Εμφάνιση Αποτελεσμάτων Δημοσκόπησης: Ποιο είναι το καλύτερο 2d Metroid.

Ψηφοφόροι
46. Δε μπορείτε να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση
  • Metroid

2 4.35%
  • Metroid 2

1 2.17%
  • Super Metroid

38 82.61%
  • Metroid Fusion

1 2.17%
  • Metroid Zero Mission

4 8.70%
Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 45678
Αποτελέσματα 71 μέχρι 76 από 76
    ninty Gamer Linkmastersword Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    21/03/2009
    Super Metroid οφ κορς!

ninty Fan G3n3raL86 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    05/12/2011
    Super Metroid and the brains on the ceilings

PSN ID: G3n3raL986 - XBL, NNID, Steam, Skype: G3n3raL86
    My Street Fighter 4 FanFiction Project: fav.me/d3k2f2f

ninty Fan ShinAkuma87 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/05/2011
    Ασυζητητί το Super Metroid!Το ότι κατάφεραν να στριμώξουν τόσα δεδομένα σε ένα cartidge-αν δεν κάνω λάθος η χωρητικότητα του πρέπει να ήταν 41MB- λέει πάρα πολλά για το τι παιχνιδάρα ήταν+τις έξυπνες μάχες με τα bosses-η τελική μάχη με την Motherbrain ήταν όλα τα λεφτά και αξέχαστη gaming meme! :001_cool:

There's no one in the world that can stand against me!

3DS Friend Code:1091-7589-0906(Pm αν με κάνετε add)

ninty Fan bahamut zero Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/08/2008
    Πριν πιάσω στα χέρια μου το Samus returns είπα να παίξω το super metroid στο new 3ds. Εξαιρετικό παιχνίδι, ειδικά για τα δεδομένα της εποχής που κυκλοφόρησε αλλά μιας και το έπαιξα τώρα θα το κρίνω με "σύγχρονα" δεδομένα. E λοιπόν το τοποθετώ κάτω και από το Fusion αλλά και από το Zero Mission για τους εξής λόγους:

1. απαράδεκτος χάρτης. Δεν ξέρω πόσες φορές χάθηκα ειλικρινά λόγω του γεγονότος ότι αποφάσισαν οι devs να μη βάλουν τις πόρτες στο χάρτη. Και ειδικά με το back-tracking που απαιτεί το παιχνίδι δεν μπορώ να μετρήσω πόσες φορές έπεσα σε αδιέξοδα. Frustrating
    2. Περίεργος χειρισμός. Τα platforming στοιχεία του τίτλου θα μπορούσαν να είναι καλύτερα. Ευτυχώς το έφτιαξαν το θέμα στα επόμενα 2d metroids. Αυτό το space jump ειδικά ή το grappling στη maridia ήταν από τις χειρότερες μου στιγμές με τον τίτλο
    3. Αρκετές φορές δεν ξέρεις πού πρέπει να πας. Το καταλαβαίνω ότι ένα από τα συν του τίτλου είναι το isolation που προσφέρει και το γεγονός ότι χάνεσαι αλλά σε πολλά σημεία το παρακάνουν. Οκ οι επόμενοι τίτλοι είναι πιο γραμμικοί με την έννοια ότι έχουν objectives (κάτι που χάλασε αρκετούς παίκτες) αλλά αν θες ο παίκτης να εξερευνήσει πραγματικά τον κόσμο που φτιάχνεις και να καταλάβει που πρέπει να πάει, φτιάξε ένα σοβαρό χάρτη.
    Αυτά από μένα. Ίσως φαίνονται υπερβολικά αυτά που γράφω αλλά αυτή είναι η άποψή μου. Θα ήθελα ειλικρινά να παίξω ένα μελλοντικό re-release το οποίο θα έχει τα controls του fusion/zero mission και ένα σοβαρό χάρτη. Ίσως υπάρχει κάποια πειραγμένη rom με αυτά που θέλω.

Χωρίς να έχω παίξει το Samus Returns, το καλύτερο 2D Metroid για μένα είναι το Zero mission
    Τελευταία επεξεργασία από bahamut zero; 17-09-2017 στις 18:48
    Switch friend code: bahamut_gr - 1891-8282-4807

ninty Fan bahamut zero Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/08/2008
    Μη βασίζεσαι πολύ στην άποψη μου στο συγκεκριμένο! Στην προκειμένη είναι απόλυτα μειοψηφική, στα όρια του blasphemy με βάση τα όσα βλέπω σε ξένα sites!
    Switch friend code: bahamut_gr - 1891-8282-4807

ninty Gamer Linkmastersword Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    21/03/2009
    ενδιαφερον οτι ειχα ψηφισει το super metroid το 2009 αλλα πρωτη φορα το επαιξα τωρα το 2017 μετα απο το metroid zero mission και οντως το παιχνιδι ηταν επος. το fusion το αφησα στην αρχη δυστυχως.
    infinite love and abundance

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας