Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 12

Θέμα: Τιμή DSi

ninty Regular aristotelisgr Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    13/03/2010

Τιμή DSi

Αυτό που μου έχει κάνει εδώ και λίγο καιρό εντύπωση είναι ότι δεν πέφτει, με τίποτα, η τιμή του DSi.

ninty Gamer trifonas1982 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    12/12/2011
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από aristotelisgr Εμφάνιση Μηνύματος
    Αυτό που μου έχει κάνει εδώ και λίγο καιρό εντύπωση είναι ότι δεν πέφτει, με τίποτα, η τιμή του DSi.
    Επισεις κεριά απτά παιχνίδια κρατάνε τις τιμές ακόμα.....!!
    Μιλάμε για καινούργια παιχνίδια

ninty Maniac cloud Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    03/05/2008
    Εγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχει ακόμα στην αγορά, και ποιος θα πάρει DSi και όχι 3DS..
    Το χιούμορ είναι βασική ένδειξη ευφυΐας.

ninty Fan johnyrockgr Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    15/11/2010
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από cloud Εμφάνιση Μηνύματος
    Εγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχει ακόμα στην αγορά, και ποιος θα πάρει DSi και όχι 3DS..
    για να το αγορασουν οι ασχετοι γονεις στα επισης ασχετα πιτσιρικια, και για να τελειωσουν υα αποθεματα (καποια στιγμη....).
    ενταξει, εχω και εγω DS, και μαλιστα το lite, αλλα οταν το πηρα ημουν συνειδητοποιημενος μαντραχαλος!
    ακομα το εχω, για τα GBA παιχνιδια!
    Nintendo Network ID: johnyrockgr
    3DS FC: 1564 - 8556 - 0790

ninty Regular aristotelisgr Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    13/03/2010
    Το τι κάνουν οι καταναλωτές είναι άλλο. Το θέμα εδώ είναι ποιά είναι η πολιτική της Nintendo να κρατάει ένα παλιό σύστημα σε αυτή τη τιμή. Ειδικά τώρα που λόγω και των πασχαλινών προσφορών το DSi έχει ίδια τιμή με το original 3DS.

Ημ. Εγγραφής
    15/11/2010
    γιατι αν η Ninty θελει να τα πουλησει και αυτα, ποιος θα της πει να μην το κανει?
    ασχετα αν η τιμη του DSi ειναι σχεδον ιδια με του 3DS.... εχουν σωστη σκεψη, αλλα λαθος τιμολογιακη πολιτικη!

ninty Lover Ash_Pokemaster Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/06/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από johnyrockgr Εμφάνιση Μηνύματος
    γιατι αν η Ninty θελει να τα πουλησει και αυτα, ποιος θα της πει να μην το κανει?
    ασχετα αν η τιμη του DSi ειναι σχεδον ιδια με του 3DS.... εχουν σωστη σκεψη, αλλα λαθος τιμολογιακη πολιτικη!
    Με το να την αποκαλείς λάθος υποννοείς ότι θα ήθελαν να πουλήσουν τα DSi άμεσα. Γιατί να το θέλουν αυτό; Είναι απλό: με κάθε αγορά DSi χάνεται ένας καταναλωτής που θα μπορούσε να έχει άνετα 3DS αντί αυτού. Δεδομένου ότι οι κονσόλες είναι ήδη τυπωμένες, η στατηγική τους είναι πολύ απλή: αν κάποιος εν δυνάμει 3DS καταναλωτής θέλει σώνει και καλά DSi, η Nintendo θα αποζημιώσει το "χάσιμο" ενός extra 3DS κατόχου με άμεσο ρευστό από την αγορά του DSi.

Και αν δεν πωληθούν και σε 5 χρόνια τι έγινε; Το πολύ πολύ η τιμή του να φτάσει τα 90 και τα 70 ευρώ σε 3 χρόνια ας πούμε. Ούτε γάτα ούτε ζημιά -- και το συνολικό κέρδος από τα DSi θα είναι μεγαλύτερο, και λιγότεροι DSi κάτοχοι (και περισσότεροι 3DS) θα υπάρχουν.

Ημ. Εγγραφής
    15/11/2010
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Ash_Pokemaster Εμφάνιση Μηνύματος
    Με το να την αποκαλείς λάθος υποννοείς ότι θα ήθελαν να πουλήσουν τα DSi άμεσα. Γιατί να το θέλουν αυτό; Είναι απλό: με κάθε αγορά DSi χάνεται ένας καταναλωτής που θα μπορούσε να έχει άνετα 3DS αντί αυτού. Δεδομένου ότι οι κονσόλες είναι ήδη τυπωμένες, η στατηγική τους είναι πολύ απλή: αν κάποιος εν δυνάμει 3DS καταναλωτής θέλει σώνει και καλά DSi, η Nintendo θα αποζημιώσει το "χάσιμο" ενός extra 3DS κατόχου με άμεσο ρευστό από την αγορά του DSi.

Και αν δεν πωληθούν και σε 5 χρόνια τι έγινε; Το πολύ πολύ η τιμή του να φτάσει τα 90 και τα 70 ευρώ σε 3 χρόνια ας πούμε. Ούτε γάτα ούτε ζημιά -- και το συνολικό κέρδος από τα DSi θα είναι μεγαλύτερο, και λιγότεροι DSi κάτοχοι (και περισσότεροι 3DS) θα υπάρχουν.
    δικιο εχεις, δεν το ειχα σκεφτει ετσι.
    αυτο που σκεφτηκα ομως, ειναι οτι εδωσες εναν πολυ ωραιο περιφραστικο ορισμο για την απληστια!
    φυσικα η Ninty δεν ειναι ουτε η πρωτη, ουτε η τελευταια εταιρεια που σκεφτεται ετσι!ολες οι εταιρειες διεπονται απο αυτο....

Banned
    Ημ. Εγγραφής
    13/01/2012
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από cloud Εμφάνιση Μηνύματος
    Συμφωνώ απολύτως. Μάλιστα σε ένα κατάστημα πιο παλιά είχα ακούσει να λένε ότι ''το DSi είναι το ίδιο με το 3DS απλά δεν έχει 3D''. Έλεος.

ninty Gamer trifonas1982 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    12/12/2011
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Kyrlan Εμφάνιση Μηνύματος
    Συμφωνώ απολύτως. Μάλιστα σε ένα κατάστημα πιο παλιά είχα ακούσει να λένε ότι ''το DSi είναι το ίδιο με το 3DS απλά δεν έχει 3D''. Έλεος.
    κ στην συνεχεια θα ελεγε ο πολιτης οτι κ μετο dsi θα μπωρεις να παιξεις ευκολα κ ΓΡΗΓΟΡΑ on line παιχνιδια......!!!
    κ θα τou πλασαριζε το mario kart.......!!!!

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας