Σελίδα 54 από 66 ΠρώτοΠρώτο ... 44450515253545556575864 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 531 μέχρι 540 από 656
    ninty Lover Altair Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Το Watch Dogs 1 μου θυμίζει gta clone με λίγα στοιχεία hacking.Πολύ όμορφος κόσμος,ωραίο shooting,κακό driving (το διάβαζα και τους έλεγα υπερβολικούς),η ιστορία μου αρέσει που είναι σκοτεινή,και ο χαρακτήρας μου είναι συμπαθής.Ωραίοι μηχανισμοί,ωραίες ιδέες,μπόλικο υλικό.
    Δυστυχώς όμως το παιχνίδι,ως εκεί που είμαι,το παράτησα από βαρεμάρα.Καλά ρε,τι γράφει τόση ώρα αυτός μας δουλεύει,θα σκεφτείτε,και θα έχετε και δίκιο.
    Όμως τα πράγματα έχουν ως εξής.Όλες οι αποστολές του παιχνιδιού ως τώρα,είναι σε παρόμοιο στυλ.Infiltrate,hack,escape.Καλά ως εδώ.Το πρόβλημα είναι πως ακόμα και άψογα να κάνεις τα πάντα όσον αφορά τα 2 πρώτα κομμάτια,story wise πάντα κάτι θα γίνει,θα χτυπήσει συναγερμός και θα βρεθείς να σε καταδιώκουν είτε η αστυνομία είτε διάφοροι συμμορίτες.Και είναι κρίμα,γιατί όπως προείπα,έχει θετικά το παιχνίδι.Θα το τελειώσω βέβαια,αλλά για την ώρα μπήκε στην άκρη.

Παίζω λοιπόν αυτόν τον καιρό το Watch Dogs 2.Πιο ανάλαφρη ιστορία,πιο ανάλαφροι χαρακτήρες,χιπστεράδικη αισθητική,πολύ πιο φωτεινοί τόνοι παντού όσον αφορά χρώματα,αισθητική,design.Οι μηχανισμοί του πρώτου παιχνιδιού έχουν γίνει refined σε όλους τους τομείς ενώ και το San Francisco είναι απόλαυση να το εξερευνάς,σε αντίθεση με το μουντό Σικάγο.Κι ενώ όλα είναι καλύτερα,παρατήρησα ένα μεγάλο αρνητικό.Δεν υπάρχουν mid mission checkpoints.Κάπου εκεί ξενέρωσα.Με λίγο ψάξιμο,είδα ότι κι άλλοι έχουν αυτό το παράπονο,όμως κάποιες φωνές λογικής με έκαναν να δω το φως.Το παιχνίδι μπορεί να παιχτεί σχεδόν όλο με hacking,χρησιμοποιώντας drone & jumper.Οι μηχανισμοί stealth & climbing λειτουργούν άψογα.Πλέον υπάρχει μέχρι κι επιλογή για non lethal playthrough.Αυτό γίνεται ακόμα πιο εμφανές,παρατηρώντας το skill tree.Ενώ στο WD1 υπάρχει skill point για να αντέχεις περισσότερη ζημιά,εδώ λάμπει διά της απουσίας του. Εν ολίγοις το παιχνίδι σου λέει,ξέρεις κάτι;Εδώ δεν είμαστε gta clone,το πιστολίδι είναι last resort.Παίξε έξυπνα και θα σε ανταμείψω.Και όντως αυτό συμβαίνει.Το driving είναι ελάχιστο στις αποστολές ως τώρα (δε λείπουν και μερικά καταπληκτικά κυνηγητά),οι υποχρεωτικές μάχες μηδαμινές και το stealth όταν πρέπει να κάνεις inflitrate κάποιο καλά προστατευμένο περιβάλλον δίνει πάρα πολλές δυνατότητες.Βέβαια όσο περισσότερο αναβαθμίζεις τον πρωταγωνιστή,τόσο ξεκλειδώνουν εργαλεία για hacking ενώ μόλις πρόσφατα αγόρασα και το Drone το οποίο όμως ακόμα δεν το έχω χρησιμοποιήσει σε αποστολή για να δω πόσο περισσότερο βοηθάει.

Όσοι περιμένετε gta clone,αφήστε το καλύτερα.Όσοι περιμένετε να είναι σαν το WD1 το ίδιο.Όσοι όμως θέλετε μια rewarding experience,ένα "hacking simulator" (οκ υπερβάλλω λίγο εδώ) το οποίο προσφέρει κάτι διαφορετικό,δοκιμάστε το.Υπάρχει demo στο ps store,φαντάζομαι και στο xbox live.
    Αν σας αρέσει,το τιμάτε,αν όχι,οκ.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna
    Νothing is true.Everything is permitted.

PSN ID/NNID:NoobShyBot
    XBL GAMERTAG:N00B SHY BOT
    NSW FC: Alucard 8100-8552-3731

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Μιας και εδώ που είμαι έχω το GameCube, είπα να ασχοληθώ μαζί του. Διάλεξα το starfox adventure μιας και το τερμάτισα κάπου στο 2003, και ήταν ένα παιχνίδι που με μάγεψε με τα γραφικά του, που μέχρι σήμερα στέκουν όμορφα, αλλά σήμερα το gameplay δεν είναι το ίδιο ενδιαφέρον με τα σημερινά παιχνίδια, οι εχθροί μου βαρετοί, χτυπάς τον έναν οι υπόλοιποι περιμένουν την σειρά τους, και αν τους χτυπήσεις ή κάθονται να της φάνε ή κάνουν μια απλή άμυνα. Πραγματικά όταν παίζω παλιότερα παιχνίδια χαίρομαι που τα videogames προχώρησαν και δεν ήμαστε ακόμα στο 2000. Ελπίζω στην συνέχεια του παιχνιδιού να θυμηθώ λίγο της ώρες που είχα περάσει τότε, μιας και παίζω και στην ίδια tv 22" CRT Panasonic.

Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Ωραίος Blackmore.Και μιας και είμαι εδώ ας κάνω ένα μικρό update στα του Watch Dogs 2.
    Πλέον έχει ξεφύγει πολύ από το open world mission structure,βασίζεται πάρα πολύ στο stealth,απόδειξη ότι πεθαίνεις για πλάκα,και έτσι και χτυπήσει συναγερμός οι ενισχύσεις είναι σχεδόν άπειρες.Σχεδόν,διότι αν βρεις αυτόν που τους καλεί,σταματάνε να έρχονται.Αλλά με δεδομένο ότι ψοφάς για πλάκα,άντε βρες τον μέσα στο χαμό.
    Υπάρχουν ολόκληρες αποστολές,τις οποίες αν έπρεπε να τις παίξω στην αρχή,έτσι όπως έπαιζα θα τις είχα παρατήσει.Κι όμως,πλέον που έχω αναβαθμίσει τα drone & rc μπορεί να τις περάσω χωρίς να με δει κανείς,και το παιχνίδι εξελίσσεται σε ένα τεράστιο hacking playground.Κοροϊδεύω τους εχθρούς μου πλέον μετκαινόντας containers,cranes,forklifts,βάζω ρομπότ να τους τραγουδάνε,μπορώ να στείλω αντίπαλες συμμορίες να τους πολεμήσουν,μπορώ μέχρι και την αστυνομία να καλέσω για να κάνει τη δουλειά μου.Εννοείται το παιχνίδι το παίζω σχεδόν εξ'ολοκλήρου πλέον με το πιστόλι που ρίχνει υπνωτικά βελάκια ώστε να μην κάνω φασαρία.Γενικά έχει ανέβει πολύ στα μάτια μου,αλλά δεν το προτείνω σε όλους.Θέλει υπομονή,στην αρχή ειδικά,και σιγά σιγά ξεκλειδώνοντας δυνατότητες,βλέπεις ότι είναι handcrafted σε μεγάλο επίπεδο το παιχνίδι,δεν είναι απλά ένα open world που ρίξαμε μερικά random levels και τέλος,όπως βλέπουμε αλλού.Ανάλογα τον τρόπο παιξίματος του καθενός,μπορείς εύκολα να δημιουργήσεις ευκαιρίες προσέγγισης και να βγάλεις την κάθε αποστολή είτε με το χαμό να σε ακολουθεί,είτε με εσένα να φεύγεις κύριος,και να τους αφήνεις πίσω να σφάζονται μεταξύ τους.
    Αναφέρω χαρακτηριστικά μια αποστολή που έπρεπε να κλέψω κάτι στοιχεία από ένα φορτηγό του fbi.Μπορείς είτε να πάρεις το φορτηγό και να τρέχεις στους δρόμους,ελπίζοντας ότι δε θα σε σκοτώσουν μέχρι να τα καταφέρεις,είτε να μείνεις εκεί κοντά και να σκοτώνεις waves επί waves εχθρών μέχρι να κάνεις download τα πάντα,είτε αυτό που έκανα εγώ,κρύφτηκα σε μια γωνία,όποιος ερχόταν έτρωγε το υπνωτικό βελάκι του,και συνέχιζα ήσυχος,ενώ παράλληλα είχα καλέσει μια συμμορία να τους επιτεθεί,οπότε αυτοί σφάζονταν κι εγώ ανενόχλητος έκανα download.Μετά απλά έφυγα κύριος,πίσω ακούγονταν πυροβολισμοί κι εκρήξεις,κι εγώ(μιας και είναι κοντά στη θάλασσα το συγκεκριμένο Mission point),έφυγα με το jet ski μου καβαλώντας τα κύματα.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna

ninty Maniac geo2004z Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από blackmore Εμφάνιση Μηνύματος
    Μιας και εδώ που είμαι έχω το GameCube, είπα να ασχοληθώ μαζί του. Διάλεξα το starfox adventure μιας και το τερμάτισα κάπου στο 2003, και ήταν ένα παιχνίδι που με μάγεψε με τα γραφικά του, που μέχρι σήμερα στέκουν όμορφα, αλλά σήμερα το gameplay δεν είναι το ίδιο ενδιαφέρον με τα σημερινά παιχνίδια, οι εχθροί μου βαρετοί, χτυπάς τον έναν οι υπόλοιποι περιμένουν την σειρά τους, και αν τους χτυπήσεις ή κάθονται να της φάνε ή κάνουν μια απλή άμυνα. Πραγματικά όταν παίζω παλιότερα παιχνίδια χαίρομαι που τα videogames προχώρησαν και δεν ήμαστε ακόμα στο 2000. Ελπίζω στην συνέχεια του παιχνιδιού να θυμηθώ λίγο της ώρες που είχα περάσει τότε, μιας και παίζω και στην ίδια tv 22" CRT Panasonic.
    Το παιγνιδι ηταν το ιδιο κακο και την εποχη που κυκλοφορησε. Μια αποτυχημενη αντιγραφη του ocarina of time. Δεν ξερω τι σου αρεσε τοτε και σε μαγεψε τοτε, ειχε απογοητευσει πολυ η rare....φαινοταν κουρασμενη. Ευτυχως που την αγορασε η microsoft, δεν ειχε να προσφερει κατι αλλο στους φαν της.
    Switch Friend Code: SW-5634-9436-9108

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Το παιχνίδι δεν ξέρω αν θεωρούνταν κακό στην εποχή του, εγώ ήξερα πως ήταν από τα καλά του GameCube, ο λόγος που τώρα με ξίνισε ήταν η απλότητά του που ήταν σε όλα τα παιχνίδια της εποχής εκείνης, σήμερα τα παιχνίδια έγιναν πολύπλοκα, και όταν από τα σημερινά πας στα παλιά σου φαίνονται κάπως.
    Τι με μάγεψε, τα γραφικά του που δεν έχασαν από το χρόνο που πέρασε, θυμίζει περισσότερο Wii games παρά GameCube, το Zelda twilight princess πχ έχει περισσότερο θολούρα από ότι στο star fox andenture, δεν ξέρω αν φταίει ότι παίζω σε μικρή CRT tv, άλλα θυμάμαι περισσότερο θολούρα στο Zelda.
    Τελευταία επεξεργασία από blackmore; 22-07-2018 στις 21:30

ninty Lover paokman Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    06/10/2008
    Συνεχίζω το God of War στο PlayStation 4, ενώ παίζω και λίγο Football Manager στον υπολογιστή. Παράλληλα κάνω τις βόλτες μου στο Zelda (WiiU).

Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Techpriest για πες,εσύ που δεν είσαι νουμπας,τι παιχνίδια έχεις τελειώσει το τελευταίο τρίμηνο;
    Πες μας για τα skillz σου.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna

Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Στο Switch μια φορά δεν παίζεις πάντως. Πες όμως,σε τόσα συστήματα,τι παίζεις;
    Γράψε κάνα σχόλιο για αυτά.
    Από λόγια χορτάσαμε.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna

Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Εγώ ξέρω ότι ένας gamer χαίρεται να μιλάει για τα παιχνίδια που παίζει. Εσύ δεν το κάνεις καθόλου.
    Θα μπορούσα απλά να σε χαρακτηρίσω λακωνικό και να λήξει εκεί,όμως όταν γράφεις σεντόνια για τεχνικά θέματα ή για να τρολλαρεις,αποδεικνύεις το αντίθετο. Επομένως,επειδή από λόγια χορτάσαμε,θέλω αποδείξεις.
    Και δεν ζητάω καν εικόνες,ζητάω σχόλια από τις εμπειρίες σου. Αν υπάρχουν φυσικά.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna

ninty Follower
    Ημ. Εγγραφής
    09/02/2014
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από TechPriestNS Εμφάνιση Μηνύματος
    Παίζω:

- MACE THE DARK AGE -N64

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις