Σελίδα 59 από 65 ΠρώτοΠρώτο ... 949555657585960616263 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 581 μέχρι 590 από 646
    ninty Follower
    Ημ. Εγγραφής
    14/01/2018
    Τώρα είμαι ήδη στο δεύτερο γουολκθρου και είμαι στον pontiff . Θέλω όσα μπος τα βγαλα με βοήθεια στην πρώτη μου γύρα να τους βγαλω μόνος μου τώρα . Πάντως στην δεύτερη γύρα έχεις μάθει καλά και το παιχνίδι είσαι κ μπουσταρισμενος από την αρχή με στολές όπλα κτλπ βγαίνει αέρα το παιχνίδι . Συμφωνώ για τα μπος είναι πιο δύσκολα από το 1 . Αλλά μόνο αυτά . Το ντι Ελ σι το παίξαμε κο οπ με έναν κολλητό μου . Μιντιρ τρελο παλουκι . Απορώ πως τον βγάζουν μόνοι μερικοί . Τώρα έχω σμας και μαριο μπρος γιου και φλεβαρη λογικά πιάνω και νταρκ σολς 2 . Αυτά είναι γουστα !

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Κρίμα που υπάρχουν οι συνδρομές, για αυτό και επέλεξα να ξαναπάρω το dark souls 3 και για το Xbox one και το remastered μόνο για το one, γιατί έχω gold. Όσο έπαιξα online, στο ps4 έχει περισσότερο κόσμο από ότι στο one.

ninty Lover
    Ημ. Εγγραφής
    02/02/2015
    Λογικό το PS4 να έχει παραπάνω κόσμο (aka network effect). Το ίδιο ίσχυε και με το X360 στην προηγούμενη γενιά σε δημοφιλή παιχνίδια όπως το CoD.

Πάντως μην ανησυχείς, στην επόμενη γενιά λογικά ο κανόνας θα είναι το cross-play online MP (η Epic μυρίστηκε το επερχόμενο παραδάκι και ξεκίνησε να χτίζει ήδη τις ανάλογες υποδομές)... beta testing φάση περνάνε τώρα με το Fortnite (ο καταλύτης που τα ξεκίνησε όλα λόγω δημοφιλίας).

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από mikeus Εμφάνιση Μηνύματος
    Λογικό το PS4 να έχει παραπάνω κόσμο (aka network effect). Το ίδιο ίσχυε και με το X360 στην προηγούμενη γενιά σε δημοφιλή παιχνίδια όπως το CoD.

Πάντως μην ανησυχείς, στην επόμενη γενιά λογικά ο κανόνας θα είναι το cross-play online MP (η Epic μυρίστηκε το επερχόμενο παραδάκι και ξεκίνησε να χτίζει ήδη τις ανάλογες υποδομές)... beta testing φάση περνάνε τώρα με το Fortnite (ο καταλύτης που τα ξεκίνησε όλα λόγω δημοφιλίας).
    Εμ, για αυτό έλεγα πως πρέπει να γίνουν cross play όλα τα game, και όχι να κραζουμε μόνο την Sony για της επιλογές που κάνει.

ninty Lover
    Ημ. Εγγραφής
    02/02/2015
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από blackmore Εμφάνιση Μηνύματος
    Εμ, για αυτό έλεγα πως πρέπει να γίνουν cross play όλα τα game, και όχι να κραζουμε μόνο την Sony για της επιλογές που κάνει.
    Η Sony έτυχε να είναι ο market leader αυτής της γενιάς. Στην προηγούμενη γενιά έκανε κόνξες η MS: https://www.gamespot.com/forums/syst...402344/?page=1

Ούτε το Fortnite χρειάζεται κράξιμο πάντως (γενικά ότι είναι δημοφιλές τρώει hate), ασχέτως αν μας ενδιαφέρει ή όχι σαν παιχνίδι... όπως είπα, είναι ο καταλύτης εξελίξεων και ως εκ τούτου έχει μια χρησιμότητα για όλους (ακόμα και για σένα).

Ιδανικά (για μένα) όλα τα MP θα πρέπει να αποδεσμευτούν (decouple) από το SP κομμάτι και να γίνουν F2P με σωστά (όχι pay2win) cosmetic MTX... έτσι οι συνδρομές δεν θα έχουν λόγο ύπαρξης και θα κονομάνε από αλλού περισσότερα:

https://media.public.gr/newsletter/0...ite_ps4_03.jpg
    https://twitter.com/wheatpond/status...80445338009601

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Το θέμα όμως δεν είναι μόνο η Sony, πχ η from software στο remastered που έβγαλε, η ίδια είπε πως δεν θα υπάρχει cross play, όποτε το κράξιμο πρέπει να ξεκινήσει από της εταιρείες που κάνουν τα παιχνίδια, η Sony μετά θα αναγκαστεί να ακολουθήσει, γιατί θα είναι αναγκαίο, μιας και θα παίζει σημαντικό ρόλο σε κάποια παιχνίδια.
    Το remastered όταν βγήκε υπήρχε κόσμος, 1-2 μήνες μετά, άτομα για co-op πολύ δύσκολα έβρισκες, και εντάξει λογικό οι παλιοί έφαγαν αμέτρητες ώρες και κάποια χρόνια, οι νέοι πόσοι να είναι. Αν υπήρχε cross play τα πράγματα δεν θα ήταν τόσο χάλια, εγώ νόμιζα πως έφαγα ban και έστειλα email στην Bandai να ρωτήσω τι γίνεται με το account μου, γιατί δεν έβρισκα στο 2ο playthrough κανένα summon, και τελικά στο Xbox community όλοι το ίδιο γράφουν, πως το παιχνίδι δεν έχει τον κόσμο που θα έπρεπε, στις άλλες κονσόλες δεν ξέρω πως είναι τα πράγματα.

ninty Lover
    Ημ. Εγγραφής
    02/02/2015
    Το έχω πει πολλές φορές, το συμφέρον των gamers είναι να έχουν το μέγιστο δυνατό network effect (όχι συνδρομές, όχι pool fragmentation).

Το πρόβλημα είναι ότι οι περισσότεροι κράζουν π.χ. τις συνδρομές εντελώς μυωπικά με βάση το προσωπικό τους συμφέρον (επειδή δεν θέλουν να πληρώσουν) και όχι γιατί διαιρείται η βάση παικτών (με τις γνωστές συνέπειες στο matchmaking)...

Εγώ αυτά τα πράγματα τα έλεγα ήδη από την προηγούμενη γενιά με τα paid DLC maps (που τότε ήταν της μοδός) και όχι επειδή είμαι τσίπης. Η πλειοψηφία όμως έχει άλλα κριτήρια όπως είπα. Καλό είναι είναι να σκεφτόμαστε λίγο ευρύτερα κάποιες συνέπειες.

- - - Updated - - -

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από blackmore Εμφάνιση Μηνύματος
    Το θέμα όμως δεν είναι μόνο η Sony, πχ η from software στο remastered που έβγαλε, η ίδια είπε πως δεν θα υπάρχει cross play, όποτε το κράξιμο πρέπει να ξεκινήσει από της εταιρείες που κάνουν τα παιχνίδια, η Sony μετά θα αναγκαστεί να ακολουθήσει, γιατί θα είναι αναγκαίο, μιας και θα παίζει σημαντικό ρόλο σε κάποια παιχνίδια.
    Εσύ τα ρίχνεις στην From, αλλά δεν είσαι σε θέση να ξέρεις αν η From δεν υποστηρίζει cross-play MP επειδή δεν υπάρχει κάποια έτοιμη υποδομή από πίσω (backend) από τους platform holders (Sony, MS)...

Τώρα που κάνει δουλειά η Epic (σε συνεργασία με Sony/MS λογικά), μιας και της έκατσε το λαχείο του Fortnite και θα φανούν στην επόμενη γενιά τα αποτελέσματα αυτής, θα δούμε τι θα λέει η From και η κάθε From. Μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα.

https://www.polygon.com/2018/12/12/1...-unreal-engine

Μέχρι και cross achievements βλέπω, το οποίο σίγουρα θα απαιτήσει συνεννόηση με Sony/MS για το πως θα ξεκλειδώνουν...

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Στην είδηση που έγραψαν για αυτό, δεν είπαν ότι δεν υπάρχει η υποδομή που λες, αλλά ότι οι ίδιοι δεν σκέφτονται για κάτι τέτοιο.

ninty Lover Altair Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Cross achievements.Το είχα πει πριν καιρό.Μακάρι.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna
    Νothing is true.Everything is permitted.

PSN ID/NNID:NoobShyBot
    XBL GAMERTAG:N00B SHY BOT
    NSW FC: Alucard 8100-8552-3731

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Βέβαια, αυτό θα επηρεάσει και τους ίδιους, μιας και θα παίξει ρόλο για της πωλήσεις, και δεν μιλάω μόνο για την from software.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας