Σελίδα 2 από 54 ΠρώτοΠρώτο 1234561252 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 535
    ninty Fan motherbrain Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/07/2008
    Γίνεται ένας πανικός στο διαδύκτιο σχετικά με το παιχνίδι. Με την ευκαιρία θα ήθελα να γράψω κάποια πράγματα.
    Αντικειμενικά εδώ και χρόνια ο Aonuma δηλώνει πως θα ήθελε μια 3d έκδοση του LttP, τελικά αυτό έγινε αλλά αντί να είναι πλήρως remake του ίδιου παιχνιδιού πολύ σωστά -κατά την γνώμη μου- αποφασίσανε να χρησιμοποιήσουνε τον ίδιο κόσμο με νέα ιστορία και νέους μηχανισμούς gameplay.
    Επιπλέον σχετικά με την 3d επιλογή δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι τα 2d γραφικά αποτελούν πονοκέφαλο για τους σχεδιαστές ειδικά σε τέτοιες αναλύσεις. Αυτός είναι και ο λόγος που το psp δεν είδε 2d Castlevania όταν το DS είχε τρία και επίσης που το 3DS έχει 3d έκδοση της συγκεκριμένης σειράς. Ακόμα και η σειρά NSMB προσφέρει μια μίξη 2d/3d για τον ίδιο ακριβώς λόγο.

Υποκειμενικά τώρα θα ήθελα να δω κάποια στιγμή κάτι τέτοιο:
    Αλλά στην οικιακή κονσόλα για να το απολαύσω στην μεγάλη οθόνη της τηλεόρασης με γαμάτο ήχο και όχι στο φορητό. Την ίδια άποψη έχω και για τα ρεαλιστικά γραφικά, στα φορητά προτιμώ διαφορετικό art design.

Κατέβασα το βίντεο του παιχνιδιού από το eshop και μου άρεσε τρελά η αισθητική του αλλά το art μου φαίνεται κάπως φτωχό, χρειάζονται περισσότερες λεπτομέρειες. Βέβαια μέχρι την κυκλοφορία του τίτλου θα έχει αναβαθμιστεί ο συγκεκριμένος τομέας. DAY 1 από μένα και περιμένω και συλλεκτική έκδοση αλλά με το 3ds και όχι to XL γιατί τα πλαστικά του έχουν θέμα.
    Τελευταία επεξεργασία από motherbrain; 18-04-2013 στις 09:47

ninty Gamer tupamaro Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    20/01/2012
    Kι εμένα τα γραφικά μου φαίνονται κάπως πλαστικά και πολυ φωτεινά, φαίνεται και απο την σύγκριση πως το alttp είναι πιο σκοτεινό.Μπορεί αν το κάνουν επίτηδες, απο κάποια βίντεο που είχα δει και το ocarina of time 3ds έχει πολύ πιο φωτεινά γραφικά απο τον προκάτοχο του, κάτι που δεν μου αρέσει ιδιαίτερα.

ninty Gamer trifonas1982 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    12/12/2011
    Μπωρει μέχρι το τελικό στάδιο να του κάνουνε κάποιες μικρο-βελτιώσεις στα γραφικα!

ninty Maniac geo2004z Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2008
    Συμφωνώ με tupa και motherbrain. Το ύφος του ALTTP είναι κάπως πιο σοβαρό, ακόμη μία ένδειξη ότι ο Aonuma συνεχίζει να μη σέβεται την ιστορία της σειράς. Άντε να δούμε πότε θα ξεκουμπιστεί από τη θέση που έχει να δούμε κανένα Zelda της προκοπής. Μακάρι να βγω ψεύτης πραγματικά γιατί το ALTTP είναι το αγαπημένο μου παιγνίδι, αλλά δεν περιμένω πολλά και από αυτό το Zelda.
    Switch Friend Code: SW-5634-9436-9108

ninty Fan motherbrain Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/07/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από geo2004z Εμφάνιση Μηνύματος
    Συμφωνώ με tupa και motherbrain. Το ύφος του ALTTP είναι κάπως πιο σοβαρό, ακόμη μία ένδειξη ότι ο Aonuma συνεχίζει να μη σέβεται την ιστορία της σειράς. Άντε να δούμε πότε θα ξεκουμπιστεί από τη θέση που έχει να δούμε κανένα Zelda της προκοπής. Μακάρι να βγω ψεύτης πραγματικά γιατί το ALTTP είναι το αγαπημένο μου παιγνίδι, αλλά δεν περιμένω πολλά και από αυτό το Zelda.
    Εντάξει μην περιμένουμε τα ίδια από ένα οικιακό Zelda και από ένα φορητό, κυρίως λόγω σχεδιασμού και όχι τεχνικών δυνατοτήτων. Θεωρώ πως θα στέκεται καλά στο ύψος του και θα είναι πολύ καλύτερο από τα Zelda DS που δεν μου άρεσαν ιδιαίτερα. Όμως ακόμα τα υπόλοιπα φορητά Zelda τα βρίσκω καλύτερα για αυτό που κατάφεραν στα συστήματα και την εποχή που κυκλοφόρησαν.
    Για τον Aonuma συμφωνώ πως πρέπει να ξεκουμπιστεί λόγω προϊστορίας αλλά ο συγκεκριμένος τίτλος δεν βρίσκω να είναι επιπρόσθετη αφορμή, περισσότερα όταν κυκλοφορήσει. Αμήν και πότε λολ.
    Τελευταία επεξεργασία από motherbrain; 18-04-2013 στις 09:56

Δηλώνω οπαδός του Aonuma. Μακάρι να μείνει εκεί για πάντα. Έχω απολαύσει όλους τους τίτλους με τους οποίους έχει ασχοληθεί.

Όσο για το ALttP2, όντως, φαίνεται κάπως πιο πλαστικός ο Link. Βέβαια αυτό είναι αποτέλεσμα της μετάβασης του Link από 2D στο ALttP σε 3D. Το περιβάλλον φαίνεται πανέμορφο και εκμεταλλεύονται πλήρως το 3D του 3DS, με διαφορετικά επίπεδα στα dungeons, αλλά και για να καταλαβαίνεις ότι κάποια πλατφόρμα είναι πιο ψηλά σε σχέση με μια άλλη (θα το δείτε στο βίντεο από το eShop αυτό, φαίνεται ξεκάθαρα στο 3DS).

Ακόμα, μου άρεσε πολύ αυτό που σκέφτηκαν με τη ζωγραφιά του Link να μεταφέρεται μέσα από τοίχους. Αυτό θα οδηγήσει σε γρίφους που δεν έχουμε ξαναδεί στη σειρά!

Περιμένω να κυκλοφορήσει το ALttP στη Virtual Console του Wii U, για να το παίξω εκεί και μετά να πάρω το ALttP2 στο 3DS.

Τα πρώτα στοιχεία του παιχνιδιού δείχνουν πολύ ενθαρρυντικά!

ninty Lover Ash_Pokemaster Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/06/2008
    Παιδιά, μιλάμε σοβαρά τώρα; Δεν είναι "σοβαρό" το στυλ του ALttP2; Δηλαδή τι ακριβώς περιμένατε; Όταν έχεις bird's eyeview perspective είτε τα κάνεις όλα λίγο ή πολύ chibi, ή έχεις χαρακτήρες με οδοντογλυφίδες για μοντέλα. Οπότε το δίλημμα βρίσκεται μεταξύ ενός "διαφορετικού" (για κάποιους συμβιβασμένου υποθέτω) art direction με όμορφο αποτέλεσμα, ή ενός ρεαλιστικού με άσχημο. Πείτε την αλήθεια, απλά δεν θέλατε 2D Zelda.

Όσο για τον πλαστικοποιημένο Link, προσωπικά βρίσκω την επιλογή του φωτισμού αρκετά sophisticated. Δεν είναι ούτε το cell-shaded που συνηθίσαμε από τα παιχνίδια του DS, ούτε το κλασσικό 3D με τα μπόλικα textures, όπως του TP ή του OoT3D. Το βρίσκω πολύ ταιριαστό για ένα παιχνίδι με 2D gameplay, πόσο μάλλον για έναν τίτλο με legacy από την εποχή του ALttP.

Δηλώνω ικανοποιημένος. Αλλά ταυτόχρονα συμφωνώ οτι το ALTTP ήταν πιο σοβαρό! Και αυτό καρτουνίζει λιγάκι πάλι!
    Αλλά , η ιδέα και μόνο οτι βρίσκεσαι στον ίδιο κόσμο με διαφορετική ιστορία και μπουντρούμια με τρελαίνει!!
    3DS friend code: 1504-5676-8520
    Nintendo Switch: 4364 0938 7496

ninty Gamer trifonas1982 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    12/12/2011
    Το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο το παιχνίδι θα το ξεζουμισουμε.....!!!

ninty Maniac cloud Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    03/05/2008
    Μιας και βλέπω να γίνεται πολύ κουβέντα, 2 "ενστάσεις" έχω με την όλη αισθητική του τίτλου..
    1. Οι "γυαλάδες" πραγματικά κάνουν τους χαρακτήρες να φαίνονται πολύ "πλαστικοί"..
    2. Η φάση που "κολλάει" στους τοίχους δεν μου φαίνεται να κολλάει ταυτόχρονα και πολύ με το όλο στιλ του παιχνιδιού.
    Και "μπόνους", και ο Link θα ήθελα να ήταν λίγο λιγότερο "χαριτωμένος"... Όμως πολύ λίγο!
    Κατά τα άλλα ο τίτλος σαν συνέχεια του ALTTP φέρνει να φέρνει στο σήμερα τα γραφικά του παλιού τίτλου.

@motherbrain την εικόνα αυτή την έχω βάλει πάρα πολλές φορές για το πως θα ήθελα ένα νέο ALTTP..
    Και πραγματικά ένα τέτοιο remake στο WiiU θα ήταν ότι απίστευτο!!
    Το χιούμορ είναι βασική ένδειξη ευφυΐας.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας