες που ουσιαστικά δεν έχουν διαφορές από τους προκατόχους τους κι όμως όλες έχουν παιχνιδάρες! Δηλαδή τι διάολο; Σιγά τις εμπειρίες που δίνει το κάθε Wii U και που κι αυτές ακόμη ξεφτίζουν μετά από λίγο καιρό. Το ίδιο ισχυεί και για την πίσω οθόνη του PSVita, το Kinect και όλα τα διάφορα μπιχλιμπίδια που "εξελίσσσουν το γκέιμπλει". Το μόνο που χρειάζεσαι είναι ένα χειριστήριο κι ένα καλό παιχνίδι. Μάθαμε με την "πρωτοτυπία" σε όλα.

Φανταστικά και υπέροχα τα λίγα καλά παιχνίδια του Wii, αλλά από τότε που πήρα PS3, έχω βρει την υγειά μου...

ninty Regular jay_D Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    17/08/2012
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από JFTS Εμφάνιση Μηνύματος
    Φανταστικά και υπέροχα τα λίγα καλά παιχνίδια του Wii, αλλά από τότε που πήρα PS3, έχω βρει την υγειά μου...

ninty Fan Dural Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    11/01/2013
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από JFTS Εμφάνιση Μηνύματος
    Τραγελαφικά αξιοθρήνητη η Micro$oft....

Όσον αφορά τη Sony τώρα, δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά εγώ τόσα χρόνια τη βλέπω να βγάζει κονσόλες που ουσιαστικά δεν έχουν διαφορές από τους προκατόχους τους κι όμως όλες έχουν παιχνιδάρες! Δηλαδή τι διάολο; Σιγά τις εμπειρίες που δίνει το κάθε Wii U και που κι αυτές ακόμη ξεφτίζουν μετά από λίγο καιρό. Το ίδιο ισχυεί και για την πίσω οθόνη του PSVita, το Kinect και όλα τα διάφορα μπιχλιμπίδια που "εξελίσσσουν το γκέιμπλει". Το μόνο που χρειάζεσαι είναι ένα χειριστήριο κι ένα καλό παιχνίδι. Μάθαμε με την "πρωτοτυπία" σε όλα.

συμφωνω απολυτα μαζι σου, δυστυχώς το "αγοραστικό κοινό" διαφωνεί μαζί μας. Αν δεν υπήρχε ανταπόκριση δεν θα εβλεπες kinect 2, διπλες οθόνες κτλ κτλ

εχουν παιχνιδαρες, απλα ο καθενας κανει τις επιλογες του. Επιλέγεις ανάμεσα στα exclusives που γουσταρεις και παιρνεις την κονσολα που θες :wink:

ninty Fan motherbrain Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/07/2008
    Είναι ξεκάθαρο ότι θέλουν να μας κάνουν συνδρομητές όπως είχα γράψει παλιότερα και σε κάποιους φάνηκε υπερβολικό. Με το καλημέρα το ps4 σου ζητάει ένα μικρό μηνιαίο ποσό για να παίζεις online. Πέρα από αυτό μια τέτοια υπηρεσία βοηθάει και στην κοστολόγηση του συστήματος:
    http://www.vg247.com/2013/06/17/ps4-...ame-chat-more/

Ο ο James Armstrong, αντιπρόεδρος της Sony Computer Entertainment Europe δήλωσε πως τα δισκάκια θα συνεχίσουν να κυριαρχούν στην αγορά, τουλάχιστον για τα επόμενα τρία με τέσσερα χρόνια:
    http://www.protothema.gr/technology/article/?aid=285904
    Επομένως στοχεύουν σε ένα ψηφιακό μέλλον που ελπίζω να παρέχει υπηρεσίες ανάλογες του steam και δωρεάν παιχνίδια σε φάση ps+.

Η μεταβατική γενιά επαληθεύεται για άλλη μια φορά από τον Yves Guillemot, Ubisoft’s CEO:
    http://www.develop-online.net/news/4...irst-two-years
    "In the first two years, I expect [next generation dev] costs to remain the same because we will have the advantage of having better machines, so won't have to compress as much data,” said Guillemot.

"But, quickly, in two years, we'll have to spend more money to take advantage of all the possibilities these machines are bringing, and it can grow quite fast. But I think what's interesting is that we'll be able to create data that we will be able to reuse in other places, because we're getting closer and closer to what you can see in movies and TV series now."

Συνδρομητές για αρχή, ψηφιακή διανομή για την συνέχεια και χρονοχρέωση μέσω cloud για το τέλος.....

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας