Σελίδα 53 από 85 ΠρώτοΠρώτο ... 34349505152535455565763 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 521 μέχρι 530 από 843
    ninty Gamer FoM Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    17/12/2011
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από G3n3raL86 Εμφάνιση Μηνύματος
    Το πρόβλημα με το error code εχει διορθωθει τελικα?

Αφού δε συνεχίζουμε να το ακούμε... Δεν ξέρω, αλλά έπεσε και ένα άλλο Wii U update μετά από εκείνο για το Mario Kart 8, το οποίο ήταν κλασικά "stability improvements". Δεν ξέρω αν έχει επιβεβαιωθεί κάτι. Το error δεν είναι του Smash, έχει να κάνει με τη μνήμη του συστήματος και έχει προκληθεί και από αλλα παιχνίδια στο παρελθόν.
    Wii U ID: FoMPerama
    3DS Friend Code: 1805 2281 0647

Γράφω και στο Nintendo NeXt - To ελληνικό ενημερωτικό site αποκλειστικά για τα νέα της Nintendo! Δείτε μας στο http://nintendonext.gr

ninty Fan G3n3raL86 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    05/12/2011
    OK, άσχετα αν το διορθωσουν η οχι, εγώ το κρατάω πλεόν στα χερια μου Εχω καει απο το πολυ ΣΦ4 τα τελευταία χρόνια από multiplayer, οποτε αυτή η αλλαγη πιστευω θα με ανανεωσει! Για να δούμε λοιπόν.

PSN ID: G3n3raL986 - XBL, NNID, Steam, Skype: G3n3raL86
    My Street Fighter 4 FanFiction Project: fav.me/d3k2f2f

Ημ. Εγγραφής
    05/12/2011
    ΟΚ... Το βασικο κομματι που με καιει ιδιαιτερα, δλδ το online, ειναι απλα unplayable μεχρι τωρα. Lag, κολλήματα και τα σχετικά. Έχει κανείς άλλος θέμα με αυτό;

ninty Regular billbig Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    31/03/2009
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από G3n3raL86 Εμφάνιση Μηνύματος
    ΟΚ... Το βασικο κομματι που με καιει ιδιαιτερα, δλδ το online, ειναι απλα unplayable μεχρι τωρα. Lag, κολλήματα και τα σχετικά. Έχει κανείς άλλος θέμα με αυτό;
    Yyyyyyyup! Πολύ μεγάλο θέμα μέχρι τώρα. Δεν είσαι μόνος, είναι γενικό το θέμα. Δυστυχώς.

ninty Regular Golinks Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    02/07/2008
    Unplayable δεν το λες σε καμία περίπτωση. Είναι από μέτριο έως αρκετά καλό, αναλόγως την περίπτωση.
    Πάντα για δεδομένα online μιλάμε. Δεν έχει καμία σχέση με το Brawl πχ, αλλά μην περιμένεις να έχεις και 20ms lag.
    Αν έχεις μόνο στο Smash lag ενώ σε άλλα είσαι οκ τότε ή σου τυχαίνουν πάντα παίχτες από πολύ μακριά ή με αργή ταχύτητα.
    Επίσης επειδή το smash βασίζεται στις ταχύτητες του καθενός, όσα περισσότερα άτομα, τόσο πιθανότερο να μην έχεις καλή σύνδεση. Οπότε το ένας με έναν είναι το ιδανικότερο.
    Προσωπικά συνήθως παίζω με έως 100ms/6f lag. Όχι και το καλύτερο, αλλά είναι αποδεκτό. Σίγουρα υπήρχαν και περιπτώσεις που "έσπαγε" η σύνδεση στη μέση του παιχνιδιού, αλλά συνήθως επανερχόταν μετά από λίγο. Αν όχι, απλώς άλλαζα αντίπαλο. Συνήθως αυτό συμβαίνει στα άτομα εκτός Ευρώπης περισσότερο.

ΥΓ: Υποθέτω πως έχεις τυπική Χ-dsl γραμμή και δεν τη χρησιμοποιείς ταυτόχρονα με κάτι άλλο (up or down).
    NNID: Dreamriddler
    3DS Code: 1547-5491-8959
    Smash for Glorious Fun!!

Ημ. Εγγραφής
    31/03/2009
    Εγώ είμαι πιο κοντά στο unplayable να είμαι ειλικρινής, χωρίς να είμαι εκεί. Αλλά seriously σε matches 2 παικτών σε Omega stage και όλο το match πηγαίνει σε slow motion. Όλο! Πρέπει να είναι μετρημένα στο ένα χέρι τα matches που δεν είχα κανένα πρόβλημα. Προφανώς δεν είναι Brawl αλλά και πάλι ούτε μέτριο ούτε καλό το λες αυτή τη στιγμή.

Ημ. Εγγραφής
    05/12/2011
    ^Γενικα, οταν παιζω οnline, δε επιβαρύνω το ρούτερ με τπτ άλλο εννοείται. Οσο αναφορα το Σμας, το καλυτερο που πετυχα ηταν το εξης: Να δινω ενα input (αλμα πχ) και να εκτελείται ενα δευτερόλεπτο μετά. Ε, δε το λες και ό,τι καλύτερο να παίζεις έτσι. Ουτε στο ΣΦ4 δεν ειχα τετοια θεματα με εξωτερικο, ασχετα που το lag ηταν αισθητο και παλι σε σχεση με το offline.

Πάντως, μεγάλο φάουλ που δεν σου αφήνει να επιλέξεις ΠΟΥ θες να ψαξει να βρει παιχνιδι. Και δεν ειμαι απο αυτους που θα κάτσουν και θα παιζουν offline με το CPU λες και ειμαστε στο 1998... Και δυστηχώς, η γειτονιά εδώ γυρω μου απλα ΔΕΝ εχει gamers για local, οποτε δε ξέρω τελικα αν θα συνεχισω ετσι.
    Τελευταία επεξεργασία από G3n3raL86; 12-12-2014 στις 02:00

ninty Regular Golinks Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    02/07/2008
    Αυτά που περιγράφετε είναι όντως υπερβολικά άσχημα. Καμία σχέση με αυτό που θα έπρεπε να είναι.

Συμφωνώ ότι θα έπρεπε να έχει επιλογές για αναζήτηση ανά περιοχές.

Θα ήθελα να κανονίζαμε κάποια στιγμή να παίξουμε μαζί για να δω πως θα είναι από περιέργεια πάντως.
    NNID: Dreamriddler
    3DS Code: 1547-5491-8959
    Smash for Glorious Fun!!

Ημ. Εγγραφής
    31/03/2009
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Golinks Εμφάνιση Μηνύματος
    Αυτά που περιγράφετε είναι όντως υπερβολικά άσχημα. Καμία σχέση με αυτό που θα έπρεπε να είναι.

Συμφωνώ ότι θα έπρεπε να έχει επιλογές για αναζήτηση ανά περιοχές.

Θα ήθελα να κανονίζαμε κάποια στιγμή να παίξουμε μαζί για να δω πως θα είναι από περιέργεια πάντως.
    Εγώ λογικά απο βδομάδα θα ξεπήξω με διάφορα που έχω τώρα, οπότε λογικά θα το ψήσω.

Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    Στο WiiU σε εμένα το online παλεύεται μέχρι τώρα, βέβαια δεν έχω παίξει πολύ online. Σίγουρα μου φαίνεται καλύτερο από ότι στο brawl. Στο 3ds δεν έχω καταφέρει να παίξω χωρίς τρομερό lag ούτε μια φορά.

Κάτι πρέπει να κάνει η ninty με αυτό πάντως...δεν είναι λογικό αυτό το πράμα...
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία