Σελίδα 13 από 66 ΠρώτοΠρώτο ... 3910111213141516172363 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 121 μέχρι 130 από 657
    ninty Fan johnyrockgr Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    15/11/2010
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από vassilis_pap Εμφάνιση Μηνύματος
    Έλιωσα το Tales from Space: Mutant Blobs Attack για το PSV. Παιχνιδάκι που το είχα από PSN plus αλλά που μου άρεσε πολύ. Platformer είναι, με ιδιαίτερο χαρακτήρα όμως και μπόλικο χιούμορ. Ότι πρέπει για φορητή. Είπα μάλιστα για μια και μοναδική φορά να κυνηγήσω και όλα τα trophies και το τελείωσα στο 100%. Καλά ήταν αλλά για μια φορά μόνο! Δε το ξανακάνω, δεν είναι αυτά για μένα...

Τώρα ξεκίνησα το Guacamelee που είναι φτιαγμένο από τo ίδιο γκρουπ. Platform και αυτό με έμφαση στο χιούμορ αλλά αρκετά διαφορετικό και μάλλον σαφώς μεγαλύτερη παραγωγή. Δείχνει πολύ ενδιαφέρον αν και με ενοχλεί πως είναι φτιαγμένο και για PS3 και κάπου στη μεταφορά δείχνει να χάνει λίγο. Έχω εγκατεστημένα και τα Uncharted και Gravity Rush αλλά για την ώρα με έχουν κερδίσει τα άλλα δύο. Το Gravity Rush θα το παίξω σίγουρα ίσως και άμεσα (για το Uncharted πάλι δεν ορκίζομαι).

Επίσης στο PC χτύπησα μια συλλογή με τα 4 παιχνίδια Broken Sword που έχουν βγει (για 10€ μόνο). Τελείως τυχαία διαπίστωσα πως δύο μέρες πριν (τυχαίο; δεν νομίζω!) κυκλοφόρησε μετά από 7 χρόνια και το 5ο μέρος της σειράς!!! Τεσπα, εγώ είχα παίξει ελάχιστα το 1 και το 4 και έτσι μια χαρά μου ήρθε η συλλογή μιας και τα παιχνίδια θεωρούνται όλα από καλά και πάνω. Ξεκίνησα ήδη το πρώτο και είναι απίστευτο το πόσο καλά έχει γεράσει ένα παιχνίδι του 1996!

Εγκαταστάθηκε και έπαιξε με τη μία, με αξιοπρεπέστατα γραφικά (cartoon style) και full voice over ήχο. Βρίσκομαι γύρω στο 15% της ιστορίας και μέχρι στιγμή είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Αν βάλει κανείς στο λογαριασμό και το 3DS (με το Zelda και ένα ακόμα παιχνίδι που σύντομα θα το ανεβάσω review) μάλλον είμαι full στο πρόγραμμα!!!
    Που τα βρηκες αυτα!? Ψηνομαι και εγω! Αλλα εχω Windows 8 και δεν ειμαι σιγουρος αν θα παιζουν! Εχω παιξει μονο το 2, στο DS.
    Στειλε κανενα link αν δε βαριεσαι! Και οι απαιτησεις της συλλογης δεν θα με χαλαγανε!
    Nintendo Network ID: johnyrockgr
    3DS FC: 1564 - 8556 - 0790

ninty Regular zisilis9 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    28/02/2013
    Τώρα ξεκίνησα το Guacamelee που είναι φτιαγμένο από τo ίδιο γκρουπ. Platform και αυτό με έμφαση στο χιούμορ αλλά αρκετά διαφορετικό και μάλλον σαφώς μεγαλύτερη παραγωγή.
    Εγω σχεδόν το τελειώνω τώρα στο ps3 και μου φενεται δεν ξέρει τι αντιγράφει!Μου θυμίζει περισσοτερο metroid και το κατα χάρηκα και ειχε πολυ ωραίες μάχες και platform στοιχεία!Το σενάριο είναι καλούτσικο στην αρχη μέτριο στην συνέχεια και προς το παρόν καλυτερευει λίγο ωραίο παιχνιδάκι γενικά και αν δεν το έπεσαν απο psplus ίσως το τσιμπαγα σε κανά sale.

Broken Sword [...] κυκλοφόρησε [..] το 5ο
    Δεν το είχα πάρει είδηση, αν και ήξερα ότι ετοιμαζόταν! Να 'σαι καλά!
    (1ο επεισόδιο από 2)
    I used to be furious! Outraged! Sick with anger! Then I took an arrow in the knee.

ninty Lover paokman Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    06/10/2008
    Red Dead Redemption στο PlayStation 3

VIP Member Dani14 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/09/2009
    Έχει βγει καινούργιο Broken Sword :O Αλλάζουν τα σχεδιά μου, αυτός θα είναι ο επόμενος τίτλος που θα πάρω

Κατά τα άλλα έχω κάει στο America's Army Proving Grounds αυτό τον καιρό. Το έχω κατεβάσει εδώ και περίπου δύο εβδομάδες και το κοντέρ έχει ήδη γράψει καμιά 80άρα ώρες

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από johnyrockgr Εμφάνιση Μηνύματος
    Που τα βρηκες αυτα!? Ψηνομαι και εγω! Αλλα εχω Windows 8 και δεν ειμαι σιγουρος αν θα παιζουν! Εχω παιξει μονο το 2, στο DS.
    Στειλε κανενα link αν δε βαριεσαι! Και οι απαιτησεις της συλλογης δεν θα με χαλαγανε!
    Το τσίμπησα από εδώ με προσφορά από newsletter (στα 10 όπως είπα).

http://www.e-shop.gr/product?id=PCG.02633

Τώρα το βλέπω στα 15 αλλά νομίζω και εκεί αξίζει. Με μια μικρή έρευνα που έκανα νομίζω θα παίζει και στα 8άρια. Δε βρήκα πάντως αναφορές για το αντίθετο και από τη στιγμή που τα παιχνίδια υπάρχουν ακόμα (σε Steam, retail κλπ) δε νομίζω να έχεις πρόβλημα.

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από zisilis9 Εμφάνιση Μηνύματος
    Εγω σχεδόν το τελειώνω τώρα στο ps3 και μου φενεται δεν ξέρει τι αντιγράφει!Μου θυμίζει περισσοτερο metroid και το κατα χάρηκα και ειχε πολυ ωραίες μάχες και platform στοιχεία!Το σενάριο είναι καλούτσικο στην αρχη μέτριο στην συνέχεια και προς το παρόν καλυτερευει λίγο ωραίο παιχνιδάκι γενικά και αν δεν το έπεσαν απο psplus ίσως το τσιμπαγα σε κανά sale.
    Δε ξέρω αν λες το "αντιγράφει" αρνητικά ή όχι. Εγώ πάντως στο 10% που περίπου είμαι δε μου θύμισε ιδιαίτερα κάποιο άλλο παιχνίδι. Εντάξει οι μηχανισμοί υπάρχουν σε άπειρα άλλα παιχνίδια (2D platform είναι με "ανοικτό κόσμο" και έμφαση στο σύστημα μάχης με combo κλπ), αλλά νομίζω πως το παιχνίδι μια χαρά ιδιαίτερο χαρακτήρα έχει. Επιφυλάσσομαι βέβαια γιατί όπως είπα δε το έχω προχωρήσει πολύ, οπότε μπορεί να ξέρεις κάτι παραπάνω.

Βλέπω μεγάλο ρεύμα πάντως για τα BS εδώ μέσα και δε το περίμενα! Πίστευα πως οι περισσότεροι δε θα ήξεραν καν τι είναι.

Αυτά είναι!!!

VIP Member Dani14 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/09/2009
    Στο Steam αν δεν κάνω λάθος έχει τα τρία πρώτα πακετάκι στα 7 ευρώ. Σκέφτομαι μήπως τελικά πάρω και τα προηγούμενα όμως ένα ολοκληρωμένο playthrough από την αρχή μου φαίνεται βουνό. Επίσης μόλις είδα βιντεάκι από το OUTLAST και έχω μείνει. Σε όσους άρεσε το Amnesia δείτε το, είναι εκπληκτικό!

ninty Noob
    Ημ. Εγγραφής
    19/06/2013
    Kingdom of Amalur: Reckoning
    rpg, που το εδινε το Plus. Αν και δεν ειμαι ο ειδικος σε rpg, εχω κολησει αρκετα και -μονο- σ/κ που ημουν χαλαρος εγραψα σχεδον 10ωρο..

ninty Regular fox Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    20/07/2010
    ΜΜ..rpg τι επαιξαπροσφατα α ναι αλουντρα...και τωρα τερματισα το vectorman στο mega drive και καιρος να το δοσω να παρουμε τιποτα αλλο
    σωστος

ninty Regular Kostis23 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/03/2012
    Τον τελευταιο χρονο εχω παραμερισει καποια παιχνιδια λογω του LoL, που ολοι παιζουν.oταν αρχιζεις να ασχολεισαι παραπανω και νομιζεις πως μπορεις να βελτιωθεις,εκει κολλας.
    οποτε εχω περισσοτερο χρονο και διαθεση να ασχοληθω παιζω(PC παντα)Dark Souls-για γερα νευρα- ενω το Rome 2 καθεται ακομη στο ραφι σχεδον απαιχτο,παρολο που παντα ελιωνα τα Total war.
    ταυτοχρονα καθεται και το Bastion στο Steam με περιπου 30 λεπτα μονο που εχω παιξει. ασχολουμαι επισης και με την beta του Hearthstone οσοι το ξερετε,το νεο card game της Blizzard.

3DS FC:0430-8328-6925

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας