Σελίδα 20 από 68 ΠρώτοΠρώτο ... 1016171819202122232430 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 191 μέχρι 200 από 674
    ninty Lover Altair Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Ξεκίνησα Infamous 2 και απ'όσο το έχω δει είναι πολύ πιο βελτιωμένο από το πρώτο.Άντε το τελειώνω και πάω για Second Son.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna
    Νothing is true.Everything is permitted.

PSN ID/NNID:NoobShyBot
    XBL GAMERTAG:N00B SHY BOT
    NSW FC: Alucard 8100-8552-3731

Moderator agilebeast Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    16/01/2010
    Ξεκίνησα το Dark Souls δεν είναι τόσο δύσκολο όσο λένε, απλά είναι αυστηρό δεν σου δίνει μια δεύτερη ευκαιρία όπως σου δίνουν άλλα παιχνίδια
    In the end you played with the Megadrive too
    "people need to stop saying bad controls when they actually mean the controls are different to what they're used to or are expecting, have a lot of depth and they can't be bothered learning
    just admit you're too lazy to learn in depth game systems"

ninty Regular sephirothson Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/01/2012
    skies of arcadia στο dreamcast.Απλά εκπληκτικό

Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από KageHitsu Εμφάνιση Μηνύματος
    Ξεκίνησα το Dark Souls δεν είναι τόσο δύσκολο όσο λένε, απλά είναι αυστηρό δεν σου δίνει μια δεύτερη ευκαιρία όπως σου δίνουν άλλα παιχνίδια
    Έχοντας παίξει/τελειώσει/λιώσει το Demon's Souls δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο.Στο Dark Souls,το λίγο που το είδα,δεν πρόλαβα να ψοφήσω καμιά φορά πάντως.Όταν γυρίσω,θα κάτσω να ασχοληθώ όπως πρέπει.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna

Αυτό το καιρό ξαναρχισα να παίζω παιχνιδακια για υπολογιστη. Δοκιμάζω το LoL, κι αν μένει το αγαπημένο μου το "ο άρχοντας των δακτυλιδιων - η μάχη για τη Μέση Γη", αν το ξέρει κανεις...
    Άμα θέλετε να παίξετε lol μαζί μου είμαι εδώ!
    Γεια σας....

ninty Follower neratzojuice Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    03/02/2014
    ΑΑΑ μη με τσιτώνεις!!! Είχες παίξει κάτι παρόμοιο? Demons souls π.χ. ? Γιατι και εγώ τώρα το παίζω χωρίς να έχω παίξει το Demons και τα βρίσκω ζόρικα τα πράγματα. Τώρα βέβαια είμαι κάτι παραπάνω απο τις 30 ώρες και έχω πάρει τον μπούσουλα. Αλλα στην αρχη ούτε το μενού ήξερα να δουλεύω ούτε οι souls τι είναι, τι κάνουν, που βρίσκονται και γενικά πάρα πολλα κενά που το παιχνίδι δε σου τα εξηγεί. Ασε που την πρώτη φορά που πήγα Firelink Shrine πήγαινα συνέχεια στα φαντάσματα του Νew londo Ruins(νομίζω) και στους σκελετούς, στην είσοδο των Catacombs. Απλά κλάμα! Ίσως γιατι το παίζω offline και δεν έχω καθοδήγηση.

Τον Δράκο στο Undead Burg δε τον έχω σκοτώσει ακόμα και ένας άλλος έλεγε οτι με την δευτερη φορά τον σκότωσε. E ή στραβός είναι ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε. Αν δεν είσαι μυημένος στα παιχνίδια souls και ξεκινήσεις απο το Dark souls, το παιχνιδάκι είναι ακραία δύσκολο και δεν είναι τυχαίο που άπειρος κόσμος το έχει παρατήσει. Αυτό πιστεύω εγώ με βάση την εμπειρία μου.
    Πάντως είναι παιχνιδάρα ρε φίλε..
    Τελευταία επεξεργασία από neratzojuice; 03-04-2014 στις 11:02

Moderator agilebeast Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    16/01/2010
    Δεν διαφώνησε κανείς ότι είναι ωραίο παιχνίδι. Είναι δύσκολο παιχνίδι για 2 λόγους. 1ός είναι αυστηρό με την έννοια ότι άμα δεν κάνεις αυτό που πρέπει κατά βήμα πατώνεις και τελευταία η βιομηχανία μας έχει συνηθίσει σε παιχνίδια που και να κάνεις 2-3 λάθη σε κάτι θα στο συγχωρέσει το παιχνίδι. 2ος λόγος θέλει να καταλάβεις τη φιλοσοφία του παιχνιδιού το 90% είμαι σίγουρος δεν παίζει να διαβάζει τι λένε οι NPC απλά βουτάνε και ψάχνουν να βρουν bosses έτσι το παιχνίδι δεν βγαίνει.
    In the end you played with the Megadrive too
    "people need to stop saying bad controls when they actually mean the controls are different to what they're used to or are expecting, have a lot of depth and they can't be bothered learning
    just admit you're too lazy to learn in depth game systems"

Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Εγώ πάντως το Demon's Souls το έπαιξα όλο offline.Φίλε Neratzojuice πιστεύω κανένα από αυτά τα παιχνίδια δεν είναι δύσκολο,ναι ούτε καν το Demon's souls που μου πήρε 4 ώρες για να βγάλω την πρώτη πίστα.Ούτε καν η 1-2 που μου είχε βγάλει το λάδι και πέθαινα είτε από τα mobs είτε από τον δράκο,και όλα αυτά πριν καν φτάσω στο αφεντικό του επιπέδου.Ούτε η 4-1 που πέθαινα πολλές φορές στον 4ο εχθρό.Δεν είναι δύσκολο,απλά δεν συγχωρεί τα λάθη.Εδώ θα ματώσεις φίλε,θα σου βγει το λάδι,αλλά όσο περισσότερο παίξεις και καταλαβαίνεις τους μηχανισμούς του,τόσο ευκολότερο θα σου φαίνεται.Μη βλέπεις όσους λένε ότι βγάλανε ένα boss με την πρώτη ή τη δεύτερη φορά.Εξαρτάται από πολλά πράγματα αυτό,όπως πχ το build του χαρακτήρα σου (μάγος,πολεμιστής κλπ),από το επίπεδο του χαρακτήρα σου,από τον εξοπλισμό σου,από το πόσο έχεις κατανοήσεις τους μηχανισμούς του τίτλου.
    Πχ,ο Flamelurker από το Demon's Souls είχα ακούσει ότι είναι το πιο δύσκολο αφεντικό στο παιχνίδι.Τον έβγαλα με τη μία.Βέβαια στο New Game+ που ανεβαίνει η δυσκολία,τον έβγαλα με την τρίτη,αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
    Για μένα το πιο δύσκολο αφεντικό στο Demon's Souls ήταν,είναι και θα παραμείνει το αφεντικό της 3-2,ο Maneater.Ειδικά σε NG+,OMG ΠΟΝΟΣ!!!
    Τα χτυπήματά του είναι απίστευτα δυνατά,η μαγεία του επίσης,και όλα αυτά σε ένα χώρο τόσο μικρό που είναι πάρα πολύ εύκολο να πέσεις κάτω.Ή να σε ρίξει.Γιατί κάθε φορά που σε χτυπάει και μπλοκάρεις μια επίθεσή του ώστε να αποφύγεις τη ζημιά,σε σπρώχνει προς τα πίσω.Άστο,ΠΟΝΟΣ!!!
    Υπάρχει κι ένα προαιρετικό αφεντικό βέβαια,το οποίο είναι επίσης παλούκι.Τον φτάνεις στη μισή ζωή για πλάκα και μετά τα παίρνει και αρχίζει και σε βιάζει.
    Επίσης στο Demon's Souls,ήθελα και Platinum πανάθεμά με,υπάρχουν τα tendencies.Τι είναι αυτά;Δύσκολο να εξηγήσω ακριβώς,αλλά ας πούμε πως όσο πάει από το άσπρο στο μαύρο,τόσο αυξάνει η δυσκολία του τίτλου.Και για να πάρω το platinum έπρεπε να κάνω όλους τους κόσμους Pure Black tendency,δηλαδή full δυσκολία ώστε να γίνουν κάποια events που διαφορετικά δε γίνονται και να εμφανιστούν χαρακτήρες και εχθροί που δεν εμφανίζονται,ώστε να μου δώσουν τα κατάλληλα όπλα κλπ.Σιγά σιγά μέσα από όλο αυτό το νταβαντούρι βέβαια οι κόσμοι πάνε προς pure white αλλά για να γίνει αυτό,θα πρέπει να σκοτώσω το τελικό boss του κάθε κόσμου.Πω πω τα σκέφτομαι όλα αυτά σε NG+,καλά που τα έκανα με το πρώτο playthrough γιατί αλλιώς θα ανέβαινε πολύ η δυσκολία.
    Σόρρυ έχω ξεφύγει,αλλά κάτι ότι το Demon's Souls το λατρεύω,κάτι ότι με έχει πιάσει όρεξη να παίξω Dark Souls και δε θέλω να το αφήσω στη μέση,γιατί σε ένα μήνα φεύγω,με κάνουν να φλυαρώ.
    Δεν ανοίγετε θέμα για τα Souls να μεταφερθούν και τα ποστς;
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna

ninty Follower neratzojuice Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    03/02/2014
    Δεν διαφώνησε κανείς ότι είναι ωραίο παιχνίδι. Είναι δύσκολο παιχνίδι για 2 λόγους. 1ός είναι αυστηρό με την έννοια ότι άμα δεν κάνεις αυτό που πρέπει κατά βήμα πατώνεις και τελευταία η βιομηχανία μας έχει συνηθίσει σε παιχνίδια που και να κάνεις 2-3 λάθη σε κάτι θα στο συγχωρέσει το παιχνίδι. 2ος λόγος θέλει να καταλάβεις τη φιλοσοφία του παιχνιδιού το 90% είμαι σίγουρος δεν παίζει να διαβάζει τι λένε οι NPC απλά βουτάνε και ψάχνουν να βρουν bosses έτσι το παιχνίδι δεν βγαίνει.
    Όχι γενικά μιλούσα. Απλά πιάστηκα απο αυτό που είπες και ήθελα να πώ αυτά που είπα. Με λίγα λόγια οτι αν κάποιος δεν έχει ασχοληθεί με τα souls και πάει σε dark souls, τα βρίσκει μπαστούνια. Δεν έχω δίκιο σε αυτά ρε παιδιά? Πιστεύω πιο εύκολα θα πάω να παίξω το DS2 σε σχέση με το Dark souls.

Ναι συμφωνώ είναι θέμα γνώσης αυτό το παιχνίδι. Αυτή τη γνώση όμως την λαμβάνεις σιγά σιγά και βασανιστικά άμα δε βλέπεις playthrough και δεν παίζεις online . Ε wiki νομίζω ψιλοεπιβάλλεται για τα weapons items κλπ

Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Ξεκίνησα το Infamous Second Son.Επιτέλους βλέπουμε τι πραγματικά πρέπει να δούμε σε αυτή τη γενιά.Έχω χαζέψει με τα γραφικά του και το πόσο όμορφα σκηνικά συναντάω ως τώρα.Κάθομαι και βγάζω συνέχεια φωτογραφίες με το photo mode.
    Από κει και πέρα,όσον αφορά το gameplay,ο Delsin είναι πάρα πολύ γρήγορος σε σχέση με τον Cole,οι αποστολές που έχω δει ως τώρα δεν είναι κάτι ιδιαίτερο χωρίς όμως να είναι άσχημες ή να κουράζουν,αντίθετα σε κρατάνε σε εγρήγορση.Η πόλη,το Σικάγο,είναι επίσης γεμάτο δραστηριότητες,collectibles και ζωή,ενώ ο σχεδιασμός του είναι πανέμορφος.
    Ο χειρισμός έχει αλλάξει,θα δείξει αν είναι προς το καλύτερο,σε πιο απαιτητικά σημεία.Πλέον δηλαδή αντί να χρειάζεται να πατήσεις το L1 για να σημαδέψεις και να ρίξεις με το R1,το στόχαστρο υπάρχει μονίμως στην οθόνη και με το R2 ρίχνεις αυτόματα.Να σημειώσω εδώ πως το touchpad και το motion sensor χηρσιμοποιούνται αρκετά συχνά,χωρίς να κουράζουν όμως.Πχ όταν ανοίγεις πόρτες,απορροφας καπνό ή blast shards πατάς το touchpad.Και μιας και αναφέρθηκα στα blast shards αυτά πλέον τα βρίσκεις σε διάφορα seeker drones που περπολούν στην πόλη.Το καλό είναι ότι άμα καταστρέψεις τα DUP centres όλα τα collectibles μιας περιοχής εμφανίζονται στο χάρτη σου χωρίς να χρειάζεται να σπαμμάρεις το L3.Επίσης κάτι ακόμα.Χρειάζονται για να αγοράζεις νέες ικανότητες,οπότε είναι αρκετά βασικό το κυνήγι τους πλέον.Περί δυνάμεων ο λόγος,απ'όσο ξέρω έχει πάνω από μία,δε λέω παραπάνω γιατί θεωρείται σπόιλερ,και οι πηγές που μπορείς να τις απορροφάς είναι περιορισμένες,οπότε υποθέτω θα χρειάζεται σωστή χρήση για να μην ξεμείνεις από αυτήν που χρειάζεσαι στην κατάλληλη στιγμή,θα το δω στη συνέχεια.
    Η ιστορία του τίτλου,χωρίς να πω πολλά,έχει πολλά μηνύματα σχετικά με ρατσισμό και προκαταλήψεις,ενώ και ο Delsin ως χαρακτήρας είναι αρκετά ενδιαφέρον.Δεν μπορώ βέβαια να ταυτιστώ εύκολα μαζί του λόγω του ότι και καλά είναι "τσατισμένο νιάτο με το κατεστημένο κλπ",αλλά ως τώρα η ανάπτυξη του χαρακτήρα του γίνεται σωστά και η φωνή του Troy Baker (Booker/Bioshock Infinite,Joel/The last of Us κ.ά) σε βάζει για τα καλά στο κλίμα και φαίνεται απολύτως ταιριαστή.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία