Σελίδα 2 από 21 ΠρώτοΠρώτο 12345612 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 204
    Banned
    Ημ. Εγγραφής
    13/01/2012
    Τίποτα το σπουδαίο για εμένα. Αν και θα είναι μια σίγουρη αγορά επειδή δεν έχω παίξει το κλασσικό.

ninty Lover Vetus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/10/2008
    Aν και το έχω τερματίσει στο Wii (πλην των bonus πιστών) δεν θα 'λεγα όχι για ένα 3DS port. Aρκεί να παίζει με κλασσικό χειρισμό αντί του motion control στο Wii που έκανε το παιχνίδι όχι μόνο κουραστικό αλλά και unplayable σε κάποια σημεία. Αυτό άμα διορθώσουν θα το αγοράσω οπωσδήποτε. Αλλιώς θα το προσπεράσω. Φυσικά καλό θα ήταν να βγάζανε και κανά sequel στην συνέχεια με περισσότερους playable χαρακτήρες από το σύμπαν του Donkey Kong (φέρτε μας την Dixie) και φυσικά την επιστροφή των animal buddies (που ήταν από τα μεγάλα συν της σειράς και δυστυχώς απουσίαζαν από το Returns).

Moderator GLAROS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/04/2011
    ...ήταν returns χωρίς return :001_huh:
    Play it Loud

ninty Gamer superkokogr Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/04/2010
    Εμενα δεν με χαλαει..δεν το εχω τερματισει ακομα γιατι δεν το εχω για Wii...Παρολα αυτα θα το αγορασω και για Wii και για 3ds...και τα 2 θα εχουν τν δικια τους αιγλη στο καθε Port τς...περιμενουμε λοιπον :thumbup:

Θα πω μόνο πως κατά τη προσωπική, ταπεινή μου γνώμη το κανονικό DKCR/Wii είναι ότι καλύτερο έχει βγει σε πλατφόρμα τα τελευταία χρόνια, και πως κάνει τα NSMB, Rayman κλπ να μοιάζουν γατάκια μπροστά του. Τονίζω πως αυτή είναι η γνώμη μου και δεν έχω καμιά όρεξη να μπλέξω σε debates για αυτήν.

Παρόλα αυτά, δε νομίζω πως έστω και έτσι, υπάρχει σοβαρός λόγος αγοράς σε άλλη πλατφόρμα από τη στιγμή που του έχω ήδη πιει το αίμα. Καλό το 3d αλλά μη τρελαθούμε κιόλας. Το ίδιο παιχνίδι θα είναι λογικά.

Για όσους δε το έχουν παίξει αποτελεί μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να εξιλεωθούν για το λάθος που έχουν κάνει απέναντι στον εαυτό τους και στους gaming θεούς γενικότερα (:tongue_smilie. Πέρα από πλάκα αν υπάρχουν κάποιοι που δε το έχουν παίξει ο τίτλος αυτός είναι λόγος να πανηγυρίζεται που έχετε 3DS. Να είστε σίγουροι πως τουλάχιστον εγώ σας ζηλεύω.

Που θα πάει θα βγει κάποτε και το DKCR2...

ninty Gamer FoM Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    17/12/2011
    Παιδιά δεν το καταλάβατε;; Αυτός ήταν ο περιβόητος μυστικός τίτλος της Retro!!!!

Wii U ID: FoMPerama
    3DS Friend Code: 1805 2281 0647

Γράφω και στο Nintendo NeXt - To ελληνικό ενημερωτικό site αποκλειστικά για τα νέα της Nintendo! Δείτε μας στο http://nintendonext.gr

^^^Χαχαχαχαχα!

Πάντως προσωπικά προτιμώ τον τίτλο στο Wii! Μεγαλύτερη ανάλυση, πιο ζωντανά χρώματα, καλύτερα γραφικά...

Για όποιον δεν έχει Wii, must-buy στο 3DS!

VIP Member
    Ημ. Εγγραφής
    05/06/2010
    Αν πάντως προετοιμάζουν DKCR2 για το 3DS μέσω αυτού, τότε εγκρίνω.

ninty Lover Ash_Pokemaster Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/06/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Dimpap28 Εμφάνιση Μηνύματος
    Πάντως προσωπικά προτιμώ τον τίτλο στο Wii! Μεγαλύτερη ανάλυση, πιο ζωντανά χρώματα, καλύτερα γραφικά...

Για όποιον δεν έχει Wii, must-buy στο 3DS!
    +1. Αν και η μεταφορά δεν είναι άσχημη (όπως πχ. του Rayman Origins), η αλήθεια είναι ότι δεν φαίνεται να είναι τόσο "from the grounds up", όπως είπε ο Iwata, όσο αρκετά πιστή μεταφορά στο 3DS, και ό,τι αυτό συνεπάγεται. Επίσης δεν καταλαβαίνω το πένεμα του 3D... Προσωπικά μου φαίνεται αρκετά επιτηδευγμένο (ούτε καν gimmicky), αν όχι ενοχλητικό.

All that said, το DKCR παραμένει παιχνιδάρα! Σε 2D η εμπειρία θα είναι αρκετά κοντά σε αυτή του Wii, ιδιαίτερα στο XL! Προσωπικά βασίζω τις ελπίδες μου σε extra worlds -- διαφορετικά θα το πάρω μάλλον όταν θα γίνει budget.

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από pekinoua Εμφάνιση Μηνύματος
    Αν πάντως προετοιμάζουν DKCR2 για το 3DS μέσω αυτού, τότε εγκρίνω.
    Αν το port υποννοεί κάτι, αυτό είναι ότι δεν φτιάχνεται DKCR2 στο 3DS. :001_tt2:
    Βέβαια δεν με χαλάει αυτό, καθώς πιστεύω ότι το προτιμώ για μια ακόμη φορά σε οικιακό σύστημα. Αλλά ένα mini-campaign με 3-4 worlds και όνομα Donkey Kong Land Returns θα έκανε το port instant buy για εμένα! Βασικά και 1 extra world να υπήρχε θα ήταν αρκετό για να δημιουργήσει την ελπίδα ενός DKLR στα βήματα του Super Luigi. :001_tongue:
    Τελευταία επεξεργασία από Ash_Pokemaster; 15-02-2013 στις 15:56

VIP Member
    Ημ. Εγγραφής
    05/06/2010
    Και τώρα που το θυμήθηκα, μην ξεχνάτε πως τα Donkey Kong Country δεν είναι πια στο eShop. Λέτε να ακολουθήσουν;

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας