Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Αποτελέσματα 41 μέχρι 47 από 47
    Moderator agilebeast Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    16/01/2010
    Σκεφτόμουν να αγοράσω το Luigi's Mansion αλλά τελικά κατέληξα στο να πάρω κάποιον RPG τίτλο για να παίξω. Είμαι ανάμεσα στο M&L και το Fire emblem, αξίζει όσα οι προηγούμενοι τίτλοι της σειράς ή προτείνετε να ξεκινήσω για πρώτο τίτλο RPG στο 3DS κανένα άλλο παιχνιδι;

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από KageHitsu Εμφάνιση Μηνύματος
    Σκεφτόμουν να αγοράσω το Luigi's Mansion αλλά τελικά κατέληξα στο να πάρω κάποιον RPG τίτλο για να παίξω. Είμαι ανάμεσα στο M&L και το Fire emblem, αξίζει όσα οι προηγούμενοι τίτλοι της σειράς ή προτείνετε να ξεκινήσω για πρώτο τίτλο RPG στο 3DS κανένα άλλο παιχνιδι;
    Έχω παίξει μόνο το Fire Emblem και όχι το Mario & Luigi (και μάλιστα ήταν το πρώτο μου Fire Emblem) και οφείλω να ομολογήσω ότι κόλλησα άσχημα με το παιχνίδι. Δεν περίμενα να είναι τόσο καλό (ιστορία, σύστημα μάχης). Προσωπικά σου το προτείνω. Για να επιλέξεις πρέπει να σκεφτείς αν θες κάτι με hardcore mechanics (Fire Emblem) ή κάτι πολύ πιο χαλαρό (Mario & Luigi). Αυτός είναι ο καλύτερος τρόπος να αποφασίσεις

Ημ. Εγγραφής
    16/01/2010
    Μάλλον θα προτιμήσω το πιο χαλαρό Mario & Luigi γιατί το Donkey Kong Country Returns με έφερε σε επικίνδυνη "rage" κατάσταση και έπειτα αποφάσισα να κάνω ένα διάλειμμα από τα platformer . Ευχαριστώ για την διευκρίνιση.

Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    Το dream team σίγουρα είναι πιο χαλαρό αλλά έχει πολύ ωραίους μηχανισμούς και ειμαι ενα καθαρό rpg που δεν έχει μα ζηλέψει τίποτα απο άλλα παιχνίδια του ειδους.

Απεχω ελάχιστα απο τον τερματισμό και το έχω ευχαριστηθει παρα πολύ.
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

Ημ. Εγγραφής
    16/01/2010
    Έχω κάποια εμπειρία με τους M&L τίτλους έχω τερματίσει το Superstar saga και μου είχε αφήσει καταπληκτικές εντυπώσεις. Το έχω αγοράσει ήδη περιμένω να έρθει πάντως για Mario τίτλο το βρήκα σχετικά φθηνά.

Ημ. Εγγραφής
    16/01/2010
    Έχω παίξει γύρω στις 20 ώρες και από ότι νομίζω μόλις και μετα βίας έχω φτάσει γύρω στο 45% του παιχνιδιού. Καταπληκτικό RPG που όντως όπως είπε ο ROOF δεν έχει να ζηλέψει τίποτα το μόνο μειονέκτημα είναι που σε μερικές περιπτώσεις σε παίρνει από το χέρι για να συνεχίσεις το παιχνίδι και θα προτιμούσα να ήταν λίγο πιο δύσκολο.

ninty Fan bahamut zero Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/08/2008
    Eξαιρετικός ο τίτλος μέχρι στιγμής και σημαντικά πιο δύσκολο από τα προηγούμενα, μιας και οι εχθροί έχουν πλέον πιο σύνθετα patterns. Είναι πιο δύσκολα πλέον τα dodge/counter. Είμαι στις 30 ώρες και το μόνο μου ζήτημα μέχρι τώρα είναι το pacing σε κάποια σημεία. Ο τίτλος θα ήταν καλύτερος πιστεύω με λίγο trimming
    Switch friend code: bahamut_gr - 1891-8282-4807

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας